Twee jaar voor mislukte poging juwelendiefstal Koudekerkse brugwachters moeten het nog even zonder toilet zien te redden Zoeterwoudse Sterrit trok 2700 deelnemers Brandweer wedstrijd in Warmond Kleuter aangereden Weipoort houdt wisseltrofee Alkemadese Schakelcursus krijgt subsidie Sanering vordert in dorpscentrum Yalkenburg PROVINCIALE WATERSTAAT WIJST BOUWPLAN AF Jongetje onder motor Tweekamp Oud Ade Van der Krogt halve eeuw in dienst bij gemeente Wassenaar DEN HAAG Het Haagse Gerechtshof heeft een 37-jarige inwoner van Uithoorn in hoger beroep veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan een mislukte juwelendiefstal in Zoeter- woude. Het ging om een sieradentran- sport met een waarde van ruim twee mil joen gulden. De tip was afkomstig van de bestuurder van de bestelauto die de sieraden tussen Schiphol en Zoeterwoude vervoerde. *Nabij het bedrijf zou een overval in scene gezet worden. De politie kon evenwel tijdig ingrijpen. De verdachte was door de Haagse rechtbank eerder veroordeeld tot drie iaar, terwijl de officier van justitie twee jaar had geëist. De verdachte verweerde zich door te stellen dat hij dacht dat het om smokkel ging in plaats van diefstal. Het vonnis werd door het Gerechtshof omgezet in de oorspron kelijke eis van twee jaar. Niet minder dan 24 Zuidhol landse brandweerkorpsen heb ben zaterdag deelgenomen aan de jaarlijkse regionale wed strijden in Warmond. De op dracht luidde; slachtoffer uit een brandende smederij red den en zo snel mogelijk de brand blussen. De snelste tijd voor het redden was 8,70 mi nuten, terwijl 16,17 minuten genoteerd werden voor het snelste bluswerk. In de eind strijd kwamen de vrijwillige korpsen van Geertvliet en Reeuwijk uit de bus. Op de foto is de brandweer van Schiphol in actie te zien. ZOETERWOUDE De Zoe terwoudse Sterrit heeft giste ren 2.710 deelnemers getrok ken. De 35 kilometer werd door 1.687 van hen afgelegd, 1.023 fietsliefhebbers vol brachten de 75 kilometer. Het weer was duidelijk van in vloed geweest op dit jaarlijks fietsgebeuren. Zaterdagavond sloot de voorinschrijving met 2.679 deelnemers. De aanhou dende regenbuien zondagmor gen bleken voor 324 mensen te veel. Toch meldden zich daar na nog 44 deelnemers. De 35 kilometer afstand bleek daar na voor velen een redelijk al ternatief. Rond het midda guur meldden zich nog bijna 300 deelnemers om deze af stand af te leggen, het recor daantal van 3.003 deelnemers van verleden jaar werd er niet meer mee gehaald. Bijna onmiddellijk na de start werd het nieuwe fietspad in eigen omgeving, van het Indu strieterrein naar de Roombur- gerweg, verkend. Ook van Leiderdorp naar Hoogmade hadden de Sterritmensen een 'nieuwe fietsroute ontdekt. Daarna ging het richting Wou- brugge langs de Weide Aa, Riinsaterwoude, Langeraar, Bilderdam naar de Kwakel. Hier vonden de vroege ver trekkers voor het eerst een droog plekje in de kantine van K.D.O. Daarna werd het droog en had men de wind in de rug. Via Nieuw veen, Alphen en Koudekerk (in de Lage Waard was het frisdrankpunt inge richt) ging het naar Hazers- woude. Via het Molenpad werd nog even een ommetje via de parallelweg van de Wapstraat naar de Westeind- seweg, ook al een route die pas sinds kort voor fietsers open is, gemaakt en vandaar was start en eindpunt 't Centrum nog maar een klein eindje. De 35- kilometertocht stemde tot Hoogmade en vanaf Koude kerk geheel overeen met de 75-kilometerroute. In deze contreien was het dan ook een onafzienbare sliert van fiet sers. Het rustpunt voor de kor- te-afstandrijders was in de kantine van v.v. M.M.O. Bij thuiskomst bleken Annette v.d. Kolk en Peter van Zee land de regelmatigste fietsers. Zij scoorden slechts twee straf? punten. Na loting ontvingen Gerard en Tilly Rotteveel tweede prijs. Samen met Su zanne Vis en Suzanne Siemag hadden zij slechts vier straf- punten. Bij de 35 kilometer hielden Loek Fakkeldij en Annie van Teijlingen zich het best aan de gemiddelde snel heid van veertien