Noordwijk laat liggen op kampioensduel' GWS naar vierde klasse Noordwijk kampioen: nou en? .eidse dames kwalificeren dch overtuigend voor NK ft. SPORTTRIBUNE UEQE OPRWH(1>0) VEL VOLDOBNDE V00RTITELIN1A ;i" OVERTUIGENDE ZEGE OP LEIDEN: 3-0 Titel voor TerLeede nog steeds binnen bereik van 30RDWIJK Noordwijk hooft zator- Net|g, direct na de pauze van het treffen Jtot RWH, verzuimd van deze ontmoe- ver\g een „echt kampioensduel" te ma in. De superieure Noordwijkero die op it moment de leiding al hadden iog Iroverd slaagden or in die fase niet in Ikai* wedstrijd extra cachet mee te geven. onfehtereenvolgens Siem van Beveren, Het iud Bröring (2x) en Sjoerd Boot zagen - Amnen een tijdsbestek van acht minuten »id en viertal toch wel aantrekkelijke mo- hootlijkheden niet tot de tweede treffer ge ls «omoveerd. Op zich geen gegeven om it dan wakker te liggen (dat 1-0 voldoende iu zijn was op dat moment al vrij dui- ERpilijk, daarbij verloor nummer twee DVO waardoor Noordwijk ook bij ver lang* al kampioen zou zijn), maar wel be- itebofeende het niet benutten van die moge ndheden dat Noordwijks toch al tanende 9 .jpportersschare een ongetwijfeld veel tntrekkelijker tweede gedeelte misliep. plaats van „met vleugeltjes" de wed- rijd uit te kunnen voetballen, bleef het i voorin ploeteren voor Noordwijk en ocht de Ridderkerkse tegenstander >lfs blijven hopen op een geslaagde >unter die de stand tegen alle verhou- ngen in gelijk zou kunnen trokken. Dat gendoelpunt bleef Noordwijk zaterdag ospaard. Maar echt groots kon de wijze aarop die 1-0 ón het kampioenschap i eers,e klasse A nu werd binnen Vpsleept met de beste wil van de wereld fch niet worden genoemd. iponeerde Noordwijk, overigens nog al- id zonder geblesseerde Jan Willem Bo- srs. na rust dus niet, ook in het eerste ueldeel kwamen de wat nerveus ogende EERSTE KLASSE roodwitten van scheidende trainer John Eelman niet overdreven sterk uit de verf. Evenals tegenstander RVVH kende Noord wijk grote problemen met de dwars over het veld staande (soms stormachtige) wind en het duurde bij Boot c.s. geruime tijd voordat er onder aanvoering van ijverige Manuputty, Gerlof en Boot enige leuke pa tronen op de mat konden worden gelegd. Op dat moment had RVVH overigens al duidelijk gemaakt hoe het Noordwijk wilde bekampen. Steunend op een versterkte verdediging en een felle mandekking, han teerden de Ridderkerkers van veel schreeuwende oefenmeester De Hoop de door klasse-speler Ton van de Padt ge voede counter als enige wapen. Een speel wijze die RWH in dat eerste part twee kansen opleverde. De eerste, van Erik den Hartog kon slechts door een grove over treding van Jac. Sluys ongedaan worden gemaakt, terwijl mogelijkheid nummer twee (van Dick Dubbeld) door nerveuze Dortmundt wat paniekerig werd opgelost. Hoewel de vaak op één lijn opererende Noordwijk-defensie ook nadien af en toe in problemen zou komen, nam Noordwijk wei het initiatief over. In echte kansen re sulteerde die machtsovername niet, wel in een veelheid aan hoekschoppen. Totdat in de 45ste minuut de eerste echt goede mo gelijkheid wel een feit werd. Manuputty en Boot zetten de combinatie op die uiteinde lijk leidde tot de knappe voorzet van laatstgenoemde. Voorstopper Siem van Beveren was bij de tweede paal hoog, op verend ter plekke om de 1-0 achter Cees van Vliet binnen te koppen. Een knap