saac Boot winnaar an derde Lelden trafsehoppen toernooi Si ioede tweede dag ®idse «petitie ploegen f EAN promoveert naar overgangsklasse A ZUIDERKWARTIER 'KRAAKT' WERELDRECORD K0RFSCHIETEN Maasdijk niet geplaatst 10.129 Treffersin twaalf uur [OEN GIJSBERS WEER SNEL OP 400 METER Ës Lisseredt het niet ZWEMMEN (Van onze zwemmedewerker) ROTTERDAM Edward Maasdijk van de Zijl/LGB ia eV tijdens de olympische kwa lificatiewedstrijden in Rotter dam niet in geslaagd zich voor een individueel nummer te plaatsen. Dit ondanks een voortreffelijke tijd op de 100 meter vlinders-- lag. Maasdijk bracht 57.25 op de klokken, een resulaat goed voor een tweede plaats achter Kees Vervoorn en een per soonlijk record. Ook op de 100 meter vrije slag verbeterde Maasdijk zijn beste persoonlijke prestatie. Maas dijk zwom die afstand in een tijd van 54.25. Peter van Noort (De Spartaan) zegevierde weer bij het kogelslingeren. Zijn beste resultaat was dit keer 50.50 meter. naar sterke tijden 3.58.5 en 4.05.5. Om de successen op de loopnummers compleet te maken won Bram Wassenaar de 5000 meter in 14.30.8. Hans Righolt liep hier met 15.11.1 een sterk persoonlijk record. Rob Rijskamp sprong 6.49 me ter ver en liep de 110 meter horden in 16.0. Voor Theo Brussche ging deze afstand in 16.3. De dames van AV Holland blij ven in de derde klasse in de top meedraaien. Esther God- dijn was een van de juniores, die hier goed meedraaide. Haar hordetijd was 15.3, terwijl zij 1.50 hoog sprong, een zelf de hoogte als Hestêr de Boo. Netty Brussëe liep de 800 me ter in 2.27.1. Op de 100 meter sprintte Joske Boom naar 12.7. Zij sprong ook 4.98 ver. Marion Komdeur finishte op de 400 meter in 62.8. De tweede damesploeg van De Bataven heeft met een goede tweede competitiedag een kans op de finales verkregen. De ploeg kende geen zwakke resultaten. Sandra van de Graaf stootte 9.55 meter met de kogel. Janet Hendriks liep de 100 meter in 13.0. Jolanda Dorlas kwam over de 28 meter met de speer en Gerry Lodder liep de 800 meter in 2.27.8. SCHAKEN LEIDEN De Leidse kam pioen Lisse heeft de sprong naar de KNSB-competitie niet kunnen maken. De laatste wedstrijd tegen US eindigde niet in het benodigde gelijkspel maar een 6-4 neder laag. Bij een 5-4 achterstand trachtte John van Dijk zijn af gebroken partij nog te winnen, maar zijn pogingen werden niet beloond. TENNIS IOU r :N Met grote behendigheid en --Jt schoot Isaac Boot in zijn laatste vo Ipoging raak en kwam daarmee op 'Treffers uit vijf mogelijkheden. Hier- Werd de 13-jarige UVS-er terecht Kupjnaar van het strafschoppentoernooi, de voetbalvereniging Leiden voor de de maal had georganiseerd, dit keer Belegenheid van het 40-jarig jubileum deze club. en in die eindstrijd i-goalie Rob Boersma bij voorkeur maal moesten passeren. Onder toe- 4. oog van ex-internationaal arbiter van Ravens was het Isaac Boot die de aal met zijn bijna maximale score voor ch tl opeiste. tugdf de tweede plek moest een extra ronde den ingelast. Dennis Stuyfzand (Do- cos), Marcel Prins (Unitas Leiden) en Jo- han van Tongeren (Roödenburg) hadden ieder driemaal doel getroffen. De 10-jarige Prins benutte zijn kansen beter en werd dus tweede. Van Tongeren (14 jaar) zag zijn laatste schot op de paal afstuiten en moest daardoor genoegen nemen met de derde prijs, terwijl de kleine Dennis Stuyf zand (10 jaar) al in een eerder stadium af haakte. Hij pakte de vierde plaats. Mare de Jong (Roodenburg) en Bennie de Rooy (Lugdunum) waren