„Slechte weer was eigenlijk wel welkom" Noord-Zuid verkeer' via De Kwakel krijgt andere routs Nieuw kinderdagverblijf in Alphen aan den Rijn Creatieve cursussen Muziekfestival Lisse Gondelvaart Oude Wetering Oogletsel na ruzie in café Veel wageits niet op slot Visser gevallen door speedboot Feestje loopt uitjde hand LEIDENAAR BEROOFT DUITSE GAST REGEN BIJ BLOEMENKWEKERS MET GEMENGDE GEVOELENS ONTVANGEN KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT .WOENSDAG 30 JULI 1980 PAGINTT DE KWAKEL Een vervangend tracé voor de 'Noord-Zuid-route' door De Kwakel staat don derdag 7 augustus centraal in de commissie Ruimtelijke Ordening. Van deze 'overlast be zorgende' route (voornamelijk door het woon- /werkverkeer naar bedrijven in het Amster damse gebied) wordt veelvuldig gebruik ge maakt door werknemers uit onder meer Alp hen aan den Rijn, Nieuwkoop en Ter Aar. Ge zien het belang van het in deze commissie be handelde onderwerp voor de Kwakelse ge meenschap wordt de vergadering niet in Het Uithoornse Stadskantoor gehouden maar in het Dorpshuis aan het Kwakelsepad 7. De commis sievergadering begint om half acht 's avonds. De vraag die centraal zal staan in deze vergadering is: „Hoe moet de vervangende route komen te lo pen"? In het verleden is een werkgroep gevormd die de verschillende mogelijkheden moest onder zoeken. In juni 1979 bracht de werkgroep, bestaan de uit gemeentelijke en provinciale ambtenaren en een vertegenwoordiging van het actiecomité 'Drechtdijk (bijna alle verkeer gat tot nu toe over de Drechtdijk) een eindrapport uit. In dit rapport staat: "De voorkeur van de werkgroep gaat in meerderheid toch uit naar variant 6. De minder heid blijft voorkeur houden voor variant 8, doch de voordelen van variant 6 zijn van dien aard dat zij zich schikt in de keuze van de meerderheid". 'Variant 6', oftewel de route die loopt vanaf de Vrouwenakkerse brug via het St. Janspad-Steen- wijkerveld-Halfweg-doorgetrokken Halfweg naar de Hoofdweg, heeft de voorkeur van het college. Aan de voorkeur van het college voor dit tracé lig gen twee motieven ten grondslag. De eerste is dat deze omlegging het snelst is te realiseren (deze rou te is namelijk opgenomen in het Streekplan 'Ara- sterdam-Noordzeekanaalgebied). Route 8 is niet in overeenstemming met dit Streekplan. De tweede reden is dat de provincie zich bereid heeft ver klaard een bijdrage te verlenen van 75 procent in de kosten van dit tracé. Bij een andere keuze zal de provinciale bijdrage ten hoogste 50 procent bedra- §en, maar in dat geval is het zelfs nog onzeker of e provincie wel een bijdrage verstrekt. Naast planologische overwegingen (sneller tot uit voer kunnen overgaan) zijn er dus eveneens finan ciële redenen om voor tracé 6 te kiezen. De missie Ruimtelijke Ordening heeft echter in vergadering van 10 april 1980 haar planolog voorkeur uitgesproken voor tracé 8. De finai kanten van de zaak werden toen niet bij de L wegingen betrokken. De financiële kanten 1 een toekomstig tracé worden donderdag 14 ai tus in de vergadering van de commissie Finai en Economische Zaken besproken. Het ligt bedoeling dat de gemeenteraad een week donderdag 21 augustus 1980, uiteindelijk een 1 maakt. start geweest. De bloemen die in het najaar geleverd gaan worden zullen allemaal sterk in kwaliteit verminderd zijn in vergelijking met andere jaren. Een bloem waar dit vooral goed bij te merken zal zijn is de chrysant. Dit gewas begon nu nei te groeien en krijgt flinke klappen te verwerken, zoals een verrotting van de onderste bladeren, wat de prijs, sterk zal beïnvloeden", aldus de heer van Hameren voor DEN HAAG Alphen aan den Rijn is een van de elf gemeenten waarin nog dit jaar een nieuwe kinderdag verblijf van start kan gaan. Behalve Alphen heeft het ministerie ook