,ian Oegstgeesterweg Leiderdorp pakt onveilige Voorhof laan aan Nieuwe winkeltjes Voorschoten illegaal actief voor aanleg speelterrein S Koninklijk goud voor jubilerende zuster Subsidie voor De Dreumes Volkstuincomplex nog lang niet van de grond Wassenaarse wethouder Dijkstal opnieuw kandidaat 2e Kamer Bouwvergunning voor 27 MC-antennes 4SBURG Aan de Oegstgeester- B onder de zogenaamde 'remiseflat' orden vier winkelunits gebouwd op plaats waar thans nog een garagebe* ijf is gevestigd. De gemeenteraad be- oot gisteravond de bouw- en exploita- •maatschappij Foreholte bv hiertoe de gelegenheid te stellen. »t college had in het voorstel de diverse ordelen opgesomd. Zo zou het trottoir rbreed kunnen worden, zouden de ben- lepompen kunnen verdwijnen en zou er n beter afgerond winkelcentrumpje on- aan in een woongebied daar daar be- lefte aan had. Tegenstanders waren er ik. CDA-raadslid G. van Egmond bij- lorbeeld, met als medestanders zijn frac- genoten Verheij, Bleichrodt en v.d. wet. Zij zagen in de nieuwe vestigingen :n bedreiging voor de Rijnsburgse mid- nstand. Rijnsburg heeft al te veel win ds. Middenstanders op de publieke tri une waren het hier van harte mee eens. aadslid Van Egmond meende, dat de lad de belangen van de middenstand oest beschermen, dus geen nieuwe win- ilvestigingen toestaan. RIJSBURG De gemeenteraad stemde gisteravond in met het ver strekken van een subsidie van 17.650 gulden plus de huurkosten voor de peuterspeelzaal De Dreumes. De raad meende, dat de tien jaar oude peuterspeelzaal inmiddels haar be staansrecht ten volle heeft bewezen. De speelzaal is gehuisvest in twee loka len van het gebouw van de dienst Ge meentewerken van Rijnsburg. Raadslid De Mooij veronderstelde, dat de speel zaal binnen niet al te lange tijd zal moeten verhuizen omdat de gemeente lijke dienst nu al met ruimtegebrek te kampen heeft. Raadslid v.d.Zwet (CDA) had becijferd dat de gemeente twee gulden betaald per kind per halve dag terwijl de ouders zes hulden beta len. Hij noemde dit een redelijke ver houding. Wethouder Van der Mey liet weten, dat de speelzaal zeker niet op korte termijn zal moeten verkassen. De PvdA-fractie was het daar niet mee eens. De consument zou met het plan ge baat zijn. Ook een deel van het CDA was deze mening toegedaan. De heer Ouds- Burgemeester W.K. de Roos verdedjgde hoorn (RPF) meende, dat de veronderstel- het voorstel door op te merken, dat er ling dat in Rijnsburg al te veel winkels twijfels zijn aan de gegevens over de hoe zouden zijn, gebaseerd was op verouderde veelheid winkels in de gemeente. Cijfers gegevens. De wijk Frederiksoord, die wel- uit 1977 gaven zelfs een onderbewinkeling licht na het verdwijnen van de veiling te zien. De meerderheid van de raad nog uitgebreid wordt, heeft volgens hem steunde het voorstel. De 'remiseflat' aan de Oegstgeesterweg waar in plaats van de garage vier winkeltjes worden gehuisvest. LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 JUNI 1980 PAGINA 7 ERDORP De commissie Verkeer en „jer heeft gisteravond in meerderheid posi- gereageerd op het pakket maatregelen ter iging van de verkeersveiligheid op de ioflaan. De maatregelen waaraan wordt ht zijn het resultaat van intensief overleg ssen gemeente en bewoners. Aanleiding daar- was het aanbieden van circa 450 handteke ningen vorig jaar november door een actie groep. De algemene klacht was dat er te hard wordt gere den op de weg die de verbinding vormt tussen de Gallaslaan en de Persant Snoepweg. Met uitzonde ring van de burgercommissieleden Van Jaarsveld en v.d. Velden waren de commissieleden het er over eens dat bij algehele uitvoering van de maat regelen het karakter van de weg totaal wordt ver anderd, namelijk van een doorgaande route