Bibi Vos de meest constante turnster Van Springel voldoetaan i de opdracht' De winnende bankrekeningnummers presenteren zich: Dick Ooykaas beste turner SPORTTRIBUNE Zwemrecord ^bankrekeningnummer isUwLofnummer Maak ook van üw bankrekeningnummer een lotnummer LEIDSE COURANT Bibi Vos in actie aan de rekstok. ALKMAAR Bibi Vos wordt tekort gedaan wanneer het veroveren van de nationale turntitel bij de dames wordt toegeschreven aan een dubbele val van de balk van titelhoudster Ingrid Bolleboom. Bibi Vos, de 13-jarige dur fal, was zaterdagavond in sporthal De Meent in Alkmaar de meest constante turnster. Bijna onverschillig werkte zij haar programma af, slordig soms, maar zij compenseerde dat met moei lijke onderdelen en een enorme vast heid. Die zekerheid had Ingrid Bolle boom niet. Het is echter een misken ning van de kwaliteiten van Ingrid Bol leboom te stellen, dat zij op dit mo ment niet de beste turnster van Ne derland is. De Zoetermeer8e heeft dat de afgelopen maanden duidelijk be wezen door drie van de vijf grand prix wedstrijden te winnen en ook in de enkele weken geleden in Leeuwarden gehouden interlandwedstrijd tegen Roemenië als beste Nederlandse op de zesde plaats te eindigen. Ingrid Bolleboom had in Alkmaar de pech dat haar balkoefening volledig de mist in ging. Het kostte haar reglemen tair een punt aftrek èn dat verschil viel voor haar niet meer te overbruggen, ook al scoorde Bibi Vos bij haar paar- desprong niet meer dan 8,90 punten. Overigens had Ingrid Bolleboom bij haar vrije oefening met 9.00 punten la ger gescoord dan men normaal van haar gewend is. De titelhoudster kon la ter haar tranen nauwelijks bedwingen maar erkende dat zij op het beslissende moment te kort was geschoten. De nationale titelstrijd 1980, zeven maanden na de vorige kampioenschap pen in Dieren gehouden, leverde nog meer verrassingen op. Marja Huyting eindigde als tweede. Ingrid Bolleboom kreeg als troostprijs het brons. Zij stel de zich gistermiddag in de toestelfinales schadeloos door eerste te worden bij het paardspringen met een gehurkte en gestrekte uitvoering van een tsukuhara, waarvan vooral de tweede van uitste kend gehalte was. Verrassend was het optreden van de kleine Trees Koolhof, die als vierde ein digde met een totaal van 35,45 punten. Weinig Voor twee turnsters van de nationale selectie verliep de titelstrijd zaterdag avond weinig voorspoedig. Marijke Aamoutse, licht geblesseerd, moest een keer van de balk en kwam bij het paardspringen ook niet tot haar nor male niveau. De Dordtse bereikte in feite alleen bij de vrije oefening haar normale niveau (9.35) al was haar uit voering gistermiddag beter afgestemd op de orkestmuziek van Goldfinger, dan de avond tevoren. Desondanks kreeg zij hetzelfde cijfer. Het totaal van de twee uitvoeringen was evenwel goed voor goud in de finale van de vrije oefening. De tweede pech vogel was Debby Amson. De blonde Amsterdamse kreeg in haar vrije oefe ning weer last van een oude teenbles sure en moest daardoor gisteren afzien van de toestelfinales. Veel plezier kunnen Leona Horvath, die per 1 juni weer de nationale selectie gaat begeleiden, en Hans van Zetten nog beleven van Carta du Plessis. De dertienjarige turnster uit Deventer heeft een uitstekend gevoel voor beweging en turnt daarbij uiterst sierlijk. Wanneer in de toekomst haar oefeningen nog wat meer „body" krijgen, wordt zij een aanwinst voor de nationale ploeg. Primeur De nationale kampioenschappen ken den gisteren in de toestelfinales nog ee># primeur. Voor de eerste maal werd in Nederland de balkoefening af gewerkt op piano-muziek. Vorig jaar tijdens het congres in Kopenhagen besloot de Internationale Gymnastiek Federatie (FIG) niet alleen bij de vrije oefening orkestmuziek toe te staan, maar tevens dat met ingang van de Olympische