aad Noordwijkerhout dit niet zwaar aan dure ergissing wethouder laad Voorhout wil tgrariër helpen Klein maarfijn. Jreuk in samenwerking Warmondse raadsfracties Raad Katwijk trekt beurs verder open voor Ulcinj )en vertraging bijbouw evenementenhal Wegwijzer voor burgemeester Katwijkse jeugdbende opgerold lEROEPSCHRIFT AFGEWEZEN OM ETER RESULTAAT TE BEREIKEN Afbraak Agnes-school Stompwi jkse autorijschool moet stalling afbreken £eïdóc0Oiïtaiit W3IN4—- =£GIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 MEI 1980 PAGINA 7 I981 i^MOND Fractievoor ongrer Heyl deelde gisteravond daar en verklaring mede, dat lighednwerking tussen de drie gebrsfracties niet meer moge- is. De VVD verschilt ern- aus le,van mening met de ove- wichtfractics, het CDA en Pro- watief Warmond. CDA en ingenblijven dus in de komen- larschjree jaar samenwerken en de VVD stelt zich onafhanke lijk op. Het grote geschilpunt vormen de maatregelen die getroffen worden om te voorkomen de* premiekoopwoningen kunnen worden doorverkocht aan niet erkende woningzoekenden. De VVD wil voor de maatregelen een termijn gesteld zien bij voorbeeld gelijk aan de ter mijn waarin subsidie wordt ge geven. PW en CDA vinden dat het collegeprogram dan onjuist wordt geïnterpreteerd. In dit programma, dat in over leg met de drie fracties is op gesteld, wordt geen termijn ge noemd, maar wordt gesproken over het beschikbaar blijven van premiekoopwoningen Ook verder tijdens de raads vergadering verschilde de VVD met de andere fracties van mening over een soortge lijk punt. Bij de vaststelling van de woonruimteverorde ning 1980 kwamen ook de be palingen aan de orde hoe ie mand dient te handelen die van een eigen woning naar een huurwoning overgaat. Zo'n eigen woning zou dan aan een erkend woningzoe kende verkocht dienen te worden en daar staan allerlei bepalingen over in de verorde ning. De VVD-fractie is van mening dat er discriminatie plaats vindt t.a.v. huiseigenaren die bijvoorbeeld door financiële moeilijkheden gedwongen worden hun huis te verkopen. De VVD stemde daarom in zijn geheel tegen de verorde ning. Enkele belangrijke ver anderingen in de verordening zijn dat er geen onderscheid meer wordt gemaakt tussen mannen en vrouwen bij de in schrijving op de lijst van wo ningzoekenden en dat er ook geen onderscheid meer wordt gemaakt ten aanzien van hu welijk of een andere samenle vingsvorm. De woonruimteve rordening werd overigens wel door de meerderheid van de raad aangenomen. lere t jn I •rgarj ried^RDWIJKERHOUT De tderheid van de Noordwij- ^^loutse gemeenteraad re- |e het wethouder Heems- i (VVD) niet zo zwaar dat hij 200.000 gulden te wilde betalen voor de toop van grond voor de lementenhal. Hij werd Ukkig volgens de raad) op terug gefloten door Gede- terde Staten, zodat alsnog lagere grondprijs bedon- kon worden bij de eige- r van de grond, de firma gander. Alleen de fractie de PvdA voelde zich niet [edigd door het antwoord de wethouder op een aan- kritische vragen en stemde ook tegen het gewijzigde fstel van het college, eer Nulkes (CDA) hoopte iet gebeuren geen vertra- Ie invloed zou hebben op uw van de evenementen- •n vroeg zich ook af of GS el akkoord zou gaan met lieuwe prijs. heer Van Koningsveld IA) vroeg zich af, waarom [emeente bij de prijsvor- niet was uitgegaan van 'aarde van het vrije agra- le verkeer (wat volgens I gebruikelijk is), maar van gemiddelde grondprijs van i door Noorlander verwor- gronden. Hij vroeg zich ook af, waarom er geen voor overleg met GS was geweest. „Dit had dan voorkomen kun nen worden", stelde hij. Hij keeg de indruk dat de ge meente onnodig duur door de knieën was gegaan, mede door het feit dat Noorlander met