oorschotense krakers zullen landen vrijwillig verlaten )uivenvoorde- uinen weer voor e rechter Geinig schot in renovatie Joordwijkse Caloramawijk RIJNSBURG IN DE BAN VANHETPAARD Lustrumviering Bollenbad wordt een daverend feest LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 MEI 1980 PAGINA 7 1KM tl O JSCHOTEN De krakers van de tn in de Voorschotense School- t zullen deze huizen vrijwillig ten. Deze afspraak is gemaakt ii de advocaat van eigenaar Cui- rg, mr. Spijker, en de advocaat Ie krakers, mr. Sprenger. De on- ling zal plaatsvinden enkele da- foordat de overdracht van de pan den aan de nieuwe eigenaar definitief plaats zal vinden. Deze overeenkomst tussen krakers en ei genaar doorkruiste het kort geding dat gisterochtend voor de Haagse arrondisse mentsrechtbank werd gevoerd. Alleen de advocaat van de heer Cuilenborg was hierbij aanwezig omdat hij, om formele redenen, toch een uitspraak van de rech ter wenste. Voor de aanvang van het kort geding zei de heer Spijker: „De uitspraak van de rechter zal onze afspraak echter niet doorkruisen. De krakers zullen zo lang als maar mogelijk is in de panden mogen blijven zitten". Voor de rechter betoogde hij dat er geen sprake was van speculatie omdat er op 11 april 1979 al een voorlopig koopcontract was getekend. Slechts enkele juridische problemen zou den er de oorzaak van zijn dat de panden nog niet zijn opgeleverd. De heer Spijker zei een op 16 april 1980 gedateerde brief van de 'toekomstige' eigenaar te hebben ontvangen waarin deze stelde de panden alleen leeg te willen aanvaarden. De naam van deze 'grote onbekende' werd ook in het kort geding niet genoemd. Mr. Spijker zei te verwachten dat de juridi sche problemen binnen korte tijd uit de wereld zouden zijn geholpen zodat de de finitieve oplevering van de huizen in de Schoolstraat binnen zes weken zal kun nen plaats vinden. A.NNEN ZUN OP WEG NAAR 'DEN HAAG' IDWIJK De ge- te Noordwijk lijkt nu haast te gaan maken de renovatie van 113 ngen in de Calorama- grofweg gelegen tus- Gouden Regenstraat, Bassecourcaanstraat eroensweg. Op korte ijn zal een begin ge it worden met de re- tie van een modelwo- aan de Marjolein- t. Na het opknappen dit huis zal het onge- eld enige tijd stil wor- rond de uit 1950 date- woningwetwonin- Volgens directeur is van de gemeentelij- ienst dient nu gewacht orden op toestemming, vooral subsidie van ministerie van Volks vesting en Ruimtelij- Irdening. „Dat kan wel duren", weet wethou- Van Duyn te vertellen, nt de bouwplannen nog niet zo lang de Buit". Noordwijkse plannen zijn nelijk wel heel kort gele- verstuurd. Bij navraag dat het renovatieplan liet bij de Directie Volks- resting van het ministerie nnengekomen. In politie- ringen betekent dit dan wel eens 'dat de plannen n om verstuurd te sn'. Bewoners in de Calo- wijk die op hun beurt :n te denken dat na de ilwoning ook hun huis aan de beurt komt, ont- en 'binnenkort' een infor- ibrochure waarin de van zaken uit de doeken an zal worden. lelijk is in ieder geval dat enovatie niet dit jaar en icht ook niet volgend jaar ivoerd kan worden. Voor zichtige schattingen variëren sterk in maanden en jaren, af hankelijk van ministeriëele aanmerkingen op het rjenova- tieplan en de mate waarin 'Den Haag' beschikt over de benodigde subsidiegelden. Sterk bepalend voor de ter mijn is ook de hoogte van het renovatiebedrag per woning. Noordwijk lanceert een reno vatieplan dat met een investe ring van 50 a 60.000 gulden per woning, in vergelijking met omliggende gemeenten een redelijke kans van slagen lijkt te hebben. De woningen in de Noord- wijkse Caloramabuurt zijn in de jaren na de oorlog gebouwd volgens de toenmalige denk beelden over kwantiteit en kwaliteit. Renovatie is hard nodig om de woningen aan de eisen anno 1980 te laten vol doen. Zo bestaat de opknap beurt onder meer uit het wijzi gen van de indeling, (ver plaatsen van een douche en het instaleren van een centrale verwarming. Na een hoorzit ting en een enquete onder de bewoners (eind '78) en voor overleg met ambtenaren van de directie volkshuisvesting, is er een definitief plan gete kend. Op dit moment is de huurprijs