Kleinste basisschool van Hazerswoude bestaat 25 jaai Sportcomplex De Tweesprong bruist van de aktiviteiten Voorwal hoort wat Ja Instellingen vragen buurtcentrum voor Hazerswoude-Rijndijk Geslaagde verkeersmidda ÊddócSowmd Gajus terug in Midas KORTWEG Vaste Burchtschool viert tweede lustrum REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 JUNI 1980 PA^D/P THERESIA-KLEUTERSCHOOL DREIGT TE WORDEN OPGEHEVEN HAZERSWOUDE Hazerswoudes kleinste basisschool, die van de H. Pius X in de Groenendijk, gaat een feestelijke driedaagse tegemoet. De destijds op initiatief van pastoor Avertanus Hennekens (OCD) ge bouwde school bestaat vijfentwintig jaar. Bij de viering van het vijfde lu strum zijn niet alleen de vierenvijftig leerlingen en de drie leerkrachten be trokken, maar ook de tweeëntwintig kinderen van de St Theresia-kleu ter- school. De festiviteiten, waarbij uiter aard ook de ouders (dus: vele Groe nendijkers) worden ingeschakeld, vinden plaats op dinsdag 24, woens dag 25 en donderdag 26 juni. De Pius-X en Theresia-scholieren trek ken op 24 juni naar Rhenen, naar Ouwe- hand's Dierenpark. De dag erna, op woensdag 25 juni dus, gaat om 19.30 uur in het Groenendijks parochiehuis (Pleyn *68) het doek op voor de musical „Pius X..wat een school". Trees Kramp-Ver- kley, verbonden aan de Theresia-kleu- terschool als leidster en Pius X-leer- kracht Hetty Willems maakten de tekst en de muziek van dit muziekspektakel. Alle kinderen van beide scholen dragen een steentje bij aan de opvoering, even als een aantal ouders. Ook een aantal oud-leden van de Groenenvinken, een jongenskoor dat destijds een grote faam had in eigen omgeving en ver daarbui ten treedt ook op. Na de musical is er in de Pius X-school „open huis"; verwacht wordt dat vele oud-leerlingen en leer krachten eveneens hun opwachting zul len maken. Donderdag 26 juni krijgen de Pius X- en Theresiascholieren een filmprogramma voorgeschoteld in het Groenendijks pa rochiehuis, waar ze tevens een maaltijd krijgen geserveerd. In de avonduren (tussen 18.30 en 21.30 uur) is er op het terrein nabij de Theresia-kleuterschool een festijn, dat door Joop Stoeldraijer, hoofd van de jubilerende basisschool, wordt betiteld als „een kermisachtige toestand". Diverse attracties, waaronder een optreden van een stuntvlieger, wachten de bezoekers. De Pius X-school werd vijfentwintig jaar geleden gesticht als zijnde een lagere school voor rooms-katholieke jongens uit de parochie van de H. Bemardus. De St. Jozefschool herbergde sindsdien alleen meisjes, die onderwijs kregen van de zusters Ursulinen. Allemaal geschiede nis, want de Jozefschool bestaat niet meer (in het gebouw is thans een bedrijf gevestigd). En alle jongens en meisjes uit de Groenendijk gaan nu school in het Pius X-onderkomen in Groenestein. Een school, die thans „draait" met in to taal vierenvijftig jongens en meisjes, van wie er vijfentwintig procent niet rooms- katholiek is. Desondanks merkt Joop Stoeldraijer op: „De Pius X-school blijft een katholieke school met een speciale aanpak". Afgaande op de prognoses kan men er tot het jaar 1985 met drie leer krachten het onderwijs blijven verzor gen (momenteel zijn dit behalve Joop 'J tty Willems en Rob Hil- lemans)." Hoewel. in het komend schooljaar verwacht men een leerlinge naantal van vijftig. Eén te weinig om drie leerkrachten te handhaven, dat wel, maar de regel die het ministerie van On derwijs in acht houdt, pleegt