Woningbouw Noordwijks Midden- gebied na bouwvakvakantie van start I Ton Menken Ijshal verkort schaatsseizoen Marot kado. Ja Postzegelten toonstelling in Ton Menken Ijshal Qei^QounoMt Veertien sollicitanten naar burgemeesterschap Leiden Gehandicapt'' Werkt eater in Leidse tent Schilderi j voor prol. Kuenen DE LEIDSE COURANT een leerling-journalist DE LEIDSE COURANT ITAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 MEI 1980 PAGINA 3 in. IRj JOORDWIJK De woningbouw in het Jiddengebied-Noord gaat binnenkort begin- len. Als zich geen tegenslagen voordoen Ét ioopt men onmiddellijk na de bouwvakva- ota! tantie de eerste paal te slaan. Op de 4,2 hec- are grond, begrensd door de Nieuwe Zeeweg in de (verlengde) Weteringkade. zullen in otaal 218 woningen worden gebouwd. Hier- G an worden er in de eerste fase 182 gerealf- eerd. De overige 36 huizen kunnen eerst rorden gebouwd als het definitieve tracé a.m'an de verlengde Weteringkade is aange- cgd. De eerste fase van het bouwplan voor- oj iet in de bouw van 126 huurwoningen van jsfi 'erschillend type. De vermoedelijke aan- vanghuren zullen variëren van 220.- tot 501.-. In dit complex zijn begrepen 32 hui zen in de hoekoplossing, die speciaal be stemd zijn voor één- en tweepersoonshuis houdens. alsmede een 16-tal flatjes, eveneens bestemd voor de kleine huishoudens. De resterende 54 woningen in de eerste fase van het bouwplan zijn premiekoophuizen. De koopprijzen zul len waarschijnlijk tussen de 137.000.- en 153.000.- liggen. In de tweede fase van het plan komen nog eens 16 wo ningen voor de één- en tweepersoonshuishoudens, 8 an dere huurwoningen en 12 premiekoopwoningen. Verder-worden in het Middengebied in opdracht van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting twee zoge naamde fase-huizen gebouwd. Daarin worden twaalf stichtingbewoners gehuisvest, die op grond van hun ni veau in aanmerking komen voor een plaats in de maat schappij. Zij nemen deel aan vormen van arbeidsthera- pie of buitengewoon onderwijs. Zij krijgen begeleiding vantuit de Van den Berghstichting. Karakteristiek voor het plan zijn de beschutte binnen hoven, zoals men die ook in de Grashoek vindt. Hier worden speelgelegenheden voor de kleuters en de aller jongste jeugd gecreëerd. De privétuinen van de wonin gen sluiten op deze binnenhoven aan. De wijk krijgt geen eigen groenvoorziening. Aanslui tend op de woonwijk komt er aan de Nieuwe Zeeweg een parkje van ongeveer twee hectare. Hier komt een trapveldje en andere speelvoorzieningen voor de wat oudere jeugd. De straten in de wijk worden aangelegd als woonerf. Voor het autoverkeer komen er twee aansluitingen op de Weteringkade. Zoals bekend krijgen de straten in het Middengebied de namen van inheemse planten als Fluitekruid, Duizend blad, Haagwinde, Zilverschoon en Zeewinde. Winkels komen er niet. Daarvoor is de wijk te klein, en boven dien liggen op korte afstand de winkelvoorzieningen van Noordwijk-Binnen. Met de bewoners zal overleg worden gepleegd over de inrichting van het openbare gebied van de wijk. Men begint daarmee tegen de tijd dat de woningen zullen worden betrokken. Aan de noordzijde van de nieuwe woonwijk is in het Middengebied ruimte gereserveerd voor de nieuwbouw van de openbare bibliotheek, de uitbreiding van de Willibrord-MAVO, de bouw van een sport-spelzaal en de vervanging van de openbare kleu terschool „Hummelhof". De eerste voorzichtige belangstelling op de postzegeltentoonstelling. LEIDEN De 'Leidsche Vereeniging van j Postzegelverzamelaars' organiseert dit week end een regionale tentoonstelling in de Ton Menken IJshal aan de Vondellaan 41 in Lei den. Dat gebeurt in het kader van 40-jarig be staan van de Leidse vereniging. De tentoonstelling is gistermiddag geopend door de heer mr. J. de Boer, voorzitter van de Nederlandse Bond van Filatelistenverenigin gen. De heer de Boer toonde zich bijzonder ingenomen met de opzet van de regionale ex positie die naar zijn mening garant staat voor veel kijkplezier. Op de tentoonstelling zijn de collecties van 56 inzenders samengebracht, overzichtelijk gerangschikt op borden. Het gaat niet alleen om zeldzame postzegels, maar ook poststempels, postwaardestukken en echt gelopen brieven, vaak vele jaren oud. De ge specialiseerde thematische- en beeldverzame lingen geven een zeer gevarieerde kijk op de postzegelwereld. Ter gelegenheid van de ex positie en de 68e Filatelistendag, die eveneens in Leiden wordt gehouden zijn er speciale en veloppen met bijzonder P.T.T.