Lieden Oud-Noordwiik boerderij onderhanden KORTWEG Meerburg sleept kampioenschap in de wacht Beroeps brandweer noodzakelijk in Voorschoten i» Afscheid mstoor j[. Blonk Eerste expositie in oude raadhuis geopend In het Gareel" maakt trip door de Bollenstreek De Rijnsburgse vereniging voor het aangespannen vijf-jarig bestaan. Vele soorten rijtuigen uit tijden van paard „In het Gareel" maakte gisteren een trip met weleer bemand met leden van „In het Gareel", waar- aangespannen paarden door de Bollenstreek. Een en van de meesten in klederdracht, vormden een lust voor ander geschiedde in verband met de viering van het het oog. De activiteiten van de War- mondse werkgroep 'Het Oude Raadhuis' zijn zater dag van start gegaan met een expositie van kunste naar Popco Bakkers. Me vrouw Dalhuisen-Polano opende de tentoonstelling, die in het oude raadhuis wordt gehouden. Popco Bakkers is een zogenaamde „zondagschilder". Hij volg de lessen bij „Ars Aemula Naturae". De vader van Bakkers heeft zich in het verleden als directeur ge meentewerken erg ingezet voor het behoud van het dorpskarakter van War mond. Plannen van hem om het oude raadhuis een cul turele bestemming te geven, heeft hij helaas niet verwe zenlijkt kunnen zien. De kunstenaar stelt het derhal ve zeer op prijs dat juist hem de gelegenheid wordt geboden in het oude raad huis te exposeren. REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 5 MEI 1980 PAGINA 3 „Natuurlijk en gezond" in Sjaloomschool VOORSCHOTEN In de nabije toekomst zal de vrij willige brandweer Voorscho ten niet ontkomen aan de noodzaak van enige beroeps krachten. Deze mededeling deed brandweercomman dant J. Lekkerkerker zater dagmiddag tijdens een be zoek van de leden van de commissie voor algemene zaken aan de brandweerka zerne op het MOC-terrein. De Voorschotense brandweer bestaat geheel uit vrijwilligers. Er is wel regelmatig aanbod voor de funktie van vrijwillige brandweerman, maar slechts weinigen komen daarvoor in de praktijk in aanmerking. Het is een vereiste dat een brandweerman woont in het centrum van het dorp en zo wel dag als nacht in eigen dorp werkzaam is. Aan dat laatste schort het veelal in het forenzendorp Voorschoten. Loco-burgemeester Marselis en ook de commissieleden hadden wel begrip voor de zienswijze van de brandweer commandant. Eind dit jaar moet er een nieuwe brand weercommandant komen in verband met de pensionering van de huidige commandant. Het zal een technisch ambte naar op de gemeente-secreta rie moeten worden, die tevens de bevoegdheid heeft om com mandant van de vrijwillige brandweer te worden. Thans worden de kandidaten getest. Commandant J. Lekkerker ker, die 39 jaar brandweerman is, waarvan bijna 30 jaar com mandant, verwacht niet dat het gemakkelijk zal zijn een opvolger voor hem te benoe men. De brandweer is in de loop der jaren uitgegroeid tot een hulpverlenende organisa tie, waardoor ook van de vrij williger veel studie en kennis verwacht wordt. Voor een vrijwilliger duurt de opleiding thans al vijf jaar. Tot aan de dag van vandaag vormt de vrijwillige brandweer Voor schoten een parate eenheid, die op ieder moment kan uit rukken. Daarvoor zorgen de vele kleine zelfstandige onder nemers in Voorschoten, die nog steeds bereid zijn om hun zaak te verlaten zodra er hulp geboden moet worden. De commissieleden kregen een rondleiding door de brand weerkazerne, waarin volgens de aanwezige stafleden van de brandweer nog steeds een lad derwagen gemist wordt. De gemeenteraad heeft de ladder wagen geschrapt van de brandweervoorzieningen om dat Voorschoten binnen de re gionale brandweer Rijnland altijd kan rekenen op de steun van de brandweer Leiden. ZOETERWOUDE Dc Stichting VOS Zoeterwoude organiseert morgen een to neel- en discussieavond in de Sjaloomschool. Het toneel stuk „Natuurlijk en gezond" wordt gespeeld door het con sumententoneel, studenten van de landbouw-hogeschool uit Wageningen. Het stuk is niet alleen bedoeld om re laxed naar te kijken, maar wil ook een diskussie op gang brengen over vrouwen als bewaaksters van de ge zondheid. Twee thema's staan daarbij centraal. Ten eerste is dat de verkoop