Stibos wil in Hazerswoude sierteelt-showtuin aanleggen Vindingrijk met Energie in Alphen aan den Rijn „Loop voor N oord-Ierland" langs mooi Hazerswoude Kosten worden geraamd op 24 miljoen gulden Bedrijfsvoetbal Hazerswoude afgesloten Voor kleine calamiteiten Politie vergiste zie in snelheid REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 JUNI 1980 PAGINA TA HAZERSWOUDE De Stichting Boom kwekerij belangen Sierteeltcentram (STI BOS) uit Boskoop en Hazerswoude wil een sierteelt-showtuin aanleggen. Op een onge veer veertig hectare beslaand perceel grond ten westen van de Roemer en ten noorden van de Hoogeveenseweg, dat overigens nog moet worden aangekocht, wil ze zich presen teren. De kosten worden momenteel ge raamd op vierentwintig miljoen gulden, ex clusief BTW. De voorzitter van de stichting, boomkweker P. A. T. van de Werf (oud-wethouder van Hazers woude), is van mening dat, hoe sneller de subsi die, die men o.a. verwacht uit de pot van de Europese Economische Gemeenschap, wordt aangedragen hoe eerder men kan starten met de verwezenlijking van de plannen. Het inge nieursbureau Oranjewoud heeft inmiddels op dracht gekregen om het project gedetailleerd op f apier uit te werken. n de sierteelt-showtuin (en in andere tuinen) zullen „oude" en allernieuwste assortimenten worden samengebracht, waar handelaren en Proeftuin In Boskoop Stlbos-voorzltter Van de Werf anderen zich kunnen oriënteren over wat het centrum, waar toch zeventig procent van de handel in sierteeltgewassen in ons land is ge concentreerd, heeft te bieden. De STIBOS, waarin standsorganisaties, ge meenten, vakbonden, producenten en handela ren participeren, wil interne zowel als externe structuur van de boomkwekerij in het sierteelt- centrum verbeteren. Vestiging, hervestiging en uitbreiding van bedrijven staat men voor, even als een samenwerking hiervan. Behalve aan de aanleg van de showtuin wordt gedacht aan de vestiging van een centraal handels-, expeditie- en exportcentrum. Voor keuring, ontsmetting en voor het vervullen van douanefaciliteiten onder andere wordt gedacht aan de verwezen lijking van speciale ruimten. In het project wordt tevens gedacht aan restaurant- en logie- saccommodatie, een parkgedeelte met voorzie ningen ten behoeve van de dagrecreatie (het geen uiteraard voorzieningen op het gebied van de infrastructuur vereist, zoals ontsluitingen en parkeermogelijkheden) en aan mogelijkheden om een en ander te kunnen uitbreiden. „Geschenkreis" pater Lamot ZOETERWOUDE Pater A. Lamot is onlangs aan zijn „geschenkreis" naar In donesië begonnen. Hij zal daar onder andere een be zoek brengen aan de Zoeter- woudse missionarissen J. Bosman en Bavo v.d. Ham. De ontmoeting met pater Bavo v.d. Ham zal nog extra feestelijk zijn omdat deze op 14 juni zijn 50-jarig priester jubileum hoopt te vieren. De werkgroep missie en ont wikkeling wilde Pater Lamot niet met lege handen in Indo nesië laten aankomen en heeft gemeend voor de beide paters elk 1000 gulden mee te geven. Bij een jubileum als van pater v.d. Ham is het gebruikelijk de jubilaris een geschenk van 1000 gulden te geven, zodat pater Lamot met 3000 gulden op weg is gegaan. Ook is extra financiële steun gegeven aan dorpsgenoten in Oeganda; te weten de paters H. Vaneman en L. v.d. Salm. Deze extra steun wordt door de werk groep noodzakelijk geacht om dat de situatie in Oeganda zeer slecht is