57 Alkemade bezint zich op deelname streekmuziekschool Ja Voorschotensr' jongeren lanceren eigen bouwplan l Geen renovatie Nieuwkoopse gemeentewoningen Burgemeester Detmers opent trimbaan JAARMARKT IN HAZERSWOUDE Voorwa hoortwaf.1 £eidóe6otirtfl/rife „KOSTEN RIJZEN DE PAN UIT" Voor terrein voormalige brandweerkazerne BEWONERS VOELEN NIETS VOOR HUURVERHOGING Politie roofde auto REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 26 AUGUSTUS 1980 PAI ALKEMADE Tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering kwamen de uit de pan rijzende kosten van Streekmuziekschool Rijnak koord te Leiderdorp aan de orde. De kosten voor Alkemade ne men jaarlijks met zo'n 20 pro cent toe; dat betekent dat vol gend jaar de vaste lasten 13.000,- zullen bedragen en de variabele lasten 103.000,-. Daarbij komt dat de dienstver lening niet evenwijdig oploopt met die kosten, althans dat vindt de heer H. v. Tol (P.A.). Hij was aanwezig geweest op een vergadering over de streekmuziekschool, waarbij de heer Vogel in zijn funktie van directeur van de school de stijgende kosten trachtte te rechtvaardigen. Het betoog van de heer Vogel had hem absoluut niet bevredigd. Alge meen muziekvormend onder wijs op de lagere scholen leek hem een van de mogelijkhe den voor de muziekschool om haar kwaliteit te verhogen. „De kosten worden nu te gek" aldus v. Tol, die werd ge steund door de heer A. H. Ver del (V.V.D.). Wethouder Van Duijkeren verklaarde dat er eigenlijk ie der jaar bezwaren van de zijde van de gemeenteraad komen over de steeds onrustbarender kostenstijgingen bij de muziek school. Hij gaat de ongezouten kritiek van de raad op kriti sche wijze inbrengen in de be sprekingen en bevestigde dat de deelname van Alkemade zwaar ter discussie staat. „We hebben ons voor 5 jaar vastge legd en zitten nu pas in het 2e jaar: eventueel moeten we er toch maar uitstappen". Waterschap De bouwplannen van Water schap „De Oude Veenen" voor een kantoor en dienstwoning ten behoeve van haar secreta ris op het stuk grond aan de Koppoel recht tegenover „De Vergulde Vos" en naast de fa. Janssen aan de Achterdijk, zijn niet in overeenstemming met het aldaar geldende be stemmingsplan. Om deze re den werd de gemeenteraad ge vraagd te verklaren dat voor dit perceel grond een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid. Paul v.d.Meer, fraktievoorzitter van de CDA, wilde hier niets van weten, omdat de gemeente raad er dan geen grip meer op heeft. Zijn fraktie gaat wel ak koord met de vestiging van een kantoor van „De Oude Veenen", maar niet met de bouw van een particulier woonhuis voor de secretaris. De heer Verdel, VVD. had moeite met de hier gebruikte term „dienstwoning"; een dienstwoning staat onder ver antwoordelijkheid en is ge sticht door het Waterschap", aldus Verdel. Het antwoord van wethouder Van Duijkeren luidde dat ei genlijk ook B. en W. niet erg gelukkig met de hele situatie zijn. Vorig jaar zijn er uitge breide besprekingen gevoerd tussen B. en W. en het bestuur van het Waterschap, waaruit bleek dat het bestuur een dienstwoning als eis stelde. Later toen de besprekingen van de zijde van „De Oude Veenen" werden overgeno men door de secretaris zelf en een lid van het bestuur werd bijzonder aangedrongen op een niet-inpandige particuliere woning voor de secretaris. De heer Van Duijkeren verklaar de vastbesloten dat op de be wuste plek beslist geen parti culiere woning, waar de ge meente later haar grip op ver liest, mag komen. Tóch vroeg hij medewerking ten aanzien van het voorbereidingsbesluit om althans met de bouw van het kantoor te kunnen begin nen. De onderhandelingen over de dienstwoning zijn nog niet rond; B. en W. denken erover de woning veilig te stellen tegen vrije vestiging door een aantal juridische be palingen in het koopcontract, eventueel door de grond in erfpacht te geven. Een andere mogelijkheid is de woning in eigendom van het Waterschap te laten zijn of de woning in pandig in het kantoor te bou wen. Na al deze verzekeringen en toezeggingen ging de heer Van der Meer en met hem de hele C.D.A.