-stempel uitge geven. De tentoonstelling is vandaag te be zichtigen tot 22.00 uur, op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Een exclusief kadootje is uw deel s dis de de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen. Na opgave ontvangt u deze originele Pierrot. noteer m.i.vals nic abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaats- 1 1 Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een originele Pierrot. NaamI AdresI Postcode/PlaatsI TelefoonI Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE Valkenburg mag Legioendreef aanleggen LKENBURG De gemeen te Valkenburg mag begin nen met de aanleg van de Legioendreef ter ontsluiting van het bestemmingsplan 't Jogt 72' waar in de toekomst vier bungalows gebouwd zullen worden. Dat valt op te maken uit de uitspraak van de AROB-rechter die deze week een bewoner van de Frankenhorst, de heer L.J.W.G. de Jong in kort ge ding tegen de gemeente Val kenburg niet in het gelijk stelde. De Valkenburger die de ont- sluitingsweg naast zijn woning zag getekend in het bestem mingsplan, beriep zich tijdens de rechtzitting op gemaakte afspraken met het gemeente bestuur. De gemeente stelde echter dat er alleen overleg toegezegd was over de omstre den wegaanleg. Dat overleg heeft niet tot een vopr beide partijen bevredigende oplos sing geleid. In kort geding vroeg de Frankenhorst-bewo- ner om schorsing van het be sluit in afwachting van zijn bezwaarschrift tegen het be stemmingsplan. De rechtbank besloot evenwel dat Valken burg hier niet op hoeft te wachten en mag beginnen met de aanleg van de ontsluitings- weg. IDEN De Leidse Ton Menken IJshal zal haar schaatsseizoen terugbrengen van acht naar zes maanden. Het ko mende seizoen zal globaal gaan lopen van half september 1980 tot half maart 1981. Tot op heden liep het schaatssei zoen steeds door tot in mei, maar om dat in die eindperiode de bezoekersaan tallen sterk teruglopen heeft men be sloten het seizoen in te korten. Een an der argument daarvoor was de energie prijs, die in het vierjarig bestaan van de hal verdubbelde en met een bedrag van 200.000 gulden een zware last is op de begroting van de ijsbaan. Ton Menken is van plan de komende tijd veel te doen aan het stimuleren van het schaatsen. Na een veelbelovend begin in 1976 met 315.000 bezoekers liep het aantal recreatieve schaatsers terug tot ongeveer 180.000. „Ik heb liever veel schaatsers die voor een lage prijs binnenkomen dan wei nig schaatsers die voor een hoge prijs bin nenkomen", aldus Ton Menken die zal gaan onderzoeken in hoeverre een verla ging van de prijzen van de abonnementen de bezoekersaantallen zal doen stijgen. Voor de scholen zijn speciale programma's in de maak. Hogere bezoekersaantallen voor wat betreft het recreatieve schaatsen zijn ook in het voordeel van de verenigin gen, die in dat geval minder voor baan- huur hoeven neer te leggen. De toekomst ziet er voor de clubschaatsers verder vrij rooskleurig uit. Er zal nu op meer be scheiden schaal een nieuw ijshockeyteam Leiden Lions worden opgebouwd, gere- cruteerd uit de 160 leden van de Leidse vereniging en dat gaat komend seizoen meedoen in de tweede divisie van de ijs- hockeybond. De kunstrijdersvereniging telt inmiddels 120 leden. Goed nieuws ook voor de hardrijders, want de hardrijbaan in de hal zal aanzienlijk worden verbreed. Verder zal veel aandacht worden besteed aan het shorttrack team. Binnen afzienbare tijd zal de ijshal wor den uitgerust met een videodoek, waarop regelmatig instructiefilms en dergelijke te zien zullen zijn en dat ook bij het ijshoc key zal worden gebruikt. De verkorting van het ijsseizoen houdt tevens