TUSSEN Racefiets steeds meer maatwerk in de loemencorso startblokken terikaans Bontekoe-eigenaar Eddy Vuijk ziet brood in Kaagse Dixie Exploitatie Wassenaars Jeroenshuis problematisch SB Tennistoernooien Nieuwkoop en Katwijk sterk bezet Op zijn omwegen door stad en land komt Ton Pieters graag mensen tegen. En dat doet hij ook, zij het dan dat de schrijver van Langs Omwegen zijn werkterrein tijdelijk naar het zonovergoten Denemarken heeft verplaatst. Teneinde als uit zendkracht bereikbaar te zijn voor tips, rest mij slechts zijn geduldige telefoon. Het nummer'is nog steeds 071 - 122244, toestel 22. TklDS DOOR ED OLIVIER Inzameling voor Yietnamezen LISSE De werkgroep „Bootvluchtelingen", die zich actief bezighoudt met de komst van vier Vietnamese gezinnen naar de gemeente Lisse, vraagt de bevolking om huishoudelijke spullen. Gevraagd worden onder meer: drie vierpits gasstel len of gasfornuizen, vier koelkasten, vier naaima chines, vier stofzuigers, vier strijkijzers, drie gei- zers en vitrage en overgor dijnen die geschikt zullen moeten zijn voor de vier- kamerflats in de Poelpol der. Indien men een of meer van bovengenoemde goederen ter beschikking heeft, kan men kontakt opnemen met mevrouw M. A Hoogzand, Veldhorst straat 17, Lisse. Telefoon 12084 of met mevrouw W. H. Bijl. Agathapark 8. Lis se. Telefoon 16033. ^AD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 29 JULI 1980 PAGINA 5 Als het aan Eddy Vuijk van „De Bontekoe" ligt, wordt iazz hel handelsmerk van het Kaageiland in deze donkere toeristische dagen. En dan als voorproefje: op 9 en 10 augustus. Als dit jazz- of beter dixieweekeinde een succes wordt, tekent de eigenaar van De Bontekoe voor de organisatie van de jazzweek waar Paul Acket zich niet voor zou hoeven te schamen. „Ja, zo krijgt de Kaag tenslotte een beetje bekendheid", vindt Eddy Vuijk. „De horecamensen op de Kaag zijn er best wel enthousiast over, maar ik wil eerst eens zien hoe het jazzweekend van 9 augustus valt. Dan zal moeten blijken of er werkelijk animo is voor een wat groter opgezet evenement". Op het programma staat zaterdagmiddag allereerst de „Revival Jassband". De dixieband van Richard Endlich uit Heerhugowaard bestaat uit musici die hun sporen al hebben verdiend in gevierde vaderlandse orkesten. Zaterdagavond wordt het podiuni ingeruimd voor de „Dixieland Pipers". Met eilandbewoner Bert de Kort als leider van dit gezelschap blazen de Pipers overduidelijk een thuiswedstrijd in De Bontekoe. Zondagmiddag spelen de jongens van „Kwartet Frits Kaatee" de sterren van de hemel in de discotheek waar hedendaagse disco over het algemeen de boventoon voert. Traditiegetrouw kan dit Haagse gezelschap pas compleet genoemd worden met zangeres Jeanette Cordee. Absolute klapper van het weekeinde is natuurlijk Peter Schilperoorts „Dutch Swing College Band" die zondagavond op Eddy's programma staat Een optreden dat eigenlijk weinig toelichting behoeft, met uitzondering van het feit dat de mannen van de swing deze zomer al 35 jaar hun partijtje blazen in het Nederlandse jazz wereldje. Al met al brengt Eddy Vuyk in zijn rijkelijk donkerbruine etablissement op het Kaageiland een programma dat in elk opzicht veelbelovend te noemen is. Het muzikale gebeuren zal zich naar alle waarschijnlijkheid (je weet het maar nooit) in de buitenlucht afspelen. Voor de heren (en dame) musici is een muziektent in bestelling, terwijl Eddy Vuijk ook overweegt zijn gehele terras te overkappen teneinde ook belangstellenden een „droog" concert in het vooruitzicht te stellen. Ambitieuze plannen van een 29-jarige horeca-ondernemer die vorig jaar zijn eerste, voorzichtige