-fraktie overstag. Het bestemmingsplan wordt gewijzigd en B. en W. moeten nu maar zien te bewerkstelli gen dat de secretaris van „De Oude Veenen" akkoord gaat met eisen die beslist niet de zijne zijn. Echtpaar Van Leeuwen viert twee maal goud Het echtpaar Van Leeuwen viert dinsdag 2 september twee maai goud. Vijftig jaar geleden gaven zij elkaar het ja woord en bovendien werd begonnen met de bakkerszaak aan de Leimuiderdijk in Burgerveen. De naam bakker Van Leeuwen is in de afgelopen vijftig jaar een vertrouwd begrip geworden tot in de wijde omtrek, mede door zijn activititei- ten in de Tweede Wereldoorlog. Zijn brood en allerhande andere artikelen zijn bekend in Leimuiden, Roeiofarends- veen enzovoort. De heer G.J. van Leeuwen is nu 73 jaar, zijn vrouw 81 jaar; samen hebben zij één dochter en vijf zoons. Nog dagelijks is de heer Van Leeuwen te vinden in de bakkerij om een oogje in het zeil te houden. De bakkerij is nu in handen van enige van zijn zoons. De eigenlijke dag van hun gouden trouw is 9 september maar 2 september wordt er een receptie gehouden voor al degenen die het echtpaar een warm hart toedragen. De receptie wordt ge houden in de 'Rustende Jager' aan de Venneperweg 471 van 's avonds acht tot tien uur. L> ee akti coi ruk dga tooi rku |hai ism kei dse den VOORSCHOTEN De Stich- ting Jongerenhuisvesting Voorschoten heeft met de aca demie voor bouwkunst en de landelijke organisatie Belan gengroepen Huisvesting een plan gemaakt voor de bouw van 65 zogenaamde Van Da meenheden op de plaats van de voormalige brandweerka zerne aan de Molenlaan. De huurprijs van deze woningen gaat rond de 250,* per maand bedragen. Op dezelfde plaats heeft de gemeente Voorscho ten aan bouwplan voor rond de dertig woningen, die bedui dend meer aan huur doen. De Stichting Jongerenhuisves- ting meent dat het te stil is ge worden na de start van de bouw van 22 Van Dameenhe den in „Bijdorp" voor wat be treft huisvesting van één- en tweepersoonshuishoudens, ter wijl verwacht wordt dat in 1990 ongeveer 70% van de be volking uit één- en tweeper soonshuishoudens bestaat. De NIEUWKOOP In de vergadering van de gemeenteraad van Nieuwkoop van 25 mei 1978 werd besloten een aanvang te maken met de voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie van 67 woningwetwonin gen. Het betrof te Nieuwkoop woningen in de Kastanjelaan, de Larixstraat, de Hage- doornstraat, de Lindelaan en de Esdoorn straat, alsmede in Noorden de Chrysanten straat. Voor die voorbereiding werd door de raad een bedrag van 45.000.- beschikbaar gesteld, thans blijkt, na een herhaald bewo nersoverleg, dat een met de renovatie ge moeide huurverhoging van 75.- a 80.- per maand voor de huurders een onaantrek kelijke zaak is. Slechts 30% van deze huur ders is bereid - zo blijkt uit een enquête - om een dergelijke huurverhoging voor de uitvoering van dit renovatieplan te accepte ren. Het college van B en W heeft besloten op om grond van dat gegeven van de renovatie af te zien en stelt aan de gemeenteraad voor om uitsluitend het noodzakelijke onder houd, dat toch een bedrag zal vergen van bijna twee miljoen gulden (f 1.905.314.97) te verrichten. Gevraagd wordt om hiervoor het krediet beschikbaar te stellen en daarin ook mee te nemen de kosten van voorberei ding voortvloeiende uit het raadsbesluit van 25 nei 1978, welke inmiddels zijn opgelopen tot 160.000.- Aan de hand van het destijdse raadsbesluit werd de Nationale Woningraad belast met de voorbereiding en begeleiding van het re- novatieprojekt. Begonnen werd met het ver strekken van voorlichting en het houden van een informatie-avond op 3 juli 1978. Daar werd een bewonerscommissie gefor meerd als schakel tussen de huurders en de gemeente als verhuurder. Eind 1978 sprak 80% van de huurders zich uit tegen de reno vatie. Daarop werd afgesproken om een be perkter plan op te stellen. Op de daaruit voortvloeiende voorstellen tot verbetering reageerde 55% positief. Vervolgens werd de zaak financieel op een rijtje gezet en toen bleek er een huurverhoging uit te moeten komen van 75.