Rabobank Gerard Tebroke alsnog naar Olympische Spelen Hobby's kosten veel tijd. Dus moeten je geldzaken goed geregeld zijn. Concurrentie zwaar voor Louk Sanders FC Den Haag oefent tegen VVM China terug in FIFA Ruime winst Cosmos Bokser overleden Automatisch voor al je geldzaken. A SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 8 JULI 1980 INTERNATIONAAL TENNIS KAMPIOENSCHAP SCHEVENINGEN (Van onze sportredactie) De Amerikaan Scott Lipton, SCHEVENINGEN De afgelopen zondag Mets-tennisbanen vormen Zuidwolde, voert na twee toer- deze week weer de plaats nooien de ranglijst aan en is in van handeling voor de inter- Scheveningen als eerste ge- nationale tenniskampioen- plaatst. De acht spelers die tot schappen van Scheveningen. nu toe de meeste punten heb- In totaal 88 spelers uit 15 ben vergaard zijn: 1. Scott Lip- landen, waaronder de Vere- ton (VSt) 37 punten; 2. Rolf nigde Staten, Australië en Thung (Ned) 33; 3/4 Jerome Nederland, hebben zich inge- Vanier (Fra) en Rory Chappell schreven voor dit jaarlijkse (ZAf) 32; 5. Louk Sanders evenement, dat een onder- (Ned) 28; 6. Wouter Fok (Ned) deel is van het Nederlands 22; 7. Guillermo Stevens (Mex) satellietcircuit Vanavond 17; 8. Bruno Capineri (Ita). wordt na de laatste kwalifi- Uit catiewedstrijden de loting de regio Den Haag nemen on- voor het hoofdtoernooi ver- der anderen deel Frits Don, richt Dagelijks wordt ge- paui van Min, Robert Hak, speeld vanaf 11.30 uur. De fi- R0b Mentink en Joop Dries- nale is aanstaande zondag. sen. (Van onze sportredactie) Den Haag kunnen maken. De DEN HAAG Voordat za- Surinaamse spits, topscorer bij terdag de intertoto-competi- Robin Hood en tevens de tie begint met een uitwed- meest productieve voetballer strijd tegen Rapid Wien, van zijn land, traint deze week werkt FC Den Haag mor- op proef bij de selectie i genavond toch nog een oe- trainer Hans Kraaij mee. fenduel in eigen omgeving Het betaalde jeugdelftal i af. Dat gebeurt om zeven FC Den Haag begint vanavond uur op sportpark Ocken- reeds met de oefencampagne, burgh tegen afdelings eerste Tegenstander is om zeven uur klasser VVM. het zondagselftal van Scheve ningen, plaats van handeling het terrein van DZS op sport park Ockenburgh. Succes jeugdtennissers BAZEL De Nederlandse jeugd ploeg heeft gisteren de eer ste voorrondewedstrijd voor het tennistoernooi om de Ga- leabeker tegen Cyprus met 5-0 gewonnen. Huub van Boeckel en Marc Albert wonnen de resterende twee enkelspelen van respectievelijk Papamichael (6-0, 6-0) en Georg- hallides (6-1, 1-6, 6-4). Nederland komt nu in de groepsfinale uit tegen Zwitserland, dat met 5-0 van Marokko won. De winnaar van deze wedstrijd plaatst zich voor de halve finales, die van 12 tot 17 juli in Frankrijk worden gehouden. ZURICH Het congres van de internationale voetbalorga nisatie (FIFA) heeft gisteren tijdens een bijeenkomst in Zürich, na een afwezigheid van 22 jaar de nationale bond van de volksrepubliek China weer in zijn midden opgeno men. Hiermee bekrachtigde het congres de beslissing van het bestuur. De voorzitter van de FIFA, de Braziliaan Joao Havelange drong er bij de 103 aangesloten bonden sterk op aan akkoord te gaan met de terugkeer van de Chinese volksrepubliek. De internatio nale voetbalorganisatie heeft vijf jaar lang met Peking moeten onderhandelen over het opnieuw in haar gelederen toelaten van de volksrepubliek. Tegelijkertijd blijft het lidmaatschap van Taiwan gehandhaafd. Voorwaarde is echter wel dat dit land afziet van het gebruik van de nationale symbolen, zoals vlag en volkslied, van de oude republiek China. Het daarop volgende protest van de Taiwanese delegatie, dat het hier gaat om een sanctie die is opgelegd aan een land dat nog nooit de reglementen van de FIFA heeft over treden, vond geen weerklank bij de congresgangers. Het congres hief verder de in 1970 opgelegde