Geblesseerde Jan van Deinsen moet afhaken Joke van Beusekom uitgeschakeld j|tappe gesneden koek voor mecanicien Yal werpt Zoetemelk terug frste tvaller Zuiderkwartier en Fides Pacta in finale Zomeravond- toernooi DKD verliest bekerduel ^rt" LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 MEI 1980 PAGINA 17 IOENAKER 1 Met een nijdig gebaar wierp Jan Deinsen zijn koffer in de auto. I mij is het afgelopen", mompelde nest. „Ik zal de strijd vanaf de tele- Imoeten volgen". Gisteren, aan het Svan de middag, vertrok de Feye- ier uit het KNVB-sportcentrum te I De blessure aan de knie, opgelopen jas de bekerfinale, maakte een ver- werblijf in het trainingskamp van Bederlands elftal zinloos. Deinsen teleurgesteld: „Het ging echt heer. Ik heb geprobeerd de pijn te ver- l maar in overleg met de medische staf t af moeten haken. Erg spijtig, want ik ferde al helemaal in EK-sferen. Ten- heeft Zwartkruis me niet voor niets toch was Zwartkruis wel wat met me van plan. Daar ben ik van overtuigd". De bondscoach van Oranje wekte overigens niet de indruk gebukt te gaan onder het verdwijnen van Van Deinsen. „Voor hem is het erg vervelend", oordeelde Zwartkruis. „Net als de rest van de groep heeft hij kei hard gewerkt. We konden echter geen an dere beslissing nemen. Het oordeel van de medische staf liet aan duidelijkheid niets te wensen over." Vervelender vindt Jan Zwartkruis het dat misschien ook Dick Schoenaker door een blessure af moet haken. De Ajacied werd vanmiddag in het oefenpartijtje tegen Xerxes voor de laatste maal getest. Valt de test negatief uit, dan zal ook Schoenaker thuis moeten blijven. „Gebeurt dat, dan is dat een ernstige streep door de rekening", gaf Zwartkruis toe. „Schoenaker is een van de waterdragers van Oranje. Een buitengewoon nuttige spe ler die ik er graag bij wil hebben. Toch gaat ook Schoenaker alleen maar mee wanneer hij 100 procent fit is. Aan half j spelers heb ik niets". Niet hoog Schoenaker: „Al weken heb ik last van mijn lies. Het was voor mij onmogelijk de zware training van Zwartkruis opti maal te volgen. Natuurlijk hoop ik er nog het beste van, maar ik wil best toege ven dat ik mijn kansen om mee te kun nen gaan met het Nederlands elftal niet al te hoog acht." De keiharde aanpak van Jan Zwartkruis tij dens de eerste twee dagen van het driedaag se trainingskamp eist slachtoffers. Zwart kruis: „Bewust heb ik de zweep er overheen gelegd. Ik wil weten wie wel en wie niet op timaal fit is. Ik wil nu eenmaal met een fitte groep op reis gaan. Dat is in mijn ogen een keiharde noodzaak bij een toernooi als het Europees kampioenschap. Het is beter dat mankementen in Zeist aan het licht komen dan straks in Italié". Het definitieve afhaken van Jan van Dein sen en het mogelijke thuisblijven van Dick Schoenaker zou Zwartkruis wel verlossen van het probleem welke twee spelers hij van de 22 geselecteerden moet laten vallen. Zwartkruis: „Toch zal ik de opengevallen plaatsen in moeten vullen. Vandaag nog zal ik onderzoeken of John Metgod zich be schikbaar wil houden voor het Nederlands elftal. Ik zal hem niet oproepen, maar in ge val van