voor woningen in de Jasmijn-, Meidoorn-, Kersappel- Pimpernel-,Maijolein-.Leydt- wech en D.L. Bassecour-Caan- straat ongeveer 250 gulden. De tijdens de hoorzitting aange kondigde huurverhoging van 100 gulden per maand, zal na de renovatie in ieder gevat aan de optimistische kant blijken te zijn. „We hebben een groot gedeel te van de 'papieren' voorberei ding achter de rug. De goed keuring van het ministerie kan nog een paar maanden duren. We wachten het nu even af en dan gaan we in Den Haag 'aan de bel hangen'. Ja, het overleg kan natuurlijk even duren....".zo veronder stelt wethouder Van Duyn tenslotte. Het bloemendorp Rijnsburg was gisteren weer in de ban van het paard. Al eeuwen lang wordt hier jaarlijks een paarden markt gehouden. De laatste jaren zat de klad er een beetje in, maar gisteren was het weer als vanouds. Meer dan honderd viervoeters stonden keurig vastgebonden, een levende expositie. Vroeger werd er vooral veel verhandeld. Nu gebeurt dat veel minder. Om toch maar voldoende aanbod te krijgen voor de 'markt' vraagt de organisatie de ingezetenen/paardenei- genaars hun dier(en) tegen een aantrekke lijke vergoeding naar de markt te bren gen. Dat er dus in feite sprake is van een speudo-markt, mag in Rijnsburg te pret niet drukken. De scholen zijn een dagje gesloten en iedereen amuseert zich koste lijk. Na een bezoekje aan de paarden- markt kan men zich uitleven op de ker mis. En dan is er ook de inmiddels al tra ditioneel geworden bazaar waarvan de op brengst ten goede komt aan de restauratie van de Laurentiuskerk. Vanavond is deze bazaar ook nog geopend. Gisteravond gin gen rond half zes zo'n duizend balonnen de lucht in en om half zeven begon de Burchtronde van Rijnsburg. Deze wieler wedstrijd wordt in vier delen verreden. Gisteren won Piet Kralt, gevolgd door Henk Grimbergen en Alex v.d.Mey. De winnaar van de jeugdronde (10-12 jaar) werd Gerard v.d Meij, gevolgd door Jolan- de Grimbergen en Kees Souverijn; in de leeftijdsgroep 13-16 jaar won Wim Brussee gevolgd door Marcel van Delft en Hans van Egmond. Nutsschool Wassenaar breidt uit WASSENAAR Het be stuur van de vereniging Nutsschool in Wassenaar heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om het schoolgebouw aan de Zijl laan 39 uit te breiden. Er wordt gedacht aan een uit bouw met een verblijfsruim- te voor de leerkrachten en een kamer voor het hoofd van de school. Burgemeester en wethouders verwachten dat tegen het plan geen bezwaren worden inge diend. In het verleden is met omwonenden al overleg ge pleegd over de mogelijke uit bouw. De uitbreiding is boven dien in overeenstemming met het bestemmingsplan Hof- camp. De totale kosten worden geraamd op 213.500 gulden: Het college acht de uitbreiding in overeenstemming met de normale eisen die aan een school kunnen worden gesteld. Wassenaar enthousiast over oprichting nieuwe bejaarden stichting WASSENAAR De gehele Wassenaarse gemeenteraad is van mening, dat de op richting van de Stichting Sa menwerking Bejaarden- werk een zeer goed initiatief is. Het ontwerp-besluit van burgemeester en wethouders stuitte slechts op wat detail kritiek. De Stichting heeft als voornaamste doel de mo gelijkheden voor een zelf standige leefwijze van be jaarden te vergroten. Tevens dient zij als adviesorgaan. De raadsleden J. C. M. Greep (PvdA) en mevrouw Van der Heiden-Bakker (Werkend Wassenaar) vonden wel, dat de ouderenorganisaties van Wassenaar met één stem in het bestuur van de Stichting nogal mager vertegenwoor digd waren. „Alweer moeten anderen beslissingen nemen over bejaarden," was hun commentaar. Wethouder H. F. Dijkstal (VVD) antwoordde dat de ouderenorganisatie met de huidige regeling akkooord is gegaan. De wethouder wilde op andere detailkritiek liever niet ingaan, om het zo moei zaam tot stand gekomen plan niet nodeloos op te houden. De te renoveren woningen in de Marjoleinstraat. VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum in Voor schoten vindt van 22 tot en met 24 mei een tentoonstelling plaats van cursisten van de creativiteitscentra 'De Vliet- streek'. Op de tentoonstelling is ook informatie over de cen tra