Leidse popgroep Broke in Nieuw Nijevelt Elke muzikant moet gelegenheid krijgen zich te ontplooien Bloederige nachtmerrie in statig mortuarium INITIATIEFNEMERS VOOR VERENIGING VAN POPMUZIKANTEN: Peter Sjardin in LVC Harmen Kooistra exposeert in oude raadhuis Warmond Parnassos-ensemble in Dever Harmonie in De Houtkamp Tentoonstelling Jetses in raadhuis Wassenaar Wandkleden in Het Anker 3INAJ~ LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 MEI 1980 PAGINA 9 Griezeleffecten te over In „Phantasm". TRIANON Phantasm (16) met Michael Baldwin en Reggie Bannister. Re gie: Don Cascarelli. Is moeilijk om iets ^M^iieuws te verzinnen op het 77:-gebied van de griezelfilm. Frankenstein-monsters, ten jagen de bioscoop bezoeker geen schrik meer aan volgens de jonge pro- "lucent-regisseur Don Cos- relli en hij peinsde zich if om zoveel mogelijk tock-effecten in één film persen. De oplossing eende hij als scenario- ihrijver gevonden te heb- ;n in de nachtmerrie van :n 13-jarige jongen, die ojuist zijn beide ouders leeft verloren en zich zo rastklampt aan zijn oude broer, dat hij deze over- ba! al op de voet volgt, zelfs als deze 's nachts op een grafsteen ligt te vrijen. Dat is dan ook de enige sex, die er in Don Coscarelli's „Phantasm" te vinden is, want daarna hebben de bei de joitgens het te druk om tijdens nachtelijke speur tochten te ontdekken wat er allemaal niet pluis is op het kerkhof en in het statige mortuarium. En dat is heel wat Wat mankeert er aan de si nistere begrafenisonderne mer, die maar niet kapot te krijgen is en zelfs als je zijn vingers afhakt waaruit dan geel bloed stroomt even later toch weer tot tien kan tellen? Waar komen de vliegende kogelvormige bli kopeners vandaan, die hun slachtoffers de ogen uitboren en wat is het geheim van de moordlustige dwergen, die grommend het kerkhof on veilig maken? Het is jammer dat Coscarelli in zijn zucht de toeschouwer zoveel mogelijk met onver wachte gebeurtenissen de stuipen op het lijf te jagen, al heel gauw laat blijken, dat we hier met een nachtmer rie te doen hebben. Hij moest waarschijnlijk wel, want zijn scenario rammelt zo verschrikkelijk, dat je aan het slot geen logische ver klaring voor al de getoonde gruwelen meer kunt ver wachten. Ook al heeft Cos carelli op het eind nog een shock-effect in petto, dat zijn eigen nachtmerrie-explicatie weer op losse schroeven zet. Coscarelli heeft eerlijk toe gegeven, dat het hem er al leen maar om begonnen was-- de toeschouwers te laten griezelen. En als u moet la-- chen om het weerbarstige afgehakte vingertje in de mosterdsaus, dat in een dui velse vleermuis verandert, mag dat gerust Want, zegt Coscarelli, een zenuwachtig lachje werkt bevrijdend als u bang bent MILO WASSENAAR De Leidse popgroep Broke treedt op zaterdag 30 mei op in het jongerencentrum Nieuw Nijevelt in Wassenaar. Het concert begint om 21.00 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. Op zaterdag 31 mei vindt er in het jongerencen trum een open soos avond plaats terwijl op 3 juni van af 21.00 uur de film Them- roe' wordt gedraaid. De formatie Broke bestaat uit ex-Kayak basgitarist Cees Van Leeuwen, gitarist en zanger Toon Ekkers en drummer Hans Dijksterhuis. Broke staat garant voor korte simpele, maar toch swingende, songs. De groep heeft onlangs haar eerste studio-opnamen ge maakt en de eerste plaat zal niet lang meer op zich laten wachten, Themroc' van Claude Faraldo is een film van