niet la mi nute van kracht te worden. Stoeldraijer: „We houden ons vast aan de prognoses en aan de verwachting dat zich in de Groenendijk af en toe een gezin vestigt met kinderen". Want zoals bekend: wo ningbouw (zodat zich jonge gezinnen kunnen vestigen) mag van hoger gezag in de Groenendijk niet worden gepleegd. De vier onderwijskrachten even terug Vèrkley. Achter hen Hetty Willems Bij de viering van het vijfentwintigjarig bestaan van de Pius X-basisschool is er toch een minder prettig iets. De There sia-kleuterschool zal met ingang van het komend schooljaar slechts veertien kin deren tellen. Stoeldraijer, van de Pius X, weet uit (nog onfficiële) kringen van het ministerie van Onderwijs dat het „Zwaard van Damocles" boven het kleu teronderwijs in de Groenendijk hangt. Met andere woorden: dat het door Trees In de schoolbanken. Op de voorgrond Rob Hilleman en Trees Kramp- mode en Joop Stoeldraijer. Kramp-Verkley geleide schooltje aan het eind van dit kalenderjaar, dus op 31 de cember 1980, zal moeten worden geslo ten. Stoeldraijer nogmaals: „Houd me te goede, het is een onofficieel bericht." De betrokkenheid van de ouders bij het onderwijs aan de Pius X-school, die dui delijk een buurtfunctie heeft, wordt heel vaak gemanifesteerd. Slechts één voor- beeld: voor de viering van het vijfent wintigjarig bestaan brachten de ouders van de scholieren én een aantalt ven spontaan geld bijeen. Daaron komende week niet alleen feest leerlingen, maar ook voor de oi ympisc rden c Coubi lene v al geh torisch Want: het is „hun" school, de Piusn het is tevens feest voor de kleintympisc de Theresia kleuterschool. Stoelhpelde „Zij worden overal bij betrokkefdienei eindelijk viert die gedachte van ii. oivn tie van basis- en kleuteronderwijs' al lang hoogtij". s in rmaal t deze v tclusie i jgleraar iket gel iroerige intieke ALKEMADE Het sportcomplex „De Tweesprong" bruist van sportie ve aktiviteiten. Niet alleen is het zwembad op warme dagen bomvol, ook de sporthal is de gehele dag vol ledig in gebruik. Dat een sportcom plex in Alkemade een succes zou worden, was te voorzien, maar dat er zoveel vraag naar sportruimte zou komen dat men makkelijk nog zo'n ruimte zou kunnen gebruiken, heb ben weinig mensen in Alkemade kunnen voorzien. Mede door de aanwezigheid van een gezellige kantine en niet te vergeten de bowlingbanen, is „De Tweesprong" hét ontmoetingscentrum van Alkemade ge worden. Op zondagmiddag bijvoorbeeld komen honderden supporters van de handbalvereniging „Oase" uit Rijpwe- tering/Oud Ade de verrichtingen van hun club volgen. Maar ook de andere sporten zoals badminton (Apollo), vol leybal (Salvo in up go), basketball (Dunk inn), zaalvoetbal, tennis (Tennis vereniging Alkemade), korfbal en gymnastiek (Excelsior) hebben over be langstelling niet te klagen. Afgelopen winter zijn er ook aktivitei ten georganiseerd, die eigenlijk niets met sport te maken hebben, zoals een optreden van het Residentie Orkest en van „Liefde voor Harmonie". Dergelij ke concerten bleken een dusdanig suc ces dat zij beslist herhaald of verder uitgebreid zullen worden. De heer Paasman, bedrijfsleider van „De Tweesprong", is een man die alle mogelijke aktiviteiten van ganser harte stimuleert; vernieuwingen, veranderin gen en uitbreidingen gaat hij niet uit de Bedrijfsleider Paasman voor „De Tweesprong". weg. Hij werkt nu al met een basisbe- steeds stijgende energieprijzen, zijn een zetting