de overige finalisten. Volendam eerste De verenigingsbeker voor het beste resul taat bij zowel de D als E-pupillen werd za terdag tijdens het jubileumtoernooi van Leiden veroverd door Volendam. In de poule van de D-pupillen werd het Rotter damse Feijenoord eerstq. Volendam won van de andere E-pupillen. De Leidse clubs UVS en Leiden deden het niet zo best. Van de vijf deelnemers werd de Kikkerpolderploeg derde en de jubilaris laatste. UVS startte overigens zo gek nog niet. De D-jongens wonnen van Sparta (3-0) en Leiden (1-0), terwijl in E met Sparta werd gedeeld (0-0) en Feijenoord klop kreeg (1- 2). De laatste duels echter deden de Leid se blauwwitten de das om. Volendam won met 1-0 van de D-pupillen en met 3-0 van de E-aspirantjes, terwijl Feijenoord daar nog een 4-0 (E) en een nederlaag en Lei den een remise (0-0) bij deed, zodat 'slechts' een derde plek voor de UVS-er- tjes was weggelegd. De jeugd van de organiserende vereniging kwam tot twee winstpunten in totaal. Maar de ervaring op zich was er natuurlijk niet minder om... Haarlem-doelman Rob Boersma staat gereed om een van de vele hem 'gezonden' strafschoppen te ver werken. Lau van Ravens en de toeschouwers wachten eveneens af. T»LEIDSE COURANÏ MAANDAG 9 JUNI 1980 PAGINA 17 Het Atphen8e TEAN heeft door een 5-4 ing op het Rotterdamse Racketeers 2 de naar de overgangsklasse A bewerkstel- Tine Langeveld had door drie winstpartijen belangrijk aandeel in deze nipte zege. 'phenaren kwamen met een 2-3 achterstand uit [enkelspelen. Door winst in de heren- en da- ubbels werd een 4-3 voorsprong genomen, LEIDEN - m tel ai De promotiestrijd om een plekje in de overgangs klasse A had een erg spannend verloop. Maar liefst zes partijen werden in drie sets beslist. Tine Lange veld klopte Nederpelt met 7-5, 6-2. Jan Willem Bruin zorgde voor het tweede winstpunt voor TEAN door een zege op Jansen: 2-6, 6-3, 6-0. Ivar de Jong kon het net niet bolwerken te'gen Bol: 6-2, 5- 7, 2-6. In de damesdubbel klopten Tine Langeveld en Hanneke van der Klis de Rotterdamse combina tie Nederpelt en van der Klis: 3-6, 6-0, 6-3. Assel- bergs en Bruin waren sterker dan Jansen en Bak ker: 6-2, 0-6, 6-4. In de gemengd dubbels sleepten Tine Langeveld en Charlie Asselbergs het beslis sende puntje in de wacht door een 5-7, 6-4, 6-2 ,zege op Noaks en Asselbergs. Munnik-toernooi De eerste geplaatste in nei nerenenxeispel B Hen- nie Koemans had weinig moeite met Unicumer Thijs Steensma. Koemans hoge tempo leidde naar een 6-4, 6-2 zege. Ook de gebroeders Van der Ca- pellen kwamen in actie. Arnold wees Katwijker Jan de Groot terug met 6-2, 5-7, 6-2. Herman boekte een 6-2, 6-Q zege op Ad Vreeswijk van Roomburg. rreex van oer oapellen bedwong Hans van Bijster- veldt met 6-2, 6-3. Jan Pieter Hop leverde een goe de prestatie door de nummer acht geplaatste F. de Jong uit het toernooi te kegelen: 6-0, 2-6. 7-5. Bij de dames verraste Katwijkse Marijke uuyr ooor een zege op Irma Boumans: 6-4, 6-4. Liselotte van der Bijl van Forescate was sterker dan Ellen Geres- se: 6-4, 6-4. Nu waren de omstandigheden zaterdag prima. Niet al te warm en vooral belangrijk,er was nauwelijks wind voelbaar. Want juist de wind zou spel breker kunnen zijn door een ongunstige beïnvloeding van het schotpercentage. Al heel snel zaten de twee duo's onder de zes meter uit elkaar staan de korven op een schema dat richting tienduizend wees. Mi nimaal achthonderd treffers had begeleider Hen Zierikzee als