telefoontjes a /er volg 071-122244 DE KRANT DE WERELD BIJ U THUIS. De krant op uw vakantieadres ficidaeSotwmit! leiden mededelingen gemeentebestuur Openbaarheid van bestuur in Leiden Minnee boten en motoren 3ISTRO0TJE UIT DEKRANT VAN ZATERDAG LIJKT ME HEEL GEZELLIG. Mill LEIDSE COURANT. Vnijurtij au mei imüu Verordening commissie voor de beroep.en bezwaarschriften Op 1 juni a.s. treedt de verordening op de commis sie voor de beroep- en bezwaarschriften in werking. Deze verordening -komt in de plaats van de oude verordening op de commissie voor de beroepschrif ten. Door invoering van de wet Arob werd het no dig om allerlei procedures ten aanzien van de be handeling van bezwaarschriften tegen beslissingen van de gemeentelijke bestuursorganen (raad, col lege en de burgemeester) op een goede wijze te regelen. In grote lijnen blijft de procedure van de behandeling van beroep-schriften gehandhaafd. De I commissie zal dus alle beroep- en bezwaarschriften gaan behandelen, met uitzondering van de be- I zwaarschriften op het gebied van de huisvesting en de sociale wetgeving. Daarvoor blijven andere com missies aangewezen. De nieuwe verordening ligt drie maanden ter inzage in de leeskamer van het bureau Voorlichting. Wilt u nadere inlichtingen dan kunt u zich wenden tot het secretariaat van de commissie welke is on dergebracht bij de directie Bestuurlijke en juridische op het stadhuis. ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN PIETERSWIJK Met ingang van 2 juni 1980 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 212 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72) het ontwerp- bestemmingsplan Pieterswijk. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Rijn, de Nieuwe Rijn, het Gangetje, de Stéenschuur, het Rapenburg en het Kort Rapenburg. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren te gen het ontwerp indienen. In dit plan zijn een aantal wijzigingen ten opzichte van het in januari j.L gepubliceerde voorontwerp aangebracht. Veel inspraakreakties zijn in het plan verwerkt. Vanaf donderdag 5 juni is het ontwerp-bestem- mingsplan Pjeterswijk te koop voor f 3,50 bij de ba lie van het buro Voorlichting in de hal van het Stad huis. Wijzigingsplan bestemmingsplan de Kooi. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, in de renovatiewinkel voor de Kooi, Javastraat 2 en in het dienstencentrum voor de Kooi, Drift straat 49 a, voor een ieder met ingang van 2 juni 1980 gedurende een maand ter inzage liggen het ontwerp-wijzigingsplan Kooipark en een bouwplan voor 16 eengezinswoningen in dit park. Het wijzigingsgebied werd als zodanig opgenomen in het op 28 augustus 1978 door de Raad vastge stelde en op 16 oktober 1979 door het College van Gedeputeerde Staten goedgekeurde bestemmings plan Leiden-de Kooi. Het wijzigingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van de in artikel 5 van het bestem mingsplan genoemde woondoeleinden. Het betreft de bouw van 16 eengezinswoningen in het Kooi park, op de plaats waar nu evenveel woningen staan, die vanwege de staat waarin ze verkeren niet gerenoveerd maar vervangen zullen worden. De verlening van de vergunning voor dit bouwplan is niet mogelijk, dan nadat Gedeputeerde Staten hiervoor op grond van het bepaalde in artikel 50 lid 8 van de Woningwet een verklaring van geen be zwaar hebben afgegeven. Deze verklaring kunnen Burgemeester en Wethouders evenwel pas aanvra gen nadat belanghebbenden in de gelegenheid zijn gesteld tegen het ontwerp-wijzigingsplan en het hierop gebaseerde bouwplan, bezwaren in te die nen. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen de ze bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders. De procedure welke thans wordt gevolgd, is opgenomen in artikel 24 van de voorschriften behorende bij het bestem mingsplan Leiden de Kooi. 1 Mei jl. is de Wet Openbaarheid van Bestuur (W.O.B.) van kracht geworden. Deze wet geeft de burger een nieuw recht: het recht op informatie waarover de overheid de beschikking heeft. Onder overheidsorganen verstaat de^nieuwe wet niet al leen het Rijk, maar ook de provincies en de ge meenten. Maandag 13 mei jl. besloot de gemeente raad een verordening openbaarheid van bestuur vast'te stellen, waarin het recht op informatie voor de inwoners van Leiden nader wordt geregeld. Waar gaat het om? Natuurlijk krijgt u van de gemeente al jarenlang in formatie. Uit zichzelf geeft de gemeente, o.a. via de wekelijkse gemeente advertentie, informatie over zaken, waar het gemeentebestuur zich mee bezig houdt. Verder zijn er tientallen ambtenaren dage lijks bezig u die informatie te verstrekken waar u om vraagt en die u nodig hebt. Wat dat betreft veran dert er dus niet zoveel na 1 mei 1980. Wat wel ver andert, is dat u voortaan niet zonder meer genoe gen hoeft te nemen met een afwijzing van uw ver zoek om informatie. De overheid zal precies moe ten aangeven waarom uw verzoek is afgewezen. Zo'n afwijzing mag alleen maar plaatsvinden op grond van de uitzonderingsbepalingen van de wet. Waar? De wet bepaalt dat^u uw informatieverzoek kunt richten tot de bestuursorganen van rijk, provincie en gemeente en tot instellingen, diensten en bedrij ven die onder verantwoordelijkheid van die organen werkzaam zijn. Wilt u dus informatie over het gemeentelijk beleid, dan kunt u niet alleen terecht op het stadhuis, maar ook in de gebouwen waar gemeentelijke diensten en instellingen zijn gehuisvest. Het ligt natuurlijk voor de hand dat u uw verzoek daar indient, waar u de gewenste informatie ook naar alle waarschijn lijkheid kunt krijgen. Bent u aan het verkeerde adres dan zorgt de betrokken dienst of instelling dat u naar het goede adres wordt verwezen. Welke informatie? Onder informatie wordt verstaan c legd in documenten. Documenten kunnen zijn: schriftelijke stukken of ander materiaal, zoals foto's, films, ponskaarten- en banden, geluidsbanden enz. Meestal zal het in de praktijk om schriftelijke stukken gaan. Als de ge meente beschikt over documenten met informatie die u wilt hebben, dan kunt u daarop voortaan een wettelijk recht doen gelden. Welke vorm van informatie? De informatie die u vraagt kan op verschillende ma nieren worden gegeven: - een kopie van het document - uittreksel of samenvatting van de inhoud van het stuk - schriftelijke of mondelinge inlichtingen over de inhoud - inzage in het document Bij het kiezen tussen deze verschillende manieren moet de ambtenaar rekening houden met uw voor keur. Maar als dat zou betekenen dat de voortgang van het werk daardoor ernstig wordt belemmerd, kan ook een andere vorm van informatieverschaf fing worden gekozen. Wanneer niet? Uw wettelijk recht op informatie betekent niet dat u recht heeft op alle informatie. Er zijn natuurlijk ook uitzonderingen. Die hebben betrekking op: documenten voor intern beraad. Meestal gaat het daarbij om ambtelijke adviezen. De adviezen be vatten voor het grootste deel allerlei zakelijke infor matie, zoals feitelijke gegevens, toekomstige ont wikkelingen en mogelijke manieren om een be paald beleid te voeren. Daarover kunt u wel infor matie krijgen. Het komt ook voor dat ambtelijke adviezen "persoonlijke beleidsopvattingen" van de betrokken ambtenaar bevatten. Daaronder verstaan we in Leiden: opvattingen die meer met de persoon dan met de functie van die ambtenaar te maken hebben. Over die persoonlijke beleids opvattingen wordt geen informatie verstrekt. In formatie kan ook worden geweigerd als een amb telijk advies nog niet is afgerond, waardoor u misschien een verkeerd beeld zou krijgen. een andere uitzondering geldt