Spelen in Moskou de bal koefening muzikaal begeleid mag worden. Bibi Vos won de balkoefening nadat zij eerder op de middag ook al eerste was geworden bij de brug met ongelijke liggers. Hans van Zetten, die met ingang van 1 juli vast in dienst is van het KNGV als trainingscoördinator, toonde zich na af loop van de driedaagse titelstrijd tevre den. „Er zijn ruim tweehonderd turn sters in verschillende klassen in actie geweest. Dat betekent dat er in elk ge val kwantiteit is. Nu moeten wij gaan werken aan de verbetering van de kwa liteit. In ieder geval ben ik er van over tuigd dat door de veranderde opzet van de nationale kampioenschappen de mo gelijkheden veel groter zijn geworden". UTRECHT Dick Ooy kaas van de vereniging Pro Patria uit Zoetermeer is in Utrecht Nederlands kampioen turnen bij de heren geworden. Hij kwam tot een totaal van 54 punten. Ooykaas, die ook in 1978 de titel ver overde, eindigde voor Ron Lamboo (Pro Patria) en Ton Hoencamp (V en K, Utrecht). Bij de Jeugd werd kam pioen van Nederland Cock Brandhorst van Pro Patria. In de categorie 9/10 jaar werd de titel veroverd door Jean-Paul la Brijn (Pro Pa tria). EDE Albert Boonstra heeft in het vijftigmeter- bad De Peppel in Ede het Nederlands record op de 100 meter schoolslag ver beterd. Boonstra (NZC'21) kwam uit op 1 minuut 7.60 se conden en bleef daarmee bijna een halve 6econde onder het oude record van Ronald Hond (Het IJ), die op 17 juli 1978 recordhou der was geworden met 1 minuut 08.06 seconden. Nederland B won in het zwembad Den Hommel te Utrecht een vijflanden- zwemwedstrijd voor dames en heren met een totaal van 408 punten. Tweede werd België (357), derde Zwitserland (264.5), vierde Denemarken (264) en vijf de Portugal (196.5). Na de eerste dag had Nederland nog een geringe achter stand op de Belgen (190 tegen 187 punten). Van de 29 nummers eindigden er elf in Nederlandse over winningen; zeven bij de dames en vier bij de heren. M f100.000, f 50.000, f 25.000, f 10.000, f 5.000, f 2.500, f 2.500, f 2.500, f 2.500, f 2.500, f 1.000, f op bankrekeningnummer 15 op bankrekeningnummer 32 op bankrekeningnummer 68. op bankrekeningnummer 22 op bankrekeningnummer 30 op bankrekeningnummer 36 op bankrekeningnummer 37 op bankrekeningnummer 42 op bankrekeningnummer 46 op bankrekeningnummer 66. op bankrekeningnummers eindigend op: 2706 op bankrekeningnummers eindigend op: 329 op bankrekeningnummers eindigend op: 752 op bankrekeningnummers eindigend op: 66 op bankrekeningnummers eindigend op: 3 29.63.308 70.12.935 .05.13.833 51.81.053 .22.17.231 .23.78.908 .48.66.953 .89.21.671 94.05.236 60.53.731 Hebt u een rekening bij een bank of spaarbank (een gewone rekening ofwel betaalrekening, niet een spaarrekening)? Ga meespelen in de loterij -voor bankrekeninghouders. Dan speelt u, zolang u dat wilt, iedere twee maanden mee met uw bankrekeningnummer als lot nummer. Er is een aantrekkelijk prijzenpakket. En wat belangrijk is: als notaris mr. M. J. Meijer te Amsterdam uw bankrekeningnummer trekt, dan wordt uw prijs binnen één week na de bekendmaking overgemaakt. Automatisch. Op uw bankrekening. Als winnaar hoeft u zich niet te melden, 't Spreekt vanzelf dat alleen deel nemers meeloten. Wat 't kost? Slechts één tientje. Dat bedrag wordt zo'n vijf weken voor iedere trekking automatisch van uw bankrekening 'afgeschreven. Kan 't makkelijker. Hak de knoop maar door. Geef u op als.deelnemer. Vul de machtiging in. En stuur 'm op. Gewoon in een gesloten envelop zonder postzegel aan: SUFA, Antwoordnummer 4, 3000 VB Rotterdam. Deze loterij werd goedgekeurd door de Minister van Justitie onder nummer: L.O. 700/088/207 d.d. 9-11-1971. De baten zijn bestemd voor de Stichting Algemene Loterij Nederland te 's-Gravenhage ten behoeve van maatschappelijk werk, volks gezondheid en