Twee coureurs en een oeschouwer Verongelukt Liesbeth Zegers centrale figuur bij h ocheyhampioen WESTDUITSE ZEILERS MIJDEN MOSKOU Wiersma wil wereldtitel verdedigen tegen Koeperman Zege zonder glans basketbaldames [PORT LEIDSE COURANT DINSDAG 6 MEI 1980 PAGINA 10T0RRACES AMMERZODEN vai gei MMERZODEN Bij internationale (d< lotorraces in het Gelderse Ammerzo- irj'; en zijn gisteren drie personen om het even gekomen, twee coureurs en een ge «Schouwer. Twee andere toeschou- ?irjWs werden met ernstige verwondin gen naar ziekenhuizen in Den Bosch ',ot Tilburg overgebracht. Llenj ongeluk gebeurde tijdens de eerste wed- -a ijd van het programma, de 500 cc-klasse na- nd naai. De coureurs Van der Nol en Joustra n met elkaar in botsing en belandden het arna tussen het publiek. en in Ammerzoden ongeveer 20.000 toe- louwers. De organisatie besloot na dit zwaar- ongeluk in de Nederlandse snelheidssport ids jaren alle wedstrijden af te gelasten. Niet alle toeschouwers stelden dit besluit op prijs. Daarom werden besloten alleen de wedstrijd in de klasse 500 cc internationaal te laten door gaan. Deze (ingekorte) wedstrijd had een zeer rustig karakter. Bij het afvlaggen had de Brit Barry Sheene de leiding voor Boet van Dul- In het universiteits-ziekenhuis van Heidel- berg is gisteren de 22-jarige Westduitse mo torcoureur René Kamlot overleden. Kamlot was zondag bij wedstrijden op de Hoc- kenheimring in de kwartliterklasse met ziin machine op volle snelheid van de baan geraakt en in een weide terecht gekomen. Hij liep daar bij ernstig hersenletsel op, dat uiteindelijk fa taal bleek. Enige weken geleden kwam de Oostenrijkse formule-2 rijder René Hoïtinger bij een ongeval op de Hockenheimring om het leven. Jan-Willem Nooteboom. Coureur Nooteboom bezweek aan hersenletsel LEIDEN Willem Jan Nooteboom, een motorcoureur uit Schiedam, is gisteravond in het Academisch Ziekenhuis van Leiden overleden. Nooteboom bezweek aan de verwondin gen, die hij opgelopen had door een val tijdens NMB-wegra- ces in Venhuizen afgelopen zondag. Aanvankelijk leek Nooteboom zijn ernstige val in de 350cc- klasse, veroorzaakt door een stuurfout van Duke Wille, te over leven. Zondagavond meldden de berichten dat hij buiten levens gevaar was. In de nacht van zondag op maandag werd Noote boom getroffen door een hersenbloeding, waarna hij van het zie kenhuis in Hoorn werd overgebracht naar Leiden. Daar over leed hij maandagavond rond 10 uur. (Van onze hockeymede- werker) DEN HAAG Vanwege het vierlandentoernooi in Keulen van het Neder landse herenteam werden gisteren op een inhaal- duel na alleen dames- wedstrijden gespeeld in het kader van de strijd om het landskampioenschap. Landskampioen Amsterdam reisde naar Groningen. Daar werd tegen de gelijknamige club een sportief duel ge speeld op een zeer slecht veld. Meestal zijn wedstrij den tussen de onderste en bovenste ploeg van de ran glijst niet de interessantste. Toch wisten de dames van Nico Spits er iets góeds van te maken op dit moeilijk'te bespelen veld. Vooral in de eerste helft draaide het team goed. Liesbeth Zegers speel de daarbij een centrale rol. Nadat Karin Witte Amster dam op 10 had gezet, for ceerde zij een strafbal die ze ook zelf benutte. Het derde doelpunt bracht ze eveneens op haar naam, waarna ze na een briljante combinatie met haar zus Margriet de eer aan haar liet, waardoor de eind stand werd bepaald op 40. Het Tilburgse Were Di, dat de eerste plaats deelt met Amsterdam, speelde op ei gen terrein tegen GHBS (ook uit Groningen). Dit duel eindigde in 31. Aan Tilburgse zijde was Kathy Woudenberg de grote spel- maakster. Doelpunten kwa men van de sticks van Jo- sien Boes, Monique Wester- dijk en Elise