- 80.- per maand. Dit was te veel. Er bleef slechts 30% van het aantal geênqueteerde huurders over, het geen het college van B en W deed afzien van de plannen. Nu zal uitsluitend het nodige onderhouds werk worden verricht, hetgeen echter toch een forse opknapbeurt van de huizen in houdt. Zo zullen o.a. het stuc- en voegwerk worden hersteld, afgekeurde gasleidingen worden vervangen, de begane grondvloeren worden opgewigd, het tegel- en straatwerk en de beplanting/tuinen worden hersteld; alsmede de boardplafonds worden vervan gen door gipsplaten-plafonds. Men wil de Nationale Woningraad niet verder meer be lasten met de voorbereiding en de begelei ding en gaat dit in eigen beheer verrichten. De uitvoering zal, zo stellen burgemeester en wethouders aan de raad voor, worden opgedragen aan Vink- en Veenman Noor den B.V. voor een aanneemsom van 1.532.832.30 excl. BTW. De totale projektkosten komen 2.065.314.97 inclusief de 60.000.- voorbe- reidingskosten van het oorspronkelijke re- novatieprojekt. Tarieven kabeltelevisie Leiderdorp ongewijzigd LEIDERDORP De abonne mentstarieven voor de kabel- TV in Leiderdorp voor dit jaar en volgend jaar zullen niet worden verhoogd. De commissie van beheer C.A.I.- Leiderdorp stelde dit gistera vond vast. De exploitatie van het Cen traal Antennebedrijf heeft over 1979 een batig saldo van bijna 84.000,- opgeleverd. De commissie constateerde met genoegen, dat het aantal aan sluitingen sinds de aanleg van de kabel-TV nog steeds stijgt. Op dit moment zijn 6200 hui zen aangesloten, hetgeen neer komt op een percentage van 86%. Wel vond de commissie dat het tijd werd om de sinds de aanleg van het kabelnet on gewijzigd gebleven aansluit voorwaarden te herzien. De commissie vond dit vooral no dig met het oog op het aantal te verwachten nieuwe aanslui tingen in de toekomstige wijk Buitenhof. Nieuwe predikant voor Hoogmade HOOGMADE Met ingang van 21 september heeft de ne- derlands Hervormde Gemeen te van Hoogmade weer een nieuwe predikant. Op die dag wordt, tijdens een bijzondere kerkdienst om 10.00 uur, ds. J. Van den Hoek (68) uit Buur- malsen bevestigd door ds. A. W. J. A. Knorth uit Leider dorp. Ds. van den Hoek is in deze omgeving geen onbekende. Hij was werkzaam in Leiderdorp en Nieuwveen, alvorens hij naar Buurmalsen vertrok. In Hoogmade volgt hij ds. H. van Vliet op, die op 1 mei van dit jaar wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd met emeri taat ging. Zilveren priesterfeest ALPHEN De uit Alphen af komstige missionaris, pater Henk Vergeer, viert zondag 31 augustus zijn 25-jarig priester feest met een eucharistievie ring in de Alphense Pius X - kerk. Vanaf 12.00 uur is er in het Avifaunarestaurant gele genheid de Oegandese missio naris te feliciteren. Burgemeester Detmers loopt met de genodigden over de trimbaan. ZOETERWOUDE De opening van de trimbaan aan de Oranjelaan gisteravond was de laatste officiële daad van burge meester Detmers, vóór hij komende zondag werkelijk zijn burgemeestersketen neerlegt. De openingshandeling bestond uit een wande ling van ruim 1 kilometer met halverwege de onthulling van een kunstwerk voorstellende een gouden wieg; de wieg van de welvaart die in de vorm van het industrieterrein vlak naast de deur leeft, maar keurig verborgen wordt achter het vele groen dat de nieuwe trimbaan omzoomt. De tocht langs de 16 trimtoestellen werd begeleid door Jan van Heek, trimmer in de Eendenkooi, en enkele assistenten die een aantal in trainingspakken gestoken raadsleden en andere belangstellenden aanspoorden om op sportieve wijze gebruik te maken van de tri- mobjecten. De heer Detmers richtte zich vooral tot de jeugd, die het toch weer gepresteerd had om vóór de opening al hier en daar vernielingen aan te richten. Het nu geopende traject langs de Meerburgerwetering, met erin opgenomen twee hoge bruggen, vormt een onderdeel van een 3,6 km. lang wandelpadenplan, dat ook voorziet in wandelgelegenheden langs de spoorlijn en ach ter de Nassaulaan. HAZERSWOUDE