Groningen* Arnhem, Gouda, Zoeter- meer. Maassluis, Spijkenis- se, Zwijndrecht, Schagen* Bergen op Zoom en Almere een nieuw kinderdagverblijf toegestaan. In de nieuwe verblijven zullen ongeveer vijftig mensen kun nen gaan werken. Minister Wallis de Vries heeft daarbij "■nog eens vijftig arbeidsplaat sen geschapen om de perso- neelsachterstand bij bestaande kinderdagvervlijven in negen tien gemeenten zoveel moge lijk weg te werken. De hon derd extra plaatsen zijn onder deel van het arbeidsplaatsen plan van de regering. wie de bloemenhandel dit iaar geëindigd is. Ondanks deze slechte ervaring vindt hij dat buiten telen grote voordelen heeft op het werken met kas sen. Hij heeft nu geen omkii- ken hiernaar en kan tot vol gend jaar bij een baas gaan werken om toch een inkomen te hebben zodat hij volgend iaar weer met frisse moed kan beginnen. ANNEMIEK ALBERTS SASSENHE1M De Sassenheimse „Vrije-Teken- en L deracademie" zal het komende cursusjaar haar activib aanmerkelijk uitbreiden. In september zal er een c pottenbakken en boetseren van start gaan. Speciaal 't vormen met klei heeft hierin alle aandacht De gem_ voorwerpen kunnen worden geglazuurd en gebakken. 1 zal er bij voldoende belangstelling een cursus „kreatl handvaardigheid" worden gegeven. In deze cursus wc diverse technieken behandeld zoals: weven, macramé, i ramen, wandkleden, poppen maken, glasverven enz. HÏ de bedoeling zo vrij mogelijk te werken en naar ei| zicht Deze cursussen worden overdag gegeven en staan o.Lv.J Hulsman. Voor aanmeldingen en nadere inlichtingen: Ria I man, Joz. Israëlsstraat 25, Lisse, tel. 02521-14847. Naast deze nieuwe activiteiten zullen tekenen en schildi (voorlopig) centraal staan. Het lesprogramma hiervoor omva, van technieken zoals houtskool, pastel, aquarel, perspectief, |i leven, model enzovoort. De lessen worden verzorgd doon kunstenaars Giel Langeveld en Djlm de Graaf. f In de toekomst wil de academie haar programma uitbreiden j beeldhouwen, het maken van litho's en etsen. Naast de exp te Dever van de docenten, probeert de stichting „Tussen L en Poelgeest" regelmatig de cursisten de gelegenheid te gel hun werkstukken te exposeren, zodat een groter publiek kei kan maken met het werk van de amateur-kunstenaars. r' aanmeldingen en nadere inlichtingen: Maarten Groene' Hoofstraat 302, Sassenheim, 02522-15569. Tentoonstelling voor Katwijkse jeugd ibe KATWIJK De Stichting Openbare Bibliotheek in f" wijk probeert in een klein tentoonstellinkje de jeugd warr' te krijgen voor niet-alledaagse figuren. »ot Om eens uit de sleur van alle dag te komen worden de ons|e J kende sprookjesfiguren voor de dag getoverd. Heksen, feeërjiet tovenaars zijn de hoofdfiguren in boeken, die best een alled$ub thema als grondslag kunnen hebben. De tentoonstelling, hoLe zakelijk een uitstalling van boeken, is in de jeugdafdeling var Katwijkse Openbare Bibliotheek te bekijken. 11 LISSE Voor de derde maal wordt in 't Poelhuis in 1 op zaterdag 20 september een amateur-muziekfestival f houden. Het muziekfestijn wordt georganiseerd door Harddraverijverenlging „Lisse" in het kader van Najaars-feestweek. Het festival begint 's middags om uur. Het is nog mogelijk om zich voor het festival te I inschrijven. Met inschrijven moet men overigens niet te lang aarzelen, t er kunnen slechts 25 deelnemenden geplaatst worden. De J die de muzikale aktiviteiten zal beoordelen, wordt gevormd d mevrouw E. Camphorst, direktrice van de Hillegomse muzf school, de heer Marsbergen, muziekleraar aldaar en de heef Gervais, leraar aan de muziekschool voor de Bollenstreek. lij. schreven kan worden in een van de drie kategoriëen, te wè solo, kleine groepen of grote groepen. Hoelang men al aan t musiceren is en hoe hoog de moeilikheidsgraad van de te spf stukken is zal de jurering uiteraard