nood wil ik wel een beroep op hemf kunnen doen. Ik kan alleen nog niet taxe ren of hij zin heeft. Hij was erg teleurgeseld toen hij hoorde dat hij in eerste instantie geen deel uitmaakte van de groep". De AZ'er Metgod derhalve op papier de ver vanger van Van Deinsen. Aan een rempla- cant voor Dick Schoenaker denkt Jan Zwartkruis nog niet omdat hij eerst het de finitieve oordeel van de medische staf af wil wachten. Niet alleen Zwartkruis maar ook de rest van de groep wacht vol spanning de laatste test van Schoenaker af. Arie Haan eerlijk: „Schoenaker kunnen we niet missen. Dat is net een vat vol zuurstof. Ik hoop dat hij het redt. Ook voor mezelf. Ik denk niet in staat te kunnen zijn het gemis van Schoenaker te compenseren. Voor het Nederlands elftal zou het uitermate pijnlijk zijn indien Schoe naker niet mee kan naar Italië". ROB HARTOG De uitslag van de derde etappe: 1. René Koppert (Erp) 3.17.44 (met tijdverg. 3.17.19); 2. Theo van Tol (Bik) z.t. (met tijdverg. 3.17.34); 3. Bert Wekema (Bat) z.t. (met tijdverg. 3.17.39); 4. Jac van Meer (Gaz) z.t.; 5. Dries Klein (Gaz); 6. Dieter Kurzweg (Bro), 7.. Aavo Pikkoes (Sov. 1), 8. Nikolai Koetsnetsov (Sov, 2). 9. Tini van Rijsbergen (Dri), 10. Joeri Katsjirin (Sov. 1), 11. Frantisec Kalis (Tsj.), 12. Mario van Vlimmeren (Eijc), 13. Viktor Manakov (Sov. 2), 14. Peter Damen (Dri), 15. Alberto Minetti (Ita), l(r Adri van der Poel (Erp). 17. Vlastimil Moravec (Tsj), 18. Peer Maas (Gaz), 19. Rene IJzendoorn (Bat), 20. Joeri Petrov (Sov. 2) (allen zelfde tijd als Van Me^r). Het algemeen klassement na de derde etappe; 1. Koppert (Erp) 10.57.40; 2. Pikkoes (Sov. 1) op 20 sec.; 3. Logvin (Sov. 1) op 35 sec.; 4. Broers (Erp) op 39 sec.; 5. Dedenov (Sov. 1) op 54 sec.; 6. Hunt (Tra) op 1,05; 7. Tsjelpakov (Sov. 1) op 1.06; 8. Hanegraaf (AMS) op 1.07; 9. Slende- broek (Erp) op 1.08; 10. Katsjirin (Sov. 1) op 1.09; 11. Vonk (Uit) op 1.16; 12. Mutsaars (Dri) op 1.21; 13. Minetti (Ita) op 1.22; 14. Koetsnetsov (Sov. 1) op 1.32; 15. Hassink (AMS) op 1.38; 16. Van der Poel (Erp) op 1.39; 17. Boom (Erp) op 1.40; 18. Van Egmond (Uit) op 1.44; 19. Manakov (Sov 2) op 1.56; 20. Prinsen (Gaz) op 2.01. Dagploegenklassement: 1. Gazelle 9.53.12 - 27 punten; 2. Sowjet-Unie 2, z.t - 41; 3. Sowjet-Unie 1, z.t 44; 4. Van Erp, z.t - 48; 5. Brouwers, z.t - 57; 6. Amstel, z.t - 85. Algemeen ploegenklassement: 1. Gazelle 30.52,48; 2. Sovjet Unie 1 z.t; 3. Van Erp. z.t.; 4. Amstel, z.t.; 5. De Uitkomst, z.t.°, 6. Batavus, z.t. Hei puntenklassement wordt aangevoerd door Aavo Pikkoes met 59 punten. Lts* Koppert passeert als winnaar de finish, gevolgd door Theo van Tol. Né KOPPERT SLAAT TWEE KEER TOE jVE Paul Soetecouw, r Olympia's Ronde van .erland ingehuurd als ianicien van de Jan van ploeg, woont in Nijme- en kent de omgeving de Keizer Karelstad dus t'n duimpje. In de tijd hij zelf nog actief was niet onverdienstelijke teur trainde hij duizen- kilometers in het heuve lige terrein en dan voor- li de Zevenheuvelenwcg, liet alleen in de wandel- laagse vele slachtoffers rt te maken, maar ook scherprechter kan die- In een wielerkoers. Paul