Cricketers Ajax mikken op handhaving Lugdunum: nog één punt... #8|BI# Titel verrassend voor Crossers RAYTOLCHARD, BONDSCOACH ARGENTINIë, LID VAN OEGSTGEESTER VERENIGING Elfde Leidse Houtloop SPORT LEIDSE COURANT Ray Tolchard (tweede van links) geeft aanwijzigingen tijdens de crickettraining in de kooi. OEGSTGEEST De ledenlijst van de Oegstgeestse cricketvere niging Ajax heeft dit jaar een wel zeer ingrijpende verandering on dergaan. Zes eerste elftalspelers verdwenen van die lijst. Het weg vallen van sterspeler IJssel de Schepper is wel de belangrijkste mutatie. IJssel de Schepper ver trok naar landskampioen HBS. Een groot verlies dat echter werd gecompenseerd door de komst van de zesentwintigjarige Engels man Ray Tolchard, in de winter maanden bondscoach van Argen tinië. Tolchard, die in zijn geboor teland op zeer hoog niveau speel de, verzorgt momenteel de trai ningen van Ajax en zal tevens in het eerste elftal spelen. Een pro bleem echter. Tolchard twijfelt, heeft het niet zo naar zijn zin in Nederland en overweegt een te rugkeer naar Engeland. Onder handelingen daarover zijn nog gaande. Het bestuur van Ajax houdt in ieder geval ernstig reke ning met een eventueel vertrek van Tolchard. Men heeft al een optie op een andere trainer. Gezien dat reeds eerder gememoreerde wegvallen van zes basisspelers (Spruyt, IJssel de Schepper, Van Dorp, Meindert Jan Taalman Kip, Brouwer en Kuyper. Voor de volledigheid: van het Delftse Concordia kwam Raymond van der Berg, volgens teamcaptain Rens de Graaf een zeer waardevolle batsman) heeft Ajax zijn eisen te aanzien van dit seizoen niet al te hoog gesteld. Het onderdeel kampioen schap komt in het eisenpakket van de Oegstgeestse vereniging tenminste niet voor. Voorzitter Taalman Kip: „Het wordt ongetwijfeld een moeilijk seizoen. Doordat die zes spelers zijn verdwenen is het con tact tussen de senioren en de jeugd enigs zins verbroken, er is een groot gat ont staan. We moeten dit seizoen daarom mik ken op handhaving en ons ernstig bezig houden met het klaarstomen van de jeugd. Die jeugdopvang moet je zien in het kader van een driejarenplan. Met die ju nioren loopt het overigens uitstekend, On der leiding van mevrouw Van der Ark (lid van de jeugdcommissie red.) gaan die prestaties duidelijk vooruit en binnen een aantal jaren kunnen we zeker enkele waardevolle spelers aan de selectie toe voegen." Twee jeugdspelers ontvingen on langs een uitnodiging voor de nationale jeugdselectie: Johan Gordinou de Couber- ville en Mark Verbeek. Rens de Graaf blijft teamcaptain. Vorig jaar kondigde hij aan te stoppen met die in de cricketsport zeer belangrijke baan, maar de Graaf kwam later toch op die be slissing terug: „Ik blijf captain bij gebrek aan beter, waneer zich een redelijk alter natief aandient dan stap ik op als team captain." Ajax, dat vorig jaar niet zo'n succesvol sei zoen doormaakte begon de competitie deze week uitstekend. Tegen Quick Nij megen werd gewonnen. Ajax behaalde 151 voor 6 en Quick bracht het tot 148 voor 9. De Oegstgeestenaren wisten de Nijmegenaren de baas te blijven voor ge lijkmatig opgebouwde innings. Raymond Tolchard scoorde een magistrale 73 runs goed gesteund door Ton Eldering met 10, Rens de Graaf met 23 en Frits de Jongh met 11. De innings van Quick bevatten een 42 runs van Philips en een 38 runs van Otten. Dit waren de enige Nijmegena ren die antwoord hadden op de bowls van Johan Langenhout. Laatstgenoemde scoorde 3 wickets voor 53, Ton Eldering 3 voor 30 en Raimond van der Berg 2 voor 47. Morgen wordt gespeeld in en tegen Hil versum. De Oegstgeestse ploeg zal dan on