Ecoloog Pegman stuurt omstreden woonbus weer naar N oordwi jkerhout Bloemen voor Veense bejaarden Bergh-Zomerfeest in Noordwijk Uitbundig eeuwfeest Leidschendamse kerk ,Almeerseontwerpen naar Biennale REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1980 PAG De (eesttent op het terrein van de Bergh-Stichting aan de Zwarteweg 20 in Noordwijk NOORDWIJK De Dr. Mr. Willem van den Bergh Stichting organiseert vrijdag 15 augustus wandeltochten over 5,10 en 15 kilometer in. het kader van het traditionele zomerfeest. Een gedeelte van de opbrengst van deze mars is bestemd voor de actie Boven- Volta. Inschrijving voor deze tochten, die onder ^e noemer 'Bergh-Mars' worden gebracht,' op bovengenoemde datum mogelijk in de feesttent op het recreatieterrein van de stichting aan de Zwarteweg 20 in Noord wijk. Het startgeld bedraagt een rijksdaal der. De feesttent is geopend van 's mid dags zes tot 'savonds half acht (dit zijn te vens de starttijden). Zondag 17 augustus is er om tien uur 's morgens een gezamenlijke kerkdienst in de feesttent, 's Middags is er om half drie een kinderdienst. Op dinsdag 19 augustus worden er ver schillende spelletjes en voorstellingen ge.- houden in de feesttent. Woensdagmorgen 20 augustus tien wordt de kermis geopend tevens is 's middags een circusvoorstelling. Tenslotte is er donderdag 21 augustus de feestelijke afsluiting van het zomerfeest; de zogenaamde 'ouderdag' Vanaf 's och tends tien uur zijn er verschillende festi viteiten zoals kermis, volksdansen en cir cusvoorstellingen. 's Avonds is er 'gala-voorstelling van het circus met i ziek van de 'Bierkouwers'. Amsterdam Een aantal ont werpen van Nederlandse ar chitecten, die in Almere in de Zuidelijke IJsselmeerpolders zijn of worden uitgevoerd, is ingezonden naar dc Biennale, i tweejaarlijkse internatio nale kunsttentoonstelling in Venetië, waaraan eens per r jaar een tentoonstelling ir architectuur is verbon den. De organisatoren hebben voor dit jaar acht Nederlandse ar chitecten uitgenodigd werk van de laatste drie jaar in te zenden. Wat Almere betreft gaat het om ontwerpen van de archi tecten K. Rijnboutt en B. Loe rakker van de Amsterdamse architectengroep VDL. Beiden zenden een inmiddels in aan bouw genomen ontwerp voor een deel van het toekomstig centrum van Almere-stad in. Tot de inzending Van Rijn boutt behoort bovendien een ontwerp voor een groepspro ject - cascowoningen en geïn tegreerd wonen - dat in Alme- re-haven wordt uitgevoerd. Dit heeft de rijksdienst voor de IJsselmeerpolders meege deeld. Naar de Biennale gaan nog twee architecten, die nauw bij de ontwikkeling van Almere zijn betrokken. Deze zenden evenwel geen „Almeers" werk in. Het zijn het architectenbu reau Quist, waarvan een wo ningproject in Almere-stad wordt gebouwd, en P. de Bruin, die in een voorberei dende fase bij de ontwikkeling van Almere-stad betrokken i geweest. VAKANTIESPELEN LOPEN TEN EINDE ROELOFARENDSVEEN „Open huis" in het kader van de kindervakanties pelen werd donderdag bezocht door zo'n 360 kinde ren. De donderdagochtend stond in het licht van bloemstukjes maken voor de bejaarden van Roelofarendsveen. Om half drie 's mid dags vertrok een stoet van 60 kinderen naar de „Arendshorst" om de bloemstukjes zelf aan te bieden. De bewoners, op de komst al een beetje voorbe reid, namen ze dankbaar in ontvangst De mooiste werkstukjes werden in de Alkeburcht met een prijsje beloond. De gelukkigen waren; Susan v.d. Meer, Dusanka Berbiers, Teun Bak ker