écouws bekendheid met ierrein strekte de ploeg in de derde etappe de je leiderstrui van René pert te verdedigen had, liet onaanzienlijk voor- (orgens zijn we met z'n al len rond de tafel gaan zitten. Paul heeft ons toen verteld waar de problemen zouden lig gen. Ik wist precies hoe het daar op die Zevenheuvelen- weg zou lopen", straalde René Koppert, die de meest begeer de trui van de Ronde niet al leen behield, maar de voor sprong op de naaste concur renten zelfs met 15 seconden vergrootte door in Grave de sprint te winnen van de eerste grote groep. Conform de verwachtingen van Paul Soetecouw ontbrand de de strijd in de omgeving van Groesbeek inderdaad in alle hevigheid. Bij de eerste de beste behoorlijke klim opende de Russische troef Aavo Pik koes de aanval. De grote groep, die kort daarvoor uit een was geslagen door een val partij, was echter nog fris ge noeg om het offensief van Pikkoes te beantwoorden. Maar toen Jaques Hanegraaf, het gretige talent uit de ploeg van Herman Krott, even later demarreerde en gezelschap kreeg van de als vierde ge klasseerde Rus Oleg Logvin, ging het er even dreigend uit zien voor de trotse leider uit het Westland. Toch zei de luid bejubelende winnaar van de koers naar Grave: „Ik ben geen moment nerveus geweest, ook niet toen Hanegraaf er vandoor ging. Toen hij wegsprong had ik het even moeilijk, want ik had net een andere demarrage beant woord. Ik kon Hanegraaf niet houden, ook al omdat ik van mijn ploeg de enige was die helemaal voorin zat en de Rus sen de zaak dicht gooiden om de vlucht van Dedenov te be schermen. Ik heb toen maar even gewacht op een paar ploegmaten. Daarna zijn we er flink tegenaan gegaan, waarbij we steun kregen van de Gazel lerenners Theo Hoogervorst en Ad Prinsen". Het gevolg van die goede coöperatie was dat het andere samenwerkingsverband, tus sen Hanegraaf en Logvin slechts een kort uur kon duren omdat het andermaal op een massale eindsprint dreigde uit te draaien. In het nerveuze slot van de eerste etappe waar in echt werd aangevallen, poogden Hunt, Wijnands, Van Vlimmeren, Klein, Logvin, Prinsen en Petrov nog wel buiten bereik van de eerste grote groep te geraken, maar die poging leed schipbreuk, want de reactie van het pelo ton was onverbiddelijk. Wij nands, binnenkort prof bij Pe ter Post en een van de belang rijkste kandidaten voor de winst in de etappe van zondag die over de Limburgse heuvels voert, zag zijn voorsprong zelfs in een achterstand verkeren LYON De Dauphine Libéré kreeg in het tweede gedeelte van de derde etappe een nieuwe leider: de 23-jarige Belg Claude Criquilion, die de individuele tijdrit opeiste en een voorsprong had van 32 seconden op zijn landgenoot Daniel Willems. De Fransman Christian Seznec, die de leiderstrui moest afstaan, viel terug naar de tiende plaats in de alge mene rangschikking. Het eerste gedeelte van de derde etappe, een rit over 104 kilo meter van Saint Etienne naar Vienne, werd gekenmerkt door weinig strijd. De Ier Sean Kelly toonde zich de rapste in de eindsprint van de grote groep. Joop Zoetemelk werd in de middag in de tijdrit over 35 kilome ter de grote verliezer. Hij was sterk favoriet en had ook een goe de kans op een ritzege gehad als hij op de door de regen glad ge worden weg niet gevallen was. Het was weliswaar geen ernstige val, maar Zoetemelk was uit zijn ritme. Mede daardoor boekte Criquilion een winst van 1 minuut en 26 seconden op de Neder lander. Uitslag eerste deel derde etappe (St. Etienne-Vienne, 104 km): 1. Kelly (Ier) 2.29 15; 2. De Meyer (Bel); 3. Van de Velde (Ned). 