en lars itgeschakeld Jederland intensief betrokken bij ucharistisch congres in Lourdes Haasteren /#*v VEIL Datsun Cherry: Bij ons kunt u'm bewonderen. J Bollenstreek-marathon trekt meer deelnemers Wereldraad snoeit in programma's Reken op Datsun. Opening tennisbanen in Rips Hertogspark KORTE METTEN mDA EB LAD A J DATSUN ENLAND SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 PAGINA 9 3 j— Slechts twee par- nden er in het heren- B gisteren op het Hierin verloren en Mars beiden me marge. Ze kunnen volledig op het dub- waarin zij samen spe- entreren. jck had van meet af nig kans tegen Theu- Door de slice van de Temminck bijna Uffend onder pressie. Dit t^^npo verhinderde zijn p i, waarmee hij ge- l frequent scoort, om f jk te worden. Boven ste hij vastheid. „Door aisarm heb ik sinds de ^^ie maar weinig ge- Temminck ek aan vastheid na af- karmate de strijd vor- twam Temminck wel wat onder de druk vandaan, maar voor hij het initiatief over kon nemen, had Theunis- sen het karwei al geklaard (62, 6—4). In de kwart-finale moet Theunissen de strijd aan binden met Anne-Jan v.d. Meer. Deze kreeg een walk over tegen de door ziekte ge velde Har Meyer. Een belang rijke confrontatie, want voor beiden staat een plaats in het Mastertoernooi van het Ten- niscircuit op het spel. Marinus Brooshooft toonde zijn goede vorm door Mars met 6—2, 63 af te troeven. Een enigszins geflatteerde zege voor Brooshooft, maar hij liet zien, hoe belangrijk het is de juiste punten in een game bin nen te halen. Veronique v. Pardoel, finaliste op Roomburg en nu de onbe twiste favoriete in B, heeft een set prijs moeten geven aan Li- selotte v.d. Bijl. In de derde set stelde zij echter gedecideerd orde op zaken (6—1). In C be reikten Nancy Toole en Marij ke Guyt volgens verwachting de halve eindstrijd., Marijke Guyt zegevierde met 63. 7— 6 over veterane Truus Ton- jann, die een ronde eerder met Karin Strijk had afgerekend (62, 75). In het herendub- bel C zorgden De Bakker en Kuyt voor een verrassing door het geplaatste koppel Van Tongeren/Roodenburg uit te rangeren (5—7, 7—5, 64). Uitslagen: HDB: V.d. Zee/H. v.d. Capellen-De Jong/Sierse- ma 64, 75; HEC: Zimmer- mann-Van Offeren 62, 64; Zaadnoordijk-Seckel 61, 6 3; Van Tongeren-Werner 16, 7—5, 6—0; DEC: N. Toole-L. Poots 6—4, 4 6, 6—4. Paul Theunissen „Nog wel bedankt, Groenendijk HAZERSWOUDE - „Nog wel bedankt, Groenendijk" is de naam van de langspeelplaat die The Freekickers, de caba retgroep die is geformerd uit leden en aanhangers van de SV Bernardus, dezer dagen op de markt heeft gebracht. Het Hazerswoudse gezelschap, dat in de afgelopen jaren ver scheidene optredens in beslo ten (Bernardus-)kring heeft verzorgd, heeft om twee rede nen tot de vervaardiging van deze elpee besloten. Ten eerste als een soort dankbetoon aan de Groenendijk, de buurtschap in de gemeente Hazerswoude waar de SV Bernardus tot jongstleden zaterdag (dag dat het nieuwe complex in ge bruik werd genomen) sedert 1 juni 1947 was gehuisvest. Ver volgens hopen The Freekic kers met de opbrengst het bouwfonds van de vereniging te spekken. The Freekickers zijn: Rin de Boer, Bart de Roo jr., Bets van Vegten, Pirn van Wetten, Joke de Boer, Bert Meijer, Jolanda Schakenbos, Bernard van der Laan, Rob Kramp en Theo Wesselingh. Instrumentale be geleiders op de plaat zijn pia niste Trees Kramp, slaggitarist Henny Nieuwenhuijsen. solo- gitarist Jan van Maurik en slagwerker Jan Wesselingh. In de Relight Studio's te Hilva- renbeek vertrouwden de ama teurcabaretiers de nummers aan het polyvinyl toe. Uiter aard liedjes en sketches over voetbal, in het algemeen en speciaal, bij Bernardus. Naar amateurmaatstaven gemeten: alles bij elkaar een leuk pro- dukt. Burgemeester Bolten hijst de vlag in top. RIJPWETER1NG De nieuwe tennisbanen gelegen in hel Ripse Hertogspark aan de Oud Adeselaan zijn gistermid dag officieel geopend door drs. P.J. Bolten. Het nieuwe type 'Mateco'-banen van de ripse tennisvereniging "Salvo' zijn aanmerkelijk duurder dan normale gravelbanen. Het on derhoud van dit soort banen is echter beduidend goedkoper. Na een bui regen kunnen deze banen binnen een kwartier ai- weer bespeeld worden. Een ander voordeel is dat je dit type ba nen bij droog weer niet hoeft te sproeien. Het minimale onder houd aan deze banen gebeurt door middel van een speciale stof zuiger. De rubber laag van de banen maakt de kans op 'slidings' uiterst gering. 