Alkemade voordelig uit met aankoop bedrijfscomplex voor 1,2 miljoen Caravanstalling moet verdwijnen ,TOCH IS HET GEEN CADEAUTJE' Prinses Margriet bij opening schaakolympiade Noordwijkerhout FEESTELIJKE ACTIVITEITEN IN WARMOND Helikopter Rijks politie zaait paniek Leiderdorp zonder stroom Fietser gewond door hond opening vakantie- spelen Eenrichtingsverkeer op Broekweg Valkenburg REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 1 JULI 1980 PAGINA 4 ROELOFARENDSVEEN 26 caravanbe- zitters zijn hun caravanstalling voor de komende winter definitief kwijt. Deze conclusie hebben ze moeten trekken nadat wethouder H. M. L. van Duykeren on danks tegenstand van alle fracties van de gemeenteraad, verklaarde een uitspraak ten gunste van het in stand houden van het caravanonderkomen, naast zich neer te zullen leggen. De heer Th. E. Akerboom (CDA), zelf tuinder, was het aanvankelijk eens met B. en W. om niet nog langer toe te staan dat caravans gestald worden in de daarvoor ingerichte kas van de heer Klein in Roelo- farendsveen. Maar nadat hij de desbetref fende kas eens is wezen bekijken, moest hij concluderen dat deze niet meer voor tuinbouwdoeleinden geschikt is. De kas is namelijk door zijn ouderdom en bouw zeer oneconomisch te verwarmen. Zelfs als tuincentrum, waar je tegenwoordig van alles kunt kopen „tot kruippakjes en badpakken toe", is de kas te oud, aldus de heer Akerboom, die voorstelde in dit ene geval toe te staan dat een kas dienst doet als caravanonderkomen. Daarna kwam de heer H. v. Tol van Progressief Alkemade aan het woord. Hij betoogde graag te wil len meewerken aan een ontheffing, omdat tegenwoordig steeds meer mensen een ca ravan hebben en dus hiervoor stalling be hoeven. Bovendien vond hij dat, gezien het aantal jaren (7) dat de kas reeds als caravanonderkomen dienst doet, een en ander wel gerechtvaardigd is. De heer A. H. Verdel (VVD) verklaarde het grotendeels eens te zijn met het betoog van collega Akerboom. Ondanks de prece dentwerking, die ervan uit kan gaan, vroeg hij ontheffing. Vervolgens zei de heer J. W. Kret (V G.A.) zich aan te slui ten bij de voorgaande sprekers. De heer Van Duykeren toonde zich zeer verbaasd over het „tweeslachtig" optreden van de gemeenteraad. Aan de ene kant doet men alles om tuinbouw-, landbouw- en verkeersbelangen veilig te stellen, maar aan de andere kant wil men toch al schaarse tuinbouwgrond verloren laten gaan. Het was hem niet eerder dan pas 2 jaar geleden ter ore gekomen dat deze kas niet als zodanig gebruikt werd, en toen zijn dan ook de eerste stappen onderno men om aan de funktie als caravanstal ling een eind te maken. De heer Van Duykeren wil gewoon de wet handhaven en ekle precedentwerking te gengaan. Hij noemde het gebruik van een kas als caravanstalling „puur illegaal ge drag". Bovendien stelde hij de aanwezigen de vraag: „wie bewijst mij dat deze kas destijds niet met opzet buiten de verkoop is gehouden?" Omdat niemand van de gemeenteraad van deze affaire een halszaak wilde maken, werd besloten niet tot stemming over te gaan. NOORDWIJKERHOUT De Zesde Schaakolympiade voor Visueel Gehandicapten wordt van 13 tot en met 25 augustus gehouden in het internationale congrescentrum "De Leeuwenhorst" aan de Langelaan 3 in Noordwijker hout. Aan dit internationale schaak-evenement nemen 24 landen deel. De opening van het evenement wordt verricht door CRM-staats- secretaris, de heer G.C. Wallis de Vries in aanwezigheid van H.K.H. Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven. De openingsplechtigheid gebeurt op woensdag 13 augustus 's och tends om half elf. Het organisatie-comité doet een beroep op vrijwilligers die als 'voorrijder' willen fungeren op de tien tandems die in het cen trum ter beschikking van de deelnemers staan. Ook vrijwilligers die met de deelnemers willen wandelen ziin echter welkom. Voor belangstellenden is het wel noodzakelijk over enige talen kennis te beschikken. Vrijwilligers kunnen zich opgeven bij de Vrijwilligerscentrale aan de Langegracht 246a in Leiden; telefo nisch bereikbaar ondr het nummer 071-149064. AARLANDERVEEN De barbeque-avond die afgelo pen zaterdag in Aarlander- veen gehouden zou worden, is door de slechte weersom standigheden verschoven naar vrijdagavond 4 juli. De barbeque wordt gehouden in de speeltuin aan de Jacob van Damstraat en begint om half acht. Aan het festijn verlenen de muziekvereni ging D.S.S. en de discotheek 'Fireball' hun medewerking. Illegale schildpadden het land uitgezet WASSENAAR De on- geveer 200 „illegale" landschildpadden, die een maand geleden in de aankomsthal van Schip hol werden aangetrof fen, worden komende of volgende week op trans port naar het Spaanse Mallorca gezet Dit op last van de dienst Flora en Fauna van het minis terie van CRM, die de il legaal in ons land ver blijvende schildpadden geen verblijfsvergun ning wenste te verstrek ken. De dieren, die de laatste maand onderdak hebben gekregen in de quarantai ne-afdeling van het Die renpark Wassenaar zijn door de zorgzame behan deling van de oppassers, van het Dierenpark weer opgekalefaterd en behoren volgens een conservator van de Leidse universiteit tot een bedreigde schild padsoort. Stoffel en zijn broertjes en zusjes worden per vliegtuig naar een be schermd privé-reservaat gebracht op het Spaanse zonne-eiland, waar al tal loze soortgenoten rond- schuifelen. Het is nog steeds niet duidelijk hoe de schildpadden verleden maand op Schiphol ver zeild raakten, terwijl ook de herkomst van de dieren tot nog toe onbekend is ge bleven. HOOGMADE/LEIDERDORP Een helikopter van de Rijkspolitie heeft gistermiddag in delen van Leiderdorp en Hoogmade voor de nodige paniek gezorgd. Vele bewoners liepen uit om te kijken wat er aan de hand was. De helikop ter cirkelde wild en soms vervaarlijk laag door het lucht ruim. Het betrof echter een actie van de politie, waarbij spectaculaire foto's van de helikopter werden genomen, die worden gebruikt bij de werving van nieuw politiepersoneel. De bevolking vrees de, dat er ongelukken in de wijk (onder meer Voorhof in Lei derdorp) zoudën gebeuren. Een maal leek het er op, dat het toe stel een lantarenpaal zou rammen, maar alle paniek bleek ach teraf voor niets. LEIDEN Een brand in een elektriciteitshuisje is er de oorzaak van geweest, dat vanmorgen in verscheidene delen van Leiderdorp de elektriciteit is uitgevallen Om vijf voor acht viel de stroom uit door brand in het elektrici teitshuisje aan de Van der Valk Bouwmanweg. De brandweer had weinig moeite met het blussen van de brand. Monteurs van het energiebedrijf Rijnland hadden het euvel om kwart voor ne gen vanmorgen alweer verholpen. KATWIJK Een 20-jarige fietser uit Katwijk is gistermid dag om vijf uur door toedoen van een hond ten val geko men en met een schouderfractuur naar het A.Z.L overge bracht. De hond ontsnapte op de boulevard aan zijn begeleider en liep plotseling de rijbaan over. De fietser kon het dier niet meer ont wijken en kwam te vallen. Vrachtauto vernielt slagboom LEIDEN/LEIDERDORP Een slagboom van de Leiderdorp- se brug ziet er sinds gisteren wat krom uit. Dit komt omdat er gistermiddag een 27-jarige bestuurder uit Sijberkarspel van een vrachtauto nog even wilde proberen om onder de slagboom door te rijden. De boom kwam op het dak van de vrachtauto terecht. De slagboom kreeg daarna naar kromme uiterlijk en de vracht auto een vernield dak. Goedkeuring van plan Lommerlust WARMOND Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland hebben goedkeuring ver leend aan het bestemmings- Slan 'Lommerlust' zoals dat oor het gemeentebestuur is voorgelegd. Een van de twee bezwaar schriften tegen het plan is ge grond verklaard. Hierdoor mag de heer P. Ciggaar uit t Sassenheim op zijn bollen- grond in het bestemmingsplan - twee villa's onder één kap i bouwen. Het bezwaarschrift waarin was vervat de aanleg van een alternatieve fietsroute is door G.S. afgewezen. Komst Noordierse kinderen financieel rond HAZERSWOUDE/ALPHEN AAN DEN