OP LilUWENBERGH Benzinetekort kost Cleutjens zege Zandvoort zege Hockenheim SANDERS WINNAAR Jeugdtitels voor Sohuffo @8i WïSborfs Middelburg negende op Silverstone r „Moordenaar" SPORTTRIBUNE LEIDSCHENDAM Martin Koek was gistermiddag in Leid8chendam opvallend rus tig tijdens zijn finalepartij te gen Louk Sanders. Koeks doorgaans zeer onderhou dend gemopper ontbrak en zijn gezicht was bleker dan normaal is voor een tennisser in deze warme maand. De Amsterdammer was met een kaakontsteking en begelei dende koorts aan de eind strijd begonnen, nadat hij een dag eerder in twee sets had gezegevierd over Frits Don. Louk Sanders, die in de halve finale aan Peter Geraerts nog een set had moeten afstaan, sloeg in een matig duel met harde passeerslagen door het spel van' de zieke Martin Koek heen en won met 6-4, 6- Z Ondanks zijn nederlaag won Martin Koek toch weer de sympathie van de ruim duizend toeschouwers op tennispark Leeuwenbergh. „Louk Sanders weet dat hij mij altijd op een achterstand moet houden, want als ik even voorsta, kie zen de toeschouwers helemaal mijn kant en dan groei ik na tuurlijk. Ik heb dit jaar pas één A-toernooi gewonnen, in Gel drop, en bereikte viermaal een finale, maar daarin trof ik steeds die griezel van van daag". Martin Koek vond Sanders echter allesbehalve een griezel, roemde diens spel en weigerde zijn koorts als excuus aan te voeren voor zijn nederlaag. Koek: „Louk Sanders hield me vandaag goed onder druk. Hij is in een ijzersterke vorm en heeft weer het gevoel dat hij de hele wereld aan kan. Nie mand van ons (Nederlandse A- spelers; red.) twijfelt er aan dat hij komende zondag op de Metsbanen weer Nederlands kampioen wordt. Als ik in Scheveningen de eerste ron den doorkom, ontmoet ik San ders al in de kwartfinales. Dat is mijn pech". Vijf keer In de eerste set tussen Louk Sanders en Martin Koek werd vijf keer een opslagbeurt door broken. Sanders bouwde een voorsprong op van 2-0, maar liet Koek weer op gelijke hoog te komen. Bij de stand 4-4 brak het verzet van Koek, die in de tweede set bij een ach terstand van 3-0 nog wel twee games produceerde, maar daarna alle punten moest inle veren. Louk Sanders kroop Iets meer uit zijn schulp dan in de voor afgaande dagen van dit voor- bereidingstoernooi op de Ne derlandse tenniskampioen schappen, maar bleef toch nog te veel op de achterlijn han gen. „Ik storm niet graag na de eerste klap naar het net. Ik wacht liever tot de bal drie vier keer rustig heen en weer is gegaan, maar bij dat 'rommel- tennis' van Koek kan ik mijn aanval moeilijk opbouwen", verklaarde Sanders zijn strijd wijze. In het herendubbelspel bundel den de tegenstanders uit het enkelspel hun krachten. In drie sets versloegen Sanders en Koek het duo Frits Don/Theo Gorter: 6-3, 1-6, 6-1. HERMAN JANSEN Uitslagen Leeuwenbergh: Herenen kelspel halve finales: Martin Koek- Frits Don 6-4, 7-6; Louk Sanders-Pe ter Geraerts 6-1. 