Kampioenschap Bayem München gepaard met fluitconcerten „Ik begrijp subsidiebeleid betaald voetbal niet" De Graafschap en Cambuur grijpen laatste kans l Belgische ruiters ook niet naar Moskou E Feyenoord loopt over Jong Holland heen Rudy Hartono eerste KAMERUDWORRELLi Pim Doesburg naarPSV Sportprijs- vragen POLOPLOEG STERK Waterschei wint met Cor Brom Belgische beker Udineseacht zich benadeeld Blamerende nederlaag Griekenland 3 JosJonker vrijwel zeker naar Alkmaar Ski a-: r:ayr=i LEIDSE COURANT MAANDAG 2 JUNI 1960 PAGINA 12 DUSSELDORF Het span nend verlopen, zeventiende seizoen van de Bundesliga is geëindigd met het zesde kampioenschap van Bayern München. Oe Zuidduitse ploeg, die met 21 won van het tot degradatie gedoemde Eintracht Braunschweig, ging met een voorsprong van twee punten voor titelhouder Ham burger SV door de finish. HSV sloot het seizoen na de ne derlaag in de Europa-cup-fi nale tegen Nottingham Forest af met een zege van 40 op De derde degradant Eintracht Braunschweig en Werder Bre men is Hertha BSC. De Berlij- ners, die al van 1965 tot 1968 in de tweede liga speelden, wonnen weliswaar in de laatste wedstrijd met 42 van Stutt gart, maar de nederlaag van Bayer Uerdingen bleef in Keu len beperkt tot 10. Daardoor had deze debutant in de Bun desliga iets betere doelcijfers. Overigens eindigde MSV Duis burg door de nederlaag van 2—0 tegen Düsseldorf even eens gelijk met Hertha en Bayern, maar had van dit drie tal de betere doelcijfers. schudde en ook nog doelman Hain uitspeelde: 20. Vier mi nuten voor tijd scoorde Ein tracht Braunschweig tegen door Ronnie Worm. Roemenië met liefst 6-0 van Olympija Ljubljana, terwijl de koploper bij hekkesluiter Celik Zenica niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijkspel. Het verschil tussen beide ploegen bedraagt overigens nog altijd drie punten. Oostenrijk De verovering van de West- duitse titel ging voor Bayern München gepaard met fluit concerten. De 10 door een door Breitner benutte straf schop viel al in de zevende mi nuut. Kennelijk vroeg genoeg om de aanstaande kampioe- ren in slaap te wiegen. De ge- JoeQOSlaVië zapigheid werd alleen onder- 3 broken door Rummenigge's 26e seizoen-treffer. Het was een rush over dertig meter, waarbij hij Hollman van zich af- Politechnica Timisoara heeft Portugal de Roemeense voetbalbeker gewonnen. In de verlenging van de finale werd Steaua Boe karest met 2-1 verslagen. VI- san en Paltican scoorden voor de nieuwe bekerwinnaar. Stoi- ca maakte het tegendoelpunt. Door een overwinning van 3-0 op Leiria in de dertigste en laatste ronde van de Portuge se competitie heeft Sporting het kampioenschap veroverd. Porto verloor met 2-0 bij Espinho en eindigde daardoor met twee punten achterstand als tweede. Serajewo liep in de 29e ronde van de Joegoslavische compe titie iets in op Rode Ster Bel grado. De achtervolger won Austria Wien verloor de uit wedstrijd tegen Admira Wac- ker met 2-0, maar behield des ondanks een ruime voorsprong op de concurrentie. Voest Linz (winst met 3-1 bij Wien) en Grazer AK (winst met 2-0 te gen Wiener SK) volgen op zes punten achterstand. Zwitserland Titelverdediger Servette heeft bekerwinnaar Sion in de eerste ronde van de nacompetitie om- het kampioenschap van Zwit serland met 2-0 verslagen. Cu- cinotta en de toekomstige Aja- cied Piet Hamberg zorgden voor de doelpunten van de ploeg uit Genève. De beide an dere wedstrijden eindigden in een gelijkspel: FC Basel-Gras shoppers 0-0 en FC Zürich-Lu- zern 1-1. wijl de tweede divisieclubs Ei- schen en Alliance Dudelange