lois EberhartermanageertHuis :er Duin naar wedergeboorte Gauw euKeud. ^AD/REGIOLEIDSE COURANT VOOR U GEPARKEERD (2) 'NOORDWIJK IS GEEN WASSENAAR" £cïdóc6oimmt Succesvol optreden Reinate Heemskerk en Ka twijks Jubila te Boskoper maakt het te gortig Stralend vervolg van Oranjefeest Inrichting dorpsplein opnieuw uitgesteld Vriendelijk promillage" goed voor vier maanden voorwaardelijk WOENSDAG 30 JULI 1980 PAGINA 5 ten. De rhter in De finai bij de kanten ag 14 ai ie Finai et ligt week een 1 h en 1 ictivit een ci tal 'tl schild* p omva ectief, I ;d dooit reiden i e expoj sen De 1 te gd iek ken aars. V| roenevj De bezitter van dit ccn-assig aanhangsel Beeft h« goede voorbeeld aatt de taiiore autoombilisten die atch nagenoeg immer een ruime parkeerplaats aanmeten. In een gebuehf is dit 'ruime parkeerwerk' nog duidhaar, maar in een stad als leiden is parkeemntntepiratert} een niet goed te praten za3k 'Je.., aeker een beetje mijn tak verknallen en de glans van mijn bumper rijden" aal menig autoberftfer leggen. Hm zij ao, maar de ergenis opwekkende situaties dat ie wagen er net niet 'tussen past moeten voorkomen worden. Nou, is deze gekiekte aanhanger in de Breestraat natuurlijk wei een wat a! te overdreven voorbeeld. Veel navolging aal dit voorbeeld dan ook wel niet hebben. Maar toeb. er sehuilt veel menslievendheid in dit lidenaars, lees Hollanders) doet in dit geval eernaam aan. Hoewel wij van Tussentijds wel dogeüjk problemen i voorspellen bij het uitparkeren van dat een-assige geval., Op zijn omwegen door stad en land komt Ton Pieters graag mensen tegen. En dat doet hij ook, zij het dan'dat de schrijver van Langs Omwegen zijn werkterrein tijdelijk naar het zonovergoten Denemarken heeft verplaatst. Teneinde als uit zendkracht bereikbaar te zijn voor tips, rest mij slechts zijn geduldige telefoon. Het nummer is nog steeds 071 - 122244, toestel 22. TUDS DOOR ED ÖLIVIER |l 14 jaar ziet Alois jberharter, general in j>ana6er van het eens zo izd «Jarakteristieke Grand jotel „Huis ter Duin", onsje Noordwijkse toerist feeëihet lede ogen aan. „Ons ^ediibliek is de laatste en erg veranderd, dat in de hele badplaats b. Noordwijk is wassenaar niet, zeggen Ie mensen hier. Het is niet meer de sjieke badplaats van vroeger. Of dat een gunstige ontwikkeling is, moeten we nog even in het midden laten", vindt Eberharter met een intonatie die zijn geboorteland in oostelijke richting doet vermoeden. „Vroeger kwamen hier in Noordwijk vreselijk veel Duitse toeristen. Dat aantal is in de jaren Zeventig ruim gehalveerd. De accommodatie kon het niet meer bijbenen, er werd niet geïnvesteerd en daarom waren de meeste hotels gedoemd om te verdwijnen. Kijk, en het is dan plezierig als mensen appartementen gaan bouwen, maar op die manier is de logies- accommodatie in de badplaats erg in het slop geraakt. De mensen slaagden er niet in om een goede combinatie tussen appartement- en hotelaccommodatie te vinden. Ze hadden met elkaar om de tafel moeten gaan zitten en dat is niet gebeurd. Rond de eeuwwisseling had Noordwijk een enorm aanbod van logies- accommodatie. Het lijkt wel alsof de mensen vergeten zijn dat die hotels Noordwijk tela [en, v ek. lit gelei e achterzijde van het oude hotel dat al geflankeerd wordt door nieuwbouw. ik-sn uiteindelijk groot hebben gemaakt". Ook het „Grand Hotel" is kennelijk niet ontsnapt aan de conclusies van een zakelijke barometer. Gedeeltelijk afgebroken en vervangen door appartementen. Op de plaats waar eens het zo befaamde kurhausgedeelte stond, wordt nu een tweede serie „studio's" gebouwd. Geen nood, voor een slordige kwart miljoen heeft het toeristische neusje van de