Krone met uitstekend programma op Schuttersveld Olifanten an Wande! Woningen op terrein voormalige iremeente wil )adhuis kopen Studente met mes bedreigd gaandag istallatie rar Goekoop Spuitgasten demonstreren Wel naakt maar niet gemengd LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1980 PAGINA 3 rr. NOR: Actuall .55 Zlmi 19.25 ogrami Jntsprogr^ street. Joumaa J. 21.45 ammj i i CIRCUS MET EEN GROTE C kele honderden Leidenaars wa- gistermorgen aanwezig bij het derenemplacement van de yoorwegen aan de Haagweg, van- tyar de twaalf olifanten van circus me op weg gingen naar het cir- isterrein aan het Schuttersveld. olifanten sloofden zich danig uit r het nieuwsgierige publiek. Met ulslingeren, stampvoeten en en thousiast blazen doodden de dik- t/iden de tijd in de treinwagons. Alvorens de dieren afmarcheerden, werd het ontbijt opgediend. Het wekte bij de omstanders grote ver wondering, dat de dieren een heel ongesneden volkorenbrood in één hap naar binnen werkten. De auto mobilisten, die de kolossale vier voeters op hun weg vonden, zoch ten wijselijk een veilig heenkomen door hun vervoermiddel half op het trottoir te parkeren. Een harde con frontatie tussen paarde- en olifan tenkracht, zou immers ongetwijfeld in het voordeel van de laatste wor den beslist. Enkele bomen op de 'olifantenroute' moesten het ontgel den. De beslurfde reuzen rukten dikke takken van de bomen, die zij op hun weg vonden. Vervolgens werd het groen gulzig verorberd. Uiteindelijk arriveerden de giganten bij hun tent aan het Schuttersveld met een enorme groep fietsers en wandelaars in het kielzog. LEIDEN Wanneer er over top-circussen wordt gesproken mag circus Krone zeker niet ontbreken. Dat is al jaren zo en dat werd gisteravond weer eens nadrukkelijk bevestigd. Want wat er allemaal gebeurde tijdens de galapremière van Krone in een goed bezette circustent (zo'n vierduizend toeschou wers woonden de eerste voorstelling bij) op het Schuttersveld was werkelijk af. Circus met een gro te C, dat zelfs minder fervente circusliefhebbers en thousiast kan maken. Een vergelijking met het cir cus Bassie en Adriaan, dat de afgelopen dagen voorstellin gen verzorgde in Leiderdorp dringt zich natuurlijk op. Het Tros-circus pretendeert vooral een gezellig circus te zijn. Een terechte pretentie. Het pro gramma is dan ook erg aan trekkelijk en wordt vol vaart door het televisieduo gepre senteerd. Bij Krone ligt het ac cent meer op de kwaliteit dan op de gezelligheid, hoewel het één natuurlijk het ander niet uitschakelt. Kwalitatief staat Krone dan ook op een geheel ander plan dan Bassie en Adriaan, hoewel beide pro gramma's zeker bestaansrecht verdienen. Het is overigens wel wat ongelukkig, dat beide circussen zowat gelijkertijd de Leidse regio bezoeken. Dit zal stellig consequenties hebben voor de bezoekersaantallen. De toeschouwers bij Krone werd gisteravond een werve lend programma voorgescho teld dat kwalitatief op een zeer hoog niveau stond. Een wer kelijke uitschieter van de twintig nummers te noemen, is vrijwel onmogelijk. Zwakke schakels ontbreken. Een greep uit het scala van onderdelen: Om te beginnen de fabelachti ge technieken die de Zwitserse dompteur René Strieker het publiek toont. Deze ex-bank- employé komt met maar liefst zes verschillende diersoorten in de piste: zwarte panters, leeuwen, tijgers, zwarte beren, een ijsbeer en poema's gaan onder zijn leiding met elkaar om alsof het directe familiele den zijn. Om even bij de die ren te blijven: het nummer van dresseur Christel Sem- bach-Krone laat niets te wen sen over. Niet minder dan der tig fraaie raspaarden laat zij door de piste draven. Opmer kelijk is de actie van de hengst Ghazi, die onder de giraffe Ba- luku doorloopt. Neem daarbij de staaltjes van de kunstrij- dersgroep 'De Enrico familie' en het paardengebeuren is compleet'. Trapeze Niet veel circussen hebben te genwoordig nog een echt vlie gend-trapezenummer. Veelal wordt het nokwerk 'afgedaan' met een juffrouw die op hoog te wat acrobatische toeren ver richt. Wel knap natuurlijk, maar het mist de spanning van de vliegende trapeze. Voor wat dit laatste betreft schiet Krone midden in de roos met het nummer van 'Flying Jiminez'. Deze Mexikaans/Italiaanse groep heeft vorig jaar in Lon den het wereldkampioenschap voor