'Salvo' heeft zich de afgelopen vier jaar ingespannen voor de realisatie van deze banen. In juni van dit jaar is uiteindelijk be gonnen met de aanleg. De vereniging heeft het nieuwe tennis- complex al voorzien van een afrastering. Bovendien is er een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe clubhuis. Voorlopig moet ae tennisspelers nog even gebruik maken van èen directie- keet. Het geduld van het Salvo-bestuur is beloond met een zeer fraai tenniscomplex. Salvo kan nu weer leden aantrekken. LEIDEN De derde inter nationale Bollenstreek-ma rathon lijkt dit jaar aan kwaliteit in te boeten. Mi chael Hurt (Engeland) en Rob Strik gaan dit keer van start als favorieten. Wel gaat er een groter aantal deelnemers van start, ter wijl ook de festiviteiten om de loop heen grootser zijn opgezet. De Bollenstreek-marathon wordt altijd als een van de evenementen van Noordwijk en Noordwijkerhout in het zo merseizoen georganiseerd. Dat komt dit keer minder gunstig uit. Moskou en de Nederlandse kampioenschappen eind sep tember in Zwolle zijn de rede nen dat het veld kwalitatief minder is dan in voorgaande jaren. Rob Strik en Michael Hurt zijn de meest bekende namen. Voor een verrassing kan Piet Waaning (De Spar taan) nog gaan zorgen. Deze sterke lange afstand loper gaat zaterdag aan zijn eerste marat hon beginnen. De lopers worden zaterdag om één uur in Noordwijkerhout door Gerard Nijboer wegge schoten. Als de 180 atleten be zig zijn met hun zware karwei zal het publiek door Albert West en Hans Versnel ver maakt worden. Om kwart over drie worden de snelsten terugverwacht. linaal Willebrands, de Ihop van Groningen, 'y 4t Möller en de bisschop Rotterdam, mgr. Simo- gullen de delegatie lei die Nederland zal ver- iwoordigen op het Internationale Eucha- che Congres, dat vol- jaar van 16 tot 23 juli >urdes zal worden ge en. Het thema van het res, dat voor een deel worden bijgewoond paus Johannes Paulus uidt: Jezus Christus, 'oken brood voor een nieuwe wereld". De bisschoppen van negentig landen hebben al hun mede werking in eigen land en deelneming aan het congre toegezegd. De Nederlandse bisschoppenconferentie heeft bisschop Simonis van Rotter dam uitgenodigd om de acti viteiten in Nederland te sti muleren en heeft een natio naal comité in het leven ge roepen onder zijn voorzitter schap. Secretaris is emeritus pastoor Fr. J. Bank te Rijs wijk. Het secretariaat is ge vestigd aan de Seringenstraat 13 5213 HL Den Bosch. De bisschoppen hebben het co mité gevraagd om een natio nale viering in alle kerken voor te bereiden op of rond Sacramentsdag 1981. Hoofddoel van het congres is de bezinning op de eucharis tie in onze tijd. Er zullen stu diebijeenkomsten zijn op het, gebied van theologie en litur gie, katechese en pastoraal, internationale en landstalige vieringen, bijenkomsten voor priesters en religieuzen, als mede voor leeftijdgroepen én sociale groeperingen. Het be langrijkste resultaat wordt echter verwacht van het voorbereidende werk in ei gen land, bijvoorbeeld door genoemde landelijke viering, gespreksgroepen en andere vormen van bezinning op het thema van het congres. Lourdes kent maar een be perkte ontvangstmogelijk heid en daarom is de deelna me aan het congres gesteld op vijftigduizend congressis ten. Aan Nederland zijn vier honderd plaatsen toegewezen en voor onderdak of toegang tot de heiligdommen en con gresactiviteiten zijn kente kens en toegangsbewijzen vereist, af te geven door het nationaal secretariaat van het land waarin men woont. Wel zal er