Rasenberg. De tweede westerse verte genwoordiger, Bloemendaal, verloor zeer verrassend van Nijmegen. Het team dat zon der de uitgesloten interna tional Sandra Le Poole ope reert, kwam niet tot scoren. Het werd 10. MOPUp ward werd eveneens 10. Stand: Amsterdam 48, Were Di 4—8, MOP 4—5, GHBS 4—3, Upward 3—2, Nijmegen 42, Bloemendaal 31, Groningen 41. Volgend seizoen zal Hergen Spits zijn broer Nico opvol gen als coach van Amster dam-dames. Nico Spits heeft twee jaar de Nederlandse kampioen onder zijn hoede gehad. De inhaalwedstrijd heren tussen Amsterdam en Til burg eindigde in een over winning van 20 voor de Amsterdammers. Dit duel werd gisteren gespeeld nadat de herenselectie uit Keulen was teruggekeerd en Am sterdam weer kon beschik ken over de kersverse inter- Liesbeth Zegers, van Amsterdam" national Bob-Jan Hillen. pringruiter erongelukt EXICO De Zwitserse iringruiter Friedrich We- gisteren tijdens een aining voor een spring- redstrijd in Mexico City do- elijk verongelukt, ijn paard weigerde een hin- te nemen. Weber sloeg 2r, belandde over de imdernis op de harde onder grond van de piste en brak zijn schedelbasis. Hij overleed ci j vrijwel onmiddellijk. fege Mar ja Vokke HAAG Marja Wok- A (Trias) heeft gisteren in ijkduin een nationale stra- nloop over 5000 meter, die leen open stond voor da- es, gewonnen. Nederlandse recordhoud- ?r op de marathon liep de ]f kilometer in zeventien mi- iten en twee seconden. An- Stiphout (HAC) bezet- ;en achterstand van elf conden de tweede plaats. In taal kwamen 396 loopsters i de start, van wie Brigit de is (Sparta) deale werd in 39 en Joke van Gerven (De •artaan) tiende in 17.44. ram Wassenaar (De Bataven) netlende in een stalenloop Vio20 km in 1.02.26 uur ïtappe zonder :eschiedenis IGO De dertiende etap- t van de Ronde van Spanje an Pontevedra naar Vigo 95 km.) was er weer een inder geschiedenis. De appe-zege kwam terecht j de twintigjarige West- litser Rolf Haller, die dit ar zijn debuut maakt bij professionals. Hij was dit ir in nog geen enkele wed- rijd bij de eerste vijf êindigd. Rolf Haller (Wdl) 13 r 17 s (ger M) 676 km/u): 2. Jes 3. Enrique Martinez-Here- op 1 min. 24 sec4. Michel fntier (Bel) z.t5. Javier Elorria- Spa) z.t.; 18. Wim de Ruiter (Ned) min. 41 sec. algemeen klassement: 1. Faustino erez (Spa) 65 uur, 6 min. 33 sec.; Pedro Torres (Spa) op 2.55; 3. Clau- Criquielion (Bel) op 3.22; 4 Maria- 'arreta (Spa) op 4.7; 5. Roberto ini (Ita) op 4.11; 27. (beste Ne- rlander) Zijerveld op 16.55. aroline Linthuis n middenmoot 0RT LAUDERDALE internationale schoon- pringwedstrijden in Fort auderdale is Caroline Lint- 'uis als zestiende geëindigd een veld van 29 deelneem- ters uit achttien landen. Nederlandse schoon- pringster, die reeds tweemaal an de Olympische limiet vol- haalde een totaal van I punten. Daphne Jonge- eindigde als 24e met 00,48 punten. De wedstrijd bij dames werd een drievoudi- Amerikaanse zege. Carrie ïnneran won met 681,65 voor ennifer Chandler (668,89) en kgan Meyer (630,93). BONN De Westduitse zeilbond zal tijdens de ver gadering met het Westduits Olympisch Comité voor een boycot van de Olympische Spelen in Moskou stemmen. De Westduitse zeilers beslo ten gisteren tijdens een vier uur durende vergadering tot een boycot. uitge- De Westduitse op de nominatie st zonden te worden kou hebben in een open brief de hoop uitgesproken dat ze kunnen deelnemen aan de Spelen. De brief was gericht aan Willi Weyer, de voorzitter van de Westduitse Sport Fede ratie, die voor een boycot is. Singapore heeft besloten de Spelen -te boycotten. Een woordvoerder van de regering verklaarde dat door dit besluit de door de meeste Westeuro- pese en Aziatische landen ge hanteerde lijn werd