Ruzie over plaats in werkgroep welzijn Padoxlaan tevreden met toezeggingen Ambachtsschuur in Zoeterwoude Noordwijkerhout krijgt (nog) geen woonruimte in plan Oosthout Gauw verdiend. Ja ZOETERWOUDS RAADSLID TEGEN COLLEGA: „JE ZULT LELIJK OP JE GEZICHT VALLEN" 'In het gareeP opent feestweek in De Zilk Handwerk markt huize Jeroen KORTWEG Officiële opening Jeugdhonk Drie dagen feest bij heropening Kanaalstraat u REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 Pi ZOETERWOUDE - „Dit komt je duur te staan, want deze wijze van praten vind ik niet passen voor een raadslid. Zoiets kun je niet ongestraft zeggen en je zult dan ook lelijk op je gezicht vallen". Op deze manier rea geerde R. Michielsen (WD) tijdens de raadsvergadering van gisteravond op een aantal bitse opmerkingen van CDA'er Minekus aan zijn adres. welzijn, die de eerstkomende tijd belang rijk werk betreffende de welzijnsplan ning gaat verrichten, leek in eerste in stantie weinig problemen op te leveren. De niet-raadsleden werden volgens het voorstel van b. en w. benoemd en ook de opgave voor de drie verschillende frac ties om uit de eigen gelederen nog een vertegenwoordiger aan te wijzen om de werkgn simpel. voorzitter Hogenelst zijn, de Drogressie- ven wezen Lansbergen aan. Michielsen had, als enig lid van de éénmansfractie van de VVD, aanzienlijk meer woorden nodig om zichzelf als vertegenwoordiger van zijn partij in de werkgroep te benoe men. Boos en teleurgesteld verweet hij de druk die het CDA gistermiddag nog op hem uitoefende om zich terug te trek ken en zodoende een plaats te maken voor een extra CDA-man. „Door deze actie worden de verhoudingen binnen de raad afgebrokkeld", zo stelde hij. Minekus vond het echter helemaal niet zo gek dat zijn fractievoorzitter Michiel sen, terwijl deze gewoon aan het werk was, geprobeerd heeft over te halen om zich terug te trekken. „Wij zijn immers de partij die het meeste vertrouwen van de bevolking geniet getuige de 8 van de dertien zetels die wij in deze raad bezet ten en hebben daarom gewoon recht op een extra vertegenwoordiger. Bovendien is de fractievoorzitter van de VVD het laatste half jaar herhaaldelijk afwezig geweest en als hij er was, maakte hij zijn stukken pas op de vergadering open. We hebben juist actieve leden nodig op wie we kunnen rekenen", betoogde Minekus. Ook de truuk van CDA'er Engelkes om een opening te houden om de raadsver- tegenwoordiging met één of twee leden uit te breiden ging voorlopig nog niet door zodat het CDA het met alleen Ho genelst in de werkgroep zal moeten zien te redden. Voetpad Met acht stemmen van het CDA vóór en vijf van PZ en VVD tégen werd gistera vond het voorstel van wethouder Van der Heijden om een voetpad langs de Dr. Kortmannstraat aan te leggen, aangeno men. Met nadruk wilde wethouder Maan nog wachten met de aanleg tot de omlei- dingsweg om het dorp klaar zou zijn zo dat de aanleg van het pad in een groter geheel geplaatst zou kunnen worden en rekening gehouden zou kunnen worden met de veranderde verkeerssituatie in de dorpskern. Bovendien is een voetpad op die plek niet erg urgent omdat er vol doende alternatieve routes zijn volgens Maan en met hem partijgenoot Michiel sen plus Progressief Zoeterwoude. Cock Roessen (CDA) wees er echter op dat de Dr. Kortmannstraat de ontbrekende schakel vormt in het voetpadenplan van Zwetkade tot Miening. „En als men het „dorpje-om" wil wandelen neemt men nu eenmaal het liefst deze route", aldus Roessen. Ook na de realisering van de omleidingsweg nr. 17 zal de Dr. Kort manstraat druk blijven en is een voetpad nodig, wachten heeft dus geen zin, zo voegden de CDA-leden nog aan de argu menten toe. ZOETERWOUDE De ver nieuwde Arabacht&achuur, centrum van allerlei creatieve activiteiten zal morgen om halftwaalf door burgemeester