Sassenheimse bibliotheek vordt 12 juni geopend Wassenaar heeft het loeilijk met snelle itvoering fietspadenplan Ontwerp-bestemmingsplan voor Noordwijkse boulevards na 20 jaar in kannen en kruiken SJJO Oegstgeest houdt open huis in Taberna Badcentrum Katwijk krijgt vorm Kandidaten voor burgemeesterspost Leidschendam 'randweerwedstrijden in Warmond Ministerie wekt valse verwachtingen Nep-perzen LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 MEI 1980 PAGINA 7 iothecaresse Jantine Jansen voor de nieuwe bibliotheek. ISENHEIM De nieuwe Sassen- ise openbare bibliotheek zal op iderdag 12 juni om 14.30 uur offi- ïl geopend worden. Een dag later idt de bibliotheek „open huis" en op ,ndag 16 juni gaat men daadwerke- draaien. De bibliotheek zal open in voor iedereen en zich niet beper- tot één wetenschap of tot wetcn- ppen alleen. heer Nord van het architectenbureau man en partners te Rotterdam heeft ibliotheek ontworpen. De bibliotheek at uit twee verdiepingen. De bene verdieping is gericht voor volwasse- Daar is een schat aan romans, popu- etenschappelijke boeken, tijdschrif- documentatie onder andere knipsel- n en naslagwerken te vinden. De afdeling bevindt zich op de boven- eping waar een overvloed aan lees- en, prentenboeken, stripboeken, tijd- ften en informatieve boeken te vin zijn. Er zal ruim aandacht geschon- worden aan de begeleiding van kin- ren bij het maken van scripties en rkstukken. leiding komt in handen van de 23-jari- >ibliothecaresse mevr. Jantine Jansen- k. Een functie die ondanks de oplei- en ervaring een zware taak zal blij- Mevr. Jansen zal 4 dagen per week werkzaam zijn in deze gloednieuwe bi bliotheek, zij wordt bijgestaan door Mieke Ebens die de technische organisatie op zich neemt en door 4 administratieve krachten. De bibliothecaresse heeft een 2-jarige op leiding gevolgd aan een bibliotheekacade mie te Den Haag, en heeft 4 jaar ervaring opgedaan in bibliotheken in Gouda en Krimpen aan den IJssel. Zij spreekt haar enthousiamse uit over het feit dat zij zal mogen werken in een nieuw gebouw met nieuwe boeken en materialen. Haar taak komt niet alleen neer op het leiding geven maar zij zal ook de financiële kant van de zaak behartigen, informatie verstrekken, waar dat maar nodig mocht ziin en ook zal zii de boeken- en bibliotheekpromotie voor haar rekening nemen. Exposities In de toekomst zullen er tentoonstellingen gehouden worden. Het onderwerp van de eerste tentoonstelling zal gaan over de bouw en de voortgang van de bibliotheek. De boeken- en kinderboekenweek zullen in de belangstelling komen te staan. Er zullen klassenbezoeken worden afgelegd die tot doel hebben scholieren te informe ren over de mogelijkheden van een biblio theek maar ook om „de drempelvrees" te verlagen. Een vrees die volgens mevr. Jansen nog altijd leeft. Ze zegt: „Iedereen is welkom al komt men alleen maar even kijken, het gebruik van een bibliotheek zal de algemene ontwikkeling verhogen, ook moet het gezien worden als een soort ontspanning". De aanwezigheid van akoestische docu mentatie zoals grammofoonplaten en cas settes, visele en audio-visuele documenta tie is nog toekomstmuziek. Dit komt door dat de huidige toegekende subsidie van CRM, volgens mevr. Jansen niet toerij kend is. Hierdoor is ook het werven van bibliotheekpersoneel een moeilijke zaak zodat het bibliotheekwezen krap in zijn personeel zit. Het verkrijgen van een Sassenheimse bi bliotheekkaart is vor kinderen tot 18 jaar gratis; voor personen boven de 18 jaar kost een kaart 10,- per jaar; voor hou ders van een cultureel jongeren paspoort f 6,-. Voor personen boven de 65 jaar wordt een bedrag gevraagd van 3,50. De