Matige start hockeyploeg Zomertrips naar Parijs Vormstijging waterpoloteam VVCS wil meer spelers per club Boete voor Barry Hughes Zege Stibbe ïrnstige ongelukken in Yuelta Italiaans proces begint op 13 juni Vrolijk veteranen proftennis voor een pittige prijs Bokser overleden Wereldrecord Slupianek Ter Leede viert feest NEDERLAND ONTNEEMT AUSTRALIË ONGESLAGEN RECORD libi Vos in toestelfinale IPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 MEI 1980 PAGINA 13 Met uw krant naar de Lichtstad Zomertrips naar Parijs. Bewonder de Franse hoofdstad in de fleurige pracht. Uw krant stelt u hiertoe In de gelegenheid gedurende het weekend van 20 tot en met 22 juni 1980. Drie dagen Parijs voor ƒ180,- per persoon op basis van 2 persoonskamer (toeslag 1-persoonskamer 30,-)- Inbegre pen zijn, behalve het vervoer met de luxe Maaskant-touring cars van Den Haag/Rotterdam naar Parijs en terug, twee overnachtingen In het Sofra Motel „Relais des Chartreux", eenvoudige avondmaaltijden op vrijdag- en zaterdagavond, alsmede twee maal ontbijt (zaterdag en zondag). Bovendien een avondvoorstelling in de Folies Bergères, bezoeken aan het Palais de Versailles en het Louvre onder deskundige lei ding van Nederlands sprekende gidsen. Ten slotte op vrij dagavond een lichtjestour door Parijs. Het vertrek is vrijdag 20 juni 1980 om negen uur 's morgens van het parkeerterrein voor het Centraal Station in Den Haag en om half tien van de Coolsingel te Rotterdam voor het ge bouw van het Rotterdams Nieuwsblad. Bij voldoende belang stelling wordt deze tocht in het weekend van 27 t/m 29 juni 1980 herhaald. Inlichtingen en boekingen (na 9 uur '8 morgens en niet op zaterdag) uitsluitend telefonisch bij Sijthoff Pers Reisorga nisatie, Den Haag. Tel. 070-635913. (Van één onzer verslaggevers LEIDSCHENDAM Op het avondje vete ranen proftennis in het Racketcenter West- vliet in Leidschendam kwamen gisteren on danks de pittige toegangsprijs van 22,50 toch nog circa 1200 toeschouwers af. Natuur lijk was de 34-jarige Roemeen Ilie Nas tas e de grote trekpleister. Immers, dit „enfant terrible" weet niet alleen op zijn oude dag een goede partij tennis te spelen, maar krijgt door zijn clowneske optreden gere geld de lachers op zijn hand. Circus is ook duur en waarom dan niet naar Leidschen dam, hebben de toeschouwers wellicht ge dacht. In de tweede partij van de avond versloeg Nas- tase in een partijtje „zomeravond" tennis de 36- jarige Nederlandse veteraan Tom Okker. Nas- tase had .daarvoor slechts twee sets nodig. Hij bracht de eerste op zijn naam met 7-5. In de tweede leek het er even op dat het voor de Ne derlander een afgang zou worden. Maar de vro lijke tennisartiest hield er rekening mee dat de moeder van Okker aanwezig was en dat Tom voor eigen publiek in de weer was. Nastase nam een voorsprong van 3-0, liet Okker bij 3-3 even naast zich komen en zegevierde in een partij die ruim een half uur duurde met 6-3. De openingspartij van dit tennisgala duurde bii- na drie keer zolang. De Amerikaan Tim Gul- likson, met zijn 29 jaar de jongste deelnemer, won in twee sets van Martv Kiessen (38): 6-4, 5- 7. Toen al enkele toeschouwers huiswaarts keerden, begon men rond de klok van elf uur met het herendubbel. Tom Okker verloor sa men met Marty Riessen met 8-3 van Tim Gul- likson en Ilie Nastase. AMSTERDAM Eddie Stibbe heeft gisteren tijdens de in ternationale military in Amsterdam het eerste onderdeel, de dressuurproef, gewonnen. Met Autumn Haze verzamelde Stibbe 42,80 strafpunten. Simon de Jonge met Upper Church eindigde als tweede (54,00 strafpun ten). De Pool Jacek Wierzchowiekie, op Pajac, werd derde. Coach Wim van Heumen volgt aandachtig de verrich tingen van zijn ploeg. LITJENS NADERT TWEEHONDERDSTE TREFFER KEULEN Het Nederlandse herenhockey team is het vierlandentoernooi op het nieu we kunstgrasveld in Keulen matig begon nen. Niet alleen het resultaat van de wed strijd tegen de internationaal niet bijster hoog aangeslagen Polen viel tegen (de winst bleef met 43 wel erg aan de zuinige kant). Ook het vertoonde spel dient dras tisch te worden gepolijst, wil Oranje zater dag tegen West-Duitsland niet met een zwa re nederlaag worden geconfronteerd. De Eu ropese kampioenen lieten immers in de ope ningswedstrijd van het toernooi tegen Span je zien dat zij zich bijzonder goed thuisvoe- len op het kunstgras. Met Stefan Blöcher als de grote inspirator werd de ploeg van trainer Horst Wein op alle fronten over klast: 6—1. Wim van Heumen is op zoek naar een nieuwe formatie nu Ron Steens heeft bedankt en Ties Kruize is geblesseerd. Voor dit toernooi, dat nog altijd in het kader staat van de voorberei ding op de Olympische Spelen, lijfde de bonds coach Paul Leopold en Bob-Jan Hillen bij de selectie in. De 31-jarige Leopold mocht tegen Polen zijn debuut maken in een voorhoede die verder uit Doyer, Van 't Hek en Leefers be stond. Vooral in de beginfase deed Leopold nut tig werk, later liep hij zich nogal eens stuk te gen de fors gebouwde Poolse verdedigers. Lee fers voelde zich als linksbuiten niet erg op zijn gemak. Diep in de tweede helft verhuisde hij naar het voor hem vertrouwde middenveld, waar aanvankelijk alleen Tim Steens en Hans Kruize waren geposteerd. Litjens zorgde binnen een kwartier voor een hattrick, uit strafcorners. Nog twee treffers en de 32-jarige speler van Kampong heeft een to taal van tweehonderd doelpunten voor het Ne derlands elftal bereikt. Opstelling: Sikking, Litjens, Van Eyk (Den Hartog), Bolhuis, Diepeveen, Steens, Kruize, Doyer (Bouwman), Leopold, Van 't Hek, Leefers. ROMfë Het proces tegen 38 personen die betrokken zijn bij het omkoopschandaal in de Italiaanse voetbalwereld zal op 13 juni voor een rechtbank in Rome worden geopend, twee dagen na het begin van de eindronden van het Europe se kampioenschap voor landenploegen. De datum van het proces werd gisteren vastgesteld door rechter Giorgio Battaglini. Onder de beklaagden bevinden zich 33 spe lers, de voorzitters van drie eerste-divisieverenigingen en twee Romeinen, die de zaak aan het rollen hebben gebracht toen zij zich erover beklaagden dat zij grote sommen geld hadden verlo ren aan een illegaal toto-systeem. Eén van de beklaagden is de aanvaller van het nationale elftal. Paolo Rossi. ANKARA Gisternacht is in een militair ziekenhuis in Ankara de Turkse bokser Ali Sert overleden. Sert bezweek aan de gevolgen van een hersenbloeding. Volgens een door het ziekenhuis verstrekt communiqué staat het overlijden van Sert in direct verband met de partij die hij op 21 april irvhet kader van het internationale toernooi om de Gou den Handschoen tegen de Roemeen Bobic bokste. De partij, die Sert verloor, moest door tussenkomst van de scheidsrechter worden beëindigd. Lammers vijftiende trainingstijd ZOLDER Jan Lammers heeft tijdens de eerste training voor de Grote Prijs van België voor formule-1 wagens, die morgen op het circuit van Zolder wordt gehouden, de vijf tiende trainingstijd gemaakt. Lammers heeft de plaats ingenomen in de Ats van de Zwitser Marc Surer, die vanwege twee gebroken benen niet kan rijden. De Australiër Alan Jones kwam in zijn