kilometer per uur. Met vijf strafpunten, één strafpunt meer, behaalden Joke Droogh en Marian Klerks de tweede plaats. Naast de 82-jarige deelnemer, J. A. v.d. Geest, die tezamen met zijn 20-jarige kleinzoon de 75 kilometer moeiteloos vol bracht, ontvingen ook alle overige deelnemers een me daille. Opvallend was dat gis teren fietsenmaker Theo van Steiin ontzettend veel werk heeft gehad. Talloze pechvo gels met lekke banden en an dere mankementen werden door Van Steijn weer in het zadel geholpen. Twee deelnemers aan de 35 kilometer hadden van fietsen- pech geen last, zij legden de afstand te voet af. Een gemid delde snelheid van veertien kilometer haalden zij net niet, maar André van Leeuwen, die zich samen met Kees Vermeu len een ware loper toonde, liet weten volgend iaar zeker in de prijzen te willen vallen. De heer G. Berg van de Noord- buurtseweg behoorde tot de veel minder gelukkige deelne mers. Met een open beenbreuk moest hij in het ziekenhuis op genomen worden. Ruit politiebureau ingegooid KOUDEKERK Een ruit van het postbureau van de rijkspolitie aan de Koude- kerkse Dorpstraat is dit weekeinde 's nachts inge gooid. De vernieling werd gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag rond twee uur. In het postbureau was niemand aan wezig. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 5-jarige kleuter uit Alphen is zaterdagmiddag voor het winkelcentrum 'Aarhof aangereden op een voetgangersoversteekplaats door een 66-jarige Alphense fietsster. De kleuter werd met een gecompliceerde beenbreuk overgebracht naar het Rijnoord Zieken huis. De politie zoekt getuigen van het ongeluk. Het licht van de voetgangers-oversteekplaats schijnt op groen gestaan te hebben. De vrouw beweert echter dat het stoplicht op de van Boetzelaerlaan, voor het winkelcentrum, op oranje stond. Getuigen kunnen zich melden bij het Alphense poli tiebureau. Drankcontróle in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft zaterdagnacht een drankcon tróle gehouden op verschil lende plaatsen in Alphen. Van de 26 aangehouden au tomobilisten bleken er vier een glaasje teveel op te heb ben. REGIOLEIDSE COURANT MAANDAG 2 JUNI 1980 PAGINA 4 ZOETERWOUDE De wis seltrofee die afgelopen zater dag te verdienen viel in het Weipoort-volleybaltoernooi zal het komende jaar in Huize de Weipoort zelf de prijzen- kast sieren. In de finale toon de een versterkt Weipoort 2 zich beter dan het team Huize de Weipoort L Bekerhouder P. B. E. A. had vlak voor het toernooi afge zegd en ook het team van Car navalsvereniging de Hangkon- ten had andere verplichtingen en moest zodoende van deel name afzien. De tweede plaat sen in de poules werden be haald door VC Warmond en de Schenkelstreetboys. Derde werden de KPJ en SJZ dames. De achtergrondmuziek van Klaas van Rijt verhoogde tij dens de partijen de gezellige sfeer, kenmerk van de Wei- poort volleybaltoernooien. In de avonduurtjes verzorgde de band First Love nog een uit stekend optreden voor Zoeter- woudenaren en bewoners van Huize de Weipoort. Vrouwen roofden in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Drie vrouwen zijn zondag morgen om half twaalf be trapt in een woning aan de Aderweg in Roelofarends veen door de bewoner. De bewoners, die terugkwa men van kerkbezoek, probeer den de vrouwen op te sluiten in de garage, maar dit misluk te. De vrouwen wisten te on- vluchten en renden naar de Floraweg waar een auto op hen stond te wachten. Bij het overhaaste vertrek lieten ze wel hun schoenen in de garage achter. De vrouwen hadden uit de woning voor een onbe kend bedrag aan geld en siera den gestolen. Korte tijd later kreeg de politie een melding uit Hoogmade, waar ook drie vrouwen in een woning waren betrapt. Ook hier kon men niemand aanhouden. Drie gewonden op Papelaan ALKEMADE De kans is groot dat de onlangs in het leven geroepen 'Schakelcur- sus' voor volwassenen in Al kemade subsidie krijgt van de gemeente. Het voorstel, dat vanavond in de raad wordt behandeld, komt