dermeer uitkomen tegen de Zuidafrikaan Hooker, openingsbowler van de Wande rers. Hooker werd onlangs door Hilver sum als speler /coach aangetrokken. LEIDEN „We krijgen het' nog erg moeilijk", verzucht te een zichtbaar teleurgestel de Ruud de Groot donder dagmiddag direct na afloop van het met 1-1 gelijk ge speelde treffen met Lisse. „Vandaag hadden we kam pioen moeten worden, nu zullen we het bij Oranje- plein moeten waarmaken. En dat risico hadden we niet hoeven te nemen." Onderwerp van gesprek: Lug dunum. De Leidse tweedeklas ser die dit seizoen weer zo na drukkelijk aan de deur van de eerste klasse klopt, de defini tieve stap over de drempel nog niet heeft kunnen zetten, maar toch wel heel dicht in de buurt van titel en promotie is. Ter wijl enig overgebleven concur rent Verburch in ieder geval moet winnen van Lenig en Snel, heeft Lugdunum in z'n laatste wedstrijd aan een ge lijkspel tegen Oranjeplein vol doende. Een prettige uitgangspositie. Maar ook een vertrekpunt dat morgen de nodige zenuwslo pende minuten tot gevolg zal hebben. Ook de ploegen van LDWS en LFC zullen die zenuwen mor gen volop kennen. Van beide ploegen zal er volgend seizoen één een stap terug moeten doen naar de derde klasse Ted van Berkel scoort voor Lugdunum in het treffen met Lisse. Een doelpunt dat donderdag voldoende bleek voor een gelijkspel, maar (nog) niet voor de titel. Bij Oranjeplein heelt Lugdu num morgen wel genoeg aan een gelijkspel.» Meest waarschijnlijke afdaler ontmoeten de Kanaries in Lis- Zwart voor LDWS nu zo'n ge lijkt LFC. Niet alleen kent de se beslist geen eenvoudige te- makkelijke opgave is, lijkt Eioshuizerkadeclub een punt genstander. En hoewel niet puntenwinst voor de Vlietclub achterstand op LDWS, ook kan worden gesteld dat Blauw toch wat waarschijnlijker... Programmablad Rond (2) „We barsten deze tijd van het jaar van de toernooien. En elk toernooi heeft na tuurlijk een programma blad. Aldus de niet opzienbaren de, door Henk Piket ge schreven, opening van het programmablaadje dat het „Klaas Huner" toernooi van LDWS aankondigt. Maar de LDWS-bestuurder in hart en nieren gaat ver der. „Een voorwoord hoort, over sportiviteit en over spel vreugde. Aan m'n kont. ie dereen wil winnen." Kijk, dat verandert de za ken natuurlijk. Hier slaat Piket wegen in die nog niet door zovelen zijn be wandeld. Hier worden woorden gebezigd die, e- venals de afmetingen van het felgele programmablad op klein formaat, redelijk uniek kunnen worden ge noemd. Programmablad (2) „En trouwens, die EHBO-ers moeten ook eens wat te doen hebben. Niet te ernstig na tuurlijk. want zo'n goede op leiding hebben ze ook weer niet gehad. Nou, nou, Henk. Je kan het natuurlijk ook te gek ma ken. Uniek zijn is aardig, maar hou het leuk. Die EHBO-ers zitten ook niet voor hun lol in dat, door de zon warm gestoofde hok- kie. „We hopen dat we een beetje mooi weer hebben, een beet je warm, want dat maakt dorstig. De kantine moet ten slotte ook draaien." De eerlijkheid kent geen grenzen. Geen toernooi om het toernooi, maar toernooi om het geld. Om de inkom sten. Als Piket nog even zo door gaat komt er geen hond, op 17, IS, 24 en 26 mei. Programmablad (3) Maar ook daar wordt voor gezorgd: U mag niet voor niks op het veld, kost maar 2 piekies. fyfaar let wel, wat er over blijft gaat naar het Leids Dierenasyl. Om straks, als u op vakantie gaat, uw huis dier op te vangen... U merkt het: Henk en de zijnen hebben zelfs aan die door ons al gememoreerde honden gedacht t Tekent de perfecte opzet en organi satie van het derde LDWS- toernooi om de „Klaas Hu ner" Bokaal. We hadden ook