bedrijfs- en fabri cagegegevens, die vertrouwelijk aan de overheid zijn medegedeeld. Ook daarover wordt geen in formatie verstrekt. Tenslotte zijn er nog algemene uitzonderings gronden, waarbij het belang van de informatie verstrekking moet worden afgewogen tegen an dere belangen, zoals: - de opsporing en vervolging van strafbare feiten - inspectie, controle en toezicht door overheids organen - bescherming van ieders persoonlijke levens sfeer en van medische en psychologische on derzoekresultaten. - het voorkomen van onevenredige bevoordeling of-benadeling van anderen, die bij de genheid betrokken zijn. Afwijzing is in de gemeentelijke verordening een termijn opge nomen van 10 dagen. Die termijn kan in bijzondere gevallen hoogstens met nog eens tien dagen worden verlengd. U weet dus meestal binnen 10 dagen en hoogstens binnen 20 dagen of u de gevraagde in formatie krijgt of niet. Termijn van informatie verschaffing Voor het verschaffen van de informatie zelf geldt een "redelijke termijn". Wat "redelijk" is hangt af van de omstandigheden van ieder verzoek. Als u de reden van uw verzoek meedeelt aan de behandelen de ambtenaar, kan deze daar rekening mee houden. Overigens hoeft u bij uw verzoek die reden niet te vermelden. Als u na tien dagen nog niets hebt gehoord over de beslissing op uw informatieverzoek, dan staat dat gelijk met een weigering en-kunt u bezwaar maken. Bescherming van derden Het kan zijn dat de informatie die u vraagt ook in belangrijke mate betrekking heeft op andere perso nen of rechtspersonen. In die gevallen zou het ver strekken van informatie aan u een inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van die anderen kunnen betekenen of een onevenredige benadeling van hun belangen. Daarom bepaalt de Leidse verordening dat de behandelende ambtenaar in die gevallen contact op moet nemen met die anderen om te in formeren hoe zij staan tegenover uw informatiever zoek. Op die manier kan de ambtenaar dan beter het belang van de informatieverschaffing afwegen tegen de belangen van die anderen alvorens hij zijn beslissing neemt. Is de beslissing negatief en u krijgt de informatie niet„ dan kunt u bezwaar ma ken. Is de beslissing positief en u krijgt de informa tie wel, dan krijgt de betrokken andere persoon of rechtspersoon daarvan bericht. Deze krijgt dan op zijn beurt gelegenheid om bezwaar te maken. Actieve informatie De verordening openbaarheid van bestuur regelt niet alleen het recht va'n de individuele burger op informatie, maar bevat ook bepalingen over de voorlichting door de gemeente. De belangrijkste daarvan zijn: - BöW verschaffen uit eigen beweging informatie over door hen genomen besluiten. U wist toch al dat de B&W besluiten voor iedereen ter inzage liggen bij Buro Voorlichting op het Stadhuis? - B&W zorgen er voor dat u tijdig kunt weten waar mee de gemeente zich bezig houdt. Elke vrijdag verschijnt in de plaatselijke dagbladen een grote gemeentelijke verzameladvertentie. Daarin vindt u o.a. datum, plaats, tijdstip en agenda van de ver gaderingen van de raad, de raadscommissies en diverse andere commissies. Ook kunt u daarin le zen waar u de stukken voor deze vergaderingen kunt inzien: het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het stadhuis. Beroep en bezwaar Als u het niet eens bent met een beslissing op een door u ingediend verzoek om informatie kunt u daartegen bezwaar maken. Is de beslissing door of namens Burgemeester en Wethouders genomen, dan kunt u bij de gemeenteraad een beroepschrift indienen. Is de Burgemeester verantwoordelijk voor de beslissing, dan kunt u bij hem een bezwaar schrift indienen. In beide gevallen wordt de zaak in behandeling ge nomen door de commissie voor beroep- en be zwaarschriften, waarin raadsleden naast een onaf hankelijke