voorbeeld dat direct na de her vatting geen navolging kreeg. Eerst kopte Van Beveren minder secuur na een door Manuputty met het hoofd verlengde voor zet van Gerlof. vervolgens miste afwezige Bröring eerst de juiste hoek en daarna de juiste versnelling na voorbereidend werk van Manuputty en een knalharde (kop)bal van Boot werd door laatste man Andró van der Spoel handig van de doellijn ge haaid. Na die sensationele tweede opening verzandde het duel snel. Zorgden alleen Boot (zijn kopbal werd nogal gelukkig ge stopt door Van Vliet), John van Dijk (met minder geslaagde afstandsschoten) en Bröring voor Noordwijk nog voor inciden tele hoogtepuntjes, terwijl kort voor tijd Ridderkerker Van Luijk na een snelle counter nog een reële mogelijkheid op de gelijkmaker miste. Op dat moment had Noordwijk zich echter al verzoend met het matige niveau van de kampioenswedstrijd zelf en waren de meeste spelers met hun gedachten al lang bij het kampioensdrankje na afloop en de in het verschiet zijnde duels met algemeen zaterdagkampioen ACV. GERT-JAN ONVLEE Noordwijk: Dortmundt,Spaanderman, Westgeest. Van Beveren. Sluys. Van der Veen, Manuputty. Van Dijk, Gerlof, Boot, Bröring. Scoreverloop: 45 1-0 Van Boveren. s handen omhoog, de buit is binnen: de dames-selectie van de Afdeling Leiden werd mpioen van het district West 2. gilden l ^Mralifict ■|ar het jH bere Wxrelö i de EIDEN De damesselectie van de afdeling Iden heeft zich op overtuigende wijze ge ratificeerd voor de laatste etappe op weg ir het Nederlands kampioenschap. Om dit bereiken moesten vier wedstrijden ge ld worden, te weten tegen de selecties de afdelingen Gouda, Rotterdam, Den en Dordrecht. Slechts tegen de Haagse moest een puntje ingeleverd worden, je uit de yj» eerste wedstrijd, tegen de Rotterdamse se- werd met 1-0 gewonnen door een doel en Ria Désaunois van Alkmania, die de één keer onhoudbaar op de slof nam. de tweede wedstrijd leverde een 1-0 zege Ditmaal v/aren de dames van Dordrecht het offer. Marion de Groot van Alkmania it de bal na een vrije trap rechtstreeks het in. De derde wedstrijd leek het eerste ver- op te gaan leveren: de Haagse ploeg zette ieperLeidse dames op een 0-1 achterstand. Het lat echter uitblinkster Nancy Verhoeven van er blÏ9dunum die 660 diepte-pass de gelljkma- ,an rit wist te scoren. In de laatste wedstrijd maak- it actf* de Leidse dames duidelijk hoe de zaken er- parior stonden. Hoewel de Goudse selectie het Veder]*'3*'®* nam me* een Paar h°9® schoten op de e sitNdse keepster Anneke Koelewijn van SJC, maa?s de P'°e9 n'®* werkelijk gevaarlijk. Toch genstpch*en de Leidse dames van geluk spreken erwt Stephanie Kalker van Alkmania wel erg kelijk kon scoren: haar voorzet werd door speelsters verkeerd beoordeeld, de Goudse ipster Inbegrepen, waardoor de 1-0 voor- )ng een feit was. Nog diezelfde minuut stond aJ 2-0, nu door een schitterende beweging van Nancy Verhoeven, die daarmee de Goudse doelverdedigster het nakijken gaf. Gouda wis selde twee speelsters en leek even terug te ko men, de derde Leidse goal maakte echter een einde aan alle Illusies. Vla het houtwerk vloog de bal na een schot van opnieuw Stephanie Kal ker het doel In. Het Leidse elftal bestond uit: Anneke Koelewijn, Ria Désaunois, Marjon de Groot, Stephanie Kal ker, Mary van der Meer, Joke van Klink, Willeke van Ruiten, Anita van der