het grootste gemak akkoord was gegaan met de verminde ring van 200.000 gulden. Wethouder Heemskerk stelde, dat hij niet kon weten dat de vrije verkeerswaarde als uit gangspunt moest dienen voor de prijsvorming. Hij wees op de transacties rondom het aan kopen van grond voor Zee burg, het terrein voor de mast van de kabeltelevisie en de vuilnisbelt, waarbij dezelfde lijn was gevolgd en er geen moeilijkheden waren gerezen. Verder wees hij erop dat het krediet voor de evenementen hal 8.500.000,-) wel was goedgekeurd. „Hierin was ook de grondprijs van 47,69 vermeld", zo stel de hij. Hij meende dan ook te mogen aannemen, dat GS met de genoemde prijs van 47,69 per m2 akkoord zou gaan. Wethouder Heemskerk: „GS vindt de prijs van 47,69 m2 op dit moment voor dit stukje grond te duur. Daarom zijn wij met Noorlander gaan onder handelen over een lagere prijs, want wij willen geen vertra ging in de totstandkoming van de evenementenhal". Verder stelde hij dat Noorlan der niet zo gemakkelijk over stag was gegaan. Volgens de wethouder waren zij voor het blok gezet. „Ga je niet ak koord, dan gaan we naar een ander", was de stelregel van het college geweest. Van Koningsveld bleef vol houden, dat de gemeente op de hoogte had moeten zijn van de geldende regels bij GS inzake de prijsvorming. Heemskerk bleef echter ontkennen dat hij op de hoogte moest zijn. Hij wees in dat verband op het feit, dat de provincie sinds kort meer grip op de grond prijzen probeert te verkrijgen, omdat projectontwikkelaars en bouwondernemingen door de stagnerende bouw in de klem komen. „Toen het nog goed ging profiteerden de project ontwikkelaars en de bouwon dernemingen van de woning nood, maar nu de bouw stag neert probeert de provinciale overheid terug te slaan door te knijpen in de prijzen", zo stel de hij. Wethouder Heemskerk stelde dat dit feit ten grondslag lag aan de afkeuring van de grondprijs van 47,69 m2. Vervolgens verklaarden de heren Van Schie (EZP) en Van Duin (CDA), dat zij zich onvoorwaardelijk achter het beleid van de wethouder op stelden. Op de PvdA-fractie na (zij waren niet bevredigd door het antwoord van de wet houder) ging de raad akkoord met het voorstel van het colle ge. De heer Ruigrok (VVD) had al eerder verklaard blij te zijn met het cadeautje van twee ton. De notulering van de raads vergaderingen bracht de ton gen ook nog enigszins in be weging. Het college wilde deze werkzaamheden uitbesteden aan de Stenografische Dienst van de Staten-Generaal, om dat zo een product van hoge kwaliteit verwacht mocht worden. Men was tot dit voor stel gekomen, omdat er her haaldelijk kritiek was geuit (met name door de heer Kuy- per van D'66) op de inhoud en vormgeving van de notulen, die door een aantal ambtena ren in hun vrije tijd (welis waar tegen een vergoeding) werden samengesteld. Namens het CDA ging de heer Koelewijn met het voorstel van het college akkoord. Al leen de heer Sluis van zijn partij had een afwijkende me ning. Hij vond dat Noordwij kerhout „big city-allures" kreeg door veel geld te steken De burgemeester van Noordwijkerhout, mr. F. Winkel (links) werd gistermorgen door een medewerker van Publimedia uit Amstelveen een nieuw exemplaar overhandigd van de „Wegwijzer voor Noordwijkerhout 1980/'81". Deze wegwijzer wordt ieder jaar opnieuw uit gebracht door de gemeente om vooral de nieuwe inwoners van Noordwijkerhout allerlei informatie op sociaal-cultureel, en sportief gebied te verschaffen. Het boekwerkje wordt huis-aan-huis bezorgd, maar ligt ook voor andere belangstellenden klaar op het gemeentehuis en op het V.V.V.