in Voorschoten en Leid- schendam verkrijgbaar. De ex positie wordt op 22 mei om 19.30 uur door wethouder Marselis, daarbij ondersteund door een kindervolksdans groep en balletgroepen. De ex positie is geopend op donder dag van 19.30 - 21.30 uur, op vrijdag van 10 - 17.00 en van 19 - 21.00 uur en op zaterdag van 10 - 16.30 uur. WARMOND In Galerie De Pomp in Warmond is tot en met 31 mei een expositie inge richt van het werk van Wim Diepeveen en Ilonka Rector- Wilhelmus. De tentoonstelling van tekeningen en coiiages van gedroogde bloemen is da gelijks te bezichtigen van 13- 17.00 uur en van 19-21.00 uur. Op woensdagochtend is de ga lerie van 10-12.00 uur geo pend. LEIDSCHENDAM ^IDSCHENDAM Het geschil tus- het gemeentebestuur van Leid- >35iendam en een aantal bewoners van _ningen in de wijk Duivenvoorde Jnt opnieuw voor de rechter. Tussen woners en gemeente bestaat onenig- fld over de verkoop van de naast de Bzen gelegen stroken grond. In een ■der gehouden kort geding was de »|iieente door de rechter in het gelijk teld. De zes bewoners, aangevoerd i.ir de heer R.A.Heufke Kantelaar I en van de gemeente een schadever- h 'ding of nakoming van de eerder fj lane belofte, dat de stroken grond 'gs de tuinen aan de bewoners ver- I cht worden. jf zes bewoners beroepen zich op een brief n burgemeester en wethouders van novem- r 1977. In die brief werd verklaard dat een Atol stroken grond te zijner tijd door de eige- ton van hoekwoningen kon worden aange- cht, tegen de prijs van 75 gulden per vier- Aie meter. De heer Heufke Kantelaar en de |f anderen hadden op een speciale bijeen-, tost voor toekomstige bewoners om laatstge- p ïfnde reden voor de koop van de hoekhuizen d [°zen. Nog voor de eigendomsoverdracht aar ook later hebben zij het gemeentebestuur jfi Smalen gevraagd hun belofte na te komen. 'J gemeenteraad gooide echter roet in het eten for de verkoop van de vijf meter brede stro ken af te wijzen, waarop vorig jaar april de be woners geen vijf meter maar drie meter brede stroken kregen aangeboden. De gemeente ver klaarde in het kort geding dat zij twee van de vijf meter nodig had voor de ter plaatse gelegen trap- en speelveldjes. Burgemeesters en wet houders beriepen zich later op de beslissing van de gemeenteraad. Verkoopwaarde In de dagvaardiging wotdt echter gezegd dat naast vier van de zes panden in het geheel geen trapveldje ligt en ook riiet aangelegd kan wor den. Bovendien zou het belang van de gemeen te bij het behoud van de twe meter brede stro ken in geen enkele verhouding staan tot het belang dat eisers hebben bij de verkrijging van het strookje grond. Voor de bewoners is de ge meente in gebreke gebleven ook al omdat bij de eisers het vertrouwen was gewekt dat de ge meente volgens de gemeentewet tot de toezeg gingen bevoegd was. De bewoners stellen dat zij schade hebben geleden omdat zij inplaats van een vijf meter brede zijtuin maar een drie meter brede zijtuin hebben gekregen, waardoor de verkoopwaarde van het huis is verminderd. Zij eisen dat de gemeente de beloften nakomt op straffe van een dwangsom van 1000 gulden per dag. Waardering van de achade op een geldbedrag vinden de bewoners minder doel treffend maat mocht de rechter ,toch tot een dergelijke regeling besluiten dan zou deze na der moeten worden vastgesteld. De Leidschendamse gemeenteraad zal volgende week dinsdag worden vastgesteld verweer te voeren in het rechtsgeding. PLACKBAND IN NOORDWIJK Op uitnodiging van de Stichting Pop in Noordwijk (SPIN) is er zaterdag 31 mei een concert van de symfonische rockgroep 'Plackband' in dorpshuis De Kuip aan de Noordwijkse Zeestraat. Toegangsprijs voor het concert dat om 21.30 uur begint, is 7,50 gulden. De groep be staat uit Michel van Wassem (keyboard), Ronald Brauti- gam (gitaar), Albert de Keyzer (bas), Tom van der Meu- len (drums) en Kees Bik (zang). De formatie brengt een 'eigen stijl' symfonische rock met Yes en Genesis-in- vloeden. NOORDWIJK Het Noordwijkse Bollenbad bestaat vijf jaar. Dit eerste lustrum zal op zaterdag 31 mei ge vierd worden met een daverend feest. Een comité uit het personeel en de Raad van Beheer heeft voor deze