Dienst Openbare Werken van Alkemade naar bedrijfshallen van Van der Meer Bisdom maakt bezwaar tegen verbouwing parochiehuis Vrouw maakt tevergeefs aanspraak op woonruimte in Leimuiden GEMEENTEKOOPTHALLEN VOOR 1,2 MILJOEN Overdadig programma vakantiespelen Alkemade 5KF Ambtenaren van Leimuiden kunnen het werk niet meer bijbenen REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 17 JUNI 1980 PAGII "f AI ALKEMADE De dienst Openba re Werken gaat verhuizen naar de hallen van het bedrijf van H.A. van der Meer aan de Korte Goog in Roelofarendsveen. Deze nieuwe huisvesting zal oplossing bieden voor de huidige, veel te krappe ruimte van Openbare Werken, eveneens aan de Korte Goog. Het voorstel van het college kwam gis-, teravond als toegevoegd punt op de agenda van de commissie Finan ciën ter tafel. Met de overname van de bedrijfshallen is een bedrag ge moeid van 1.200.000 gulden. Een aanzienlijk lager bedrag dan de twee miljoen gulden die voor dit doel op de begroting zijn gereser veerd. Alle commissie-leden waren het er wel over eens dat een dergelijke kans niet gemist zou mogen worden, al werden er wat kritische noten geplaatst, met name ten aanzien van de snelle beslissing die de commissie moest nemen op basis van een beperkt aantal ge gevens. Voorzitter H.M.L. van Duijkeren: „Dit voorstel is tot stand gekomen door snel inspringen door het college op de plannen van Van der Meer. De grond van de buur man is maar éénmaal te koop, deze kans moeten wij grijpen". Van der Meer wil nieuwe hallen gaan bou wen omdat de huidige huisvesting te klein geworden is. Onder meer is de opslag te. klein geworden en is de werkruimte on doelmatig. Door de nieuwbouw worden de huidige hallen overcompleet. De bedrijfs ruimten zijn voor Openbare Werken echter het ,ei vfen Columbus, aldus Van Duijkeren. Het geheel is in goede staat van onderhoud maar, aldus van Duijkeren, er moeten nog wel enige kosten wórden gemaakt om de panden geschikt te maken voor Openbare Werken. De voorzitter noemde in dit ver band de inrichting, het verplaatsen van de Sportbrug en het Sportpad om aansluiting te blijven houden met het huidige werkterrein en eventueel een verbouwing van de hallen. Tevens wees de voorzitter op de mogelijk heid dat woningbouwvereniging 'Alkemade' in de hallen een plaatsje zou kunnen krijgen en dus uit de brandweerkazerne weg kan gaan. Iets wat de regionale brandweer zeer van pas komt aangezien het korps ook al kampt met ruimtegebrek: De heer J.W. Kret (VGA) was het niet hele maal eens met het tweede deel van het voorstel, dat inhoudt dat de heer Van der Meer een stuk grond van 5850 vierkante meter mag kopen van de gemeente, ruwweg gelegen in de buurt van het nood-voetbal terrein van D.O.S.R., richting rijksweg. De prijs die voor dit terrein neergeteld moet worden, is bijna vijftig mille. Op de grond rust de bestemming 'groenvoorziening' en mag dus niet bebouwd worden. „De koppe ling staat me niet aan" aldus Kret die zich gesteund wist door de heer H. van Tol (PA). De heer Van Tol plaatste tevens vraagte kens bij de bijkomende kosten zoals de in richting van het gebouw en dergelijke. Hier wist de voorzitter nog geen ander antwoord op dan dat het totaalbedrag aanzienlijk min der zou zijn dan de eerdergenoemde twee miljoen waarin bovendien nog geen reke ning werd gehouden met de kosten van grondverwerving. De commissie bracht ten slotte een positief advies uit. Isolering In het kader van de energiebesparing stond .gisteravond het voorstel tot het isoleren van de ambtswoningen van de secretaris en de burgemeester ter discussie. Op zich had de commissie weinig moeite met het plan, ook al vond men het wat raar dat het beperkt bleef tot het vullen van de spouwmuren met vlokken. Het isolerings-project kost 2700 gulden. Meer moeite had de commissie met net feit dat de isolering geen huurverhoging zou inhouden. „Tenslotte is het zo dat de gasrekening van hen omlaag gaat en daar steken ze dan ook de centen van in