Don derdag en vrijdag, tijdens de zesde jaarmarkt, is de oudheid kamer te Hazerswoude-dorp in de avonduren voor het publiek geopend. De conservator van het „minimuseum", Cees Kroon, heeft een expositie in gericht die verband houdt met de historie van de Gemene- weg. Deze richtte hij in met het oog op de reconstructie van het kruispunt Gemene- weg-Dorpsstraat. Intussen is voor de realisering hiervan een huis, dat van de familie Vreugdenhil, onder slopersha- KORTWEG mers gevallen. Er zullen nog zeven panden voor de recon- Burgemeester M. Paats zal maandag 1 september een ten toonstelling openen van de glasblazer Willem Heesen. Heesen ontwierp en fabriceer de de glaswanden in het nieu we zwembad de Thermen in Ridderveld II. Nu het zwem bad is voltooid wordt de gele genheid aangegrepen om de Alphense bevolking ook ken nis te laten maken met ander glaskunstwerk van Heesen. Te zien zal zijn een aantal glasob jecten. Ook is er een videopre sentatie van glasblazen. De o- Eening vindt plaats om 19.30 u. EIDERDORP K en O Leiderdorp houdt dinsdag 2 en woensdag 3 september „open inschrijf- en informatiedagen". Belangstellenden kunnen hier voor terecht op het bureau aan de Leiderdorpse Splinterlaan. Er wordt voorlichting gegeven over talen-, creatieve- en alge mene cursussen. Openingstij den zijn van 9.30 tot 11.30 uur en 19.45 tot 21.45 uur. NOORDWIJK „Een wat oudere man met zwart haar scheurde met m'n wagen weg", vertel de een ontdane automo bilist, toen hij in het weekeinde bij de Noord wij kse politie aangifte kwam doen, dat even te voren op de Hoofdstraat zijn auto was ont vreemd. Z'n ontsteltenis ging over in verbijste ring. „Uw wagen staat al achter het politiebu reau", kreeg hij van de wachtcommandant te horens en deze maakte hem tevens duidelijk, dat 'hij kon rekenen op een proces-verbaal. Wat was er aan de hand? De chauffeur had om streeks middernacht over de Hoofdstraat gereden en bij het passeren van een eetgelegenheid overviel hem de trek in een hartige hap. Blijkbaar behoorde hij tot het gilde van de zeer gemakzuchtigen, want gedurende de tijd, dat hij de snackbar in schoot voor het verorbe ren van een of meer ge haktballen, liet hij zijn auto met draaiende motor op de rijbaan staan. Of de ballen waren heet of de bediening niet al te vlot, maar de stop liep in ieder geval nogal uit. Inmiddels ontstond een file van wachtende auto's, die de doorgang versperd zagen. In de rij stond ook een pa trouille van de Noord wijk- se recherche en toen die het wachten beu was, stap te een van de recher cheurs uit om te kijken wat de oorzaak was van de stagnatie. Het probleem werd toen snel opgelost. Een rechercheur stapte in de onbeheerd staande auto en reed er mee naar het politiebureau, nagestaard door een verbouwereerde parkeerder, die juist naar buiten kwam. Voor zijn slordigheid kreeg de man een bekeu ring wegens het achterla ten van z'n wagen met draaiende motor en voor belemmering van het ver keer. HAZERSWOUDE De zesde editie van de jaarmarkt in Hazerswoude-dorp wordt ge houden op donderdag 28, vrij dag 29 en zaterdag 30 augus tus. Behalve dat de onderne mers in de Dorpsstraat op drie avonden, tussen 19.00 en 22.00 uur, hun waren in kraampjes aanprijzen en beoe fenaren van oude ambachten demonstraties geven, is er op genoemde data en op woens dag 27 augustus kermis op en rond het Raadhuisplein. Daarnaast hebben de organisa toren, de MICO-winkeliers uit het dorp, een programma vol attracties voor jong en oud op touw gezet. Woensdag 27 au gustus, dag voor de jaarmarkt, klinkt om 17.00 uur het start schot voor de wielerronde voor nieuwelingen. Om 19.00 uur begint de koers, in wijk Zuid, voor liefhebbers en vete ranen. Donderdag 28 augustus, om 19.00 uur, opent burge meester J. ten Heuvelhof de jaarmarkt. Hiervoor maken het Tamboer en Trompetter korps Hazerswoude en het ma- jorettengezelschap van jeugd- circus Capriole een rondgang door het dorp. 