RIJN Leerlin gen en leerkrachten van de Kardinaal Alfrink-school uit Alphen aan den Rijn hebben 1250 gulden overgemaakt op de rekening van HUNI (Hulp Noord-Ierland), werkgroep Hazerswoude/Koudekerk. Het bedrag is de opbrengst van een fancy fair die onlangs op de school werd georgani seerd. Mét de 1250,- in kas beschikt de werkgroep over het geld om de komst en het verblijf van de veertig jon gens en meisjes uit Belfast, die op 24 juli in Hazerswoude voor een drie weken durende vakantie arriveren, te finan cieren. Het bestuur van de werk groep: „Vele mensen werken nu enthousiast aan de verzor ging van het programma voor de periode 24 juli 14 augus tus. Ook op andere wijze wor den helpende handen uitgesto ken. De veertig jongens en meisjes uit de katholieke wijk Old Park of New Lodge en uit het Belfastse stadsdeel Tiger Bay kunnen ervan verzekerd I Jrg zijn dat huen drie weken vol L* variatie te wachten staan in Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn". De thans ze ventienjarige Terry Nellis uit Belfast, die twee jaar geleden en paar weken in Hazerswou de doorbracht met negenen dertig anderen tieners: durf te beweren dat de vakan tie in Nederland in 1978 ont zettend veel heeft betekend voor het streven naar een be tere verstandhouding tussen de twee kampen in onze ge meenschap". Want dat is de opzet: de jongelui uit Noord- Ierland van protestantse en katholieke huize dichter bij el kaar brengen. HOOGMADE De fancy! fair die het afgelopen week-jw einde in Hoogmade werd ge houden, blijkt een bedrag van 38.000 gulden te hebben opge-* jj||||| ROELOFARENDSVEEN De Alkemadese ge meenteraad ging gister avond accoord met de aankoop van het be- drijfscomplex van H.A. van der Meer aan de Korte Goog. Alle frac ties stemden voor deze goede vervanging van de slechte, te kleine huidige accommodatie van Openbare Werken, even eens gesitueerd aan de Korte Goog. De heer H. van Tol (PA) zag echter liever eerst nog een tweede taxatie-rapport voor de opstallen. „Vol gens mij is er erg toege rekend naar het bedrag van 1.3 miljoen gulden, geboden door een andere koper, dat de heer Van der Meer terloops noem de toen de taxateur het complex bezichtigde", al dus de heer Van Tol. Wethouder H.M.L. van Duijkeren wees deze kri tiek af en wees op het snelle, zakelijke optre den van het college. Voor het bedrijfscomplex moet er een bedrag worden neerge teld van 1.2 miljoen gulden. Een aanzienlijk lager bedrag dan de twee miljoen die voor dit doel gereserveerd was op de begroting. Toch waar schuwde ook het CDA tegen een 'halleluja-stemming'. De heer W.P. Klercks (CDA): „Het is geen cadeautje gezien ten tot overdracht van het ge meentelijk woningbezit aan de woningbouwvereniging. De raad nam 29 oktober 1979 het besluit om het gemeentelijk woningbezit per 1 januari 1980 over te dragen aan de woning bouwvereniging. In dit voor stel waren echter bepalingen opgenomen betreffende ver koop van woningen die door het college van Gedeputeerde Staten strijdig werden bevon den met de Woningwet. Het apparaat dat het gehele wo ningbestand verantwoord kon gaan beheren was ondertussen door de woningbouwvereni ging opgebouwd. Het raadsbe sluit van gisteravond is nu zonder de door GS gewraakte bepalingen. Alle fracties wa ren gisteravond voor één be heerscommissie van het ge meentelijk woningbezit. De heer Van Tol met zijn fractie- raadslid F.C. Hoogeboom stemde gisteravond tegen het voorstel van overdracht van de woningen; zij zijn tegen de overdracht van de grond. Over de verkoop van woning wetwoningen moet de raad nog een definitief standpunt bepalen. Gewacht wordt op het eindadvies van de commis sie ad hoe. Wethouder N.J. Verhaar, voorzitter van deze commissie, hoopt voor 1 okto ber het eindadvies klaar te hebben. Het advies zal worden verwerkt in een raadsvoorstel. Van Tol, onlangs uit de com missie ad hoe inzake verkoop woningwetwoningen gestapt, bepleitte gisteravond, dat in dien ertoe overgegaan zou worden om woningwetwonin gen te