richtlijn opgesteld. Na een wat zenuwachtige start, de eerste vier schoten volledig mis, tekende het viertal in het eerste uur voor 863 treffers. Dit aantal bleef de eerste uren ongeveer constant, met uit schieters van 910 in het vijfde en 821 in het zesde uur. Juist het aantal van achthonderd, tweehonder per man/vrouw bleek een geweldige stimulans te zijn. Men tilde elkaar als het ware naar die grens toe. Een echt gevoelige terugval bleef uit tot na de verbetering van het record. Toos van Dam:,, We wisten wel dat we het re cord zouden breken. Als we die twaalf uur maar zouden volmaken." Waarop echtge noot Joep van Dam aanvult: „We waren er al na negen uur. Dan valt al wel wat van je af. De concentratie wordt even minder." Het volgende uur werd slechts een aamai van 749 treffers gehaald. Maar mentaal weer opgeladen door het begeleidende duo Aad van der Luit en Hen Zierikzee kwam het viertal weer over het dieptepunt heen. Prompt wordt van vier tot vijf weer een serie van 868 gedraaid. De tienduizend bleef derhalve bin nen bereik. Negen voor zes doorbrak het viertal die magische tiendui- zendgrens: Waarbij de laatste vijftig goals werden begeleid door het publiek dat hardop aftelde. Duidelijk geëmotio neerd (Joep van Dam: ,,lk was blij dat ik een zonnebril op had"), werd de laatste treffer begroet, uuttele minuten later was het afgelopen. Zes piepjes en de stem van de nieuwsom- roeper. Gedurende twaalf uur was er 13.254 maal op de twee korven geschoten. Waarvan 10.129 maal raak, een percen tage van ruim 76 procent. Toos van Dam ieveroe grootste bijdrage: 2618 doel punten, op maar een treffer gevolgd door Joep. Betty Stouten en Hen Devilee kwa men respectievelijk tot 2333 en 2561 scores. Hiermee komen nu, na de Leidse bowlers, nu ook de korfballers van Zuider kwartier in het Guiness Book of Records. BRAM VAN GENT LEIDEN Klokke drie zater dagmiddag evenaarde een viertal Zuiderkwartierleden het wereldrecord korfschie- ten. Aangezien er toen nog drie van de totaal twaalf uur resteerden was al duidelijk dat Betty Stouten, Hen Devi lee en Toos en Joep van Dam een enorme prestatie aan het leveren waren. Toen de ver lossende piepjes van zes uur luid over het veld aan de Montgomery8traat weerklon ken, noteerden de tellers maar liefst 10.129 treffers. Het oude rgcord dat met 7.717 doelpunten op naam stond van het Sassenheimse TOP was niet verbeterd maar een voudig gekraakt. name Peter van Noort maakte zijn faam op het kogelslingeren waar. Met 50.50 meter liet hi alle andere hoofdklassers ach ter zich. Zijn broer Nico kwarr met de discus tot 46.56, het geen evenals zijn kogelstool van 12.79 iets onder zijn kun nen was. Ad van Doo-n liep een zeer sterke hordeVirace Met 14.8 en later 22.6 op d€ 200 meter verdiende hij '^ee kostbare punten voor de plc^c uit Lisse. Goede gemiddelde* waren er vooral op de 400 en de 1500 meter. Op de 400 me ter liepen Arie Rus en John van der Zwet 51.7 en 52.3. Hans Langeveld en Jos Grim bergen noteeerden op de lan gere afstand 4.06.9 en 4.06.4. Paul de Koning was dit keer de junior, die veel aandacht opeiste met 50.36 meter met de speer en 3.80 meter hoog met de polsstok. Martierr van Rijssel stelde daar een 800 meter in 1.57.2 tegenover, ter wijl de derde belangrijke jeug- datleet, John van Lon 11.3 op de honderd meter liep. Piet Waning was op de 5000 meter weer goed voor en grote hoe veelheid punten met 14.31.7. Ook Jan van Heek en Aad Kor- tekaas waren weer in de