in die van een wijkweg. Of dit inderdaad het geval zal zijn hangt af in welke mate de gemeenteraad prio riteit in het kader van de beleidsplanning aan de voorstellen geeft. Wethouder J. Bezmer (PvdA) hield de bewoners voor dat veel zal afhangen van de budgettaire situatie, van de gemeente. Op dit moment is niet bekend wat de kosten zijn. De maatregelen houden het volgende in: de beide uiteinden van de weg krijgen een an dere kleur verharding in het wegdek; een splitsing van rijstroken door middel van een obstakel ter hoogte van de Kerveltuin; het aanbrengen van groen in deze splitsing; het inbouwen van een lichte slinger in het weg- verloop (asverschuiving) tussen de Bolderikkamp en het Heelblaadjespad; een voetgangersoversteekplaats met vluchtheu vel nabij de kruising met de Gallaslaan; voetgangerslichten bij de oversteekplaatsen; voorrang voor alle verkeer op de Voorhoflaan; eventuele verplaatsing van de bushalte. Wilde planten LEIDSCHENDAM „Wilde planten" is de titel van een door de bekende Leidschen- damse natuuronderzoeker Henk Schut op maandag 9 juni te houden lezing voor de leden van de plaatselijke afdeling van „Tuinbouw en Plantkun de". Henk Schut zal tevens dia's vertonen, vertellen waar en wanneer de planten groeien en een aantal planten en krui den meenemen. De avond wordt gehouden in het dien stencentrum Duivenvoorde aan de Graaf Willem de Rijke laan en begint om 20 uur. Na de bespreking van de „Plant van de Maand" door de heer Van der Schaaf wordt de ge bruikelijke gratis verloting ge houden. Zaterdag 21 juni wordt onder leiding van Henk Schut een ochtend-excursie georganiseerd naar het Heem- park en de kruidentuin in Delft. Het Delftse Heempark is groter dan het Leidschendam- se „Rusthout" en bevat ook een grotere verscheidenheid aan bomen, struiken en plan ten. Omdat het park ook eer der is aangelegd komt tevens tot uiting tot welk een fraai en harmonisch geheel zo'n park kan uitgroeien. Leden maar ook introducés zijn welkom. Aanmelding bij mevrouw Dijkhuizen, tel. 27.79.36 of me vrouw Haver, tel. 27.65.09 (tus sen 18 en 19 uur). VVD ledenbestand Wassenaar weer stabiel WASSENAAR Het ledental van de WD in Wassenaar vertoont, na een verloop van ruim 5% in enkele jaren, weer een zekere stabiliteit Lande lijk is dezelfde tendens zicht baar, wellicht beïnvloed door ledenwerfacties. In de afgelopen jaren verloor de VVD 9% van haar leden (van 102.000 naar 93.000), mede door de aantrekkings kracht van het CDA en D'66 en de ontevredenheid over het tot nu toe gevoerde beleid. Voor de gemeente Wassenaar zijn dalingen genoemd van 20 tot 25%. Deze cijfers zijn dui delijk uit de lucht gegrepen. Noordwijker pleegde ontucht met kinderen NOORDWIJK De Noord- wijkse politie heeft een 57- jarige man aangehouden op verdenking van het plegen van ontucht met kinderen. De Noordwijker had een paar pony's waa. als vanzelfspre kend kinderen op af kwamen. Een jaar lang heeft de man zo intiem contact gehad met een aantal meisjes in de leeftijd van 10 tot 13 jaar. Thuis durf den de kinueren niets te zeg gen, totdat ouders de aard van de vriendschap ontdekten en aangifte deden bij de Noord- wijkse politie. De Noordwijker is vanmorgen voorgeleid voor de Haagse officier van justitie. Hij is al eerder veroordeeld voor het plegen van ontucht met minderjarigen. IORSCHOTEN „Heeft »orschoten illegaal een uk van de Voorwatering in plan Noord-Hofland ge rapt?" De commissie voor eobare werken kwam er steravond niet helemaal Aan het begin van de rgadering werden twee re- amanten gehoord, die be waren ingediend hadden te- n het ontwerp-bestem- ngsplan „Volkstuinen en screatiebad". Namens de cbting „Oud- en Leefbaar ïrschoten" betoogde mr. kloosterman, dat hangen de uitspraak van