aan de orde in het kader van een ingrijpende verandering van de gemeentelijke "Verorde ning studiebijdrage". die is opgezet i menwerking met de Leidse scholengemeenschap "Boer- haave" kost de cursisten 125 gulden aan lesgeld en 25 gul den aan lesmateriaal. Als het voorstel van het college door de raad wordt goedgekeurd, kunnen de cursisten voor maximaal honderd procent de kosten voor lesmateriaal te rugkrijgen en voor maximaal vijftig procent het in rekening gebrachte cursusgeld, indien de financiële omstandigheden van de cursist naar het oordeel van de gemeente Alkemade daartoe aanleiding geven. De onderwijsinstelling zelf kan volgens het plan eveneens in aanmerking komen voor sub sidie. Maximaal honderd pro cent van de huisvestigingskos ten en tevens maximaal hon derd procent van de reiskosten die door onderwijzend perso neel gemaakt moeten worden. De regeling zou ingaan met het schooljaar 1980/1981. Door de verandering van de veror dening komt een bedrag van 10.000 gulden voor dit doel vrij. De Verordening Studiebiidra- ge moet volgens het college hoognodig veranderd worden omdat de rijksoverheid nu een regeling kent voor tegemoet koming van studiekosten voor bijna alle vormen van voortge zet onderwijs en niet alleen, zoals in het verleden, voor universitair onderwijs of daar mee gelijk gestelde opleidin gen. De aangewezen weg voor ouders/verzorgers van een leerling is naar de overheid te stappen voor een tegemoetko ming van de studiekosten, de gemeente moet hierin, aldusa het college niet bijdragen. Op leidingsvormen die nog niet door het rijk geldelijk worden ondersteund zijn bijvoorbeeld avondonderwijs, opleidingen voor doktersassistente en se cretaresse. De gemeente Alke made wil de verordening nu zodanig wijzigen dat er ook voor deze mensen een tege moetkoming in de studiekos- ten is. I Pri VALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg krijgt in de vergadering van morgenavond het collegevoorstel ter tafel om een woonhuis en een aantal oude schu ren te slopen in het centrum van deze ge meente. In het kader van de saneringsplan nen in het centrum van Valkenburg, vragen burgemeester en wethouders een krediet van 33.000 gulden voor de sloop. Voorts wordt in de raadsvergadering een kre diet van 384.000 gulden gevraagd voor de aan sluiting van Valkenburg op de riolering van Katwijk. Het college van b en w stellen de raad tenslotte voor het vrijkomende gebouw van de openbare basisschool tijdelijk te verhuren aan de plaatselijke Rabobank. Deze bank zoekt in verband met grootscheepse verbouwingsplan nen voor enige tijd ondeidak. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het ingrijpende verbouwingsplan van het brugwachtershuisje bij de Koude kerkse brug is door Provinciale Water staat afgewezen. Het Koudekerkse ge meentebestuur had zich op 17 septem ber van het vorig jaar al gebogen over de nijpende situatie van de brugwach ters, aangezien er geen toiletvoorzie ning in het huisje is. Om aan de noodsi tuatie van de brugwachters een eind te maken stelde de gemeenteraad toen het vorstelijke bedrag beschikbaar van 90.000 gulden voor het maken van een toilet. Nu het plan door Provinciale Waterstaat is afgewezen ligt er een nieuw plan op tafel, bijna gereed, dat voorziet in een geheel nieuw gebouwtje van twee verdiepingen. Het oorspronkelijke plan, dat uitging van een uitbouw van het bestaande huisje aan gezien het te klein is voor plaatsing van een toilet, werd grotendeels gemasüct in samenwerking met provinciale ambtena ren. Provinciale Waterstaat heeft indertijd de kosten voor het toilet berekend op de somma van 70.000 gulden exclusief BTW en kosten van voorbereiding en direktie- voering. Negentig mille stelde de gemeen teraad in september beschikbaar. Waar schijnlijk het duurste toilet van Neder land, toch noemde de commissie Openba re Werken en Planologie de ruimte toen al 'aan de krappe kant'. Het idee van de te krappe ruimte voor een zo forse investering