Verjonging moet ihonkbal weer naar top brengen Naar Europese hoofdsteden richardson VERTROUWEN Ron Fraser weer in Haarlem 'otterdam-toernooi Hijft bestaan ^riebandenstrijd Ejen Haag-Rotterdam Sportwereld Knudsen wint proloog in West-Duitsland Tips voor Duindigt Sterke bezetting van Leids tenniskampioenschap lljboer jehuldigd ^ind teistert deelnemers aan Sneekweek Jan de Groot verslaat Lembeck Mini-trips met uw krant: "gin^ORT LEIDSE COURANT DINSDAG 5 AUGUSTUS 1980 PAGINA 11 s (A: nk®. IAARLEM Vanaf volgende week smJatan Hamilton Richardson een serieuze °"dendruk krijgen van zijn team, wanneer 2Kr4 aantreedt in de elfde Haarlemse no|on]t5aiwee|Ct De bondscoach heeft aan tll"S Jet begin van dit seizoen een tamelijk h-° a?tische ver3°n&in& doorgevoerd in de die Rationale selectie. Zo sneuvelden namen i twefs Ben Richardson en Gerard Blacquie* bezefe en werd een aantal relatief onbeken- P eene jongeren in de oranje-spelersgroep ge- ?Jiaaraald. Die groep talent, aangevuld met nige routiniers als Charles Urbanus, ®nilfi° Troeman, Harm Horeman, Don tl ^edman en Berry Eygendaal, moet Ne erkiaerland binnen twee jaar weer op een P de Iveau brengen dat voldoende moet zijn uastejn in ieder geval in Europees verband feer een topper te worden. Iternationaal gezien zal het vaderlandse egental nooit tot de topregionen doordrin- ;n; daarvoor zijn de verschillen met (Mid- in)-Amerikaanse en enige Aziatische lan- :n te groot. Maar het doel van Hamilton ichardson is om Italië, dat Nederland na ';n jarenlange suprematie naar het tweede lan verwees, weer serieus te bedreigen en efst te onttronen als Europa's sterkste Bn1n Sc af;r dl|0 IndiPHkballand. Richardson heeft er - zoals het te?n Nederlandse bondscoach betaamt - alle 'n' "^e hebben nu een selectie ffici^n gemiddeld nog geen 23 jaar", vertelt de iome°tterdammer achlben jaar dat ini^Jj in ons land is na zijn vertrek van de iie z3ntiUen nitgcocide tot één van Nederlands Hoor e honkballers, waarna hij vorig jaar na jngdurig assistent te zijn geweest werd be- oemd tot hoofdcoach. „Ik heb, nadat ik orig jaar Ernie Myers opvolgde, besloten In het over een andere boeg te gooien. Een Wal spelers van het nationale team was Ver zijn hoogtepunt heen en het was ver- jandig om hen te vervangen met het oog van P toekomst". i Richardson, die zich beter dan de """ft Bondscoach Hamilton Richardson (links) met zijn voorganger Ernie Myers. (Van onze sportredactie) HAARLEM De deelnemers aan de elfde Haarlemse Honkbalweek zijn de Amerikaanse collegeteams UCLA Bruins uit Los Angeles, het door de oud-bondscoach van Nederland, Ron Fraser, gecoachte Miami, een team van de Nederlandse Antillen (waarin overi gens louter spelers afkomstig van Cu rasao), het Japanse fabrieksteam en landskampioen Mitsubishi en Neder land. Het programma voor de komende Haar lemse Honkbalweek van maandag 11 tot en met maandag 18 augustus ziet er (er wordt dagelijks om 14.00 en 20.00 uur begonnen) als volgt uit, waarbij het eer ste duel de middagwedstrijd is: maan dag: UCLA-Miami, Antillen-Mitsubishi; dinsdag: UCLA-Mitsubishi, Nederland- Antillen; woensdag: Mitsubishi-Neder- land, Miami-Antillen; donderdag: Mitsu bishi-Miami, Nederland-UCLA; vrijdag: Antillen-UCLA, Miami-Nederland. Vervolgens spelen na deze halve com petitie de nummers één en twee drie .duels tegen elkaar om de toernooizege.