Voorhoutse afgerond met Sociaal Educatief Centrum Motorjacht uitgebrand Vernieuwde Kleine Oase heropend 3300 scouts liepen 34e Sint Jorismars MINISTER GARDENIERS (CRM) OPENT MULTIFUNCTIONELE ACCOMMODATIE Auto over de kop Janine Midas mooiste „Kei harde" Bots in d( herhaling REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 19 MEI 1980 PAGII VOORHOUT Minister M. Garde- niers-Berendsen van CRM heeft zater dagmiddag het Voorhoutse Sociaal Educatieve Centrum (SEC) officieel geopend. Het centrum aan de Voor houtse Gaasbak, dat enige weken gele den al in gebruik is genomen door jon- gerensociëteit „Kontakt", biedt verder ruimte aan de Volksuniversiteit en een peuterspeelzaal. Na het officiële ge deelte werd in het SEC „open huis" ge houden met medewerking van de gita rist Rob Bakker en de „Big Band Bol lenstreek". Burgemeester M. J. van de Wouw opende de plechtigheid met een uiteenzetting van de voorgeschiedenis van het Sociaal Edu catieve Centrum. Omdat verschillende verenigingen geen echt vast onderkomen bezaten werd besloten een soc. educatief centrum te realiseren. Het eerste plange bied was rondom de KTS, hier zou de peuterspeelzaal, een bibliotheek en de Volksuniversiteit onderdak kriigen. Het tweede plangebied was de Boekhorstlaan. Hier zou ruimte geschapen kunnen wor den voor een gymzaal, peuterspeelzaal, Kontakt, de Jeugdraad en de Volksuni versiteit Het derde en uiteindelijke plan voorzag in een centrum langs de Jacoba van Beierenweg naast de Sporthal. Hier zouden Kontakt en de Volksuniversiteit gebruik van gaan maken. Verder zal er aan het nu gerealiseerde centrum een ruimte geschapen worden voor de peuter speelzaal. De kosten van de bouw van het centrum zijn 1,25 miljoen gulden. Het nog te realiseren deel voor de peuterspeelzaal: 260.000,-. De dan ontstane ruimte zal dan 925 m2 omvatten die ruim 1,5 miljoen gulden gekost heeft Verder kon burge meester Van de Wouw mededelen dat 80% van de kosten gedekt kunnen worden uit eigen reserves. Hierna kreeg mevr. Gardeniers het woord. In haar toespraakje verklaarde ze waarom ze de taak van het openen op zich heeft genomen. Doordat CRM niets aan het realiseren van het centrum had ge daan voelde ze zich verplicht naar Voor hout te komen. Ook het feit dat ze bewon dering heeft voor initiatieven vanuit de temeenten, voor het grotendeels zelfbe- ostigen van het centrum en voor het overwinnen van alle moeilijkheden die bij het realiseren van zo'n gebouw om de hoek komen kijken heeft haar beslissing positief beïnvloed. Verder waarschuwde ze dat de exploitatiekosten weieens tegen kunnen gaan vallen als er niet veel men sen gebruik kunnen en zullen gaan ma-, ken van het gebouw. Na de officiële opening kregen vertegen woordigers van de ondergebrachte vereni gingen het woord. De voorzitter van de Volksuniversiteit, de heer De Bron, vond het verheugend dat de minister de nood zakelijkheid van het gebouw heeft in ge zien door het te komen openen. Verder gaf hij aan waarom in de loop der jaren de Volksuniversiteit zo gegroeid is dat zij nu 1000 leden telt. Naar zijn mening willen steeds meer mensen zich bezinnen op hun eigen creativiteit Onder het motto „Stop ook eens wat in uw denktank" nodigde hij Minister Gardeniers tijdens de opening van het nieuwe Voorhoutse SEC. verder iedereen uit eens een van de vele cursussen die de Volksuniversiteit geeft te komen volgen. Tenslotte sprak de heer P. van der Werf namens Kontakt een zeer korte dankbe tuiging uit waarbij hij vooral de mensen bedankte die pro deo hebben gezorgd voor het inrichten van dat gedeelte dat ge bruikt wordt door de jeugdsociëteit. Hier na werd mevrouw Gardeniers namens „Kontakt" een met bloemen opgemaakte