- kantoor aan de Herenweg. De ervaring leert dat er veel belangstelling bestaat voor de wegwijzer, die dit jaar in een oplage van 4.750 exemplaren zal worden verspreid. in de notulering. Hij stelde verder, dat de repeterende ne gatieve opmerkingen over de notulering niet terecht waren en stelde voor de beslissing een maand te verdagen. Men kon dan nog eens bekij ken of niet op de oude voet verder gewerkt kon worden. Hij kreeg in zijn opvatting merkwaardigerwijs veel steun van de heer Kuyper (D'66). De man, die volgens de andere partijen, altijd het meest mop perde over de notulering vond het plan van het college nu te pretentieus. Hij schrok ook te rug voor de kosten en was nu tegen. Wethouder Heemskerk wilde van de problemen af en hand haafde het voorstel om de no tulering uit te besteden aan de Stenografische Dienst. Met uit zondering van de heer Sluis ging de raad akkoord met het voorstel om de notulering voor de rest van dit jaar uit te be steden en dan te bekijken hoe het verder moest. KATWIJK De Katwijkse politie heeft met de aanhou ding van zeven jongelui in de leeftijd van 14 tot en met 17 jaar elf inbraken opge lost. De jeugdige inbrekers zijn de afgelopen week in de kraag gevat Van der elf inbraken zijn er negen in Katwijk gepleegd, één in Rijnsburg en één in Valkenburg. Het totale bedrag dat de jongelui hebben buitge maakt loopt in de duizenden guldens. Onvoorzichtig openen autoportier LISSE Een bromfietser uit Sassenheim is gistermid dag omstreeks half twee op de Heereweg ten val geko men, hij ramde een autopor tier die werd geopend zon der dat er acht werd gesla gen op het verkeer. De jon geman werd met een gebro ken middenhandsbeentje en enkele schaafwonden over gebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. De auto stond op de Heereweg geparkeerd, na het instappen van de 28-jarige Leidenaar en zijn passagiere bemerkte de vrouw dat haar jas klem zat tussen het portier. Zonder uit te kijken opende zij het portier om haar jas te bevrijden. Wassenaarse Vrouwenraad vraagt subsidie WASSENAAR De Wasse naarse Vrouwenraad heeft in het kader van de rijksbij drageregeling om emancipa tie-activiteiten te stimuleren een subsidieaanvraag van 2800 gulden ingediend. Het geld zal gebruikt worden voor het organiseren van twee cursussen vergadertechniek en twee cursussen spreekvaardig heid. De rijksbijdrageregeling is bedoeld om achterstandsitu aties te verkleinen. )RHOUT - De raad heeft gisteravond oten het beroepschrift van de heer De r aangaande een vergunning voor het wen van een agrarisch bedrijfswoning de 's-Gravendamseweg ongegrond ver- trd. Wel is b en w gevraagd nog eens om afel te gaan zitten met de H.I.D. (Hoof- fenieur-Directeur voor Landinrichting, nd en Bosbeheer) en de heer De Boer om och nog tot een voor beide partijen be- igende oplossing te komen. [eschiedenis van deze zaak is door alle le- als zeer ongelukkig bestempeld. De HID na bij de heer De Boer gekeken te hebben, es gegeven om hem geen vergunning te ge- Dit advies werd gesteund door het consu- chap voor de Bedrijfsontwikkeling. Ge werd dat het bedrijf te gering van omvang om de bouw van een agrarisch bedrijfswo- te kunnen rechtvaardigen, dat er in feite geen sprake was van een wezenlijk agra- bedrijf en dat de heer De Boer in het w te vestigen bedrijf geen volledig of nage- volledige dagtaak zou vinden en boven- mede gezien zijn functie in de bestaande "ijven, niet zijn hoofdberoep kon hebben in nieuw te vestigen bedrijf (twee voorwaar- waaraan krachtens het bestemmingsplan rukkelijk zal moeten worden voldaan om ivvergunning voor de bouw van een agrari sche bedrijfswoning te kunnen krijgen). Hierte gen heeft de heer De Boer beroep aangetekend bij de Raad van State. Intussen is de rolkas die ook deel uitmaakte