hun plaatsen In de hoogste af deling zullen gaan innemen. Spora-Rumelange 4-1. Stade Dudelar Aris 3-0, Red 8oys-Chiers 3-0. Grevem cher-Ettelbruck 0-1, Umon-Beggon 0-2, - a 33; 2. F 1 Boys 32; 3 Luxemburg Jeunesse d' Esch verloor wel iswaar In de laatste ronde met 3-2 van Progress Niedercorn, maar Red Boys (winst met 3-0 op Chiers) kon het ontstane gat met de Luxemburgse kam pioen niet meer dichten. Chiers en Rumelange degraderen, ter- Spanje Na Murcia en Valladolid heeft gisteren ook El Osasuna zich verzekerd van promotie naar de Spaanse eerste divisie. Op de laatste wedstrijddag won El Osasuna met 1-0 van kam pioen Murcia en werd daarmee onbereikbaar voor Castellen dat als vierde eindigde. Mur cia, Valladolid en El Osasuna nemen de plaats in van de de gradanten Malaga, Burgos en Rayo Vallecano. DEN HAAG Het Kamerlid Joop Worrel (PvdA) wil in de commissievergadering van het parlement, die woensdag wordt gehouden, het subsidiebeleid van het Bud get Bewakings Instituut (BBI) aan de kaak stellen. Het BBI regelt de subsidieverde ling in het betaalde voetbal. Worrell kan niet begrijpen dat, terwijl het betaalde voetbal gesubsidieerd wordt, de tekorten bij de clubs alleen maar groter worden. worden gegeven. Het jaar daarvoor bedroeg het tekort nog 12 miljoen gulden. Ik snap niet hoe dat mogelijk is. Volgens mij is de controle van het parlement op het BBI te klein", aldus Worrell. Als voorbeeld voor het onbegrijpelijke beleid voerde Worrell de Rotterdamse club Sparta aan. Sparla heeft destijds gepleit voor de in- Er zijn 37 betaalde voetbalverenigingen. Het voering van een dergelijk instituut. „Sparta is dan makkelijk uit te rekenen wat er voor heeft volgens de meest recente cijfers een tekort over het seizoen 1979/80 van 1.2 mil joen gulden. Van de beschikbare acht mil joen gulden subsidie, ontvangt die club een half miljoen. Dat is het meest van alle clubs. de overige 36 verenigingen overblijft, en dat terwijl de trainer van Sparta, Petescu, mid den in het seizoen met een gouden hand druk de laan werd uitgestuurd. De logica ontbreekt volkomen", aldus Worrell. Winst Jong Oranje TOULON Om na het verlies tegen de Tsjechen (01) de kans op het bereiken van de kwartfinales te behouden, moest Jong Oranje in het toernooi in Toulan van China winnen. Dat bleek geen pro bleem. De Chinezen toonden zich een willig slachtoffer en verloren met 40. Carbo (Utrecht) scoorde een hattrick en Sjaak Troost (Feye noord) tekende voor nummer vier. Jong Oranje moet nog uit komen tegen Brazilië dat de Chinezen al met 80 heeft verslagen. In groep B versloeg de Sovjet Unie met 10 Mexico, winnaar van vorig jaar en won Frankrijk met 20 van Roemenië. EINDHOVEN Nadat al over eenstemming was bereikt tussen de besturen van Spar ta en PSV heeft doelman Pim Doesburg zaterdag in Eindho ven een tweejarig contract met PSV getekend. PSV was genoodzaakt een nieuwe doelverdediger aan te trekken, omdat Jan van Beve- ren zijn verbintenis met PSV niet wenste te verlengen, om dat hij in het buitenland wil gaan spelen. Pim Doesburg is 36 jaar. Hij speelde bij Sparta, daarna drie jaar bij PSV en weer negen jaar bij Sparta. Toto De juist ingevulde kolom van toto 22 ziet er als volgt uit: 1- 1-1-1-2-3-3-1-1-3-1-2-2. Het aantal deelnemers was 67.606 met een totale inleg van 215.944,00. Het prijzenbe- drag is 102.573,40 en de eerste prijs is 41.029,36. Lotto De juist ingevulde kolom van de Nederlandse lotto ziet er als volgt uit: 1-3-13-16-18-34. De reservegetallen zijn 7 en 12. Het aantal deelnemers was 720.473 met een totale inleg van 