een lange re zomerexploitatie in. In de toekomst zijn meer langdurige evenementen in de ont dooide ijshal te verwachten, zoals bijvoor beeld een camping-show. Wel blijft er ruimte voor jaarlijks terugkerende evene menten zoals de rommelmarkt, katten- en hondenshows. In september zal worden bekeken of het verantwoord is door te gaan met de ex ploitatie van het achter de ijshal gelegen skateboardcentrum. De belangstelling hiervoor is erg wisselvallig. LEIDEN In totaal veer tien sollicitanten naar het ambt van burgemeester van Leiden hebben de afgelopen maanden een onderhoud ge had met de vertrouwenscom missie bestaande uit de frac tievoorzitters van de vier grootste partijen. Van deze kandidaten was er een lid van het CDA, zes waren lid van de Partij van de Arbeid en zeven van de VVD. Twee kandidaten (VVD-ers) heb ben zich nadien teruggetrok ken. Van de kandidaten komen er volgens de vertrouwenscom missie twee (een PvdA-er en een VVD-er) in aanmerking om liet burgemeesterschap van Leiden te vervullen. Bij haar beoordeling is de commissie uitgegaan van de volgende punten: 1. de kandidaat moet ervaring met, inzicht en inle vingsvermogen in gepolitiseer de dan wel gepolariseerde ver houdingen hebben. 2. Er moet begrip zijn voor en aanvaar ding van in Leiden aan de burgemeester toegedachte rol. Zes kandidaten (een CDA-er, drie PvdA-ers en twee VVD- ers) kwamen volgens de com missie op grond van bovenge noemde criteria niet in aan merking. De commissie was" verdeeld over de vraag in hoe verre drie andere kandidaten (twee VVD-ers en een PvdA- er) wel in aanmerking kwa men. Ten aanzien van een kandidaat (een PvdA-er) is de commissie unaniem van oor deel dat hij in aanmerking zou kunnen komen, maar dat an dere kandidaten de voorkeur verdienen. Nieuw politie bureau inLisse De rijkspolitie van Lisse heeft gisteren het nieuwe groepsbu- reau aan de Lissese Wilhelminastraat in gebruik genomen. Kordate functionaris sen die zich niet be zig hielden met drin gende politionele aangelegenheden, hielpen een handje mee met de verhui zing vanuit het oude bureau aan de Heer- eweg. De officiële o- pening zal te zijner tijd waarschijnlijk sa menvallen met het af scheid van groeps commandant Nieu- wenhuizen en de in trede van zijn opvol ger. LEIDEN Het Werkteater is terug in Leiden en gaat hier iets nieuws J01! proberen. Voor het eerst gaat de *z' groep een zomerprogramma maken n l in de tent waarvan het thema al t iii vaststaat. Bovendien is het thema :omivoor mensen die iets luchtigs ver- Wachten, mogelijk best moeilijk. Het stuk „Bosch en Lucht" gaat na melijk over gehandicapt zijn, en de manier waarop de buitenwereld daarop reageert. In het stuk komen iwee groepen voor: een aantal men sen die als recreatie de vrije natuur opzoeken, en mensen die het voor hun gezondheid hard nodig hebben om in diezelfde buitenlucht te verke ren. Het stuk laat zien welke situa- iies kunnen ontstaan wanneer deze troepen elkaar tegenkomen. t idee voor het stuk komt voort uit een twintigtal optredens, die het Werk teater heeft verzorgd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van een wer- korgaan voor Buitengewoon Onderwijs. Mede naar aanleiding van een uitnodi ging om tien dagen te spelen in Arn hem tijdens de Olympische Spelen voor Gehandicapten, heeft men het plan. op gevat een algemene voorstelling over gehandicapt zijn te maken. Het voorbereidende werk heeft de groep in Amsterdam gedaan, maar het echte werken aan de voorstelling ge beurt in Leiden vanwege de faciliteiten voor de tent (op de oude standplaats achter molen De Valk) en de medewer king van Lak en Schouwburg. Hoe de voorstelling er precies gaat uit zien, weet nog niemand van de groep; dat zal moeten blijken uit de repetities in de tent zelf. Het publiek kan bij die repeti ties op 22, 23 en 24 rfléi aanwezig zijn, en hoeft geen toegang te betalen. Deze openbare repetities beginnen om 21.00 uur. Daarnaast speelt het Werkteater op nieuw de kindervoorstelling „Welte rusten", zij het in een iets andere vorm. De hoofdrol van het kind dat alleen op