volstrekte anarchie. Alle normen van de maatschappij worden met breekijzers geslecht: familie verhoudingen, werk, gezag en moraal. Vooral het buitenge wone spel van hoofdrolspeler Piccoli maakt deze film tot een zeer opvallend en bijzonder werk. LEIDEN „Wie in Leiden met een pop groep wil beginnen, moet eerst een jaar zoeken naar oefenruimte. Ik heb eens zo'n vijftig zaaleigenaren opgebeld om te vragen of er een bandje zou mogen oefe nenen, maar bij geen van allen kon dat Iedereen is bang voor lawaaioverlast Ook veel groepen die al wel een oefen ruimte hebben, krijgen hierover klach ten. Daarom moet er een soort gemeen schappelijke oefenruimte komen, waar verschillende bandjes kunnen repeteren. Om het ook voor weinig kapitaal krach tige beginners aantrekkelijk te maken, willen we dat er een soort vaste installa tie in komt te staan waar iedereen op kan spelen. Om zoiets te kunnen verwe zenlijken hebben we mensen nodig die zich hiervoor willen inzetten en verder natuurlijk ook steun van de gemeente". Aldus Rob Smit, één van de initiatiefne mers van de Vereniging voor Beharti ging van de Belangen van Popmusici uit de regio Leiden en gitarist/zanger in de nog vrij onbekende groep 'De Kroonluch ters' met experimentele Nederlandstalige rockmuziek. Terwijl Rob Smit erover nadacht hoe hij zijn plannen voor de Leidse popmuzikanten zou kunnen verwezenlijken, kwam hij toe vallig Max Nagel tegen, die ook met derge lijke plannen rond liep. Max Nagel gaf na melijk enige tijd gitaarles in het Leids Vrije- tijds Centrum aan jonge popmuzikanten. Hij vond het echter zo frusterend dat al die leerlingen na het doorlopen van de cursus nergens verder konden oefenenen of spelen, dat hij zijn cursus op het LVC stop zette. „Veel beginnende gitaristen op electrische gitaar konden na de cursus nergens verder. Thuis werd er al snel geroepen dat het te veel herrie was en een oefenruimte was er niet. Daarom vond ik het beter eerst maar iets op touw te zetten, waar die jongens na wm het volgen van een cursus terecht zouden kunnen", aldus Max. Rob kwam dus Max tegen en dit tweetal stak de koppen bij el kaar. Max Nagel ging in Rotterdam kijken waar al twee van die gemeenschappelijke oefenruimtes met installatie bestaan en deed er wat ideeën voor Leiden op. Geluidsisolatie „Er moet dus een centrale oefenruimte zijn met een behoorlijk aantal geluidsgetsoleerde zalen, de mogelijkheid om de installaties braakvrij ter plaatse op te bergen en even tueel een beheerder. Verder wü het tweetal dat er een circuit gaat ontstaan van bandjes die er aan toe zijn om al op te treden. In Rotterdam is dat ook zo. Dan houdt een aantal zaaleigenaren een soort open huis en kan er zo'n groep optreden. Verder willen we jongens en meisjes noteren die kunnen spelen, maar niet meer of nog niet in een band zitten, maar dit wel graag willen. Dit om zo een bestand te maken van wie er be schikbaar is voor op te richten nieuwe groe pen. Maar voor dat het zover is, moeten we eerst weten wie daar iets voor voelt. Om al les van de grond te krijgen is veel hulp no dig. We houden voorlopig elke woensdag middag om 12 uur in het- Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat 6ö in Leiden vergadering", aldus de twee initiatiefne mers. Ook is een vragenlijst opgesteld, die door ie dere belangstellende moet worden ingevuld. Die vragenlijsten kunnen in alle jeugdcen tra in Leiden, zoals het LVC, Catena, Volks huis enz., bij