TUSSEN Op de Noordwijkse golfcourse kun je een speld horen vallen Hleïaa ■naaiSliü. Vooru geparkeerd (4) sïoordwijker (72) •laat buurman: Haar celstraf wemnacht in Alphen Fietsen voor Boven- Volta Luchtvaartshow in Rijnsburg £eidóc0ou/&a/nt Chan tal is 18.000ste Hillegomse ^[AD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1980 PAGINA 5 Op zijn omwegen door stad en land komt Ton Pieters graag mensen tegen. En dat doet hij ook, zij het dan dat de schrijver van Langs Omwegen zijn werkterrein tijdelijk naar het zonovergoten Denemarken heeft verplaatst. Teneinde als uit zendkracht bereikbaar te zijn voor tips, rest mij slechtB zijn geduldige telefoon. Het nummer is nog steeds 071 - 122244, toestel 22. TkIDS DOOR ED OLIVIER om int i emi j is op !N HAAG/NOORDWIJK De Haagse rechtbank heeft 72-jarige inwoner van Noordwijk wegens veroorzaken v n zwaar lichamelijk letsel door schuld, conform de eis mi n de officier veroordeeld tot twaalf maanden gevangenis- ais af waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd tjoe n twee jaar en aftrek van voorarrest en toezicht van een 1 ychiater. Verdachte werd vrijgesproken van primair ver- aa ten poging tot doodslag. .wi1 gevolg van voortdurende ruzie met zijn buurman raakte deI rdachte overstuur. Bij een nieuwe ruzie pakte de man een sta- i schop en sloeg met de scherpe kant op het hoofd van zijn urman die onder meer ernstig schedelletsel bekwam. l-ja <PHEN AAN DEN RIJN slag voor dames en heren, rist de nacht van 29 op 30 au- Jeugdprestatipslagen kunnen vindt in het Alphense worden geleverd op de 500, op embad De Hoorn de twaalf- 1000, 2000, 3000 en 4000 meter. (zwem)-nacht van Alphen Zaterdagmiddag 30 augustus tets. In deze nacht worden om 18.00 uur zullen de diverse 'erse zwemprestatietochten wisselbekers worden uitge- vr houden. reikt waarmee tevens het zo- 1< ider andere de 10 km merseizoen 1980 zal worden Hel loolslag en de 10 km vrije gesloten. »ra« NOORDWIJK In het kader van de plaatselijke aktie voor Boven-Volta organiseert de Noordwijkse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging van 19 tot 22 augustus een avond- fietsvierdaagse. Daarbij heeft men de keuze uit twee afstan den, te weten 20 km of 40 km. Deelnemerskaarten kunnen vanaf 11 augustus aan het poli tiebureau aan de Oude Zeeweg 10 worden afgehaald. De kos ten voor vier avonden gezellig fietsen bedragen 6.- per per soon voor volwassenen en f 3.- voor jongelui beneden de 14 jaar. De gehele opbrengst van deze avond-fietsvierdaagse is be stemd vor de ontwikkelings hulp aan Boven-Volta. Start en finish zijn aan het po litiebureau aan de Oude Zee weg. Er kan gestart worden tussen 19 en 19.30 uur. Bij de deelnemerskaarten bevindt zich een routebeschrijving. Op de route bevindt zich een con trolepost en het is de bedoe ling, dat de deelnemers hun kaart bij deze post en ook bij start en finish laten afstempe len. Aan de deelnemerskaart is nog een speciale attractie verbon den. Elke kaart is namelijk voorzien van een nummer, dat meedraait in een verloting. Op de laatste fietsavond, vrijdag, 22 augustus, wordt om 21 uur op het parkeerterrein voor het politiebureau de trekking van deze loterij gehouden. Er zijn diverse mooie prijzen beschik baar, waaronder een racefiets (uitgeloofd door rijwielhandel De Lange uit de Molenstraat) en een kinderfiets, beschik baar gesteld door rijwielhandel Koelewijn. Alle deelnemers aan de fietsvierdaagse krijgen een aandenken. Men is niet verplicht om op alle vier avonden present te zijn. De deelnemers kunnen één avond naar eigen keuze laten vallen. Behalve aan het politiebureau, kunnen de deelnemerskaarten ook worden verkregen bij de politiestand op de Evenemen tenmarkt voor Boven-Volta op 16 augustus. RIJNSBURG Een grote luchtvaartshow wordt mor gen gehouden op de camping 'Koningshof' in Rijnsburg. De toegangsprijs bedraagt één rijksdaalder. Er wordt door de organisatoren ver zocht zo min mogelijk met de auto te komen. Het programma is als volgt; 15.00 uur Opening van het feestterein; 15.15 uur Demon stratie van radiografisch be stuurde vliegtuigjes; 16.00 uur Landing parachutistenteam; 16.30 uur Landing helicopter; 16.45 uur Rondvluchten heli copter met prijswinnaars van de loterij, tijdens de rond vluchten een optreden van de boerenkapel 'de Zandhazen'; van drie heteluchtballonnen; 19.00 uur Oplaten van de wed strijdballonnen van kinderen; 19.45 uur Spectaculaire opstij- §ing van 3 heteluchtballonnen; 0.00 uur Groot ballonfeest in de feesttent op het terrein m.m.v. The Moods'. Koe op Rijksweg 44 OEGSTGEEST De Oegst- geestse politie heeft gistera vond omstreeks kwart over zeven met grote moeite een koe van Rijksweg 44 (Am sterdam/Den Haag) verwij derd. Ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. De koe, eigendom van een Rijnsburger, wandelde tussen afslag Oëgstgeest en de Haar lemmerstraatweg. Het beest was uit een weiland ontsnapt De politie heeft de koe terug naar haar weiland gedreven. Wielerronde Hazerswoude HAZERSWOUDE Op woensdag 27 augustus wordt de wielerronde van Hazers woude gehouden. Op het par koers in de wijk Zuid wordt een wedstrijd georganiseerd voor junioren. Verwacht mag worden dat de plaatselijke favoriet Piet de Groot aan start zal komen in eigen omgeving en zal willen demonstreren dat hij ook hier een goede uitslag kan rijden. Op het wielerprogramma. voorafgaand aan de jaarmarkt op 28, 29 en 30 augustus, staat voorts een ronde voor liefheb bers en veteranen. De zoge naamde dikke-bandenrace (voor inwoners op toerfietsen) is dit jaar geen onderdeel van het koersprogramma. commissie yrijwel overbodig maakt. Er zijn in Nederland 30 golfclubs (verenigingen, dus) met een totaal van 11.000 actieve spelers. Er zijn drie" openbare banen waar jaarlijks bijna 100.000 niet- leden een balletje kómen slaan. De Nederlandse Golf Federatie (NGF) die de kampioenschappen in Noordwijk organiseert, wil in de toekomst een beetje gaan sleutelen aan het imago van de golfsport. Daarachter steekt ook het idee van de openbare banen. Dit initiatief is uitgewerkt met medewerking van het ministerie van CRM en binnenkort kan minister Gardeniers een nieuwe delegatie verwachten die nog meer plannen heeft om golf tot „volkssport" op te krikken of af te laten zakken. Even terug naar Noordwijk. De spanning is nog steeds te snijden. Bij de één-na- laatste hole is een van de mannelijke finalisten pas drie slagen achter, „three up" of zoiets. Het publiek, kennelijk golfspelers in hart en nieren, volgt het spel met ingehouden adem, gewapend met zonnehoedjes, zitstokken, verrekijkers en een outfit die Cissy van Marxveld waarschijnlijk in extase zou brengen. Een ding moet een onverbrekelijke band scheppen tussen spelers en kijkers. In beide categorieën zijn onmogelijk grote voeten een kennelijk veelvoorkomend verschijnsel. Zowel bij de heren, als bij de dames. Ook breed, vooral met bijpassend schoeisel. Geen gekke zaak, overigens, want als je toch gewgnd bent om op grote voet te leven, kun je er net zo goed een flinke maat schoen bijzoeken, En geloof me, ik zié dagelijks grote voeten, maar zo groot.' en zoveel bijeen Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een miniatuur van het Kurhaus. Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar; Leidse Courant, IN FEITEN DE BESTE Op „de green" kun je een speld horen vallen (nou ja). Er wordt zachtjes gefluisterd over de keuze van de juiste club, .holes" en „teeshots". De finalisten verkennen het terrein, met in de achterhoede de „caddy's" die voor hen de karretjes met golfclubs meezeulen. De speler plukt wat denkbeeldige stofjes van het gladgeschoren grasveld, kiest een club, wandelt naar de plaats van handeling en begint aan een imponerende 'Serie schijnbewegingen. Afgezien van het zwaaien met de club, heeft dit onderdeel veel weg van de taferelen die je op een mooie zomerse dag in wegrestaurants kunt aanschouwen wanneer zich daar bij de toiletten een opstopping voordoet. De laatste schijnbeweging mondt uit in hèt schot. En afhankelijk van het resultaat wordt er door de kenners in het publiek beheerst geapplaudisseerd of bezorgd gemompeld. De speler voor wie het Applaus of de bezorgdheid kennelijk bedoeld is, knikt dankbaar naar zijn supporters. Alvorens de wapens weer in te leveren bij zijn schildknaap, zal hij zonder het balletje dat zojuist is weggeslagen de slag nog even nadoen en dan met een peinzende blik naar de club („die heeft zijn beste tijd gehad") achter zijn schot aanlopen. Het is geen cricket wedstrijd, noch een reünie van een jaargroep van het Leidse