f „Dat kan ons niet gebeuren" is het nieuwe Boek van deMaand. Creactieve Alkemadese inwoners exposeren in Alkeburcht correspondenten medewerkers Zevenhoven kritiseert streek- muziekschool Alphen KORTWEG „Gaatu rustig slapen.' dat kan ons nietgbenren... DE LEIDSE COURANT REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 MEI 1980 PAG(" MET GEHEEL TREKT HET PUBLIEK' ROELOF AREN DS VEEN Langs de stellages lopend waaraan talloze kunstwerken hangen, bekruipt on gemerkt een gevoel van bewonde ring voor het tentoongestelde. Niet zomaar wat verf op een stuk hard board gesmeerd maar streken met gevoel neergezet Dertig amateur- kunstenaars exposeren momenteel in het dorpshuis "De Alkeburcht". Mensen die hun vrije tijd creatief gebruiken. Schilderkunst is maar één onderdeel van deze goede expo sitie die sinds vrijdag 'loopt' en we gens overweldigend succes tot za terdagmorgen twaalf uur wordt voortgezet Honderden hebben reeds hun blikken begerig laten glijden langs de kunstwerken. De expositie is een initiatief van de ge meente Alkemade in het kader van het culturele plan. Degenen die het project hebben opgezet zijn drie er varen Alkemadese 'amateur'-kun- stenaars: W. Hooijmans, J.Th. Oo- men en Groothoff. Het creatief bezig zijn vult voor me nigeen de 'lege uurtjes' na de arbeid. Een wandkleed maken, fotograferen, schilderen, tekenen, schrijven, houts nijden, het zijn maar een paar vormen van creatief uiten. Steeds meer men sen ontdekken hier het fijne van. Eenmaal 'voorzichtig' begonnen in een bepaalde artistieke richting, draait het vaak uit op een totale besla glegging van de vrije tijd. De mensen die in de "Alkeburcht" tentoonstellen zijn allen amateurs; niemand moet zijn kunstwerken verkopen om brood op de plank te krijgen. Sterker zelfs, het valt niet mee om in het bezit te komen van een tentoongesteld werk. Bij slechts enkele werken staan er prijzen vermeld. "Om van het ge- Scholieren bewonderen de kunstwerken van plaatsgenoten. vraag van de bezoekers af te zijn", zo vertelde een exposant. De tentoonstel ling dient dan ook een ander doel. J.Th. Oomen; „Het is niet ons streven om te verkopen. Het is een expositie van creatief werk van Alkemadese inwoners. De inwoners kunnen nu eens zien wat hun mede-burgers in Alkemade weten te presteren. En dat is heel wat. Er hangen en staan hier in het dorpshuis rond de tweehonderd werken van allerlei artistieke richtin gen. Het is met recht dat je kunt zeg gen dat hier voor elk wat wils is. Dat is ook het leuke van deze expositie. Je kunt niet zeggen dat de mensen moe ten komen omdat er bijvoorbeeld zul ke prachtige schilderijen hangen. Nee, het is het geheel wat de mensen lokt naar de tentoonstelling. Nog even over die prijzen. We mogen hier ove rigens niet verkopen. Als iemand be langstelling heeft voor een bepaald werk dan kan hij vragen naar het huisadres van de kunstenaar of kun stenares. Het is trouwens niet zeker of je dan het kunstwerk kan kopen; veel mensen willen hun werk niet kwijt". Cultuur Het idee voor een dergelijke tentoon stelling is door de gemeente Alkema de naar voren gebracht in het kader van het culturele plan. In september vorig jaar verscheen van gemeente wege een oproep aan haar burgers om zich voor de tentoonstelling op te ge ven. Veel, doch niet allen hebben ge hoor gegeven aan deze oproep. „Je hoort nu veel mensen zeggen 'had ik mij nu ook maar opgegeven' maar er is een troost, het is zeker dat we vol gend jaar weer een expositie gaan or ganiseren", aldus Oomen. Andere pro jecten in het kader van dit culturele plan waren dit jaar onder meer uit voeringen van het Residentie-Orkest en van de Ripse Noméro. Er is geen bepaalde groep aan te wij zen die overwegend de tentoonstelling bezoekt. Alle leeftijden overschrijden de drempel naar de expositieruimte. Ook van de kant van het onderwijs is er veel belangstelling voor kunst uit eigen gemeente. Een voorloper hierin is de 'Gerardus' lagere school in Oude Wetering; regelmatig worden de klas sen door de onderwijzers rondgeleid. Het culturele plan, met nu een ten toonstelling van Alkemadese creatie- ven, blijkt een succes van de eerste orde. Het is dan ook niet zonder reden dat wethouder van cultuur, H.M.L. van Duijkeren, verklaarde in zijn ope ningsrede „bijzonder verheugd te zijn over de vele culturele activiteiten die door de gemeente georganiseerd kon den worden". De expositie