vooral door een ge brek aan voedsel. Het enige middel om hulp te kunnen bieden is geld, dat via Kenya de paters zal bereiken. De toe gezegde 1500 gulden aan beide paters zal voor L. v.d. Salm nog even bewaard worden. Dit omdat zijn familie hem deze maand nog in Zoeterwoude verwacht. Door deze plotselinge uitgaven is de kas van de werkgroep M&O wel helemaal leeg ge raakt. En nu de jaarlijkse mis- sionarissenveiling op 19 en 20 september weer voor de deur staan en er inkopen voor deze veiling gedaan moeten worden is een gift in het veilingfonds zeker welkom. Hiervoor staan de bekende banknummers open. Concert Vosti band ALPHEN AAN DEN RIJN De Jostiband, huisorkest van de Hooge Burch een cen trum voor geestelijk gehandi capten in Zwammerdam geeft vrijdag een bijzonder concert in de Hooge Burch te Zwammerdam (Spoorlaan 19). De groep die enige tijd geleden in het nieuws kwam door en kele TV-optredens heeft ook een langspeelplaat uitgebracht. Vrijdag wordt het 115 man tel lende orkest versterkt door enkele zangkoren. De totaal 250 man tellende medewer kers zullen zowel gezamenlijk als per eenheid optreden. Het optreden begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmag. Den Tol, Brug straat 1 te Zwammerdam, Re ceptie Hooge Burch, Spoorlaan 19 te Zwammerdam en aan de zaal. Tennistoumooi in Hoogmade WOUBRUGGETraditie-ge- trouw worden in de gemeente Woubruggedewedstrijdenom de „B en W bokaal" gespeeld. Het tournooi zal dit jaar plaats vinden op 14 juni. Evenals voorgaande jaren zul len teams van de tennisvereni gingen uit Hoogmade en Wou- brugge hun krachten meten. De inzet van deze sportieve strijd is de door burgemeester en wethouders van Woubrug- fe beschikbaar gestelde bo- aal. Het evenement vindt plaats op de banen van 'S 70 aan de Van Hoogstratenlaan. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Rond 16.00 uur is de feestelijke prijsuitreiking dooi burgemeester Brouwer de Ko ning. PROGRESSIEVE COMBINATIE ALPHEN: ALPHEN AAN DEN RIJN Een werkgroep van de Progressieve Combinatie Alphen (PCA) heeft on langs het rapport "Vin dingrijk met Energie" uit gebracht Het rapport doet voornamelijk een aantal energiebesparende sugge sties voor de gemeente Alp hen. De Progressieve Com binatie wil met het rapport een bijdrage leveren aan de discussie rond de energie besparing in Alphen. Een discussie die binnenkort pas goed van start zal gaan als het rapport verschijnt van een door het college in gestelde stuurgroep die de energieproblematiek bestu deert Het PCA-rapport: „Bij ver schillende gelegenheden heeft het college er blijk van gegeven in te zien dat het energiesituatie in de wereld ernstig is en het college heeft herhaaldelijk toegezegd, dat effectieve maatregelen tot energiebesparing zullen wor den genomen. Tot nu toe is er nog weinig gebeurt, behal ve dan de instelling van de ambtelijke stuurgroep. Het baart ons zorgen, dat de le den van deze stuurgroep kennelijk zo druk bezet ziin met hun dagelijkse werk zaamheden, dat er te weinig tijd overblijft voor dit uitzon derlijke belangrijke werk. Wij dringen daarom met klem aan op het aanstellen op korte termijn van een energiecoördinator met tech nische opleiding". Een aantal aanbevelingen en conclusies van "Vindingrijk met energie" zijn dat de meeste energie verbruikt wordt vopr ruimteverwar ming en verlichting. Bespa ringen zijn aldus het rapport op eenvoudige