de zak" aldus de heer Kret die hierin gesteund werd door de VVD, CDA en PA. Voorzitter Van Duijkeren wees erop dat het door de minis teriële beschikking niet mogelijk was om de huur te verhogen en betoogde verder: „We praten over hoogstens vijftien gulden in de maand. Ik vind het kinderachtig om daar over door te gaan". Kret: „Ik vind het kin derachtig als zij de huurverhoging niet beta len". De commissie besloot en masse 'morele druk' uit te gaan oefenen op de burgemees ter en secretaris zodat zij de huurverhoging op eigen initiatief zouden gaan betalen. Het voorstel van het college kreeg vooralsnog een negatief advies. TER AAR Het Bisdom Rot terdam heeft bezwaren aange tekend tegen de plannen die in Langeraar bestaan om het parochiehuis ingrijpend te verbouwen. Het inrichten van een nieuwe keuken, nieuwe toiletgroepen e.d. moet onge veer drie ton gaan kosten en de economische afdeling van het bisdom acht dat financieel niet haalbaar. Bij de raad stuitte het bis schoppelijke verzet op enige verwondering, daar met name het CDA-lid Van Rijn het gro te belang van het Langeraarse parochiehuis onder woorden bracht. Na wat over en weer graten werd het voorstel van en W toch door de raad aan genomen, zij het dan voorlo pig. Het voorstel van burge meester en wethouders houdt in, dat de gemeente 25.000.- bij zal dragen in de restaura tiekosten en tevens garant zal staan voor een lening van een ton. Ook andere instellingen, zoals het P.C.I., dragen bij in de kosten van de werkzaam heden. De heer J. van Harten stemde als enige tegen een voorstel van B en W om een perceel grond aan de Oostkanaalweg te verkopen aan de Roelofa- rendsveense projectontwikke laar Van der Meer. Het gaat om het stuk grond waarop tot voor kort een transportbedrijf gevestigd was. Van der Meer heeft daar een negentiental appartementen voor kleine huishoudens gepland, die straks ongeveer 106.000,- per stuk moeten gaan kosten. Nog niet zo lang geleden verklaar de de raad zich tegen het voor stel omdat er een exploitatiete kort van ruim 132.000,- dreigde. Nadere informatie Het parochiehuis Sint Jozef tatietekort wel mee zal vj In eerste instantie zullen de woningen gekocht kunnen worden door gemeentenaren en Van der Meer heeft dan ook de verplichting om de woonruimten voor één- en tweepersoons huishoudens te verkopen aan door het college toe te wijzen gegadigden. Het ligt in de bedoeling om de hui zen in oud-Hollandse stijl te bouwen. CDA-er Van Harten was vierkant tegen omdat hij het bouwwerk ter plaatse zeer ontsierend (te hoog) en ge vaarlijk voor de verkeerssitua tie vindt. Droomstad Vooral Alphenso scholleren bezochten gister gebouw Nabij, aldaar eikaars werkstukken te bekijkt I Niet meer dan twee weken hadden de scholleren de tijd gekregen om geheel naar eigen idee een „droomstad" in elkaat zetten. Dit ter gelegenheid van de lArie Over mine Dienst Openbare Wertyaans] die haar 25-Jarlge jubileum viert. Vier scholen mochten zich creatief uitleven op ideeën om een fantasiestad in elkaar zetten: de scholengemeenschap Albanianae, het Christelijk Lyceum, hel Ashramcollege en de christelijke mavp Immanuël. Bij de ontwerpen werden vooral de punten zoals energiebesparing, groenvoorziening en gezelligheid aangepakt klooi is Het; lesge frani ,Rott( de k Leid jaar alda; derti matt moei van wete aang „Ha tevri Toelichter/zaalbeheerd kuni van de tentoonstelling, nare de heer Van Veen blei zove tevreden met de 1 heb, scholierenbelangstelllnj gesel ilen ALKEMADE Het comité, ge naamd VAK, dat jaarlijks in de gemeente Alkemade de vakanties- pelen organiseert, heeft een huis aan huis te verspreiden boekje uit gegeven, waarin alle aktiviteiten voor de komende grote vakantie uitgebreid genoemd worden. Het boekje is versierd met tal van grappige tekeningetjes, er staat een kleurplaat in en de inleiding is op rijm; kortom men heeft er al les aan gedaan een en ander zo aantrekkelijk mogelijk te presen- opening van de vakantiespelen is 30 juni op het Meerkreukplein te •Oude Wetering om 19.00 uur met een 'spuitvoetbalwedstrijd. Medewerking wordt verleend door diverse brand weerkorpsen uit de omgeving en de DDO-blaasband. Op 7. 