louw /"ictor- >arochie legonnen Geen prijsstijgingen woningen Schutterswei Herdenking gevallenen Jeugdsociëteit Kontakt krijgt nieuwe ruimte in Voorhout )ntmoetingS' entrum „De Schakel" in Leidschendam verwacht financiële problemen MARKTEN Twintig mille voor stichting Jeugdraad Voorhout IGÏÖ" LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 APRIL 1980 PAGINA 7 ndelijke artij- Dorzitters op jeenkomst in eidschendam IDSCHENDAM De idelijke partijvoorzitters PvdA en D'66, Max van Berg en Henk Zeeval- g, zullen op 29 april sa ri met de vice-voorzitter de VVD, Jan Kammin zitting nemen in een Or de plaatselijke afde- van D'66 georganiseerd tiek forum in Leidschen- i. Het forum zal worden rezeten door Max de [parlementair redacteur let dagblad „De Gelder- ir" en vindt plaats in 'verenigingsgebouw „de T' aan de Damlaan 44 idschendam. de bijeenkomst is geen itailleerde agenda opge- I, wel zijn twee hoofdpun- aangegeven waar binnen [discussie zich vrij kan ont- ikelen. Voor de pauze dt over de partijen zelf ge- oken en meer speciaal over gelijke samenwerking. Een de landelijke weekbladen ft immers onlangs gemeld prominente leden van de partijen regelmatig om de 1 zitten om over mogelijke lenwerking te praten, de pauze wordt de vraag de orde gesteld hoe de ar- I rechtvaardig kan worden deeld, of arbeidstijdverkor en deeltijdbanen oplossin- kunnen zijn of dat er ge- ht moet worden naar vol- ge werkgelegenheid voor ireen te streven. Verder de g hoe ernstig de economi- situatie is, of er ruimte is optimisme of dat de in- 95 Bdels vastgestelde loon- atregel nog lang niet ver ,au oeg gaat. Tenslotte komt de 50 pts van de vakbeweging in iamenleving aan de orde. KORTWEG ITWIJK Het Genoot- ap Oud Katwijk organiseert :dag 25 april een gezellig- isavond voor leden en he rstellende. ie avond wordt in verband het slot van het wintersei- i gehouden. Aanvang acht OENTEVEILING LEI- N (23 april) pels 54-78; andijvie 140-165; bonen 640-830; kroten ge kt 100; postelein 165-225; 83-85; rabarber 44-58; spi- ie 58-85; uien 42-66; witlof •235; bloemkool 6 st. 395- bloemkool 8 st. 360-370; ernl'ool 10 st. 300; sla zwaar 24; peterselie 39-61; radijs 59; selderie 10-12; paprika 205, st. 57-61. Harkt den bosch 23 april 1650-2900. guiste koeien 1425-2175' "rzen roodb. 2150-3025. zwartb. •2<50. klamvaarzen 1775-2175, quisle en 1550-1950, pinken 1200-1475 alv«r#n 675-1075, nuchtere kalveren .lok- en mesterij roodb. 225-425, 6 150-325, weideschapen 135-170. üammeren 100-150, ooien met 2 lam- en 300-400, ooien met 1 lam 240-280, en 1e kwal., per kg gesl. gew 7 20-7.75, kwal. 6.40-7.15. vaarzen Ie kwal. *00. 2e kwal. 6.05-6 75. koeien 1e 6.60-7.65, 2e kwal. 6.05-6 55. 3e kwal. 6-00, worstkoelen 4.90-5.90, vette kal- Ie kwal., per kg lev. gew. 5.75-5.90, wal. 5.60-5.75. 3e kwal 5.30-5.50. ilieugen 1e kwal. 2.58-2.63. 2e kwal. *57, 3e kwal. 2.38-2.48. vette scha- „Per Stuk 190-260. zuiglammeren IORDWIJKERHQUT Pater Hooymans van de St. Vic- parochie heeft gistermorgen de eerste aanzet gegeven or de realisering van een nieuw ontmoetingscentrum or de Victorparochie. Hij deed dit door de eerste paal in grond te slaan. aanwezigheid van de kerkbestuur-leden H. Roelofs-Holt- np, M. Kroone en Th. v.d. Zon verrichtte pater Hooymans voor de Victorparochie zo -belangrijke daad. De eerste paal volgens de pater al vorig jaar april de grond in gemoeten, ir door omstandigheden is dit een jaar vertraagd. Hij was dan zeer blij dat het nu eindelijk ging gebeuren. Het nieuwe ont- ïtingscentrum dient ter vervanging van het parochiehuis aan Kerkstraat. „Het zal allereerst voor pastorale doeleinden ge- ikt worden", zo stelde pater Hooymans. iet ontmoetingscentrum zijn geprojecteerd een grote zaal. een laderruimte, een garderobe, een toiletgroep en' een kleine .Het wordt gebouwd tussen de St. Victorkerk en de l.h.n.o.