wijze te ver krijgen door toepassing van isolatiemaatregelen en ener giebesparende apparatuur. Bovendien wijst het rapport er op dat bij het afgeven van bouwvergunningen hoge ei sen gesteld moeten worden met betrekking tot bouw technische verbeteringen ge richt op energiebesparing. Voorts dient er door de ge meente een actief voorlich tingsbeleid gevoerd te wor den. Als alternatieve energie bronnen voor Alphen vestigt het rapport de andacht op de aanwezigheid van warm wa ter in de diepe ondergrond die benut zou kunnen wor den voor de ruimteverwar ming en plaatsing van wind molens op hoge flats die hun energie rechtstreeks aan het electriciteitsnet dienen te le veren. Een hoofdstuk in het rapport gaat in op het warmteverlies door de huidige manier van bouwen van zowel wijken als woningen. De huidige inde ling van de wijken hebben vaak last van grote luchtstro mingen, de huizen zijn niet gebouwd op goed opvangen van de temperatuurverschil len tussen binnen en buiten. Ook daar moet verandering in komen volgens het rap port. "Vindingrijk met ener gie" is samengesteld op basis van een rapport van de Alp- henaar H. Steehouwer. Hazerswonde/Kondekerk aan den Rijn De werkgroep Hulp Noord-Ierland (HUNI) uit Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn hoopt dat zaterdag aanstaande menigeen de stoute schoenen aantrekt om mee te doen aan de „Loop voor Noord-Ierland". Het parkoers, over zeven dan wel dertien kilometer, voert de deelnemers en -neemsters langs de fraaiste plekjes van Hazerswoude (het Rietveld, onder meer. De leerlingen van de plaatselijke scholen gaan van start volgens het destijds door UNICEF ingevoerde sponsorsysteem. Maar ook anderen kunnen meedoen, onder de voorwaarde dat ze een startgeld van vijf gulden betalen. De start van de wandeltocht vindt plaats om 9.30 uur bij het clubhuis van Avanti. Bettine Vriesekoop, Hazerswoudes bekendste sport-ster, geeft het sein daartoe. Het Tamboer- en Trompetterkorps Hazerswoude zal er eveneens van zich doen horen. In het Avantigebouw is een tentoonstelling van door scholieren gemaakte werkstukken over het thema „Noord-Ierland/Hulp Noord-Ierland". Om 14.00 uur worden de prijzen uitgereikt aan die kinderen die volgens een jury het best het thema hebben uit gewerkt. In genoemd clubhuis wordt overigens ook informatie verstrekt over de activiteiten van de HUNI. Het motto in Hazerswoude en Koudekerk luidt: „Wandelt u mee? Dat is goed voor u en voor de veertig Noordierse kinde ren!" Want die komen van 24 juli tot 14 augustus naar beide dor pen aan de Oude Rijn. Iets dat heel wat geld kost voor de orga nisatoren, die afgelopen weekeinde zo'n 6000,- verzamelden tijdens een fancy fair in het Michelshuis. HAZERSWOUDE De com binatie Schrier-Van de Meer- De Boer heeft het Hazers- woudse bedrijfsvoetbal toer nooi 1980 gewonnen. In de op het complex van Hazerswoud- se Boys gespeelde finale ver sloegen de „gecombineerden" de formatie van FC De Loete. Deze boomkwekersequipe nam door Eddy Harkes een 1- 0 voorsprong, maar zag uitein delijk deze voorsprong in een nederlaag resulteren na tref fers van Antoon de Boer (2) en Leo van de Zwaan. Het team dat door het voetbal leven gaat onder de naam „Boeren Hazerswoude", legde beslag op de derde plaats. In de kleine finale klopte deze pleog Fasson met 1-0. Pingelcups in het toernooi werden gewonnen door de boomkwekers uit het Rietveld en door