dag een programma vastgesteld met een scala aan attracties en festiviteiten. Het Bollenbad zal één groot feestter rein zijn en iedereen heeft daar gratis toegang. Het fanfarekorps „Exceslior" luidt de feestdag in met een muzikale rondgang door het dorp en daarna (om 9 uur) lost burgemeester mr. Bonrii- ke het startschot voor het Noordwijkse kam pioenschap paalzitten. De hoofdprijs is een ra cefiets. Tot 28 mei kan men zich als deelnemer aanmelden. Als de dames en heren op de palen hebben plaatsgenomen, begint het diplomazwemmen voor A en B. De burgemeester zal (om 9.45 uur) het 5555ste diploma uitreiken aan een van de deelnemers. Voor hem of haar is er een leuke prijs in petto. Verder vermeldt het ochtendprogramma een instuif voor jong en oud met kans- en waterspe- len in en rond het buitenbad. Voor hem of haar is een leuke prijs in petto. Verder vermeldt het ochtenprogramma een in stuif voor jong en oud met kans- en waterspe- len in en rond het buitenbad. Vanaf elf uur geeft het Leids Poppentheater op elk heel uur een voorstelling. 's Middags (14.40 uur) is er een demonstratie van de komische springgroep Icarus uit Schie dam. „U verlaat het zwembad met spierpijn van het lachen", aldus het 'organiserende comi té. Eerder op de middag (13.30 uur) geeft de Haag se Modelclub een show in het buitenbad met op schaal gemaakte vaartuigen, waarbij echte stoomboten. Een spectaculair programmapunt is de demon stratie parachutespringen. Dit evenement be gint om drie uur. Een aantal parchutisten van het Paracentrum Texel zullen, na het maken van een vrije val in de lucht, een precisielan- ding uitvoeren op een op de grond gemarkeerd doel. Tevens zal er een grondploeg met een springtoren op het terrein van het bad aanwe zig zijn, waarbij iedereen een zachte landing kan maken. Bij dit onderdeel van het feest be hoort ook het afschieten van een tweetal satur- nusraketten. Andere middaggebeurtenissen zijn een demon stratie windsurfen in het Bollenbad (16 uur) en de start (om 17 uur) van een drie uur durende zwemmarathon. Hieraan nemen deel de „Co- lumbiaan" uit Voorhout, de Zwemclub Noord- wijkerhout, de Zwemclub Lisse, de Noordwijk se Zwem- en Poloclub en de Noordwijkse Red dingsbrigade. Voor de kampioen is een/ beker beschikbaar. De Egelanderkapel zorgt voor de muziek. 's Avonds om half acht start AVRO's Top-Pop op het terrein van het buitenbad. Van radio en TV bekende discjockeys-als Jan Steenman en Ben Veltkamp werken aan de non-slop-show mee. Verder is er (om 20.15 uur) een demon stratie kunstzwemmen van de Noordwijkse Zwem- en Poloclub en de befaamde kunst- zwemgroep van De Meeuwen uit Amsterdam Men kan ook kijken naar de prestaties op het gebied van waterballet van een aantal Neder landse jeugdkampioenen. Het avondprogramma vermeldt vervolgens een waterpolowedstrijd tegen het Amsterdamse wa- terpoloteam De Meeuwen met verscheidene spelers uit het buitenland. De mannen uit de hoofdstad komen uit tegen een selectie van de beste Noordwijkse waterpolospelers. De wed strijd begint om kwart voor negen. Behalve de reeds genoemde programma.onder delen valt er op 31 mei voor jong en oud nog meer te beleven. Zo zijn er ook nog sprintwed strijden op de 250. 500 en 1000 meter, en een bejaardensoos. Alle Noordwijkse bejaarden worden door Beuk Touringcars opgehaald uit Hoogwaak, Sint Jeroen en de dienstencentra. Het mee-jubilerende badrestaurant „Dolfijn" biedt alle Noordwijkse schoolkinderen een ijsje aan. Men kan er de dorst lessen en de maag vullen en verder staan er een olieboilenkraam, een wafelbakker, een suikerspin, en het Pro ductschap voor Vee en Vlees met barbecue hapjes. Radio Norvicus staat de gehele dag paraat met een muziekprogramma, net aankondigen van de evenementen, het bekendmaken van de uit slagen en voor een directe reportage uit het Bollenbad. Om elf uur geeft wethouder Jansen, voorzitter van de Raad van Beheer van het Bollenbad, het eindsignaal van dit grootse zwemspektakel. Informaties over dit lustrumgebeuren zijn te bekomen bij het Bollenbad, telefoon 01719- 13333 (de heer Vah der Klauw).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7