en Peter Blom. Overige prijswinnaars: Christa Helsloot (naai kamer), Corine v. Staveren (kléien); Sjennie v.d. Meer (bord verven), Margriet Hagenaars (linoleum), Frederik Bakker en Jackie v.d. Zwan (timmeren) en Renée Wesselman (ecoli- ne). Aan het slot van de „Open-huis"-week worden de kinderen vrijdagochtend getrakteerd op een film, vol spanning en emoties, maar met een goede afloop, en vrijdagmiddag op een groot feest in de vorm van een gemaskerd bal. „Open huis 1980" is een groot succes geworden. Kinde ren en leiding hebben enthousiast en met veel plezier gewerkt. Het was een drukke week vooral voor de leiding, die door een sterke on derbezetting voor een bijna onmogelijke taak stond. Dankzij de goede onderlinge sfeer en de prima werklust van de kinderen kon deze week tot een goed einde komen. Wél staat vast dat „Open huis 1981" méér vrijwilligers nodig heeft om verantwoord de kinderen te kunnen ont vangen en begeleiden. Zestighoven Een gedeelte van Zevenhoven is deze week veranderd in Zestighoven, nadat ruim 300 ent housiaste kinderen het terrein aan de Vrijen- hoek hadden bebouwd met 60 hutten in het ka der van de kindervakantieweek. Het bouwdorp Zestighoven is dinsdagavond officieel geopend door Jeroen van Riet, de grote pechvogel van de eerste dag (hij werd in zijn eigen hut opge sloten) die tot burgemeester was uitgeroepen. Hij opende ook de kinderkermis, waar veel belangstelling voor was. Samen met de rom melmarkt bracht de kermis 2000 gulden op, hetgeen een aardige tegemoetkoming is voor de pot van de organisatie. De jeugd heeft zich de afgelopen dagen met di verse aktiviteiten weten te vermaken. Zo kon den ze kokkerellen in de grote tent. Met vruch ten, broodjes worstjes en eieren, konden boot jes, beesten, poppen en slaatjes gemaakt wor den, die daarma door de jeugdige koks in hun eigen hutten genuttigd werden. Ook de pop penkast, met vanzelfsprekend Jan Klaassen, ontbrak niet, en er is naar hartelust aan teke nen, handenarbeid, volksdansen, bingo en be- hendigheidsfietsen gedaan. De radio-zenamateurs kwamen in deze week ook aan hun trekken. 27-MC'er Moepie had'gis- teravond ten bate van het Kindervakantiewerk een vossenjacht georganiseerd, waar redelijke belangstelling voor was. Voor morgen, de laat ste dag, staat een sportdag op het programma, 's Avonds volgt om 20.30 uur een fakkeloptocht met om 21.00 uur een groot kampvuur ter af sluiting van de vakantieweek, die nu al heel geslaagd kan worden genoemd. Fietsvierdaagse Gisteravond hebben de 335 deelnemers aan de Nieuwveense fietsvierdaagse deze tot een goed einde gereden. Deze fietsvierdaagse is een jaar lijks terugkerend onderdeel van het Jeugdland en wordt door het comité van de kinderweek georganiseerd. Vier avonden lang werden ruim 25 kilometer gefietst door de mooie omgeving van Nieuwveen. Bilderdam en Leimuiden zijn bewonderd op een route langs de Drecht, de Woerdense Verlaat en de Hoef kwamen aan de beurt en de derde avond kwam men via omwe gen in Uithoorn aan. Gisteravond heeft men via Aarlanderveen naar Nieuwkoop gefietst om daarna via het fietspad weer bij Nieuwveen aan te komen. Bij de ingang van het dorp werden de fietsers opgewacht door muziekvereniging „Crescendo". Iedere deelnemer ontving een bos rozen, waarna een feestelijke optocht door het dorp volgde, die bij het gezondheidscentrum eindigde. Hier bleek dat vele Nieuwveners aan de oproep om hun sportieve inwoners op gepas te wijze te ontvangen, gehoor hadden gegeven. Vele