^ slechts voor enkele weken per jaar uit Amerika overkomende Myers kan oriënte ren over de ontwikkeling van het Neder landse honkbal, realiseerde zich dat hij met de Honkbalweek en aansluitend het wereldkampioenschap in Japan niet al zijn veteranen kon afdanken. Hij zocht naar een tussenweg, handhaafde enige ervaren spelers en nodigde een groot aantal jonge ren uit voor zijn ploeg. „Die jongens krijgen een heel seizoen een kans", aldus Richardson. „Ik geloof dat het niet goed is één of meer spelers te laten vallen als ze bijvoorbeeld in de honkbal week niet helemaal voldoen. Je moet die jongens, vooral de jongere, een portie ver trouwen geven. Pas dan kunnen ze zich re delijk ontwikkelen". Wat dat betreft vormt de Haarlemse Honk balweek, per definitie het topevenement op dit gebied in ons land, een ideale kans voor het "ontluikende groen" van Richardson. Want weliswaar mag het afzeggen van Voorbereiding Cuba een devaluering bètekenen, aan de andere kant kan er nu worden gesproken van een gelijkwaardig toernooi. Waarbij het Japanse fabrieksteam, de twee Ameri kaanse collegeploegen en de formatie van Curagao (door de organisatie aangeprezen als hét Antilliaanse team) als uitstekende graadmeters kunnen fungeren voor het ne gental van Richardson. Hamilton Richardson is overigens over de voorbereiding van zijn equipe verre van te- Werper Don Wedman: één van de weinige overgebleven routiniers in het Nederlands honkbalteam. vreden. „De snelle afwerking van de com- petitie en een aantal afgelastingen daarin hebben ons bijzonder parten gespeeld", al dus de bondscoach. „Weliswaar kon het niet veel ande'-s van wege de data van het toernooi om de wereldtitel (in het kader waarvan ik in ie der geval nog één keer op kunstgras wil oe fenen, omdat in Japan op die ondergrond wordt gespeeld), maar het gevolg was wel dat onze voorbereiding verre van optimaal was. Zo is er dit keer ook geen sprake van een in vorige jaren gebruikelijk geworden trainingskamp, omdat er komend weekein de nog voor de competitie moet worden ge speeld. Maar ik heb vertrouwen in deze groep. Ik ben er van overtuigd dat we met deze selectie, die overigens ondanks de ver jonging naar mijn idee geen enkele ver zwakking betekent ten opzichte van bij voorbeeld de formatie van vorig jaar, over een paar seizoenen weer aan de Europese top staan. In Italië hebben ze met het in huis halen van die Amerikaanse spelers de doorbraak van eigen jeugd belet. Dat moet zijn tol eisen". FRANK WERKMAN or tTERDAM Op de (conferentie van het in- lationale voetbaltoernooi [Feyenoord, dat komend einde in Rotterdam t gespeeld, is gebleken de organisatoren van p zijn het evenement ook iwe tend jaar te houden. Drie Soè geleden werd afgespro- it ge tot en met 1980 „proef te briekien" met het toernooi, bleek in de afgelopen ja- illigf ren een dermate succes, dat werd besloten tot voortzet ting. De aanvangstijden zijn ver vroegd om het vooi de bezoe kers aantrekkelijker te maken, Vrijdags wordt het toernooi om 19.00 uur geopend met het duel SouthamptonSchalke '04. Om 21.00 uur volgt de strijd tussen Feyenoord en Club Brugge. Scheidsrechters bij deze ontmoetingen zijn res pectievelijk Keizer en Weer ink. Zondag begint de wed strijd om de derde en vierde plaats om 17.00 uur, de finale zal plaatsvinden om 19.00 uur. De scheidsrechters zijn daarbij respectievelijk Thomas en Van Ettekoven. Eerste divisieclub SVV heeft gisteren een oefenwedstrijd te gen zaterdag derdeklasser Ex celsior Maassluis met 5—1 ge wonnen. Bastiaanse bracht de stand op 10 voor de ama teurs, maar door twee doel punten van Derck kwam de rust met 21. Door Loves en Peitsma (2) werd het 5—1. Scheidsrechter was Van Os, er waren ongeveer duizend toe schouwers. vs tredh onze biljartmedewerker) HAAG De eerste voorbode van een nieuw biljartsei- 'act% dient zich aan, wanneer op zondag 10 augustus in bil- rteVlcentrum Die Haghe in de Nieuwstraat de stedenwed- jfjd