de muziekwinkels Servaas en Van Heringen en bij de twee platenzaken Elpee en Plato worden afgehaald. De vra genlijsten kunnen worden opgestuurd naar Max Nagel, Oude Singel 6, 2312 RA in Lei den. Men hoopt op veel reakties zodat snel met een daadwerkelijke uitvoering van de plannen kan worden begonnen. Max (links) en Rob: Popmuziek niet langer achterstellen bij andere muziekvor men. LUXOR Kramer versus Kramer (aJ.) Rijkelijk met "•Oscars overladen film met voortreffelijk acteerwerk van o.m. Dustin Hoffmann. Het verhaal gaat over een jong echtpaar dat uit elkaar gaat en strijdt om de genegenheid van het zoontje, (zevende week) (Van 2 tot en met 25 juni is dit theater gesloten In verband met een ingrijpende modernisering) CAMERA Annie Hall (do, vr, za, zo -avondvoorst) Woody Allen en Diana Kea- ton in een amusante film. (re prise) Vanaf maandag Kra mer versus Kramer (zie Luxor). In de middagvoorstel ling: Sjors en Sjimmie in het land der reuzen. (a.l) kinder film. LIDO I The fog (16) Soms wat ridicule thriller van John Carpenter, waarin deze een gooi naar de titel 'master of suspence', die tot nu toe alleen Hitchcock is toebedeeld, doet (derde week) LIDO II Silverstreak ex press (12) Vriendelijke en soms spannende comedie met Gene Wilder en Jill Clay- burgh. (tweede week)' LIDO III Lieve jongens (16) .Verfilming van boeken van Gerard van 't Reve met onder meer Hans Dagelet, Hugo Metsers en Albert Mol. (vierde week) STUDIO The Muppet film (a.l.) Zeer geslaagde avondvullende film met de hoofdfiguren uit de televisie serie 'The Muppet show', (derde week) REX Julie het snoepje van de week (16) Pornofilm. EUROCINEMA I (Alphen aan den Rijn) Die Biecht- rommel (16) Uitstekende film van Günter Grass over de op komst van het fascisme in Duitslan. (reprise, eerste week) EUROCINEMA II (Alphen aan den Rijn) De duivel hale je (a.l.) Amusante avon turenfilm. (tweede week) EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) 1941 (a.l.) Kostbare comedie van Spiel berg, die wat kunstmatig aan- De 'nieuwe groep van Peter Sjardin, Sjardin's Terrible Sur prise, treedt vanavond op in het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat 66 in Leiden. De groep brengt een nieu we muziekvorm die zij 'total rock' noemt en waarin invloe den uit alle soorten popmuziek zijn verwerkt. In Sjardin's Terrible Surprise speelt Peter Sjardin de organiser, de sjar- diniser en zingt hij. Wouter Planteydt doet Guitars en vo cals, Wilfrid Snellens speelt drums en Kees van Voren de Fender bass. Aanvang 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt voor leden 3 gulden en voor niet-leden 5 gulden. en tekeningen zijn van een subtiele kracht waarin de liefde voor Rembrandt on miskenbaar naar voren komt. Zijn schilderijen, waarin het Hollandse land schap vaak centraal staat, hebben een zeer persoonlij ke kleurstelling. De kunste naar ontving zijn opleiding aan Famous Artists School en aan de Academie in Lei den. Gedurende de exposi tie zal Harmen Kooistra 's zaterdags tussen 11 en 16 uur aaanwezig zijn om de etstechniek te demonstre- WARMOND In het oude raadhuis in War mond is van 1 tot en met 26 juni een expositie inge richt van etsen, tekenin gen en schilderijen van de Bodengravense kunste naar Harmen Kooistra. De tentoonstelling wordt op 31 mei om 17.00 uur ge opend. De beroepskunstenaar Kooistra voelt zich in zijn werk sterk aangetrokken tot het werk van de mees ters uit de 17e