3-6, 6-3. Finale: Louk Sanders-Martin Koek 6-4, 6-2. Herendubbelspel: Sanders/Koek- Don/Gorter 6-3, 1-6, 6-1. Een door een kaakontsteking geplaagde Martin Koek verloor met 6-4, 6-2 de finale tegen Louk Sanders. ZWOLLE Nanette Schutte heeft gisteren in Zwolle weinig moeite gehad om de Neder landse tennistitel voor speelsters tot achttien jaar te behalen. De Europese jeugdkampioene won in de finale in twee sets van Karin Bak- kum: 6—2, 7—5. Twee jaar geleden had Nanet te Schutte al de nationale titel voor meisjes tot 18 jaar veroverd. Bij de jongens prolongeerde Eric Wilborts zijn titel. In de spannende eindstrijd was de Braban der Alex Reynders met 63, 36 en 75 de baas. Bernard van Poelgeest, vorige week ver rassend winnaar van het kampioenschap voor spelers tot zestien jaar, werd dit keer reeds in de kwartfinale uitgeschakeld. Uitslagen: Meisje*, kwartfinales: Nanette SchutteSandra Dekker 60, 61; Mirjam de Groot—Inge Cupers 36, 26; Ni cole van GroenYvette Flu 63, 06, 26; Karin Bak- kumMonique Margaroli 61, 3—6, 6—0. Halve finales: SchutteCupers 62. 64; FluBakkum 3r-6. 5-7. Om de derde plaats: CupersFlu 46, 6—2, 61. Jongens, kwartfinales: Eric WilbortsMarcel Winter C2. 62; Bernard van PoelgeestChris Vermeeren 11 6; René Moos—Norbert Salari 64, 63; Alex Reyn ders—Ton Nijssen 36, 63. 64. Halve finales: WilbortsVermeeren 62, 63; Moos Reynders, Moos wegens ziekte opgegeven. Finale: Wilborts—Reynders 63, 36, 7—5. De Amerikaan Jimmy Connors heeft het invi- tatietoernooi te Frejus gewonnen. In <le finale versloeg Connors zijn landgenoot Roscoe Tanner met 60, 6—7, 63. „Jimbo" verdien de met de overwinning ongeveer 150.000 gul den. John Mcenroe, de nummer een van de Verenigde Staten, werd derde door de Argen tijn Guillermo Vilas terug te wijzen: 63, 75. Chris Lloyd kon gisteren in de finale van het toernooi om het Amerikaans tenniskampioen schap op gravelbanen de zegereeks van de pas vijftienjarige Andrea Jaeger stuiten. Jaeger, Amerikaanse, versloeg in de halve finales rassend Wimbledonkampioene Evonne Carrf-. In de eindstrijd had zij tegen het degelijke, i dedigende spel van Lloyd geen kans: 46, 6. De Amerikaan Sean Brawley heeft in Breda met duizend gulden gedoteerde hoofdprijs wonnen van het a-toernooi.4-lij versloeg in d nale de Apeldoornse speler René Boers met 4, 62. In de halve finales had Boers met 6 6—4 gewonnen van de Indiase speler Lango Brawley met 7—5, 6—2 van de Australiër C gan. Ter gelegenheid van de opening van het tem park Ramerle in Raalte zijn demonstratief tijen gespeeld. De uitslagen: Balasz Taro (Hon)—Huub van Boeckel (Ned) 61,-76( 4), Tom OkkerMarc Albert 6—1, 6—2. Okk /TaroczyVan Boeckel/Albert 63, 62. De nieuwe Duitse tenniskampioen is Max Wu schig. In de finale van de nationale titelstriji Brunswijk versloeg de 30-jarige Wuenschig acht jaar jongere Andreas Maurer met 62, 3, 63. In de halve finales had de nieuwe ki pioen de Westduitse nummer één Uli Pinnerjp/ vier sets uitgeschakeld. Bij de dames was de finale tussen de 26-jar Iris Riedel en de zes jaar jongere Sylvia Hr een herhaling van de titelstrijd van vorig Ditmaal won Riedel met 63, 64. Het 50.000 doüartoemooi van Zeil am See verde een overwinning op' voor de Austr Peter Mcnamara. In de finale zegevierde hij 64, 6h 75 over Chris Lewis. De Niei zeelander had op zijn beurt in de halve finf gewonnen van de als eerste geplaatste Zwll Heinz Günthardt. LEIDSE COURANT SILVERSTONE Jack Middelburg was op de negen de beste Nederlander in de 5C0cc motorrace op het c Silverstone. Nederland bracht vier „azen" aan de kwam er slechts één (Middelb jrg) redelijk geplaati eindstreep. Wil Hartog, onlangs vinnaar van de Grote Finland, leek tot de laatste ror.de op weg Nederlanc vertegenwoordigen. Hij reed op de vijfde positie, technisch