driebanden-groot Den Haag-Rotterdam wordt gehou- raet een week later de return in biljartcentrum Weena ian totterdam. d®jr Den Haag komen onder meer uit: Ruud Nieuwenburg, Doijw, Jan Lommers en Leo Duivenvoorde, terwijl Joop Piet de Jong en Ron Schumann in het Rotterdamse ord^ vertegenwoordigd zullen zijn. Beide teams bestaan uit tien lot zf" SOUTH ORANGE Jose Luis Clerc heeft het tennis toernooi van South Orange ge wonnen. In de finale werd John McEnroe met 6-3, 6-2 verslagen. Tracy Austin schreef het damestoernooi van San Diego op haar naam door in de finale met 6-1, 6-3 te winnen van Wendy Turnbull. DUSSELDORF Een Poolse voetballer, de 20-jarige Joa chim Hudka van Gornik Zabr- ze, heeft politiek asiel aange vraagd in West-Duitsland. KNIEBLESSURE HINAULT NOG NIET HERSTELD BIELEFELD De Noor Knut Knudsen heeft gisteren de proloog van de ronde van West-Duitsland gewonnen. Knudsen, een specialist in korte tijdritten, legde de 7,6 kilometer in Bielefeld af in 9 minuten en 44,3 seconden. De Belg Daniel Willems werd tweede in 9.45,4 en zijn landge noot Roger de Vlaeminck ein digde in 9.48,9 als derde. Bernard Hinault, de grote fa voriet voor de eindzege, lever de een zwakke prestatie. De winnaar van de proloog van de Ronde van Frankrijk, in Frankfurt ruim een maand ge leden, kwam tot de matige tijd van 10.30,9 en eindigde daar mee in de middenmoot. De knieblessure, die hij tijdens de Tour de France opliep, en waardoor hij het wedstrijdrit me kwijtraakte, lijkt nog niet geheel hersteld. Zelfs de spe ciale tijdritfiets met het platte buizenframe hielp hem niet aan een snellere tijd. Dat de situatie in de formatie van Hinault verre van roos kleurig is, bewees Jean-René Bernaudeau. De jonge France coureur, die de formatie van ploegleider Grille Guinard gaat verlaten, kwam op het vliegveld Charles de Gaulle in Parijs aan zonder zijn pas poort. Met vertraging arri veerde hij in Bieleveld. Ber naudeau was te laat voor de proloog. In de eerste etappe voegt hij zich pas bij zijn ploeggenoten. De eerste etappe voert het peloton van Biele feld naar Stadtlohn. De matige klassering van Hi nault en de te late aankomst van zijn „luitenant" Jean- René Bernaudeau hadden ech ter voor hen geen konsequen ties. De resultaten van de pro loog tellen niet mee voor het algemeen klassement. Peter Winnen, die in de Belgische formatie van ploegleider Wal- Knud Knudsen (rechts)' won de proloog van de Ronde van West-Duits land. Bernard Hinault ein digde op een bescheiden 23e plaats. ter Godefroot zijn profdebuut maakte, was met de achtste plaats de beste Nederlander. Uitslag proloog: 1. Knut Knudsen (Noo) 7,6 km in 9 min. 44,3 sec.; 2. Daniel Willems (Bel) 9,45,4; 3. Roger de Vlaeminck (Bel) 9,48,9; 4. Tommi Prim (Zwe) 9,51,7; 5. Gregor Braun (WD1) 9,54,0; 6. Alf Segersall (Zwe) 10,08,7; 7. Jan Bogaert (Bel) 10,09,0; 8. Peter Winnen (Ned) 10,09,7; 9. Jan van Houwelingen (Ned) 10,11,2; 10. Klaus-Peter Thaler (WD1) 10,11,9, Nederlanders: 13. Theo de Rooii 10,21,0; 17. Wies van Dongen 10,27,2; 27. Ad van Peer 10,32,4; 30. Theo Ap peldoorn 10,33,7; 32. Willy Maessen 10,33,8; 37. Fedor den Hertog 10,41,2; 45. Peter Zijerveld 10,46,8; 53. Fons van Katwijk 10,51,6; 65. Jan van Til- borg 10,59,1; 66. Martin Havik 10,59,3. Bert Oosterbosch heeft gisteren de profronde van Roosendaal gewon nen. Hij legde de 92 kilometer af in 2 uur 6 minuten en 33 seconden. In de eindsprint versloeg de vorige week 23 jaar geworden coureur uit de ploeg van Peter Post zijn medevluch ter. de Belg Herman Beijssens, die als tweede eindigde. Leo van Vliet werd op 25 seconden derde. Johnny Broers uit Maartensdijk won een amateurcriterium