mmmim Sloordwijk moet thuis winnen van Xerxes' Atletiekclubs opnieuw niet op volle kracht 'Ik hoop op een vierde plaats' toernooienreeks De Munnik opent „Leidse" UVS-TRAINER DESAR LEERT COLLEGA EELMAN PASSENDE WINST-FORMULE ip IDEN Vier dagen na beslissende treffen met ;V wacht Noordwijk van- tg alweer de eerste con- ntatie met zondagkam- ien Xerxes. Noordwijk lit de eerste thuisbeurt, vier uur wordt vandaag e" sportpark Duinwetering n- jonnen aan het duel met 'S Rotterdamse hoofdklas- Drie dagen geleden wist ordwijk-trainer John Eel- e n nog bijzonder weinig in de tegenstander af. sur ondertussen heeft Eel- un ongetwijfeld een ver- derend gesprek met UVS- enmeester Gerard Dsar had. UVS immers, leek dit - zoen de passende formule hebben gevonden hoe rxes doeltreffend moest rden bestreden. De Leide- ars, die toch bepaald geen :cesvol seizoen doormaak- wonnen dit voetbaljaar keer van de zondag- mpioen. In Rotterdam rd het 1-3 voor UVS, op eigen terrein versloeg S Xerxes met 2-1. confronteerd met deze me lding toonde Eelman zich ook zeer geïnteresseerd in telefoonnummer van colle- Désar. Zijn kennis van st rxes, kampioen na een com- itie met mede-titelhouders oda en Caesar, beperkte een dag na de wedstrijd n ACV tot dit: „Volgens is het een ploeg die goed tikken, de techniek in de ;r leg ligt vrij hoog. Ik heb ge- ard dat Xerxes moeite heeft spel te maken. Daar kun- wij misschien van profite- Dus Xerxes in Noord- k ook het initiatief laten? iman: „Nee dat niet, thuis is e iet zaak dat we winnen." Ad Noordwijk in de dfuels John Eelman: „Motivatie geen enkel probleem". met ACV een vrij onzekere doelman (Doede ter Veld) te genover zich, in de wedstrij den tegen Xerxes moet Noord wijk opboksen tegen doelman Peter Brunings, een speler die Irokamp' consternatie was groot opvallend hevig in die ir Noordwijk bezette Har- 'jkse kleedkamer op VVOG-terrein. En na- lijk was weer in genade igenomen rossige spits I* Bröring (de 'Bro il kamp' van Noordwijk) de l (Veroorzaker van het tumult, j'flimult dat zo'n kwartier na dal met 1-0 van ACV gewon- 0 duel ontstond. hdat de in een feesttent ingebouwde Noordwijkse eedkamer al was >rmd door feliciterende aisen van diverse soorten ariërend van champagne- onken supporters tot be- esde Asser-spelers) von- 1 de Noordwijkse vrou- n het toch wel de hoogste eveneens een bezoekje te i engen aan de dampende eedruimte. Irokamp' (2) bezoekje dat vanzelf spre id bijzonder op prijs werd teld door de spelers van de sverse landskampioen bij zaterdag-amateurs. Er werd een flesje champagne ingerukt en vrolijk werd er los gespetterd, bleek allemaal voor de ja- „Bro" aanleiding om er echt feest van te maken, iks hupte Brokamp uit dè k en begon een ronde- je op de banken. 'fect van die vrolijke dan- tttij mocht er zijn. Amper (tien seconden later stonden dames nahikkend weer bui- in de haast de champagne de kleedkamer achterla nd. nam een weer in de kleren 'sprongen Bröring pas later 'laatste felicitaties duidelijk iten de kleedkamer) in ont- Igsf nemen.... 'Brokamp' (3) Nu speelde Bröring dinsdag toch 'een bijzondere rol in het Noord wijk-geheel. De spits die in de eerste wed strijd in Assen werd gewis seld, vervolgens na wat on gelukkige uitspraken bij de tweede wedstrijd zelfs niet aanwezig was en na een 'groepsgesprek' toch weer in de selectie werd opgenomen voor het derde, alles beslis sende treffen, kreeg om zijn goede wil te kunnen tonen de belangrijke opdracht mee om middenvelder Frans van der Veen vanuit een Amster damse collegezaal tijdig in Harderwijk te brengen. Een 'onmogelijke opdracht' die dankzij Bro's BMW vol ledig slaagde. Om tien voor half acht waren beide spe lers na een dwaze rit van drie kwartier op het VVOG- veld. 