zalm er straks een prima „home" aan zee voor. de toen 22-jaar oude Alois Eberharter uit Tsjechoslowakije naar Nederland. Na een opleiding aan de Hogere Hotelschool, ging Eberharter aan de slag als receptionist. Het Grand Hotel was toen nog in handen van de familie Tappenbeck die het Grand Hotel Huis ter Duin in de vorige eeuw bouwde. Het badhotel waar eens de „bevoorrechten der aarde" kwamen, werd aan het eind van de zestiger jaren verkocht aan Zwolsman. Huis ter Duin beantwoordde toen al lang niet aan de eisen die de „bevoorrechten" aan een hotel stelden. De Haagse projectontwikkelaar kon zijn verbouwingsplannen niet rondkrijgen, net zomin als de geldschieters die het van hem overnamen. Op een gegeven moment zag het er echt naar uit dat het Grand Hotel gesloten en gesloopt zou (moeten) worden. Een van de oudste gasten van Huis ter Duin, de heer Slavenburg sr. kon het toen niet meer aanzien en kocht het hotel in afwachting van een aspirant-eigenaar die Huis ter Duin ook werkelijk zou kunnen exploiteren. Dit fenomeen kwam in 1972 opdagen in de vorm van de Leiderdorpse aannemer Noorlander. De 36-jarige Huis ter Duin manager Alois Eberharter. Nieuwbouw Er kwam een plan dat moest voorzien in de bouw van een nieuw Grand Hotel voor hetzelfde kapitaalkrachtige publiek op de mooiste plek tussen Bergen en Biaritz. Begonnen werd met sloop van een groot gedeelte van het hotel en een grondige renovatie van het enige gebouw dat de toets der bouwkundige kritiek doorstond. Links en rechts verschenen de appartementen die het geldverslindende nieuwbouwplan mogelijk moeten maken. Rond het huidige hotelcomplex is bnu een start gemaakt met de bouw van een hotel waar zelfs grondvester Heinrich Tappenbeck stijl van achterover zou slaan. Naast verschillende restaurants, bars, een nachtclub en de „gebruikelijke" voorzieningen als zwembad, bowlingbaan, sauna, komt er een centrum voor conferenties, toneel en exposities. Wellicht zou het nieuwe Grand Hotel ook Slavenburg senior niet teleurstellen, alhoewel er van het Huis ter Duin dat hij wilde redden, toch ook weer niet al te veel overblijft Het ligt in de lijn der verwachtingen dat het nieuwe Huis ter Duin eind 1981 of begin 1982 de eerste hotelgasten kan verwelkomen. „Ik denk dat we onze prijzen tegen die tijd wel zo'n beetje moeten verdubbelen", stelt Alois Eberharter met genoegen vast. „Over het algemeen selecteert je publiek zich uit naar de overnachtingsprijs. Er zal toch wel een markt blijven voor een luxe accommodatie zoals het toekomstige Huis ter Duin". Alois Eberharter is er overduidelijk aan toe om general manger te zijn van een Huis ter Duin dat je weer „Grand Hotel" zou noemen. In de foyer staat een bord met de tekst: „geen doorgang naar strand". Toch wandelt er een familie, compleet met opblaasboot en strandkar door de statige gang. „Daar zou ik me vroeger nou bijvoorbeeld vreselijk druk over gemaakt hebben", geeft hij tandenknarsend toe. iet meer dan één nieuwe abonnee vragen wij van 'oor dit zwaar verzilverde schaap met 5 poten. noteer m.i.vals nic abonnee van de Leidse Courant wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal mij als dank voor de moeite zwaar verzilverd schaap met 5 poten. ftoam deze bon in open envelop - geen postzegel naar: Leidse Courant, IN FEITEN DE BESTE Rijnsburg Het oranjecon cert met medewerking van het Katwijks Chr. mannen koor Jubilate, de alt Reinate Heemskerk en de pianist Hans Broekman is een groot succes geworden. Ruim 500 mensen waren naar de Imma- nuëlkerk gekomen om daar dit concert bij te wonen. Ondanks de warmte was het er behoorlijk vol. Voor de pau ze werden er vooral geestelijke