over 100 kilo meter bij Rotterdam. Hij kwam tot een tijd van twee uur en ruim acht tien minuten. Uitslag is: 1. John Broers (Maartensdijk) 100 km. in 2.18,12; 2. Wim Hus (Scheveningen); 3. Theo Hogervorst (Pijnacker). Schaker Kui jf aan de leiding DIEREN In het toernooi om het open Nederlands schaakkampioenschap zijn gisteren afgebroken partijen uitgespeeld. Het belangrijkste duel was de strijd tussen de koplopers Kuijf en Duchene. Kuijf had daarbij het geluk op zijn hand en won, waar door hij nu alleen aan de lei ding gaat. Weide en Douven volgen hem met een half punt achterstand. Douven klom een plaatsje want hij zette de hangpartij te- gen Straat in winst om. itslagen afgebroken partijen vijfde ronde: Duchene-Kuijf 01; Douven- Straat 1—0; Bor-Renet 10; Van Baarle-Timmerman 1—0. Berg, Van der Linde, Zagema, Van Baarie, Caessens, Van Haastert, Bor. Duchene 4. Waterpolojeugd gaat kopje onder SITTARD De euforie bij de Nederlandse waterpolo jeugd, die zich door de over winningen op België en Po len ondanks het magere spel van de ploeg meester had ge maakt, is gisteren door de Sovjet Unie op hardhandige wijze verdreven. Op de derde speeldag van de strijd om het Europees kam pioenschap in Sittard pakten de Russische junioren de za ken rigoureus aan en dompel den ze de nationale ploeg vol ledig kopje onder: 5-1. Anton Heiden scoorde de enige Ne derlandse treffer uit een straf- worp. Uitslagen: Groep A: Hongarije- Groot Brittannië 6-1; Italië- Finland 13-4, Groep B: Oos- tenrijk-Denemarken 3-3; West Duitsland-Frankrijk 16-4; Roe- menië-Zweden 10-3. Groep C: Spanje-Griekenland 14-1, Po- (Van onze sportredactie) WASSENAAR De eerste start van de drie rennen en zes draverijen op de Wasse- naarse renbaan Duindigt is morgenmiddag om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: DURTALPRIJS: Enemy, Lady Maxine en Sir Ishan. TOULOUSEPRIJS: Woodfeets King, Easter Lady en Cha- nappy. HYERESPRIJS: Maximiliaan, Arkelshof Royal en Tatort. KENTUCKYPRIJS: Silver Lady, Star Pitt en Sjiko Be- roona. IBEREPRIJS: Theo Albo, The Whistler en Theophiel M. ARGUSPRIJS: Swift Fortuna, Paradepaard en Speedy Oli vier. JANNOT III PRIJS: Ralf Rumelaar, Samba Judson en Olga Nora. ULTIMATUMPRIJS: Rio del Sol, Rokko du Bois en Peter Harvester. ANN WILLIAMSPRIJS: Ronny W, New Petulance en Noordse Stern. Sanders en Koek laten verstek gaan Na Tourwinnaar Joop Zoete melk bejubelt sportief Neder land momenteel een nieuwe held. Gerard Nijboer, op de Olympische marathon van Moskou afgelopen vrijdag goed voor een zilveren medail le, werd gisteren bij terugkeer in Raalte door duizenden men sen gehuldigd. Met naast zich vriendin Carry de Groot maak te de 25-jarige atleet een rij toer door het dorp. Aan bloe men ontbrak het ook ditmaal niet. SEK Op de derde dag van de Sneek- k hebben de deelnemers behoorlijk last ad van de zo nu. en dan tot windkracht aanwakkerende wind. ^iral in de regenboog-klasse waren er weini- die heelhuids aan de finish kwamen. In de en ïnboogklasse A ging vlak na de start de it van kampioen Van Staveren overboord, ar irna hij moest toekijken hoe Luuk de Groot dagprijs greep. Deze race werd overigens Qor uur uitgesteld vanwege de slechte weers- he ltandigheden. Het regende niet alleen water, swam bij de wedstrijdleiding ook een regen ntk' Protes*en binnen: liefst zestig keer waren Inemers het niet eens met het verloop van (race. Tot schokkende veranderingen in de lagen kwam het evenwel niet. 'lagen: ,ht ope-klasse: 1. Hinfelaar, 2. Kroon, 3. Teb- tv/ flian. Leiding algemeen klassement: Hinfe- aalf-Voetsjollen: 1. Anton Timmer, 2. Moes, )e Jong. Leiding: Timmer. ving Junior: 1. Hendrik Koning, 2. Sappe, 3. Staal. Leiding: Rudy van der Veen. Laser: 1. Jan Oostra, 2. Okker, 3. Van den Brug. Leiding: Van den Brug. Vrijheid: 1. Dirk Zwart. 