mankement haalde hij het einde niet. Winnaar van de belangrijkste race op Silverstone werd 20-jarige Amerikaan Randy Mamola. Hij ging zijn Kenny Roberts vooraf. Mamola kan zelfs het schap nog winnen, als hij over twee weken de Grote West-Duitsland op de Nürburg ing wint. Roberts, de in het wereldkampioenschap, nag dan echter niet 6ij de negen eindigen. Tijdens motorsprintwedstrijden in Drachten heeft de Henk Vink het Europees record over 400 meter 7.802 seconden. Het oude record stond met 8.020 op de Engelsman Jeff Byne. Vink reed met een Kawasaki Zijn snelheid op de finish bedroeg 272 km/uur, ook de Stefan Reistert bleef even later met zijn Honda 970cc grens van acht seconden: 7.941. Zijn km/uur. De Belg André Malherbe heeft de wereldtitel in de motocross behaald. Hij kwam in Ettelbrück in Luxemburg keer tot de derde plaats, hetgeen hem voldoende punten verde om zeker te zijn van de titel. Gerard Rond eindigde in Ettelbrück bij de Grote Luxemburg in de 500cc-klasse in de eerste manche op ste plaats. In de tweede manche kwam hij in de uitslag ni eerste tien voor. In de eindstand van deze Grote Prijs zich niet bij de eerste zeven. De Belg Roger de Coster naar. Eddy Meurs uit Bergschenhoek heeft de motocross in 500cc in Borculo gewonnen. Het was een sterk wedstrijd. Alle internationele Nederlandse coureurs van start, omdat de organisatoren geen betalen.' ZANDVOORT Op het circuit van Zandvoort was gistermiddag een aan trekkelijke strijd om het Europees kampioenschap toerwagens, de „Tro fee Trans Europe", te volgen. Het werd een gevecht met vele onver wachte pitsstops, waardoor het leider schap regelmatig wisselde. Jacques Cleutjens leek regelrecht op de over winning af te stevenen, maar het werd anders toen zijn Ford Capri in de zes tiende ronde bij het uitkomen van de Tarzanbocht een achterwiel verloor. Loek Vermeulen nam de leiding over xjp de voet gevolgd door Bert Moritz en Fred Vermeulen, terwijl Frans Lu- bin nauwlettend het duel volgde. Na één uur rijden - de wedstrijd werd na twee uur afgevlagd - begonnen voor vele rijders de moeilijkheden, omdat elke rijder wel moest tanken. Dit leidde ertoe, dat Frans Lubin na 65 minuten op kop ging, maar nog geen vijf minu ten later verscheen hij echter weer in de pits en stapte Cleutjens in de wagen. Rien Frankenhout lag een kwartier voor het einde op kop, maar had erg veel moeite om Bert Moritz van zich af te schudden. Moritz trok naar voren, pas seerde Frankenhout, maar had pech familie hoog en zegevierde. Ook in de tweede race, de Formule Ford 1600, was er vuurwerk. Jaap van Silfhout en de pelg Mare Duez reden-el- kaar in de Tarzanbocht aan, doch kon den hun weg vervolgen. Cor Euser hield onbetwist de leiding en trok zich van het felle gevecht achter zich niets aan. Zeven kanshebbers waren er bij de Volkswagens Golf GTI en wel tot en met de laatste meters. John Bolten zege vierde van hen. Bij de Formule Ford 2000 tenslotte sloeg Fred Krab na de derde ronde toe en liet Huub Vermeu len achter zich. MAANDAG 11 AUGUSTUS 1980 PAGINA Een fel gevecht in de Grand Prix van Silverstone. Mamola (no 10) leidt net voor Kenny Roberts en djjas liaan Lucchinelli. |e hoi pn. T nist c fuan 'de b d wi toen hij even later moest stoppen om benzine in te nemen. Dat was precies vier ronden voor het einde. Het opont houd kostte hem drie