studentencorps, maar het Nationale Golfkampioenschap voor Junioren dat de afgelopen drie dagen in de Noordwijkse Golfclub is gehouden. Aan dit kampioenschap hebben 48 jongens en 20 meisjes, voornamelijk afkomstig uit de randstad, meegedaan. De junioren die zich tot 21 jaar zo mogen of moeten de volgende ronde. Wat in andere landen, en vooral de Verenigde Staten, volkssport nummer 1 is, is in Nederland nog altijd de sport voor de „happy few" die zich de kosten van uitrustihg en lidmaatschap kunnen veroorloven. Dan ben je er nog altijd niet. De sport is niet elitair, maar de spelers zijn het weL En daartoe bestaat een ballotage-commissie die van tijd tot tijd weer eens een aspirant-lid van de wachtlijst plukt. Op welke criteria geselecteerd wordt. is niet bekend en zal het wellicht ook niet worden. Maar geen zorg, want wie doordringt tot de wachtlijst heeft een bijzonder sterke maag of legt een dusdanige vorm van snobisme aan de dag, die het werk van de noemen, spelen in de strijd om de landstitel „knock out" golf. Dat refereert niet zozeer aan enige vorm van toelaatbaar handgemeen, alswel aan het feit dat de golfspeler die zijn of haar directe tegenstander verslaat, doorstroomt naar Elly Mesman met dochter Chantal. rken e k nee :hou lalf h opdracht van het idsctt ^"hegomse college van b en w, doet Loes van Dalen - publiciteitsvrouw bij uitstek- den volke kond van de geboorte van de 18.000ste invVoner van Hillegom. Het is Chantal Nicolette Mesman, dochter van Ton I en Elly Mesman die met r. hun zoontje Dennis in een woonboot in de Vossevaart wonen. Prompt verscheen het voltallige gemeentebestuur van Hillegom in de woonark. Burgemeester Hermans bleek voor de 18.000ste inwoonster van ziin dorp WJ! een spaarbankboekje met 250 gulden bij zich te kelJ hebben, terwijl zijn echtgenote er een - zelfgebreid babycompletje - wat dat ook moge zijn- -■j-* tegenaan gooide. Zelfs de wethouders Van der Tol en Drayer en loco-secretaris Korver hadden zich even vrijgemaakt om de aanwinst in huize Mesman te kunnen bewonderen. Reden voor al die vreugde is dat de nietsvermoedende Chantal een goede stap is op weg naar de lucratieve 20.000ste inwoner. Pas dan kan Hillegom over de magische grens naar een forsere jaarlijkse uitkering uit het gemeentefonds stappen. Voor de familie Mesman bleek het hoge bezoek een goed moment om het wonen in Hillegom in het algemeen, en in de Vossevaart in het bijzonder, eens aan te kaarten. Een zaak waarvoor je anders aangewezen bent op het spreekuur van de diverse bewindslieden, kon nu onder het genot van een kopje koffie aan het kraambed besproken worden, onder de bijval van burgemeestersvrouw Hermans. Er bestaan namelijk snode plannen om de woonboten tezijnertijd plaats te laten maken voor een verkeersweg. 'En dat is jammer',vindt de familie Mesman, 'want we willen hier graag blijven wonen'. Daar had de gemeentelijke delegatie het wel even moeilijk mee. Er werd iets gemompeld van: 'begrip...inspraak...overleg' en zo snel als de Hillegomse beentjes het gezelschap dragen konden, werd de terugreis richting raadhuis ondernomen. Een zwaar verzilverd Jniniatuur van het gerestaureerde Kurhaus sturen wij u graagtoe als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen. noteer m.i.v7als nieuwje abonnee van de Leidse Courant parkeerruimte in overvloed is, rond molen De Valk. Maar ja, daar verdwijnt ook wel weer eens een antenne of een spiegeltje. Goed; wie een biljartje wil leggen in Bristol, parkeert zijn mobiel derhalve op het wat ruim bemeten trottoir. Langs de stoep mag niet en die anderhalve voetganger kan er toch wel langs. Of het wakkere korps parkeerwachters dit door de vingers wil zien, is natuurlijk wel de vraag. Maar ja, je kunt natuurlijk altijd een gokje wagen Ja, zo kan het natuurlijk ook. Je staat er soms van te kijken welke inventiviteit automobilisten aan de dag weten te leggen bij het zoeken naar een oplossing voor de parkeerproblemen in de Leidse binnenstad. Plaats van handeling is het café Bristol op de hoek Turfmarkt/2e Binnenvestgracht. Je moet maar net haast hebben, of geen zin om te lopen. Want et Leidse stadsplan toont overduidelijk aan dat er voor wie de moeite neemt om tien stappen te lopen, er

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5