'Brokamp' (4) Veertig minuten na het beëin digen van die dolle rit kwam opdracht nummer twee voor de Bro: Sjaak Sluys werd door Eelman preventief ingewisseld en Bröring kon de wei in. En ook dit karwei klaarde de Noordwijkse Brokamp voor treffelijk. Geroutineerd ver zond hij de nodige knappe pas ses en ook storend kwam de 'veteraanaardig uit de verf. Met zijn zo geslaagde optreden na afloop, kon dus van een ui termate prettige verjaardag worden gesproken. Iets wat Bröring dan ook deed. 'Brokamp' (5) Maar niet van harte». Steeds meer betrok zijn ge zicht, steeds duidelijker bleek dat er onder de vrolij ke opperlaag toch een triest addertje verscholen zat De Noordwijkse 'Brokamp' en zijn rondedans... En ook dat was niet zo vreemd. Want dat lobje, vier minuten voor tijd, dat zo subtiele boogballetje over Doede Ter Veld. Dat balletje nu, had er best ingemogen... Het zou ons van Hutspo(r)t dan ook beslist niet verba zen als Ruud Bröring in de komende confrontaties met zondagkampioen Xerxes wèl, bijvoorbeeld de winnen de goal scoort. Van de dan volgende reac ties in de Noordwijk-kleed- kamer brengen we u van zelfsprekend op de hoogte. Hoogtepunt Hoewel sceptici zullen stellen dat het absolute hoogtepunt van het „Leidse" voetbalsei zoen 1979-1980 in de vorm van de wedstrijden om het alge meen amateurkampioenschap van Nederland tussen Noord wijk en Xerxes nog moet ko men, zal het de oplettende le zers en lezeressen niet zijn ontgaan dat de twee absolute hoogtepunten van het lopende seizoen alweer verleden tijd zijn. Wij doelen dan vanzelfspre kend op de door FC Krant in de vorige week georganiseerde evenementen. Eerst was daar die historische zege die de Leidse Sportpers behaalde op de voetbaltrainers uit de Leid se regio, en daarna dat zaal- )veld waarin bleek dat de doelstelling 'recreatief bezig zijn' zo langzamerhand steeds meer bewonderaars en mede werkers krijgt. Geslaagd dus. De FC Krant kan weer een jaar in ruste gaan. Overigens betekent dit stukje niet dat de wedstrijden tussen Noordwijk en Xerxes niet be zócht hoeven te worden. Integendeel: die wedstrijden kunnen ook best aardig zijn... LEIDEN Dit weekeinde opent de Leiderdorpse tennis club De Munnik de toernooienreeks met haar jaarlijkse open kampioenschap. Voor het herenenkelspel B heeft zich wederom een sterk deelnemersveld aangemeld. De winnaar van vorig seizoen Henny Koemans is ook van de partij. Een mogelijkheid voor Koemans om zich meteen weer aan de kop van het Match tennis Circuit te nestelen en zo de basis voor titelprolongatie te leggen. Koemans, die voor de -'ompetitie dit jaar naar Den Haag was uitgeweken, is dus niet geheel verloren voor het Leidse tennis- gebeuren. Hetzelfde geldt voor de tegenwoordig voor de Metse laars competitie spelende Bob van Overbeeke, die derde staat geplaatst. De Amsterdammer Drost, een oude bekende op het Munniktoernooi staat als favoriet nummer twee genoteerd. De overige onderstreepte posities worden achtereenvolgens ingeno men door Bub v.d. Zee, Jan Willem Bruin, Arnold v.d. Capelle, Herman v.d. Capelle en F. de Jong. Opvallend is het niet ge plaatst zijn van Marinus Brooshooft, vorig jaar tweede in het Match Circuit. Jacqueline v. Wijk, de kersverse jeugddistricts- kampioene, voert bij de dames de lijst aan. Op het eerste gezicht mag alleen Tine Langeveld in staat geacht worden haar van de titel af te houden. Het gemengddubbelspel B telt slechts zes deelnemende paren. Voor Tine Langeveld en Jan Willem Bruin, die morgen het Al- pense TEAN in de Overgangsklasse A moeten zien te brengen, lijkt er in dit onderdeel geen vuiltje aan de lucht wat betreft de titel In het herendubbel staan vier sterke koppels geplaatst. Van de Zee/H. v.d. Capelle, steenman/Drost, Bruin/Brooshooft en daar boven uit springend Koemans en A. v.d. Capelle. Veel concur rentie lijkt er voor deze koppels niet te duchten. De heren-C categorie lijkt een onderonsje van jeugdspelers te gaan worden. Onder de geplaatsten behoort alleen Rob Stam niet meer tot de jongeren. De kansen van Stam zijn moeilijk te taxeren, daar