Meer, Wilma Filippo Alkmania), Tea Steen, Inge Zuiddam (Alphia), Nancy Verhoeven (Lugdunum), Connie Beekhuis (Alkmania), Mieke Heemskerk (SJZ), en Ria Pij nakker van Lugdunum. De overige uitslagen: Gouda-Rotterdam 0-1, Den Haag-Dordrecht 1-1, Den Haag-Gouda 1-2, R:dam-Den Haag 0-2, Gouda-Dordrecht 1-0, R'dam-Dordrecht 1-0. Ter Leede sterk In de regionale zaterdag-afdeling werden drie wedstrijden gespeeld. Ter Leede was een klasse beter dan 's Gravenzande, en bracht dit in de 1-5 overwinning dan ook tot uitdruk king. Mieke Overvliet en Annemarie van Hoof scoorden tweemaal, Paula Brouwer maakte één doelpunt. Het einde van de competitie doet de inspiratie verminderen, wat voor de dames van SVLV en RAS de oorzaak was dat zij niet tot scoren kwa men. Tenslótte deelden ook de dames van KRV en Valken '68 de punten, het werd 2-2. Jeanette Schonenberg maakte één Valken-doelpunt, het tweede was een eigen goal. VALKENBURG De vreugde bij GWS was uiteraard groot. Na al een tijd aan de top van de eerste klasse LVB te hebben meegedraaid was zaterdag ein delijk het grote moment daar. In een op het Valken '68-terrein gespeelde beslis singswedstrijd tegen medekoploper Leiden werd via een ruime 3-0 zege promotie naar de vierde klasse KNVB afgedwongen. De pupillen van Frank van Dam mochten zich na afloop van het duel een terechte kampioen noe men, want GWS had duidelijk meer in huis dan de Leidse opponent. Een Lei den dat overigens een merkwaardig seizoen kende. Na conflicten met het bestuur stapte een deel van de spelers groep op en leek de club geen rol van betekenis meer te kunnen spelen. Het tegendeel was evenwel het geval, want na een opmerkelijke eindsprint eindig de men met GWS aan kop. De zenuwen en harde wind stonden bij voorbaat al een hoogstaand duel in de weg en beide ploegen waren dan ook nauwelijks in staat het publiek te boeien. Het resultaat stond duidelijk voorop en ieder risico werd derhalve vermeden. De confrontatie was dan ook rijkelijk gelar deerd met 'lange halen'. De Sassenhei- mers nuwen in bedwang te houden en hadden qua techniek ook meer in huis dan de Wagenaarbrigade, maar zodra men in de buurt van het strafschopgebied kwam ontbrak de juiste voortzetting. Totdat na achtentwintig minuten spelen GWS plot seling ruimte kreeg en Fokke van der Reyd Jan Kuperus in stelling bracht. Ku- perus' schot leek naast te verdwijnen, maar de meegesnelde Peter van der Bent 'gleed' de bal alsnog het Leidse doel in. Leiden moest nu wat meer initia tieven ontplooien, maar alleen een kop bal van Dick Binnendijk (net over) bete kende enig gevaar voor Dik Dorrestein. Na rust stortte Leiden zich in het offen sief, maar de Sassenheimse veste hield stand. De Leidse voorhoede had nauwe lijks enig gevaar in zich met de falende spits Addy van, Zwieten als dieptepunt. Z'n Sassenheimse collega Fokke van der Reyd bezorgde de Leidendefensie daar entegen handenvol werk. Allereerst vond een doelpunt van hem geen genade in de ogen van arbiter Van der Raadt (aanval len van de keeper) en even later werd z'n verrassende schot met moeite verwerkt door Nico Nagtegeller. Maar in de vieren dertigste minuut na rust was het dan wel raak. Jaap van Kesteren lanceerde Van der Reyd die een lange rush beheerst af rondde: 2-0. De strijd was gestreden en het Sassenheimse kampioenschap nog slechts een kwestie van minuten. Peter