3.123.769,50. Het prij- zenbedrag is 1.483.790,51 en de eerste prijs is 519.326,68. De juist ingevulde kolom van de Westduitse lotto ziet er als volgt uit: 2-3-17-25-33-48. Het reservegetal is 38. De uitslag van Spiel '77 is: 0408805. De winnende getallen in de Belgische lotto zijn: 4-13-14- 18-20-31. Het reservegetal is 27. Supertrio Het supertrio werd gisteren ge lopen in de vierde koers om de Wassenaarprijs op Duindigt. De uitslag is: 2-7-5. Niet ge start: 13. De omzet was 251.662,00 met een uitke ring van 699,00. Volendam (weer vergeefs) in actie voor het doel van Cambuur. V.l.n.r. Helling (Volendam), Erkelens, Tuyp (Volendam), Roosenburg, Groot. DOETINCHEM De Graafschap heeft de laatste kans gegrepen om te blijven meedingen naar een plaats in de eredivi sie. De Doetinchemmer8 namen op de Vijverberg op ondubbelzinnige wijze re vanche voor de in Wageningen geleden nederlaag. De behoudende taktiek kwam Wageningen in de tweede helft duur te staan. Binnen twintig minuten liep De Graafschap uit naar een voorsprong van 4-0. Voor de rust viel in Doetinchem weinig spektakel te beleven. De Graafschap liep voortdurend storm maar was bij het af werken te onrustig. Polko verscheen drie maal alleen voor doelman Suvee, maar faalde. Ook Jacobs miste vlak voor en pal na de rust een opgelegde kans. De Wageningse doelman werd wel door het publiek uit zijn concentratie gehaald. Hij moest zich zelfs laten verzorgen nadat vuurwerk in zijn nabijheid was ontbrand. In de twaalfde minuut na de rust kreeg Su vee een afstandschot van Trentelman niet onder controle. Pieneman kon toen de score gemakkelijk openen (10) en Wage ningen raakte van slag. Suvee bleef onzeker optreden. Hij werd na twintig minuten verschalkt door een boog- bal van Polko, waarna Jacobs simpel kon inkoppen (20). Na een misser van Van der Klift stond Suvee op het verkeerde been en hoewel Jacobs de bal slechts half raakte, werd het toch een treffer (30). Een kwartier voor het einde von Piene man, gelanceerd door Wanders, de zo veelste bres in de vijandelijke verdediging (40). Wageningen slaagde er in de slot fase nog in de eer te redden door Van der Berg, wiens vrije schop van richting werd veranderd, waardoor doelman Doornebos naar de verkeerde hoek ging. Scoreverloop: 57. Pieneman 1—0, 66. Jacobs 20, 68. Jacobs 30, 75. Pieneman 40, 81. Van der Berg 4-1. Toeschouwers: 11.000. Scheidsrechter: Geurds. Gele kaart Hazelhekke (Wageningen). De Graafschap: Doornebosch: Brinks, Kornelis, Trentelman. Schreur; Wander, Mintjes, Kelderman; Pieneman (Hiddink), Jacobs, Polko. Wageningen: Suvee; Braam, van der Klift (Hazeleger), Van der Ley, Tollenaar; Van der Berg, Leushuis (Van der Sluis), Van Osenbruggen; Van Vijfeyken, Van Pelt, Hazelhekke. Punt terug Volendam Vier dagen nadat het gelij ke spel van 11 in Leeuwarden Volen dam een redelijk uitgangspunt had ver schaft op promotie, bracht Sportclub Cambuur de spanning in de nacompeti tie weer terug. De Friese ploeg, die ook voor zijn laatste kans knokte, greep met een gelijkspel (0—0) in Volendam het verloren gegane punt terug. Cambuur dankte dat voornamelijk aan doelman Tukker, die in het laatste half uur de fouten corrigeerde die zijn ploeggeno ten maakten. Het was in die fase van de wedstrijd, dat Volendam de beste kansen kreeg op de zege en de leiding te verover en In de nacompetitie. Een goede aktie van Hoekema in de 39e minuut bracht Schouwenaar in stelling, die over kopte. Tukker had toen al een omhaal van Schouwenaar over zijn doel moeten tikken en een inzet van Mühren onschadelijk moeten maken. Volendam viel wel voort durend aan, crëeerde kansen maar miste die met hetzelfde gemak, als waarmee ze ontstonden. