mededelingen gemeentebestuur leiden 25 tlm 29 aug. '80 fiSliU Leidse Zwemvierdaagse LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 25 augustus a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Onderzoek geloofsbrieven van nieuw te benoemen leden van de gemeenteraad, (vacature Oosterman, Hoeven, Beijen) Benoeming lid van de commissie voor de gemeen telijke archiefdienst uit de leden van de Gemeente raad (vacature mevrouw Hes). Benoeming lid van de verkeerscommissie Verdere behandeling aankoop bedrijfscomplex aan de Vlietweg 1 Verdaging beslissing omtrent de vaststelling van de bestemmingsplannen Roomburg, Pancras-Oost en Stevenshof. Aanschaffing van een programmakast van de se lectie drukmachine. Afronding reorganisatie - periode 1975-1980 Vaststelling nota "Sociale Leidraad voor Verande ringen" en voorstel wijziging Ambtenaren Regle ment 1970. Interpellatieverzoek van het raadslid de heer L Beijen over een verordening voor de inspraak Verhoging onderhoudsbudget bruggen Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de verbouw van het clubhuis "Het Mieren nest". Verlenen van een krediet in rekening-courant aan de Stichting Sint Anna-Aalmoeshuishofje ter fi nanciering van de voorbereidingskosten van restauratie en verbetering van dit hofje. Vaststelling van de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Haagse Schouw (wooneenhe den Koppelstein) Verkoop van een strook grond aan de Suriname- straat aan de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden ten behoeve van de uitbreiding van de Paulus MA. V.O-Scholengemeenschap Ruiling van het pand Waldeck Pyrmontstraat la te gen een perceel industrieterrein in de Waard Uitgifte in erfpacht van een perceel grond op de hoek van de Morssingel/Stationweg. Huurontbinding van het pand Groenhazengracht 6. Beschikbaar stellen van een tweede werkkrediet ten behoeve van de Directie Sociale Werkvoorzie ning. Aankoop bad-sportgebouw aan de Morssingel. Beschikbaarstelling krediet voor de verkabeling van een gedeelte van de hoogspanningsleiding Lei- den/Sassenheim. Omstreeks 21.00 uur zal de vergadering even worden onderbroken voor het gadeslaan van de finale van de Profronde van Leiden ten behoeve van het geestelijk gehandicapte kind. Commissie vergaderingen Projectgroep Maredorp. Dinsdag 26 augustus a.s. om 14.00 uur in de Pan- crat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Woningbouw bij De Overdekte en de Mirakelsteeg; Pleintjes voor de Marekerk en tussen de Runder- stegen; Straatverbetering Greven-, Drucker-, Maredorpse- dwars- en d. Werfstraat; Rioierings kzaamheden Deelcommissie voor Schouwburgzaken. Dinsdag 26 augustus a.s. om 16.00 uur in de lees kamer van de Leidse Schouwburg. Agenda: Stand van zaken betreffende jubileum Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur Woensdag 27 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Aanvaarding schenking Vereniging Rembrandt. Organisatie sektor zorg. Uitbreiding personeelsformatie Gem. Soc. Dienst t.b.v. bijstandsmaatschappelijk werk woonwagen- werk. Beschikbaarstelling tweede werkkrediet t.b.v. di- rektie Sociale Werkvoorziening. Aanschaf kleine offsetpers t.b.v. direktie Sociale Werkvoorziening. Investeringsaanvraag voor geluidbeperkende voor zieningen in de sociale werkplaats. Vervanging dienstauto afd. acquisitie direktie Soci ale Werkvoorziening. Uitname en verkoop dienstwoningen "Ende geest". Uitrustingskrediet Endegeest. Informatie over rijksbijdrageregeling Sociaal Cultu reel Werk (R.B.R.