van der Bent bepaalde kort voor tijd de einduitslag op 3-0 toen hij een schot van Cees Bisschop in de rebound achter Nagtegeller knalde. PAUL VAN DER BIJL GWS: Dorrestein, Verbeek, De Best, Van Kesteren, Van der Meer. Knetsch, Bisschop, Kuperus, Van der Bent, Van der Reyd, Van der Plas. Leiden: Nagtegeller, Het elftal van GWS dat middels een 3-0 zege op Leiden het kampioenschap van de zaterdag eerste klasse LVB in de wacht sleepte. SASSENHEIM Theoretisch zijn de kampioenskansen voor Ter Leede nog steeds aanwezig. Met vier punten achter op de twee koplopers en een wedstrijd tegoed, kan de équipe van trainer Henk Spaan het bestuur in het ju bileumjaar nog altijd de titel als cadeau brengen. Er zal echter, al9 de kampioens plannen tenminste serieus zijn, wel wat beter gevoet bald moeten worden dan in het treffen met ZOB. De ploeg werd weliswaar met ster, maar de manier waarop de Sassenheimer8 de zege naar zich toe hadden getrok ken was niet erg overtui gend. De eerste periode-gaf wel aar dig voetbal te zien. Nico Rade schoot net over de kruising, terwijl Benno Kooy (spelend voor de op vacantie zijnde Wim Kosters) even later een redelijke kans verprutste. Acht minuten voor de thee werd een knap opgebouwde aanval afgerond door Jan van Hars kamp. Benno Kooy schoof naar Nico Rade, die van Hars kamp bediende. De lange spits punterde het leer in de uiterste hoek: 1-0. Een schot van ZOB-er Hans van Rijn werd even daarna door doel man Wim van Harskamp goed tot corner verwerkt. Na de pauze kwamen de bezoekers opzetten. In de 57e minuut schoot rechtsbuiten Jos Karei zijn ploeg op gelijke hoogte. Ter Leede begreep toen, dat de wedstrijd nog aan de gang was. Jan van Harskamp schoot op het houtwerk, ter wijl Hans Bisschops met hoek schoppen voortdurend gevaar voor het Beemsterdoel sticht te. In de 95e minuut (arbiter Millenberg liet 100 minuten spelen) was het wederom van Harskamp, die vanuit een scrimmage de bal in de tou wen schoot en daarmee zijn team de winst bracht. ELLE A/D IJSSEL In een uiterst attractief •I streden ARC uit Alphen aan de Rijn en het Iterdamse Xerxes om het kampioenschap in derde klasse. Terwijl de entourage (3000 be kkers en veel sfeer) geknipt was voor het be ton van de titel door één beider clubs, word m enkele kans benut, waardoor ook na de ver ging de britotand nog op het scorebord preek, de door de zeer sterke leiding van arbiter Krul j>en de spanningen dit keer niet zo hoog op als Ijlde laatste competitiewedstrijd, waarin een ef- tolingsperiode nodig was om de ploegen weer tot rust te manen. Volgende week zaterdag zal het vervolg op deze besiissingsstrijd worden ge speeld op hqt RVVH-terrein in Ridderkerk (half 3). Reeds vanaf het eerste fluitsignaal toonden zowel ARC als Xerxes te willen winnen. Door de felle aan- valsaspiraties, die beide équipes op het veld legden kon het 3000-koppige publiek genieten van een open wedstrijd, waarin bijna voortdurend uitste kende mogelijkheden voor belde doelen werden gecreëerd. Al in de eerste minuut knalde H^go chletter uit een vrije trap hard naast de verkeerde waarop Xerxes direct antwoordde. Cees schoot eveneens van afstand rakelings naast. In de 11e minuut ontstond misschien wel de beste ARC- mogelijkheid van de gespeelde 120 minuten. Aan voerder Hennie van Duyn nam een vrije trap vanaf de eigen helft. Tien meter voor