4. Van Impe (Bel); 5. Thurau (Wdl), 6. Friou (Fra); 7. Pronk (Ned); 8. Heirweg (Bel); 9. Val let (Fra); 10 Sherwen (Gbr); II. Vanoverschelde (Fra); 12 Wayenberg (Bel); 13. Van Linden (Bel); 14 Hezard (Fra); 15. Bazzo (Fra), allen in dezelfde tijd als Kelly. Uitslag tijdrit Vienne-Lyon, 35 km: 1. Criquilion (Bel 40.38,'2. Willems (Bel) 41.10; 3. Laurent (Fra) 41.28; 4. De- muynek (Bel) 41.37; 5. Agostinho (Por) 41.38; 6. Thurau (Wdl) 41 58; 7. Kuiper (Ned) 42.02; 8. Zoetemelk (Ned) 42 04; 9. Nilson (Zwe) 42.17; 10 Levavasseur (Fra) 42.18 Algemeen klassement: 1. Criquilion 15.54,^6; 2. Willems op 54 sec.; 3. Demuynck op 1.09; 4. Laurent op 1.19; 5. Zoetemelk op 1.30; 6. Agostinho op 1.37; 7. Nilsson op 1.45; 8. Martin op 1.56; 9. Kuiper op 1.58; 10. Seznec op 1.59; 12. Lubberding op 2.08. De Italiaan Giuseppe Saronnt won gisteren de dertiende etappe van de ronde van Italië. In de rit over 220 kilometer van Lecce naar Barletta was hij de snelste in de eindsprint. Zijn landgenoot Roberto Visenti blijft leider in de algemene rangschikking. Roy Schuiten werd 110e op 8 min. 3 sec. ir Lemmens uit Veldhoven de eerste uitvaller in ipia's Ronde van Neder- De Brabander raakte bij valpartij buiten kennis, hij „bij" kwam, wilde hij opstappen, maar de Ron- Is verbood hem dat. as opmerkelijk was dat Ier Hassink en Wim de die in de rit naar Neede izacht met de wegdekking nraking waren gekomen, en opnieuw bij een val- '•'j betrokken waren. Has- "'^kon het tijdverlies beper- lot 6.5 minuut, maar De had als voorlaatste een rstand van meer dan 20 Rogier Lemmens was het slachtoffer van de valpartij. Hij stond wel op maar mocht van de ron- de-arts niet verder rijden. Tweede keer Bij de aankomst van ruim veertig coureurs sloeg René Koppert voor de tweede ach tereenvolgende keer toe. Slendebroek en Van der Poel openden in de sprint de weg naar de overwinning. Even dreigde Van Tol nog de kansen van Koppert te verstoren, maar ook de door hem opgeworpen barrière werd geslecht Toen Koppert de balans op maakte, telde hij niet alleen de winst van 15 seconden bonifi catie maar constateerde hij ook dat twee belangrijke concur renten, de Rus Vladimir Koetsnetsov en de Italiaan Ivano Massei, het contact met de grote groep hadden verlo ren. Bovendien is de positie van Kopperts ploegmaat Johnny Broers nog alleszins kansrijk. Koppert: „Voor Johnny is het best aantrekke lijk dat ik de oranje trui heb. Hij kan nu in zekere zin af wachten. Dat geldt trouwens ook voor de Russen. Ze heb ben nog veel mannen in de top van het klassement met een kleine achterstand op mij. Zij kunnen toezien hoe onze ploeg moet werken om de koers te controleren", oordeelde