Besturen zit me in het bloed r| derhalf jaar geëist gen rovende broers Meubelfabriek Marjolein Briër voert haar Dance Company voor het voetlicht in Leidse schouwburg ^rgemeesterskandidaat Van Lier uit Den Haag: Muziekfesti val vooral feest voor deelnemers uit Den Haag van Onder* wijs. Personeels- en Kunst- De voormalige liberale' .lijkt de meeste kans'te na- ADVERTENTIE jongetje van Ise vijfling Op mi|n omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. l/REGIO LEIDSE COURANT ,1,,'N/DEN HAAG >p Jk uit Den Haag i is dat niet plotse- "'Mtij de laatste ge- ™°feraadsverkiezin- ik de enige die openheid en dui- anuheid zei: dit is m'n en laatste ter- iovendien bevindt mijn fractie een n di opvolger". Aldus e giuder Van Lier, die ■ngielangrijke kandi- voor de vacante yVJneesterspost in ed(J. Hij zou de vier- aagse wethouder die binnen zes ien vertrekt. og maar de vraag of de n Lier daadwerkelijk van Leiden ijn enige tegenstander H. Goekoop, voorma- ouder voor economi- in Amsterdam. Het d dat de gemeente sinds jaar en dag een van VVD-af- gehad. En de Am- kandidaat is er één Vanuit min of meer ge- het feit dat in het van de provincie geen enkele stad PvdA-burgemees- heeft de PvdA de Lier voor deze func- deze zich fractievoorzit- in de Haagse weet nog niet zal uitvallen, liggen de kansen tig-vijftig verhou- na de paasdagen de heer Van Lier Pas afgelopen don- werden alle andere le- „Dit omdat toen werd dat de heer een reële kans aldus Van Otterloo, gaf dat het eventuele volgens hem niet t zomerreces te ver- ivii is.n. van uiei. Van Lier: '„Ik ben niet met het idee om wethouder te worden in de raad gaan zitten. Zoiets komt op een gegeven moment Nu na tien jaar gemeenteraad, waarvan zes als wethouder, vind ik dat een volgende ambtstermijn uit den boze is. Als wethouder moet je ervoor oppassen dat zowel de fysieke als creatieve krachten niet achteruit gaan. Na twee perio den is het niet te garanderen dat het nog eens vier jaar goed gaat". Van Lier kwam pre- i jaar geleden in de gemeenteraad. Vier r werd hij wethouder. twee kandidaten voor burgemeesterspost C. van gisteren. De heer Van Lier heeft zich voor de burgemeesterspost be schikbaar gesteld omdat hem zoals hij dat zelf zegt „het be sturen in het bloed zit". „Ik wil burgemeester zijn in een gemeente waar problemen zijn en zoveel inwoners dat ik kan werken met beroepsbestuur ders. Leiden is zo'n plaats. De Haagse wethouder heeft er geen moeite mee, wanneer hij vóór het beëindigen van zijn ambtstermijn het Haagse poli tieke strijdtoneel zou moeten verlaten. „Omdat je al te ken nen hebt gegeven dat het je laatste ambtstermijn is, ga je links en rechts om je heen kij ken. Het zou te gek zijn als ik pas op 4 september 1982, het tijdstip waarop de nieuwgeko- zen gemeenteraad wordt geïn stalleerd, naar een andere baan ga zoeken. Daar begin ik natuurlijk veel vroeger mee. Gezien mijn Haagse opdracht vind ik het eigenlijk te vroeg om weg te gaan. Maar zoals ik al eerder heb gezegd, heeft onze fractie een uitstekende opvolger in mevrouw F.A.G. Vooys-Bosma. Zij is redelijk, heeft een goed potentieel en is ingewerkt in de problematiek van Den Haag. Maar het is na tuurlijk de fractie die een kan didaat naar voren schuift". Het mogelijke vertrek van wethouder Van Lier heeft niets te maken met een even tuele bestuurscrisis. „Als de mensen maar niet denken dat mijn vertrek te maken heeft met moeilijkheden binnen de fractie