de roon Voorschoten alvast aar een gedeelte van de Dorwatering gedempt zou iben om in ieder geval het eelterrein rondom het euwe recreatiebad gereed maken. ethouder Eveleens liet zijn anologisch ambtenaar Schreurs aan hét woorö. Die kwam niet verder dan te ver klaren dat het ging om een stukje van dertig meter water. VVD-er De Graaff wil graag dat deze zaak tot op de bodem uitgezocht wordt en hij kreeg' de steun van de andere frac ties. Ook de heer Rodenburg had bezwaar ingediend tegen het plan. Hij kwam tot de slot som dat zijn boerderij gewoon de grond nodig heeft. De ge meente Voorschoten wil graag 2,5 ha grond hebben om het volkstuinencomplex rond te krijgen. Tot verrassing van de commissie bleek dat het colle ge van b. en w. nog lang niet rond is met deze agrariër. Wethouder Eveleens zette uit een dat getracht wordt om kompenserende grond aan te kopen voor het agrarische be drijf. De commissieleden kon den begrip hebben voor de boer, die zijn land nodig heeft voor 60 melkkoeien en veel jong vee, maar begreep niet hoe het college van b. en w. aan de volkstuinders had kun nen zeggen dat in de nabije toekomst het gehele volkstui nencomplex gereed zou kun nen zijn. Uit de gesprekken bleek dat de gemeente al vier jaar bezig is om de grond te kopen van de heer Rodenburg en het steeds draait om het gegeven dat de grond noodzakelijk is om het boerderijbedrijf in stand te houden. De commissie steunt niet het initiatiefvoorstel van D'66-er Alkens om tot aankoop over te gaan van de panden School straat 6 t/m 10. Die panden zijn thans gekraakt en de ko per heeft plannen om op de grond een supermarkt neer te zetten. De commissie deelt wel de zorg van Alkens over het behoud van de struktuur van de Schoolstraat, maar meent dat gezien de voorlopige koop- aktie tussen koper en verko pen de gemeente niets kan doen. De naastgelegen Gere formeerde Kerk is ook niet ge lukkig met de plannen en is e- venals de gemeente tegen een supermarkt. WASSENAAR De wethouder voor onderwijs, cultuur en recreatie in de gemeente Wassenaar de heer H.F. Dijkstal (VVD) is door de afdeling Wassenaar van zijn partij voor de tweede keer op de groslijst van de landelijke WD gezet. Uit deze groslijst worden in een later stadium de kandi daat-VV D-Tweede Kamerleden gekozen voor de eerstvol gende verkiezingen in 198L De heer Dijkstal maakt nu deel uit van een gezelschap van 150 liberalen, die voor de groslijst zijn voorgedragen, hoewel nog niet bekend is of hij op een verkiesbare plaats komt. Daar wordt in later stadium over beslist. De VVD-Wassenaar heeft in de he ren Rietkerk en De Korte en mevrouw Rempt al drie VVD-Ka- merleden, mogelijk gen handicap voor de ambitieuze Wasse naars e wethouder. De heer Dijkstal beheert reeds drie jaar de portefeuille van onderwijs, cultuur recreatie. Illegaal aangehouden NOORDWIJK De Noord- De man zocht met een landge- wijkse politie heeft gister- noot werk bij Noordwijkse middag een illegaal in Ne- bollenbedrijven. Bij de komst derland verblijvende Egyp- van de politie wist een van de tenaar aangehouden aan de twee in Haarlem wonende Noordwijkse Duinweg en Egyptenaren te ontkomen. De overgedragen aan de Haar- ander zal een dezer dagen lemse politie voor uitwij- door de Haarlemse Gemeente- zing. politie op een vliegtuig naar zijn geboorteland wordenm ge zet. ALPHEN AAN DEN RIJN Op de agenda van de commis- Het gemeentebestuur van sie ROSO (Ruimtetelijke Orde- Alphen heeft de laatste tijd ning en Stadsontwikkeling) is veelvuldig klachten gehad de antenne-problematiek als van bewoners die last heb- extra punt op de agenda toege- ben van antennes die ge- voegd. Het college wil liever plaatst zijn in verband met niet regelen maar ziet zich in 27 MC zendapparatuur. De