„Zoeterwoude is een aan trekkelijke uitdaging" Opknapbeurt voor Noordwijkse wegen Katwijk twijfelt over plek nieuwe bibliotheek Jan van Klink burgemeester huttendorp Oude Wetering Gouden trouw in Nieuwe Wetering Woubrugge verhoogt huur De Wijk Alphense commissie voor gezondheidszorg Koudekerk tobt s over reconstructs Lage Waard l Herman Brood inMidas .Het echtpaar J.P. Vrijburg-Bouwmeester uit Nieuwe Wete ring hoopt woensdag 20 augustus het 50-jarig huwelijks feest te vieren. Het gouden echtpaar heeft het leven ge schonken aan vier zonen en vier dochters, bovendien is het echtpaar nu 15 kleinkinderen rijk. De oude dag vult de heer Vrijburg met het verzorgen van zijn varkens en zijn grote hobby, het maken van model-molens waarvan een fraai exemplaar onder meer in zijn tuin staat. Gelegenheid tot het feliciteren van het gouden echtpaar Is er op vrijdag 22 augustus van 's middags vijf tot zes uur in restaurant Heemskerk aan de Langeweg 2 in Roelofarendsveen. 's Middags om twee uur is er echter eerst een eucharistie viering uit dankbaarheid in de kerk van de Maria Presenta tie in Roelofarendsveen. REGIO LEIDSE COURANT W0ENSDA3 13 AUGUSTUS 1980 PAG rRE WOUBRUGGE Het exploi tatieoverzicht van de gemeen telijke verenigingsgebouwen berekend over de periode tot december 79 vertoont een flink tekort Dit bleek gistera vond tijdens de vergadering pan de commissie financiën. Dat tekort wil men niet gaan verhalen op de plaatselijke verenigingen, die gebruik ma ken van „De Wijk" en „Jeugd land 2". Men wil de inkom sten wat gaan aantrekken door de prijs te verhogen van het s.g. incidentele verhuur. Met andere woorden particu lieren, die verenigingsgebouw De Wijk willen huren voor bruiloften en partijen zullen in de toekomst wat dieper in de beurs moeten tasten. Het ziet er naar uit dat de ge meentelijke los- en laadplaats aan de Comriekade opgeknapt gaat worden. Ze is er om het maar eens zacht uit te druk ken ook hard aan toe. In sa menwerking met de provincie zal de klus worden aangepakt De provincie neemt 75 procent van de kosten voor haar reke ning. De resterende 25 procent komt Woubrugge op 500 gul den per strekkende meter te staan. De laad- en losplaats be slaat in totaal zo'n 34 meter. De provincie geeft haar bijdra- fe overigens niet belangeloos, n ruil ervoor verwerft zij voor de toekomst de eigen domsrechten van de beschoei ing, "met de verplichting van het verdere onderhoud. De heersende droogte in het nieuwe gemeentehuis is nog steeds een punt van zorg. In het verleden heeft de bouwer ervan reeds gewezen op de fu neste gevolgen van de geringe vochtigheidsgraad voor het vele verwerkte hout Vijf mille voor DOSR ALKEMADE In de verga dering van de Commissie Fi nanciën is besloten aan voet*1 balvereniging DOSR een sub sidie van 5.000,- te verstrek ken. Deze subsidie wordt aan DOSR toegekend wegens ver richte onderhoudswerkzaam heden aan het trainingsveld langs het Sportpad. De kosten hiervan werden door de vere niging op 9.995,- begroot Tevens keurde de commissie een wijziging in de begroting goed voor de plaatsing van speelwerktuigen bij zwembad „De Tweesprong" ad 3.000,-. Maria Hemelvaart in Zevenhoven ZEVENHOVEN Aan de vooravond van het feest van Maria Hemelvaart, zaterdag 16 augustus, zal om zeven uur 's avonds een Heilige Mis worden gecelebreerd bij de Lourdesgrot in Zevenho ven. Pater Marcel Chappin uit Rome zal de predikatie hou den. Tijdens deze H. Mis zullen ge zamenlijk bekende Maria-lie- deren worden gezongen met medewerking van het paro chiële zangkoor St. Caecillia. Kinderen worden uitgenodigd bloemen mee te brengen voor de bloemenhulde. GOUDA/ZOETER- VVOUDE De 48-ja- rige CD A-wethouder AuJ.M. Houdijk uit Gouda is per i6 sep tember de nieuwe burgemeester van Zoeterwoude. „Het is erg verheugend dat ik ben uitgeko zen. Een wethouder is natuurlijk wel heel wat anders dan- een burgemeester; ik vind het een zeer