stappen zette in het Kaagse horecagebeuren. En dan nog uitgerekend in een tent die op de Kaag al sinds mensenheugenis een slechte naam heeft. Zo te zien botert het wel tussen de kersverse eigenaar van De Bontekoe en „het eiland". Eddy wil in ieder geval voor teen goud terug naar zijn cheveningse strandpaviljoen WASSENAAR De exploitatie van het Je roenshuis zal voorlopig voor een jaar door een particulier in handen worden genomen, terwijl de gemeente borg staat voor een •eventueel exploitatietekort en een deel van de kosten. In de maandagavond gehouden raadsverga dering werd niet duidelijk hoe hoog de kos ten kunnen oplopen. Ook over andere pun ten in het raadsvoorstel bestond nog ondui delijkheid. De driepartijenovereenkomst tussen gemeente, het parochiebestuur van de St WilTibrordus- kerk en een particulier is volgens een deel van de raadsleden allerminst waterdicht. Zij spra ken van een „aan alle kanten rammelend stuk". Alternatieven voor de huidige oplossing zijn nauwelijks voorhanden Het parochiebestuur heeft de exploitatie om fi nanciële redenen niet kunnen voortzetten. Een verzoek om steun bij de gemeente heeft geleid tot een overeenkomst, waarbij het parochiebe stuur eigenaar van het Jeroenshuis blijft. (Het Jeroenshuis wordt mogelijk verbouwd tot een cultureel centrum). Financieel risico is er alleen voor de gemeente en de particuliere exploitant. Deze oplossing leidde tot een stroom van kritiek. J. C. M. Greep (PvdA): „De relatie tussen de velschil lende instanties is niet zuiver. De huidige over eenkomst laat veel te wensen over. De instru menten van de in te stellen beheerscommissie zijn onvoldoende en onduidelijk. Vastgesteld. Het is de vraag hoe de zaak in de hand kan worden gehouden. Het gemeentebestuur moet daarom meer zeggenschap krijgen en indien mogelijk zelf het Jeroenshuis gaan beheren. Wij hebben een gemeenschappelijke verant woordelijkheid voor het welzijn van de vereni gingen die van het Jeroenshuis gebruik maken. Die verenigingen zijn nog niet aan het woord geweest". Burgemeester K. Staab (VVD) vindt de bezwaren tegen de plannen voor een groot deel gerechtvaardigd, maar benadrukt, dat een andere oplossing niet mogelijk zou zijn geweest: „Deze tussenoplossing - een soort noodverband - is nodig om het Jeroenshuis draaiende te hou den. Zoals de zaken nu liggen, is het Jeroens huis een schip op het strand. Dat schip moet weer vlot getrokken worden". Overname van het Jeroenshuis door de gemeente zag de (libe rale) burgemeester niet zitten. R. A. Nieuwenhoven (D'66) en A. F. Cocheret de la Morinière (VVD) wijzen het voorstel in deze vorm pertinent van de hand. „Het ram melt aan alle kanten, de gemeente kan dit abso luut niet aanvaarden". De heer Cocheret be tichtte het college van het spelen van paniek voetbal. Naar zijn mening had tot koop of huur moeten worden besloten. „Het „help ons Heer" van het parochiebestuur kan niet op deze ma nier worden gehonoreerd. Het is niet te over zien, hoeveel het de gemeente maximaal gaat kosten. Dit plan belooft een financiële ramp te worden". Een amendement van de heer Nieu wenhoven om een maximumbedrag vast te stellen werd door de burgemeester ontraden. Mokkend ging de raad toen maar akkoord, ook al omdat alternatieven nauwelijks voor handen waren. Over de hele gang van zaken rond het Jeroenshuis is men echter allerminst te spre ken. - de praalwagens die kinderliedjes als 'Onder moeders paraplu' in bloemrijke creaties verwoorden. Sfeervolle ontwerpen van de hand van Marion Roedoe, telg uit de bekende Visser-dynastie die sinds jaar en dag onverbrekelijk verbonden is aan het Rijnsburgse