gevolgd. Het nationale Olympische co- besluit. Irak heeft gisteren verklaard te zullen deelnemen aan de Spelen. Van de landen uit het Midden-Oosten zijn ook Syrië en Koeweit van de partij, ter wijl Saoedi Arabië en Quater de Spelen boycotten. Monique Berlioux, directrice van het Internationaal Comité, verklaarde in Lausanne dat de voorstellen zoals ze zaterdag door negentien Westeuropese Olympische Comités werden •gedaan de goedkeuring van het IOC krijgen. DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Dambond heeft namens wereldkampioen Harm Wiersma bij het dagelijks be stuur van de Internationale Damfederatie (FMJD) een protest ingediend tegen de beslissing geen wedstrijd tussen Wiersma en de uit de Sowjet-Unie geëmigreerde Iser Koeperman te organi seren. In die wedstrijd wilde Wiersma destijds zijn titel op het spel zetten. Deze kwestie speelt vanaf 1977., Toen wilden Wiersma en Koe perman tegen elkaar, spelen om de wereldtitel, die Wiersma in 1976 op de Rus had veroverd. In dat jaar vroeg Koeperman ech ter een uitreisvisum aan om de Sowjet-Unie te verlaten. De FMJD weigerde toen om Koeperman a titre personnel als uitda ger te laten fungeren. Daarop volgde een protest van Koeper man bij het congres in 1978. De zaak werd doorverwezen naar het dagelijks bestuur, dat echter tot nu toe nog steeds geen be sluit heeft genomen. Wel werd Koeperman een plaats in de hal- het wereldtoernooi om de titel in 1980 toegewe- De manier waarop Wiersma zijn titel wil verdedigen is in de FMJD ongewoon. Normaal wordt een toernooi georganiseerd met daaraan voorafgaand kwalificatietoernooien. De KNDB heeft de afgelopen week het protest van Wiersma on dersteund, waardoor het -in 1978 nieuw geïnstalleerde- bestuur van de FMJD opnieuw zal moeten beslissen in deze zaak. Het protest zal tijdens het Europese zonetoernooi, dat van 17 mei tot en met 1 juni in het Italiaanse Alta Terre wordt gehouden, op de aldaar te houden vergadering worden behandeld. BOB Lajos Portisch stap dichter bij strijd om wereldtitel. PORTISCH IN HALVE FINALE MEXICO De Hongaarse grootmeester Lajos Portisch heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het kandidatentoernooi schaken. Portisch speelde in Mexico City de veertiende partij uit de tweekamp tegen de vroegere wereldkampioen Boris Spasky (Sov) remise. Op de 77e set be sloten beide grootmeesters tot deling van het punt. Portisch had in de veertiende partij voldoende aan remise omdat hij de eerste partij uit de tweekamp had gewonnen. Ook Spasky behaalde in de tweekamp een overwinning. Na tien partijen was de stand gelijk; 55, waardoor nog vier wedstrijden noodzakelijk wa ren, die alle onbeslist eindig den. In de halve finales komt Por tisch uit tegen de Westduitser Robert Hübner. Arie Haasnoot lyiBpwigTBi gehuldigd voor H viiftien Jaar •A S," trouwe dienst Arie Haasnoot, met zijn vrouw en zoontje Dirk temidden van de vele cadeaus die de Katwijkse karakter- voetballer gisteren kreeg aangeboden. j KATWIJK Al vijftien jaar speelt Arie Haasnoot in het eerste elftal van Quick Boys. Reden voor het be stuur van de Katwijkse ver eniging Haasnoot eens flink in de bloemetjes te zetten. De festiviteiten bestonden uit een uitgebreide huldi ging en een wedstrijd tegen Feijenoord C. Arie Haasnoot werd beladen onder cadeaus. Een kleine greep uit die veelheid van ge schenken: van het bestuur kreeg hij een platenspeler, de supportersvereniging gaf hem een leren poef en de spelers groep bedacht medespeler Haasnoot met een wijnrek. De wedstrijd tegen Feijenoord C werd een 1-3 zege voor de Rotterdammers. Bij rust was de stand 0-1. Mart van der Plas zorgde voor het Katwijk se -doelpunt. Feyenoord 120 mille rijker Guus