Ujjoldering ferkerwaard: ♦00 miljoen oor overheid panning ijgt Gdansk Nog geen besluit over ambassades Jeruzalem j Regering betreurt terugtreden Ferrier U.S.M. De krant van vandaag ident -Korea streden JIMMY PRETVET. SHOW Veiligheidsraad: V///// J 6öwumt •sdljk 34, 2312 DD Leiden, postbus 11, 2300 AA. tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Oirecteur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas cteur: Wim Bui|teweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes 0,29 per mm. Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot -19.00 uur) enten: kwartaal 46,30; jaar 173,70; losse nummers: 60 cent. Zaterdag 16 augustus 1980» 7öe jaargang 21735 DAGBLAD MOOR ZUID-HOLLAND Robert Stolz Portret van Robert Stol2 met muziek en ballet van de Weense Staatsopera op Ned. I om 20.40 uur. Op Ned. II om 21.15 uur tv-spel over Water- Morgenavond op Ned, II om 21.15 uur film „De verwording van Herman Dürer". Eerst buien Veel bewolking met regen- of onweersbuien, maar later op de dag ook enkele opklarin gen. Middagtemperatuur onge veer 22 graden. Zwakke tot matige wind uit zuidwest tot Morgen zon: 6.22 - 21.01. Schev. hoogw.: 6.06 en 19.34. Laagw.: 3.11 en 15.08. r steekt ren dood In het Noordbra- jmert zijn twee kinde- anderhalf en drie jaar vader doodgestoken. De ,dde zich gisteravond overstuur op het poli- met de mededeling tiin kinderen iets haa r. In de woning van de r verder niemand aan- s, vond de politie de is. De vader is overge- »ar een psychiatrische Palestijnen beëindigen hongerstaking JERUZALEM De Palestijnse gevangenen in de gevangenis van Nafkha in de Negeb-woestijn hebben gisteren hun hongersta king beëindigd. Dit is door de Is raëlische radio meegedeeld. De hongerstaking heeft ruim een maand geduurd en was een pro test tegen de levensomstandighe den in de gevangenis. Twee ge vangenen overleden toen men hen onder dwang probeerde te voeden. 59 kinderen omgekomen in bioscoopbrand BAGDAD Bij een brand in een bioscoop in Bagdad (Irak) zijn gisteren 59 kinderen om gekomen, zo is door het minis terie van binnenlandse zaken meegedeeld. Vijfenveertig kin deren raakten gewond. De brand zou veroorzaakt zijn door kortsluiting. Over moge lijke politieke motieven werd met geen woord gerept. Zweden in ernstige problemen STOCKHOLM De Zweedse premier Falldin heeft gisteren ïd dat een speciale eengeroepen zal worden om toekomst van de Zweedse eco nomie te bespreken die nu in ernstige problemen verkeert. Het is de eerste keer sinds de oorlog dat een dergelijke bui tengewone zitting wordt ge houden. Zij zal beginnen op 25 augustus en duren tot 15 sep tember. Stalin China uitgezet PEKING Het portret van Sta- Un wordt binnenkort verwijderd van het Tien an Men-plein in Pe king. Hetzelfde geldt voor die van Mare, Engels en Lenin. Het enige portret dat er nog te zien zal zijn ia dat van Mao, maar zijn afbeeldingen in fabrieken en kantoren verdwijnen ook steeds meer. De verwijdering van het conterfeitsel van de voormannen van het communis- China af te schaffen. Iraanse president ongedeerd bij heÜcopterongeluk TEHERAN De Iraanse presi dent Bani-Sadr is vanochtend on gedeerd gebleven bij een ongeluk met een helicopter. Naar radio-Te- heran meldde, vloog de president over het gebied waar zich de span ning met Irak aan de grens con centreert. Door een technteche sto ring verloor de piloot de macht over het toestel en hij moest een noodlanding maken. De rotor brak daarbij, de cabine vloog open én de president werd uit het toestel ge slingerd. De krant van vandaag omvat in totaal 28 pa gina's en bestaat uit twee delen. Hei actuele nieuws uit binnen- en buitenland, stad. regio en sport vindt u zoals gebruikelijk In hel eer ste deel. De wekelijkse bijlage Finale bevat onder meer reportages over: Exclusief gesprek met ouders Leldse vijfling. Steden dreigen te verstikken... Andrè van Ouin: „Televisie vreet grappen en talenten". Wat Unifil In Ubanon ook doet, het Is nooit goed. Maatpak voor clown kost t 1200,-. Van onze parlementaire redactie) HAAG Inpoldering van de kerwaard zal de regering uiteinde- 900 miljoen galden opleveren. Er i een gebied