Williams tot een ronde tijd van 1.19.35, hetgeen een record betekende. SANTANDER Tijdens de Ronde van Spanje zijn in de bergetappe van Burgos naar Santander een aantal gewon den gevallen. De Spanjaard Andres Oil va was er het ergst aan toe. De 31-jarige coureur, die in 1975 en 1976 bergkoning was in zowel de Vuealta als in de Giro, ging tijdens een afda ling onderuit. Hij werd in be wusteloze toestand naar het liekenhuis vervoerd. De be- ïandelende artsen verklaar den dat Oliva's toestand ern stig was. Jose-Maria Yurrebaso, die bij de valpartij van Oliva betrok ken was brak een knieschijf. Tijdens de afdaling raakte Oli va het achterwiel van zijn i landgenoot. Ook de Italiaan Tranquillo Andretta moest de Btrijd staken. Al voor de offi ciële start van de tiende etap pe in Burgos, raakte hij be trokken bij een valpartij. De 25-jarige Italiaan brak daarbij ■en been. De Nieuwzeelander Paul Jes- ion won de tiende etappe. VOORSCHOTEN In de raadzaal van het gemeente huis had gistermiddag de in stallatie plaats van de nieu we groepscommandant van de rijkspolitie J. Remmel- zwaal. Adjudant Remmel- zwaal is de opvolger van de eind van deze maand gepen sioneerde adjudant H. van der Vlekkert. Binnen de Voorschotense groep van de rijkspolitie is de nieuwe groepscommandant geen on bekende. Hij was in deze groep van 1964 tot 1974 werkzaam als wachtmees ter. Daarna vertrok hij naar Pijnacker, waar hij de laat ste jaren waarnemend groepscommandant was. De districtscommandant van de rijkspolitie kolonel Paul en loco burgemeester Marselis spraken hun vertrouwen uit over de toekomst waarin adju dant Remmelzwaal de belang rijke funktie van groepscom mandant zal gaan vervullen in de regio Rijn-Vliet-Brasem. Kolonel Paul wees op de snel le carrière van de thans 40-ja- rige groepscommandant, die via de Koninklijke Marine bij het korps der rijkspolitie kwam. Loco-burgemeester Marselis wees op de onmisbare samenwerking van de groeps commandant met de gemeen teraad, daarnaast heeft iedere groepscommandant drie bazen te weten de districtscomman dant, de officier van justitie en de burgemeester. Hij meende dat de 40-jarige groepscom mandant de generatiekloof kan overbruggen binnen de groep, waar veel jonge wacht meesters dienst doen. CELJE De OostDuitse Ilona Slupianek heeft tijdens in ternationale atletiekwedstrijden in Celje (Joeg.) een nieuw wereldrecord kogelstoten gevestigd met 22,36 meter. Ze overtrof het oude record, dat sinds 20 augustus 1977 op naam stond van de Tsjecho-slowaakse Helena Fibingerova met vier centimeter. Slupianek zat twee jaar geleden nog op de zondaars- bank. De Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) had de Oostduitse in 1977 wegens het gebruik van anabole steroïden geschorst. Pas in 1978, vlak voor de Europese titelstrijd in Praag, was zij weer gerechtigd deel te nemen aan internationale wed strijden. Rijkspolitie Voorschoten heeft nieuwe groepscommandant SASSENHEIM Met een drukbezochte receptie heeft voetbalvereniging „Ter Lee de" gisteravond op grootse wijze haar 56-jarig bestaan gevierd. Een lange rij van sprekers bejubelde de ver diensten van de voetbalver eniging. Velen lieten hun woorden vergezeld gaan van een cadeautje. Namens de K.N.V.B. deed de heer F. Remmers uit Deventer een wimpel cadeau. Uit han den van oud-voorzitter Jac. Wijntjes ontving het bestuur een enveloppe met inhoud van verschillende oud-bestuursle den. Ook de supportersvereni- ging schonk geld en wel 5.000,— X.O.P.