Kop pert, de jongste van de jonge Jan van Erp-ploeg. „Bij ons is Hans Boom met zijn 22 jaar de oudste. Misschien zou het be ter zijn als we er een meer er varen renner bij hadden. Ten slotte heeft de ploeg van Her man Krott enorm veel steun aan Arie Hassink. Die fietst al zo lang dat hij alles van het wielrennen weet. Maar ook zonder een ervaren renner moeten we de eindoverwin ning kunnen pakken. En het is heus niet zo, dat ik de enige ben die mag winnen. Tenslotte fietst Johnny Broers al langer dan ik. Natuurlijk win ik graag, maar ik zal niet treuren als iemand anders wint. Als hij maar uit onze ploeg komt". HARRY BRINK (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Door een 107 overwinning op ALO heeft Zui derkwartier zich gisteravond geplaatst voor de finale van het Zomeravondtoernooi. De tweede finalist van dit toer nooi voor jeugdploegen met spelers en speelsters tot eenen twintig jaar is Fides Pacta. De beide ploegen ontmoeten el kaar op dinsdag 3 juni om 19.00 uur op het terrein aan de Montgomery laan. Om de derde en vierde plaats strijden Fiks en Tempo. Het leek er de eerste helft nog op dat het nog puntloze ALO voor een stunt zou gaan zorgen. Zuiderkwartier nam via Dirk Jan de Kreek wel snel een 10 voorsprong maar drie minuten later had ALO de leiding al weer overgenomen (12). De Hage naars liepen tot 13 weg alvorens tot de orde geroepen te wor den. Want Zuiderkwartier moest minimaal een punt aan dit duel overhouden om zich te plaatsen voor de finale. Wil de Wit zorgde er met twee fraaie goals voor dat de ploegen op gelijke hoogte kwamen. Tot de rust bleef ALO echter de toon aange ven. Het missen van een strafworp redde Zuiderkwartier van een achterstand bij rust (5—5). Na de hervatting pakte Zuider kwartier het initiatief en liet zich dat niet meer afnemen. De eindstand werd tenslotte 107 in het voordeel van de Leide- naars. Middels een 76 overwinning op KNS verzekerde Crescendo zich van de derde plaats in de A-poule van het toernooi. Bij rust was de stand hier nog 23 in het voordeel van KNS. Eindstanden Zuiderkwartier Zomeravondtoernooi: Poule A: 1. Zuiderkwartier 48, 2. Fiks 4—6, 3. Crescendo 44, 4. KNS 4—2, 5 ALO 4—0. Poule B: 1. Fides Pacta 36, 2. Tempo 33, 3. De Danaïden 3 2, 4. TOP 3—1. LAATSTE WERLANDSE KARTA Joke van Beusekom, de overgebleven Nederlandse deel- ister in het toernooi om de wereldti- badminton in Djakarta, verloor in iwartfinales van de als favoriet voor itel in het damcscnkclspel getipte In- ihe Verawaty met 11—6,111. lts een keer had de elfvoudige Neder- kampioene een voorsprong gehad, 'as toen zij na de opslag direct scoorde een smash op de backhand van Vera- iDe opdracht van coach Steen Soeren- luidde: „veel korte ballen op de fore- en ihes op de backhand". Daarmee zou Beusekom de enige kans op winst heb- De lange Indonesische greep echter meteen het initiatief en drong Joke van Beüsekom in de verdediging, waardoor haar aanvallende bedoelingen achterwege ble ven. Ook in de verdediging lukte het niet al te best. Verawaty sloeg er gemakkelijk doorheen en het einde van de eerste set kwam met 116. De