vorste gelederen terug te vinden met 55.28 'meter speer en 57.3 op de 400 meter horden. De dames van De Spartaan verbeterden hun puntentotaal in de hoofdklasse tot 16.060. Slechts een nummer viel enig zins tegen. Op de de loopnu- mers ontbreken supertijden, e- venals zwakke tijden. Op de sprintnummers verschenen Jacqueline Bierman en Margot van der Schans aan de start. Jacqueline Bierman was de snelste met 12.6 en 2(5.97. Voor Margot werden 12.7 en 27.03 geklokt. Janet Bosman liep een snelle 400, 57.62, na dat zij de 100 meter horden al in 15.56 had afgeraffeld. Henny Möllers nam de 400 en de 80C meter voor haar rekening 60.98 en 2.14.3. Op de 800 meter liep ook Leny van der Poel een uitstekende tijd met 2.17.3. Marjan van der Niet liep de hordenrace in 15.14 Op hoog moest zij met 160 Marinda van der Meer, die op nieuw over 1.65 ging, voor la ten gaan. Bij de krachtnum mers was Marga Kortekaas met 11.78 meter met de koge en 37.32 meter discus hei beste op'dreef. De heren van AV Holland ver liet,en voor eigen publiek d€ degradatieplaatsen in d€ hoofdklasse. De show werd hier gestolen door de buiten landers. Fred Thijs finishte op de 100 meter rna 10.6. Udo Al- brecht flopte over twee meter en Manfred Sahner wierp de slingerkogel maar 40.92. Mar- tien van der Hoorn trok ook veel aandacht met zijn 3000 meter steeple chase 8.59.2 was voldoende voor de eerste plaats. Aya van Gemeren maakte een goede come-back bij het verspringen met 6.50 meter. Roel Hendriksen be wees zijn vorm op de 400 me ter met 51.4, waarna hij dezelf de afstand met horden nam in 57.8. Michel Moll had voor de 800 meter 1.57.3 nodig. Kees Riemens wierp met de speer 56.78 meter. De dames en de heren van De Bataven Leiden werden in Gro ningen in de tweede klasse derde. De dames verbeterden hun puntenrecord tot 11.565. Uitblinkster was Lia Verbeek met 2.17.2. Ook de juniore Mauries Hunck deed weer vaa zich spreken. Vooral de 40G meter ging dit keer snel mei 58.8, maar ook de honder me ter met 13.2 mocht er zijn. Tina Buntsma was hier met 13.0 iets sneller. Bij het springen was Tineke de Groot met 5.11 en 1.60 weer op dreef. Femmy Jansen stootte de kogel naar 9.72 en wierp 30.00 meter mei de discus. Linda Mooijman reikte met de speer tot 27.3C meter. De heren van De Bataven moesten dit keer op de werp- nummers veel punten laten lig gen. Daar staat wel een top prestatie van Koen Gijsbers te gen over. Op de 400 meter raasde hij zonder tegenstand naar 46.7, een tijd die zelfs in de hoofdklasse niet werd gelo pen. Eerder had Koen de hon derd meter al 11.0 gelopen. Zijn broer Maarten was ook sterk op de 400 meter met 50.1. Op de 1500 meter liepen Peter Wezel en Kees van Klink vreugde bij Zuiderkwartier na her verbeteren van het wereldrecord korfschie- Van links naar rechts Toos en Joep van Dam, Aad van der Luit, Betty Stouten, Zierikzee en Hen Devilee. De Leidse atletiek- hebben een goede competitiedag ge- In de hoofdklasse ver voor eigen pu- de degradatieplaatsen. uit Lisse kwam opnieuw goed voor de een plaats in de mid- en een duidelijke van het puntento- van De Spar- hun punten- in de hoofdklasse en dit keer op een positie. In de tweede waren de ploegen- vpn Leiden ook weer voorste regionen terug De tweede dames van De Bataven heeft e- de dames van AV Hol- vooruitzichten op de finale. van De Spartaan in Leiden duidelijk eerste competitieresul- geen uitschieter was. Met

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17