niets an ders verwacht. Rond Parker heeft z'n selectie voor komend basketbalseizoen rond. Afgelopen week vulde de Parker-leiding de twee laatste open plekken in met het aantrekken van BOB- speler en international Paul van Solm' en Amerikaanse center Puidokas. Hoewel ook in de basketbal- sport de bal groot en rond blijft, kan nu al wel worden gesteld dat de Leidse ploeg van nieuwe eerste coach Han Wallaart aanzienlijk sterker lijkt dan de formatie die Hennie Blom vorig basket- baljaar nog onder zijn hoede had. Een vergelijking. LEIDEN De AÜetiek Vriendenkring Holland houdt in de komende week voor Pinksteren een tweetal prestatielo pen. Op donderdagavond 22 mei kan om half acht worden deel genomen aan een prestatieloop aan de Wassenaarseslag. In schrijven is vanaf zeven uur mogelijk in de strandtent De Gouden Bal. Twee dagen later, op zaterdag 24 mei, gaat om 11 uur 's och tends de elfde Leidse Houtloop van start. Er kan dan een keu ze worden gemaakt uit de af standen 2, 4, 8 en 12 kilometer. Inschrijven in de kantine naast de kunststofbaan. Bij de „blijvertjes" vinden we uiterst gerenommeerde krachten als Mitchell Plaat, Jimmy Woudstra, Sid Bruinsma, Ron Kruid hof en Harrie Kip. Aange vuld met Chris Plaat al een selectie die in de Ne derlandse eredivisie zeker niet zou misstaan. Maar Parker deed meer. De vier open gevallen plekken (Cornelissens, Leysner, Washington en Giddings) dienden immers ook te worden bezet. Nu: het ziet er naar uit dat Lei den in haar opzet deze plaatsen sterk te bezetten is geslaagd. Allereerst „Ne derlander" Lace Strong. Een speler die afgelopen seizoen zijn waarde bij Punch weer eens bewees. Voorts eerder genoemde Paul van Solm, een Neder lands talent met een rijke toekomst. Dan Tony Par ker: niet alleen handig als sub-sponsornaam, maar daarbij ook nog eens ie mand die een partij volle dig naar zijn hand kan zet ten. En tenslotte: Steve Puidokas. Een Amerikaan se center die dan wel niet bijzonder snel is, maar wel erg balvast en gemakke lijk scorend. Rond (3) Alles overziend blijkt dan dat Parker Leiden haar se lectie inderdaad goed „rond" heeft. Dat een nieuwe Ne derlandse titel meer dan haalbaar is en dat de selectie nu ook met (nog) meer suc ces een Europese confronta tie zal kunnen aangaan. Enige probleem van deze compleet ogende selectie lijkt juist de kracht van die groep spelers. Coach Han Wallaart zal zijn wisselmogelijkheden optimaal moeten gaan benut ten om de selectie sfeervolstelling tot Blom, dat j bijeen te kunnen houden. daad te kunnen. Waarmee we maar Met Punch en (recentelijk) zeggen dat het Parker-i nog met Parker in het toer- gement de eerste wiss nooi van Crystal Palace, be- succesvol lijkt te I wees Wallaart, dit in tegen- gevoerd. STRIJD TUSSEN BIXBY EN SPAARBANKTEAM SPANNEND LEIDEN Bixby 1 mag zich in de BBL-vijfmanslea- gue op dinsdag nog altijd de grootste kanshebber op de titel noemen. Het mode- team kwam weliswaar te gen runner-up Yellow Ti gers niet tot winst (2-2), maar ook de huidige koplo per Spaarbankteam 2 speel de - tegen Les Imbattables - gelijk. Les Imbattables is volgende week de tegenstan der van Bixby 1, het tweede Tettero-team staat dan stil. Bakkerij Raaphorst profiteer de niet optimaal van het pun tenverlies van de koplopers. Hoewel Sjaak Karremans via 160, 223 en 231 tot een gedegen 614-serie kwam, verspeelden de Bakkers toch een kostbaar punt aan Tettero 11. Op maandag stevent Lions recht op het kampioenschap af. Labor Vincit werd met 4-0 verslagen. Omdat Boxers, dé nummer twee, eveneens met deze cijfer won - Rabbits werd afgetroefd - blijft de voor sprong