corso. Sinds een jaar rust vader Joop op zijn lauweren en zwaaien schoonzoon Herman erj dochter Marion de scepter in bureau Visser. In vroeger jaren zette de 65- jarige Visser de corso wagens ial 8por Van Dam geen vederlicht verkoopsel... eeft immm den I ds, t^ g «nf lining wordt op dit moment I gewerkt aan het >emencorso dat zaterdag J praalwagens, 26 rsonenauto's en 28 iziekkorpsen sterk door Leidse regio zal rijden. «men houden van jhderen' is het thema voor i praalwagens van het Rljnsburgse bloemencorso naderen In Vissers Rijnhal hun voltooiing. Nu de bloemen nog.. gens «en/or in erd J jranompwijk pwijk „Pennsylvania h Chorale, geeft donder- tl juli een concert in de iaurentiuskerk aan de dr. Noortstraat in Stompwijk. iekende organist van de Kerk in Voorburg, Wim Ber Panne, zal daarbij het orgel van de kerk be ioor, dat onder leiding ,van dr. William Decker, datjit uit een groep enthou- zangers in de leeftijd gehfS tot 20 jaar. Behalve in Jpwijk treedt het koor uit 'ii <pylvania 'in heel Europa 'JgJelgië, Frankrijk, Oosten- ^Zwitserland en Duitsland. ichfn het grote succes van J jaar wordt ook nu weer 2jj[eel bezoekers gerekend toegang hebben. Al- jjzal aan de uitgang wor- .„^gecollecteerd ter bestrij- de koster. Het con- y^vordt weer georganiseerd ,ul The Dutch Immigrant glty" in Nederland, een ^en^hjke emigrantenvereni- yjdie zich beijvert voor cul- uitwisseling tussen Ne- tnd en de Verenigde Sta- 'an Amerika. NIEUWKOOP/KATWIJK/VOORHOUT Drie tennisverenigingen bieden deze week de tennissers de gelegenheid hun krachten te meten. In Nieuwkoop en Katwijk zijn B-, C- en D-spelers in actie gekomen. De B-top van het district heeft vrijwel geheel de voor keur aan het Nieuwkoop-toernooi gegeven, maar dankzij spelers van buiten het district is ook Katwijk sterk bezet. In Nieuwkoop was het gisteren nog niet zeker of de als eerste geplaatste Henny Koemans werkelijk mee speelt. Hij schijnt met een bles sure te sukkelen. Voorlopig nemen echter Her man v.d. Capellen, Bub v.a. Zee en Arnold v.d. Capellen de tweede tot en met vierde plaats in. Concurrentie is er niet alleen van de bekende toppers uit de regio, zoals Bruin, Madera, Brooshooft, Nije en Tönjann, maar ook van bui tenlanders. Twee Duitsers, twee Zwitsers en een Ier geven een internationaal tintje aan het toernooi. Vooral de Ier, die afgelopen week in Petten alledrie de B-categorieën op zijn naam bracht, lijkt een stevige bedreiging voor* de ge plaatste spelers te vormen. Het damesenkel B is minder sterk bezet. Hier nemen achtereenvol gens Hanneke v.d. Klis, Bonnie Buikhuizen (Waddinxveen), Karin Rodenburg (De Meent) en Annelies Kramer (Vleuten) de onderstreepte posities in. In C heeft Georgette Demminck uit Lisse goede kansen, zeker omdat Jolanda Koek, die dit seizoen al meerdere C-toernooien in de wacht sleepte, wegens een blessure heeft afge meld. Katwijk heeft in het herenenkel B een veld spelers, dat gezien mag worden. Geplaatst zijn de Indiër Viyak Paul, de Hagenaars Dick Bou- man en Robbert-Jan v.d. Feen en Rob Groen uit Velzen. De Amerikaan Johan v.d. Schans en De Jel, die afgelopen week op OTC als sterkste uit de strijd kwam, lijken in staat het de geplaatsten lastig te maken. Verder kunnen misschien Pieter Verdegaal of Jan Pieter Hop voor verrassingen zorgen. Het damesenkel B heeft slechts vier deelnemers. Om de titel zul len vechten de dames Fehling, Voskuil, v.d. Bijl en Veenman. In C en D heeft de wedstrijdlei ding het aantal deelnemers moeten beperken. Dat wordt volgend seizoen hopelijk anders, want dan wordt het park van de KTV van vier naar acht banen uitgebreid. In Voorhout is het