-voorzitter R. Meyer, die met „Ter Leede" en „Teylin- gen" het sportcomplex deelt, bracht de veldènnood ter spra ke. Hij deed een beroep op zijn collega-sporters om gezamen lijk bij het gemeentebestuur een verbetering van de vel- densituatie te bepleiten. De rij van sprekers werd afge sloten door Wout Roorda, de aanvoerder van het achtste se niorenteam. Hij deed bij zijn felicitaties eensmakelijke .,Abraham"cadeau met als op schrift „Ter Leede bedankt voor 50 jaar plëzier". SOFIA Terwijl op nieuw de regenbuien neer- gutsten over Sofia verloor Australië zijn ongeslagen record. De „Aussies" had den geen verweer tegen het ontketende Nederland se waterpoloteam, dat met 6-3 terecht zegevierde. Dé kwalificatie voor Moskou is al lang binnen, maar Nederland mikt nu hoger. De formatie hoopt op een misstap van koplopers Spanje en Cuba, want de Trumbic-boys hebben zich in het hoofd gezet het mondiale kwalificatietoer nooi waterpolo te winnen. Het is overigens wel een hard gelag voor Australië, dat zich ten khste van veel geld en moeite uitstekend had voorbereid op dit toernooi. Tegen wereldkampioen Italië en tegen sterke Joegoslavische teams (onder andere Rode Ster) werd gewonnen, en een toernooi in Brugge werd volledig be heerst door de Aussies, die in al deze wedstrijden geen nederlaag kenden. Begrijpelijk, dat de Australische coach Hoed zijn ploeg een uitnemende kans gaf ook Nederland te verslaan. Het pakte echter anders uit, want Ne derland gaat in dit toernooi steeds beter spelen. De zwakke prestatie tegen Spanje is al weer een paar dagen achter de rug. De ploeg groeit duidelijk, ook in mentaal opzicht. Dat bleek wel tegen Australië, want het Nederlandse team overleefde moeiteloos de uitsluiting van Jan Evert Veer na iets mer dan een minuut in het tweede kwart. De Hagenaar werd na drie persoonlijke fouten uitgesloten. De ploeg kwam vanzelfsprekend even in de problemen kwam routinier Veer naar de kant moest, maar bleef verder toch op ni veau spelen. Fundament Daarom was het maar goed dat Neder land op dat moment al een voorsprong van 3-0 had. Met een schitterende boogbal had Tonny Buunk, die tegen 'Australië een van zijn beste wedstrij den uit zijn lange carrière speelde, Ne derland de leiding gegeven, waarna in dezelfde periode Veer en Landeweerd de voorsprong hechter fundament ga ven: 3-0. De situatie waaruit Charles Turner Au stralië via een straf worp op 3-1 bracht, betekende een voortijdige gang naar de douches voor Veer en toen Lande weerd wegens een klap in de nek even naar de kant moest en Noordegraaf we gens een armblessure niet verder kon spelen, zag het er donker uit voor oran je. Opnieuw tilde Buunk de ploeg ech ter uit de impasse en zorgde voor 4-1. De uitstekende schutter Kerr werd daarna consequent bewaakt door Buunk, die in dit duel „alles" kon. Door een fout van De Bie kon Kerr echter toch de spanning enigszins te rugbrengen, maar Van Zeeland kogelde kort daarop uit een rebound raak. Toen kon er goed beschouwd weinig meer mis gaan. Terwijl de dampen van het door de spelers als „theewater" (27 graden) gekwalificeerde bad zich ver mengden met de ijskoude regen, schoot Korevaar in twee instanties Nederland naar 6-2. Dat Montgomery in de slotfa se nog een keer De Bie passeerde, daar zat niemand meer mee. Er was na afloop sprake van een duide lijke tevredenheid in de Nederlandse geledingen. Australië was tenslotte het ongeslagen record ontnomen. „Dat niet alleen", zei Trumbic, „maar de over winning is ook met goed spel bereikt en dat is erg belangrijk. Zo langzamer hand gaan we terugkomen op het hoge peil, waarop we vier jaar geleden za ten". FRANS