8. 9 en 10 juli vindt de avonawandelvierdaagse advertentie IAMAN-LEIDEN B.V. ZIJLSINGEL 2 - LEIDEN plaats in Roelofarendsveen vanaf de Alkeburcht en in Rijpwetering vanaf het Dorpshuis. De slotavond is voor beide groepen vanaf de Alkeburcht voor een groot défilé. Tot 19.45 uur kan men de deelnemers bloemen aanbieden op het Meerkreukplein te Oude Wetering. Viswedstrijden wor den gehouden voor Nieuwe Wetering op 12 juli, voor Rijpwetering/Oua Ade op 9 augustus. Het VAK heeft een roeiwedstriid gepland voor 15 juli in het water nabij Café „De Fransche Brug". Start om 13.30 uur. Natuurlijk wordt er weer "Open Huis" gehouden in het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering, dit is op 22. 23 en 24 juli. Op 22 juli^s mor- tens: alle mogelijke spelletjes, 's mid- ags kreatief bezig zijn met kleien, vliegers maken, verven, kollages, naaldvakken en bloemschikken. Woensdag 23 juli 's morgens „krea tief bezig zijn", 's middags meer kamp. Op donderdag 24 juli is men 'g morgens weer „kreatief bezig" en 't middags is er een quiz en wordt er een „Stuif-es-in" gehouden met een heus songfestival. „Open huis" te Roelofarendsveen is op 4, 5, 6. 7 en 8 augustus in de Alke burcht. De kinderen kunnen zich er bezig houden met vingerverven, kleien, tekenen, handwerken, bloem schikken, stripverhalen lezen of spel letjes doen. Bovendien is er een grote grabbelton. Verder organiseert men s maandags een meerkamp, dinsdags een dierenshow en een songfestival, 's woensdags een ouiz, donderdags morgens bloemschikken en 's mid dags bingo en stoelendans, vrijdags- morgens film en 's middags een eent gemaskerd bal. In Rijpwetering wordt er als vanouds „Open huis" gehouden in het Dorps huis te Rijpwetering op 11, 12, 13, 14 en 15 augustus, 's Morgens kunnen de kinderen schilderen, tekenen, kleien, plakken, etc. 's Middags is er iedere dag iets anders te doen: maan dag missverkiezing, dinsdag dieren show, woensdag visite, donderdag modeshow en vrijdag songfestival. De poorten van Sporthal-Zwembad „De Tweesprong" staan op 28 juli weer wijd open voor de jeugd, die deelneemt aan een grootse sportdag met tienkamp. Bovendien is er behal ve een loterij een fantastische verras sing, maar niemand mag weten wat die verrassing inhoudt Jongeren van 13 tot en met 16 jaar kunnen hun hart ophalen bij zwemwedstrijden 's avonds, 's Middags wordt aan geestelijk gehandicapten gelegenheid geboden te zwemmen. Op 29, 30, 31 juli en 1 augustus vindt weer de avondfietsvierdaagse, het familiege beuren bij uitstek, plaats. (Start Roe lofarendsveen: bij de Alkeburcht; start Rijpwetering: bij het Dorpshuis; start Nieuwe Wetering: vóór het Cul tureel Centrum aan de Achterweg). Op 9 augustus 's avonds heeft men voor de jeugd van 13 tot en met 16 jaar een disco-avond in de Alke burcht op poten gezet Verder Kunnen alle jongeren uit Nieuwe Wetering weer naar harte lust bouwen (en afbreken) als op 5, 6, 7 en 8 augustus het onderdeel „Hut- tenbouw" wordt gehouden op het trapveldje tegenover de firma Haaze- broek aan de Achterweg. Van 11 tot en met 15 augustus mogen de kinde ren uit Roelofarendsveen/Oude We tering hutten bouwen op het terrein van de IJsvereniging aan de Baan te Oude Wetering. Voor kinderen, die graag fotograferen, is er nog een fo towedstrijd. augustus voor kinderen uit alle dor pen van de gemeente Alkemade, wordt dé uitsmijter van de vakanties pelen 1980. Gouden trouw Het echtpaar J. M. Straathof, C. P. Straathof-Berg uit Zoe- terwoude viert vandaag het gouden huwelijkfeest. Vanmor gen werd om half elf in de St. Janskerk een eucharistievie ring gehouden, waarna in het Don Bosco de feestelijkheden rondom deze 50-Jarlge trouw tezamen met de negen kinde ren en de 27 kleinkinderen werden voortgezet. Jacobus Berg is vanaf zijn ge boorte