originele gaasbak aangeboden. Na dit offi ciële gedeelte kregen alle aanwezige de tijd om het sociaal educatieve centrum te gaan bezichtigen. Ook kon dan tegelijker tijd kennis worden gemaakt met de eind producten van de cursisten van de VU die in het gebouw werden tentoongesteld. Tij dens de rondgang zette de burgemeester, secretaris, minister, architect en de bou wer van het gebouw hun handtekening op een speciaal voor dat doel gerealiseerde plaats op de muur ylak bij de ingang van de expositieruimte. Deze expositieruimte sluit aan op het gedeelte van de jeuj ciëteit dat rechts van de ingang gesitu is en het gedeelte van de VU links va ingang en op de bovenverdieping die wel met de trap als met de lift bereik is. Alle afdelingen zijn voorzien van i dan vier hoeken, zodat de ontstane n ten meer sfeer hebben. Ook bezit hel CC ciaal educatieve centrum naast de st plichte voorzieningen speciale toile gj voor invaliden die tegenwoordig oniue baar zijn. De Alphense brandweer opereerde vanaf een blusbootje in de Heimanswetering. BENZINETANKS WOUBRUGSE JACHTWERF LIEPEN GEVAAR Paniek op het terrein van de jacht werf. WOUBRUGGE Bij een jachtwerf aan de Woubrugse Heimanswetering Is zaterdagmorgen een motorjacht volledig uitgebrand. Ook het pomp- huisje van de jachtwerf Van der Laan is grotendeels verwoest. Brandweerkorpsen van Woubrugge en Alphen hebben de handen volge- had om erger te voorkomen. Rond half elf zaterdagmorgen ontstond de brand na het innemen van benzine bij het starten van een van de twee mo toren van het iacht. De brand greep door de aanzienlijke hoeveelheid benzi ne, snel om zich heen. Een monteur van de jachtwerf en booteigenaar Treur uit Bodegraven konden zich slechts met moeite uit de voeten maken. De brandmelding gaf aanvankelijk wat roblemen. De Drandweer van Wou- rugge bevond zich op een oefening in Koudekerk en het Alphense korps liep vast voor een verkeersopstakel op de Vrouwgeestweg in Woubrugge. Dien tengevolge verscheen de Woubrugse brandweer uiteindelijk nog als eerste op de plaats des onheils. Inmiddels stond het pompstation ook in lichter laaie. Gevreesd werd voor de overvolle tanks van het pompstation. Terwijl de rijkspolitie het toegestroomde publiek op afstand hield, bestreden beide brandweerkorpsen het vuur vanaf de kant en vanuit een bootje. Om half twaalf kon begonnen worden met na blussen. VOORSCHOTEN Nie mand raakte zaterdagnacht om kwart voor een gewond toen een personenauto op de kruising Adm. De Rui tersin gel - Piet Heinlaan een wiel verloor en enkele malen over de kop sloeg. De auto werd onherstelbaar bescha digd. De persoenauto met vier inzit tenden werd bestuurd door een dienstplichtig militair. Op de kruising verloor hij de macht over het stuur en raak te een stoeprand. Hierbij ver loor hij een wiel. De auto sloeg vervolgens enkele malen over de kop om op de zijkant tot stilstand te komen. Boven verdieping door brand verwoest NOORDWIJKERHOUT De bovenverdieping van een woonhuis aan de Noordwij- kerhoutse Molenweg is za terdagmiddag rond kwart over een door brand ver woest De benedenverdie ping van het huis liep ern stige waterschade op. De brand is vermoedelijk ont staan doordat een matras op de zolder vlam vatte doordat een brandende lamp in de onmid dellijke nabijheid voor over verhitting zorgde. De bewo ners waren afwezig. De brand weer wist het vuur binnen een half uur te bedwingen. OEGSTGEEST Met de deelname van een groep Scouts uit de Engelse plaats Dover Court waren de 34e nationale St Jorismarsen te Oegstgeest zaterdag in feite „internatio naal". Dat verheugde de voorzitter van Scouting Oegstgeest de heer Van Agt ten zeerste. Aangekondigd door de alge meen