Nedairco. Fair Play- bokalen waren er voor Bate- laan-Bouwer-Roelants, PTT- Hassefras-Huisman en jacht werf Van de Poel. In totaal tweeëntwintig teams dongen naar de bedrijfsvoetbaltitel. Het kerkdorpje Rijpwetering is een heu se brandweerkazerne rijk. Misschien is de benaming 'kazerne* wat te overtrok ken, maar aangezien het gebouwtje één van de meest waardevolle stukken brandweermaterieel voor dit waterrijke gebied herbergt, mag dat wel. Achter de deuren met het opschrift "Niet Parke ren, Brandweer" schuilt de door de re gio aangeschafte blusboot; twee drie jaar geleden aan het bestand toege voegd voor kleine calamiteiten. „Er liggen hier nogal wat woonboten en als die getroffen worden door brand moet je toch ook snel en effectief kun nen optreden", aldus de heer B. Dekker, ondercommandant van de Alkemadese brandweer. Het bootje staat op een trai ler en kan dus naar de gewenste plek worden gereden. De brandweerschuit heeft echter vooralsnog weinig te doen gehad; gelukkig maar. Wel is het bootje (uitgerust met een 'baby-spuit') vorig jaar het water op geweest voor het uit de nood helpen van een jacht met warm gelopen motor. De Rlpse brandboot wordt verder gebruikt voor inspectie van de kade en er worden vaak brandweer oefeningen mee gehouden. B. Dekker: „Het is eigenlijk een boot ten algemene nutte". LEIDEN/H AZERSWOU] De Haagse rechtbank bl begrip te hebben voor de ning van een 26-jarige aai stuurder uit Leiden, die sti datcontrolerendepolitien nen bij het signaleren verkeersovertreders in zerswoude een vergisi maakten en ten onrechte ces-verbaal tegen hem maakten, omdat hij met snelheid van 65 km. zou 1 ben gereden terwijl 50 daar het marimum was. De kantonrechter had 1 dachte veroordeeld tot 51 den boete om hoger bei mogelijk te maken gezien standpunt van verdachte. Officier van justitie en re bank kwamen nu tot de i clusie dat verdachte mogi gelijk heeft en bij directe slissing werd tot vrijspraak sloten. Verdachte betoogde dat nog maar net Hazerswc had verlaten, toen hij de tie bezig zag met de contn Een bestelauto passeerde I en reed dus harder. Dit v tuig zou door de controle per radar zijn doorgegc aan de volgende politie] die bij vergissing verda aanhield en de bestelauto passeren. Er zou alleen melding zijn maakt van de kleur var auto. De officier gaf toe di reden was tot twijfel en cludeerde tot vrijspraak, w toe de rechtbank besloot. Celstraf voor C» boekhouder uilv" Rijpwetering Rijpwetering/Den Haag Het Haagse gerechtshof 1) E in hoger beroep een 27-ja| boekhouder uit Rijpwetei voor wegens overtreding van Vuu zetel Arbt pree Vuurwapen wet verooi tot vier weken gevang» straf waarvan drie wi voorwaardelijk met prod van een jaar en verbeurd klaring van vuurwapen en patronen. Frar ln eerste instantie had het Haagse politierechter vier naar ken gevangenisstraf en weg beurdverklaring opgelegd, Zeke welk vonnis de procureui m0ei neraal de bevestiging eiste plaai zien de zware straffen diegelej verboden bezit van vuuiniet pens worden opgelegd. kum arbe arbe verd ik zc het eind Frar Biljartstande district „Veeiyó" 77 het r en Rijnstreek een I LEIMUIDEN De bil Van standen van hetdistrict „y kuns en Rijnstreek" zijn als v«gepl< Poule 1: Verg. Vos 42, D. Acht 24, Jacobswdn 23, R. A. Ven I 19 1/2, De Sport 12. spee] (binr Poule 2: Verg. Vos 37, ïVan Veen 26, R.B.V. 24, 't Sch<bewi bewi 20, 12 Rijnegom 16. „vasi