plaatsen, want Cleutjens en Hemmes, de partner van Loek Vermeulen, bleven hem keurig voor. Ook de vier voorwedstrijden verliepen spannend. Bij de Fords 2000 werd Ros e Giaxa de Salvi al als overwinnaar eschouwd, doch hij werd in de laatste ronde, na het uitkomen van de Tarzan bocht, geraakt door de wagen van Huub Vermeulen, die de strijd moest opgeven. Broer Jim hield de eer van de Fred Krab werd op het circuit van Zandvoort onbedreigd winnaar in de Formule Foi race. De Fransman Jacques Lafitte nipt van de champagne na zijn overwinning in de Grote Prijs van West-Duitsland. Hans Stuck en Didier Pironi kunnen bepaald niet goed met el kaar opschieten. Na de procarrace op het circuit van Hocken heim, die zaterdag door de Franse coureur werd gewonnen, noemde Stuck de triomfator in een televisie-interview een „moordenaar". De oorzaak daarvan was een botsing tussen de beide coureurs tijdens de race. Stuck verweet Pironi de carambolage en rea geerde vlak na de race heftig op de rijstijl van de Fransman. De wedstrijdleiding bevestigde dat er een officieel protest tegen Pi roni was ingediend. Het Franse kamp van formule 1-coureurs nam de aantijging van de Westduitse coureur niet. Jean-Mari Ba- lestre, de voorzitter van de internationale automobielfederatie, heeft de affaire op aandrang van de Franse coureurs met de wedstrijdleiding besproken. Stuck hangt een straf boven het hoofd wegens onsportief gedrag. Jan Lammers, die de rit als vijf de beëindigde en die als studiogast op de Westduitse televisie verscheen, reageerde nogal laconiek op de uitlatingen van Stuck. „Het was een emotionele reactie van Stuck direct na de aan komst. Hij heeft het zeker niet zo gemeend", aldus de leider in het procarklassement. Jacques Laffite had zich al verenigd met de tweede plaats. Jones was niet meer in te halen. Hij schrok van de mededeling uit de pits dat hij aan de leiding lag. Hoewel er nog slechts vijf ronden te rijden waren, was ook de Fransman allerminst zeker van de overwinning, want de motor van zijn Li- gier was inmiddels gaan stotteren. Hij stuurde zijn bolide met de grootste moeite door de bochten. Zijn voorsprong op de Argentijn Carlos Reutemann was echter groot genoeg. HOCKENHEIM Jacques Laffite, de 36- jarige Fransman, heeft zijn vierde over winning in een grote prijs te danken aan bandenpech van Alan Jones. De Austra liër, winnaar van de laatste drie grote prijzen, kon de overwinning in de grote prijs van West-Duitsland haast niet meer ontgaan. Hij leidde in zijn supersnelle Williams met grote voorsprong. Vijf ron den voor het einde echter begaven zijn banden het. Jones reed de pits binnen, liet in recordtempo zijn wielen wisselen, stoof weer de baan op, maar kon nog slechts een derde plaats redden. Laffite was overgelukkig. De grote man van de wedstrijd was echter Alan Jones. Hij speelde met al zijn concurrenten en tenslotte met zijn eigen kansen. De Frans man Jean-Pierre Jabouille (Renault) had de beste start. Hij werd echter in de eerste helft van de race zodanig opgejaagd door Jones dat zijn motor het begaf. Ongeveer tegelijkertijd vloog de tweede Renault, die van Pironi, tegen de vangrail. Jones nam de leiding over en hanteerde in volle vrij heid een nog hoger tempo. Onnodig ei genlijk, hij zou er zichzelf de das mee om doen. Jones verbeterde het ene rondere cord na het andere. Het