marsleider van de Jorismarsen, de heer Van Ingen Schenau sprak Van Agt een woord van welkom „Welkom betekent hier dat wij blij zijn jullie te zien" hield hij al die duizenden padvinders, verkenners, welpen, kabouters en padvindsters voor. Voor het eerst viel de nieuwe burgemeester van Oegstgeest, mr. Sj. H. Scheenstra de eer te beurt de Jorismarsen voor geopend te verklaren. „Ik maak het maar kort", aldus Oegstgeester eerste burger. .Jullie staan te popelen om te starten". Mr. Scheenstra noemde de wandelmars een goede generale repetitie voor de viering van het zevende lustrum in 1981. Begeleid door een vijf tal bands werden de wandelaartjes op gang gebracht. De marsen gingen over afstanden van 7 1/2, 10 en 15 kilometer en voerden door Oegstgeest, Warmond en Sassenheim. EHBO en Rode Kruis waren evenals de rijkspolitie op hun post. Er werd naar hartelust gewandeld en gezongen door de talrijke groepen. De deelname was in vergelijking met voorgaande jaren beduidend geringer door het vakantieweekeinde in verband met Hemel vaartsdag en het feit dat de zeeverkenners in Warmond streden om de Kaagcup. Een zeer enthousiast deelnemer is nog steeds groepsleider Van Houten uit Lisse die tot nu toe de enige is die alle Jorismarsen, vanaf het begin heeft meegelopen. Nog een gewaardeerde gast was zaterdag het ere-lid A. Valken burg, oud secretaris van Scouting District Leiden. Hij mag wel de nestor genoemd worden omdat hij vanaf de oprichting van padvinderij in Nederland, in 1911, bijna 70 jaar bij de beweging is aangesloten. Naast de wandeltochten vond er ook een drum band concours plaats. De bands werden beoordeeld door een deskundige jury onder leiding van Schipper Eykman. Deze heeft het bandconcours al vele jaren gejureerd. Zaterdagmiddag nam hij afscheid van deze taak. Drie gewonden bij aanrijding in Nieuwkoop NIEUWKOOP Een echt- paar met een kind is zater dagmorgen om tien over elf gewond geraakt bij een aan rijding in Nieuwkoop. Het gezin, afkomstig uit Den Haag, werd opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Het echtpaar kwam met de door de vrouw bestuurde per sonenauto in botsing op de kruising Achterweg - Ken- nedylaan -Churchilllaan met een door een 37-jarige Nieuw- koper bestuurde bestelauto. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Moterrijder na slip gewond ZOETERWOUDE Een 24- jarige motorrijder is giste ren licht gewond geraakt toen hij met zijn motor in een slip raakte. Het ongeval gebeurde om 11.40 uur op de Hoge Rijndijk in Zoeter» woude. De uit Alphen afkomstige mo torrijder reed over de Hoge Rijndijk richting Leiden toen hij af moest remmen voor een auto die vanuit de Burgemees ter Smeetslaan de Hoge Rijn dijk wilde oprijden. Vermoe delijk door een te hoge snel heid raakte de motor in een slip en reed tegen de auto op. De motorijder werd na het on geval naar het ziekenhuis ver voerd doch kon na controle weer huiswaarts keren. - i LEIMUIDEN Het zwembad voor Leimuiden en Rijnsa- terwoude „De Kleine Oase" is zaterdagmiddag op feestelij ke wijze heropend. Het zwembad heeft vele vernieuwingen ondergaan, zoals nieuwe badhokjes, douches en toiletten. >De belangrijkste vernieuwing is wel de aanbreng van een installatie om het water in de bassins te verwarmen. Kos ten van deze renovatie bedragen ruim 5 ton. De officiële opening van het zwembad verliep in drie fasen. Al lereerst werden door de drie personeelsleden van „De Kleine Oase" drie vlaggen gehesen, de vlag van Nederland, van Lei muiden en Rijnsaterwoude. Bedoeling hiervan was aan te geven dat de leiding van dit bad voortaan in de handen van deze drie mensen ligt. Oud-raadslid van den Akker, die lid is geweest van de eerste