van de vergunning reeds voltooid en is er ook vergunning voor verleend. Voor de bedrijfswoning nog niet. (De heer De Boer heeft nadat hij beroep had aangetekend twee afzonderlijke bouwaanvragen ingediend). Tijdens het spreekrecht dat vooraf ging aan de raadsvergadering maakte de heer De Boer dui delijk dat hij volledig in het bedrijf werkzaam was en vroeg de raad dan ook om te mogen bouwen. Diverse raadsleden wilden hierna de vergunning wel geven. Volgen de heer Dirkse (VVD) had de H.I.D. zijn werk niet goed ge daan en had men een nieuweling gestuurd die niet wist dat er al bollen in de grond zaten toen hij daar kwam kijken. De heer De Wit (PvdA) stelde dat een kind kon zien dat het hier ging om een agrarisch bedrijf waar iemand een vol ledig dagtaak in had. Verder legde hij uit dat volgens de EG bepalingen onder een agrariër wordt verstaan, iemand die de helft van zijn tijd steekt in zijn bedrijf en minstens de helft van zijn inkomen uit dat bedrijf haalt. Met de heer Meier waren deze raadsleden tegen het voorstel tot ongegrond verklaren van het be roepschrift. De overige raadsleden waren voor het voorstel onder bepaalde voorwaarden. Men was het er allemaal over eens dat het jammer was dat de vergunning niet kon worden toege- De gemeenteraad van Voor hout heeft enkele tienduizen den guldens uitgetrokken voor de sloop van de Agnes- school, het laatste deel van het Agnes complex in he centrum van het dorp. Nu zit ten nog de drie hoogste klas sen in het oude pand. Met in gang van het nieuwe school jaar worden de twee reste rende klassen 'opgedeeld' over de twee andere katho lieke scholen in de gemeente. kend. Voorzitter Joon verklaarde dat als men het voorstel tot ongegrond verklaren van het beroepschrift zou verwerpen, men de H.I.D. buitenspel zou zetten. De H.I.D. was aangesteld door de provincie en dit zou dan weieens kun nen betekenen dat ze veel waarde gaan hech ten aan het advies van de H.I.D. en dit zou weer betekenen dat de heer De Boer nog ver der van huis zou raken. Daarom werd besloten het voorstel aan te nemen met de verzeking dat men opnieuw aan de tafel zou gaan zitten met de H.I.D. en de heer De Boer om zodoende tot een voor beide partijen bevredigende oplossing te komen. Zou deze er dan nog niet komen dan zal men de zaak moeten forceren met alle ge volgen van dien. Voetbalvereniging de Sleutels organiseert op zaterdag 31 mei Het Goedhart Vastgoedtoernooi Aanvang 9.30 uur sportpark de Vliet. Met medewerking van ca LDWS LUGDUNUM DIE HAGE DELFIA De scheidsrechters o.a. Sira, v. Tol, v. Leek. Muzikaal ondersteund door het majorettenkorps Little Stars. KORTWEG fiSE/RIJNSBURG De lelgroep 'Discipel' treedt Brdag 31 mei op in het Lis- P Poelhuys en zondag 1 juni jde aula van de Mavo aan Rijnsburgse Noordeinde. Het concert in het Poelhuys aan de Lissese Ruishoornlaan begint om 20.30 uur. Op uitno diging van koffiebar 'De Open Deur' geeft Discipel 's mid dags om drie uur een open luchtconcert aan de Koningin neweg. In Rijnsburg beginnen de concerten om 10.00 uur en 19.30 uur. KATWIJK De Katwijkse gemeenteraad is gisteravond achteraf accoord gegaan met een aanvullend krediet ter on dersteuning van de acties in 1979 in het kader van het In ternationaal Jaar van het Kind. Na de vijfentwintigdui zend gulden die in mei 79 toe gezegd waren, vulde de raad dit bedrag aan tot vijfenne gentigduizend gulden. Het grootste deel van dit bedrag, 45.000,-, is toegezegd voor de bouw van een kleuterschool in het eerder door aardbevin gen getroffen Joegoslavische dorp Ulcinj. De wethouder van Onderwijs de heer Parlevliet (CDA) re kende gisteravond de leden van de raad het bedrag voor, dat de school in