Nederlandse kwam in de tweede set evenmin tot behoorlijk tegen spel en verloor met 111. De mooiste partij was die van de Indonesiër Hadyianto tegen Prakash Padukone uit In dia. Tot grote vreugde van de stampvolle hal - op de zwarte markt werd voor een toe gangskaartje meer dan het zesvoudige van de officiële prijs betaald - startte de „zwak ste" Indonesiër furieus. De Indiase ail-Eng- land titelhouder in het herenenkelspel zag binnen zeven minuten alle hoeken van het veld en ging met 1511 ten onder. Pas in de tweede game, bij 101, deed Padukone iets terug. Met 1513 ging de winst toch nog naar Hadyianto. Door dit resultaat heb ben zich alleen Indonesiërs geplaatst voor de halve finale in het herenenkelspel. Ook de laatste vertegenwoordiger uit Europa, de Deen Morten Frost Hansen, werd in de kwartfinale uitgeschakeld. Luis Pongoh (20 ëar) versloeg Frost met 15—11, 156. e uitslagen van de gisteren gespeelde kwartfinales: Damesenkelspel: Ivana (Indo)—Hiroe Yuki (Jap) 113, 112; Taty Sumirah (Indo)— Wendy Carter (Can). II7, 119; Verawaty (Indo)—Joke van Beusekom (Ned) 116, 111; Lene Köppen (Den)—Sauri Kondo (Jap) 11-4, 11—2. Herenenkelspel: Luis Pongoh (IndoMor ten Frost Hansen (Den) 1511, 156; Liem Swie King (Indo)Masao Tsuchida (Jap) 15—1, 15—2; Rudi Hartono (Indo)—Ray Ste vens (Gbr) 151, 153; Hadyianto (Indo) Prakash Padukone (India) 1511, 1513. Damesdubbel: Yonekura/Tokuda (Jap)Yu Chen Yen/Huang Shui Chi (Taiwan) 153, 15—5; Nora Perry/Jane Webster (Gbr) Widiastuty/Damayanti (Indo) 915, 15—5. 1510; Karen Bridge/Barbara Sutton (Gbr)—Sauri Kondo/Takada (Japan) 15—8, 11—15, 15—9. Herendubbel: Steen Skovgaard/Flemming Delfs (Den)Sidek/Ong (Mai) 15—9, 11 15, 15—4; Kartono/Heryanto (Indo)—Derek Talbot/Kevin Jolly (Gbr) 151, 15-2; Ade Chandra/Christian (Indo)Tsuschichida/Y- oshitaka lino (Jap) 156, 15—2; Misbun Si- dek/Jaclani Sidek (Mai)—Stevens/Mike Tredgett (Gbr) 158, 1511. Gemengd dubbel: Skovgaard/Köppen (Den)Paul Johnsson/Clare Backhouse (Can) 154, 155; Steen Fladberg/Pia Niel sen (Den)Kartono/Widiastuty (Indo) 5— 15. 15—4, 15—9; Tredgett/Perry (Gbr>-Ha- dibowo/Damayanti (Indo) 15—6, 15—10; Christian/Imelda (Indo)—Talbot/Karen Chapman (Gbr) 155, 15f Geen wasmachines voor Moskou BIRMINGHAM De klei- duivenschutters van Groot- Brittannië zullen niet deelne men aan de Olympische Zo merspelen. Hoover, fabrikant van was- en droogtrommels, zal geen appa ratuur leveren aan het Olym pisch dorp. De Britse leveran cier had een contract afgeslo ten ter waarde van 250.000 gulden. Voor dat bedrag zou de firma 200 was- en droog trommels plaatsen. Christine Benning, de Britse kampioene op de middenaf stand, zal eveneens niet naar Moskou gaan. Met haar besluit wil zij protesteren tegen de gratieverlening van de inter nationale atletiekfederatie aan drie Oosteuropese atletes. Het Frans Olympisch Comité heeft besloten niet in te gaan op het verzoek om de nationa le heren-basketbalploeg alsnog aan te melden voor Moskou. De Internationale Basketfede ratie had aan Frankrijk het verzoek gericht een van de plaatsen in het toernooi in te nemen die vrij waren geko men doordat