- ool „De Duindoorn", Het zal met een glazen gang aan de k worden verbonden, zodat het centrum ook gebruikt kan den voor of na de vieringen in de kerk. De pater sprak de uit het ontmoetingscentrum eind september of begin okto- in eebruik te kunnen nemen. VOORHOUT De Stichting Jeugdraad Voorhout heeft van het Nationaal Jeugdfonds (Jantje Beton) 20.000 gulden ontvangen. Het bedrag is bestemd voor de gedeeltelijke finan ciering van de bouw en inrichting van een nieu we jeugdaccommodatie. De Stichting Jeugdraad Voorhout is één van de ruim tweehonderdvijftig plaatselij ke Jeugdgroeperingen, die door het Nationaal Fonds in de afgelopen periode finan cieel werd ondersteund. Dit ondersteunen geschiedt in de vorm van allerlei concrete projecten van onder meer speeltuinen, jeugdverenigin gen, kinderboerderijen, speelt-o-theken en clubhui zen. Het Nationaal Jeugd fonds werkt als een stimule rende organisatie op de ach tergrond en zoekt oplossin. gen voor financiële noodsitu aties, maakt experimenten' mogelijk en helpt als zinvolle' plaatselijke initiatieven l zoals bijvoorbeeld van del Stichting Jeugdraad Voor hout steun verdienen. Gemeente Leidschendam koopt grond in 't Lien LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur van Leidschendam heeft opnieuw met tuinders overeenstemming bereikt over ver koop van grond aan de gemeente voor woningbouw in het ge bied 't Lien. De heren C. P.. C. J. .en Chr. de Koning willen tus sen de Veursestraatweg en de Veursche Achterweg ruim 4.3 hectare tuingrond verkopen en de heer W. Vieveen ruim 2 hec tare. Beide percelen liggen bij de Kerkhoflaan in wat fase 1 ge noemd wordt in het nog vast te stellen bestemmingsplan 't Lien. In het plan worden circa 730 woningen gebouwd waarvoor drie verschillende architectenbureaus zijn aangetrokken. In tegen stelling tot de vorige aankoop worden beide percelen geheel on-/ truimd opgeleverd met uitzondering van betonnen vloeren. De terreinen kamen uiterlijk 1 april, volgend jaar ter beschikking van de gemeente. Ruimschoots binnen het vastgestelde schema, aldus burgemeester en wethouders in de voorstellen tot aankoop die volgende week maandag in de gemeenteraad komen. Boeiende expositie in mavo Duinweg NOORDWIJK In de Chr. Mavo aan de Duinweg is tot en met vrijdagavond een ex positie ingericht van teke ningen en werkstukken op het gebied van handenar beid, die door de leerlingen zijn gemaakt. Het geëxpo seerde dwingt bewondering ,af. Het centrum van de.ten toonstelling wordt gevormd door een verrukkelijke brok nostalgie: een meisjesklas uit lang vervlogen tijden, bezig met de aardijkskunde- les. De poppen zijn stuk voor stuk juweeltjes met zelfgemaakte koppen van darwi-klei. Leraar Sabee weet met z'n pu pillen veel te bereiken. Óp merkelijk is de variatie in mo tief en materialen, niet alleen bij de werkstukken, maar ook bij de tekeningen. Soms is er een rechtstreeks verband met de actualiteit („Opmars van de stad", „Bedreiging vanuit de ruimte", „Esso" en het leuk gevonden „Brom - vlieg uit!" Nog een greep uit de veelheid van het tekenwerk: herfstbla deren met verf, pentekening van een idyllisch landschap, zelfportret met inkt en kleur potloden. zeilende, zwevende meeuwen in verf, windhoos op zee met oliepastels een ont werp tot aanduiding van een EHBO-post en een TV-avondje met potlood. Deze tentoonstelling is vana vond en vrijdagavond voor ie dereen toegankelijk van 19 tot 21.30 uur KATWIJK In een mondelinge toelich ting heeft de Katwijkse wethouder voor Volkshuisvesting J. J. van Oosten een aantal onduidelijkheden uit de wereld geholpen over de aanbestedingsbrief voor de toekomstige bewoners van de Schutterswei. Onder de aanvragers van premiewoningen in het wijkje was enige beroering ontstaan toen in de aanbeste dingsbrief, in tegenstelling tot wat de ge meente eerder had beloofd, een sterke kostenstijging vermeld stond. Een wat verbaasde wethouder voor Volks huisvesting begreep niet precies waar het wrong in de aanbestedingen, die,de afgelo pen week naar de aanvragers toegezonden zijn. Wethouder Van Oosten stelde dat het college juist alle moeite heeft genomen om de prijs van de woningen binnen de van te voren