openingstijden zijn maandag van 15.00 uur tot 17.00 uur; woensdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur; donderdag van 14.00 uut tot 17.00 uur en vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 ur. Op de dins dagen is de Sassenheimse bibliotheek ge sloten. >SENAAR Een snelle ocring van het in 1975 ge- lgekomen fietspadenplan kt erg moeilijk te zijn. name de onderhandelin- bij grondverwerving en gebrek aan mankacht bij gemeentelijke technische aten zorgen voor vertra- Een aantal plannen voor ipaden blijkt voorts om enlopende redenen niet te nen worden' uitgevoerd, rvoor moeten alternatie- worden gevonden. W. Nieuwswaag (VVD) kte gisteravond in dit ver- 1 op, dat het wellicht ver- dig zou zijn de inmiddels 5 jaar oude plannen bij te stel len. Hierbij moet een duidelij ke prioriteitenlijst worden aangehouden. Niet alleen het recreatieve aspect verdient aandacht. Er zijn in Wassenaar nog enkele gevaarlijke punten voor fietsers. Om aan de pro blemen ten aanzien van de grondverwerving tegemoet te komen stelde H. Schelhaas (CDA) voor, niet te schromen voor onteigening. Plaatsver vangend wethouder- techni sche diensten C. P. M. Barning (VVD) benadrukte, dat ontei gening slechts als een laatste middel mag worden gezien, dus wanneer een minnelijke schikking niet mogelijk is ge bleken. De wethouder consta teerde voorts dat de helft van de plannen die gerealiseerd konden worden ook daadwer kelijk uitgevoerd zijn. Hij vond dit geen slecht percenta ge. Het fietspadenplan moet een aanpak in fasen krijgen. Een deel van het werk moet worden uitbesteed, omdat de gemeente over onvoldoende mankracht beschikt. Andere zaken mogen niet in het ge drang komen. De suggestie 1 miljoen gulden uit de saldi-re- serve voor het fietspadenplan te reserveren wees de wethou der van de hand. KORTWEG SSENAAR De Vereni- van Vrienden van Wasse- houdt op donderdag 29 een algemene ledeverga- ng in 'De Schaapskooi' in recreatiepark Duinrell. lerdeel van de agenda is de taking van de door de inden aan het gemeentebe- ir aangeboden verkeersno- Na de pauze zal de heer .Ch.M.Janson, aan de hand dia's spreken over 'Kaste- en Buitenplaatsen in Was- ar'. De bijeenkomst begint 20.00 uur. LEIDSCHENDAM In de vacature ontstaan door het, krachtens de VUT-regeling, vervroegd uittreden van burge meester E. J. M. Kolfschoten zijn de eerste twee liefhebbers al genoemd. Geruchten uit de Leidschendamse gemeente raad maken melding van wethouder A. Nagtegaal van Zoe- termeer en van drs. J. H. Boooe, gedeputeerde in de staten van Zuid-Holland. De heer Nagtegaal, geboren in 1925, is CDA-wethouder ruimte- SSENAAR Op het lijke ordening, woningbouw, verkeer en vervoer. De heer Boone is geboren Leidschendammer, zoon van oud-wethouder 'assenaar vindt zaterdag nei van 13.30 - 17.00 uur kunstenaarsmanifestatie is. De bijeenkomst wordt 13.30 uur door mevrouw H.Staab-Mees geopend, de manifestatie wordt de meeste Wassenaarse stenaars meegewerkt. van de PvdA. In een weerwoord op het door de Leidschendam se gemeenteraad geschetste profiel van de nieuwe burgemeester zei mr. M. Vrolijk gisteravond echter dat zes sollicitaties zijn bin nengekomen „die allemaal burgemeester zijn". Vijf daarvan be horen tot het CDA en één tot de PvdA, vier van de zes zijn nog geen vijftig jaar. De sollicitatie staat echter nog open tot komen de zaterdag „en daarna komen er wellicht nog wel enkele bin nendruppelen". rmond De regionale lijkse wedstrijden voor de willige brandweer worden jaar in Warmond gehou- Op zaterdag 31 mei zullen brandweerkorpsen in wed strijden hun geoefendheid tes ten. Om 8.30 uur begint het brandweergebeuren op een deel van het terrein van Pa- dox NV, Veerpolder 1. Om 12.30 uur is de prijsuitrei king voor de eerste groep deel nemers en om 17.30 uur voor de tweede groep. De uitreiking vindt plaats in de aula van het verpleeghuis Mariënhaven. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraads fractie van de VVD vergadert op dinsdag 3 juni in het ge meentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en belang stellenden worden verzocht te voren contact op te nemen met de heer Van Gogh tel. 4247. NOORDWIJK Na een voorbereidingstijd van zo'n twintig jaar heeft de ge meenteraad maandagavond haar fiat gegeven aan het ontwerp-bestemmingsplan voor de Noord-Boulevards. Het heeft in die tijd heel wat hoofden en harten bezig gehouden en stof geleverd voor menig artikel. De Geus (CDA) haalde de voorgeschiedenis op. Het be gon in 1960 toen besloten werd tot de aanleg van een parallel boulevard. In het oorspronke lijke bestemmingsplan werd gedacht aan hoteibouw, en het gemeentebestuur uit die tijd hoopte daarmee de vernieu wing van de badplaats op gang te brengen. Hoteibouw bleek als gevolg van verschillende omstandigheden geen haalbare zaak en in 1970 werd begon nen met het huidige bestem mingsplan voor de boulevards. Het merkwaardige aan dit plan is, dat het een boulevard betreft, die inmiddels bijna ge heel gerealiseerd is. Het be hoeft slechts aanpassing voor enkele bouwplannen, die nog resten, en zonder een wijziging van het ontwerp niet gereali seerd kunnen worden. „Zelf hadden we het ook graag anders gezien", aldus de waar nemend fractievoorzitter van het CDA, maar de economi sche ontwikkelingen in de af gelopen jaren hebben de situa tie veranderd. Het plan doet NOORDWIJK „Wat de subsidiëring van emancipatie- aktiviteiten betreft, begint de ellende bij de rijksbijdrage regeling. Pagina-grote advertenties van het ministerie wekken een verwachtingspatroon, dat de bomen tot in de hemel groeien. Maar je moet, net als bij verzekeringen, ook de kleine lettertjes lezen, want in feite betaalt het rijk niet meer dan 0.34 per inwoner. Het ministerie wekt bij de vrouwenorganisaties valse verwachtingen." Deze niet malse kritiek kwam van de Noordwijkse wet houder Jaap Bedijn (PvdA), toen hij reageerde op hetgeen Piet de Ridder (PPR) had opgemerkt over de naar zijn me ning te povere bijdrage van de gemeente aan enkele akti- viteiten van de Stichting Vrouwenraad Noordwijk en de VIDO-gespreksgroep. B. en W. stelden voor een subsidie te verlenen van in totaal 2.200.-. Het college ging echter niet accoord met een verzoek van de vrouwenorganisaties om een bijdrage in de cursusbegeleiding, omdat dit als vrij willigerswerk diende te worden beschouwd. Wel subsidië ren van de begeleiding zou een precedent scheppen ten op zichte van ander vrijwilligerswerk in de gemeente. het karakter van de badplaats geen geweld aan, meende hij. De toegestane bouwhoogte be draagt over het algemeen slechts dertien meter. Alleen bij Palace stijgt de hoogte iets, maar daarbij moet in aanmer king worden genomen, dat dit hotel toch al hoger was dan de andere bebouwing aan de bou levard. „Met een snelle her bouw, hopen we een gave bou levard te krijgen", betoogde De Geus. Ook Admiraal (VVD/Ge meentebelang) noemde plus punten. De gehele boulevard krijgt nu weer een toeristische bestemming. Met de hoogte maten kon zijn fractie het wel eens zijn. Alleen wilde hij van het college weten hoe het ge- luids- en stankoverlast denkt te voorkomen. Vernietigend was de kritiek van PvdA-voorman Schaap. „Ik doe een beroep op het col lege om tot afbraak over te gaan van de leegstaande pan den aan de Boulevard. Poot er helm en span er prikkeldraad omheen, maar