van gezondheid. Te genwoordig wordt bijna ieder produkt omgeven met een waas van gezondheid. Als je dit en dat eet dan blijf je jong, gezond en krachtig. De be zorgdheid van de mensen om hun gezondheid wordt mis bruikt door de commercie. Daarnaast ontstaan er allerlei „gezond voedsel winkeltjes". Ook hier wordt gebruik ge maakt van diezelfde bezorgd heid. Het tweede thema is de positie van de vrouw in deze gezondheidsverkoop. De vrouw is in onze samenleving nog altijd de grootste consu ment van de voedingsproduk- ten. Zij zorgt ervoor dat het eten op tafel komt. Zij is ver antwoordelijk voor de gezond heid van haar gezin. Door de reclame, maar ook door haar omgeving wordt de vrouw steeds weer op deze „natuurlij ke" rol gewezen. De toegangsprijs voor deze avond, die bedoeld is voor vrouwen én mannen, is twee gulden vijftig inclusief een kop koffie. Aanvang acht uur in de Sjaloomschool, Veld zichtstraat 17. ZOETERWOUDE Zowel de meisjes als de dames van gymvereniging Meer burg zijn gisteren op su blieme wijze kampioen van Nederland geworden. De dames prolongeerden hiermede hun verleden jaar behaalde titel bij de door de N.K.G.B. georgani seerde jazzgymnastiek- kampioenschappen. De meisjes behaalden de na tionale titel voor het eerst; verleden jaar werden zij der de. Vooral bij hen ging hier een uitermate spannende wedstrijd aan vooraf. Na de verplichte oefening moesten de junioren nog met een ge deelde derde plaats genoegen nemen. Een fantastische vrije oefening daarna leverde 24.50 punten op waarmee zij uiteindelijk met totaal 38.75 vlak voor Olympia uit Roer mond (37.55 punten) en Olympia uit Blerick (37.25) eindigden. De dames van Meerburg be wezen hun suprematie bij het jazzgymnastiek al bij het ver plichte onderdeel. Met 17.75 punten was de titel al bijna binnen. De wijze waarop de vrije oefening werd uitge voerd vormde een extra be wijs van de grote klasse die het team van Thea van Ton geren, een van de toonaange vende trainsters van Neder land bij de jazzgymnastiek, in huis heeft. Met een waarde ring van 26.50 punten brach ten de juryleden hun waar dering voor de geweldige show naar voren. De toevoe ging „Nu weet ik pas echt wat jazzgymnastiek is", van een van de juryleden gaf nog extra glans aan de volkomen verdiende eerste plaats. Olympia 1 en 2 uit Blerick met respectievelijk 39.70 punt en 37.75 werden tweede en derde. Aan deze nationale kam pioenschappen, die in Blerick gehouden werden, namen 10 meisjesteams en dertien da mesteams deel. Voor het Een jazzgymnastiekgroep van „Meerburg" in actie. thuisfront en voor hen die ook wel eens willen zien wat jazzgymnastiek nu eigenlijk is, zullen vanavond om half acht in de Eendenkooi de monstraties worden gegeven door de twee Meerburg teams. Ook de grote suppor- tersschare die gisteren in Blerick aanwezig was wordt uitgenodigd om het feest nog SASSENHEIM De leden van voetbalvereniging Ter Leede) hebben zaterdag op uitbundige wijze het gouden jubileum van de vereniging gevierd, 's Middags waren niet minder dan 400 jeugdige leden van 6 tot 14 jaar in het clubhuis verzameld om de show van Hans Versnel bij te wonen. 's Avonds was het de beurt aan de ouderen om uiting te geven aan hun feestvreugde. Voordat een gevarieerd feest programma werd afgewerkt, huldigde voorzitter Van Bie zen drie oud-gedienden van de vereniging. Dit waren Gerrit van Harskamp en Jaap de Jong, die voor hun werk voor de vereniging een gouden speld» kregen en Henk Perfors B en w Voorschoten bieden petitie tegen aanleg rijksweg 11 aan DEN HAAG/VOORSCHOTEN Het college van burge- i meester en wethouders van Voorschoten heeft vorige week op het Binnenhof een petitie aangeboden waarin het zich uitspreekt tegen de aanleg van rijksweg 11 west. De petitie werd aangeboden aan de voorzitter van de bijzondere ka mercommissie voor verkeer en vervoer, de heer J. van der Doef. Met het aanbieden van de motie gaven burgemeester en wet houders gehoor aan de wens van de raad om er bij de regering op aan te dringen een einde te maken aan de onzekerheid ten aanzien van de aanleg van rijksweg 11. De raad nam de motie op 28 maart aan omdat zij van