belangstellenden stonden met bloemen klaar. Ook burgemeester G. J. van der Kroft was aanwezig om de fietsers met hun geleverde prestatie te feliciteren, waarna hij iedereen be dankte die er toe bijgedragen had deze vier daagse tct een geslaagd eind te brengen. Bromfietsster aangereden LEIDEN Een 52-ja J Leidse vrouw raakte gist vond gewond toen .zij sl met haar brommer* op e Stationsplein door het 1 licht reed. Zij werd aangereden door 54-jarige Leidenaar. De vi is met nog onbekend naar het Academisch Ziel i' huiis in Leiden overgebrai NOORDWÏJKERHOUT De op 25 juli voor de tweede maal (met onbekende bestemming) weggesleepte bus van de fami lie Pegman is de afgelopen dinsdag weer teruggegeven. De gemeente stelde echter wel als voorwaarde dat de bus niet meer in Noordwijkerhout en de omringende gemeenten gestationeerd mag worden. In een gisteren aan het college van B. en W. gestuurde ver klaring laat de familie Peg man echter blijken de bus weer in N oord wijkerhout te willen neerzetten. De ecoloog Pegman eind september lopen zijn werk zaamheden aan een project voor de St. Bavo af lijkt een hernieuwde confrontatie met de gemeente Noord wijkerhout niet te vrezen. Zijn pas terug gekregen bus (deze stond op een terrein van de Provinciale Waterstaat in Vlaardingen) staat momenteel op vrij grote afstand van Noordwijkerhout geparkeerd. „Zodoende kan ik dus niet in de gaten houden, wat ermee gebeurt", aldus de heer Pegman. Daarom voelt hij zich ook genoodzaakt de bus weer naar Noordwijker hout te halen. De wegsleepactie van 25 juli was volgens de heer Pegman ondernomen zonder dat er een gerechtelijk bevel was ge toond. De actie kreeg de dag daarop al zijn vervolg toen de heer Pegman bij de politie ging informeren, waar zijn bus was. De politie gaf hem de in formatie niet en stuurde hem door naar het gemeentehuis. Daar kwam de heer Pegman burgemeester mr. F. Winkel toevallig tegen. Hij vroeg de burgemeester naar zijn bus, maar ook deze weigerde infor maties te verstrekken. Hierop reageerde de heer Pegman met de zin „Ik bega een onge luk". Hierdoor voelde de burg meester zich zo bedreigd dat hij naar de receptie stormde, deze afsloot en de politie waar schuwde. Het gezin Pegman heeft tot Het vervolg van deze verwik kelingen kwam op 1 augustus in een overleg tussen het colle ge (wethouder Heemskerk ontbrak) en de advocaat van de heer Pegman. Dit overleg liep op niets uit, waarna de ge meente een kort geding werd aangezegd. Op 4 augustus liet de gemeente de heer Pegman weten, dat hij ziin kort geding beter kon intrekken daar hij toch geen kans had. Hij wilde hiervan niets weten. Daarna liet de advocaat van de ge meente telefonisch (de dag daarop werd het schriftelijk bevestigd) aan de advocaat van de heer Pegman weten dat de bus onder bepaalde voorwaarden en met intrek king van het aangezegde kort geding weer zou worden te ruggegeven. Hiermee ging de heer Pegman akkoord. Als voorwaarde werd gesteld dat jezegd de bus niet meer vo< de bus niet in Noordwijker hout en de omringende ge meente mocht worden gesta tioneerd. Een ambtenaar be vestigde dat de heer Winkel over de zaak contact had ge zocht met een aantal "collega's uit omringende gemeenten. Gezamenlijk hadden de bur gervaders besloten één lijn te trekken. Welke plaatsen „één lijn zouden trekken" kon de ambtenaar niet vertellen. De heer Pegman kwam er echter snel achter, dat de ge meente Oegstgeest waarschijn lijk bij de één lijntrekkers" be hoort. Dinsdagavond had