trapeze-artiesten gewon nen en die erkenning is duide lijk op z'n plaats geweest. Meestal vormen clowns voor de kinderen het hoogtepunt en lachen de volwassenen nauwe lijks. Voor een fikse portie hu mor, dat zeker ook de lach spieren van de volwassenen prikkelt, zorgen de Italiaanse clowns 'Les Francesco', de wonderezel van Penny Bedini en de 'Kleine Helmut'. Een zeer stormachtige Zuidameri- kaanse folklore-show werd verzorgd door 'Troupe Lari- ble'. Dat Krone ook nummers met olifanten, kamelen, pony's en een nijlpaard en jongleurs (Su zanne en Fuddie leveren met hun knotsen razendknap werk) voorschotelt, spreekt ei genlijk voor zich. Dat dit cir cus een van de beste circussen, zo niet het allerbeste van Eu ropa is, zal na het zien van het programma door menigeen worden bevestigd. L.M. Omleiding In verband met herstelwerkzaamheden aan de riole ring wordt vanaf maandag 18 augustus de noordelijke rijbaan van de Willem de Zwijgerlaan (vanaf Leider dorp richting station) tussen de Kooilaan en de Mar- nixstraat afgesloten. Het verkeer wordt in deze perio de omgeleid over de rondweg van de Meren wijk. Na drie weken wordt de zuidelijke rijbaan van de weg af gesloten. Het verkeer richting station wordt dan via de inmiddels weer opengestelde noordelijk rijbaan geleid. Het verkeer uit de richting Leiderdorp zal gedurende de werkzaamheden gebruik dienen te maken van de rondweg van de Meren wijk. Afsluiting Stille Rijn Ook aan de Stille Rijn vinden de komende weken werk zaamheden plaats. Vanaf maandag 18 augustus wordt de Stille Rijn afgesloten en dient het verkeer gebruik te ma ken van de omleidingsroute: Oude Vest - Lange Mare - Stille Mare. De inrijverboden bij de hoek Lange Mare- Vrouwenkerkchoirsteeg en Haarlemmerstraat/Stille Mare worden in deze periode buiten gebruik gesteld. Dit ten be hoeve van de bevoording van de winkels en bedrijven. Collecte Het El Salvador Komitee Leiden houdt morgen tussen 11.00 uur en 15.00 uur een collecte ten bate van de volksbewegingen in El Salvador, die zich verenigd hebben in de Coördinerende Raad. Deze volksbewegin gen worden door een groot deel van het Salvadoriaan- se volk gesteund. De Coördinerende Raad is een be langrijke kracht in het brede Democratisch Revolutio nair Front (FDR) in El Salvador. De collecte wordt ge houden op de Leidse markt en omgeving. Sauna De sauna in het Vijf Meibad wordt vrijdag 22 augustus geo pend door mevr. A.L. Tesselaar-van Schagen, echtgenote van de Leidse wethouder. De opening wordt verricht om vier uur. Na afloop van de opening is er tot zes uur de ge legenheid het nieuwste onderdeel van het gemeentelijke zwembadcomplex te bezichtigen. De sauna is gevestigd aan de Boshuizerlaan hoek Telderskade. Op zaterdag 23 en zondag 24 augustus wordt voor de burgerij Open Huis ge houden van elf tot vijf uur. LEIDEN Een 20-jarige studente uit Voorschoten is van nacht om kwart over drie aan de Voorschoterweg door een onbekende met een mes gewapende man 'besprongen'. De studente reed op haar fiets even voorbij het Lammenschans- plein op het fietspad van de Voorschoterweg. Plotseling kwam een man uit de bosjes te voorschijn en stak met een mes in de richting van de fietsster. Toen de vrouw begon te gillen, nam de aanvaller de benen en verdween in de bosjes. De vrouw reed ontdaan verder en werd later door een behulpzame man opge vangen. Volgens de vrouw was de aanvaller 20 tot 25 jaar oud. NOSi i ■■nrxT De nieuwe bur- leester- van Leiden mr Goekoop wordt maan- officieel geïnstalleerd, gebeurt tijdens een bui- ewone openbare raads- iaa adering. 17.3® floop van de vergadering r ni^ It gerecipieerd in de bur- >ópsti aal van het gemeentehuis, 12'm!an^ kwart over negen. r15.o eder kan dan met de Sf we burgemeester kennis- en. Zoals bekend gaat de 7.0} téle benoeming van de Goekoop in op 1 septem- krant ontvangen? Bel 18.00 en 19.00 uur ler 122248 en per spe- koerier wordt de krant ig bezorgd. 