verkopen de grond in erfpacht zou moeten worden uitgegeven. De bedrijfshallen van Van d binnen afzienbare tijd zal g; het bedrag van 1.2 miljoen, dat de gemeente voor het bedrijfs complex moet neertellen. Het is nog altijd veel geld. Er moet overigens behoedzaam worden omgegaan met het resterende achthonderdduizend gulden. Als het even kan niet voor acht ton vertimmeren". Aan de verkoop van de hallen had de heer H.A. van der Meer de koop vastgekoppeld van een stukje weidegrond tussen de Lasso en rijksweg 4. Vond de heer Klercks het een "oninteressant stuk grond" en r Meer aan de Korte Goog an vestigen liet het wethouder Van Duij keren 'koud' wat er met de grond gebeurde, de heer Van Tol vreesde het verlies van de bestemming 'groen' die het perceel heeft. Hij waarschuw de voor de ontheffing die H.A. van der Meer ongetwijfeld zou vragen om er bijvoorbeeld kranen te plaatsen. Hij twijfel de dan ook aan de instandhou ding van de groenbestemming door de zakenman. De nieuwe behuizing van O- penbare Werken is voor het ogenblik zelfs iets te ruim. Het Openbare Werken zich college dacht aan het afstaan van ruimte aan de woning bouwvereniging. De heer Van Tol deed de suggestie om de brandweer te laten verhuizen naar de opstallen aan de Korte Goog. Woningbouw vereniging Een eigen grotere behuizing voor woningbouwvereniging 'Alkemade' zou zeker te pas komen nu er gisteravond voor een tweede maal werd beslo De vakantiespelen 1980 in Alkemade zijn gisteren aan de Meerkreuk in Oude Wetering geopend met het kapotspurten van een groot spandoek dat tussen twee brandweerauto's hing. Dit was tevens het teken van het begin van een spannende spuitvoetbalwedstrijd met medewerking van de brandweer van Alkemade. Als eerste kwam uiteindelijk Aarlanderveen uit de bus, daarna volgden Alphen, Roelofarendsveen en Zwammerdam. De scheidsrechter, de heer W. v.d. Tang, had de wedstrijd vakkundig in de hand. Mede door de aanwezigheid van de DDO-blaasband, werd deze match een ware happening. Groot en klein genoten enorm van het natte evenement. WARMOND De Vereniging tot viering van Warmonds Feesten (VWF) houdt woensdag 9 juli touwtrekwedstrijden in park Groot Leerust voor dames en heren. Er wordt 's a- vonds om 7 uur met de wedstrijden begonnen. Het inschrijf geld bedraagt 10 gulden per team van zes personen. Met het touwtrekken zijn geldprijzen te verdienen. Zaterdag 12 juli is de Nationale Stratenloop over 2 of 5 kilome ter. Start en inschrijving bij sporthal de 'Klim Op' in de Ende poel. Inschrijfgeld voor jeugd tot 14 jaar twee gulden, volwasse nen betalen drie gulden. De start is 's ochtends om elf uur. Eveneens op zaterdag is de Nationale Ringrijderij op de Beatrix- laan in Warmond. Dit evenement waarbij zeer mooie oud-Hol landse wagens in het strijdperk treden begint 's middags om twee uur. De volgende dag, zondag 13 juli, is er een fiets-puzzeltocht over 35 kilometer voor het gehele gezin van 's ochtends half tien tot twaalf uur. Gestart wordt in het park Groot Leerust en het in schrijfgeld bedraagt twee gulden; kinderen tot 12 jaar betalen maar vijftig cent. In het startgeld is een consumptie begrepen. Iedere deelnemer dient zelf voor schrijfgerei te zorgen. VALKENBURG Het gedeelte van de Broekweg tussen Kruisweg en M. Poststraat krijgt eenrichtingsverkeer. Dit is althans het voorstel van het college waarover de gemeenteraad op 1 juli vergadert. Het college noemt het instellen van eenrichtingsverkeer noodzakelijk omdat de bewoners van een deel van de Broekweg niet over een trottoir beschikken en ge vaarlopen door het van twee kanten aansnellende autoverkeer. Het college van Valkenburg overweegt de grote woningen aan het Frankenburg te verbouwen en geschikt te maken voor verhuur aan alleenstaanden. De woningen met zes kamers zijn leeggekomen, doordat de be woners verhuisden naar huizen in Joght II. In Valkenburg zijn geen grote gezinnen die in aanmerking komen voor de flats.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4