meetellen. Voor elke cat rie zijn twee bekers beschikbaar, plus een medaille voor hei haar met het hoogste aantal punten. Inschrijfformulieren voor deelname aan dit amateur-muziel tival liggen klaar bij de kantoren van de VVV te Lisse, Sas heim en Hillegom; ae Muziekschool voor de Bollenstreek aa Bondstraat 2 in Lisse en de Hillegomse muziekschool, Pi Marijkestraat 57. OUDE WETERING Het Oude Weteringse VVV houdt zaterdag 2 augustus haar jaarlijkse gondelvaart De gondelvaart betekent de af sluiting van het seizoen 1980 en begint 's avonds om half tien. De gondelvaart zal vertrekken bij Café de Sport aan de Ring vaart. Inschrijven voor de vaart is eveneens op dit adres mogelijk. Eén van de deelne mers wordt in ieder geval de heer Borst met zijn versierde pont Hij zal de botenstoet lei den. Er zijn dit jaar een groot aantal prijzen beschikbaar ge steld. In het kader van de afsluiting van het seizoen is er tevens op zaterdag 2 augustus een barbe- que op het terrein van de fir ma Felix aan de Kerkstraat 28. De barbeque zal muzikaal worden omlijst door een country en western band. De barbeque begint 's avonds om acht uur. AARLANDERVEEN Bij een ordinaire caféruzie in café 'Vergier' aan de Dorps straat is gisteravond om streeks elf uur een jonge man met een bierglas in het gezicht gestoken. De jongeman (personalia zijn bij de politie nog niet bekend) heeft zich met ernstige ver wondingen boven het linker oog onder doktersbehandeling moeten laten stellen. De aanleiding van de ruzie is nog onbekend. Dat de drank debet is aan het steken met het kapotte bierglas is echter wel duidelijk. De politie heeft twee 27-jarige inwoners van Nieuwkoop aangehouden op verdenking van het misdrijf. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Leiderdorpse politie heeft vannacht in Koudekerk gecontroleerd op niet afgesloten auto's. Van de 336 onderzochte auto's waren er 52 niet op slot De politie heeft bij de 52 onaf gesloten voertuigen een folder onder de ruitewisser gedaan met informatie over de voor delen van een goed afgesloten auto. ROELOFARENDSVEEN Een visser van rond de vijf tig jaar uit Roelofarends- veen is gisteravond om streeks acht uur in zijn roei bootje gevallen door een langsscherende speedboot Het incident gebeurde op de Galgekade. De speedboot is snel doorgevaren. De man liep lichte verwondin gen op, terwijl ook zijn bootje er niet ongeschonden afkwam. De vijftiger stond in het roei bootje en wilde deze net vast leggen om te gaan vissen toen de speedboot achterlangs scheerde. De visser kon zijn evenwicht niet bewaren en viel. De Rijkspolitie te water gaat achter de indentiteit van de speedbooteigenaar aan. Het registratienummer van de ge vaarlijk snelle schuit is be kend. DEN HAAG Twee weken gevangenisstraf en een jaar in trekking van het rijbewijs luidde de eis van de officier van justitie bij de Haagse politierechter tegen een 46-jarige bloe- menkoopman uit Ter Aar die terecht moest staan omdat hij onder invloed van drank verkeerde toen hij zijn auto be stuurde. Gezien het alcoholpromilage dat hier gold, veroor deelde de rechter verdachte conform genoemde eis. Hij was op de provincialeweg in zijn woonplaats door de politie aangehouden vanwege het slingerend rijden. „De man kon niet op zijn benen staan", rapporteerde de politie over de toestand waarin verdachte verkeerde en zijn toestand bleek uit het alco holpromilage van niet minder dan 2.42. „Verdachte behoort tot de hoge regionen in deze zitting, moest de officier vaststellen Volgens verdachte was het op een feestje die avond wat uit de hand gelopen. „Dat kunnen we in het he dendaagse verkeer niet hebben stelde de rechter vast die ge noemde straf oplegde. Jamm-sessii in Mallegat KATWIJK Het Katwi Openjongeren centrum 't legat organiseert op zate 2 augustus