Stam zich de laatste jaren nogal wisselend op de toernooienreeks voorbereidt. Jos Koemans, Maarten Wolterink en Jasper v. Marwijk zijn de andere titelpretendenten. Ekker en Edeman, afgelopen zondag gepromoveerd naar de tweede klasse moeten in het herendubbel C hun titel verdedi gen. Gemakkelijk zal hen dat niet afgaan tegen koppels als Cre- pin/J. v. Leeuwen en R. de Bakker/H. v. Tongeren. Voor de D- categorieën is het aantal inschrijvingen weer ongekend hoog. Zelfs met het grote aantal banen op de Munnik, 12 stuks, zal het niet meevallen de zaken tijdig af te werken. Bij de veteranen zijn Jan de Groot en Inge v. Zuuren de gedood verfde winnaars, Beiden zijn ook in de B-afdeling van de partij, hetgeen genoeg zegt over hun sterkte. EIDEN Ook de tweede competitiedag zul- de Leidse atletiekploegen niet op volle trkte aan de start verschijnen. Vooral bij de frtaven ontbreekt een groot aantal atleten, tok Holland is verzwakt De heren van deze tniging zullen het op eigen terrein vermoe- ijk zeer zwaar krijgen. Samen met onder an- •e De Spartaan zal deze ploeg er alles aan ton om degradatie uit de hoofdklasse te voor enen. hoofdklasse heren wordt morgen in Leiden "wacht. Op de kunststofbaan kan het publiek i weer genieten van topatletiek. In de hoofd- sse komen atleten als Ruud Wielart, Harry hulting, Eltjo Schutter en Roy Sedoc uit. Goede prestaties zijn dus verzekerd. In de hoofdklasse ko men ook De Spartaan en AV Holland uit. De Spar taan staat na de eerste dag op een achtste positie met 25.995 punten. Holland neemt de twaalfde en laatste positie in met 25.034 punten. Beide ploegen behoren daarmee tot de vijf degradatiekandidaten. Voor de ploeg uit Lisse lijkt de kans op afdalen naar de eerste klasse echter gering. Vooral de ge broeders Van Noort verkeren de laatste tijd in top vorm, hetgeen hen al uitnodigingen voor inter landwedstrijden heeft opgeleverd. Met mensen als Piet Waning, Aad Kortekaas en Ad van Doom zal deze ploeg zich vermoedelijk in Leiden goed kun nen weren. Groter lijken de problemen voor de thuisploeg, Holland. De hoop is in deze ploeg voor al gevestigd op de „buitenlanders" Theys, Albrecht en Sahner. Van hen ontbrak de vorige keer Udo Albrecht, die bij de Leidse kampioenschappen nog twee meter hoog sprong. Wellicht kan hij dit keer wel aan de start verschijnen. Dubieus is het optre den van Aya van Gemeren, terwijl ook polsstok- springer Mark van Vliet bij de Leidse titelstrijd licht geblesseerd raakte. In de eerste klasse staat de herenploeg van AAV'36 ook op de laatste plaats. Dit geeft echter een vertekend beeld. Op de eerste dag haalde Harry de Heij bij het polsstokspringen zijn aan- vangshoogte niet, hetgeen een groot aantal punten kostte. De verwachtingen zijn dit keer dan ook ho ger gespannen. De dames van deze vereniging de den het de eerste keer in de eerste klasse goed. De negende positie was meer dan verwacht was nu Maike Persoons naar ADA vertrok. Op de tweede dag zal in Papendal blijken of de dames inderdaad nog goed mee kunnen draaien in de eerste klasse. De heren van De Bataven-Leiden treden in Gro ningen bijzonder verzwakt aan. Drie werpers (Gerrit Verdoes, Jaap van Niekerk en Sjaak Ver- kleij) ontbreken samen met Ton van Velzen en Wybo Lelieveld, die vermoedelijk pas volgende week terugkeert van zijn Amerika reis. Ook de da mes, die opnieuw naar Groningen gaan missen nog enkele goede atletes. Asti Askam en Irene Bunts- ma zijn nog altijd geblesseerd. Desondanks hebben de dames een goede kans zich voor de finales in het najaar te plaatsen. De vijfde positie geeft in ie der geval goede vooruitzichten. Finaleperspectieven zijn er ook voor de dames van De Spartaan en AV Holland. De Spartaan staat in de hoofdklasse zevende. De ploeg, die het moet hebben van goede gemiddelden op de diverse nummers (uitschieters ontbreken) komt op dit moment slechts honderd punten te kort voor een plaats