emeente verkoopt oningen Doeslaan pliders gaat geldkraan dicht lo Ook PvdA tegen keuze verkeers plan college ftI etpark van "isdeklassers ~e Leerhoeve Voorhout kiest voor schoolbegeleidingsdienst Jfomppop Reeks inbraken met banden- lichter ZET NOORDWIJK PIN OP DE NEUS: K Valkenburg wil beter openbaar vervoer Te koud voor Big Band OM ERDORP Het college van B en l>ereid het blok woningen Does- irs. 19 t/m 37 te verkopen aan de jers die daartoe hun voorkeur ■Mi uitgesproken (4 of 5) en aan an- ^belangstellenden, bij voorkeur zij An goedkope huurwoning achterla- l^feet college deelt aan de gemeente- MMmcde, dat zij een prijs van vO,- aanvaardbaar achten. deze prijs, die ook gerekend wordt en kavel bouwgrond bestemd voor w van een woningwetwoning, kun- e toekomstige kopers een behoorlijk g besteden ten behoeve van de ver- ng terwijl de financiële lasten niét i hun draagkracht zullen stijgen", al- let collegevoorstel. Wel zullen de s mee moeten werken aan een op- ilan en zich moeten verbinden aan hti-speculatiebeding. Het college heeft ook een beleid uitgestip peld voor de overige tot het gemeentelijke woningbezit behorende woningen waar voor de raad al meer dan tien jaar geleden een saneringsbesluit nam. Zo wil men het blok woningen Doeslaan nrs. 39 t/m 57 slopen en vervangen door nieuwbouw. Op het door kaalslag vrijkomende terrein kunnen negen woningen worden gebouwd. Het is de bedoeling deze wonin gen te bouwen in de woningwetsector met een huur van ongeveer 400,- per maand. Hiervoor is het wel nodig dat de wonin gen nrs. 55 en 57 worden aangekocht. Het college denkt ook aan sloop van de panden Jaagpad 6 t/m 12. Op deze plaats denkt men aan de bouw van vier premie- A-koopwoningen of vier woningwetwo ningen. Ook de panden Hoofdstraat 252/254 en Jaagpad 47/48 worden op deze wijze gesa neerd. Gestreefd wordt naar de bouw van drie woningen met een lage aanvangs- huur. De panden Hoofdstraat 86 en 88 kunnen volgens het college worden verkocht aan belangstellenden. Het pand Hoofdstraat 90 moet worden gesloopt en kan bij de wo ning Hoofdstraat 88 mee worden verkocht als zijerf. Op de plek van de onlangs op last van de directeur gemeentewerken gesloopte pan den Hoofdstraat 134 en 136 wil het college de bouw van twee premie-B-koopwonin gen mogelijk maken. Uitgangspunt voor deze beleidsvoorne mens van het college, die in de raadsver gadering van maandag 23 juni zullen wor den besproken, is de wens van het college de huidige bewoners zo veel mogelijk in hun vertrouwde omgeving te laten wo nen. Derde etappe Burchtronde RIJNSBURG Morgen wordt om 16.30 uur de derde etappe van de Burchtronde verreden. Om 16.30 uur start de wielerronde voor de jeugd, terwijl de senioren ronde om 17.00 uur start. Dit i.v.m. de E.K.-voetbal. Het parcours Nassaulaan/Kon. Julianalaan- /Valkenburgerweg zal dan voor alle verkeer worden af gesloten. De bewoners van het parcours worden vriendelijk verzocht op tijd het parcours autovrij te maken. KORTWEG OEGSTGEEST Het Ka merkoor "Ars Musica" onder leiding van Theo Goedhart geeft zondag een koffieconcert in de Groene Kerk in Oegst- geest. Het optreden van het koor begint om twaalf uur 's middags. VOORHOUT „Laat de schoolbege leidingsdienst maar gaan beginnen. Als we het voorstel niet steunen, dat komt de dienst niet van de grond. En dat willen we juist niet". Dit stelde de Voorhoutse gemeenteraad gisteren. Men besloot, ondanks tal van bezwa ren toch akkoord te gaan met het voorstel tot steun aan de dienst. ben blij dat de raad toch inziet dat de dienst noodzakelijk is". Het voorstel dat werd aange nomen houdt in, dat Voorhout akkoord gaat met een gemeenschappelijke regelig ter subsi diëring van de dienst, dat een krediet van bijna zes mille wordt uitgetrokken voor het functio neren van de dienst tot en met 31 