het huis moet passen en zich allerlei enge dingen gaat verbeelden, wordt door Rene Groothof gespeeld in plaats van Olga Zuiderhoek. De laatste werkt op dit moment (tijdelijk) bij Bram Ver meulen aan diens programma. De wis seling heeft, gezien de persoonlijke speelstijl van het Werkteater, uiteraard gevolgen voor inhoud en spelwijze van het stuk. „Welterusten" is nog te zien op 17, 20 en 21 mei om 14.00 uur. Op 23 en 24 mei spelen bovendien twee stagiaires in de bus vóór de tent het 50 minuten durende stuk „Dutchman" (in het Nederlands) van Le Roi Jones. Het stuk speelt zich af in de ondergrondse in New York, en het publiek zal zitten op banken zoals het gewoonlijk in een bus zit. De voorstelling begint om 12.30 uur. Kees Prins en Ariejan Ederveen, ook stagiaires, tenslotte zullen korte straattheateracts laten zien vóór aan vang van de openbare repetities, en zullen her en der door de stad korte acts vertonen.Bij elkaar is het een be hoorlijk groot programma; maar de kans bestaat dat dit de laatste leer is dat we het Werkteater in de tent aan het werk kunnen zien. Er is grote kans dat de subsidieregeling het niet langer toe laat dit soort dingen te doen, zodat het Werkteater een belangrijk deel van zijn werkzaamheden zal moeten staken. Voor het echter zo ver is, kunt u het Werkteater binnen één week bezig zien schillende projecten. JACQUELINE MAHIEU Weer arrestatie bij overval op geldtransport in Wassenaar WASSENAAR De Wasse- naarse politie heeft een der de arrestatie verricht naar aanleiding van de overval op het geldtransport van Van Gend en Loos in Wasse naar, waarbij de overvallers enkele maanden geleden ne gen ton buit maakten. De ar restant is de 34-jarige deco rateur P.A.L.C. zonder vaste woon- of verblijfplaats. De man, die de Franse natio naliteit bezit, heeft inmiddels een bekentenis afgelegd maar kon de politie niet vertellen waar de buit is gebleven. De decorateur was de bestuurder van het Volkswagenbusje, dat begin deze week onbeheerd in Voorburg is aangetroffen met de lege cassettes van de over val. Hij en vermoedelijk nog een andere medeplichtige heb ben in dit busje het geld gela den, dat bij de in scene gezette overval werd ontvreemd. De chauffeur en de bijrijder heb ben inmiddels bekend, dat de overval door hen in scene is gezet. Zij hebben echter geen bijzonderheden over andere daders losgelaten of medede lingen over de buit gedaan. De politie verwacht binnenkort nog meer arrestaties te kun nen verrichten. Speelwerktuigen in Voorschoten VOORSCHOTEN De ge- meen te Voorschoten is van plan het aantal speelwerk- tuigen in de verschillende wijken uit te breiden Op het grote grasveld aan de Prinses Margrietlaan wil men een klimwerktuig voor kinde ren plaatsen, terwijl aan de Brunita J. Gemmekelaan en Vlietzicht tenniswanden ge plaatst zullen worden. De voorzitter van het college van bestuur van van het Academiegebouw aan het Rapenburg, de Leidse Universiteit, dr. K.J. Cath, heeft gis- Het portret werd de heer Kuenen aangeboden termiddag aan prof. dr. D.J. Kuenen, een ge- ter gelegenheid van diens afscheid als rector schilderd portret van de oud-rector magnificus magnificus van de Leidse universiteit, eind vo- overhandigd. Een en ander geschiedde tijdens rig jaar. Het schilderij is vervaardigd door de een feestelijke bijeenkomst in de receptiekamer kunstenaar H. Rol. advertentie De Leidse Courant zoekt ter versterking van de regio-redactie: die met de collega-regioverslaggevers, cor respondenten en medewerkers de nieuws voorziening vanuit de gemeenten in de Leidse regio gaat verzorgen. Vereisten: mi nimaal 18 jaar, vwo-opleiding. De Leidse Courant is een kopblad van het in de Haagse regio verschijnende dagblad Het Binnenhof, beide verenigd in de Westerpers b.v.,een dochteronderneming van Sijthoff Pers b.v. Informatie over de vacature kan worden in gewonnen bij chef-redacteur W. Buijteweg, tel. 071-122244, privé 893193. Schriftelijke sollicitaties naar Leidse Cou rant, t.a.v. W. Buijteweg, postbus 11, 2300 AA Leiden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3