Detmers geopend worden. Om iedereen met de Ambachts schuur en met de cursussen van het komende seizoen, die in september zullen starten, kennis te laten maken, zijn er zaterdag van 12.30 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur „open uren". Een feestelijke aktiviteiten- markt, met demonstraties spinnen, kantklossen en potten maken plus een tentoonstel ling van werkstukken van het afgelopen jaar, zullen deze bei de open dagen te zien zijn. De cursusbegeleiders 2ijn aanwe zig om het een en ander over de verschillende cursussen te vertellen. Daarnaast staat er voor de bezoekers een drankje en een buitenlands hapje klaar. De cursussen die in sep tember van start zullen gaan in de Ambachtsschuur aan de Dorpsstraat 46, zijn: kinder cursus, creatieve kleding, we ven, wandkleden, bridgen, kantklossen, tekenen, klusjes in huis, muziekbegrip, interna tionaal koken, diverse technie ken, keramiek, batikken en Spaans. De Warmondse Padoxlaan WARMONDERS BEVREESD VOOR OVERLAST DOOR RECONSTRUCTIE WARMOND De bewoners van de Padoxlaan keerden gisteravond na een uurtje vergaderen met de commissie o- penbare werken, helemaal tevreden huiswaarts. De bewoners hadden zich zorgen gemaakt over de op handen zijnde reconstruktie van hun laan voor de ontsluitingsbrug naar het industrie terrein. De verontrusting gold niet zo zeer de vorm van de straat of de bouw van de brug op zich, maar meer de ge volgen van het te verwachten zware verkeer. De bewoners vreesden geluidsoverlast en het woord „geluidshinder" is in Warmond een beetje een geladen woord geworden na de aanleg van de Schipholspoorlijn. Gisteravond werden de bewoners echter volledig tegemoet gekomen. Na het over leg wat de direkteur gemeentewerken met de bewoners heeft gehad, is er voor iedereen een aanvaardbaar plan op tafel gekomen: De rijweg zal zoveel mogelijk tegen de spoorlijn worden aangelegd, zodat er tus sen het rijgedeelte en de woninjnw ruimte blijft voor 22 parkeerplaatten' groenstrook en een trottoir. VerdMet ten de bewoners met klem voorklle falt-verharding, waardoor het lafeila bepewet de trillingen zouden worden 1 kele commissieleden verzetten *zc vankelijk tegen asfalt, omdat daars dorpskarakter zou worden a ,goi maar na het horen van de bewoicti sloot men toch unaniem het belanj net bewoners te laten prevaleren. ofs tuil Fietspuzzeltocht in het kader van 35 jaar Warmunda WARMOND Ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van V.V. Warmunda wordt er zondag 24 augustus een fiets-puzzeltocht gehouden over een afstand van veertig kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt voor kinderen tot en met 14 jaar een gulden en voor ouderen een rijksdaal der. Er wordt gestart en ingeschre ven bij het sportpark 'Het Overbos' van 's morgens tien tot en met twaalf uur. Tijdens de tocht wordt er een gratis consumptie verstrekt. Tevens zijn er enkele contróleposten langs de route waar men even tueel kan rusten: de finishpost sluit pas om vijf uur 's mid dags. Voor degene die tijdens fietstocht succesvol gepuzzeld hebben zijn er prijzen te ver delen van 50, 25, en tien gul- .DE ZILK Een feestelijke stoet van 30 tot 35 aangespan nen wagens doet zondag De Ziik aan in het kader van de jaarlijkse 'School en volsfeesten' in deze woonkern. De paarden en wagens trekken ongeveer om één uur 's mid dags over de gemeentegrens. Rond twee uur begint het ringsteken op het Breeland. De wed strijd die wordt georganiseerd door de paardenvereniging 'In het gareel', zal duren tot vier uur. Traditiegetrouw is er dinsdag 26 augustus een bejaardenmiddag in 'De Duinpan', terwijl diezelfde middag een kermis geopend wordt aan de Sportlaah. Woensdag 27 augustus zijn er kinderspelen voor de schooljeugd in Bree land, terwijl er ook een vlieger-, straatteken- en