van 13 personen, waarvan 5 aantal energiebesparende maatregelen part-timers (excl. kantine en bowling- genomen, zoals spouwmuurisolatie en banenpersoneel), maar in de zomer ko- een kostbare installatie om warmte te men daar nog vele vakantiekrachten rug te winnen in het binnenbad. Men hij. denkt ervoer om in de nabije toekomst Kosten de buitenbaden 's nachts te gaan af- Omdat de kosten voor exploitatie van &k®nh!l'nn ecn later stadium ook de een zwembad schrikbarend hoog zijn en nog hoger worden als gevolg van Het aantal recreatieve zwemmers in het binnenbad is enorm toegenomen; 's morgens in alle vroegte is het voor de deur van het zwembad al dringen ge blazen. De eerste 4 maanden van 1980 hebben enkele duizenden mensen méér dan in de eerste 4 maanden van 1979 hiervan gebruikgemaakt. Het streven is in de toekomst nóg meer uren beschik baar te stellen aan recreatieve zwem mers, dat is mogelijk doordat afgelopen winter een groot deel van de wachtlijst voor zwemles is weggewerkt. Zwemvierdaagse Eén belangrijk evenement, dat met ras se schreden adert, is de zwemvierdaag se van 23 tot en met 27 juni (17.00 uur tot 20.00 uur), georganiseerd door Zwem- en Poloclub Alkemade (Z.P.C.A.). Men kan kiezen uit 4 afstan den, nl. 250 mtr., 500 mtr., 1000 of 2000 mtr., deze afstanden moeten dan 4 van de 5 avonden gezwommen worden (slotavond verplicht). Rond de zwemvierdaagse zijn een aan tal andere aktiviteiten, zoals optredens van de boerenkapel en gymnastiekve reniging Excelsior (dames en heren) op gelijke en ongelijke brug en trampoline springend. De groep Ranonkels verzorgt recreatie ve spelletjes op het gras, men kan pof fertjes en suikerspinnen eten, er is een demonstratie met radiografisch be stuurbare bootjes in het familiebad, de kunstzwemgroep Zijl L.G.B. uit leiden vertoont haar kunsten,' evenals de Ju dovereniging uit Roelofarendsveen. Bo vendien verzorgt de Veense volksdans groep, in nieuwe kledij, 2 demonstraties volksdansen. HAZERSWOUDE De stichting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk, het wijkcomité Rhynenburch, de speel tuinvereniging De Rode Wip, de Stichting Peuterspeelzalen en nog enkele andere instanties uit Hazers woude hebben een „stuurgroep" in het leven geroepen. Op vrij korte ter mijn wil dit gezelschap bij burge meester en wethouders een nood- jruimte aanvragen in de vorm van (een houten bouwsel. Later, zo vindt de groep, kan in het nog te verwe zenlijken bestemmingsplan Zonne veld een definitief gebouw worden geschapen. Met betrekking tot ad vies verwacht de vertegenwoor diging van bovenstaande instellin gen van de Rijndijk steun van Jeugd- en Culturele Raad. De stuurgroep wil komen tot een geïn tegreerd activiteitenplan, op materieel zowel als immaterieel terrein. Jonge ren- en peuterwerk, VOS-cursussen, speel-o-theek, cursussen voor ouderen en wijkcomité zouden hiervan de voor delen moeten gaan plukken. Hoog in het vaandel van de groepering staat, om het doel te bereiken, een eigen per manent buurtcentrum. Stuurgroep-lid C. v.d. Bos heeft op een bijeenkomst van de Jeugdraad kenbaar gemaakt dat het multifunctionele centrum Het An ker (in Rhynenburch) geen permanen te ruimte genoemd kan worden. Deze is, naar de mening van de leden van de groep, meer geschikt voor wat officiële re zaken, die geheel verzorgd kunnen worden door personeel van Het Anker. Andere redenen die aan de wens van de realisering van een permanente