aantrekkelijke uit daging", aldus de heer Houdijk. De heer Houdijk, ge trouwd en vader van drie kinderen (7,12 en 14 jaar), kwam in 1962 voor de KVP in de Goudse ge meenteraad. Tevoren was hij lid geweest van de 'jeugdgemeenteraad'. Hij werd zes jaar geleden be noemd tot wethouder van Onderwijs, Sport, Cultuur en Personeelszaken. Hij noemt zich een echte 'Gouwenaar'. Van kinds af aan herft hij zijn leven in deze gemeente doorge bracht. Houdijk „Je laat natuurlijk wel wat achter maar Zoeterwoude lijkt mij eveneens een zeer aantrekkelijke gemeente. Het is volgens mijn infor matie een agrarische ge meente met ook een goed ontwikkelde industrie. NIEUWE BURGEMEESTER A.J.M. HOUDIJK: Nogmaals een aantrekke lijke uitdaging". De heer Houdijk is van agrarische komaf en heeft zijn opleiding als inge nieur Weg en Waterbouw genoten aan de HTS van Rotterdam. Daarna is hij lange tijd actief geweest in de bouwwereld (o.m. als projectleider bij nv Ne- derhorst Gouda) gecombi neerd met zijn lidmaat schap van de gemeente raad in Gouda. Zijn vrouw, ook een 'ech te Gouwse, is eveneens zeer blij met de benoe ming van haar man: „Je moet vooruitzien" zegt zij op de vraag of ze het niet jammer vindt haar ge meente te verlaten. Zelf is zij vroeger ook in de poli tiek actief geweest. Mevr. Houdijk: „Wij hebben alle twee vroeger bij de KVP- jongeren in Gouda geze ten en in de jeugd-ge- NOORDW1JK Het gemeentebestuur wil een aantal wegen een opknapbeurt geven. Dit is hard nodig, vond men giste renavond in de raadscommissie voor o- penbare werken, die in dergelijke aange legenheden B en W adviseert., De commissieleden hadden daarbij onder meer de Nieuwe Zeeweg op het oog, waar van het wegdek het beeld vertoont van een maanlandschap. Het busverkeer en zware vrachtwagens zorgen er voor dat de kuilen steeds meer uitdijen. Slechts een totale en kostbare vernieuwing zal volgens deskundi gen tot verbetering leiden. En op de centen lopen dergelijke zaken vast. Wie zijn oor in de commissies te luisteren legt, bemerkt, dat voor Noordwijk de vette jaren voorbij zijn en dat de financiële experts blijkbaar de grootste moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen. Behalve op de Nieuwe Zeeweg, werd ook de aandacht gevestigd op de Kapelleboslaan in het Langeveld, waarin gaten zouden zijn gevallen. De commissie moest een keuze maken en vond dat als eerste de Van Berckelweg, het fietspad langs de Herenweg, de Hogeweg en de Gooweg voor herstel in aanmerking, dienden te komen. Deze wegen en paden lij den nog aan de gevolgen van de strenge winter van 1978-1979. In totaal is daarmede een bedrag van 283.000,- gemoeid. Men vreesde dat een dergelijke uitgave proble men zou geven in de financiële commissie, want in de meerjarenbegroting was voor het opknappen van wegen slechts 200.000,- gereserveerd. „Wanneer we deze werken niet uitvoeren, schuiven we de problemen alleen maar voor ons uit", meenden de woordvoerders in de commissie van openbare werken. Directeur. Sijens voegde daaraan nog de waarschuwing toe, dat men bij uitstel het risico loopt over vallen te worden door weer een winter. De toplaag van de wegen volledig worden vernield en dan herstel een veelvoud kosten van thans wordt gevraagd. De raadscommissie besloot in iedej:|| over te gaan tot verbetering van t|& Berckelweg en het rijwielpad langs 0 renweg, omdat die als het meest i werden beschouwd. KATWIJK De Katwijkse commissie voor Cultuur en Recreatie is er na lang wik ken en wegen niet uitgeko men waar in Katwijk aan den Rijn het nieuwe bibliotheekfi liaal moet komen. Al geruime tijd is men in het gemeentebe stuur van de gedachte uitge gaan dat een filiaal in de nieuwe woonwijk Molenblok moet komen, maar het be stuur van de Katwijkse Open bare Bibliotheek is tegen. Zij zien de bibliotheek veel liever in het meer centraal gelegen oude gedeelte van Katwijk Rijn. Het bestuur van de Openbare Bibliotheek in