cultuur. EXTRA PRIJZEN VAN f 15.000,- op bankrekeningnummers: 34.60.06.570 44.51.06.522 Aan dit kansspel hebben deelgenomen: 393.471 abonnees. Prijzen hoger dan f 1.000,- zijn belast met 25% kansspelbelasting. machtiging bankglro-tncaaao (in te vullen In blokletters) Ondergetekende adres en plaats bankrekeningnummer verleent hierbij tot wederopzegging machtiging stichting uitvoeringsorgaan financiële akbea zomerhofstraat 64/60, rotter dam om van zijn/haar bovengenoemde bankrekening het abonnementsgeld te doen afschrijven, voor de loterij 'uw bankrekeningnummer is uw lotnummer', maximaal 6 per jaar. handtekening MAANDAG 19 MEI 1980 PAGIN Herman van Springel in de op weg naar zijn zesde triomf in Bordeaux-Parijs. PARIJS Herman van Springel heeft terecht de bijnaam „Mijnheer Bor deaux-Parijs" gekregen. Voor de zesde keer in zijn lange loopbaan won de Bel gische veteraan de mon sterrit over 588,5 kilometer, die stamt uit de oertijd van de wielersport. Van Sprin gel startte tot nu toe negen keer in deze klassieker. Hij zegevierde zes keer, werd twee keer tweede en bezet te, ondanks een zware val, vorig jaar de derde plaats. Een volgende keer zal er niet komen, want Van Springel is aan zijn laatste seizoen bezig als beroeps- renner. De winst in Bordeaux-Parijs was ook de basis, waarop Van Springel, inmiddels 36 jaar, een respectabel con tract kreeg aangeboden bij de profformatie van Florent van Vaerenbergh. Bovendien werd de bescheiden Belg aangetrokken om zijn jonge ploegmakkers de kneepjes van het vak bij te brengen. Van Springel heeft tegenover zijn werkgever in elk geval aan de eerste „opdracht" voldaan. „Het was de zwaar ste Bordeaux-Parijs voor mij", zei hij na afloop. „Ik heb Berland kilometers lang aan mijn zijde gehad. Het was moeilijk me van hem te ontdoen. Maar het is gelukt en daar ben ik zeer gelukkig mee", glimlachte de pezige Belg. In de nacht van zaterdag op zondag vertrokken in Bor deaux twintig coureurs vol goede moed aan de 588 kilo meter lange klassieker. Het eerste gedeeltde, tot Poi tiers, werd "afgelegd zonder gangmaker. Daar, na onge veer 300 kilometer, tekende zich de eerste afscheiding af. Op het moment dat de ren ners achter de motoren plaatsnamen, hadden Van Springel en de Franse kam pioen op de weg Roland Ber land een kleine voorsprong op Règis Délépine en de Portugees Joaquim Agostin- ho, die in respectievelijk der de en vierde positie fietsten. Peter Gödde, de enige Ne derlandse deelnemer die zijn belofte de wedstrijd uit te rij den waarmaakte (hij werd zevende op 44 minuten en 36 seconden), had op dat moment al een aanzienlijke achterstand opgelopen. Gödde kon rekenen op de morele steun van premier Van Agt, een fervent wieier- liefhebber, die voor het eerst in zijn leven deze rit volgde. Na 350 kilometer was de voorsprong van het tweetal Van Springel en Berland ge groeid tot 1.15 op Délépine en 2.38 op Agostinho. Voor Orleans,, na ongeveer 420 ki lometer, moest ook de 35-Ja- rige Fransman zijn Belgische concurrent laten gaan. Vanaf dat moment is de zege van Van Springel niet meer in ge vaar gekomen. De specialist van Bordeaux-Parijs bouwde zijn voorsprong langzaam maar zeker uit en ging met een voorsprong van 14.31 op Berland zegevierend over de eindstreep. Agostinho, 38 jaar, bezette de derde plaats op 24.10. Peter Gödde was zijn eerste Bordeaux-Parijs goed beval len: „Ik heb wel tegenslag ondervonden, maar uiteinde lijk ben ik met de zevende plaats tevreden", verklaarde de reus (1.98 meter lang en 98 kilogram) uit Zeepws- Vlaanderen. „Volgend jaar ben ik in elk geval weer van de partij", aldus de 29-jarige neoprof. Trilogie Giuseppe Saronni laat zijn supporters al drie dagen lang juichen, maar veel schiet de Giro-winnaar van het afgelopen jaar er niet mee op. Nadat de 23-jarige Italiaan