schorsing van Zimbabwe, het voormalige Rhodesië op. Als nieuwe leden tra den Angola, Mozambique, Oman en Zuid-Jemen toe. Stockholm Voor de eerste maal in zijn carrière zal Ge rard Tebroke deelnemen aan de Olympische Spelen. De 30- jarige Aaltenaar, die vrijwel nooit vrij is van blessures, greep gisteravond bij de inter nationale atletiekwedstrijden in Stockholm de kans die het Nederlands Olympisch Comi té hem vorige week in tweede instantie na een vurig plei dooi van voorzitter Wim de Beer van de KNAU bood. Te broke, die vorig jaar door blessures niet in staat was aan de NOC-eisen op de vijf en tien kilometer te voldoen en ook na zijn 28 minuten en 08.0 seconden van Steinkjer van 31 mei (toen de beste Eu ropese seizoentijd) niet waar dig werd bevonden voor Mos kou, slaagde nu wel. In de Zweedse hoofdstad eindigde Tebroke weliswaar als vierde, maar met zijn tijd van 27.48.33. voldeed hij ruim schoots aan de herkansingseis van 28.00.0 die het NOC alsnog had gesteld. Gerard Tebroke, die in 1978 bij het Europese Kampioen schap in Praag als zesde ein digde in de Nederlandse re cordtijd van 27.36.6 en met 13.21.7 ook nationaal record houder op de vijf kilometer is, was weliswaar tevreden over zijn prestatie, maar niet over de manier waarop die tot stand was gekomen. „Het was nog niet om over naar huis te schrijven. Ik heb nog te wei nig tempowerk kunnen doen. Het is voor mij allemaal nog wat te vroeg in het seizoen. Ik heb er geen moment aan ge twijfeld dat ik moeiteloos de eis van het NOC op de tien ki lometer kon halen". Hoog tempo Tebroke had tijdens de race, waarin de Russen Antipov en Sellik vanaf de start voor een hoog tempo zorgden, door gas- vorming last van braakneigin gen gehad. „Dat heb ik wel eens meer", aldus Tebroke, „maar door zoiets bijt je ge woon heen". Door het hoge tempo van de Russen vielen er herhaaldelijk gaten in het veld. In de beginfase van de strijd lag het tempo op een eindtijd van 27 minuten en 35 seconden. Onder vrijwel ideale omstandigheden, een tempera tuur van achttien graden en een lichte wind, voerde Alexander Antipov het vijf tien lopers tellende veld in 13 minuten en 51 seconden door de eerste vijf kilometer. Te broke bevond zich toen voort durend in het kopgroepje, waarin de latere Japanse win naar Toshihiko Seko geen kopwerk verrichtte. Hij wachtte tot de eindsprint, waarin hij Antipov met 1.1 se conde versloeg. Seko won in 27.43.5, de tweede beste wereldseizoenprestatie. Anti pov werd tweede (27.44.6) en Kunimitsu Ito (Jap.) derde in 27.47.4. Tebroke, die de laatste 200 meter in een voor zijn doen uitstekende 28 seconden liep, versloeg in de sprint om de vierde plaats de Japanner Hideki Kita met tweetiende seconde. Met zijn tijd van Stockholm is Gerard Tebroke momenteel zevende op de wereldranglijst, die aan de top tot stand geko men is in slechts drie wedstrij den. Lijstaanvoerder en we reldrecordhouder Henry Rono liep op 5 februari in Melbour ne 27.31.7 en trok daarmee de Australiër Bill Scott naar een hoge klassering. De Ameri kaan Craig Virgin zorgde bij de Olympische kwalificatie wedstrijden in Eugene voor zijn vierde plaats op de sei zoenranglijst. De eerste vijf van de race in Stockholm kwamen met hun tijden bij de beste tien van dit seizoen. Hoogtepunten Naast de tien kilometer telde de traditionele tweedaagse in Stockholm op de eerste dag nog enkele hoogtepunten. Ed win Moses, die vorige week in Milaan het wereldrecord op de 400 meter horden op 47.13 se conden bracht, won opnieuw - zij het geplaagd door een pijn lijk dijbeen - zonder moeite: 49.00 seconden. Van voortref felijk gehalte was de 800 me ter. De Amerikaan Don Paige won in 1.45.0 voor de West- ses een afstraffing kreeg op de 400 meter horden. Schmid, die ook een voortreffelijke 800 meter kan lopen, eindigde op een halve seconde. Schmid had de grootste moeite zijn