VAN DER MESPEL Overige uitslagen: Frankrijk-Mexico 3- 1, China-Egypte 12-5, Japan-Israël 7-5, Cuba-Griekenland 7-4. Stand finalepoule: Spanje 3-5 (17-4), Nederland 3-4 (17-12), Australië 3-4 (17- 13), Cuba 3-4 (18-15), Canada 3-1 (11- 16), Griekenland 3-0 (13-23). BUNNIK De vereniging van con tractspelers (WCS) wil dat de clubs in het betaalde voetbal worden ver plicht minimaal twintig spelers onder contract te hebben. De vakvereniging wenst dat een dergelijke bepaling in de nieuwe cao voor het betaalde voetbal, die op 1 juli 1980 van kracht moet wor den, wordt opgenomen. Volgens de huidige reglementen dienen de clubs minimaal over vijftien contract- spelers te beschikken. Andere wensen van de VVCS, waarvan de leden gisteravond in Bunnik in alge mene vergadering bijeen waren, zijn een verhoging van de minimale vakantietoes lag van acht naar negen procent, alsmede een verbetering van de collectieve onge vallenverzekering. Voorzitter Karei Jansen van de VVCS sprak er in zijn openingswoord zijn teleur stelling over uit dat de jaarvergadering, waarop onder meer de agenda voor de al gemene vergadering van de sectie betaald voetbal op 10 mei werd besproken, zo slecht bezocht werd. Slechts dertien van de 37 spelersraden waren vertegenwoor digd. De VVCS streeft voorts naar meer macht in de algemene vergadering betaald voet bal. De bedoeling is dat de clubs in het herziene reglement betaald voetbal zeven tig procent van de stemmen krijgen, de spelers 26 procent en de oefenmeesters vier procent. De heer Remmelzwaal (tweede van rechts) tijdens de receptie, die op de in stallatie volgde. •Huub Stevens. Ajax geïnteresseerd jin Huub Stevens EINDHOVEN Ajax heeft (belangstelling voor verdedi ger Huub Stevens van PSV. Hij zou de opvolger kunnen -worden voor de naar Canada vertrekkende Ruud Krol. Ste vens voelt wel voor een over gang naar de Amsterdamse club, maar hij heeft nog een tweejarig contract bij PSV. i| LYON Tijdens de Europese kampioenschappen turnen voor dames junioren (tot veer tien jaar) in Lyon is Bibi Vos als beste Nederlandse geëin digd. Ze bereikte de 22e plaats et een puntentotaal van .350. Koolhof werd met .500 punten 40e, Carla Du- lessis met 34.500 punten 42e. uropees jeugdkampioene erd de Roemeense Jecaterina zabo, die 38.750 punten be- aalde. Bibi Vos plaatste zich oor de finale van de brug met ngelijke leggers. ZEIST Trainer Bairy Hughes van Haarlem, die zaterdag door scheidsrechter Henk van Ette- koven bij de wedstrijd PEC/ZwolleHaarlem van de bank naar de tribune werd gestuurd, is door de tuchtcommissie van de KNVB gestraft met een boete van zeshonderd gulden. Bovendien hangt Hughes een schorsing voor vier wedstrij den boven het hoofd als in de periode die afloopt op 2 mei 1981, een nieuwe zaak tegen hem aanhangig wordt gemaakt die tot strafopleg ging leidt. Hughes is name lijk, met een proeftijd van een jaar, voorwaardelijk het recht ontzegd vier weken als coach op te treden, of in wel ke vorm ook enige andere een voetbalteam begeleiden de functie te vervullen voor, tijdens of na wedstrijden in het betaalde voetbal. De tuchtcommissie behandel de nog een zaak waarbij Haarlem betrokken was. Speler Douglas George, die twee gele kaarten (en dus rood) kreeg tijdens PEC- ZwolleHaarlem, kwam daardoor op drie gele kaar ten. Hij werd voor vier wed strijden geschorst en kreeg een boete van tweehonderd gulden. Overige straffen: NAC: A. Krijnen, drie wedstrijden plus 250,-. FC Den Haag: A. van der Zwan, een wed strijd plus 100,-.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13