een „Jamm-se met diverse muzikanten Katwijk. Deze oude stond altijd garant voor goed stukje muziek. Vani dat de verwachtingen vooi terdag ook weer hoog nen zijn. Zondagavond start het huis met haar nieuwe cyJ Vanaf 8 uur is de zaal geop en is er voor iedereen gelei© i heid, tegen een gering be( een goede film te bekijken Het Openjongeren centrun te bereiken via de achterk van het pand Voorstraat 83 WARMOND In verb met de toetreding van de meente Warmond tot het menwerkingsorgaan Bol 1 streek is het dagelijks best uitgebreid met de heer van Schagen, wethouder Warmond. roo NOORDWIJK De reeldl che arresteerde een 23-jai»OSl Leidenaar zonder beroep, er van verdacht werd in 'et£ café aan. de Grent de po monnaie van een Duitse »tui (16) uit Pülheim-Sto8une^en hebben gestolen. In de beurs bevond zich 'aa bedrag van 50 DM en oèj. veer 150,- aan Nederla geld. Toen de vakantiegar'osl zijn portemonnaie "T'eU maakt hij van de berovt melding bij de politie, teifjul z'n vriend te Leidenaar in 'lal gaten hield, die zij van de d Int stal verdachten. Bij fouillei^" werd op deze man onder n het bedrag van 50 DM aat troffen. Hij bekende daaroj diefstal. De portemonnaie hij inmiddels door de weggespoeld. NIEUWVEEN De voort durende regenval van de laatste weken hebben velen, die voor een belangrijk deel van hun inkomen afhanke lijk zijn van goed weer, voor grote problemen gesteld. In de bloemenhandel, die in de omgeving van Nieuwveen met de veiling in Aalsmeer zo dichtbij, sterk leeft, is deze overvloed van water met gemengde gevoelens ontvangen. De kwekers die hun bloemen in kassen te len, noemen dit geen slechte zomer. De bloemen groeien weliswaar minder snel om dat er minder licht is, en dit heeft een vermindering van het bloemenaanbod op de veiling in Aalsmeer tot ge volg. Daar tegenover staat* het feit dat de bloemen goe de aftrek vinden bij de men sen, die nu noodgedwongen veel tijd binnenshuis moe ten doorbrengen en dit huis graag opfleuren met een bloemetje. In de bloemenhandel is het net als in elke andere handel, dat vraag en aanbod de prijs bepalen. Werden vorig jaar door een te groot aanbod van bloemen vele bossen doorge draaid op de veiling, nu gaat elke bos voor een redelijke tot goede prijs weg, zodat de kwe ker tevreden naar huis gaat. De heer A. M. van fierkel, contactpersoon bij de Verenig de Bloemenveiling Aalsmeer is niet bang voor de concurrentie van een goedkoper produkt uit het buitenland. „De Neder landse bloemenhandel heeft op veel gebieden een voor sprong op die van het buiten land. De Hollandse kwaliteit is beter, de mensen zijn vaktech nisch gezien meer ervaren en vooral in onderzoekingen het buitenland ver vooruit. Boven dien ligt Nederland dicht bij het grootste afzetgebied: Duits land^'. Voor de kwekers, vooral die •van rozen, ziet hij toch wel wat donkere wolken in de vorm van de hoge energieprij zen. Dit jaar betaalden de kwekers 12 gulden per m3 aan stookkosten en dit wordt vol gend jaar weer meer, terwijl de bloemenprijzen elk jaar hetzelfde blijven. De bedrijven zullen er, volgens hem, qua in komsten elk jaar iets op ach teruit gaan. Deze zomer heb ben de kwekers van rozen dag en nacht moeten stoken om de kwaliteit van deze bloem op peil te houden. Het weer liet verstek gaan, dus werden zij zelf genoodzaakt voor het juis te klimaat in de kassen te zor gen, wat overdag tussen de 20- 24 graden ligt en 's nachts tus sen de 16 en 18. Een rozen- kweker die het slechte weer van de laatste tijd eigenlijk wel welkom was, is de heer J. M. 