of het college. „Ik ben niet onderuit gegaan, of zoiets", aldus de heer Van Lier. Bekend is dat in Leiden de wethouders in het verleden te genover de burgemeester nog al een blok vormden. Ook de heer Van Lier is zich daarvan bewust. „Ik hoop het, voorop gesteld dat ik er kom te zitten, goed met hen te kunnen vin den, een model te vinden waarmee we kunnen samen werken. Je moet elkaar verder de ruimte geven en als burge meester terughoudendheid be trachten...dus niet op de stoel van de wethouder gaan zit ten". De heer Van Lier ziet zich als een redelijke kanshebber, maar niet meer dan dat. ,,Ik denk dat mijn werk voor de buitenwereld duidelijk genoeg is geweest", aldus de wethou der. N Tegen ieder van gebroeders (20 en 21 voonachtig te Leiden, officier van justitie bij de Haagse recht- :n jaar en zes maanden enisstraf met aftrek rt orarrest, wegens dief ddels geweldpleging en (overval, feit werd d op 8 december van jaar, toen onder be- van een vuurwapen van Mil werd ge- 'n tot afgifte van vier- stfd gulden onder de me* g van verdachten: „Dit öofoverval, geef al het je hebt". Op 3 januari jaar volgde een over- -f"het kantoor van de Spaarbank aan de Wil- at, toen was de buit Ook hierbij werd pistool gedreigd en li ideeld: „Geen geintjes, li de tas vullen", waarna 1 geldlade een stapeltje invetten werd gestolen, m'jarige verdachte werd litn verweter inbraak in een coaster te Grouw (Fr.), waarbij ruim tweeduizend gul den, 1646 DM en 3.961 Belgi- sche franken werden gestolen. De rechtbank heeft zich reeds eerder met deze zaken bezig gehouden, maar hield die aan voor het inwinnen van rap porten. De feiten zelf werden door verdachten toegegeven. Hgt bleek ter zitting dat voor de oudste verdachte opname in een psychiatrische inrich ting gewenst is, maar dat is vanwege plaatsgebrek nog niet mogelijk, iets waarover ver dachte ontstemd was. „Dus moet ik voorlopig nog in de bajes blijven", zo concludeerde hij en ook zijn verdediger vond het een ongewenste toe stand. Vooral over de jongste verdachte waren de rapporten niet bijster gunstig, gezien ook diens strafblad. De officier deelde mee, dat behalve de feiten in de dagvaarding ge noemd, er ook nog een aantal andere aangiften tegen ver dachte waren ontvangen. De reclassering ziet geen moge lijkheden over de verdachte op korte termijn een rapport samen te stellen. Wel staat verdachte in zijn omgeving be kend als een gevaarlijk ie mand, voor wie een langduri ge gevangenisstraf wenselijk is. De verdediger vond de reactie van de officier onjuist, omdat de verdachte op die manier niet wordt geholpen. Verdach ten hebben een moeilijke jeugd gehad en verbleven van af 8-jarige leeftijd veelal in ge stichten. Toen zij nog thuis waren, moesten zij vaak dief stal plegen om aan eten te ko men. Het is geen wonder dat zij dan op onjuiste manier in de maatschappij reageren, ook al kon pleiter niet aangeven wat de juiste methode voor be handeling van verdachten is. Bij het onderzoek door de Leidse politie, hebben ver dachten vlot meegewerkt. Verdachten konden spoedig worden opgespoord, omdat zij vaak in bedoelde bank kwa men en door personeel tijdens de overval herkend werden. Vonnissen op 10 juni. Het Petra jeugdkoor. De dans is al oud. Ballet is wat jonger; men koesterde deze dansuiting, dat „spreken" met het lichaam, pas op niveau aan het hof van barokke Zonnekoning Lodewijk binnen de optrekjes van Versailles. Sindsdien is het ballet