Ithekersdijk 34. 2312 DD Leiden, postbus 11. 2300 AA. tel 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N V.. Leiden Directeur-hoofdredacteur- J J Hallewas [-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0.52 per mm Telefoontjes I 4.69 Klachten bezorging, tel 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: irtaal 46,30; jaar 173,70; losse nummers: 60 cent. Claus, de man naast de troon Claus, de prins-ge maal gaat onopval lend zijn gang in een functie, waarbij hij een bepaalde kleurloosheid op de koop toe moet ne men. Pagina 2 Monarchie gewaarborgd De bezittingen van Oranje De eenvoud van de Oranjes Juliana heeft er nooit twijfel over laten bestaan dat zij een hekel heeft aan kou we drukte en pompeus gedoe. Eenvoud wordt vaak het water merk van de Oran jes genoemd; de re den van hun razen de populariteit. Maar hoe gewoon zijn ze? Pagina 16 Het Loo wordt rijksmuseum Over drie jaar mo gen alle belangstel lenden rondwande len in een heus pa leis en een grote lap tuin met spuitende fonteinen en zich vergapen aan de historische schatten van ons konings huis. Het Loo wordt een rijksmuseum. Pagina 17 Den Haag straks weer Hofstad Koninklijke mode Koningin Juliana 5 heeft zich nooit la- ten leiden door de haute couture, g Beatrix mag dan ra modieus gekleed zijn, hypermodern fj is haar kleding niet. g, Zij volgt de mode E op een afstand. Pagina 24 ekening van de Arnhemse kunstenaar Arno Arts (32). Hij werkte er meer dan veer tig uren aan. Hij gebruikte uitsluitend kleurpotloden en bracht in bepaalde donkere delen van zijn werkstuk wel tien tot twaalf lagen over elkaar aan. Zijn techniek is te vergelijken met de schildertechniek van het glaceren. „Op de plaats waar je dat veelvuldig doet, slibt de structuur van het papier dicht", aldus Arno Arts, die dit „priegelwerk" graag doet als hij portretten maakt. „De narigheid is alleen, dat mensen soms denken met kleurenfoto's te doen te hebben". Als Beatrix net zo open en belangstel lend onder de men sen verkeert als haar moeder is de monarchie gewaar borgd, voorspelt dr. Harm 't Hart. Pagina 3 De vrienden van Drakenstevn Het onderwerp „vrienden en ken nissen van het ko ninklijk gezin" is altijd een bron van vele speculaties en verdichtsels ge weest. Pagina 5 Met name in het buitenland worden ze nog hardnekkig verteld, de verha len over de fabel achtige rijkdom van de Oranjes, in wer kelijkheid zit er heel wat doublé tus sen het edelmetaal. Pagina 7 De Canadese jaren Als in het Canadese voorjaar in Ottawa de tulpen een jaarlijks terugke rend geschenk van onze koningin weer in bloei staan, denken velen daar onwillekeurig terug aan de vijf bewogen jaren, die prinses Juliana er noodge dwongen met haar kinderen moest doorbrengen. Pagina 9 Nu Beatrix, Claus en hun zonen vol gend jaar Huis ten Bosch gaan betrek ken, wordt Den Haag weer echt residentie. Pagina 19 Commercie: Oranje bedankt! Oranjepenningen, boeken, platen, wandtegeltjes, le peltjes, stickers, T- shirts, linten en ga zo maar door, vlie gen de winkels uit en doen de kassa's rinkelen. Pagina 23

Leidse Courant | 1980 | | pagina 25