bij de eerste zes. Deze plaats bezetten de dames van Holland in de derde klasse wel al. De zeer jeugdige ploeg zal nu in Zwolle waarschijnlijk weer hoge ogen gaan gooien. COURANT >g ZATERDAG 7 JUNI 1980 PAGINA 15 aan het einde van dit seizoen waarschijnlijk opstapt bij Xerxes en vertrekt naar eredi visie-club Excelsior. Zelfs met Ter Veld in het doel had Noordwijk het erg moeilijk met doelpunten maken, wat moet dat worden met Bru nings onder de lat? Eelman: „Het klopt dat we de laatste tijd problemen hebben met scoren. Maar dat is een kwes tie van drie, vier wedstrijden. Ik denk dat die problemen te gen Xerxes wel uit de wereld zijn." Noordwijk heeft drie dagen de tijd gehad de zaken (blessuers van ondermeer Jan Willem Bogers en John Manuputty) wat weer op orde te brengen. Zo verwacht Eelman dat Sjaak Sluys, al snel gewisseld in het duel met ACV, vandaag weer van de partij is: „Dat wisselen van Sluys was pedagogisch op treden. Door hem er tegen Xerxes weer in te zetten treed ik weer pedagogisch op. Ik ben ervan overtuigd dat Sjaak veel geleerd heeft van die wis sel in Harderwijk." De groep weer te motiveren na zo'n wedstrijd als tegen ACV is volgens Eelman niet moeilijk, ACV of Xerxes hij vindt het beide even belang rijk: „Bij dit soort wedstrijden is het leven van etappe naar etappe. Toen we tegen ACV speelden werd er nog niet ge- dacht aan Xerxes. Nu houden we ons er helemaal mee bezig. Motivatie is geen enkel pro bleem, we zijn nu zo ver geko men dat die prikkel er wel is," aldus Eelman die ernstig reke ning houdt met de mogelijk heid dat Xerxes drie keer moet worden bestreden: „maar dat is niet erg, het seizoen duurt al zo lang dat een ver lenging van drie dagen van geen enkel belang meer is." FRANS VERHOEF NAAR OLYMPISCHE SPELEN VOOR GEHANDICAPTEN SASSENHEIM Frans Verhoef is ge matigd optimistisch wanneer hij praat over zijn kansen bij de Olympische spelen voor gehandicapten die van 21 juni tot 6 juli in Arnhem worden ge houden. Sassenheimer Verhoef, die met Frans Niekerk uit Warmond, deel uit maakt van de Nederlandse scherm- ploeg zegt er het volgende over: „In het meest gunstige geval hoop ik in Arn hem bij de eerste vier te eindigen." Ver hoef beoefent niet alleen de scherm- sport. In 1975 werd de sporter uit Sas- senheim lid van een tafeltennisteam. Verhoef, die in 1974 door een ongeval aan een rolstoel werd gekluisterd, was in 1976 een van de oprichters van een rolbasketbalteam. Van deze ploeg, die een onderdeel is van gehandicapten- sportvereniging De Sleutels, is hij nu aanvoerder en wedstrijdsecretaris. Sinds 1978 beoefent Frans Verhoef de schermsport. Met Van Niekerk, Peter Werner uit Noordwijk, Hans Duindam en Marjolein den Uyl uit Alphen en Marga Diazoni uit Den haag traint hij twee keer in de week onder leiding van Leidenaar Theo van Leeuwen. Verhoef over de schermsport voor gehandicapten: „Wij dragen de normale schermkleding, dus ook het noodzakelijk vest met de electri- sche verklikkers die een treffer van de te genstander registreren. De schermer kan zich uiteraard niet verplaatsen op de loper maar is met zijn rolstoel op een speciaal frame muurvast verankerd. Bij het scher men voor met-gehandicapten komt het aan op 50 techniek en 50% weglopen. Omdat wij ons niet kunnen verplaatsten •bestaat het schermen bij ons voor 100 uit techniek. Schermen in een rolstoel is aanmerkelijk vermoeiender, je moet steeds erg snel reageren." Frans Verhoef beschikt over een ruime trainingservaring. Zo heeft hij het laatste jaar negen keer per maand getraind en de laatste vier maa-nden, bij de centrale trai ning, tien keer per maand. Een maand ge leden deed Verhoef bij een vriendschap pelijk duel met de Duitse olympische ploeg in Oldebroek voor het eerst wed strijdervaring op. Bij het schermen voor gehandicapten komt het voor honderd procent aan op techniek.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13