december van dit jaar en dat men te zijner tijd bereid zal zijn voor de openbare scholen met de Schoolbe geleidingsdienst Bollenstreek een overeen komst aan te gaan. De bezwaren van de Voorhoutse gemeenteraad Huize AgneS werden ook al door andere gemeenteraden uit gesproken. Men heeft allerwege bezwaren te gen de statuten en vooral tegen de bestuurssa- menstellig waarin men het openbaar onderwijs ondervertegenwoordigd vindt. Burgemeester Van de Wouw: „Bij het opstellen van de statu ten heeft men compromissen moeten sluiten. Niet iedereen kan zich hierin vinden, maar ik Er lijkt wat schot te komen in de plannen voor het voorterrein van Huize Agnes. Volgende week donderdag wordt een maquette gepresen teerd die een indeling van het terrein en het Kerkplein omvat. Burgemeester Van de Wouw zegde toe, dat de bewoners mee kunnen praten over de plannen. DSCHENDAM Morgen It in een grote feesttent er de Meerlaan in Stomp- voor de derde achtereen- --ende maal een popfesti- lehouden. Aan „Stomppop 00 »t van half drie 's mid- q i tot middernacht duurt u"ien ditmaal zeven pop ipen mee waaronder zeer Inde als Transister en Ur- Heroes. janisatie is zoals gewoon- in handen van de jonge- "•ciëteit Oase en de Stich- Asafoetida. Behalve Ur- Heroes-die al bij bijna alle "isie-zuilen op bezoek is est en over wie de Belgi- tv zelfs al een half uur •nde special heeft gemaakt Transister, bekend van de ..Zig-zag", is Marsh Mellow 'oren, de enkele jaren gele- goed bekende rockgroep, ggekomen na een periode individuele muzikale ont- liing. Verder Zero Zero, ^Ox, Satis Factory en Van- -|blues, tijdens het Spring- "nfestival van maart j.l. in itermeer een van de hoog- "nten genoemd, met een rtoire dat bijna geheel uit werk, voornamelijk uiteraard, bestaat. toegangsprijs is twaalf gul- pi vijftig, parkeren is moge- p op het parkeerterrein van ft sportcomplex „de Meer- pst' en op het feestterrein P voldoende hapjes en pnkjes voorradig. OEGSTGEEST Tijdens een gisteravond gehouden ledenver gadering van de PvdA-afdeling Oegstgeest werden er nogal wat „noten gekraakt" omtrent het door het college van B en W inge diende verkeersvoorstel. Zoals bekend is veel kritiek geuit op het college vanwege de keuze van een verkeersplan waar de verkeerscommissie en de raadsfracties niet achter blijken te staan. Ook de PvdA-fractie is een andere mening toegëdaan. De socialistische wethouder van financiën, de heer O. C. van Belle, blijft bij het standpunt van het college. Derhalve kreeg hij het verwijt te horen dat hij niet loyaal was met zijn fractie het geen wél van hem werd verwacht. Van Belle bleef echter op het standpunt staan dat hij niet kon instemmen met een plan dat, met name door de afsluiting van Irislaan en Lange Voort, voor de burgerij nare konsekwenties heeft. Over het een en ander werd diepgaand gediscussieerd en men kwam tot de conclusie dat er over afwijkende standpunten van de leden binnen de fractie duidelijk meer „terugkoppeling" moet zijn. Het werd on der meer bepleit door fractievoorzitter Kohlbeck. Intussen zal volgende week de gemeenteraad wél een voorstel voorgelegd worden meer krediet te verlenen ten behoeve van het verkeers- deskundig bureau DHV dat verkeersplannen ontwikkelt. Het krediet dat destijds is verleend blijkt te zijn overschreden. Het voorstel om te besluiten plan I te aanvaarden, blijkt te zijn inge trokken en komt later aan de orde. Men deelde mede dat er wel een motie van de raad te verwachten valt waarin op plan II-plus voor het verkeer wordt aangedrongen. Met de Leidse universiteit is overeenstemming bereikt voor de bouw van 200 studentenflats op het in de nabijheid van het Gor- leous laboratorium aan de Wassenaarseweg. Ook voor Haaswijk worden plannen ontwikkeld. De bouw van de vierde openbare lagere school moet zo snel