opgegeven raming te houden. Van een mogelijke sterke prijsstijging per wo ning wist het college niets af. Na enige ruggespraak met de ambtelijke staf en in vergelijking met een aantal op het eerste gezicht gestegen prijsopgaven kon de wethouder het probleem ontrafelen. Rondom Schutterswei zijn nogal wat vertra gingen geweest. Deze vertraging, waar het college nagenoeg niets aan kon doen, heb ben voor irritatie gezorgd bij een groot aan tal kandidaat-bewoners. Naast deze vertra ging moest na een prijsopgave van verschil lende bouwbedrijven door het college ver der onderhandeld worden om binnen de fi nanciële marges te blijven. Daartoe werd er een aantal graduele veranderingen in het bouwplan aangebracht, die de kwaliteit van het wonen niet beïnvloedt. Door al deze on derhandelingen konden de stichtingskosten per woning op het beloofde niveau blijven. De verwarring echter werd door het ook in de brief vermelde mogelijk te verwachten renteverlies tijdens de bouwperiode veroor zaakt. Het is namelijk altijd en overal zo dat de rente over het geleende bedrag waar men de woning van koopt al betaald moet worden vanaf de eerste bouwdag (of het of ficieel aanvaarden van de woning). Eerlijk heidshalve was dit in de brief, zij het met kleine lettertjes, ter informatie opgenomen. Dit bedrag heeft met de stichtingskosten van de woning niets te maken en mag der halve daar ook niet bij gerekend wordea De gemeente wilde de kopers alleen maar attenderen op het ingaan van de rente over het geleende bedrag vanaf de acceptatie van de woning. En uiteraard is dit bedrag ge koppeld aan de geleende geldsom. Wethouder Van Oosten zegde toe dat het heien in de tweede helft van mei zal starten Vanaf die' tijd duurt het ongeveer een jaar voordat de eerste bewoners de door de Kat wijkse Bouwmaatschappij gebouwde wonin gen kunnen bewonen. VOORSCHOTEN Evenals vele andere gemeenten houdt ook Voorschoten op 4 mei een herdenkingsavond om zijn tijdens de bezetting van '4045 gevangen genomen en vermis te gevallenen te herdenken. Het gemeentebestuur van Voor schoten verzoekt de inwoners van Voorschoten daarom zo veel mogelijk en op zo 'waardige mogelijke wijze' aan de plechtigheden medewerking te verlenen, dan wel deel te ne men. De ceremonie begint officieel om zes uur 's avonds, het tijdstip waarop alle vlaggen van openbare en particuliere gebouwen halfstok worden gehesen. De gemeenteklokken luiden om kwart voor acht, terwijl om tien voor acht de traditionele bijeen komst bij het nationale monument is belegd. Vanaf tien voor acht tot één minuut voor acht brengt de plaatselijke harmonie- vereniging 'Laurentius' enige stemmige muziekwerken ten ge hore. Om acht uur klinkt een trompetsignaal ten teken dat twee minuten stilte in acht genomen dient te worden, welk signaal na de stilte opnieuw klinkt om het einde van de stilte aan te geven. Ieder die dat wil, kan vervolgens een krans of bloemen leggen bij het monument. Na deze kranslegging zet de Muziekvereni ging het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus in. De ruimte is zoals bekend ondergronds gelegen en voor minder-validen ontoe gankelijk. Een invalide-lift langs de trap zou een oplossing zijn en verder zou een geluidsinstallatie geen overbodige weelde zijn. De doelstellingen van het centrum zijn het verstrekken van een ruimte voor rust aan bezoekers, aan belangstellenden vor ming en informatie op godsdienstig, so ciaal en juridisch gebied geven en tenslot te het beschikbaar stellen van ruimte aan culturele en ideeële organisaties. Het cen trum is open als de winkels zijn geopend, ook op de koopavonden en wordt veel be zocht dopor mensen die voor de maande- lijke tentoonstellingen komen maar dan toch nogal eens tot een inhoudelijk ge sprek komen met een van de 17 mede werkers die het bestuur belangeloos terzij de staan. De bezoekers voor raad en ad vies komen voor het merendeel voor het nu al weer 7 jaar bestaande wekelijkse ju ridische spreekuur van mevr. mr. dr. L. van den Berge. Behalve, het