schoorvoetend de geschiedenis ingegaan. Popularisering zien we eerst in de laatste decennia en het is goed, dat ook ballet zich blijft vernieuwen. Jong, vers bloed houdt het leven erin. Zo ongeveer moet ook Leids balletfenomeen Mariolein Briër erover denken. Marjolein Briër, die hier ter stede al jaren inspirerend en erg constructief op haar scholen werkt onder de jeugd en ook onder wat oudere geestdriftige balletaanhangsters, heeft er een handje van nu en dan haar voorstellingen als een soort bom te doen inslaan. Haar groepen wisselen, maar het vuur blijft ze aanwakkeren. Op z'n tijd een ballet- marathon, aansprekende choreografische manifestaties, en we kunnen weer even voort. Er staat weer een driedaagse op stapel: vrijdag 30, zaterdag 31 mei en zondag 1 juni is Marjolein met een uitgelezen groep weer present in de Leidse schouwburg aan de Oude Vest. Marjolein Briër Dance Company: dertien dansers, inclusief de aanstichtster. Ik zou best met eigen woorden een exposé willen geven van het materiaal, de inhoud en de uitwerking die La Briër ter beschikking staan maar ik zou er geen zinnig iets over kunnen zeggen, omdat Marjalein het zoveel beter weet als een doorgewinterde specialiste. Daarom geef ik haar het woord. „De bezieling voor de dans, het etherisch denken, de filosofie van mijn achtergronden, deden ditmaal een groep ontstaan die werkelijk fascinerend is om te zien. Eigenlijk vanuit het niets heb ik dansers doen ontstaan die weten waar zij mee bezig zijn en waarover zij praten. Het zijn dansers die zich volledig door mij hebben laten leiden. Als men de voorstelling zal bijwonen, zal men zeker onder de indruk komen van de intensiteit van deze groep". Het programma, dat zeer uiteenlopend is, bestaat uit vijf grote stukken, onderverdeeld in zeventien balletten waarvan maar liefst vijftien premières en twee reprises. De eigen stijl is, zoals steeds, kenmerkend voor Marjolien Briër. Zelf zegt ze: „Er is geen vergelijking mogelijk, aangezien hier een totaal eigen persoonlijkheid aan het werk is". Dat zal voor heel wat balletpedagogen gelden, maar bij haar is het wel erg manifest, bedoel ik maar. Marjolein werkt inmiddels al weer dertien jaar in Leiden: „ik hoor bij deze stad". Ze heeft verschillende groepen onder haar leiding gehad, is gastdocente en choreografe in binnen- en buitenland. Op tal van balletfestivals is ze een gekende figuur: „niet meer weg te denken uit de wereld van de dans. Het gaat om een zeer persoonlijke stijl, inzichten en vakbekwaamheid, om een benadering van de dans in z'n totaliteit, vanuit een diepe filosofie en etherisch denken, een natuurlijk gevoel voor de jazz". Nou, wat kan er dan nog mis gaan Men moet wel komen kijken en dan garandeert La Briër dat het een sensatie is haar te zien werken. Marjolein Briër als middelpunt van haar dansers en gezien in de spiegel, is ze dat dubbelop. WOENSDAG 28 MEI 1980 PAGINA 5 LEIDEN Het muziekfestival dat de uni versiteit ter gelegenheid van het 405-jarig bestaan gisteravond in de Hooglandse kerk organiseerde was vooral voor de deelnemers een succes. Er hadden zich veel meer show en drumbands opgegeven dan de negen die uiteindelijk optraden. Voor de toeschouwers die vooral leken te be staan uit familie en bekenden van de muzikan ten en Leidse en universitaire hoogwaardig heidsbekleders was alles minder goed te volgen als gevolg van de voor dit soort gelegenheden bijzonder slechte akoestiek van