tMr. Vrolijk keek in Nojk Ted Easton vestigt in Leiden een veelbelovend jazz-domein Dries Hoeven (CPN) verlaat Leidse raad \ouden bonbon oor 'aria en Dick TT TAD/REGIOLEIDSE COURANT DINSDAG 1 JULI 1980 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensèn tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi-, ge telefoon is 071-122244: u kunt dan naar toestel 18 vragen. IN HET OUDE TEN ONDERGANG GEDOEMDE STUDENTIKOZE PARDOEZA 's nachts. Daar heb ik geen interesse in. Mijn mensen komen niet om een uur of vier 's morgens naar muziek luisteren; dat is geen lawaai- publiek. Ik heb mijn Haagse ervaring, al 13 jaar lang. Wat ik daar fout deed, doe ik in Leiden niet fout. Op de zondagmiddagen wil ik ook met speciale gasten komen, zoals Buddie Tate, Vick Dickinsson, Bud Freeman. Allemaal Amerikaanse muzikanten en vrienden van me; ook bekend van die grandioze North Sea Festivals". In Ted's Haagse vestiging komen ook items als Tros' „Session" voor het voetlicht van de radio. Elke donderdagavond. Dat wil Yheo van Es ook in Leiden gaan proberen. „En die radiowagens kunnen er veel dichter bijkomen. In Leiden wil ik dat ook op de donderdagavonden gaan proberen. De rest van de week is open voor iedere gegadigde: voor recepties, voor wijkverenigingen met Het uitstulpende bouwsel op de hoek van de Boisotkade en de Doezastraat in Leiden, jaren bekend als de studentikoze drinkgelegenheid Pardoeza, is aan slopershanden ontkomen. De voormalige sociëteit, eenmaal in slagershanden geraakt, is nu gehuurd door de wijdvermaarde jazzmusicus Ted Easton, die er op vrijdag- en zaterdagavonden een Dixieland- met veel jazz vermengd toevluchtsoord van wil maken. Het gebouw gaat niet tegen de vlakte en er komen ook geen appartementen of weet ik wat voor woongelegenheden. Er zal in de toekomst muziek worden gemaakt: .jazzy music" voor de ouderen: de 30- en 40-jarigen met vrouw en kinderen, die 's avonds wel eens wat anders willen, maar zich niet in een disco- en een dergelijke luidruchtige wereld thuisvoelen. Die nog De voormalige sociëteit Pardoeza. levenslustige lieden komen straks, zo tegen 3 oktober, op die hoek aan hun trekken. Dan zal het geen Pardoeza meer heten, maar „New Orleans". Net zoals de vestiging van Ted Easton in Den Haag, die per week honderden jazz-belustigden tot zich trekt. „Ik ben gisteren de hele dag ter plaatse in Leiden geweest", vertelde Ted Easton die als Theo van Els directeur is van een „heel grote Nederlandse schouwburg" in Delft: de Stadsdoelen („waar ik overigens twee dagen geleden een hele stap verder ben gekomen, omdat ik een tienjarig contract kreeg toegewezen. Dat is wat anders dan in Leiden, waar de schouwburgdirecteur, Hans van Dam heet ie geloof ik, een ambtenaar is. Dat is in Delft anders, maar als particulier ben ik er erg froots mee, met die ernieuwde benoeming"). Het zal even wennen worden: van Pardoeza tot New Orleans, met die jazz in dat Dixielandgedoetje van grijsharige Ted Easton. Het wordt helemaal verbouwd van binnen. De grote bar in het midden inmiddels toch al in elkaar geramd door mokerslagen wordt vervangen door een kleinere, langs de kant. Want in het midden komt plaats voor dansen; „I'm in the mood for dancing, romancing"; tot een uur of twee in de nachten van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag. Voor de wat gevorderde huisvaders met de vossenstreken die inmiddels iets van hun haren beginnen kwijt te raken. Theo van Es begrijpt hen en als Ted Easton voorziet hij in hun opwellende behoefte. Ook van buiten zal het pand worden aangepast aan het „ouderwetse muziekje", volgens Ted Easton. „En verder wordt de zaak geluidsdicht: soundproof. Zo goed als 't maar kan. In Leiden zijn ze daar nogal keen op. Net zoals bij m'n zaak in Den Haag. Als je daar voor de tent staat, hoor je absoluut niks. Anders zou ik gewoon problemen krijgen, en dat wil ik niet. In het verleden had je in Pardoeza die studentenjongens met hun permissie tot een uur of vier kaarttoestanden, bridgen en zo. Men ziet maar. Voor mij als ik wil bijkomen van m'n werk in de Delftse Stadsdoelen is die jazztoestand een verademing, een verzetje om in balans te blijven. Als ik achter die groep zit, 's avonds, kan ik weer de hele wereld aan. Dansen daar, dat is het belangrijkste. Daar moet je het van hebben. Dat ligt ook aan de inrichting en daar houd ik erg veel rekening mee". De Leidse accommodatie is kleiner dan in Den Haag 175 mensen tegenover 400), maar Ted durft het best aan. Het gaat om muziek die een groeiende belangstelling geniet en blijvend is. „Ik heb voor dat zaakje in Leiden al honderden telefonische reacties binnen gekregen. Ik dacht, dat het wel snor zat: Pardoeza was een begrip in Leiden, maar New Orleans zal het waarschijnlijk gaan overtreffen. En dat hoeft nog niet eens in het eerste jaar te gebeuren". fereerden, gingen de dames Bonnike en Vrolijk een kijkje nemen in het kinderzie kenhuis dependance van het Leidse A.Z. aan het Lindenplein. Vervolgens brachten burgemeester en mevrouw Bon nike met hun gasten een bezoek aan de expositie van kunstwerken in de Her vormde Kapel aan de Hoofdstraat en aan de museumboerderij van het Genootschap Oud-Noordwijk. Voorafgaande aan de bezichtiging van de tentoonstelling, liet de burgemeester de historie van de 17e-eeuwse Visserskapel de revue passeren en hij citeerde daarbij het verslag van een Amsterdamse domi nee van een door hem in de Kapel geleide dienst. Na de lunch in „De Witte Raaf" stond een bezoek aan het kampeerbedrijf van Jan de Wit ao prin het Langeveld op he pro gramma. De heren De Wit senior en ju nior leidden de gasten rond over het circa 4.5 hectare grote terrein, dat ruimt biedt aan een kleine tweehonderd vakantiever blijven, gelegen in een uniek natuurge bied. Opvallend was de rust op het uitge- LEIDEN Dries Hoeven, raadslid voor de CPN, ver laat met ingang van septem ber de Leidse gemeenteraad. Hij wordt in zijn functie op gevolgd door Jan Brands. Dries Hoeven heeft er dan 10 jaar gemeenteraadswerk op zitten. Redenen waarom de heer Hoeven de raad, waarin hij in 1970 met Co Vijlbrief werd ge kozen, verlaat, zijn de drukke werkzaamheden voor de partij naast zijn werk als apotheek assistent in Den Haag. Dries Hoeven verbond zijn raads werk ook steeds met akties in de stad. Hij deed bijvoorbeeld mee met de akties tegen huur verhoging, werktijdverkorting bij de Leidse brandweer, nieuwbouw AZL, akties tegen bestek '81 en de neutronen bom. Ook stelde hij vragen aan het college over het poli tiebeleid met betrekking tot de Leidse krakers en drong hij aan op snelle maatregelen voor de vele woningzoeken den in de stad. Hij was ook een voorstander van sociale wo ningbouw op het Schutters veld. Door zijn werk in de raad kreeg Dries Hoeven bij velen bekendheid. Hierdoor kwamen altijd vele Leidena- ren naar het raadslid toe voor hulp en advies. Met name op het gebied van hulp- en advies verlenen, zal Dries Hdeven zich na de beëindiging van het raadswerk gaan toeleggen. Opvolger van Dries Hoeven wordt Jan Brands, die in 1932 in Nieuw-Vennep werd gebo ren. De heer Brands is meu belmaker van beroep en woont sinds 1954 in -Leiden. Tot voor kort was Jan Brands politiek secretaris van de Leidse CPN-afdeling. Hij stond tweede op de lijs de gemeenteraadsverkie in 1978. Hij heeft zich in 