het Rotterdamse doel stuiterde de bal zo hoog op, dat niemand er meer bij kon. Het leer kaatste echter via de lat het veld weer in, waar goalie Ad Boers op tijd terug was. Bijna doorlopend ontstonden in de volgende fasen over en weer situaties, waaruit gescoord had kunnen worden. Voor de Alphense vereniging wa ren Hugo Schletter, Jelle Koolstra. Jan Leunk en Frits van Geen dichtbij een treffer. In de laatste mi nuut van de regulaire speeltijd kwam Jan Leunk schitterend vrij voor doelman Ad Boers. Omdat hij te langzaam naderde, werd hij achterhaald door laatste man Cees Wander, waardoor een beslissen de doelpoging werd verijdeld. Terwijl na de pauze ARC een licht overwicht had gekend, kwamen de blauwwitten in de verlenging goed opzetten. Gedra gen door een betere conditie, hoewel de gemiddel de leeftijd van ARC ^angierkelijk lager ligt, waren doel. Doelverdediger Cor Prook plukte echter op mag nifieke wijze de bal uit de lucht en zorgde daar mee voor een tweede beslissingsslag. Als ook die in remise eindigt is Xerxes de kampioen door het betere doelgemiddelde in de competitie. TJEERD SCHEFFER ARC: Cor Prook, Dlck Boersveld (Tom de Jong), Hennie van Duyn, Gerard Gesman. Peter van der Neut. Jelle Koolstra. Rob Koolstra (Geert-Jan de Vries), Hugo Schletter. Hennie van der Louw, Jan Leunk, Frits van Geen. LEIDSE COURANT MAANDAG 5 MEI 1980 PAGINA 17 Noordwijk, kampioen in de eerste klasse A. NOORDWIJK Do wedstrijd tegen RWH was nog niet afgelopen of het merendeel van het Noordwijkse pu bliek liep richting uit gang. Goed, Noordwijk was dan wel kampioen maar dat was voor de meeste, verwende Noordwijk-supporters blijkbaar een doodnor male zaak en beslist geen aanleiding voor het vieren van een uit bundig feest, zeker niet na zo'n matige vertoning als die tegen RWH. Bijna veront schuldigend liep Ruud Bröring dan ook in de Noordwijk-kleedkamer rond. In eerste instan tie de eigen matige prestatie in het toch al niet opzienbarende kampioenstreffen met RVVH memorerend, maar daarna direct in hakend op dat lauwe optreden van het sup porterslegioen. zig ogende rossige Noordwijk-spits, „hoef je het voor het publiek niet meer te doen. En nu weet ik ook wel dat we vandaag niet groots hebben gepresteerd, maar een kampioens wedstrijd brengt nu eenmaal maar erg zel den goed voetbal. Qua niveau, bedoel ik dan. Want de prestatie op zich wordt er door zo'n wedstrijd naar mijn idee niet minder op. Naar het idee van de supporters blijkbaar wel, en dat is me juist zo tegengeval len." Zwaarwegende woorden van de spits, die er ech ter niet lang om treurde. Nog voordat hij zich on der de douche in de rit mische vreugdedans van zijn ploeggenoten stortte wilde hij wel kwijt dat je „toch voor namelijk voor jezelf voetbalt" en dat het pu bliek voor de wedstrij den tegen ACV „wel enthousiast" zal zijn. „Want dat worden me een paar mooie wed strijden..." Noordwijk-trainer John Eelman leek niet echt onder de indruk van de zojuist behaalde titel. Eelman, die Noordwijk na een dienstverband van zeven jaar gaat ver laten, liet het feestge druis vrij onbewogen aan zich voorbij gaan. Toch was het voor hem dubbel feest. De och tend voor de wedstrijd had Eelman, vorige week deed hij examen, bericht gekregen dat hij was toegelaten tot de MO curus lichamelijke opvoeding.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17