de gegeve situatie genoodzaakt antennes die soms vrij fors om regels te treffen. Een sug- zijn uitgevallen ontsieren gestie in die richting van het het straatbeeld. Directeur O- college is geen antenne aan de penbare Werken van Alphen voorgevel. Aan het opvallend vindt dat hier een einde aan plaatsen van de zend en ont moet komen en stelt dat er vangmasten van 27 MC-appa- voor het plaatsen van een ratuur moet volgens het colle- dergelijke mast een bouw- ge een einde komen, vergunning nodig is. )oor- mmerde azz lim 200 jazzliefhebbers ge- Dten gisteravond van het itreden van de Amerikaan pianist Cedar Walton en Ijn band in Het Wapen van sorschoten. Het concert erd door de Tros opgeno- len en nog dezelfde avond het radioprogramma Ses- n uitgezonden. Naast Cedar falton was een hoofdrol eggelegd voor drummer Illy Higgins aie door zijn evige begeleiuing de groep eeds weer naar een hoog- - punt dreef Het resultaat laps een avond goed door nmerde jazz. Het concert Vjas georganiseerd door de ichting Jazzclub Voorscho- n en de Tros. ->p Namens het bestuur zette de heer Van Huygevoort de jubilerende zuster in de bloemen. Cadeau's waren er van de medewer- kersters in de groep verzorging. Zus ter Cecilia vertolkte hun gevoelens. „Dank voor uw inzet".„Ik vind het overweldigend", zei de jubilaresse in haar dankwoord. „Dat mij zoiets zou overkomen, heb ik nooit durven den ken. Ik vind het een eer, niet alleen voor me zelf, maar ook voor de con gregatie." Daarna bestond er gelegen heid om zuster Eijsink te feliciteren en nog even gebruik te maken van de gulle gastvrijheid van Huize Jeroen. Vanmorgen werd het jubileum ge vierd met een plechtige mis in de ka pel van het bejaardencentrum. NOORDWIJK Zuster J. M. Eij sink, adjunct-directrice van het be jaardencentrum Huize Jeroen, is gistermiddag onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Qrde van Oranje Nassau. De ko ninklijke onderscheiding werd haar toegekend ter gelegenheid van het feit, dat zij veertig werkzaam was in dienst van de medemens. Ter viering van dit jubileum wer den gisteren in de gastvrije socië teit van Huize Jeroen een groot aantal genodigden ontvangen, Waaronder de bewonerscommissie van het bejaardencentrum. De jubilerende zuster is afkomstig uit Tubbergen en werkte na haar toetre ding tot een kloosterorde in zieken huizen te Maastricht, Zwolle en Am sterdam, in een tehuis voor moeilijk opvoedbare jeugd in Maastricht en in bejaardencentra te Heeten en Noord- wijk. In Huize Jeroen is zuster Eijsink ruim zeven jaar werkzaam. Zij be haalde in de loop van haar carrière op haar vakgebied een respectabel aantal diploma's en getuigschriften. Burge meester mr. Bonnike releveerde in zijn toespraak de loopbaan van zuster Eijsink in dienst van de medemens. „Het zorgen voor de naaste past bij uw kloosterorde. Men verwacht dit van een retigieuse en vindt het bijna gewoon. U helpt mensen, die het no dig hebben", aldus de burgemeester, „en daarvoor verdient u de dank van de gemeenschap." Vervolgens speldde mr. Bonnike de jubilerende zuster het koninklijk ere metaal op. „Links op het hart", aldus de burgervader. Namens het bestuur van Huize Jeroen voerde voorzitter C. van Huygevoort het woord. „In u worden de velen geëerd, die zieken dag en nacht bijstaan." Het werk van de adjunct-directrice noemde hij de „mantelverpleging", met name de mantel van verzorging rond de be jaarden. „Op dit gebied hebt u pio nierswerk verricht. U bent iemand met een groot hart." De bestuursvoor zitter deelde mede, dat zuster Eijsink nog geen plannen had om op te stap pen. „U mag, maar moet niet meer. We hopen nog lang van uw aanwezig heid in dit huis te zullen genieten."

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7