1 Het ontwerp voor de woningen aan de Haarlemerstraat. LEIDEN Op het terrein met omwonenden, de buurt- gen, 5 driekamerwoningen, 8 aan de Haarlemmerstraat vereniging Maredorp en toe- vierkamerwoningen en 8 waar vroeger het overdekt j~ zwembad stond, hoopt men binen afzienbare tijd te be ginnen met de bouw van 24 .woningen. De woningen zijn in overleg komstige gebruikers ont- vijfkamerwoningen. Van de worpen door het ingenieurs- tweekamerwoningen zijn er bureau Mehrtens en Van twee bestemd voor de huis- Veldhoven uit Den Haag. De vesting van bejaarden. Deze 24 eenheden zijn onderver- liggen aan de binnenplaats deeld in 3 tweekamerwonin- van het St. Janshof. Van de 5 driekamerwoningen wordt er één als mindervalidewo- ning ingericht. Wie de wo ningen gaat bouwen en wat de kosten van dit project zullen zijn is nog niet be kend. De plannen voor deze woningbouw liggen tot en De bouw staat los van de van de restauratie van de panden aan de Oude Vest waarin tot voor kort het ke telhuis van het zwembad was ondergebracht. De bouwvergunningen voor deze panden zijn al verleend en zodra de aangevraagde subsidies zijn toegekend wordt met de restauratie een aanvang gemaakt. ni re v IDEN De commissie voor Volkshuisvesting, br irtzaken en Recreatie ging gisteravond akkoord 1 de aankoop van het badhuis en sportgebouw i de Morssingel. hj 1 complex maakt deel uit van de voormalige Morspoortka- ii be en is eigendom van het ministerie van Defensie. Zoals K end werd het Morspoortcomplex enige tijd geleden door nilitairen verlaten. Badhuis en sportzaal zijn momenteel i ip in gebruik bij verschillende lagere scholen en het is de eling dat de ruimten ook voor deze aktiviteiten beschik- blijven. De aankoop maakt deel uit van de plannen voor ti Isvernieuwing in Transvaal.De gemeente Leiden heeft belangstelling voor de naast het sportcomplex gelegen ti iker. Deze wordt echter nog gebruikt door het ministerie 's daarom nog niet te koop. ruil van een pand aan de Waldeck Pyrmontstraat tegen 1 perceel op het industrieterrein De Waard kon eveneens 0 goedkeuring van de commissie wegdragen. Het gaat om a,itobedrijf Van der Meer dat in het bestemmingsplan lerkwartier als milieuonvriendelijk staat beschreven en rom van de woonwijk naar het industrieterrein wordt ge il Hsporteerd. Ongeveer tweeduizend eerstejaars studenten waren gisteren in het zo novergoten Van der Werfpark en thousiast en aandachtig getuige van een demonstratie van de brandweer, die in het kader van de El Cid-week werd georganiseerd. De studenten zaten in het park, terwijl de brandweer in de Steen- schuur aan het werk ging. Als eer ste werd de blusboot gedemon streerd. De bemanning liet zien, dat op de kracht van de spuit een voortstuwing van acht kilometer per uur haalbaar is. Even ging er iets fout (of juist niet natuurlijk): toen de boot draaide, maakten de eerste drie rijen kijkers ongewild kennis met het Leidse grachtenwa ter. Anderen konden de natte dans ternauwernood ontspringen. Ver volgens werd een auto met daarin een pop in het water geduwd. De duikers verdwenen via een trap on der het wateroppervlakte en kwa men een minuut later met de 'drenkeling' weer boven water. De redding moest per trap geschie den, omdat het pardoes in het wa ter springen risico's met zich mee brengt. Voor degene, die het nog niet weet: de grachten van de Sleutelstad liggen bezaaid met al lerhande metaalresten. LEIDEN Wethou der D. Tesselaar kon gisteravond in de ver gadering voor Volks huisvesting, Sport en Recreatie mededelen dat het bestuur van de Sportstichting ak koord was gegaan met de plannen om het zwembad De Zijl één uur per week open te stellen voor naakt zwemmen. De com missie had zich in een eerdere vergadering achter een dergelijk verzoek van de N.V.S.H. gesteld het geen het bestuur van de Sportstichting, die in eerste instantie niet zo enthousiast had ge reageerd, blijkbaar overstag heeft doen gaan. Voorlopig is er nog sprake van een expiriment, dat vanaf 1 september een jaar lang zal duren. Moch ten er problemen ont staan dan moeten het volgend jaar de zwem broeken en bikini's weer aan. In het bad worden overigens geen speciale maatre gelen genomen om eventuele toeschou wers te weren. Met de beheerder van het res taurant wordt nog overleg gepleegd over een eventuele sluiting van bet deze gelegen heid gedurende het uurtje naaktzwem- men. Volgens wethou der Tesselaar zag het bestuur van de sport stichting het niet zit ten om het naakt- zwemmen gemengd te laten geschieden. Of er nu om en om ge zwommen dient te worden of dat er ge loot zou worden wist hij echter niet te ver tellen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3