mogelijk plaats vinden. Het probleem is dat het gebouw, dat 1.900.000 gulden gaat kosten, daarmee on geveer vier ton duurder uitkomt. Dit laatste bedrag zal Oegst geest moeten opbrengen en daarvoor moet een oplossing gezocht worden. Een van de suggesties die gedaan werd is: verkoop van de grond ten behoeve van bungalowbouw, waarop nu het nood- onderkomen van de 4e openbare lagere school staat aan de Lan ge Voort Rijnsburg pakt Koningin Emmaschool aan De Koningin Emmaschool aan de Smidstraat in Rijns burg wordt In elk geval aangepakt. De school verkeert in een uitermate slechte conditie. Dit deelde gisteravond wethouder Van der MelJ mee tijdens een vergadering van de WelzIJnscommissle. Nog niet duidelijk Is of men gaat kiezen voor restauratie of nieuwbouw. De meeste commissieleden lijken aan deze laatste mogelijkheid de voorkeur te geven. NOORDWIJK Een banden- lichter was zo'n beetje het eni ge gereedschap dat een 21- en een 23-jarige Noordwijker ge bruikten voor het plegen van een serie inbraken en diefstal len. Daarmee zagen zij veelal kans het bovenlicht van een buitendeur open te krijgen om vervolgens een woning of an der pand binnen te dringen. Voor die bezigheden eiste de' officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen ieder van de verdachten zes maan den gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar. In Hillegom aan de Heemsker klaan werden een tv.-toestel en geluidsboxen gestolen, maar ook in Sassenheim, Voorhout, Noordwijk en ande re plaatsen werd hier en daar ingebroken. In het algemeen was de buit niet erg groot maar de officier van justitie moest vaststellen dat verdach ten heel wat narigheid hebben veroorzaakt. En toch was er aan geld niet zo'n gebrek want bij een verdachte thuis lag bij na tweeduizend gulden in een emmertje. Vonnissen óp 3 juli. VRIJDAG 20 JUNI 1980 PAGINA 7 LEIDSE COURANT Het ministerie van gemeente Noordwijk de neus gezet. De huisvesting van bibliotheek moet goed en aangepakt, zegt de rijksin- het bibliotheekwezen, want er grote kans, dat met de wordt gestopt. Het bij- Jvan een paar containerlokalen als een soort zoethou- dienen voor een naar nieuwbouw, oplossing, heeft bijna vijf jaar gelegen heid gehad om te voldoen aan de voorwaar den die destijds ten aanzien van de huisves ting van de bibliotheek zijn gesteld en nu vindt het ministerie het welletjes, tot medio september krijgt de gemeente respijt om spijkers met koppen te slaan en anders gaat de geldkraan van het rijk dicht. Voor de inspectoriale „dreigbrief" bestaat zeker aanleiding. De situatie in het noodge bouw aan de Weteringkade is onvoorstel baar. De boeken puilen uit de rekken en moeten van armoe op de vloer worden ge stapeld. Er kan geen rek meer bij. Naar de geldende maatstaven zou de beschikbare ruimte niet meer dan 18.000 banden mogen omvatten: in de Noordwijkse boekerij staan er ruim 26.000. Voor het personeel is nau welijks ruimte over. Er is gewoon sprake van een noodtoestand. En inmiddels neemt de leeslust van de Noordwijkers toe en ook de behoefte aan informatie. De voorgenomen nieuwbouw wordt opge houden door een grondkwestie. De onder handelingen met de eigenaar van het per ceel, waar de bibliotheek moet komen, zit ten in het slop en nu de man tegen de plan nen van de gemeente beroep heeft aangete kend bij de Kroon, staat de zaak voor jaren op de helling. De vorige maand scheen er toch weer schot in de bibliotheekbouw te zullen komen, als de gemeente daarvoor de grond beschikbaar wilde stellen, die oor spronkelijk bestemd was voor een squash- hal. Het bestuur van de publieke boekerij ging daarmee accoord en zou zelfs geen be zwaar hebben tegen een eventuele bouw van een paar kleine woninkjes boven de bi bliotheek. De culturele commissie maakte evenmin bedenkingen en het leek er op, dat