een tentenkamp wor den ingericht voor twaalfdui zend jongeren uit de gehele wereld. Het is volgend jaar ook een eeuw geleden, dat het eerste eucharistisch congres in het Franse Lille werd gehouden. De frangaise Marie Tamisier (1834-1910) nam het initiatief daartoe en werd hierin ge steund door priesters en le ken uit zes landen, waaron der Nederland. Tot de eerste wereldoorlog werden deze congressen bijna elk jaar gehouden, van 1922 af om de twee jaar en sinds 1952 om de vier jaar. Een dergelijk congres is ook in Nederland gehouden en wel in Amsterdam in 1924. Trok ken de eerste congressen slechts enkele honderden deelnemers, de laatste con gressen brengen meer dan een miljoen mensen samen. rakkere procedure lor ambtsverlating f linaal Oddi, prefect van de congregatie voor de gees- kheid heeft in Madrid gezegd, dat paus Johannes lus II spoedig nieuwe voorschriften bekend zal ma lt voor regeling van de ambtsverlating van priesters, niieuwe voorschriften zullen volgens de kardinaal |strakker zijn dan de regeling die onder paus Paulus pld en die door de huidige paus voorlopig buiten wer- jis gesteld. dinaal Oddi zei, dat in de nieuwe richtlijnen alleen toe ging voor laicisering van priesters (het terugbrengen tot rkenstaat) zal worden gegeven, wanneer de priester, die )m vraagt, kan aantonen, dat hij „niet vrijwillig het IT,<<3terschap heeft aanvaard", dat wil zeggen, dat hij daarbij geleid door motieven, die met de priesterlijke taak als ttig niets te maken hebben. fer nu gaat gebeuren met de honderden aanvragen, die bij /aticaan liggen, is niet bekend. Kardinaal Oddi liet zich et over uit of hiervoor de oude dan wel de nieuwe rege- worden toegepast. De Wereldraad van Kerken gaat verscheidene speciale programma's tegen het ein de van volgend jaar beëin digen. Hiertoe behoren on der meer het studieproject over de plaats van man en vrouw in de kerk, het pro gramma over transnationa le ondernemingen en het programma betreffende ontwapening, de strijd te- Het Vaticaan en de Ameri kaanse bisschoppenconfe rentie zijn akkoord gegaan met een voorstel van de Amerikaanse katholieke conferentie, inhoudend, dat gehuwde anglicaanse pries ters rooms-katholick pries ter kunnen worden en dan gehuwd blijven. Worden zij weduwnaar dan kunnen zij niet hertrouwen en zij kun nen ook geen bisschop wor den. Het voorstel was ge daan, nadat verscheidene groepen van de Episcopaal se Kerk, de Amerikaanse tak van de anglicaanse kerk, erom had verzocht. Paus Johannes Paulus II heeft op discrete wijze een dynastiek geschil bijgelegd, dat sinds twintig jaar de be trekkingen tussen de Spaanse en Italiaanse Bourbons ver stoorde. De paus erkende na melijk prins Ferdinand van Bourbon-Sicilië, hertog De Castro, die in Zuid-Frankrijk woont, tot nieuwe grootmees ter van de Constantijnse orde van Sint-George en daarmee indirect tot rechtstreeks op volger van de laatste koning van Napels als hoofd van de familie Borbone-Sicilia. Op de titel werd ook aanspraak gemaakt door Don Carlos de Borbon y Borbon, volle neef van koning Juan Carlos van Spanje en bankier in Madrid. De tweede Europese oecu menische ontmoeting tus sen de raad van Europese bisschoppenconferenties (CCEE) en de conferentie van Europese (reformatori sche) kerken (KEK) zal van 16 tot 21 november 1981 in Logumklöster in Dene marken worden gehouden. Dit hebben de secretariaten van beide conferenties me degedeeld. Hoofdpunten bij de ontmoeting zullen zijn het gemeenschappelijk gebed om eenheid en be sprekingen van de nog be staande moeilijkheden in de oecumenische dialoog. De eerste oecumenische ontmoeting, waaraan an glicaanse, orthodoxe, pro testantse en rooms-katho- lieke vertegenwoordigers hebben deelgenomen, werd in 1978 in het Franse Chan- tilly gehouden. Deze ont moeting heeft grote beteke nis gehad als poging om nieuwe methoden te ont dekken voor de oecumeni sche activiteiten in Europa. De bekende Italiaanse dra maturg Diego Fabbri(69) is in het Italiaanse