-S.C.W Ter kennisneming: - Nota inzake alcoholgebruik - Jaarverslag 1976/1979 Adviescommissie Bejaar dentehuizen Leiden Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Verbouwing begane grond Stadhuis 1 September a.s. begint de verbouwing van een aan tal grote en veelbezochte ruimten op de begane grond van het stadhuis. Het gaat daarbij vooral om de afdeling Bevolking en Burgerlijke Stand en het Buro Voorlichting. Tijdens de verbouwing, die ruim een half jaar gaat du ren, krijgen deze twee afdelingen tijdelijk een andere plaats in het stadhuis. Afdeling Bevolking en Burgerlijke Stand Deze afdeling verhuist naar de gang (begane grond) die in het verlengde van de hal is gelegen. De mede werkers van deze afdeling hebben daar minder ruimte en loketten ter beschikking dan nu. Om u toch zo vlot mogelijk te bedienen komt er een bonautomaat in de gang, waar u een volgnummer kunt trekken. Als u aan de beurt bent, verschijnt uw nummer op een cij- ferwisseiaar, die eveneens in de gang is aangebracht. Openingstijden: op werkdagen: van 8.30 - 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. op donderdagavond (koopavond) van 17.30 tot 21.00 uur. Buro Voorlichting De informatiebalie blijft tijdens de verbouwing ge vestigd in de hal van het stadhuis. De voorlichters verhuizen tijdelijk naar kamer 407 op de vierde verdie ping Het informatiecentrum verhuist gedeeltelijk mee naar kamer 407. Ook tijdens de verbouwing kunt u daar kennis nemen van de openbare stukken voor raads- en commissievergaderingen, en van ver keersmaatregelen, bestemmings- en verbeterings plannen e.d. De vacaturebank van het Gewestelijk Arbeidsbu reau die tot dusver in het informatiecentrum te vin den was, verhuist tijdelijk naar een van de studiezalen in het nieuwe gebouw van de openbare bibliotheek aan de Nieuwstraat 4. U kunt daar met ingang van 1 september a.s. ook allerlei gemeentelijke publikaties, bestemmings- en verbeteringsplannen inzien. Openingstijden Buro Voorlichting: Op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Informatiebalie bovendien op donderdag (koop)avond), geopend van 17.30 tot 21-00 uur. Openingstijden studiezalen bibliotheek Nieuwstraat: Maandag, woensdag en donderdag 10.00 - 20.30 uur Dinsdag en vrijdag 10.00 -17.30 uur Zaterdag 10.00-13.00 uur Diverse spreekuren In verband met de verbouwing worden diverse spreekuren, die tot nu toe in kamer 3 in de hal van het stadhuis werden gehouden, tijdelijk ergens anders gehouden. Sociaal raadsvrouw. Elke donderdagavond van 17.30 tot 20.00 uur in kamer 160 A op de eerste ver dieping van het stadhuis. Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Elke maan dagmiddag vanaf 14.30 uur in kamer 510 op de vijfde verdieping van het stadhuis. Spreekuur gerepatrieerden. Mw. Ong-Tukker is voortaan bereikbaar in de depen dance van de Sociale Dienst, Apollolaan 1a. Spreek uur na telefonische afspraak, via telefoonnummer 766600. Gesloten wegens verhuizing In verband met de verhuizing van de afdeling Bevol king en Burgerlijke Stand en van het Buro Voorlich ting zijn deze afdelingen op donderdag 28 augustus vanaf 12.00 uur en op vrijdag 29 augustus voor het publiek gesloten. Ook de avondopstelling op donderdag 28 augustus komt te vervallen. Wel zijn de gemeentelijke krediet bank en de kas van de gemeente op die donderdag avond geopend van 17.30 - 19.30 uur. Inspraak sociaal-culturele plannen De nieuwe rijksbijdrageregeling Sociaal-Cultureel Werk vereist dat gemeente Leiden een aantal plannen gaat maken, te weten: - een sociaal-cultureel plan van Leiden 1982-1985 - het jaarprogramma 1982 - de subsidieverordening - de definitieve procedureverordening Burgemeester en Wethouders willen binnenkort de Gemeenteraad een tijdelijke procedureverordening voorstellen, waarin staat hoe al deze plannen tot stand