die zeker een bezoekje waard is kan dus nog bezichtigd wor den tot zaterdagmorgen twaalf uur. Tot dan is de expositieruimte dagelijks geopend van 's morgens tien tot 's a- vonds tien. Parkeerverbod Lijsterlaan en Zwaluwlaan NIEUWVEEN Het Nieuwveense college heeft zich gebogen over de problemen die gepar keerde auto's veroorza ken op de Lijsterlaan en Zwaluwlaan. Door het parkeren aan weerszij den van deze lanen is het met name voor de vuilnisman erg moeilijk om het huisvuil op te halen. Hieraan wil men nu een einde maken. Het college stelt voor op beide lanen een parkeerverbod in te stellen door het plaatsen van verkeersborden. De gepar keerde auto's op de lanen in Schoterveld-Zuid blokkeren min of meer de toegang tot de parkeerplaatsen waar het huisvuil doorgaans wordt neergezet. Overigens acht het college een probleemloos vrije toegang tevens noodzakelijk voor brandweerauto en ziekenauto. Woningbouw in Hoogmade WOUBRUGGE De raadsvergadering van morgenavond biedt niet zo erg veel interessants. Behalve enkele techni sche onderwerpen vormen de „Lozingsverordening riole ring" en het „bouwrijp maken" van gronden in Hoogmade de belangrijkste onderwerpen. Evenals vele andere gemeenten maakt Woubrugge zich zorgen over het afvalwater, dat op oppervlaktewater of riool wordt ge loosd. Om paal en perk te stellen aan de graad van vervuiling ervan wil de gemeente voorschriften gaan opstellen. Deze voor schriften zullen in een z.g. lozingsverordening worden vervat. Het Hoogheemraadschap Rijnland heeft zich in het verleden al op een dergelijke verordening naar model van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bezonnen. Het Hoogheemraad schap ging ermee accoord. De Woubrugse raadsleden, die de verordening tenslotte moeten vaststellen zullen hoogstwaar schijnlijk wel in de pas blijven. Nog niet zo lang geleden werd bekend, dat de gemeente Wou brugge in Hoogmade nog een 26-tal woningen kon bouwen. De behoefte aan woningen in Woubrugge diende dan wel te worden „hard" gemaakt" bij de hogere instanties, dat is intussen gelukt. Ben W vragen aan de raad ruim zes ton om het terrein bouw rijp te maken en ook dat zal wel worden toegestaan. HAZERSWOUDE De rampenfilm "The Poseidon Adventure" wordt vrijdag ver- gangsprijs is vijf gulden. De füm begint 's avonds om half negen. NIEUWVEEN Ds. E. Klein Kranenburg uit Ter Aar is voorganger in een gezamenlijk Open deur-Dienst die zondag 25 mei gehouden zal worden in de Gereformeerde kerk in Nieuwveen. De dienst begint 's avonds om zeven uur. Het 'Mispage koor' verleent mede werking aan deze dienst Aanstaande zaterdag vii het Alphense Jongerencentrum Midasfef muzikale happening vai bovenste plank plaats. Engelse pop-top-formai Feelgood treedt dan of groep heeft grote bekendheid in de USA Europa en deed tal vant'^ platen van de persen r( kl Platen overigens waarm ar Dr. Feelgood niet zeider licj de hitlijsten verscheen s Etf men acht jaar geleden i irg de groep startte. Dr. Feelgood brengt in hoofdzaak rock, doch wt b ook om te gaan met an rl muziekstijlen als blues c ng funkachtige geluiden. Dr esj Feelgood bestaat uit git kc Lee Brilleaux, gistarist 'J „Gypie" Mayo, bassist?u Sparks en drummer Th( !tf Figure. Het optreden be£* om negen uur. ADVERTENTIE 't Leek allemaal zo ver van ons bed. Maar voor we goed en wel wakker waren, rolden de tanks al door de straat Vielen de Duitsers letterlijk uit de lucht. De oorlog was ons leven binnen getrokken. Het lijkt 40 jaar later misschien onvoorstelbaar; maar. ondanks alle gruwelen, ondanks alle terreur, probeer den we er toch het beste van te maken. We pasten ons wonderwel aan. En we bleken vindingrijker dan we dachten. Over de geschiedenis van het dage lijks leven in de Tweede Wereldoorlog gaat het nieuwe Boek van de Maand. Verteld aan de hand van anecdotes, persoonlijke verslagen en dagboekfrag menten. Zichtbaar gemaakt door talloze foto's en afbeeldingen, waarbij nooit eerder gepubliceerd materiaal uit privé-bezit Het boek werd samengesteld door de bekende journalist Evert Werkman en de geschiedkundigen Madeion de Keizer en Gert Jan van Setten. Het is een bijzonder boek geworden, waarin de wonderlijke sfeer^^^__ van die dagen tot leven komt. Ook al hebt 14 die niet zelf meegemaakt „MET ONZE BELANGEN WORDT GÉSOLD" Töten met 31 mei f2230. Daarna flQr duurden De aanbieding is geldig van 1 t/m 31 mei. Echter zolang de voorraad strekt ZEVENHOVEN De gemeenteraad van Ze venhoven heeft zich weer eens teleurstellend uitgesproken over de Streekmuziekschool Alphen aan den Rijn. Dit keer kwam de begro ting over 1970 en 1980 aan de beurt. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering kwam met name de heer R. van der Horst (CDA) op voor de belangen van de Zevenhovenaren, die muziekonderwijs vol gen. De CDA-er wenste een uitgebreider verslag van de begroting, die ook voor de voorzitter, burgemeester J. Wage naar, weinig bevredi gend genoemd kon wor den. „Er is vrijelijk gegoocheld met getallen, met name waar het gaat om de subsidie van onze gemeente. We moeten daar schriftelijk op commentariëren om zodoende extra aan te dringen op een verbetering van de situatie, 't Gaat om de belangen van Zevenhovena ren, die muziekonderwijs vol gen. Tot nog toe is met die be langen gesold. We moeten de zaken op een rijtje zetten en onder de aandacht van het be stuur van de streekmuziek school brengen", aldus de heer Van der Horst. De voorzitter zou dit schrijven willen zien als een handrei king voor het bestuur en hoop te dat dit als „zaad tot ontkie men zou komen en niet in dro ge grond in de kiem gesmoord worden zou". Met het voorstel inzake ver koop van een viertal perceel tjes grond in plan „Kern West einde" wilde de heer Van der Horst voorzichtigheid betrach ten en stelde hij zich terughou dend op. Hij pleitte voor een op te stellen plan, waarin aan dacht besteed wordt aan groenvoorzieningen, speelter reinen voor kinderen en de aanleg van fiets- en voetpaden rond het nieuwe wijkje. „We moeten zorgvuldig omgaan met de grond die over is. Ik zou de verkoop van de vier stukjes grond willen opschor ten tot na het uitgewekte plan. Ik betreur het dat er in die wijk nog geen mogelijkheden zijn. We moeten nu een plan maken en niet wachten tot de wijken volgebouwd zijn". De voorzitter was niet zo ge lukkig met dit voorstel. Hij wilde graag de stukjes grond nu verkopen aan vier particu lieren. „Ze wachten al zo lang, de aankoop van die stukken grond is al een opschorting van jaren terug. We kunnen die mensen niet het slachtoffer laten worden van het voorstel van de heer Van der Horst. En wat het overige betreft; naast de beplanting door de gemeen te krijg je ook de aanplant van particulieren. In de huidige nieuwbouw is al speelgelegen- heid, er is inderdaad weinig in de nieuwe wijk, maar bii de nieuw te bouwen christelijke basisschool komt ook voldoen de speelgelegenheid en daar is wel een stukje af te halen." De heer Van der Horst bleef echter aandringen op zijn ge dane voorstel. „Wat eraan ter rein is, moe je eerst bekijken. Houd de handen vrij en bekijk welk zicht je over enkele maanden hebt over de inde ling van de overige stukken grond." Er werd gestemd en het voor stel werd met vier stemmen vóór (R. van der Horst, C. van Veen, W. Kempenaar en P. de Boer allen CDA) en twee te gen (W. Kool CDA en J. Aat- man GBZ) aangenomen en zal in de raadscommissies bespro ken worden. Binnenkort zal in de kern van Zevenhoven een glascontainer geplaatst worden, waarvoor een krediet beschikbaar wordt gesteld. Voor het opstellen van een plan voor de aanleg van een fietspad langs de Kousweg vanaf de Jonge Zevenhoven- seweg tot aan de Prolkade werd een krediet beschikbaar gesteld van ruim 75.000 gul den. zoekt voor de gemeenten ROELOFARENDSVEEN OUDE WETERING RIJPWETERING TER AAR De correspondenten/medewerkers zulle op freelance basis zorg dragen voor d nieuwsvoorziening vanuit hun gemeente, Na een inwerkperiode van enkele maan den wordt verwacht, dat zij zelfstandi kunnen opereren. Uiteraard in overlej met de redactie in Leiden. De correspondenten/medewerkers zulle zich vooral bezighouden met het verwet ken van gemeentelijk nieuws: het bijwo nen van vergaderingen van gemeente raad en gemeentelijke commissies, al* mede de bijeenkomsten van plaatselijk organisaties op cultureel en maatschap pelijk terrein. Journalistieke ervaring is niet vereist; ee vlotte pen is uiteraard wel een plezierig bijkomstigheid. De werkzaamheden, dl niet meer dan enkele uren per dag ver gen, worden goed gehonoreerd. Gegadigden kunnen nadere informatie inwinnen b regio-redacteur Ed OLivier of chef-redacteur W. Bul teweg, tel. 071-122244. Schriftelijke reactiaa eturt naar Leidaa Courant, postbus 11, 2300 AA Leiden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4