Couwenberg. (van onze sportredactie) ROTTERDAM Voorzitter Guus Couwenberg is gisteren met een bedrag van 120.000 gulden teruggekeerd uit Buenos Aires. De praeses van Feyenoord rondde het afgelopen weekeinde onderhandelingen met River Plate over de des tijds door zijn club ingediende schadeclaim met succes af. Bijna twee jaar geleden verscheen de Argentijnse club niet tij dens het Rotterdam-toernooi waarna een slepende juridische kwestie begon over de schadeclaim die de Rotterdammers daar na indienden. Met het nu door River Plate betaalde bedrag is de zaak definitief gesloten. René Notten verlaat definitief Feyenoord (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hoewel het er naar uitzag dat René Not ten en Feyenoord het eens zouden worden over een nieuwe tweejarige verbintenis, heeft de 30-jarige middenvelder het bestuur van de Rotterdamse club vrij plotseling bericht aan het eind van dit seizoen toch definitief te zullen opstappen. Evenals bij het vertrek van Wim Jansen ligt aan het besluit van Notten hoogstwaarschijnlijk een slechte verhouding met direc teur Peter Stephan ten grondslag. Daarnaast wil Notten graag terugkeren naar zijn geboortestreek in het oosten van het land. De Feyenoordspeler moet een bedrag van ongeveer 2,5 ton neer tellen. Notten hoopt dat er een club in het oosten bereid is dat bedrag voor hem te betalen. VARNA Het Nederlands damesbasketbalteam heeft gisteravond de wedstrijd te gen Nigeria met 10733 ge wonnen in het Olympisch kwalificatietoernooi in Var- Nigeria is een van de Afri kaanse landen, die eigenlijk weinig tot niets heeft te zoe ken op het toernooi. Een ver late aankomst leidde al tot uit stel van het duel, waarin de Nigeriaanse dames er totaal niet aan te pas kwamen. Ne derland kon zich niet onttrek ken aan het lage spelpeil van Nigeria en deelde in de malai se, zij het dan in spelniveau en niet in het maken van punten. Bij de rust was de stand al 64—15. Daarna werd de voor sprong snel uitgebouwd tegen een volkomen weerloos Nige-' ria. Ook het Nederlandse team speelde zonder al te veel inspi ratie. Topscoorsters bij Nederland: Irene Maarschalkerweerd 42, Gerda de Ridder 18, Dulcien Seca 15, Anita Blangé 8, Carla de Liefde 6. rige uitslagen: groep 1: Polen ICei t Ker 70—54; Joegoslavië—Grc nië 64—56; groep 4: BraziliëIerland 84—72; Tsjecho Slowakije—Frankrijk 6960; groep 5: Ver. StatenAustra- Uitslagen koersen Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen. DlERGENEESkUNDE STUDENTEN- KR1NGPRIJS, 2000 meter: 1. Sara du Bois (P. Heynen)1.24.9 - 2. Sita la Planta - 3. Rex Hanover. Toto: win nend: t. 11.90 - plaats: f. 4.20 - 7.80 6.60 - koppel; f. 203.10 - trio: f. 6.055.20. Niet ge start; Real Hollandia. ABSYRTUSPRIJS. EERSTE AFDE LING. 2000 meter: 1. Sindy Frejo (M. Bouwhuis)1.24.0 - 2. Sola van Alphen - 3. Reus S. Toto; winnend: I. 6.30 - plaats: f. 1.90 - 2.60 - 1.60 - koppel; f. 108.90 - trio: f. 459.50. Niet gestart: koppel: f. 3.60. Beroona - 3. Spencer K. Toto: winnend: I. 13.60 - plaats: f. 2.80 - 1.40 - 3.20 - koppel: t. 6.50 - trio: f. plaats: f. 1.40 - 3.20 - 1.50 - koppel: f. 20.60. SOLLEYSELPRIJS. 2000 meter: 1. Rlanne N. (M. van Leeuwen) - 1.22.2 - 2.10 - koppel: f. 20.10 - trio: f. 151.50. PEERDEPIETENPRIJS, 2000 meter: 1. Rabbanl (A. v.d. Belt) - 1.24.6 - 2. Olympiade - 3. Playglrl. Tolc aker - 3. Primeur Prlde. Toto: ld: f. 4.10 - plaats: t. 1.80 - 2.20 - koppel: f. 27.20 - trio: f. 1.90 - koppel: f. 2.50. Niet ge rend: f. 3.90 - plaats: f. 1.40 - 2.00 - koppel: 3.80 - trio: t. 64 60. ABSYRTUSPRIJS, TWEEDE AFDE LING, 2()00 meter: 1. Tiranames (M. Bouwhuis) 1.23.0 - 2. Ruth 1 Assum Totallsatoromzet: t. 462.040.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17