hij zijn uit Vlaardingen opgehaal de bus namelijk geparkeerd in Oegstgeest. Woensdagavond werd de advocaat van de heer Pegman getipt, dat de gemeen te Oegstgeest op donderdag zeer waarschijnlijk zou over gaan tot inbeslagneming van bewoning te gebruiken. de bus. De heer Pegman wilde geen risico nemen en reed in de nacht van woensdag op donderdag zijn bus naar een gemeente, die naar hij hoopt niet tot de „één lijntrekkers" behoort. Deze situatie bevre digt de familie Pegman niet (zij kunnen hun eigendom niet in de gaten houden) en daar om kondigen zij in een giste ren afgegeven verklaring aan B. en W. van Noordwijkerhout aan hun voertuig weer in deze plaats te willen parkeren. Zij verklaren dat het door hun ge parkeerde voertuig in Noord wijkerhout gedurende de ter mijn dat zij in verband met ge maakte werkafspraken hier verblijven (tot en met septem ber 1980) niet als woonwagen in gebruik zal zijn. Hiermee overtreden zij dus niet de woonwagenwet art. 10. Zij tverzekeren hun belofte te zul len nakomen, daar zij onder dak hebben gevonden bij col lega's. De brief vervolgt: „Met klem ontraden wij U dan ook bedoeld voorwerp/voertuig nogmaals te verwijderen c.q. in beslag te nemen of gerech telijk in beslag te laten ne men". Zij verklaren verder hier gekomen te zijn om te werken en niet „om zich kon- stant te moeten verdedigen te gen ambtelijke willekeur en onwil om samen met hen naar een legale oplossing toe te werkenDe verklaring eindigt met de opmerking dat er kontakten zijn gelegd met leden van de Tweede Kamer „die desgewenst kamervragen naar deze vormen van onbe hoorlijk bestuur zullen gaan stellen". In het verlengde van deze zaak speelt nog de kwestie tus sen een vriend van de heer" Pegman en de heer Verschoor uit Sassenheim. Het bedrijf van de heer Verschoor hegft de bus van de heer Pegman twee keer weggesleept. De dag na de laatste wegsleepactie ging de vriend van de heer Pegman bij het bedrijf van Verschoor informeren waar de bus naartoe was gesleept. On der bedreiging van een lucht drukbuks en allerlei monde linge bedreigingen is de vriend echter van het terrein verwilderd. Van deze bedrei ging heeft de vriend tot drie keer toe aangifte gedaan bij de politie in Sassenheim. Alle ke ren kreeg de bedreigde echter de indruk dat de politie weinig zin had de aangifte serieus te nemen. Volgens de bedreigde vriend zei de politie dat het geen nut had aangifte te doen, dat het maar om een lucht buks ging en de laatste keer zei men zelfs dat het ging om „een speelgoedgeweertje, waar toch niemand bang van wordt. De vriend heeft dan ook beslo ten de officier van jusitie rechtstreeks op de hoogte te stellen van zijn aanklacht, waarbij hij ook de handelwijze van de, Sassenheimse politie hekelt. De Petrus en Pauluskerk LEIDSCHENDAM Voor de viering van het honderdjarig bestaan van de Petrus en Pauluskerk aan de Sluiskant in Leidschen- dam is een omvangrijk, vier weken durend feestprogramma opgesteld dat op zondag 28 september besloten wordt met een pontifica le hoogmis door mgr. dr. A. J. Simonis, bis schop van Rotterdam. De eerste week is ge richt op de schooljeugd, de tweede is voorna melijk voor de jongeren, de derde bevat ak tiviteiten voor zieken en bejaarden en de slotweek geldt voor de hele parochie. Zohdag 31 augustus worden de feestelijkheden geopend met een drumband-rondgang van „Showband '75", gevolgd door ballonnenopla- ting en een fietstocht door de omgeving. De parochie verwacht een groot aantal