op 28 oktober 1903 al woonachtig in het buurtschap Gelderswoude. Jarenlang werkte hij bij zijn vader Jaco bus op zijn gemengde bedrijf en heden assisteert hij zoon Jacobus, die inmiddels het fa miliebedrijf weer van hem heeft overgenomen, nog dage lijks. Zijn vrouw Cornelia Berg is aan de boorden van de Noord Aa geboren. Voor het dagelijks levensonderhoud is men al die jaren op buurge meente Benthuizen aangewe zen geweest. Kerk en school werden echter trouw in Zoeter- woude-dorp bezocht. Vroeger betekende dat steeds een fikse wandeling van zo'n zeven kilo meter. „Maar juist deze dage lijkse beweging en het groene polderlandschap om ons heen zijn een waarborg geweest voor een gezond leven", laat het gouden bruidspaar weten. ONDANKS HULP VAN TWEE GEMEENTERAADSLEDEN IN KORT GEDING LEIMUIDEN/DEN HAAG Het Leimuidense ge meentebestuur hoeft geen woonruimte te verschaffen aan een van haar inwoon sters, die na een echtschei ding meende aanspraak te maken op een woning. Dit heeft gisteren de president van de Haagse rechtbank beslist in een kort geding dat door de vrouw tegen het gemeentebestuur was aangespannen. De vrouw werd in haar verweer tegen het gemeentelijke besluit tot afwijzing gesteund door twee gemeenteraadsleden. De vrouw had woonruimte geëist op straffe van een dwangsom van duizend gulden per dag De vrouw woonde sinds drie jaar met haar man en baby in een recreatiebungalow aan de Ringvaart in Leimuiden. Deze recreatiewoningen ziin in principe alleen bedoeld voor bewoning tijdens de zo mermaanden. Het gezin woonde er echter permanent Het gezin kon er echter niet worden uitgezet, omdat de gemeente verzuimd had de regels ter bewoning van re creatiewoningen te publice ren. De man werd, ziek, de hypotheek op de recreatie woning werd niet meer be taald en een echtscheiding werd uitgesproken. De wo ning verviel aan de hypo theekbank. De vrouw keerdé met haar baby terug naar Katwijk en trok bij haar moeder in. Zij wilde echter wel zelfstandig woonruimte in Leimuiden verkrijgen. Een verzoek hiertoe werd door het gemeentebestuur af gewezen aangezien de vrouw nog geen vijf jaar in deze ge meente woonachtig was. Te gen deze gemeentelijke be slissing spande de vrouw op 9 juni in kort geding. Leimuiden 2000, een progres sieve fractie van twee perso nen in de Leimuidense raad, trok zich het lot van de vrouw aan en stond haar tij dens het kort geding terzijde met, aldus mevrouw va Puffelen van Leimuiden 2000, "openbare informatie". LEIMUIDEN De agenda voor de gemeenteraadsver- gadering van Leimuiden bevat een opmerkelijk raads voorstel Als punt zeven prijkt op deze agenda de 'nota' betreffende achterstand in afdoening van zaken. Met andere woorden: bet college laat de raadsleden weten waarom ze haar werk nog niet klaar beeft De uitleg is aardig. Het Leimuidense gemeentebestuur heeft zoveel tijd nodig voor bet afhandelen van proce dures, dat bet normale ambtelijke werk erbij inschiet Maar bet Leimuidense college gaat nog een stapje ver der. Het is dit keer een veelheid van niet normale, maar abnormale procedures. Geen procedures van naar recht zoekende burgers, maar bet merendeel is dermate ongerijmd dat bet gevoel ontstaat dat men te gen windmolens vecht Aldus bet gemeentebestuur. Die constatering wordt ook nog eens onderbouwd. Dat moet natuurlijk wel, want de opmerking zonder enige nadere toelichting zon wel erg vreemd zijn. Een vol gend citaat uit de notatwee leden van de gemeente raad stonden op 9 Juni een dame bij tijdens de behan deling van een kort geding tegen de gemeente. Om baar pleidooi tegen de gemeente te bekrachtigen. De verdediger heeft tijdens bet korte geding zijn misnoe gen hierover duidelijk kenbaar gemaakt, waarbij bij het ongehoord noemde dat raadsleden in feite ageren tegen het dagelijks bestuur van een orgaan, waarvan zij als lid deel uitmaken. Tot zover de nota van het Leimuidense gemeentebe stuur. Gevolgd door de conclusie dat het duidelijk is, dat dit soort zaken zoveel