voorzitter zitting hebben. U krijgt dan de gelegenheid om in een openbare vergadering van die commissie uw beroep - of bezwaarschrift toe te lichten. Daarna wordt een nieuwe beslissing geno men, door genoemde commissie op een beroep schrift, door de burgemeester op het bezwaar schrift na advies van die commissie. U kunt ook een beroep- of een bezwaarschrift indie nen als u vernomen hebt dat B&W of de Burge meester aan een ander op dienst verzoek informatie zullen verstrekken en u het daar niet mee eens bent. Dat kan bv. gaan om gegevens die uw per soon betreffen. Een beroep- of bezwaarschrift moet u binnen 14 dagen nadat u lde beslissing is bekend gemaakt indienen. U kunt tenslotte een beroep - of een bezwaarschrift indienen, als de beslissing op een verzoek om infor matie uitblijft. Binnen 10 dagen of - als de termijn tijdig verlengd is - binnen 20 dagen moet namelijk die beslissing genomen worden. Gebeurt dat niet, dan kunt u - ook weer binnen 14 dagen - in beroep gaan of een bezwaarschrift indienen. Er wordt nog overwogen om formulieren te maken, die u, wanneer u bezwaar wilt maken, alleen maar hoeft in te vullen. Is de nieuwe beslissing - op het beroep - of be zwaarschrift - nog steeds ongunstig voor u, dan staat er nog een laatste rechtsgang voor u open. U kunt dan in beroep gaan (krachtens de zg. Wet AROB) bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Meer weten? De ambtenaar die uw verzoek om informatie be handelt, kan van mening zijn dat hij op grond van bovengenoemde uitzonderingsbepalingen uw ver zoek geheel of gedeeltelijk moet afwijzen. Hebt u daar begrip voor, dan is de zaak afgedaan. Bent u het er niet mee eens dan komt het verzoek terecht bij een van de 60 gemachtigden die B&W van Leiden bij de verschillende diensten en bedrijven hebben aangesteld. Als de gemachtigde ook vindt dat uw verzoek niet kan worden ingewilligd, dan vult hij een formulier in, waarop de reden voor de afwijzing is aangege ven. Soms, als het om een ingewikkelde zaak gaat, zal de ambtenaar eerst overleg willen plegen met b.v. de juridische afdeling van de gemeente of met een wethouder. In dat geval zult u een paar dagen lan ger moeten wachten op de beslissing over uw ver zoek. Beslissingstermijn Omdat de gemeente Leiden er van uit gaat dat u be lang hebt bij een spoedige beslissing op uw verzoek, Het is natuurlijk niet mogelijk om binnen het bestek van deze advertentie de hele verordening openbaar heid van bestuur uitputtend te behandelen. Daarom is volstaan met een samenvatting waarin alleen de hoofdpunten zijn opgenomen. Wilt u er meer over weten, dan kunt u met ingang van maandag 2 juni a.s. bij Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis een informatieblad krijgen, waarin ook de complete tekst van de verordening is opgenomen. TELEFOONTJES Advertenties klein gezet over 1 kolom, met één woord in hoofd- letters 29 cent per mm. Minimum formaat 12 mm. REGELTELEFOONTJES Advertenties gezet over één of twee kolommen, met letterkorps naar keuze 33 cent per mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. i schriftelijk aangenomen tot Te koop: Kennedy kruiser j Nu bij uw WOLF-dealer. i administratiekosten. «ijsnummers alleen op aanvraag a 2,40 per exemplaar, s bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. LEIDSE COURANT WATERSPORT Occasions zeilboten Simon 430 3750, Tornado 490 4750, Tempest met trailer 4250. Sportboten en kruisertjes Fiber Fleet 460 met 35 pk Mercury 2450, Polymore met 20 pk Evinrude 4950, Pilot met 20 pk Yamaha 5250, Beekman Alp ha 480 met 20 pk Mercury f 8950, Vega met ln-out Volvo Penta 12.500. Llsserdijk 580, 2165 AL Lisserbroek, tel. 02521-14017. DeTK-NHWOLF Cadett Geluidsarme elektro- maaier. Speciaal voor kleinere gazons. Gras maaien en opvangen tegelijk. Sterke 700 Watt motor. 