ruim in ieder geval die rommel op. De eige naars hebben toch afbraak plannen. Zij laten de panden alleen maar staan om het on derste uit de kan te halen en de gemeente te dwingen hun plannen te accepteren. PPR-woordvoerder De Ridder maakte gewag van een door vorige bestuurders gevoerd foutief beleid. Men nam geen maatregelen om hoteibouw te realiseren. „Thans staan er ap partementen voor mannen met centen", rijmde De Rid der. Wethouder Van Duyn was het bepaald oneens met de woord voerders van de linkse frac ties. De plannen van de bouwers werden niet onver kort overgenomen en er zijn behoorlijke correcties aange bracht. Het ontwerp-bestem mingsplan achtte hij dan ook verantwoord. De huidige situ atie is ook het college een doorn in het oog, merkte de wethouder op. De eigenaars van enkele hotels hebben in middels een aanschrijving ge kregen dat zij tot sloop moeten overgaan. OEGSTGEEST De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest houdt op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei een open huis in ge bouw Taberna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Op deze wijze hoopt het SJJO de Oegstgeestenaren een zo'n kompleet moge lijk beeld te geven van de verschillende ak- tiviteiten die zij organiseert of in samen werking met andere instellingen georgani seerd worden. In gebouw Taberna vinden de twee dagen tal van aktiviteiten plaats. Op de zolder van Ta berna zijn een aantal zendamateurs met hun 'bakkies' te zien en te horen. Op dezelfde zolder wordt eveneens een demonstratie van de cur sussen zeefdrukken en fotografie gegeven. In de grote zaal van het gebouw zal op geregelde tijden een voorstelling van het Kinderoperette Gezelschap 'De Mascotte' en van het Muzikaal Theater plaats vinden. In de tuin van Taberna staat een tent opgesteld waarin kinderen van verschillende clubs aktiviteiten ontplooien. Voor de kinderen is bovendien een speurtocht door het gebouw uitgezet. Bestuursleden en vrijwilligers zullen de gehele dag aanwezig zijn om de bezoekers van informatie te voorzien. Gebouw Taberna is op vrijdag 30 mei van 19.00 - 21.30 geopend en op zaterdag 31 mei van 10.30 tot 15.00 uur. LEIDERDORP Een col porteur van 'nep'-Perzische vloertapijten is actief in de gemeente Leiderdorp. De politie waarschuwt voor de man die met een fraai ver haal deze tapijten van drie duizend gulden voor zes honderd gulden aanbiedt; ze zijn hoogstens honderd gulden waard. Gisteren viel, zo ver bekend, het eerste slachtoffer van de gewiekste zakenman. Een mejuffrouw uit de Merel- straat kocht van de colpor teur enkele tapijten. De col porteur, een> jongeman van omstreeks twintig jaar, ver telde aan de vrouw dat hij zeeman was en dat om vijf uur zijn schip vertrok. De ta pijten had hij voor een ander gekocht maar die kwam niet opdagen dus hij moest de ta pijten kwijt. Het Katwijkse Badcentrum in wording. KATWIJK De werkzaamheden in het Katwijkse centrum beginnen na meer dan dertig jaar plannen maken, vorm te krijgen. Met de bouw van het nieuwe badcentrum is vorig jaar zomer een start gemaakt Nadat het eerste winkelblok uit de grond verrezen was, leek de rust weer te keren. Aan deze schijnbare rust komt voorlopig een eind. Eerder déze maand sloopten graafmachines oude panden, waardoor er in het oude centrum grote gaten vie len, die na de bouwvakvakantie gevuld worden door nieuwbouw. De bouw van het nieuwe badcentrum in Katwijk gaat bloksgewijs. In totaal komen er zeven blokken, die qua architectuur een eenheid vormen. Het eerste blok js dit voorjaar gebruiksklaar gekomen. Met de bouw van andere blokken moet nog be gonnen worden. De grote problemen die daarbij een rol