liederen gezongen, terwijl net gedeelte na de pauze voor het lichtere genre bedoeld was. Reinate Heemskerk, die vooral bekendheid geniet door haar geestelijke platen liet horen dat zij ook goed overweg kan met de musical, de opera en operette. Het mannenkoor Ju bilate was weer als vanouds. Tegen elf uur werd het con cert pas beëindigd nadat er verschillende liederen bij ge komen waren. In de Voorhof werd ondertussen een bridge drive gehouden met ruim 100 deelnemers, terwijl in de wijk Frederiksoord de grote wieler ronde verreden werd. Dit wa ren de amateurs en veteranen, de jeugd en de Burchtronde. Winnaar Van de Burchtronde werd Henk Grimbergen. Hij sleepte alle prijzen in de wacht die er waren. Naast de vele prijzen en trofeeën won hij Ook nog een vakantiereis van 14 dagen. Bij de jeugd van 10- 12 jaar werd Gerard van der Meij eerste, 2. Jolanda Grim bergen en 3. Gerard Schuur water. Bij de jeugd van 13-15 jaar ging de eerste prijs naar Wim Brussee, 2. werd Marcel van Delft en 3. Peter Paauw. Om 16.00 uur die middag had de tweede voorzitter van de Oranjevereniging dhr. Ab v.d. Bosch het vermaakcentrum geopend. Deze blijft tot en met donderdag in de Hoftuin staan. Vanavond is er een bingo avond in de Voorhof en een Vlietloop over 5 en 10 km. langs de Vliet Den Haag „Verdachte heeft het wel te gortig gemaakt", zo moest de officier van justitie bij de Haagse politierechter constateren en dat betrof de 27-jarige boomkweker uit Bos koop, die zijn auto bestuurde terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Vier maanden intrekking van het rijbewijs en 1400 gulden boete luidde de eis van de offi cier en dat werd ook het von nis van de rechter. Te Alphen aan den Rijn was verdachte des nachts op de Oranje Nassausingel door de politie aangehouden omdat hij zo slingerend reed. „De dranklucht kwam ons meteen al tegemoet", luidde de mededeling van de politie, zo dat zonder het blaaspijpje zelfs was te constateren wat er fout was met verdachte. De bloed proef onderstreepte dat mid dels een alcoholpromillage van 1,45 dat werd vastgesteld. Hoe wel verdachte nog niet eerder voor een dergelijk feit is ver oordeeld meende de officier dat hij maar een tijdje van de weg moet, met welk standpunt de rechter het eens was. AARLANDERVEEN Onder stralend mooi weer begon Aarlanderveen aan zijn twee de dag, van het Oranjefeest De morgenuren van deze dag waren voor de leerlingen van de basisscholen en de kleuter scholen. Voor hen was er een kindermarkt georganiseerd. Bij de jeugdige marktkooplui, waren er enkele bij, die wisten Wat er aan de hand is bij za kenlui; kooplui in de dop. 's Middags kwamen de leer lingen van de middelbare scholen aan de beurt met kus sengevecht boven het water, hieraan deden 28 jongens en meisjes mee, de winnaars hier bij waren, in de leeftijdsgroep 12 t/m 14 jaar: 1. Johan Va- lentijn, gevolgd door Claudia van Dam, 3e werd John Kem pen, de 4e prijs was voor Margriet Snoek. Bij het kus sengevecht 15 en 16 jaar deden 6 jongens en meiqes mee, de winnaars hierbij waren: 1. Henk Verkade jr., 2. Piet de Jong jr., 3e werd Netty An- genent. Aan het ringsteken voor paard en tilbury deden 3 spannen mee. Na verschillende ronde's waren de winnaars bekend, de prijzen gingen naar 1. Wim Rodenburg en Hermien Klomp, 2. Hans Kempen en Heieen Sloothaak, 3e werden Jaap Verduin en zijn dochter Corrine. Ook werd de uitslag van het versieren bekend gemaakt de winnaars hierbij waren: 1. Hans Kempen en Heieen Sloothaak, 2e werd Wim Ro denburg en Hermien Plomp, 3e werden Jaap Verduin met zijn dochter Corrine. Als afsluiting van de tweede dag werd er ski-lopen voor pa ren gehouden, de