viswedstrijden op het programma staan. De Zilker feestweek wordt besloten met volksspelen op donderdag 28 augustus. NOORDWIJK De jaarlijkse verkoping door huize Jeroen van allerlei handwerkarti- kelen wordt gehouden op woensdag 3 september in de tuin aan de Zeestraat in Noordwij k. De 'markt' is geopend van 's middags één tot vijf uur. Bij slecht weer wordt de verko ping gehouden in de hal van Huize Jeroen. Tot de artikelen, die alle zijn gemaakt door de bewoners van het tehuis, behoren onder meer tafelkleden, schorten, ge breide baby- en kleuterkleren en tassen. Met de opbrengst worden weer nieuwe materialen aan geschaft. J"' - M Het terein op de hoek van de Acacialaan en de Peppelstraat. Ton voor opknapbeurt Leimuidens trapveldje LEIMUIDEN Het terrein- tje op de hoek van de Aca cialaan en de Peppelstraat wordt heringericht voor een bedrag van U5.000 gulden. Voor dit geld wordt een ein de gemaakt aan de onbevre digende situatie voor de buurtbewoners die sinds tij den tegen het slecht onder houden veldJe aankijken. Met de inrichting van het terreintje is zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de bewoners. De omwonenden van het ver waarloosde terreinfje hebben hun wensen kenbaar gemaakt tijdens een bijeenkomst met het college. Het college heeft het architectenbureau Riede ingeschakeld voor het maken van een ontwerp met kosten- begroting voor de inrichting. Het ontwerp dat behandeld zal worden tijdens de raadsverga dering van donderdag 28 au gustus omvat de aanleg van een trapveldje omzoomd door boomgewas, een parkeerter- reintje aan de Peppelstraat en een verhard gedeelte langs de sloot aan de Kerkweg met eni ge zitbanken. De totale kosten voor het project, 115.000 gul den, zijn inclusief de kosten van het toezicht van de Tèch- nische Dienst en een post voor onvoorziene uitgaven. VOORHOUT De gemeente Noord wijkerhout krijgt van de gemeenteraad Voorhout niet de toezegging, dat zij straks een aantal woningen in het plan Oo6thout mag gebruiken voor eigen woningzoekenden. Met deze beslissing verwierp de raad gisteren een voorstel van het college om alvast 146 wonin gen in Oosthout ter beschikking te stel len voor nog aan te trekken werkne mers voor de Machinefabriek Noord wijkerhout b.v. De raadsleden waren, behalve de heer De Wit (PvdA) unaniem afwijzend tegenover het voorstel. De raad was zelf verbaasd over het voorstel. Per slot van rekening is er nog steeds geen definitieve beslissing JNOOdtoestand genomen over het bouwen in het plan Oosthout (over de spoorlijn). „Het is alsof we de huid gaan verkopen, voordat de beer is geschoten", merkte mA terecht op. De heer Warmenhoven (Gemeentebe langen): „We nemen een verplichting op ons, terwijl we thans nog niets te bieden hebben". De discussie leidde tot een sterk afgezwakt voorstel, waarbij Noordwijker hout de toezegging kreeg in de toekomst mee te mogen praten over de verdeling van de woningen in Oosthout als de eigen woningzoekenden van Voorhout zijn voorzien. Zoals bekend is men van plan om in Oosthout 1500 woningen te bouwen, voor Voorhoutse en Warmondse woning zoekenden terwijl het restant door andere gemeenten gebruikt kan worden. Katwijk en Noordwijk hebben zich daarvoor al aangediend. Noordwijkerhout is nu de derde belangstellende geworden. Het afwijkende standpunt van het socia listische raadslid De wit werd later op de avond wat duidelijker. Het raadslid orak toen een lans voor „kleinschalig optreden tegen de nationale economische recessie". Hij deed dit toen een voorstel ter tafel kwam om een bouwvergunning te ont houden aan de heer Van der Geer, die een agrarisch warenhuis wil bouwen in de Boekhorstpolder. Dit bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan. Raadslid De Wit meende, dat nu ons land in een nood toestand verkeert, allerwege