Poule 3: Verg. Vos 38, D. en w 29 1/2, 't Scheepje 22, Rschoi Veen 19, Rijnegom 16. klaui Poule 4: De Schelp 29, BÏÏfm Veen 29, 't Scheepje 28, bezie Plas 19, Fr. Brug 17. niets Poule 5: R.B.V. "35, De K?oal; 27, Ons Genoegen 2fl*l?nt Scheepje 26, De Schelp 25,e Wetering 24. D.V.H. 19, 1land; Vos 14. S Poule 6: Nw. Wetering 37Veld cobswdn 34, D.V.H. 29,schej Kroon 7 23, Ons Genoegeiaanv R. A. Veen 19, De KrooiHeer Verg. Vos 16. heirt Poule 7: Nw. Wetering*"nn! R.B.V. 28, Jacobswdn 2?nn Scheepje 23, D.V.H. 22, Brug 18. Poule 8: 't Scheepje 5noj* 1 R.B.V. 33, Nw. Wetering !fchr.' A. Veen 32, Jacobswdn :hoof' Scheepje 12. J"erk Hazerswoude De sport week in Hazerswoude, die tot en met zaterdag onder auspici ën van de Sportraad wordt ge houden, bracht een kleine honderd dames en heren op de been voor de prestatietochten over drie en zes kilometer in en rond de wijk Rhynenburch. Recreanten zowel als leden van de verenigingen die bij de Sportraad zijn aangesloten, zetten hun beste beentjes voor. Eddy Harkes, lid van de voet balvereniging Hazerswoudse Boys, deed het het snelst bij de wedstrijd-lopers. Hij eindigde voor de niet voor een club uit komende Wim van Huis (des tijds furore makend bij de pop groep The Shoes!), die tweede werd, en voor Gerard Brug man, die ook als individueel van start ging. Voor de compe titie onder de clubs had het tot gevolg dat Hazerswoudse Boys eerste werd, tafeltennisvereni ging Avanti tweede en voet balvereniging Bernardus der de. BODEGRAVEN De Werkgroep Sportieve Recrea tie (WSR) organiseert 13 en 14 juni een 'Mini'- en een 'Grote' uithoudingsdriekamp. Mini houdt in 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 5 kilo meter lopen, de 'Grote' houdt respectievelijk de afstanden 1500 meter, 50 kilometer en 10 kilometer in. Inschrijven voor dit sportieve evenement is on der meer mogelijk bij Marion KORTWEG Nagelkerke, telefonisch be reikbaar onder het nummer 01726-14739. Het adres van de WSR is Ekster 43 in Bodegra ven. ZEVENHOVEN De jaar lijkse Sacraments-processie in Zevenhoven wordt zondag 8 juni gehouden. De processie sluit onmiddellijk aan bij de plechtige Hoogmis die 's mor gens om kwart voor elf begint. Tijdens de Hoogmis zingt het parochiekoor "Salve Regina" van J. Stehle. De processie wordt opgeluisterd door de muziekvereniging "Liefde voor Harmonie" uit Roelofa- rendsveen. Belangstellenden kunnen voor nadere inlichtin gen bellen naar de pastorie, bereikbaar onder telefoon nummer 01723-8500. VOORHOUT Muziekvere niging "St. Cealia" houdt za terdag 7 juni en zondag 8 juni een Bondsconcours in de aula van de Technische school aan de Leidse Vaart. De concert wedstrijden van zaterdag, waaraan drie korpsen mee doen, beginnen 's avonds om zeven uur. Zondag begint het concours om twee uur 's mid dags, hier doen in totaal acht muziekkorpsen aan mee^^ toegangsprijs bedraagt één den voor kinderen tot vee jaar en drie gulden voor BOSKOOP Atletiekve ging A.V. '47 organiseert dag de 'Snijdelwijk-prest 1 loop' over de afstanden 5300 en 8000 meter. De sb j I 's middags om twee uur*^ schrijving is mogelijk zaterdagmiddag één uur 1 sporthal aan de PuttiDEN (achter het winkelcenting s Hier zal eveneens gestart i Aai den. De aan de prestaticomn verbonden kosten zijn de gulden en twee gulden r te d belangstellenden tot zdspla jaar. 'door rgenc

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4