ruimte ten grondslag liggen, zijn: de grote behoefte hieraan (waarbij vooral wordt gedacht aan een peuterspeelzaal)- en de moeilijke financiële positie waar in de diverse verenigingen, instellingen en dergelijke aan de Rijndijk verkeren. In eerste instantie staat de stuurgroep het ontplooien van activiteiten aan de Rijndijk, met name in de wijk Rhynen burch, voor. Later zouden deze kunnen worden uitgebreid in het dorp. Wat dit betreft wordt gedacht aan het aantrek ken van een sociaal-cultureel werker voor beide delen, Rijndijk en dorp dus, van de gemeente. De groep Gajus, die aanstaande zaterdag In het Alphense jongerencentrum Midas optreedt, Is geen onbekende. De groep gaf al enkele concerten In de Alphense omgeving die goed uit de verf kwamen. Gajus brengt in hoofdzaak rockmuziek. Binnenkort brengt deze Nijmeegse formatie haar eerste single uit. Het optreden begint om nepen uur. AARLANDERVEEN De muziekvereniging D.S.S. organi seert, zaterdag 21 juni in en om het Dorpshuis een grote rom melmarkt. Tijdens deze markt die om half twee begint, zijn er veel spullen te vinden, waaronder antiek en veel artikelen uit grootmoeders tijd. LEIMUIDEN Het jaarlijks dagje uit van de Leimuidense da- meskrans valt dit jaar op dinsdag 24 juni. Bestemming blijft nog een verrassing. Vertrek om 8.30 uur bij de Hervormde Kerk te Leimuiden. Kosten voor deze dag bedragen 45.- per persoon. Opgave is mogelijk bij de volgende dames: Mevr. Noordman, telnr. 8384, Mevr. Heyningen 9271 en Mevr. Kuling, tel.nr. 8597. LEIMUIDEN Op zaterdag 21 juni organiseert judovereni ging „Sotai Renshyu' een jeugd-judo toernooi waaraan ook clubs uit Koudekerk a/d Rijn en Woubrugge mee zullen doen. Aan vangstijd 9.00 uur in gebouw 't Spant te Leimuiden. Fietsvierdaagse in Zevenhoven ZEVENHOVEN Kinder Vakantie Werk <KVW) 'Zevenhoven' houdt van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni de avondvierdaagse voor fietsliefhebbers uit Zeven hoven en omliggende ge meenten met routes van 15, 25 en 40 kilometer. Een startkaart kost tijdens de voorverkoop vier gulden, aan de start moet er zes gulden voor neergeteld worden. De opbrengst van het fiets-evenement is be stemd voor het KVW. Er zijn vier verschillende rou tes uitgezet van 15 kilometer. Voor de meer geoefende fiet sers zijn de afstanden 25- en 40 kilometer. De routes hebben met elkaar gemeen dat zij de fietsers langs de mooiste plekje rondom Zevenhoven voeren. De organisatie heeft zoveel mogelijk getracht rustige we gen in de routes op te nemen, zodat er niet of nauwelijks last wordt ondervonden door de fietsers van gemotoriseerd verkeer. Het KVW verwacht dit jaar een record aantal in schrijvingen, vorig jaar waren er 450 deelnemers. Er wordt iedere avond gestart tussen kwart over zes en ze ven uur bij het Dorpshuis in Zevenhoven. De laatste fiets- avond verzamelen alle deelne- menrs zich rond acht uur in de Schoolstraat voor de feestelij ke intocht. Na de intocht wor den de medailles in het Dorps huis uitgereikt en begint al daar het traditionele 'fietsen- bal', waar overigens ook ande re belangstellenden dan de deelnemers welkom zijn. De voorverkoop-adressen zijn R. Mol aan de Verlaat 6, W. Bos aan de Dobbe 12 en H. Her man aan de Dobbe 22. KOUDEKERK/HAZERS- WOUDE De Vereniging Veilig Verkeer Nederland afd. Koudekerk aan den Rijn Ha zerswoude hield gistermiddag in „De Ridderkhof" een jeugd- verkeersmiddag voor de „ver- keersproefklassen" van