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 14.00. Gele kaarten Jonk (Volendam) en Hoeke ma (Cambuur). Volendam: Hoek; Molenaar, Schok ker. Guyt, De Boer; Tuyp, Jonk. Mühren; Tol. Hel ling. Kwakman („prop" Molenaar). Cambuur: Tukker; Erkelens, Groot. Schouwenaar, Van Wensveen; Roosenburg. Hoeke ma. Verwerda; Peltzer, De Jonge. De Groot. De stand: 1. De Graafschap 4 2 0 2 4 86 2. Cambuur 4 12 14 6—5 3. Volendam 4 12 14 2—2 4. Wageningen 4 2 0 2 4 58 WILLEMSTAD Feyenoord heeft in Willemstad met 51 gewonnen van de Curacaose club Jong Holland. Bij de rust leidden de Rotterdammers met 21. Na tien minuten nam Feye noord de leiding door een doelpunt van Iwan Nielsen. Doelman Kiki Statia ging bij de treffer niet vrijuit. Jong Holland kwam tien minuten later op ge lijke hoogte door Ballena Cle- mencia (1—1), maar André Stafleu bezorgde de Neder landse bekerwinnaar nog voor rust een voorsprong: 21. In de tweede helft kwam de thuisclub er niet meer aan te pas. Luuk Balkestein, Stafleu en Karei Bouwens bepaalden de eindstand op 5—1. Er wa ren 12.000 toeschouwers in het nieuwe stadion van Willem stad. ZEIST De Nederlandse waterpoloploeg heeft tijdens een trainingsweekeinde op het KNVB-sportcentrum in Zeist vier wedstrijden gespeeld tegen het nationale team van Cuba. Deze serie oefer.ontmoetingen eindigde in drie overwinningen en een gelijkspel (12—9, 14—9, 9—9 en 12—9). De Nederlandse formatie die zich voorbereidt op de Olympische Spelen bevestigde met deze resultaten opnieuw de aansluiting bij de wereldtop. Cuba besloot met deze wedstrijden een trip door Europa, die 52 dagen heeft geduurd. BRUSSEL Oefenmeetfer Cor Brom heeft voor het tweede achtereenvolgende seizoen een nationale beker gewonnen. Vorig seizoen deed hij dat in Nederland met Ajax, gisteren mocht hij met zijn nieuwe club Waterschei de Belgische beker in ont vangst nemen. In het Brusselse Heizel-stadion wonnen de Limburgers met 2—1 van het favoriete Beve- ren. Waterschei opende de score in de 24ste minuut, toen Pierre Janssen uit een vrije trap van Grundel kon inkop pen: 10. Pal na de rust haal de Swinnen Jaspers onderuit, waarna Erwin Albert de toege kende strafschop benutte (1 1). Waterschei bleef iets meer in de aanval en zeven minuten voor tijd maakte Heijligen het winnende doelpunt. UDINE Udinese heeft bij de Italiaanse voetbalbond pro test aangetekend tegen de degradatie naar de tweede di visie. De club eindigde in de kortgeleden geëindigde com petitie op de voorlaatste plaats In de eerste divisie, hetgeen degradatie inhoudt. Udinese acht zich echter bena deeld door het corrupte ver loop van enkele wedstrijden (het omkoopschandaal) en heeft bij de bond het dringen de verzoek neergelegd de de gradatie ongedaan te maken. De vereniging meent dat de in het omkoopschandaal betrok ken clubs als AC Milan, Peru gia, Avellino en Fiorentina eer der in aanmerking dienen te komen een divisie lager uit te komen. TURIJN De Griekse voet balselectie bevindt zich al in Italië voor de eindronden van het toernooi om het Europees kampioenschap, waarin op 11 juni Nederland de eerste te genstander is. Als voorberei ding speelde Griekenland gis teren een oefenwedstrijd in Asti bij Turijn tegen een elftal plaatselijke amateurs. Het werd een blamerende neder laag voor de Grieken: 1—0. De Engelse voetbalselectie heeft zaterdag in Canberra met 21 gewonnen van Au stralië. Bij de rust stonden de Engelsen met 2—0 voor. In