1 bijzonder bezig gehouden met akties rond huisvesting en hu- Dries vens kan dan gelijk kennis ge maakt worden met Jan Brands. Braderie op Huigsloterdijk DE KAAG De Oud-IIollandse braderie wordt dit jaar gehouden op 17 en 18 juli op de Huigsloterdijk in Buitenkaag. De brade rie is beide dagen vanaf twaalf uur's mid dags geopend. De braderie wordt afgesloten met een gondelvaart op vrijdag 18 juli om half tien 's avonds. Op de braderie zijn vele oud-Hollandse am bachten zoals houtdraaier, siersmederij en glas graveur vertegenwoordigd. Tijdens de braderie kunnen de bezoekers zich ook vermaken op het Lunapark dat is opgebouwd op het trapveldje achter de Leidsemeerstraat. Wellicht is het handig om een Kaagsticker op het rever te dragen tijdens het bezoek aan de Kaag. Zes representatieve V.V.V.-sters delen attenties uit aan bezoekers met een opgeplakte kaagsticker. Deze actie duurt overigens de ge hele zomer. )ORDWIJK Provinciecommissa- M. Vrolijk bracht gisteren, in telschap van z'n echtgenote en sta- ngriffier mr. J. de Vries, een werkbe- ek aan Noordwijk. cn volle dag heeft de commissaris in gemeentelijke keuken rondgeneusd zich overtuigd van hetgeen er in ver- billende bestuurlijke potten en pan- n zat. Voor een deel onttrok zich dat in de publieke waarneming. De pro- emen, waarmede de gemEntebestuur- rs worden geconfronteerd, leverden of tot intern beraad op met burge- eester mr. J. M. Bonnike, de wethou- rs Jansen en Bedijn (Van Duyn is et vakantie), en gemeentesecretaris' van Sprang. Verder kwamen er ge- eentezaken aan de orde Tijdens een nderons" met de gemeenteraad ter sluiting van het werkbezoek. Dit ge le vond plaats achter gesloten deu- Slechts een deel van de raad gaf larbij acte de presence. De rest was et vakantie. de tijd, dat de mannen 's morgens con- II! et nieuwbakken •htpaar Dick (30) en vla (24) de Wit onden wel even raar kijken toen zij üermorgen In hun igentje. geparkeerd n de Cruquluslaan ilden stappen. Ze «Jden het plan om stilte' te trouwen, een rompslomp, 'en naar de nbtenaar van de irgelijke stand en na it officiële Ja-woord wagen in richting innig zuiden. Maar hebt vrienden of et; het 'geheime welijk' lekte uit en n gouden grap 'rd bedacht en 'gevoerd. Een orme bonbon werd or hen gefabriceerd 1 goudkleurige folie versierd door innie met de tiden handjes' met sekleurige rosetten. daar stond het MIJkspaar dan, In lite met hun mini In -fe\ ixi-verpakking. van strekte terrein, doorsneden met geasfal teerde wandelpaden. Men bezichtigde on der meer het gloednieuwe toiletgebouw, voorzien van modern sanitair. In de fraaie kantine, de trots van camping De Wit, nam commissaris mr. Vrolijk af scheid. Maar niet voordat De Wit de eer ste man van- de provincie had geatten deerd op enkele problemen van de cam pinghouders als hard werkende onderne mers. Een van deze problemen was de hoge snelheid, waarmede automobilisten door het natuurgebied rijden en het ge vaar daarvan voor de bevolking van de kampeerterreinen. Kunnen er geen snel- heidsbeperkende maatregelen worden ge troffen?, was de vraag van De Wit. Mr. Vrolijk zag dit niet direct zitten. De pro vincie heeft rekening te houden met de bestaande wetgeving en voorhands zag de commissaris geen mogelijkheden. Na het bzoek aan de camping, begaf het gezelschap zich naar het psychiatrisch zie kenhuis „Sancta Maria". De Noordwijkse musicus Van Gelder gaf hier informatie over zijn muziek-therapie aan de patiën ten van het ziekenhuis. Op „Sancta Maria" kregen (v.l.n.r.) muziekonderricht. directeur Van der Zanden, mr. Vrolijk, burgemeester Bonnike en mevr. Vrolijk

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5