van 65.000 ha moe rden ingedijkt, waarvan een-der- K-a taan uit water. De inrichting, r en drainage van de polder Jk. fa-"""1" met onderhond het nieuwe land, ongeveer L6 mil- gulden gaan kosten. Daar staat to er dat men door de verkoop van 2J> miljard gulden binnen zal irincipe is het mogelijk al in 1982 met npoldering te beginnen. De polder zal I dertien tot vijftien iaar later klaar Met de aanleg zijn 27.000 manjaren peid. In de nieuwe polder zal onge- r 20.000 ha voor de landbouw worden gereserveerd waarop 800 tot 1600 mensen werk kunnen vinden. Dit is de strekking van een regeringsnota die het principe- besluit van net kabinet tot inpoldering van de Markerwaard na der motiveert. De regering stelt in de nota dat verder uitstel van inpoldering de vele vragen rond het project niet zal oplossen. Er zullen in de toekomst nieuwe onzeker heden ontstaan, waarbij de regering wel stelt dat op den duur misschien zal blijken, dat het besluit tot inpoldering beter niet had kunnen worden genomen. De rege ring zegt zich ervan bewust te zijn dat dit bij alle besluiten het geval is maar dat in poldering vooral een oplossing zal bieden voor de ruimtelijke problemen waarmee ons land in de jaren negentig te kampen zal krijgen. Dit aspect noemt de regering belangrijker dan alle andere aspecten, zoals oehoud van zoetwater, natuur en milieu, oude havensteden en visserij. 11L« jpi Fred en Eltj Heuer uit de Uito Meren- wijk hebben hun vier zoons ein delijk thuis. Vijf baby's werden nwi^in'lwMtZt! gebaren. Een kind overleed na een operatie. Vorige week mochten de laatste twee kin deren het zie kenhuis verla ten. In Finale een gesprek met de gelukki ge ouders. (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De Neder landse regering betreurt het „ten zeerste" dat dr. Ferrier is „teruggetreden" als presi dent van Suriname, aldus het officiële commentaar van het ministerie van bui tenlandse zaken op de recen te gebeurtenissen in het voormalige rijksdeel. „De regering heeft grote waar dering voor de wijze waarop dr. Ferrier zijn constitutionele rol heeft vervuld", wordt eraan toegevoegd. Over de gebeurtenissen op zich spreekt de regering zich nauwelijks uit. Zij acht „grote terughoudendheid" geboden, aangezien het gaat om een in terne Surinaamse aangelegen heid. De luchthaven Zanderij bij Pa ramaribo is gisteravond weer voor luchtverkeer opengesteld, aldus een woordvoerder van de KLM. Daar de KLM-vluch- ten voor zaterdag echter al geannuleerd waren, zal de eer ste vlucht zondagochtend weer worden uitgevoerd. In Paramaribo in gisteren in aanwezigheid van vele hoog waardigheidsbekleders mier Chin a Sen president het I [^FOONVERBINDINGEN 1ROKEN dus Sinds vannacht zijn aUe telefoonverbindin- Poolse havenstad Gdansk verbroken. De span de stad stijgt. De stakende havenarbeiders in wohebben gisteren gevraagd om een onderhond met de eerdremier Babiuch of een andere hogere functionaris beslissen over het instellen van een vrije vakbond. 0 v< Ie iPoolse dissidenten hebben de stakers hun scheepswerf igrjspandoeken opgehangen. Zij zouden van geen wijken rapten, ook al is hun een forse loonsverhoging van 130 er maand aangeboden. Naar verluidt worden de arbei- voedsel voorzien door de bevolking van Gdansk, heeft gisteren in een televisietoespraak openlijk toege it het land in economische problemen verkeert en dat king daarover in het verleden onvoldoende is geïnfor- !e buitenlandse schuld heeft de grens van het toelaatba- it en loonsverhogingen zijn alleen mogelijk als de pro- it wordt verhoogd, zo zei hij. Hij riep de Polen op weer Verk te gaan omdat de „werkonderbrekingen" produk- t> betekenen. Maar hij zei ook dat de vleesprijzen niet A Verlaagd, en daar zijn de stakingen in eerste instantie 1 [ebroken. Ook zal er niet meer vlees op de markt ge- orden dan nu het geval ig. j— De Zuidkoreaanse I Choi is vannacht af- t om plaats in te rui- generaal Chun Doo- hun, tot voor acht maanden nog gewoon gene raal, is nu onbetwist de sterke man in het land. Weliswaar gaat volgens de grondwet pre mier Park Choong-Hoon de functie van president waarne men, maar aangenomen wordt dat dat slechts een paar weken zal duren en dat Chun dan de macht zal overnemen. Choi was president sinds december als opvolger van Park Chung- Hee die in oktober werd ver moord. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.30 uur nummer 122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog bezorgd. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Inschrijving en gelijk aan vang van onze DANSLESSEN voor jongelui (beginners) PIJNACKER - zondagmiddag 17 augustu3 - 2.00 uur in het Parochiehuis NIEUWKOOP - maandagavond 18 augustus 7.00 uur in het Parochiehuis LANGERAAR- dinsdagavond 19 augustus 7.30 uur Wegens verbouwing Parochie huis nu in gebouw „Schakel", Wassenaarstraat. BOSKOOP - woensdagavond 20 augustus - 8.00 uur in de „Rozen- burcht". Rozenlaan OUDEWATER - donderdagavond 21 augustus 8.00 uur tn het Jongerencen trum „TSOU" KAMERIK - zaterdagavond 23 augustus om 8 00 uur. m het DORPSHU'S „SCHULENBURCH" BERKEL/RODENRIJS - zondagmiddag 24 augustus - 4.00 uur In gebouw „Willem Huygensz" naast R.K. kerk. Noordeindseweg Voor deze plaatsen Is de Inschrij ving vanat 30 minuten voor de DANSLESSEN VOOR GEHUWDE EN VERLOOFDE PAREN in de plaatsen: loop, Lang». i Oude water. Aanvang halt september. Voor deze danslessen Is de In schrijving ALLEEN TELEFO NISCH 071-761249. Wilt u nog meer weten bel ons. Aanvang 20.30 uur Meerhoeve Oud Ada Buit van Rijnsburgse roofoverval: 150.000 gld RIJNSBURG De buif van de roofoverval, gistermid dag gepleegd om kwart over twaalf bij de Rabo-bank aan de Brouwerstraat in Rijns- borg, bedraagt volgens opga ve van de bank 150.000 gul den. In tegenstelling tot eerdere be richten van de Rijnsburgse po litie zijn het niet twee gelcuo- pers overvallen maar drie per sonen, te weten twee vrouwe lijke bankemployees en een mannelijke bankbediende. De mannelijke geldloper, de 35-ja- rige Jan van Nieuwkoop is door de twee overvallers neer geslagen. De twee aangehou den verdachten in Noordwij- kerhout zijn R.J.G. uit Dord recht en F.J.Z. uit Papen- drecht, beiden ongeveer dertig t'aar oud. Het is nog niet be tend of zjj de daders zijn. ADVERTENTIE Zondag 17 aug. aanvang 20.30 uur. MEERHOEVE Oud-Ade NEW YOKK De Islamitische landen hebben van nacht een Jeruzalem-resolutie afgewezen die door de westerse landen was Ingediend bij de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties. De betreffende landen vonden dat de resolutie tot terugtrekking van de ambassades uit Jeruzalem niet ver genoeg ging. AI in bet vooroverleg bleef men staan op de eis tot onvoorwaardelijke sancties tegen Israël. De zitting van de Veiligheidsraad is nu verdaagd. In de resolutie stond „dat de lidstaten van de Verenigde Naties zich dienen te onthouden van het vestigen of handhaven van di plomatieke missies in Jeruzalem". Verder, aldus de verworpen resolutie, dienen de VN-lidstaten geen contacten te onderhou den met de Israëlische regering in het deel van Jeruzalem dat sinds 1967 door Israël wordt bezet. De ontwerpresolutie bevatte een krachtige veroordeling van het Israëlische besluit om Jeru zalem aan te wijzen als de ongedeelde hoofdstad van Israël. Er werd dan ook een beroep gedaan op Israël om de Jeruzalem-wet in te trekken. Wanneer de Veiligheidsraad opnieuw over Jeru zalem zal vergaderen is nog niet bekend. Camp David Intussen heeft president Sadat van Egypte gisteren voorc dat tussen hem, president Begin van Israël en de Ameriï president Carter een tweede conferentie naar het model van Camp David wordt gehouden om de impasse in het streven naar vrede in het Midden-Oosten te doorbreken. Deze conferentie zou na de Amerikaanse presideritsverkiezingen moeten worden gehouden. Sadat doet dit voorstel in een brief aan Begin. Hij stelt voor oude geschillen uit de weg te ruimen voor ze erger worden. Premier Begin zal Sadats brief morgen in het kabinets beraad aan de orde stellen. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren enigszins afstand genomen van Sadats voorstel. Amerika wil eigenlijk zo snel mogelijk hervat ting van de onderhandelingen en niet wachten tot na de verkie zingen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1