Ulcinj gaat kosten. Hij kwam daarbij op een bedrag dat aanzienlijk ho ger ligt dan de eerst verwachte drie ton. Deze drie ton is in middels binnen door een ge weldige actie van de Katwijk se gemeenschap, aangevuld met subsidie van het ministe rie van Ontwikkelingssamen werking. Voor de aanvulling van het bedrag tot de kostprijs van de nieuw te bouwen kleu terschool zal de wethouder nogmaals bij de minister aan kloppen. Vanuit de raad kwam de wens om de Katwij- kers op de hoogte te houden van de werkzaamheden straks in Joegoslavië. Burgemeester C. A. Bos zegde een regelmatig overzicht van het gebeuren dan ook toe. De leden van de raad stemden in met het beschikbaar stellen van een krediet van f 618.500,- voor de verbou wing van de Andreasschool ten behoeve van de afdeling voor voortgezet buitengewoon onderwijs van de Zonnebloera- 250.000,- beschikbaar moe ten stellen voor de inrichting. Als alles volgens plan verloopt kan in september in de school met de start van de nieuwe cursus begonnen worden. Het beschikbaar stellen van twee kavels bouwgrond in de tweede fase Schutterswei voor een arts en een tandarts wekte nogal wat verbazing bij vele raadsleden, en schoot zelfs het raadslid J. Haasnoot (PvdA) in het verkeerde keelgat. Hij vroeg zich af waarom voor hen een uitzondering op het in de gemeente Katwijk voor toe wijzing van woonruimte ge bruikte puntensysteem ge maakt wordt. Volgens wethou der Van Dijk (SGP) gaat het hier om eerder gedane belof ten, waar men nu niet meer op terug mag komen. De jaarrekening van de Stich ting Centrale Akkommodatie Katwijk, beheerder van thea ter Tripodia toont over het jaar '79 een, ten opzichte van voorgaande jaren, sterk groeiend tekort, van meer dan honderdduizend gulden. Mede schuldig hieraan zijn de terug gelopen barinkomsten, omdat eerder gehouden disco-avon den vanwege de overlast afge last zijn. Aangezien het nade lig saldo van structurele aard lijkt, werd wethouder J. J. van Oosten (PvdA) verzocht om uit te kijken naar nieuwe mo gelijkheden in de toekomst, qua extra verhuur of aanpas sing van de prijzen. LEIDSCHENDAM De vier gebroeders Van Leeuwen, ei genaren van de autorijschool Duivenvoorde, zullen waar schijnlijk de reeds gedeeltelijk gerealiseerde autostalling en herstelinrichting in Stompwijk weer moeten afbreken. November vorig jaar hebben de rijschoolhouders vergunning ge vraagd voor het geheel veranderen van een hooitas aan de Bo- venmeerweg achter de provinciale weg in Stompwijk. Burge meester en wethouders hebben die vergunning geweigerd, om dat het bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan uit 1956, maar ook met het nieuwe bestemmingsplan „Landelijk gebied 1978". De grond is bestemd voor agrarische doeleinden met landschappelijke waarde zonder bedrijfscentrum en gedeeltelijk voor woondoeleinden. Volgens het welstandscollege zou het bouwplan ook geen enkele karakteristieke relatie of overeenkomst hebben met de bestaan de bebouwing, terwijl de gevels, wat betreft indeling, verhou ding en materiaalkeuze, onaanvaardbaar zijn. De heren Van Leeuwen hebben beroep aangetekend bij de gemeenteraad. De commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zal het bezwaarschrift, samen met drie andere, maandagmiddag om vier uur in een speciaal daarvoor belegde bijeenkomst behande len, waarbij betrokkenen een mondelinge toelichting mogen ge- Een zwaar verzilverd miniatuur van het gerestaureerde Kurhaus sturen wij u graag toe als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee ajfeai aan te brengen. Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een miniatuur van het Kurhaus. Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7