landgenoot Ferner van het lijf te houden. Op de mijl zege vierde de Amerikaan Steve Scott, die een poging wilde doen het vorige week in Oslo gevestigde wereldrecord van de Engelsman Steve Ovett (3.48.8) te verbeteren. Het tem po lag in het begin evenwel te laag en Scott won in 3.53.6. Hij hield oud-wereldrecordhouder John Walker (Nw-Zee.) een tiende seconde achter zich. Oud-wereldrecordhouder dis cuswerpen Mac Wilkins (VSt.) won zijn specialiteit, die in Stockholm op zeer hoog ni veau stond, met 69.46 meter, waarmee hij slechts 31 centi meter achter bleef op zijn beste wereldseizoenprestatie. Mariano Delis maakte op nieuw duidelijk dat hij in Mos kou uiterst gevaarlijk kan zijn. De Cubaan verbeterde het re- NEW YORK Wim Rijsbergen had een groot aandeel in de winst van New York Cosmos in de Amerikaanse voetbal competitie op Portland Timbers (4-1). Hij stelde Giorgio Chinaglia, die een hattrick produceerde, tweemaal in de ge legenheid doeltreffend uit te halen. De vierde treffer kwam van Carlos Alberto. Tampa Bay heeft Washington Olivera aangetrokken. Voor de 24-jarige speler uit Uruguay, die onder contract stond bij de Mexicaanse club Monterrey, werd 180.000 dollar betaald. Uitslagen: Tampa BayChicago 2-1; EdmontonAtlanta 5-1; HoustonDetroit 4-3; TorontoPhiladelphia 2-0; New York CosmosPortland 4-1. Krankl blijft bij Barcelona BARCELONA De Oostenrijker Hans Krankl heeft bij de Spaanse eerste divisieclub FC Barcelona een tweejarig con tract getekend. De 26-jarige Krankl keert daarmee weer te rug op het nest, dat hij in het voorjaar na een meningsver schil met trainer Rife voor Vienna had verruild. De nieuwe oefenmeester van FC Barcelona, Kubala, had er op aangedrongen een nieuw contract met Krankl af te sluiten. Vienna, dat overigens ondanks de inbreng van Krankl is gede gradeerd, moest een bedrag van ruim 110.000 gulden neer tellen om Krankl voor een half jaar in te lijven. Eerder had de Deen Alan Simonsen al besloten bij FC Barcelona te blijven. MONTREAL (ANP) De lichtgewichtbokser Cleve Denny, die op vrijdag 20 juni na een gevecht in Montrei gen Gaetan Hart in coma naar een ziekenhuis werdi voerd, is gisteren overleden zonder nog bij kennis te zijf\ weest. De 24-jarige bokser heeft precies zeventien dagen en zes ur coma gelegen. Denny was afgelopen woensdag al klinisch verklaard. Alleen een ademhalingsapparaat hield zijn 1 op gang. Hart had op 7 mei ook al een tegenstander in een coma geslj| Sinds december 1979 zijn er in de Verenigde Staten al vier boksers overleden na bokspartijen. Deze meneer, zeggen wij altijd op de bank, is een ervaren klant. Even gek met zijn treinen als zijn zoon zelf Hij heeft het goed voor elkaar. Salaris ontvangt hij uiteraard automatisch op de bank. Huur, kranten, lidmaatschap van een vereniging tot instand houding van het miniatuurtreinwezen, alles betaalt hij automatisch. Gas, licht, water en telefoon worden automatisch geïncasseerd. En als hij contant geld nodig heeft, zitten wij vlak om de hoek. Kijk, zegt hij, ik besteed veel tijd aan m'n familie en hun treintjes. En financiële karweitjes zijn bepaald niet mijn grote hobby... ik ben dus dè persoon voor een Privé-rekening met automatisch verkeer. En dat loopt als een trein! Privérekening. Gerard Terbroke (links) heelt vier atleten voor zich. Desondanks was zijn tijd voldlf' de voor toelating tot de Olympische Spelen. fru Ion, die bij het speerw^u 65.98 meter wierp en out Z1 reldrecordhoudster i,uri Schmidt bijna drieëneenfeg meter achter zich hield, rtn cord van zijn land, dat met 67.84 meter reeds op zijn naam stond, tot 68.04 meter. Een an dere Cubaan, Juan Brito, werd vierde met 65.48 meter achter de Amerikaan John Powell, die de twee kilo discus 65.98 meter ver wierp. Bij de dames imponeerde de Cubaanse Maria Caridad-Co-

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12