missio- issen, priësterzonen en voormalige parochie geestelijken. Minstens vijf missionarissen uit Iran, Frankrijk, Kameroen en Ghana zullen 's maandags op de Mgr. Bekkers- en Johannes XXIII-school over hun werk komen vertellen. Zondag 21 september wordt voor hen een reü nie georganiseerd in „De Witte Kakatoe" aan de Damlaan waarbij ook oud-parochianen wel kom zijn. Tussen 1 en 6 september verder aan de Rijnlandstraat een kermis voor dé jeugd en een aantal wedstrijden. Zaterdag 6 september een gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen de Carnavalsvereniging „De Damzwabbers" en i aantal trouwe kerkgangers waarna 's avonds een kerkveiling wordt gehouden. De tweede week is gevuld met sportwedstrijden, een cabaretvoorstelling en een disco-avond op een boot die van 6 tot 12 uur op de Vliet vaart. Op de eigenlijke herdenkingsdag, dinsdag 9 september waarop in 1880 de toenmalige schop van Haarlem, mgr. Snickers, de consacreerde, wordt van half zes tot zeve een receptie gehouden in „De Witte Kaka Op de zondagen 7, 14 en 21 september wo respectievelijk een gezinsmis, een jongerei ring en een eucharistieviering voor zieke 1 bejaarden gehouden. Woensdag 17 september bovendien een „lo oude stijl met uitstelling van het Allerheil en latijnse gezangen. Niet alleen voor oud< aldus de organisatoren, maar ook voor jong zodat die kunnen zien hoe het, nog niet geleden, in de kerken toeging. Voor de ouderen zijn er ontspanningsmidd met klaverjas 'en dergelijke, een dansavond foxtrot en misschien wel de „valeta" en musical, verzorgd door een gezelschap uit senaar. Donderdag 18 september werker Oratoriumvereniging „Zanglust" en de ki van de vier Leidschendamse kerken een kooravond die in de kerk wordt gehou Zondag 21 september 's middags om half concerteert in de kerk het Stedelijk Helmf j. Concertkoor onder leiding van Rolaqi Kroon. De dinsdag daarop voert de LeidscU w damse toneelgroep „De Gezellen" onder r van Jan Klein het blijspel „En krijgen i|F- kunst" van Peter Coke op. Zaterdag 27 sfep ber is er een avond stijldansen „voor gen", aldus het programma met een voorw van pastoor H. L. Nederstigt dat binnen verschijnt. Aan de pontificale hoogmis di viering van het eeuwfeest besluit werke drie zangkoren van de Petrus en Paulus Wohingbeurs ALPHEN AAN DEN RIJ De gemeente Alphen binnenkort een „koopwoi beurs". Het college heeft verzoek gehad van makel; kantoor Holland West om terrein beschikbaar te st< dat voor dit doel geschikt Het is de bedoeling dat beurs in september wordt houden. Het college heeft plan om het terrein vai Ijsbaan aan de Europasi beschikbaar te stellen. Op beurs kunnen gegadigden der meer door middel var to's kennis maken met koophuizenarsenaal i meente Alphen. Kinder romme markt in Lisse - LISSE Door de gezai U lijke speeltuinen Mari i De Bijenkorf en Kin vreugd, wordt een rom markt voor kinderen ge den op zaterdag 6 septen I aan de Koninginneweg, J bij het winkelcentrum B huis. De markt begint 10.00 uur. Het is noodzakelijk dat marktkooplui in spe zich tevoren opgeven bij de beh w ders van de deelnemi speeltuinen. Duidelijk is dat veel jongelui binnen de respektieve kasten op ,r kop gaan zetten, om te ont1 ken welk speelgoed zij n deze markt kunnen mi:n met daarnaast zaken als voorbeeld platen en boe0 Sommigen tonen zich i kooplui en houden een aa™ centie aan dit gebeuren o De aeelname kost een kw«s dat voldaan moet wordeirc de marktmeester. 1

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4