vrijdag en zaterdag de eerste en de tweede etappe beide in een massa sprint had gewonnen, vol bracht hij gisteren op iden tieke wijze de trilogie. Saronni zegevierde sprintend voor zijn landgenoot Giovan ni Mantovani, die als tweede eindigde. Daarmee evenaar de Saronni het aantal over winningen dat hij in de twee vorige edities van de Giro boekte. In het puntenklasse ment heeft hij een riante voorsprong opgebouwd. „Maar", aldus de winnaar van de Waalse Pijl, „het pun tenklassement vind ik niet zo belangrijk. Het gaat om de rose leiderstrui. Daar heb ik mijn zinnen op gezet". Die leiderstrui is overigens nog altijd in handen van zijn grote Italiaanse tegenstrever Francesco Moser, die de eerste positie dankt aan de winst in de proloog van afge lopen donderdag. Met de drie overwinningen op rij heeft Saronni geen enkele seconde tijdwinst geboekt. Zijn achterstand op Moser bedraagt achttien seconden. De derde favoriet voor de eindzege, de Fransman Ber nard Hinault, hield zich in de vlakke etappes rustig en zorgde ervoor dat hij geen achterstand opliep op zijn beide rivalen. Vlissingen Jan Raas heeft zaterdag zo wel de individuele tijdrit als het criterium van Vlissingen gewonnen. De wereldkam pioen legde de 2.6 kilometer ange tijdrit af in 3 minuten an 21.7 seconden. Jos Schipper bezette in 3.26.9 Je tweede plaats en Aad van den Hoek werd in 3.27.3 der de. Een dag na zijn triomf is Jan Raas in de ronde van Meulebeke (België) als zesde geëindigd. De Belg Lieven Malfait zegevierde. Fedor den Hertog eindigde als ze vende. Jo Maas werd negen de. Joop Zoetemelk heeft giste ren in Bavel zijn vierde sei zoenzege geboekt. Zoete melk demarreerde halverwe ge de honderd kilometer lan ge profkoers en bleek ver volgens ongenaakbaar. Op de eindstreep had hij een. voorsprong van 59 seconden op Guido van Calster, die de sprint van de uit twintig r'ert- ners bestaande achtervol gende groep won. De Belg Willy de Geest vierde in de grote Vp wielerprijs voor beroei ners. De Geest, die al kilometer was ontsnap3 de de 220 kilometer £f. uur en 33 minuten. De. seringen van de Nee ders waren: 10. Bert bosch, 14. Theo de Roo" Leo van Vliet en 27. Kuiper. Ad Wijnands uit Maai heeft gisteren de OC van de Kempen voor wp mateurs gewonnen. nands had voor deze 1P lometer lange klassieke111 start en finish in Veldhd1 uur 26 minuten en 13 sr den nodig. Jacques graaf uit Rijsbergen eirf1' als tweede en Henk j?' saerts uit Schijndel derde. 'd René Kos heeft in de daagse van Nedersaksft de laatste dag zijn Ier plaats verloren. Wir werd nu de Deen Jp Worre, die in de laatstel* pe, over 178 kilometefJ start en finish in Hildesj- de tweede plaats bfe achter de Zwitser Fritz J Bert Wekema eindigdel laatste etappe als vijfde zelfde klassering be Geert Schipper in de rangschikking op 2.2J de winnaar. Jac van Meer uit Wouw de overwinning in de i teurwielerronde van Oo mist. In de zesde en I; etappe over 142 km| start en finish won Van miesprint de op de uiteindelijke fator Helmut Wechsell uit Oostenrijk. Na de etappe moest de kleim bander drie secondi Wechselberger goed Van Meer, een goede mer, die zich in het Oo rijkse gebergte uitst< thuis voelde, eindigde if de eervolle tweede Ad van de Poel verspee£ de laatste etappe de plaats aan de OostenL Harald Mayer, die deeJJ maakte van een die met een voorsproni 1.54 over de streep Van de Poel bezette eindrangschikking de plaats. De Amerikaan Bostick won de laatste pe in 3 uur en 10 minuti 25 seconden. De Nedei J se ploeg zegevierde ii ploegenklassement. Johan van de Weide vierde in de Omloop va Haarlemmermeer. Van Weide legde de 152 kil ter door de winderige lemmermeerpolder af uur 31 minuten en 36 sa den. Henny van Lent tweede en Jan de Nijs C te de derde plaats.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 20