Katwijk heeft sinds 9 februari 1979 de wens tegenover het gemeentebe stuur uitgesproken, om een fi liaal te stichten in de Van Der Perkstraat in Katwijk aan den Rijn. De argumentatie voor deze plaats is, aldus het be stuur van de bibliotheek, een centrale ligging voor heel Kat wijk aan de Rijn. Ook de Rijksinspecteur der Openbare'' bibliotheken van het ministe rie van CRM, die voor advies naar Katwijk gehaald is, sprak zijn voorkeur voer vestiging aan de Van Der Perkstraat uit. Voor het Katwijkse gemeente bestuur, inclusief de commissie Cultuur en Recreatie, was deze keuze echter in strijd met eer der uitgesproken gedachten. Zij zijn wat betreft vestiging van een bibliotheekfiliaal steeds uitgegaan van het wijk- gebouwtje „De Wiek" aan de Zonnebloemstraat in de nieu we woonwijk het Molenblok. Argumentatie daarvoo vooral de ruime ligg gunstige parkeermog*-» den. Vandaar dat de a/l gistermiddag voor de c sie extra moeilijk was,' eerste plaats wilde m< het bestuur van de bibl A, voor het hoofd stotenlt aan de andere kant wilser ook niet voor de Vaen Perkstraat kiezen, omd u de problemen van vtaa stechnische aard daar j 1 schatte dan in de dooin eerder verkoren Zonnaai straat De uiteindelijkirg klusie van de commissi®, men akkoord gaat n stichting van een fili Katwijk aan den Rijn, bWJ plaats later, na nog walaa en besprekingen met dM terban wenst te be pale ALPHEN AAN DEN RIJN. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de Commissie Algemene Zaken is be sloten om een commissie Gezondheidszorg op te richten. Deze zon als taak krijgen zich te buigen over de specifieke gezondheidszorgproblematiek. De commissie zal worden samengesteld uit een vaste kern van raadsleden, aangevuld met een wisselende bezetting van specia listen. Gedacht wordt aan vertegenwoordigers uit de vrouwen raad, uit de kring van vroedvrouwen, artsen, specialisten, fysio therapeuten en vertegenwoordigers van alternatieve geneeswij zen. De heer Zwartendijk, directeur van de GG en GD zag in dit laatste weinig heil maar meende wel dat ook deze groepen ge hoord zouden moeten worden over deelname aan een dergelijke commissie. Deze zou zo snel mogelijk van start moeten gaan. Duitse vrouw ernstig verbrand KATWIJK Een U vrouw uit Hamburg c gistermiddag e J brandwonden aan h gezicht, borst en benei lopen. De vrouw was aan h(~ koken, bij haar tent camping 'Noord' in K toen door nog onbekeii den haar blouse pl<£1 vlam vatte. Na behait door een plaatselijke arfa vrouw naar het Acadf^ Ziekenhuis in Leiden <nf bracht T| Koudekerk a.d. Rijn De re constructieplannen voor de Lage Waard in Koudekerk aan den Rijn waren gistera vond voor de leden van de commissie Openbare Werken en planologie een onderwerp dat hen, gezien de vele nega tieve reacties van de Lage Waardbewoners nogal dwars zat De Lage Waard in Koudekerk aan den Rijn is geen gemeen teeigendom, maar openbaar bezit Veel agrariërs hebben een stuk weg in eigendom. De gemeente is evenwel toch on derhoudsplichtig en had dan ook een fraai reconstructie plan laten ontwerpen, omdat de Lage Waard hard aan re constructie toe is. Veel aan wo nenden van de Lage Waard blijken niets voor al deze mooie plannen van de ge meente te voelen, hetgeen blijkt uit het resultaat van een handtekeningenaktie die ge voerd is. De heer C. Kamme- raad, zelf agrariër én Lage Waardbewoner (Algemeen Be- lang Koudekerk) kwam even wel met de stellige overtuiging dat zeker 80% van de agrariërs er spijt van hebben, destijds hun handtekening te hebben gezet tégen de reconstructie plannen. De heer Kammeraad stelde dat de Lage Waardbe- woners een verkeerde indruk van de reconstructieplannen hebben gekregen en pleitte voor een duidelijker argumen tatie van B. en w., die de agra riërs beslist zal aanspreken. In ieder geval zal er voor de winter een nieuwe slijtlaag op de Lage Waard aangebracht g! worden, waarvoor een 1 van 16.000.