moeten komen. Eerst willen Burgemeester en Wethouders nog gedu rende de maand september iedereen in de gelegen heid stellen op dit tijdelijk procedurevoorstel com mentaar te leveren. Daarom is vanaf 1 september het ontwerp-raadsvoor- stel gratis te verkrijgen bij de balie in de hal van het Stadhuis. Bovendien wordt het in zijn geheel afge drukt in het blad INFO-Leiden, het gratis maandblad van en voor werkers in buurten en wijken. Maandag a.s. Haarlemmer straat tussen Koestraat en Maria Gijzensteeg Afgesloten Maandag a.s. begint de aannemer op het voormalig "Overdekte"-terrein voor de toekomstige nieuw bouw daar een riooloversteek aan te leggen en deze aan te sluiten op de bestaande riolering in de Haar lemmerstraat. Het geasfalteerde gedeelte daar zal opengebroken moeten worden. Laden en lossen voor de daar gevestigde winkeliers (bedrijven) zal mogelijk blijven. Doorgaand verkeer is echter niet mogelijk, uitgezonderd voetgangers. Volgende week vrijdag hoopt de aannemer met dit karwei klaar te zijn. Reakties plan Sociaal- Pedagogische zorg Zuid-Holland Bij het Bureau Voorlichting, Stadhuis, ligt ter inzage het rapport "Basismateriaal struktuurplan sociaal-pe dagogische zorg Zuid-Holland". Dit rapport gaat over het werkgebied van en het aantal maatschappelijk werkenden ten behoeve van geestelijk gehandikap- ten. Vóór 15 september a.s. kunnen reakties op dit rap port aan het provinciaal bestuur worden gezonden (Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningska de 1, 's-Gravenhage). De reakties worden betrokken bij het advies dat de provincie gaat uitbrengen aan de Minister van C.R.M. ten behoeve van de rijkssubsi dieregeling maatschappelijk werk voor zwakzinnigen. Bouw filiaal openbare bibliotheek in het Morskwartier Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van een filiaal van de openbare bibliotheek op de zuidwestelijke hoek Robijnstraat Diamantplein in het Morskwartier. Het bouwplan ligt gedurende veertien dagen met in gang van maandag 25 augustus 1980 voor een ieder ter inzage in kamer 108 van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van de tervisie-legging schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning bij burge meester en wethouders in te dienen. Douchegelegenheid sportzaal Morssingel Het komende seizoen 1980-1981 zijn de openingstij den voor het nemen van een douchebad als volgt vastgesteld: vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur mannen vrijdag van 19.30 tot 20.30 uur vrouwen toegangsprijs f 1,50 De regeling gaat vanavond (22 au gustus) in. Uitwerkingsplan voor nieuwbouwwoningen op het voormalig terrein Zaalberg in Pancras-Oost De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en 's-middags in het buurtcentrum "Pancrat" op het Ir. Driessenplein, voor een ieder met ingang van 26 augustus 1980 gedurende een maand ter inzage lig gen het concept-uitwerkingsplan Woondoeleinden I Pancras-Oost en een bouwplan voor 47 woningwet woningen op het terrein van het voormalige Zaalberg complex begrensd door de Vestestraat, de bebou wing met achtererven aan de Nieuwe Rijn, de Uit erste Gracht en de 3e Groenesteeg. Het uitwerkingsgebied werd in het ontwerp-bestem- mingsplan Pancras-Oost, zoals dat voor een ieder ge durende de periode van 19 mei 1980 toten met 18juni 1980 ter inzage heeft gelegen, opgenomen en daarin aangegeven als globale woonbestemming, aangezien een definitief plan voor woonbebouwing nog onvol doende vaststond. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van 47 woningen, hoofdzakelijk be staande uit eengezinshuizen op het voormalige Zaal bergcomplex. Het bouwplan bestaat uit 37 vijfkamer woningen in zes verschillende typen; 3 vierkamerwo- ningen;- 1 mindërvalidenwoning met vier kamers; 6 driekamerwoningen in twee typen. De verlening van de bouwvergunning voor dit wo ningwetbouwplan is niet mogelijk, dan nadat Gede puteerde Staten van Zuid-Holland hiervoor op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8, van de Woning wet een verklaring van geen bezwaar hebben afgege ven. Deze verklaring kunnen Burgemeester en Wet houders evenwel pas aanvragen nadat belangheb benden in de gelegenheid zijn gesteld tegen het ont- werpuitwerkingsgebied en hierop gebaseerde bouw plan eventuele bezwaren in te dienen. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen deze bezwaren worden ingediend bij het college van Bur gemeester en Wethouders. In samenwerking met de Leidse Zwemverenigingen organiseert de Leidse Sportstichting van 25 t/m 28, gustus de traditionele zwemvierdaagse. Van maandag t/m vrijdag is er gelegenheid om 500 m per avond te zwemmen gedurende vier avonden dusIJS een totale afstand van 2000 m. mil Bij voltooiing is er een fraaie medaille als herinnering. 'P raas De tijden waarin gezwommen kan worden zijn van 19.00 tot 20.30 uur. liter Kosten f 5,— per persoon. }rs kunt Deelnemers kaarten vanaf 11 augustus aan de kassa's van de zwembaden Vliet", "de Zijl" en "5 Meibad". ffi| Inlichtingen Sportstichting. Tel. 14 19 45. pora stedi Vorig jaar waren er ruim 2200 deelnemers. De sportstichting hoopt dit jaar op meer dan 3000 deelnemers te mogen rekenen. "Leiden leeft" foet Doe mee aan de zwemvierdaagse. U komt toch ook??? De procedure welke thans wordt gevolgd is in over eenstemming met de voorschriften behorende bij het ontwerpbestemmingsplan Pancras-Oost. Opgemerkt wordt, dat zij die al gedurende de ter inza gelegging van het ontwerp-bestemmingsplan Pan cras-Oost tegen dit onderdeel schriftelijk bezwaren hebben ingediend dit niet opnieuw behoeven te doen. Uitwerkingsplan woningbouw op het voormalige terrein van Van Wijk in Pancras-Oost De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en 's-middags in het buurtcentrum "Pancrat" op het Ir. Driessenplein, voor een ieder met ingang van 26 augustus 1980 gedurende een maand ter inzage lig gen het concept-uitwerkingsplan Woondoeleindenll Pancras-Oost en een bouwplan voor 40 woningwet woningen op het terrein van het voormalige Van Wijk complex gelegen tussen de Vestestraat, de Ir. Dries- senstraat, de Uiterstegracht en de 3e Groenesteeg. Het uitwerkingsgebied werd in het ontwerp-bestem mingsplan Pancras-Oost, zoals dat voor een ieder ge durende de periode van 19 mei 1980 tot en met 18 juni 1980 ter inzage heeft gelegen, opgenomen en daarin aangegeven als globale woonbestemming, aangezien een definitief plan voor woonbebouwing nog onvol doende vaststond. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van 40 woningwetwoningen voor ge- zinsbewoning op het voormalige Van Wijk complex. Het bouwplan bestaat uit 37 vijfkamerwoningen in zeven verschillende typen en 3 driekamerwoningen. De verlening van de bouwvergunning voor dit wo ningwetbouwplan is niet mogelijk, dan nadat Gede puteerde Staten van Zuid-Holland hiervoor op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8, van de Woning wet een verklaring van geen bezwaar hebben afgege ven. Deze verklaring kunnen Burgemeester en Wet houders evenwel pas aanvragen nadat belangheb benden in de gelegenheid zijn gesteld tegen het ont- werpuitwerkingsgebied en hierop gebaseerde bouw plan eventuele bezwaren in te dienen. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen deze bezwaren worden ingediend bij het college van Bur gemeester en Wethouders. De procedure welke thans wordt gevolgd is in over eenstemming met de voorschriften behorende bij het ontwerpbestemmingsplan Pancras-Oost. Opgemerkt wordt, dat zij die al gedurende de ter inza gelegging van het ontwerp-bestemmingsplan Pan cras-Oost tegen dit onderdeel schriftelijk bezwaren hebben ingediend dit niet opnieuw behoeven te doen. Aanmelding voor de nieuwbouw "Goede Woning" in plan Boekhorst. In het eerste kwartaal van 1981 worden opgeleverd de 52 huur-eengezinswoningen van de woningbouwver eniging De Goede Woning in de wijk Boekhorst. Het gaat om 4-kamerwoningen (met grote zolder). De begane grond is dubbel beglaasd. De huur zal ongeveer f 530,— worden. Wie kunnen reflecteren? 50% van de woningen gereserveerd voor de stads vernieuwing; voor de andere helft komen in aanmer- king: degenen die een corporatiewoning in Leiden leeg achterlaten of degenen die langdurig geregistreerd zijn als woningzoekende of geregistreerd zijn met een indicatie voor een eengezinswoning. Hierbij geldt dat grote gezinnen de voorkeur genieten Waar kunt U zich aanmèlden? Aanmeldingsformulieren kunt U aanvragen, binnen 2 weken bij het secretariaat van "De Goede Woning", Muiderkring 22, 2332 BP LEIDEN. Eind september wordt de volgorde van de kandidaten in overleg tussen de Goede Woning en Bureau Huis- vesting^ vastgesteld Werkzaamheden aan de Koninginnelaan Maandag 25 augustus a.s. zal in verband met riole ringswerkzaamheden, asfaltering en herinrichting van de Koninginnelaan één rijbaan aan de zuidelijke kant gedurende 10 weken worden afgesloten voor doorgaand verkeer. Het verkeer zal in beide richtingen over de andere rij baan (stadszijde) worden geleid. Ook de bussen van de N.Z.H. zullen zolang in twee richtingen over één baan rijden. Om een vlotte doorstroming te bewerkstelligen, zal er voor de duur van de werkzaamheden op de te rijden rijbaan een stop verbod gelden. Parkeren is dan alleen mogelijk in één van de zijstra ten. te kOOp ininj gemeentelijke publikaties Aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis1"!?6* momenteel nog de volgende gemeentelijke publ- di ties te koop: f Ontwerp bestemmingsplan Merenwijk (met toev<r sel en nieuwe tekst) f f®?1® Ontwerp bestemmingsplan Stevenshof (juni 1^x>rt Verbeteringsplan Verversbuurt Verbeteringsplan Pancras West Ontwerp bestemmingsplan Pierswijk Verkeerscirculatieplan Leiden deel 3 (figuren en tefenh f Jt n: Nota Volkshuisvestingsbeleid (evaluatie) 3at c Ontwerp bestemmingsplan Roomburg f 5 ho Ontwerp bestemmingsplan Pancras-Oost f 3 f fide Grofvuilop- haaldienst E( p°r Volgende week zijn aan de beurt: wijk 25 en 27 maandag 25 augustus wijk 24-28 en 32 woensdag 27 augustus wijk 33 donderdag 28 augustus wijk 30 en 31 vrijdég 29 augustus Wielerronde voor professionals Lfri flu I d die Op maandag 25 augustus a.s. wordt er e0nf1f fessionele wielerwedstrijd gehouden in het <P trum. - n Dit ten bate van het geestelijk gehandicapte k'n(,og Start van de ronde is Breestraat, vervolgens rich Gangetje-Botermarkt-Vismarkt-Aalmarkt-Boomn^ f en Kort Rapenburg. Eindpunt is weer de Breestyer( De politie en afdeling wegbebakening van Gemee werken beginnen om 17.00 uur het te rijden parcj__ af te sluiten. Doorgaand verkeer op genoemd gedeelte is dus i af 17.00 uur tot omstreeks 22.00 uur niet mogell-a Op uithoeken van straten komen verkeersomleidir borden te staan. De politie en organisatoren verzoeken de bewon winkeliers hun auto's tijdelijk een ander parkeerpL te geven. r~ Het openbaar vervoer rijdt tot 17.30 uur oveM Breestraat. Daarna wordt gereden via de H gracht - St. Jorissteeg-Watersteeg-Hooigrai Pelikaanstraat-Langegracht en LammermarF^

Leidse Courant | 1980 | | pagina 10