speelden zijn het leegmaken en zonodig verplaatsen van de oude winkelpanden. Pas nadat er binnen het nieuw te bouwen centrum ruimte geschapen is, kan overge gaan worden tot de nieuwbouw. Deze ruimte is de afgelopen maand vrijgeko men. Nadat in de Voorstraat enige panden ontruimd en verhuisd waren, konden gro te graafmachines hun vernietigend werk doen. Volgens de heer Meyvogel van de Dienst Openbare Werken kan na de bouwvakva kantie begonnen worden met de bouw van vier blokken. Deze blokken liggen zo wel in de Voorstraat, café De Branding, als in de Badstraat, waar kapsalon Minnee en bioscoopexploitant Kornet gaan bou wen. Ook het eerder weggesaneerde kle dingmagazijn Parlevliet kan in september met de bouw beginnen. Nadat deze pan den zijn gebouwd hoopt men door te kun nen gaan met de bouw van de resterende blokken, waaronder het nieuw te bouwen hotel, op de plaats waar nu de VVV huist. Het Katwijkse gemeentebestuur heeft nog geen gegadigde voor de exploitatie van het hotel gevonden. Ook hoopt men over minimaal een jaar de eerste spade voor de bouw van het meest noordelijke blok in de grond te steken. Onder dit blok, een kombinatie van winkel- en woonhuizen, zal een parkeergarage gebouwd worden. Activiteiten zwemvereniging Sassenheim SASSENHEIM Van mor- gen tot zaterdag 14 juni houdt de zwemvereniging „Sassen heim" in de weekenden een aantal activiteiten. In het ka der van het derde lustrum krijgt één en ander een feeste lijk karakter. Vrijdag 30 mei zwemwedstrijden in „Was- beek". Deelnemende vereni gingen: Katwijk, Alkemade. H.Z.V. Hillegom, Koudekerk en Z.V. Sassenheim. Aanvang 7 u. 's avonds. Waterpolowed- strijd: De 2e ronde om de Kring Gouwe Rijnstreekbeker. Sassenheim 1-H.Z.V. 2. Aan vang half 9. Zaterdag 31 mei. zwemwedstrijd voor niet start- vergunninghouders in „Was beek". Deelnemende vereni gingen: Zaanlandse water vrienden, D.S.Z. Den Haag, H.Z.V. Hillegom. Z.C.L. Lisse, en Z.V. Sassenheim. Aanvang 4 u. Zondag 1 juni: Prijsuitrei king van de clubkampioen schappen voor leden en ouders in het Velthuys aan de Par klaan. Aanvang 4 u. Vrijdag 6 juni: Waterpolo-pro- motie-wedstrijd: Sassenheim- Woerden 3. Als het Sassen- heimteam wint promoveert het naar de 2e klas. Aanvang 9 u. 's avonds in „Wasbeek". Za terdag 7 juni: School wedstrij den voor de 7 basisscholen van Sassenheim. Aanvang half 9 tot 11 u. 's morgens. Aanslui tend zal de kunstzwemploeg van D.S.Z. Den Haag, een op treden verzorgen. Verder kringzwemwedstrijden (C- wedstrijden) van de Kring Gouwe Rijnstreek. Aanvang 6 u. 's avonds. Zaterdag 14 juni: Waterpolo- toernooi. Deelnemende vere nigingen: Poule 1, Alkemade I, Vivax 2, H.Z.V. 1, Sassen heim 1. Poule 2, N.Z.&P.C., L.V.V. 2. S.Z.&P.C.2, Sassen heim 2. Aanvang 3 u. in „Was beek". Halverwege het toer nooi zal er een gecostumeerde waterpolo-wedstrijd gespeeld worden waaraan de toekomsti ge dames-meisjes/speelsters van de partij zijn. Al deze evenementen in „Wasbeek" zijn gratis toegankelijk. Montezuma in 't Mallegat KATWIJK Het Katwijkse Open-jongerencentrum 't Mal legat staat het komend week eind weer bol van activiteiten. Na het succesvolle optreden van Vitesse op zaterdag 24 mei, is het nu op zaterdag aan staande de beurt aan de hard- rockformatie Montezuma. Het Open-jongerencentrum organiseert voor dit weekein de op. vrijdag een disco-avond en op zaterdag het optreden van Montezuma. Deze groep heeft zo juist een langspeel plaat uitgebracht. Veel van de nummers van deze elpee zijn zaterdagavond vanaf 21.00 uur te beluisteren. Open-jongeren centrum 't Mallegat is te berei ken via Voorstraat 81, achter om.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7