alle basisscholen binnen de afde ling. In zijn welkomswoord begroette afdelingsvoorzitter M. van der Putten onder ande ren burgemeester G. Swaan van Koudekerk. Daarna start te de heer Pierre van der Wee, regionaal consulent van de V.V.N. met een door hem ont worpen verkeersspel Drie teams, elk van acht kir- deren vertegenwoordigend de scholen van Hazerswoude- Dorp, Hazerswoude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn, herkenbaar aan het dragen van respectievelijk rode, gele en blauwe shirts, streden om de hoogste puntenaantallen. Van elk van de teams werden vier kinderen ingezet in een spel, dat grote gelijkenis ver toont met het bekende T.V.- spel „Ren je rot". Twee kinde ren speelden in een verkeers- chiedei regelkwis en twee ki) de v° streden om de meest cr)avenck kwaliteiten. ï'en 'P Tenslotte volgde de pifstaterii technische kennis van lket z'j.r hendigheid op de fieti "et JjJ deskundige jury, waarin?® °P"® genwoordigd politie-funMen m1 rissen uit beide gemeentl aanye slisten in twijfelgevallei?Prak®r beantwoording, beoor(Pr(* zÜr de creatieve product<jne,^en waakten over de juiste' wistel ties op het score-bord. 1 Griek Gedurende het, ondeif®n' vo moediging van omgev4ve Sex supporters, zeer levendir'stus, 1 lopende spel, deden allnPel"or wezige kinderen mee a.415- ae „zaalkwis". De uitein-rre 204 uitslag, die onder luid feten werd bekendgemaakt 1m"s "J* Hazerswoude-Rijndijk 7?kelen ten larrew; Hazerswoude-Dorp 63 fierne Koudekerk aan den Rij?&st punten. m°d< De prijsuitreiking vondan& zul door de afdelingsvooP die tevens dank bracht P?ers heer Van der Wee en aF'en w' dewerkers aan deze ges „V eilig-V erkeer' '-middasHH TH] ALPHEN AAN DEN RIJN De Vaste Burchtsch. de Planetensingel in Alphen viert haar tweede lustri gelegenheid van dit tienjarig bestaan wordt er van 23 met 26 juni een 'feestweek' gehouden. De feestweek geopend met een grootse fancy fair. Een groot gedeelt de opbrengst hiervan wordt geschonken aan het Emmi -m derziekenhuis in Amsterdam. De fancy fair wordt maandagavond 23 juni gehouden val zeven tot negen uur in het schoolgebouw. Alle belangstel11* zijn tijdens dit evenement welkom Voor de leerlingen groot aantal festiviteiten bedacht zoals een vossejacht, vend ganzebordspel en een pannekoekenfeest. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats- Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeldI I Naam. Adres. Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE Zomeravond -l lï zang in Leimuiden LEIMUIDEN De lijk Gemengde Zangi ging „Excelsior" zal vrijj juni haar jaarlijkse avondzang honden in d4t de J formeerde kerk te Leinf huis Deze avond begint onfe dry uur, de toegang is grander in t Deze zangavonden zi) burge langzamerhand een begiii.ssie worden voor LeimuidenLgj. u de 58 jaar oude organiseert deze al zo'n f Men kan vrijdagavond e)^11 treden verwachten van ItHolla mengd koor van „Ex< dat enkele bekende lit ten gehore brengt, waai Ambrosiaans Lofgezani E. Gebhard, Pollite van C. Saint-Saens en Knows van R. de Het meisjeskoor vervolgt hi gramma met drie negi tuals waarna het kint van „Excelsior" samen kinderkoor „De stemsL^ tjes" uit Amstelveen fo de fj zullen zingen uit het boejaan te les wordt nieuw" van feen a( Lam. De verschillende jekenint zullen onder leiding staa' dirigent Frits Heil. :evaa le wc ee ierin end aan ïer. 'UW Nij actie

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4