Boedapest won Hongarije met 31 van Schotland. Bij de rust stond Hongarije voor met 10 door een doelpunt van Andras Töröcsik. Dezelfde speler scoorde opnieuw na de rust. Steve Archibald bracht in de 67e minuut de achterstand terug tot 2—1, maar nog geen minuut later maakte Zoltan Ke- reki er 31 van. Er waren slechts tienduizend toeschou wers. KIS1 BRUSSEL Ook de Belgische ruiters gaan niet naar de Olympische Spelen. Daar bijna de gehele Westeuropese ruiterfederatie de Spe len boycot zien ook de Belgen af van deelne ming. Slechts zes van de twaalf voor Moskou geplaat ste turnploegen nemen deel aan het Olympische toernooi. De nummers twee (Japan), drie (Vere nigde Staten), vijf (China), zeven (West-Duits- land), elf (Canada) en twaalf (Zwitserland) van het toernooi om het wereldkampioenschap in 1979 verschijnen niet in Moskou. Hiervoor ko men volgens de secretaris van de internationale turnbond, Max Bangerter, in de plaats Cuba (13), Frankrijk (14), Spanje (15), Groot-Brittannië (18), Australië (19) en Brazilië (20). Bij de dames vallen China (4), Verenigde Staten (6), Japan (9)-en Canada (10) weg. Voor de opengevalle plaatsen komen de ploegen van Frankrijk (15), Groot-Brittannië (16), Nederland (17) en Spanje (18) in aanmerking. Voorzitter Tielrooij van het Koninklijke Nederlands Gymna stiek Verbond bevestigde dat er een uitnodiging van de Internationale turnbond was gekomen. Het bestuur van het KNGV heeft over de late Invitatie vergaderd en besloten niet op de uitnodiging In te gaan. Het Nederlands Olym pisch Comité had trouwens al besloten dat eventuele opengevallen plaatsen door het weg blijven van een aantal landen niet zouden wor den aangevuld door Nederlandse ploegen. DJAKARTA Verawati (Indonesië) heeft in Djakarta de wereldtitel badminton in het damesenkelspel veroverd. Zij won de eindstrijd van haar landgenote Ivana met 113, 113. De titel in het herenenkelspel ging voor de eerste keer naar Rudy Hartono (Indonesië). Hij versloeg in de finale zijn landge noot Liem Swie King met 159, 159. In het herendubbelspel ging de titel naar Ade Chandra en Chris tian Hadinta (Indonesië) die in de finale hun landgenoten Hartono en Heriyanto met 515, 155, 157 versloegen. Bij de dames was de hoogste eer weggelegd voor het duo Nora Perry en Jan Webster uit Engeland. Zij waren in de eindstrijd sterker dan hun Indonesische tegenstanders Verawati en Imelda: 15—12. 15—3. De uitslag van de finale gemengd dubbelspel was Imelda/Chris- tian Hadinata (lnd>—Nora Perry/Mike Tredgett (Eng) 1512, Xerxes faalt BEEK Xerxes, dat vorige week reeds kampioen werd bij de zondagamateurs, heeft in de laatste wedstrijd van deze competitie tegen Caesar ge faald. De Limburgse ploeg speelde strijdlustig en won ver diend met 41. Voor de rust scoorden Hartjens en Maas, erna verhoogde invaller Wolfs de produktie met twee doel punten. Pas vlak voor tijd kon Xerxes door De Vries scoren (4-1). DEN HAAG De kans dat Jos Jonker naar AZ '67 gaat is gestegen. Afgelopen vrijdag heeft voorzitter Pieter den Duik van FC Den Haag con tact opgenomen met het be stuur van de Alkmaarse ere divisieclub en daaruit de in druk gekregen dat AZ '67 zeer geïnteresseerd is in het aantrekken van de midden velder. AZ '67 beraadt zich nu over het bedrag dat met de aankoop van Jonker is ge moeid. FC Den Haag heeft Inmiddels ook contact gehad met Ron Goodlass in Engeland. De Brit. die definitief FC Den Haag heeft verlaten, deelde mee In onderhandeling te zijn met een aantal Engelse clubs. Ome

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12