winnaars hierbij waren: 1. Kees en Cor- rie Veenswiik, 2. Chris Koop man en Adrie v.d. Berg, 3e Zoekgeraakt jongetje loopt „terug naar Oegstgeest" NOORDWIJK Op het In deze zomerse dagen overbe volkte strand heeft de politie vaak de handen vol aan zoek geraakte kinderen. Zo heeft men gisteren urenlang ge zocht naar Michel Tuithof (6) uit Leiden, die met z'n ouders vakantie hield op een cam ping te Oud-Ade en tijdens een dagje strand in de bad plaats op een gegeven mo ment in de mensenmassa ver dween. Toen de jongen niet terug kwam, werd de strandpolitie gealarmeerd. Deze organiseer de een grootscheepse zoek-ak- tie, waarbij onder meer het strand, de duinen en de bun kers werden afgezocht. Van Michel viel echter geen spoor te bekennen. Eigenlijk was men ten einde raad, toen 's avonds om negen uur een telefoontje binnen kwam van de familie Bordevol uit Oegstgeest, dat bij hen een jongetje was aangekomen, die vertelde dat hij op het strand zijn vader was kwijtgeraakt Omdat het jeugdige zwervertje de weg van Noordwijk naar Leiden een beetje kende, was hij maar te voet naar huis ge gaan. De strandpolitie ging met de opgeluchte ouders Tuithof in de ieep naar Oegst geest om zoonlief op te halen. De Noordwijkse strandpolitie maakt van deze gelegenheid gebruik om nog eens do aan dacht te vestigen op de vlag met het vraagteken. Als deze vlag van de strandpost waait dan is dit een teken, dat er zoekgeraakte kinderen bij de politie zijn gebracht Zoekende ouders en oppassers dienen dan even contact met de strandpolitie op te nemen. IN WASSENAAR WASSENAAR Wederom is besloten de plannen voor in richting van het dorpspleintje Kerkstraat/Langstraat/van Hogendorpstraat aan te hou den. De inrichting zal voorlo pig ongeveer een kwart mil joen gulden gaan kosten en een deel van de raad vindt dat te veel. Wethouder technische dien sten J. K. van Dingstee (CDA) benadrukte, dat de inrich tingsplannen het geld ten volle waard zijn. Met name Mr. A. F. Cocheret de la Morinière en mevrouw N. C. M. v.d. Veen (beiden VVD) leggen echter sterk de nadruk op het kosten aspect. Mevrouw v.d. Veen wilde een alternatief goedko per plan. Volgens haar ontbre ken er vele punten zoals het rehabilitatieplan en een plan voor verbetering van de om ringende huizen. R. A. Nieuwenhoven (D'66) pleitte voor een betere finan ciële onderbouwing van de plannen. Zijn voorstri om het plan door het college te laten terugnemen werd door de helft van het aantal aanwezige raadsleden gesteund. Dit bete kende, dat de stemmen staak ten, maar omdat afgesproken was, geen zogenaamde contro versiële zaken aan te nemen, gaan de plannen voor de in richting voorlopig een maand de ijskast in. DEN HAAG Een 25-jarige be stuurster van een auto werd op de provincialeweg in Leimuiden door de politie aangehouden omdat er re den bestond voor het vermoeden dat zij onder invloed van drank verkeer de. Dat vermoeden bleek juist zoals het gevolgd door de bloedproef justitie bij de Haagse politierechter con stateerde dat het nog een vriendelijk promillage was, namelijk 0,54. „Maar strafbaar is verdachte", zo constateerde de officier die nu tegen de kantoorbe diende uit Alphen aan de Rijn 1^0 gul den boete en voorwaardelijk vier maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van twee jaar eiste, waar toe de rechter veroordeelde. Met haar auto was verdachte in een sloot terecht gekomen en dat had al aardig wat schade aan de auto bezorgd, waarmee de rechter rekening wilde houden bij de strafmaat en ook dat het voor de eerste maal is dat verdachte voor een dergelijk feit terecht stond.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5