de Verenigde Staten en Canada besloten niet naar Moskou te gaan. Lotto en toto DEN HAAG De hoofdprijs in de lotto van week 21 moet door drie deelnemers worden gedeeld. Zij zullen elk bruto 215.047,70 ontvangen. Lotto 21 van 25 mei: eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto f 215.047,70 ontvangen; twee de prijs: 7 winnaars, elk bruto 2Z. 119.60; derde prijs: 384 winnaars, elk 604,80; vierde prijs: 9.562 winnaars, elk f 32,30; viifde priis: 18.645 winnaars, elk 16,60. Toto 21: eerste prijs: 1 win naar, bruto 65.420,60; tweede prijs: 59 winnaars, elk f 481,80; derde prijs: 650 win naars, elk 61,20. Van der Wal blijft leider ALTA TERME Drie van de vier Nederlanders hebben gis teren in Alta Terme hun par tij voor de twaalfde ronde van het Westeuropees zonedam- toernooi gewonnen. Clerc moest de Italiaan Berte een Gunt toestaan, itslagen twaalfde ronde: Gregoire (Bel)-Tschudin (Zwi) 2-0, Claessens (Bcl)-Issalene (Fra) 1-1. Verpoest (Bel)-Affafati (Ita) 2-0, Ka- zemier (Zwi)-Drost (Ned) 0-2, Cordier (Fra)-Jansen (Ned) 0-2, Berte (Ita)- Clerc (Ned) 1-1, Schvazman (Isr)-Van der Wal (Ned) 0-2. Stand: 1 Van der Wal 22 pnt, 2 Jansen 20, 3 Clerc en Drost beiden 19, 5 Verpoest 15, 6 Issalene, 13. 7 Kazemier en Ber te beiden 11. 9 Schvazman 10, 10 Cor dier 9. 11 Affafati 8. 12 Gregoire 7, 13 Claessens 4, 14 Tschudin 0. (Van onze waterpolomede- werkster) LEIDERDORP DKD heeft het tegen Ham niet kunnen redden. In een rommelige wedstrijd verloren dc Does spelers met 3-9. Dat de competitie nu ruim een maand geleden afgelopen is, is duidelijk te merken aan deze bekerwedstrijd. DKD, zonder Frank Dreef en Harry van Hoven was niet in staat te im poneren tegen het sterkere de Ham. Twee personen dienen in deze wedstrijd niet onvermeld te blijven. Allereerst de Leider- dorpse goalie Kees van de Plas die met talloze reddingen er ger voorkwam. Ten tweede de KNZB referee Arie Kreuger, die als een driftig geworden verkeersregelaar links en rechts spelers eruit stuurde. DKD had daar duidelijk de meeste moeite mee. Liefst vijftien Leiderdorpers moesten naar de kant om hun zonden te overdenken. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. Setstanden 0-3, 1-6, 1-8, 3-9. Voor DKD scoorden Bob Wouters (tweemaal) en Fred Laman (eenmaal). Vana vond komt streekgenoot Vivax in actie. Om 20.15 spelen zij in Poelmeer tegen NVH/HHC. Sportwereld ROTTERDAM De sokkel van de KNVB-beker, die ver mist werd na de finale, is in de nacht van woensdag op don derdag op een van de bijvel- den van de Kuip op de mid denstip gezet De dader stond er niet bij. CHICAGO Chicago Stings won met 31 van Fort Lau derdale Strikers. Doelpunten Steffenhagen (2) en Granitzka. HAARLEM Cuba zal defi nitief deelnemen aan de Haar lemse honkbalweek van 11 t/m 18 augustus. LEEUWARDEN Rudi Mets (Cambuur) tekende een con tract voor een jaar bij Veen- dam. ZANDVOORT Op 26 en 27 iuli wordt op het circuit van Zand voort een extra race- weekeinde georganiseerd als schadeloosstelling voor de cou reurs omdat de races op stra- tencircuits zijn afgelast.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17