'van der Jagt. Het grote voordeel dat de vermindering van het licht met zich mee bracht is voor hem de rem ming van de groei geweest, waardoor het aanbod gedaald is. Een groot voordeel is voor hem ook het feit dat nu de kassen door een klein aantal arbeiders is bij te houden, wat in vergelijking tot vorig iaar, toen er vele vakantiehulpen bij moesten springen en vaak overgewerkt moest worden, erg kostenbesparend is. De hoge stookkosten die hij heeft, vallen door deze twee voorde len weg. Een kweker voor wie de re genval catastrofaal geweest is, is de heer H. van Hameren. Zes weken regen hebben zijn handel volledig genekt. Deze kweker woont zelf in Leimui- den maar heeft een lap grond van 6000 m2 in Nieuwveen waarop alleen buitenteelt Klaats vindt. De bloemen die ij hier teelt zijn onder andere, asters, gipsophylia en statice. Deze laatste twee bloemsoor ten worden veel gebruikt in gemengde boeketten. Vorig jaar sneed hij ruim 10.000 bos sen statice, waar hij een prijs van ruim 2 tot 3 gulden per bos voor ontving. Dit jaar zijn er zo'n 1000 bossen gesneden, waarvan de prijs per bos lag tussen de 20 cent en de 1,30. Zijn land biedt de treurige aanblik van verrotte en plat geslagen bloemen. „De bodem is volledig dichtge slagen door de regen, de grond is niet meer te bewerken. Je kunt hoogstens iets schoffelen. Het is voor alle buitentelers, ook die van groente, zonder meer een bijzonder slechte AARLANDERVEEN De tafeltennisvereniging Spin- mill, heeft een nieuwe trainer en wel de heer W. Snabel. De heer Snabel, zelf nog promo tie-overgangsklasse spelend, zal met ingang van vandaag de trainingen van Spinmill op zich gaan nemen. KATWIJK Ing. J.P. Boer (47) uit Delft wordt per 1 au gustus de opvolger van de heer W. Dijkdrent in de func tie van adjunct-directeur van Gemeentebedrijven Katwijk. De heer Boer is ruim twintig jaar verbonden geweest aan het Energiebedrijf 'Delfland'. De heer de Boer begint op 8 augustus in Katwijk. KATWIJK De Katwijkse Reddingsbrigade houdt zater dag 2 augustus haar jaarlijkse demonstratie van het redden van drenkelingen op het Zui- derstrand in Katwijk aan den Zee. Voordat de spectaculaire demonstratie begint staat het materieel, onder meer een he- i licopter van de Marine, opge steld voor het publiek op de Boulevard nabij de Oude Kerk. Het materieel wordt geexposeerd van half een tot twee uur. De demonstratie wordt 's middags om drie uur gestart door parachutisten van de beroemde 'Flying Dutc hman'. Rond vier uur.wordt de rampenoefening uitge voerd. NOORDWIJK Het Noord- wijkse VVV vraagt de bewo ners van de panden gelegen aan de Rijnsburgse Bloemen corso-route om zaterdag 2 au gustus de vlag uit té steken. Tevens is er een tekort aan lo- giesruimte. Aanbiedingen kunnen worden gericht aan het VVV. LISSE De Vleeskeurings kring Lisse houdt op 27 augus tus een openbare vergadering, die plaats zal vinden in het raadhuis van Katwijk en om 16.00 uur aanvangt. Op de agenda voor deze vergadering staat onder andere benoeming lid dagelijks bestuur, begro tingswijziging, jaarverslag en jaarrekening, begroting 1981 en de rondvraag. De vergade ring is openbaar. Polsstokverspringen i De Polsstokverspringvereniging „Leeuwen horst" organiseert zondag een wedstrijd op haar terrein aan de Leeweg te Noordwijker- hout. De aanvang van de wedstrijd is 14.30. uur. Evenals bij de vorige twee wedstrijden, bestaat voor eenieder de mogelijkheid hetzij individueel, hetzij in clubverband aan deze wedstrijden mee te doen. Bij goede weersomstandigheden, dat wil zeg gen een lekker zonnetje en een windje in de i Noordwijkerhout rug kan men rekenen op goede sprongen en een hoop spektakel. Vooral de deelname van ongeoefende springers biedt voor het publiek een aantrekkelijk aanzicht. Vaak komen deze met de meest onvoorstelbare kapriolen in het water of zelfs aan de overkant terecht. Voor de ongeoefenden stelt de vereniging, evenals voor de geoefende „Polsstokbond Holland springers" enkele leuke prijsjes en premies beschikbaar.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4