2. Zijlstra, 3. De Haas. Leiding: Luuk de Jong. Pampus: 1. Jan Indenmaur, 2. Kuhlwilm, 3. Mulder. Leiding: Indenmaur. Valken: 1. Piet van der Zwaag, 2. Nauta, 3. Zandstra. Leiding: Van der Zwaag. Finnjollen: 1. Cees de Haas, 2. De Groot, 3. Kei zer. Leiding: Keizer. 16-kwadraat: 1. Jensje Schraa, 2. De Groot, 3. Sybrand. Leiding: Wybe Kort. Regenboog B: 1. Herman van Dijk, 2. Eva de Wilde, 3. Zwart. Leiding: Van Dijk. Regenboog A: 1. Luuk de Groot, 2. Heineke, 3. Frech. Leiding: Bol van Wijk. Bij de wedstrijden om de open Nederlandse kampioenschappen in de 470-ldasse en bij de H- booten blijven respectievelijk Van Gent en Peulen zegevieren. In de vijfde wedstrijd stuur den zij hun boten opnieuw als eerste door de fi nish en versterkten daarmee hun posities in het algemeen klassement. (Van onze tennismedewerker) LEIDEN „De Generale voor de Nationa le" of te wel de Open Leidse tenniskam pioenschappen worden deze week voor de vijfentwintigste keer op tennispark Room burg georganiseerd. Om dit zilveren jubi leum luister bij te zetten heeft de wedstrijd leiding. al twintig jaar onder leiding van Ton van Aelst en Kees en Annelies Koole, weer kans gezien een sterk veld A-spelers richting Leiden te krijgen. Helaas hebben enkele toppers, waaronder Louk Sanders en Martin Koek, aan het Leeuwenbergh toer nooi voorrang gegeven. Geplaatst in A zijn achtereenvolgens Rolf Thung, Paul v. Min, Michael Schapers en Wouter Fok. Voorts zijn van de partij Laudin, Mentink, Boers en de winnaar van vorig jaar Hak. In de eerste heren A-partij zegevierde Otto Blom gisteren over good-old Nico Welschen van Shot uit Zeist. Een weinig spectaculaire partij. Beide spelers trachtten via behoudend tennis een ronde verder te komen. Blom hield daarbij uiteindelijk het hoofd koel en trok de overwinning met minder gewonnen games naar zich toe (7—5, 1—6, 6—4). De kopstukken bij de dames zijn Marijke Schaar, Jacqueline v. Erven, Karin Moos en Micky Albers. Verwacht wordt, dat Marijke Schaar, die al twee maal eerder in '69 en '71 de titel voor zich opeiste, als sterkste uit de strijd zal komen. In het damesenkelspel B bereikten vijf speel sters reeds de kwart-finale. Maureen Meyer, Hanneke Rother, dankzij een walk-over op Yvette den Bieman, de als tweede geplaatste Bernardine Sluyter (6—1, 63 tegen Josien v.d. Koogh), Liselotte van de Bijl (een opvallend ge makkelijke zege op Milou Bron) en marjolein Visser, die goed tegenspel kreeg van Jacqueline v. Wik (7—6, 75). Bij de heren hadden zowel de nummer een als nummer twee geplaatste een derde set nodig om zich te handhaven. Hugo Ekker had zijn handen vol aan König (26, 6—3, 75). Henny Koemans leed aan een bij hem vaker voorkomend euvel. Hij vatte het tegen Kolkman na 60 winst in de eerste set te gemakkelijk op. Kolkman kreeg de kans zich te herstellen en capituleerde aanvankelijk eervol met 6-3 in de derde set. Herman v.d. Capellen zegevierde met 7-6, 6-2 over Dave Willemse en moet het nu opnemen tegen de Tjsech Svoboda. Deze zette Visbeen met 6-3, 7-6 aan de kant. Volhouder Paul Kallenberg versperde Jurgen Peters de weg naar de tweede ronde. Peters startte sterk, maar kon het hoge tempo niet handhaven. Kallenberg ging het spel naarmate de stijd vorderde dicteren en dat leverde hem een 0-6, 6-4, 6-4 zege op. In het damesenkel C maakte Christien Ver- woert een eind aan eventuele aspiraties van de als tweede geplaatste Ellen Winkel (6-2, 7-6). Paul Theunissen Katwijks toernooi Zee en Duin KATWIJK Door de