Riccione in de provincie Forli plotseling overleden. Diego Fabbri heeft lange tijd zijn stempel gedrukt op het hedendaagse culturele leven van Italië en genoot ook brede internatio nale bekendheid. Behalve zijn overvloedige productie voor het theater, was er zijn werk voor film en televisie en als redacteur van ver schillende tijdschriften. Volgens het Madrileense blad „Ya" zal Spanje vol gend jaar al beschikken over een katholiek mam moetuniversiteit, zoals kar dinaal Tarancon, de vol gend jaar scheidende voor zitter van de Spaanse bis schoppenconferentie altijd voor ogen heeft gestaan. Een commissie van vier bisschoppen en twee pries ters heeft de voorbereidin gen al voltooid. De pause lijke universiteiten van Co- millas en Salamanca zul len worden gecombineerd met het centrum voor uni versitaire studies, de kat holieke lerarenopleidingen en scholen voor verpleeg kundigen. Ook wordt ge dacht aan de integratie van de universiteit Navarra van Opus Dei in Pamplo- gen het militairisme en de bewapeningswedloop. An dere programma's zullen worden samengevoegd. De redenen van deze maatre gel, waaraan het Centrale Comité in Genève zijn goed keuring heeft gegeven, zijn van verschillende aard. In de eerste plaats zijn er de finan ciële problemen van de laat ste jaren, vooral het gevolg van de fluctuatie van de dol lar en de mark (inkomsten) tegenover de Zwitserse frimc (uitgaven). In 1978 werd hierdoor reëel twintig pro cent minder ontvangen dan was begroot. In de tweede plaats wil de wereldraad overlappingen in programma's vermijden. De genoemde programma's zui len opgenomen worden in het werk van de bestaande afdelingen. Tenslotte wil de raad geld en mankracht vrij maken voor de komende as semblee in Vancouver in 1983, „de enige plaats waar alle ledenkerken elkaar ont moeten". De wereldraad geeft dit jaar aan programmakosten, sala rissen en administratie onge veer 34 miljoen gulden uit. Verder wordt er dit jaar via de hulpprojecten van de we reldraad ruim 72 miljoen gul den besteed. «AHfe «EDE r voo IEDERE HONDA RIJDT: VEILIG, VLUG EN VOORAL VOORDELIG dal Honda en Lada-daalar biedt aan: IDA Accord, grijs AT 69-US-52 45000 km. 12.500.- IDA Accord, grijs 63-UD-34 56000 km. 12^50.- (DA Sedan, groen DR-27-GJ 22000 km. 15.600.- 1 IDA Sedan, grijs DV-24-RV 24000 km. 15.600.- (DA Sedan, beige AT 64-VT-42 16000 km. 13.500.- \lDA Civic, wit 18-RA-47 80000 km. 7.000.- Taunua FD-80-KT 60000 km. 11.500.- ■JD Taunua 81-PE-86 69000 km. 5.900.- ffljXHALL Chevette 28-TU-13 13300 km. 7.500.- USa Nine, rood 73-XM-29 12.700.- *JA Nine, bruin 95-VN-46 12.250.- I Inruil en financiering mogelijk. auto's 3 mnd. volledige garantie op onderdelen en arbeidsloon. Jitobedrijf (baan 18. Leiderdorp 171-895000 Potgieterlaan 32, Lelden Tel. 310800/310750 Datsun Cheny. Hoe is het mogelijk dat een zo complete en volwassen gezinswagen voor een zo plezierig bedrag kan worden geleverd. Toch is het niet alleen de lage aanschafprijs (v.a. 12.245,-) die hem tot een succes maakt. De Cherry is veilig. O.a. dank zij de kooi constructie, het kruislings gescheiden remsysteem en de voorwielaandrijving. De Cherry is sportief. Kijkt u maar naar de vlotte lijn. De 1000 cm3 of1200 cm3 motor levert pittige prestaties. De Cherry is zuinig. Hij vraagt weinig aan de pomp en in de garage. Daarnaast is hij ook nog zuinig met parkeerruimte. De Cherry is ruim. Niet alleen de binnen ruimte is aanzienlijk. Ook zijn bagageruimte, die door de derde deur makkelijk toegankelijk is. De Cherry is er in 3- deurs-5- deurs- coupé- en stationwagen- uitvoering. Stap eens bij ons binnen of maak een vrijblijvende kennis- makingsrit Wanneer komt u langs?^ O Q/l C Datsun Cheny: v.a. C,c4wi' Prijs ind. BTW, af Lisse. AUTO HEEMSKERK Off. dealer voor: ROELOFARENDSVEEN EN OMGEVING Alkemadelaan 1 tel. 01713-2866-2073 Off. dealer vpor: LEIDEN en omgeving Herengracht 79 tel. 133861-120987 Afe-h—IH C!h,rtv Gl -

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9