de bouw in een stroomversnelling was geko men. Inmiddels blijken zich nieuwe problemen voor te doen. Er is advies gevraagd aan de dienst van gemeentewerken en naar ver luidt ziet men daar de plaatswisseling niet zitten. Het terrein van de squashhal ligt wat achteraf in een woonerf-omgeving en nie mand zoekt daar een openbare bibliotheek, menen de adviseurs van openbare werken. Ook de commissie van ruimtelijke ordening zou zich tegen het wisselplan hebben ge keerd en dit houdt in dat men geen stap verder is gekomen. Veel tijd voor touwtrek ken is er evenwel niet meer. De rijksinspec tie wacht af, maar niet langer dan tot nalf september. Nieuwe school: 'Klaverweide' NOORDWIJK De in aanbouw zijnde openbare school aan de Stakman Bossestraat in Boerenburg krijgt de naam „Klaver weide". Deze naam is uit de bus ge komen bij een door de bouwcommissie uitgeschre ven prijsvraag. De ouder commissie beoordeelde de inzendingen en daarbij kwam „Klaverweide" als de beste naar voren- De keuze heeft niets te maken met het gelijknamige verhaal dat destijds op het TV-scherm verscheen. Waar zij wel een relatie mee heeft is het te on truimen schoolgebouw ,,'t Kla vertje". Tevens wordt verwe zen naar de weide, eens beho rend bij de boerderij „Boeren burg", die vroeger in de direc te nabijheid van de nieuwe school heeft gestaan en waar van alleen enkele bomen bewaard zijn gebleven. [tegenwoordig „in" om als schoolverlaters af- van de school te nemen met een kraakactie •zetting. De zesdeklassers van De Leerhoeve irmond hebben een veel vriendelijker manier 11 Zij gaven gisteren een feestdag voor alle \gen van de school. en zijn de leerlingen bezig geweest met de orga- van dit grote spektakel en zij hebben succes ge- Leerhoeve was gisteren een groot pretpark ■lie leerlingen door de zesdeklassers werden uit- gd om deel te nemen aan verschillende evene- em. n- Er was een vlooientheater, spookhuis (echt lg), grabbelton, ringwerpen, buikspreker, noem jp. De Leerhoeve kon konkurreren met een ech- fessionele kermis. Er was echter een groot ver- er rinkelden geen kassa 's. Behalve de aktivitei- nd deze feestdag hebben de schoolverlaters ook >n musical ingestudeerd die in de komende week voor de leerlingen als voor de ouders wordt op- rd. VALKENBURG Valkenburg verzet zich tegen de in krimping van de enige busverbinding die het dorp rijk is. Buslijn 30 rijdt met ingang van 1 juni nog maar eenmaal per uur; voorheen reed de bus tweemaal in het uur. Om de frequentie weer op het oorspronkelijke peil te brengen is een actie gestart om het ministerie van Verkeer en Water staat hiertoe te dwingen. De inwoners van Valkenburg zijn aangewezen op de busdienst van de NZH of de eigen auto. Dit laatste is ongewenst vanwege de energieproblemen. Dit schrijven een aantal Valkenburgers aan het ministerie. Willen de Valkenburgers echter de auto la ten staan, dan is een redelijk openbaar vervoer noodzakelijk. Zolang men het risico loopt een uur op de bus te moeten wach ten, zal men de voorkeur aan de eigen auto geven. De schamele busverbinding is vooral een hindernis voor ouderen en scholie ren die in andere plaatsen voortgezet onderwijs volgen. NOORDWIJK - Het voor gisteravond vastgesteld openluchtcon cert van de „Big Band Bollenstreek" is wegens het ongunstige weer afgelast. Op de Koningin Wilhelmina Boulevard stond een straffe, kille wind die het verblijf op de promenade bepaald niet tot een genoegen maakte. Er was op de boulevard dan ook geen mens te zien. De Evenementencommissie vond het daarom beter het concert niet te laten doorgaan. Men zal nog eens bekijken of de uitvoering - de eerste die op het brede terras voor „De Heem- borch" zou plaatsvinden - op een latere stadium in het seizoen kan worden gehouden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7