mening was dat de aianlsg van rijksweg 11 west voor de gemeente Voorschoten onaanvaardbaar is. Zij dringt er bij de regering dan ook op aan de plannen voor de aanleg van de weg nu definitief te laten varen en dit op korte termijn publiekelijk te laten blijken. Geslaagd gouden feest 'Ter Leede' die een briljantje voor op de al eerder aan hem uitgereikte gouden speld kreeg overhan digd. Na dit officiële gedeelte bars tte het feestgedruis los. Nico Haak gaf een succesvolle show. Tevens was er een knap optreden van de buikdanseres Yonina. De boerenblaaskapel 'Klein Crescendo' uit Noord- wijk en het dansorkest 'Me lody Makers' uit het Westland zorgden voor de muzikale om- lijstiisg van het jubileumfeest. VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum in Voor schoten is gedurende de hele maand mei een tentoonstelling ingericht over de Tweede We reldoorlog. Voor de Voorscho tense scholieren is een wed strijd uitgeschreven om door het vervaardigen van werk stukken een bijdrage aan de tentoonstelling te leveren. De werkstukken kunnen tot 15 mei aan het Cultureel Cen trum worden ingeleverd. SASSENHEIM Op initia tief van de plaatselijke PvdA is er morgenavond een infor matie/discussiebijeenkomst in gebouw 'Cees en Ineke' over de winkelsituatie in Sassen- heim. De bijeenkomst is opge zet in samenwerking met an dere politieke partijen en de plaatselijke middenstand. De hoorzitting begint om acht VOORSCHOTEN De Voorschotense VVD-fractie vergadert morgen om acht uur in het gemeentehuis. De ver gadering is voor iedereen toe gankelijk. Belangstellenden worden wel verzocht van te voren een afspraak te maken met de fractie-secretaris de heer Van Gogh tel. 4257. VALKENBURG Burge meester N. van 't Wout opent woensdag 7 mei om half acht de eerste Valkenburgse super markt aan het Castellumplein. Het bedrijf is in het kader van de dorpssanering tot stand ge komen. Na de officiële ope ning houdt de kersverse su- permarkter Van der Krogt tot negen uur receptie. NOORDWIJK De geza menlijke marktkooplieden or ganiseren 8 mei de finale van een reeks feestmarkten op het plein bij de Northgo-sporthal. s Middags wordt de trekking gehouden van een loterij met als hoofdprijzen 10 fietsen. an F OORDWIJK De mu- OQ umboerderij van het Ge lui ootschap Oud-Noord wijk p"® jat 15 juni weer open. On- ,pof t leiding van GON-be- tuurder Ad Weelen is men ians bezig om het pand een -ji fondige opknapbeurt te ge- 23't en. Zo is de achterzolder iet het diorama dermate erbeterd, dat men het bijna meer herkent. Langs Infoiree wanden zijn „toonban ken" aangebracht (met een [tapje voor de kinderen), arop de volledige collec- Jc'urU scheepsmodellen op over- chtelijke wijze staat uitge stald. In het midden van de j older staat het nieuwe bom- ^jichuitmodel, dat door de mo- delbouwgroep In de afgelo pen winter werd voltooid. Zes zaterdagen hebben de heer Weelen en zijn mede werkers Dirk van Duin en Jaap Plug aan de zolder ge ploeterd. Ook de andere zolders krijgen een geheel ander aanzien. Zeer veel werd elders opge borgen, zodat het beeld van „uitdragerij" of „antiekwin kel" tot het verleden zal gaan behoreri. De nieuwste aanwinst van het GON is een zilveren kap met de bijbehorende gouden boe ken. Het werd onlangs op de algemene ledenvergadering geshowd. Zolang de museum boerderij niet afdoende tegen inbraak is beveiligd, wordt het kostbare sieraad veilig bewaard in een bankkluis. Een werkgroep van het Ge nootschap gaat zich bezighou- den met het conserveren en opnieuw maken van de Noordwijkse klederdracht, zo wel van mannen als vrouwen. Ook het aankleden van pop pen, dus „klederdracht op schaal" zal tot het werkgebied van de groep behoren. Er is namelijk weinig of niets op dit terrein. Men zoekt bijvoor beeld naar bovenkleding uit de jaren rond de eeuwwisse ling, zoals die gedragen werd door de autochtone Noord wijkse bevolking. Te denken valt onder meer aan een ge bloemd jack met lange hang- sel, een zwarte willen rok, een kedo muts, een donkerblauwe visserstrui, een boerenpet, een boerenkiel, en dergelijke. Mocht men daarmee het Ge nootschap kunnen helpen, bel dan naar de telefoonnummers 15029 of 16116. Wat jaloers kijkt het GON naar de zustervereniging te Katwijk. De gemeente Kat wijk verhoogde namelijk de jaarlijkse subsidie aan Oud- Katwijk tot 25.000.