's Avonds geeft het internationaal vermaarde tamboer- en trompetterkorps Wilhelmus uit Sliedrecht een show (aanvang 19.15 uur) en verzorgt de Alphense Honden Dressuur Club vanaf 20.30 uur een demonstratie. Tussen 18.00 en 19.00 uur op vrijdag 29 au gustus worden leerlingen van de basis- en kleuterscholen in de gelegenheid gesteld een ballon op te laten. De bóeren- blaaskapel De Sprotbuiken uit Alarlanderveen proberen die zelfde avond de sfeer erin te brengen op het jaarmarktter rein. Op het Ambachtsplein verzorgt de plaatselijke forma tie Ghoreia een show volks dansen, waarbij belangstellen den zich kunnen aansluiten. Dit optreden onder leiding van Margreet Vink begint om 19.00 uur. Eveneens op het Am bachtsplein, vanaf 21.00 uur: muziek en zang, te verzorgen door het Leger des Heils. De laatste jaarmarktdag, zaterdag 30 augustus, is er van 9.00 tot 12.00 uur een zeepkistenrace voor de jeugd in de Pieter de Hooghstraat. Vast onderdeel van de jaarmarkt is het para chute springen, die dag rond de klok van 18.00 uur gepland. Het ligt in de bedoeling dat de para's een landing maken op het sportveld achter de Burge meester Warnaarkade. De jeugd kan hierna, om 19.00 uur, het hart ophalen door mee te doen aan het springen vanaf een schans, 's Avonds is er weer muziek met medewer king van de boerenblaaskapel De Sprotbuiken. Om 20.30 uur is de lampionoptocht, waarbij Caprioles majoretten en het Tamboer en Trompettekorps Hazerswoude voor show en muziek zorgen. Bewoners van het bejaardencentrum zullen uitmaken welke jongen en welk meisje het leukst gekleed voor de dag komt. De jaar markt, die door zo'n veertig standhouders wordt „bezet", wordt om 23.00 uur besloten met een groots vuurwerk. Het wordt afgestoken op het ter rein nabij het clubhuis van Avanti. »nd gemeente Voorschotel. W( nog steeds over het,j_. van flats en ook won» verenigingen denken onverdeeld gunstig è^Ul gemeente Voorschoteorc op de plaats van de vonf brandweerkazerne eyèd waarbij de woningen .Q/Ne aan kale huur een beu 375,- per maand m<?*e. brengen en de StichtirOsil dat Voorschoten op dP.f woningen niet zit te Hof Het plan van de Stichger vat twee bouwblokl^r een hoogte van twee, lagen; 43 woningen ju twee kamers voor lnri soonswoning; 13 typete S kamers voor éénperfalci ning en 9 type C: ééja^ voor éénpersoonswol u. woningen voldoen 1 aan de eisen, die het nme Ruimtelijke Ordeningger wooneenheden in h( aa van de Verruimde Sqt n geling. De sanitairemr omvat behalve toilet, - en douche, ruimte en punt voor een wasa®n< Alle woningen zijn fie- van een individuele c.i w latie. De woningen opOl' ne grond beschikken jne tuin, de bovenwoning ben een balkon 1 x 1.. De Stichting Jongereum ting zal maandag 1 srfas in „De Lindehoeve" eg€ ter discussie stellen, r st loz< Bun Restauratie in Bruggest*aaer onzeker E LEIDERDORP £k" van de Monumentenje sie vrezen dat de resens plannen van het pavfg) gestraat voorlopig ben kast moeten wordend; i telf Dit bleek tijdens det v, vond gehouden comnnth gadering. Oorzaak is, ktst wethouder A. H. laar (CDA) mede, dat de rr ei voor de monumenteneda meer dan 600.000,-tald dragen, terwijl met eeun die van 850.000,:se was gehouden. Een jnsc Ier die het gemeen») voor de nodige pshe plaatst. Wethouder lenl liet doorschemeren dne meenteraad met het end slechte financiële pote i de gemeente geen Hop zien dit bedrag extraenl baar te stellen. Om jhoi waaraan de gemeenten turele bestemming htolo, ven, een opknapbeurt hu is ruim een miljoen gvpl, dig. De heer Meerbuar de de commissieledenkt bij het rijk zijn uitershdji doen alsnog de maxii sidie in de wacht te s daarmede de restauF" nen te redden. i N De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? noteer m.i.v abonnee van de Leidse Courant _als nieuwCQ Naam Adres Postcode/Plaats 30 Ipp Betaalt wordt per maand (automatische afschiel U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeldiet Naam Adrest i; Postcode/Plaats_ Telefoon tht Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel Jg I plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. is i M iM HM MB MM OI IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4