ging ten koste van zijn banden. Eentje raakte lek, zodat Jo nes vijf ronden voor het einde de pits in moest. Daardoor werd Laffite 60.000 gul den rijker. Hij kwam daardoor dichter bij zijn droom, een viskwekerij openen. Laffite is een gepassioneerd sportvisser. „Als ik genoeg geld heb, stop ik er mee en ga ik in de visserij. Ook wil ik nog meer kinde ren". Laffite is getrouwd met de zuster van1 Jean-Pierre Jabouille en heeft een kind. Jan Lammers reed de grote prijs van West-Duitsland in de Ensign uit op de veertiende plaats. Hij had een fortuinlijke start, waardoor hij enkele plaatsen op schoof vanaf de laatste positie, maar zijn wagen had te weinig vermogen om de po sitie te handhaven. Hij werd door de ande ren ingehaald en op het laatste ook door de snelsten gedubbeld. Lammers was blij dat hij had kunnen uitrijden al kon hij niet juichen over de kwaliteit van zijn wagen. „Volgende week in Oostenrijk zal ik net zo Jacques Lafitte steekt zijn arm omhoog. Hij wint voor Carlos Reuteman en Alan Jones de Grote Prijs van West-Duitsland. veel moeite hebben om me te kwalificeren als hier", zei hij. Tijdens de grote prijs van West-Duitsland op Hockenheim, waar kort geleden de Fransman Patrick Depailler tijdens een training om het leven kwam, deden zich geen ernstige ongevallen voor. Tijdens de opwarmronde vloog de Amerikaan Eddy Cheever uit dezelfde bocht als Depailler, maar hij hield de wagen redelijk in be dwang. Hij kwam met de schrik vrij. Klassement na tien van de vijftien wedstrijden: 1. Alan Jones (Aus) 41 punten; 2. Nelson Piquet (Bra) 34; 3. Carlos Reutemann (Arg) 26; 4. Jacques Laffi te (Fra) 25; 5. René Arnoux (Fra) en Didier Pironi (Fra) 23; 7. Ricardo Patrese (Ita) 7; 8. Elio de Ange- lis (Ita) en Derek Daly (ler) 6; 10. Emerson Fittipaldi (Bra) 5. Arie Luyendijk is zaterdag in Hockenheim als tweede geëindigd in een Formule VEE- race, die telde voor het Europees kam pioenschap. Hierdoor behield hij de leiding in het klassement, met elf punten voor sprong op de Deen John Nielson, die de race won. De Brit Brian Hetton is Europees kam pioen formule 2 geworden. De in een Tole- man rijdende Brit werd in Misano tweede achter de Italiaan Andrea de Cesaris (March BMW). Henton heeft daardoor zijn voorsprong op negentien punten gebracht en kan bij de laatste race (september op Hockenheim) niet meer worden ingehaald. Huub Rothengatter werd tiende. Johan Beerepoot, manager van het cir cuit van Zandvoort, heeft zaterdag in Hockenheim verklaard dat de onderhan delingen over de organisatie van de race om de grote prijs van Nederland voor formule een-coureurs zijn afgerond. De wedstrijd zal normaal op 31 augustus worden gehouden. Beerepoot bereikte een overeenkomst met Bernhard Ecclestone, die namens de federatie van constructeurs optrad. Volgens Beerepoot moet Zand voort een bedrag van 575.000 dollar op tafel leggen voor de organisatie van de twaalfde race in de strijd om de wereldti tel, een verhoging van ruim vijf procent ten opzichte van vorig jaar. De Italiaan Corrado Fabi heeft gisteren de grote prijs voor formule 3-coureurs in de Zweedse plaats Knutstorp gewonnen. De in een March rijdende Fabi verwees de Belg Thierry Boutsen naar de tweede plaats. Boutsen behoudt de leiding in de strijd om het Europees kampioenschap.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 14