werkgroep voor vernieuwing van het bad, werd ge vraagd de deur te openen, welke toegang gaf tot het bad. De laatste fase van de opening werd verricht door burgemeester G. J. van der Kroft. Staande bij de bassins goot hij kokend water in het bad, waarmee symbolisch aangegeven werd dat het water in deze bassins verwarmd was. Hij verklaarde verheugd te zijn met de heropening van „De Kleine Oase". „Als de raad het benodigde bedrag van 550.000 gulden niet gevo teerd had, hadden we het bad moeten sluiten. Het ligt nu aan de bewoners van Leimuiden en Rijnsaterwoude om te bewijzen dat ons besluit, het bad te behouden, een goed besluit was, door hier veel gebruik van te maken", aldus v.d. Kroft. Met deze officiële opening van het zwembad is tegelijkertijd het zwemseizoen geo pend. Dit seizoen zal voor* Leimuiden en Rijnsaterwoude lopen tot eind september. De 18-Jarige scholie re Janine Roos is dit weekeinde in het Alphense jongeren centrum Midas ge kozen tot 'Miss Mi das'. Na twee voor rondes werd zijn door jury en publiek gekozen uit de zeven resterende dames. Janine is kort gele den geslaagd voor haar Atheneum-exa men en wil kin derpsychologie gaan studeren. Haar hobby's zijn breien, popmuziek en dan sen. Op korte termijn kan de Alphense Miss met een nieuwe hobby starten; ze kreeg namelijk een splinternieuwe race fiets cadeau. ALPHEN AAN DEN RIJ? Onder zeer grote belanp ling trad afgelopen zate" in Jongerencentrum Midaii Alphen a/d Rijn, de Neft landse popformatie Botsl De groep brengt popmuft welke gerangschikt mag a den onder rock en funk. Dar bij bedient Bots zich jot Nederlandstalige teksten, (jp principe dat de groep nimfen- vergeet. Een nobel strevenjan men voorts bedenkt dat Kt iets met die teksten wil dvg( Bots probeert een boodsaaU over te brengen. Signaleerfcro ciale misstanden en hoopifctg het publiek de Botsboodsfm begrijpt en overneemt. Bots kan een beetje ver ken worden met de popm die in de jaren zestig plots 'ai haar intrede deed in ke w teneinde ook de jeugd hel ur, loof over te brengen. Bots 5i bruikt de popmuziek oni jeugd héar geloof over te b gen: socialisme. Ik wil niet gaan strijden over vraag of het nodig is om muziek te gaan gebnit voor 'kerk en politiek. I heeft dat zo bepaald en d dus op twee factoren n deeld te worden. De tek en de muzikale performa Wat betreft het laatste, da zeker niet slecht. Bots h j wel degelijk talent in huis.|i formatieleden weten uilfc bij over redelijk goede vo i' kwaliteiten. Een steen iu aanstoots vormde afgelc er zaterdag wel de zwaar stemde piano. Jammer. mag Bots zich de volgi n keer eens goed bedenken v pi men speelt Als men in Wi voorbeeld de Groenoon speelt, gebruikt men meer lume dan in een redelijk 1 he Midaszaal. Bots stoort daaraan niet en hanteert volumeknop zonder ergens I kening mee te houden. 1 slecht teken, je hebt tensl /I ook te maken met je publ Jammer dat op deze mal een groot deel van de kwali verloren gaat. Voor wat teksten van Bots betreft v ik het jammer te moeten stellen dat elk optreden Bots een kopie is van het v ge. Nieuwe teksten zijn Bots bij uitzondering te be teren. Nog steeds de klassi tekst over Ali, de zielige g arbeider, nog steeds het o liedje: je grote huis, je gi 1( auto, je grote jacht en kaf lisme is vies. ROBERT J. BI f Succesvolle geraniummark VOORSCHOTEN Det j lijkse geraniummarkt o Voorstraat trok mede d het goede weer enige c den bezoekers. Loco-burgemeester L. Man t verrichtte de officiële op# en prees het groepje Voors ry tenaren, dat door middel i de commissie „Verlevendij Dorp" kans ziet om. rpgelfl enige hoogtepunten te org rz seren in het nart van het d3

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4