de kerk. Het welkomstwoord van prof. A.A. Verrijn Stuart, voorzitter van de lustrumcommissie en de aan kondigingen van de verschillende groepen wa ren in ieder geval niet te verstaan. Zo ging bij voorbeeld ook de zang van het Interkerkelijk Petra-Jeugdkoor absoluut teniet in de grote ruimte. Fraai galmden in ieder geval wel de vele trompetten, trommels en pauken door deze gewijde ruimte. Uiteraard was het ook mogelijk de inwendige mens te versterken met koffie en vele soorten frisdrank. Het bleek echter niet mogelijk de te koop aangeboden lustrumwijn onmiddellijk sol daat te maken gezien de opgeplakte mededeling dat „de consumptie van wijn in de kerk niet is toegestaan LEIDEN Geboren: Jan-Willem z.v. F. A. M. Hoes en J. M. T. Boerrigter. Patricia Catharina d.v. T. L. Kroes©- meijer en J. J. Kuyvenhoven. Johanna Elisabeth d.v. H. Schouten en N. Kleen. Danielle d.v. I. Kramp en S. van Oosten. Margje d.v. Hi J. de Mooij en J. van Oever. Jaap* Jan Maarten Peter z.v. J. Varkevisser en P. H. Ruwaard. Jeroen z.v. B. J. C. van Os en M. Laurier. Jonathan Ho brecht z.v. C. J. Buys en G. Prins. Rachid z.v. M'barak en K. Bsibsi. Dennis z.v. H. P. Balsink en J. van Klaveren. MW cha Hendrlkus Johannes z.v. T. J, M. van Rijn en J. J. W. Wijts. Ahllya Manon en Tanuya Maurad d.d.v. L. J. A. do Wit en S. K. Gangadin. Oliver Gerardus z.v. J.P. Bouwde» wijn en H. C. L. Jansen. Michelle Danielle d.v. J.H.A Steenstra Toussaint en J. A. van Tongeren. Sum Yee d.v. K. W. Tang en C. Y. Wong. Cornells Hendrlkus z.v. A. M. Lommerse en C. P. W. M. Verdegaal. Uesbeth d.v. M. A. Hetebrij en J. M. Wormgoor. Gerrie d.v. J. Klinkenberg en K. de Mooij. Tessa Merel d.v. R. O. van Wijngaarden eo T. B. M. Paardekooper. Deepak Suraj z.v. P. Bachoe eo K Joeloemsingh. Ylona Yvonne Maria d.v. H. G. M. Vertieo©> el en M. I. Velthuysen. Noor d.v. L. A. de Krui» en F. H. MÉ der Rijst. Jacoba Geertruida d.v. W. Ouwehand «n J. van Duljn. Wilbert z.v. E. van Loef en C. M. van Klaveren. In» grid Arina Elisabeth d.v. R. J. M. Dekker en S. W. do Groot. Thomas z.v. T. C. Los en G. Hamerllng. Yaamtno Tlffanny d.v. H. R. E. Genaro en A. E. Trenidad. Jecatm z.v. M. de Jong en M. Ouwehand. Gadeza d.v. A. Mousse- ton en Y. Boudount. Mark Gldo z.v. T. J. van der Meer en H. Tinneveld. William Benjamin z.v. W. D. de Jager en O. Houtman. Patricia d.v. B. van Duijn en B. C. H. Sorgdra- ger. VVeerada d.v. R. Sucharitkul en W. Polnikorn. Harrold z.v. J. Hollebeek en H. P. Vermond. Iris Frieda d.v. Y. Groeneveld en J. H. Mennega. Arle Teunis z.v. T. van den Oever en W. A. den Hollander. Renate Agatha d.v. E. W. Sinon en C. Varkevisser. Justus Michlel z.v. P. C. Visser en H. B. C. M. van der Salm. Ramesh z.v. G. H. Antheunls en A. Bhujel. Carla d.v. Smeltlnk en A. C. Wijnands. Johanna Klazina d.v. A. J. Zandbergen en G. J. Schaart. G&ardua Robert Cornells Johannes z.v. R. de Vries en H. van der Voet. Mariëlle Rosalie d.v. H. F. de Boer en W. Limburg. Elisabeth Leonoor Mel d.v. B. L A. M. Veldman en L Wirtz. Irene d.v. M. J. H. Frank en M. M. J. van Wees. Au- rélien Alain d.v. B. S. P. Bouillet en J. J. E. Christin. Overleden: W. van den Akker geb. 6 sep 1915 mn.. W. D. Ouwerkerk geb. 8 mel 1939 mn., A. Hartmann geb. 16 nov 1905 mn., T. Van DUijvenbode 5 jul. mn., J. M. A. Stotte- laar geb. 20 jun. 1901 geh. gew. met L. Seegers, H. van der Gugten geb. 13 aug. 1904 mn.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5