-, de vere niging krijgt een museum aan de Voorstraat (huidige politie bureau) en de kunstschilder Bootema laat aan het GOK vijf huizen na. 1»8« ^doorschoten Tijdens een ilechtige Eucharistieviering 9.3( leeft de Moeder Godsparo- 12.11 hie afscheid genomen van astoor J. A. Blonk, die met meritaat gaat. 16.3fastoor Blonk werd in 1962 jnoemd tot kapelaan van St. ,aurentiuskerk met de op- Iracht een nieuwe parochie oor te bereiden. In december an dat jaar werd de nieuwe loeder Godsparochie opge- icht en na vijf jaar een tijde- oofty ijk onderkomen gevonden te lebben in de voormalige jderofficierskantine van ooliy Marine Opkomstcentrum kon 1967 de nieuwe Moeder in de wijk Bosch- in gebruik genomen Wden. Pastoor W. de Munck de Laurentiusparochie hidd de feestpredikatie, waar- Aij het werk van de schei- 30 (i lende pastoor Blonk roemde, ian het slot van de Eucharis- ie-viering kwam de Laurenti- isharmonie de kerk binnen e~ a af een aubade voor de „gi ensioneerde" pastoor, ^^kndat de opvolger van pa 2i.o oor Blonk eerst in augustus ^fiaar Voorschoten komt, is ié datum pastoor Blonk de- Jervitor van de Moeder God- parochie. In augustus zullen pastoor de Munck en de nieuwe pastoor ft Landsman samen gaan ih de pastorie van de Lau- réntiuskerk. De twee pastoors zullen samen de twee paro ze** chiekerken en de aula in de (AWjwijk Noord-Hofland bedienen, js,* Emeritus-pastoor Blonk heeft al aangekondigd bereid te zijn eventueel als assistent te wil- lai optreden. In de Gouden Leeuw volgde zondagmiddag een druk be- ««•jzochte receptie waarbij o.a. (sj aanwezig was loco-burgemees- Nwiler L. Marselis en echtegenote i&mens het gemeentebestuur i Voorschoten. nzekerheid pver Hiieuwbouw BfHichaelschool P BAZERSWOUDE Het ge- JÏJ meente bestuur heeft nog Vjgeen overeenstemming kun- nen bereiken met het be- 1 stuur van de r.k. st. Michael- school over nieuwbouw dan n\ renovatie voor deze ha- nlpoo1. B en w willen een nieuwe Ptljj school bouwen op het zoge- naamde scholeneiland achter de Burgemeester Warnaarka- .*ï®~|de. Het schoolbestuur wil niet ^jwijken van de plaats waai tëichaelschool thans staat: vlak bij de kerk van de H.H. Engelbewaarders en in vrij di- rëcte omgeving van de r.k. i he ^eutersch°°l 'Het Kleuterdal'. Schoolverlaters IjJttiaken filmpje nrf BAZERSWOUDE Leer- lenl lingen van de zesde klas de Onze Lieve Vrouw van Banneuxschool zijn druk be- aan een project, dat op avond dat zij definitief de basisschool verlaten, ge- reed moet zijn. Zij gaan een ongeveer vier r_„ 0<*Jhuten durend filmpje maken, dat op de afscheidsavond rJ* wordt vertoond. Niet alleen de '^hHzèsde-klassers, maar ook de irookjesfiguren spelen een loofdrol' in het project. Opna- ies voor de film worden on- meer gemaakt tijdens de donderdagse weekmarkt. iE NA RAADSVERGADERING Spreekrecht voor Valkenburgers VALKENBURG De ge meenteraad van Valkenburg buigt zich morgenavond on der meer over een voorstel om een spreekrechtverorde ning vast te stellen. Belang stellenden zullen in de toe komst na afloop van elke raadsvergadering vijf minu ten het woord mogen voe ren. De hele spreekrecht- bijeenkomst mag volgens de ontwerp-verordening niet langer dan een half uur du- In een groot aantal opzichten verschilt de Valkenburgse in spraakregeling van die van de buurgemeenten. Zo zal het spreekrecht pas na de raads vergadering gelden en hoeven sprekers zich niet te houden aan punten die op dezelfde avond in de gemeenteraad be sproken zijn (of in dit geval werden). Gestelde vragen zul len in de regel schriftelijk beantwoord worden. B en w stellen voor de regeling te hanteren voor een proefperio de van 1 jaar. In dezelfde raadsvergadering van morgenavond vragen b en w een krediet van ruim 20.000 gulden voor het aanbrengen van detectielussen bij de ver keerslichtinstallatie aan de Voorschoterweg. Hierdoor zal het in de toekomst mogeijk zijn om het verkeer uit de richting Leiden af te remmen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3