concurrentie van het Roomburgtoernooi heeft Zee en Duin onder de 32 deelnemers aan het herenenkelspel B nogal wat spelers van buiten het district: Zo staat eer ste gerangschikt Hans Bruggeman uit Zand- voort en tweede zijn clubgenoot Johan Bleeks- ma, die zich echter al wegens rugklachten heeft teruggetrokken. Jan Willem Schreuder neemt de derde positie in. Drie partijen werden tot nog toe in dit hoofdon derdeel gespeeld. Jan Pieter Hop leverde een goede prestatie middels een 6—2, 62 zege op John Asselbergs. Veteraan Jan de Groot stond na een 5—1 achterstand C-speler Lembeck geen game meer toe en won dus met 75, 6—0. Verrassend was de winst van de clubkampioen van Zee en Duin. Jan Willem Lugthart, op Jean Marc v. Maren (64, 6—1). In C werd Lugthart evenwel op zijn beurt verrast door Piet Parlevliet. Met maar liefst 6—2, 6—3 wees hij de als vierde geplaatste Lugthart terug. De favorieten in C zijn Han Kuipers, Enno Zim- mermann en Jan de Groot. Bij de dames Marij ke Guyt, die in de eerste ronde met 7—5, 6—1 met Anneke Overloop afrekende, en Riet v. Balen, afgelopen zondag nog tweede op het KTV-toernooi. De „Folies Bergères" in Parijs, „My Fair Lady" in Londen en logeren in Hilton te Brussel. Het zijn hoogtepunten uit onze mini-tours, die de komende weekeinden worden geor ganiseerd naar de drie Europese hoofdsteden. PARIJS: Een compleet arrangement van vrijdag 19 tot en met zondag 21 september. Per bus van Maaskant-tours vrijdagmorgen om negen uur uit Den Haag (Centraal Sta tion) en om half tien uit Rotterdam (Coolsjngel). Tweemaal eenvoudig diner, Frans ontbijt en overnachtingen in motel Relais des Chartreux. Bezoek aan de „Folies". Excursies met Nederlands sprekende gidsen naar kasteel Fontaine- bleau en Centre Pompidou. Lichtjestour door Parijs. Prijs f 185,- p.p. op basis van 2 pers. kamer. (Toeslag 1 pers. kamer 30,-). Evt. herhaling van 3 t/m 5 oktober en 10 t/m 12 oktober. LONDEN: Naar musical „My Fair Lady" in Adelphi-theater in het hartje van Londen. Tweemaal diner, ontbijt en over nachtingen in Kennedy-Hotel. Sight seeing tour door de En gelse hoofdstad met bezoeken aan St. Pauls en Westmin ster Abbey. Voorts bezoek aan Petticoat Lane en Hyde Park. Overtocht van Oostende naar Dover v.v. Nog enkele plaatsen voor weekeind 12 t/m 14 september. Herhaling van 19 t/m 21 en van 26 t/m 29 september. Prijs 275,- p.p. op basis van 2 pers. kamer. Toeslag 1 pers. kamer 50,-. Vertrek vrijdagochtend om kwart over negen uit Den Haag (Centraal Station) en kwart voor tien uit Rotterdam (Coolsingel). BRUSSEL: Tweedaagse tour naar Brussel en het Vlaamse land. Vertrek op zaterdag 6 september om kwart over ne gen uit Den Haag (Centraal Station) en kwart voor tien uit Rotterdam (Coolsingel). Via Baarie Nassau en Antwerpen naar Brussel, waar wordt gedineerd, gelogeerd en ontbeten in het statige Hilton Hotel, 's Avonds rondrit door verlicht Brussel. Zondag uitgebreide tour door het Vlaamse land. Via de slagvelden van Waterloo naar Gent en Brugge (Be-- gijnhofje). Vervolgens langs de Noordzeekust via Knokke naar Breskens. Met de veerpont naar Vlissingen en over da Zeelandbrug naar Oosterland voor afscheidsdiner. Prijs 139,- p.p. op basis van 2 pers. kamer. (Toeslag 1 pers.ka- mer 18,-). Eventuele herhaling 13/14 september 1980. Bij al deze mini-trips is voldoende vrije tijd voor winkelen, museumbezoek, etc. Alle shows, excursies en maaltijden, als hierboven ge noemd, zijn inbegrepen. Inlichtingen en boekingen telefo nisch bij Sijthoff Pers Reisorganisaties te Den Haag, tel. 070-63.59.18 (na 9 uur 's morgens en niet op zaterdag).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11