- wordt uitp ken. Een feit waar de cei sieleden uiteraard geerië bezwaar tegen hadden, w ju De commissieleden ging2 kpord met een voort' krediet van 407.000.- renovatie van de Koud^1 brug. Het ligt in de ve° ting dat de provincie Zr land van dit bedrag 75f2 haar rekening neemt 1$> tant zal door de geirf( Koudekerk aan den ft. Hazerswoude moeten wf gebracht. meenteraad in Gouda. Zo hebben wij elkaar ook ontmoet. Hij heeft altiid al zeer veel belangstelling gehad voor economie en politiek. Burgemeester van Zoeterwoude, een hele uitdaging". Beste kandidaat De heer Antonius Jozef Maria Houdijk is als beste kandidaat naar voren ge komen uit de 33 sollicitan ten naar deze post. In de zes jaar dat hij het ambt van wethouder bekleedde heeft hij onder meer zeer veel gedaan op het gebied van het Welzijn. Hij volgt per 16 september de heer J.A. Detmers op die per 28 augustus met pensioen gaat. De heer Detmers die zich heeft ingezet voor een evenwichtige groei van de gemeente en er onder meer voor heeft ge zorgd, ook als voorzitter van het Industrieschap, dat het industrieterrein aan de Rijndijk van de grond kwam met daarbij als belangrijkste industrie, de bierbrouwerij Heine- ken. De heer Houdijk heeft erg veel zin in de gemeente Zoeterwoude. „Veel weet ik echter nog niet van de gemeente, slechts telefonisch heb ik contact gehad met een wethouder. Maar daar zal spoedig verandering in komen" aldus de heer Houdijk. De nieuwe burgemeester ing. A.J.M. Houdijk. Herman Brood geeft vrijdag 15 augustus een concert in het Jongerencentrum Midas in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint 's avonds om negen uur; kaarten zijn vanaf vandaag verkrijgbaar aan de kassa van Midas. Het is het laatste optreden van Herman Brood voorafgaand aan zijn nieuwe tour door Amerika. Brood brengt in Midas zijn nieuwe muzikale show met nummers van zijn nieuwste elpee 'Walt a Minute' en zijn single 'I blew my cool over you' (beide platen komen eind augustus uit). OUDE WETERING/ROELOFARENDSVEEN Op het ter rein van de ijsvereniging aan De Baan te Oude Wetering wordt weer 5 dagen lang gebouwd, geverfd en vooral veel pret gemaakt 30 kinderen kochten een bouwvergunning voor „Het Hutten- dorp" en werken nu aan lo'n 30 hutten. Op democratische wijze werd Jan van Klink uitverkoren tot burgemeester. Hij nam dit ambt over van Lex Koek door het aanvaarden van de ambtske ten. Na uitbundige felicitaties werd iedere hut uitvoerig door hem geïnspekteerd. Vandaag is er een zeskamp gehouden, mor gen gaan de kinderen proefkoken en vrijdag wordt het menens, want dan gaan ze wedstrijdkoken. Mede dank zij Joop v.d. Tang, de kantinebaas van de Ijsbaan, die werkelijk lille medewerking geeft, verlopen de koortsachtige bouwaktiviteiten in een leuke gezellige sfeer. De publieke belangstelling is, ondanks moeilijke bereikbaarheid van het ter rein, enorm groot Rijpwetering In Rijpwetering wordt weer „Open huis" gehouden tot en met vrijdag 15 augustus. 130 Rijpweteringse en Oudadese kinderen waren maandag van de partii en dinsdag waren dat er al 200. Het was een leven van jewelste daar in het Dorpshuis aan de Pastoor v.d. Plaatstraat Maandag werden de kinderen de gehele dag kreatief bezig gehouden met behulp van waardeloos mate riaal en werd er bingo gespeeld. Hubert Versteegen won met grote voorsprong op zijn rivalen bij het sjoelen. Dinsdagochtend maakten de kinderen vliegers en stond er een grote spellentafel opgesteld voor de vele liefhebbers. Dinsdag middag mochten de kinderen hun lievelingsdieren meebrengen. Er was van alles: honden, konijnen, wandelende takken, katten en ga zo maar door. In tegenstelling tot voorgaande jaren bleven de paarden op stal. Martien v.d. Geest bracht het allermooiste le vende dier mee: een pracht van een parkiet De mooiste speelgoed-dieren waren van Sabine Juffermans, In- grid Turk en Muriel Verhaar.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4