10-Voudige isolatie. Kunststof chassis.3-Voudi- ge maaihoogte-instelling: 3.5 tot 5 cm. Van f 472,- unor f398,- Een grote sortering andere merken zoals TORO - FLYMO - MORRISON enz. 3 uit voorraad TUINBOUW EN HOBBY-ARTIKELEN Jan v.d. Meer B.V. Occasions buitenboordmoto ren met 3 maanden garantie en 1 maand omruilgarantie. MERCURY: 4 pk Kortstaart f 750, 4 pk Kortstaart 850,4 1/2 pk Kort staart 650, 7 1/2 pk Lang staart 1250, 7 1/2 pk Kort staart 1450, 7 1/2 pk Lang staart f 1550, 20 pk Kortstaart 2250, 20 pk Langstaart elek trisch 2850, 40 pk Kortstaart 2450, 40 pk Langstaart 3450, 50 pk Langstaart 3950. SUZUKI 4 1/2 pk Kortstaart 750, 5 pk Kortstaart 1250, 16 pk Kort staart 1750,16 pk Langstaart 1950, 28 pk Langstaart 2980. JOHNSON: 4 pk Kortstaart 625, 6 pk Kortstaart 1250, 20 pk Kort staart f 1500, 25 pk Kortstaart 2250. KREISLER: 4 pk Kortstaart 500, 20 pk Langstaart 1450,35 pk Lang staart f 1750. Voor de doe-het- zelver: 4 pk Mercury 250, 15 pk Evinrude 500, 33 pk John son 500. Minnee boten en motoren Yamaha-Mercury-Honda BUI TENBOORDMOTOREN. Nieuw en gebruikt 7 dagen service aan het water. VAN DER WANSEM MARINE B.V. kajuitsloep Surfplanken vanaf 995 compleet, o.a. Bora, Alpha, Windglider, Torna do, Eagle, Stratos, Windracer, Dufour enz. MINNEE BOTEN EN MOTOREN Lisserdijk 580, 2165 AL Lisser broek, tel. 02521-14017. Evinrude buitenboordmotoren Amerikaanse perfektie op het water. Motoren van 2 t/m 235 pk. Let op onze speciale aanbie dingen! Inruil, financiering mo gelijk. ANWB Bondsjachtwerf De Hippert B.V. Weerpad 2, Zaandam. Tel. 075- 163462. Noordeinde 21. Lei- mulden. Tel. 01721-9373. Ook dit jaar is het weer mogelijk uw krant toegestuurd te krijgen op uw vakantieadres. Aan een dergelijk verzoek uwerzijds willen wij graag zo goed mogelijk voldoen, reden waarom wij u de volgende noodzakelijke spel regels' moeten voorleggen. Opgave van vakantieadressen zal, ook voor weekabonnees, uitsluitend mogelijk zijn door inzending van bij gaande bon. Telefonische opgaven kunnen helaas ruet worden geaccepteerd. Voor een correcte uitvoering van uw opdracht is het noodzakelijk dat de bon voorzien van de gevraagde postcodes, uiterlijk één maand voor uw vertrek in ons bezit is. Uiterlijk 14 dagen voor uw vertrek ontvangt u van ons bevestiging van de opgave. Mocht u deze niet tijdig ontvangen, dan verzoeken wij u contact op te nemen met onze abonnementen afdeling telefoon 071 -12 22 44 De aan toezending van uw krant verbonden kosten zijn: 12,45 per week voor Nederland en Belgie. f 2,30 per dag voor ovenge europese landea Buiten Europa dagtanef. Voor betaling van de verzend kosten wordt u een acceptgirokaart toegestuurd Bij de weekabonnees zal het voor de vakantieperiode verschuldigde abonnementsgeld in het op de acceptgirokaart aange geven bedrag zijn ojogenomen. De gebruikelijke betaling aan de bezorger vervalt dus. W:j moeten u er op wijzen dat er alle goede zorgen ten spijt - toch ernstige stagnatie in de bezorging kan optreden Zelfs komt het. in het bijzonder in de zuidelijke landen, voor dat de krant in het geheel niet op de plaats van bestemming terecht komt. Voor gebeurtenissen die zich voordoen nadat uw krant is verzonden kunnen wij uiteraard geen verantwoordelijkheid dragon. PS. vermelding van uw telefoon nummer geeft ons de mogelijkheid contact met u op te nemen wanneer er iets niet duidelijk mocht zijn. NIET INVULLEN postnr.OOOO SVP. IN BLOKLETTERS INVULLEN IN IEDER VAKJE EEN LETTER. VAKANTIEADRES 65 D 66 [ZJ codenummer straat postcode stad land datum vanaf datum t/m HUIDIG ADRES ik ben jaar/kwartaal /weekabonnee bedrag adres datum bmnenkoms' telefoonnummer postcode stad bezorgnummer i] postbus 11 2300 AA Leiden - ABONNEMENTEN AFDELING

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11