eeuw en de Haagsche school. Zijn etsen LISSE In de serie Deverconcerten in de Lissese ge restaureerde ridderhofstede is er op 14 juni een concert van het Parnassos-ensemble. Het concert met onder meer werken van Devienne, Koechlin, Beethoven en Willem Pijper, wordt gespeeld in de bezetting klarinet,fluit en fagot De uitvoering die in eerste instantie op 21 juni gegeven zou worden, is ver plaatst naar zaterdag 14 juni. Bij het VVV-kantoor aan de Lissese Grachtweg zijn nog kaarten a zes gulden beschik baar. CJP-houders en 65-plussers betalen 4 gulden. LEIDERDORP De Harmonie van de Konin klijke Shell geeft zondag 1 juni in de Houtkamp in Leiderdorp tussen 14.00 en 16.00 uur een concert Het concert is gratis voor elke belangstellende bij te wo nen. Het is het eerste Houtkamp concert dat K&O dit jaar organiseert. Mochten de weersomstandigheden van dien aard zijn dat een con cert in de openlucht niet mogelijk is dan zal worden uitgeweken naar sporthal 'Op Dreef' aan de Luyken- dreef in Leiderdorp. Het tweede Houtkampconcert wordt over ongeveer twee weken gegeven door het zi geunerorkest „Csardas". Aan het concert zal mede werking worden verleend door het folkloristisch dans ensemble „Achalay". WASSENAAR In het raadhuis van Wassenaar is tot en met 10 juni een tentoonstelling ingericht van de werken van Corne lls Jetses. Met deze expo sitie wil de Cornells Jet ses Stichting het feit her denken dat de kunste naar, die vooral bekend werd van 'Ot en Sien' op 9 juni 25 jaar geleden in Wassenaar is overleden. De tentoonstelling biedt een uitgebreid overzicht van het werk van de kunstenaar Jetses. Ot en Sien is een be grip wat velen zal aanspre ken maar dat Cornelis Jet ses ook als lithograaf en muurschilder werkzaam is geweest is minder bekend. De kunstenaar heeft door zijn werk een bijna onuit puttelijke bron van histori sche gegevens achtergela ten. De tentoonstelling laat ook iets zien van illustraties van tijdgenoten van Jetses om de bezoeker de overeen komsten en verschillen tus sen de verschillende kun stenaars te laten zien. De expositie is dagelijks geo pend van 8.30-17.00 uur, op dinsdag- en donderdag avond van 19.00-21.00 uur en in het weekend van 13.00 tot 17.00 uur. HAZERSWOUDE Kle den, geweven door zeven tien dames tijdens een in het laatste winterseizoen gehouden cursus, hangen van 2 tot en met 25 juni te Êronk in Het Anker te [axerswoude-Rijndijk. De werkstukken werden vervaardigd onder leiding van Jacqueline Verhagen en Mieke van Tilburg, bei den woonachtig in Hazers- woude. Tijdens die periode hielden de cursisten zich bezig met spinnen, verven met plantaardige stoffen en raam-weven. Iedereen maakte het onderwerp zelf. De Culturele Raad, die de expositie organiseert, spreekt over een „erg ver rassend resultaat". Te meer, omdat bijna niemand vari de deelnemers zich ooit eer der met het weven van kle den had bezig gehouden. Openingstijden van de ex positie: 19.00-23.30 uur (maandag tot en met vrij dag); 16.00-18.00 uur en 20.00-23.30 uur (zaterdag); 12.00-17.00 uur en 19.00- 23.30 uur (zondag). doet.(tweede week) EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) The rose (12) Speelfilm met een grandioze Bette Middler (reprise, eerste week) GREENWAY THEATER (Voorschoten) Apocalypse Now(16) Amerikaanse speel film over de Vietnam-oorlog. Ook: Monty Python and the holy grail (aJ.) jtfS&c 888888888

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9