tijd in beslag nemen, dat bet ambtelijk apparaat niet meer aan tijdige afdoening van de normale zaken toekomt Waarmee bet Leimui dense gemeentebestuur in feite dus de Zwarte Piet toe speelt naar de twee raadsleden. Mevrouw Van Puffe len en de beer Brambach (belden van Leimuiden 2000), want zij zijn bet om wie het hier gaat Hjn er de oor zaak van dat bet ambtelijk apparaat bet allemaal niet meer kan bijbenen*. „Dit is een schrijnend geval. Het Leimuidens college kan via de hardheidsclausule af wijken van de voorschriften. In een urgent geval als dit aldus mevrouw Van Puffelen die nog eens duidelijk op de "feodale, on democratische wijze" van woningtoewijzing in de ge meente Leimuiden wijst De Leidse advocaat mr. E.G. Spreij, die het kort geding namens de gemeente Leimui den voerde, nam de tegen stand van de twee progressie ve raadsleden niet in dank af. Het duo Leimuidense raadleden over de verwijten van mr Spreij: "Er zijn men sen die in een dergelijk geval in de verleiding zouden wor den gebracht om te gaan kra ken en er zijn mensen die de eerlijke, maar vaak lange weg bewandelen om via lega le wijze hun recht te zoeken. Het is voor ons dan volstrekt onbegrijpelijk dat een Colle ge, waarvan de voorzitter is benoemd door de Kroon, op dergelijke wijze kritiek durft uit te oefenen op de gekozen volksvertegenwoordigers die zwaar beproefde burgers wil len bijstaan om hun belangen op legale wijze te behartigen en proberen hen de weg te wijzen in de doolhof van pro cedures. Toen burgemeester en wethouders in de recht zaak, waarbij overigens nie mand van het college aanwe zig was, door de advocaat liet suggereren, dat de gemeente Leimuiden niet over huur woningen zou beschikken, hebben wij verteld dat 95 procent van de huurwonin gen in het bezit is van de ge meente. Dat, en niet meer is onze inbreng geweest op de rechtzitting. Mogen we alstu blieft de waarheid nog ver tellen. Of is de vrijheid van meningsuiting in Leimuiden ook uitsluitend ter competen tie van burgemeester en wet houders"?. Aldus de raads fractie van Leimuiden 2000, die zich met deze woorden op geheel eigen wijze verweert tecen de verwijten van het college. aan. werl bloei twintig mille HAZERSWOUDE - De lotl j',neE en de fancy fair die de y« eenr balvereniging Bernard us ^ji d ganiseerde om gelden te i 'nj zamelen ten behoeve van' _rac nieuwbouw in de Has ^ruj woudse wijk Rhynenbu je hebben in totaal een kit jip i 20.000,- opgebracht. 0rai Met de activiteiten heeft vereniging van voorzitter toegl au es Straver de actie „Bert waf{ us Bouwt" op succesvolle J - krui king van de prijs winnende^ Jj00 ten in een bomvolle grote I ^)eVj van Het Anker, waar op v dag en zaterdag vele hond om den de attracties die er st ipoei den opgesteld, bezochten. Ondanks de vele andere evi ementen tijdens het afgeloi ,|oen weekeinde (een popmuziek! tival van Ons Stekkie, ffigj overigens niet zo veel bet ^ur£ kers trok, en een Chili-bije ket| komst in het Groenendijks ,1, h k n men honderden af op het B nardus-feest, dat zaterd? vond werd gehouden. Zij o stateerden dat wethouder B lemon een lot van Hazers* denaar T. Out uit een bei molen haalde, dat het re geeft om met een ander vierdaagse naar Parijs te ken. Ook de andere negent winnaars werden door het aangewezen. Van Tol stapt uit gemeentelijk^ commissie ALKEMADE Het J meenteraadslid H.van uit Alkemade heeft zijn J maatschap van de con sie ad-hoc over verkoop woningwetwoningen digd. De heer Van Tol isl niet langer eens met de If die de commissie voon Volgens de heer Van Tol ifl commissie een 'zoethoud-cr missie', zonder duidelijk] leid. Hij zegt dit in een r aan het college van b f van Alkemade. Het raj meent dat verkoop van j ningwetwoningen, gezien! hardnekkige woningnood,] gewenst is, omdat dit de p tie van de zwakkere W nersgroepen aantast OpJ manier worden de woninf volgens het raadslid onb baar voor de financieel r draagkrathtigen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4