hoofdnummer het herenen kel C. Enno Zimmermann uit Hillegom hier als favoriet genoteerd. Zoals hij aan zijn stand ver plicht is, versloeg hij gisteren Frank v. Ma- stricht met 6-0, 6-1. Frans Grimbergen, Fred v. Tricht en Jan Homan, zondag eerste op De Boekhorst, zijn na hem de voornaamste kans hebbers. Het damesenkel C, dat zestien deelne mers telt, wordt volgens de plaatsingscommissie een zege voor Riet v. Balen met Carien v.d. Meer als nummer twee. In het herendubbel D. scheelde het gisteren niet veel of het als num mer één geplaatste koppel Duyndam/Luxen moest voortijdig afhaken. Via 7-6, 4-6, 9-7 ble ven de Lissenaren uiteindelijk toch net voor op Geerlings en Schepers uit Noord w ijker hout. vooraanstaande bloembinders zich op de maagdelijke rijtuigen en auto s om met kleur en vorm het corso te formeren tot de bloemenoptocht die al 25 jaar duizenden belangstellenden naar de Leidse regio lokt. Vóór wie het nog niet gezien had; de fiets zit in de lift. En dan niet de huis-tuin en keukenfiets, maar de toer en racefiets waarmee de doorsnee enthousiastelingen iiv de vrije tijd meent enige kilometers asfalt te moeten verslinden. Zo kun je in de Leidse regio na de avondboterham duizenden buikige en uitpuilende wielrijders de pedalen rond zien trappen. Er is volgens kenners een verschuiving waarneembaar van de gewone toerfiets naar de meer geavanceerde tweewieler. Waar de wielrijders zich eens drie jaar moesten begraven in een krantenwijkje, tellen aspirant-kopers nu zonder te slikken bedragen van 2000 piek uit voor handenwringende tweewielerspecialisten. Voor zo'n investering levert^,de man die ook repareren kan" natuurlijk wel maatwerk, want de consument is er ondanks de zomerse stormloop beslist wel kritischer op geworden. Niet Joop Zoetemelk die de Tour de France wint, maar het weer in Leiden vormt volgens het merendeel der Leidse ondernemers een bepalende factor voor de verkoop van race- en toerfietsen. 'ruw' op papier en hield dochter Marion zich bezig met details. Nu heeft ze haar eerste 'eigen' corso getekend en houdt ze zelf de uitvoering nauwlettend in het oog. Als de ruwbouw erop zit, stort een team van Neerlands' meest „De mensen zetten elkaar op de fiets", vindt fietsenmaker Walenkamp die speciaal met het oog hierop een racefietsen-afdeling in het leven heeft geroepen. „Niet alleen het weer is belangrijk, maar ook de buurman die een fiets koopt en natuurlijk spelen ook de milieu (geen verontreiniging) en ethische aspecten een rol. Fietsen is het beste dieet, zeg ik altijd maar". Naam en ploeg van degene die de Tour de France wint, vinden de tweewielerspecialisten slechts terug in de verkoop van shirtjes en petjes. Fietshandelaar Van Dam die zijn bedrijf aan het Leidse Noordeinde heeft, constateert rond de Tour een nauwelijks te stelpen belangstelling voor de merkfiets. „De vraag is zo enorm groot, dat de fabrikanten het eigenlijk niet eens bij kunnen houden. Je ziet bijvoorbeeld ook zoveel jonge mensen hun auto verkopen voor een fiets. Ik zit nu nog te wachten op fietsen die ik vorig jaar neb besteld. Levende reclame voor het fonkelende aluminium en de matglanzende outfit van een vélo, vormt Van Dam niet echt. Een kleine dertig jaar geleden liet hij zich een racefiets „aanmeten" door de bekende Amsterdamse framebouwer Bustraan. Evenzolang koerst hij al op dit voertuig door de Leidse regio. „M'n eigen karretje doet het toch nog grandioos", pareert hij steevast als mevrouw Van Dam hem tracht te bewegen één van de eigen vederlichte verkoopsels uit te kiezen voor de dagelijkse rondgang....

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5