geven van za kelijke adviezen is gebleken dat hierbij in vele gevallen ook behoefte is aan respons en medeleven in duidelijk aanwezige ge- voeiens van hulpeloosheid, onmacht "en vtrmeend onrecht als gevolg van maat- schapellijke omstandigheden. Behalve de door Victor van der Lee geor ganiseerde tentoonstellingen vonden het afgelopen jaar muziekavonden, een bijbel tentoonstelling en een drietal inleidingen over het Jaar van het Kind plaats. Hoewel „de Schakel" tegen een bescheiden ver goeding ook beschikbaar werd gesteld aan bijvoorbeeld Amnesty International, de Wereldwinkel en het IKV is het bestuur van mening dat de mogelijkheid van het huren van ruimte in Leidschendam te weinig bekend is. Mevrouw A. J. v.d. Lee- Kruishoop is leidster van de groep mede werkers en fungeert tevens als verbinding tussen de groep en het bestuur. De groep krijgt deskundige voorlichting in het luis teren en voeren van gesprekken. Ds. Lentz en ds. Verheule van het psychia trisch centrum „Sehakenbosch" en twee heren van de gemeentelijke sociale dienst verzorgden deze zg. trainingsochtenden. „Zonder de medewerksters en medewer kers en hun toewijding en liefde zou de Schakel niet zo doeltreffend hebben kun nen functioneren", besluit het jaarverslag. VOORHOUT Jeugdsocië teit 'Kontakt' opent zater dag haar nieuwe onderko men in het Sociaal Educatief Centrum in Voorhout. Kon takt kwam zonder een ge schikte ruimte te zitten toen het jeugdcentrum 'Het Hok* begin vorig jaar in vlammen opging. Ter gelegenheid van de opening vindt zaterdag een optreden van de Amster damse rock-funk formatie The Houseband plaats. In het kader van de opening vinden de komende weken tal van aktiviteiten plaats. Zater dagmiddag is er voor belang stellenden gelegenheid de nieuwe ruimte te bezichtigen op de receptie die van 14.00 tot 16.00 uur wordt gehouden. Za terdagavond treedt vanaf 21.30 de popgroep The Houseband op, een vijf-mansformatie die reeds 4 elpees op haar naam heeft staan. Voor de jeugd is er op zondagmiddag een disco ge organiseerd waarin een optre den plaatsvindt van Mister Black, een fakir die zichzelf met mes en vork bewerkt zon der daarbij enig bloed te laten vloeien. 30 april treedt in Kon- taktde Voorhoutse groep 'Ga mut* op, dit in het kader van een rock en roll avond. De openingsaktiviteiten van de jeugdsociëteit wordèn afgeslo ten met een discjockey wed strijd op 4 mei. De winnaar van deze wedstrijd wordt uit genodigd om als huis-disc-joc- key in de jongerensoos voor taan de discoavonden te ver zorgen. Gouden trouw Het echtpaar Ottenheirmvan der Nouland uit Voorhout viert dinsdag 29 april het heu glijke feit dat zij op die datum 50 jaar getrouwd zijn. De bruidegeom werd 81 jaar ge leden geboren in Limburg maar besloot op 24-jarige leeftijd te verhuizen naar Voor hout. Daar leerde hij zijn vrouw kennen. Gedurende 45 jaar is de hper Ottenheim als praktijkleraar metselen verbonden geweest aan het BNS in Voorhout. Met hulp van zijn leerlingen bouwde hij in 1929 zijn eigen huis, waar het echtpaar nu nog woont. Het echtpaar Ottenheim heeft drie kinderen en acht kleinkinderen. LEIDSCHENDAM De Stichting die het interkerkelijk centrum „de Sehakel" in het winkelcen trum Leidsenhage exploiteert kan financieel de eindjes nog net an elkaar knopen maar vreest in fi nanciële moeilijkheden te komen al groot onderhoud van het cen trum aan de orde zal komen. Uit het jaarverslag over 1979 blijkt dat bijna driekwart van de in komsten van kerkelijke organisa ties en particuliere donaties ko men en de rest voornamelijk van vergoedingen voor het gebruik van het centrum. Het gebouwtje is destijds betaald door de gezamenlijke ondernemers .van het cen trum en aan de- kerken aangeboden als „stiltecentrum". Onderhoud, waardoor ook groot onderhoud en vernieuwing van de (slijtende) inventaris komt echter voor rekening van de gebruikers. Het stich tingsbestuur heeft verder nog twee wen sen die ook nogal wat geld zullen kosten.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7