getracht moet worden verbeteringen te bereiken. Dat zou kunnen als de wettelijke regels soepeler worden gehanteerd. „Door toe stemming te verlenen aan bouwplannen kan de druk door de verslechterende eco nomische toestand verlicht worden. Per slot van rekening kost het de gemeen schap niets. Het appèl sprak wethouder Joon wel aan, maar hij plaatste enkele kanttekeningen. Volgens hem zou er rechtsongelijkheid ontstaan. De mening van de neer De Wit werd de overige raadsleden in de vorm van een motie voorgelegd. De motie werd met acht tegen vier stemmen verworpen. ZOETERWOUDE Drum fanfare De Rijntamboers orga niseert zaterdag 23 augustus om 20.00 uur een bingo-dans avond in de Eendenkooi. Zon dag 24 augustus zal de populai re fietspuzzeltocht over 35 ki lometer gehouden worden. Tussen 11.en 13.00 uur kan men starten vanaf de Eenden kooi. Het inschrijfgeld be draagt 3.50 gulden. De prijsuit reiking zal om 17.30 uur plaats vinden. HAZERSWOUDE Het groots opgezette volleybaltoer nooi van de Hazerswoudse Sport Vereniging Orion wordt gehouden op zaterdag 13 sep tember. Aan dit spektakel, dat voor de vierde maal op touw wordt gezet, zullen naar alle waarschijnlijkheid vierentwin tig teams meedoen. Ze zijn af komstig van zeventien vereni gingen. Alle wedstrijden wor den gespeeld in de Landsvliet- hal, waar om 9.00 uur het eer ste fluitsignaal zal klinken. KATWIJK De Katwijkse Volksuniversiteit K. en O. heeft nieuwe werkruimte ge vonden in de lokalen van het Pieter Groencollege aan de Prins Frederiklaan 15 in Kat wijk. Nadat de Volksuniversiteit ja renlang werkzaam was in dé oude Bestevaer-mavo, moest in verband met sluiting van het oude, in slechte staat ver kerende pand, voor de cursus sen een nieuwe ruimte gezocht worden. Voor alle talencursus sen, wiskunde, kunstbeschou wing, vergadertechniek, scha ken, assertiviteit, kantklossen, poppenmaken, batikken en tuinieren is nu onderdak in het Pieter Groencolltf® ge vonden. LEIMUIDEN Het door de S.V, Kickers '69 zelfgebouw de 'Jeugdhonk' aan de Beu kenlaan wordt woensdag 30 augustus officieel geopend door burgemeester Van der Kroft De openingsdaad zal worden verricht om twee uur 's mid dags. Ter gelegenheid van de opening is er eveneens 's mid dags van drie uur tot half vijf een receptie. aan met tick een Nee het iuel bez foto Kac LISSE Ter gelegenheid van de officiële in gebrui^ van de promenade in de Kanaalstraat, hebben de if winkeliers een spattend feest in elkaar gezet. De wordt donderdag 4 september verricht door burgert* Berends om zeven uur, direct gevolgd door een bal|| wedstrijd voor de jeugd. Veertig keer een dagje Sl«£ is er te verdienen voor de bezittertjes van de baloni|] het verst van Lisse terechtkomen. Op de openingsdag zal de Big Band Bollenstreek vanaf Y een optreden verzorgen in een op de hoek van de Kana- en Kapelstraat opgestelde muziektent. Deze muziektenj vrijdag en zaterdag middelpunt van de festiviteiten, v vond treedt de Leidse Old Black Horse Saloon Band' acht uur begint ook een basketbal-demonstratie door de f Globetrotters. Zaterdag is er een rad van avontuur en tré boerenblaaskapel op. Gedurende de feestdagen ziin er andere evenementen. Zo zijn er demonstraties oude am| en worden tal van loten verspreid. ADVERTENTIE Niet meer dan één nieuwe abonnee vragen wij van u voor dit zwaar verzilverde schaap met 5 poten. Naam Adres EN noteer m.i.vals nieuwe >Qn abonnee van de Leidse Courant Jh i Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische afschrijora per kwartaal i li Stuur mij als dank voor de moeite een zwaar verzilverd schaap met 5 poten. Naama AdresIA Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Ijkt Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. der ficïdócSowïamt IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4