heeft een grote rol gespeeld in de beslissing van Provin ciale Waterstaat. Het nieuwe plan zal be halve het realiseren van een toilet, genoeg ruimte bieden voor het plaatsen van tech nische en electrische voorzieningen. Voor dit doel wordt het huisje een flink eind boven het water verheven, zes meter vijf tig boven de waterspiegel, om precies te zijn. De heer Goemans, directeur Gemeente werken: „Je kunt nu eigenlijk niet meer spreken van alleen een toiletvoorziening. Een groot deel van de verouderde instal latie wordt vernieuwd. Het zal echter nog wel even duren voordat alles op zijn plaats zal staan. Als alles meezit dan kun nen technische apparaten zoals een brug grendel tijdens de winter in de fabriek worden gemaakt In het voorjaar van 1981 kan er dan een nieuw brugwachtershuisje gebouwd worden". Het college van Kou dekerk stelt de raad vanavond voor om het oude plan in te trekken aangezien het nu om een geheel nieuwe uitvoering gaat. Een plan dat ook aanzienlijk meer zal gaan kosten dan het toilet van negentig mille. De brugwachters moeten in afwachting van het nieuwe onderkomen hun tijd nog even uitzitten. „Het is toch belachelijk dat zoiets in 1980 nog in Nederland voorkomt Ik werk hier nu negen jaar maar mijn col lega al tweeentwintig jaar. Wij moeten nu elke keer naar het gemeentehuis lopen!", aldus de brugwachter die met het nieuwe plan best tevreden is. VOORSCHOTEN/WASSE NAAR Drie personen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een ongeval op de Papelaan tussen Voorschoten en Was senaar. Het ongeval vond om kwart over een plaats doordat een automobilist op de verkeerde weghelft belandde en tegen een tegenligger botste. Een van de auto's kwam vervol gens tegen een derde auto aan. De Haagse bestuurder van de auto die op de verkeerde weg helft reed, raakte gewond en werd opgenomen in het zie kenhuis Antoniushove in Leidschendam. Een echtpaar uit Koudekerk aan den Rijn, die in een van de andere auto's zat, moest worden over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. SASSENHEIM Een 5-ja- rig jongetje uit Sassenheim is gisteren rond het midda guur gewond geraakt, toen hij op de Rusthoflaan werd aangereden door een motor rijder uit Sassenheim. De jongen speelde op straat. Hij kwam plotseling van ach ter een geparkeerde auto de straat oprennen toen de mo torrijder passeerde. Met diver se verwondingen is het kind opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. OUD ADE Bijna 100 jeugd leden van gymnastiekvereni ging Oud Ade en „Harambee" uit Rijpwetering hebben zon dag meegedaan aan een tweekamp in het dorpshuis van Oud Ade. De deelnemers waren ingedeeld in zeven groepen. Vijf meisjesgroepen van Sportief wonnen de groepsprijzen die er oók waren voor twee jongensgroepen van „Harambee". De individuele prijzen gingen naar: WASSENAAR De heer Th. v.d. Krogt, chef van de afdeling Centrale Administratie van de Gemeentelijke Technische Diensten van de gemeente Wassenaar, vierde zondag zijn gouden jubileum als ambtenaar bij de femeente Wassenaar. Op deze datum is hij 0 jaar in dienst van de gemeente. Het ge meentebestuur bood de jubilaris en zijn ge zin op vrijdagmiddag in het raadhuis De Paauw een receptie aan. De heer Van der Krogt (64) begon op 14-iarige leeftijd zijn loopbaan als jongste bediende bij de N.V. Electriciteits Maatschappij. Door studie heeft hij zich in de loop van de jaren op weten parochieel kerkbestuur St. Willibrordus zitting gehad, terwijl Scouting Willibrord hem 31 jaar als penningmeester heeft gekend. Daarnaast is de jubilaris tien jaar voorzitter van de perso neelsvereniging van de Centrale Administratie geweest. Ook thans is de heer Van der Krogt I bij enkele instellingen actief. Bij de Stichting J Katholiek Onderwijs St. Willibrordus bekleedt hij al vanaf 1965 als penningmeester een be stuursfunctie, terwijl ook de Stichting HNO- school sinds 1959 van zijn kwaliteiten gebruik maakt

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4