van 11,5 punt gehand haafd. De zomerleague van de Bow ling Bond Leiden is van start gegaan. Er worden twee wed strijden op een avond afge werkt, zodat het team Vraag teken kon winnen van Bruine Boon (2-1) en team Bal-na-een (2-1). Vraagteken staat met Bal-na-een op de gedeelde koppositie. Bal-na-een had in de eerste partij gewonnen van Kupi's (3-0). In de jeugdbekercompetitie hebben zowel Panthers als Challengers de volgende ronde niet gehaald. Panthers behaal den in Vlaardingen de derde plek. Slechts de eerste twee ploegen gaan door. Challen gers speelde in Hellevoetsluis en kwam niet verder dan een gedeelde vierde plek. In beide poules waren het vooral de teams uit de Rotterdamse re gio, die goed draaiden en over gingen. De play-offplocgen zijn alle maal bekend. Tijdens de dinsdagse vijfmansleague plaatsten naast kampioen Formule Pentagoon Formu le Baronnen van Munchau sen en Sc ara bee zich voor de eindronde. Splits werd door de 'baronnen met 3-1 terug gewezen en miste hierdoor de boot Bij de trio's op dezelfde avond schoof Calamares nog naar de tweede plek. Door de volle puntenzege op Pin-set snoep ten de 'inktvissen' op de laat ste wedstrijdavond de op één na beste klassering. Formule Florentijn verloor met 3-1 van titelhouder BC Sport. Floren tijn kan voor de play-offs ove rigens geen team op de baan krijgen, waardoor Pin-set au tomatisch in aanmerking komt voor de strijd om het bonds- kampioenschap. Op woensdag was het erg spannend. Terwijl Spijkerbak en Red Arrow zich reeds hadden voorzien van een plek bij de eerste drie, streden Red Eagles en Pinners nog om de derde plaats. De 'arenden' wonnerr weliswaar van de kampioen met 2,5-1,5. Pinners overwon Tracks met 4-0 en eindigde in punten ge lijk. Op basis van een betere pinfall gaat Pinners door naar de eindstrijd. Tijdens de vroege maanda gleague is Autorama, lang durig de sterke koploper ge weest, er niet in geslaagd Crossers van een kampioen schap al te houden. Autora ma liep twee punten in door remise te spelen tegen Flo- werteam. De twee punten, die Crossers uit de strijd te gen Huize van Wely verover de waren voldoende voor de titel. Van Wely is derde ge worden. Later op de avond waren de eerste en tweede plek al ver geven. Volvo Travelers waren reeds kampioen, waarachter SKC Smile beslag had gelegd op de tweede plek. Den Haan werd uiteindelijk derde door winst op Aurora (6-2). Roskam Renault en Duyndam Broekhof knókken nog steeds om het hoogst haalbare. De Renaultheren staan met 178 punten er drie voor op Broek hof. Beide wonnen hun weke lijkse strijd. Met nog twee duels voor de boeg lijkt FBI zeker van de derde plaats met 147 winstpunten. Op woensdag won kampioen Dunlop met 6-2 TZN, dat nu met 154 punten derde staat. Tukkers is omdat er nog slechts één wedstrijd op het programma staat nu zeker van de tweede positie (166 punten). F Uitslagen: BBL dinsdag vijfmans: Spaarbank - Les Imbattables 2-2. Bixby 1 - Ycl 2-2. Spaarbankteam II - E phorst 1-3. Bixby Mode 2 - BliPc monds 2-2 n BBL maandag vijfmans: WanmJ Bruine Boon 0-4. Lions - Labor Vinf Boxers - Rabbits 4-0. Treffers BBL imnerleague: Bal-na-e 0. Bruine Boon - Vraagteken 1-2. Ir Yellow Tigers 1-2. Doordou Jeugdleague: Flinging Ladies - OKL BBLZW dinsdag trio's: res 0-4. Galliërs - Forn Sport Formule Florenl: e Pink Panther - BC S BBLZW woensdag trio's: Spi)keé| Red Eagles 1.5-2.5. Pinner Red Arrow - JIL 3-1. 6. Bixby Mode 2 7 Spaarbankteam 11 8. Spaarbankteam 3 9. Blue Diamonds Jeugdleague BBL: 8 Flinging Ladie: 9 Wild Eagle 10.OK Corral 4. Red Eagl 5. JIL 6. Tracks

Leidse Courant | 1980 | | pagina 10