Nieuwe surfschool geeft les op Braassem vanaf 'Westlander' Nieuwveense muziekzaal in september gereed Onderwijzers woning in modern jasje Anderhalf jaar geëist tegen Hazerswoudenaar die niet bestaande kamers verhuurde 9KWAAKKIEST HET RUIME SOP Alphens jongerencentrum tegen artiestenelftal REGIO LEIDSE COURANT WOENSOAG 23 APRIL 1980 PAGINIT/ BRAASSEM Windsurfen heeft de laatste jaren een storm achtige ontwikkeling doorge maakt Behalve dat het een zeer attractieve watersport is, spelen met name de lage aanschafkos ten van plank en surfpak een be langrijke rol in deze hausse. Ge paard aan deze stijgende popula riteit gaat de groei van het aan tal windsurfscholen. Meestal staat echter de "surfbasis" van waar de leerlingen vertrekken langs de waterkant Met een vrij nieuw idee komen de heren Jan Wagenaar, Dik de Graaf, Albert van Spronsen en Bram van Spronsen, alias windsurfschool "Kwaak". Zij kiezen met een tot windsurfschool omgebouwde boot type Westlander, het ruime sop; de Braassem. Het lijkt vrij eenvoudig om met een zeil plank over het water te scheren. Lekker in het zonnetje met een stevig briesje op een plank staan en alleen zorgen dat je droog blijft en ook het zeil niet in het water valt. Er zit echter meer aan vast. Het beheersen van deze sport is een kunst op zich. Plankzeilen doet qua tech niek niet onder voor de grotere zeil- broers. Het idee voor windsurfschool "Kwaak" ontstond vorig jaar. Dik de Graaf: „Wij wilden het wat anders gaan aanpakken. Het leek ons heerlijk voor de cursisten en natuurlijk ook voor ons zelf om een dag het water op te gaan. Het was lang zoeken naar een geschikte boot. De meeste boten liggen erg hoog boven het water en dat is volgens ons niet zo geschikt. Met deze boot. een Westlander, is dit probleem niet aanwe zig. Deze ligt laag in het water, dus mak kelijker vertrekken voor de surfers, en bovendien wordt de boot zo ingericht dat het er goed toeven is. Er komt bijvoor beeld een barretje en een omkleed-ac commodatie aan boord. Want bij de cur sus is alles inbegrepen. Van surfplank en surfpak tot de maaltijd en versnaperin gen. Wij konden pas vorige maand be ginnen met het opknappen van de boot. Het schip lag al twee jaar op het droge en had groot achterstallig onderhoud. Ie dere dag zijn we met de boot bezig want én mei willen we gaan draaien met de cursus" De boot wordt met feestelijke kleuren opgefleurd en zal zeker op het water de. aandacht trekken. De Westlander ver keert op het ogenblik in het stadium van afbouw. Het ziet er naar uit dat de streefdatum van één mei gehaald wordt. Als aanlegplaats is Oude Wetering geko zen. Hier vandaan wordt vertrokken om tien uur waarna om men omstreeks vijf uur weer "thuis" is. Het is de bedoeling morgens alleen theorie wordt n daarna is het aan de cursisten zelf de praktijk aan den lijve te on dervinden. Kwaak heeft onder meer voor de beginnelingen een duo-plank in voorraad zodat er afgekeken kan wor- De 'lesboot' nadert haar voltooiing. den hoe de instructeur het doet. Jan Wa- één i de ste uur: „Een van de voorde len van een boot is dat wij naar de meest gunstige plaats kunnen varen. De wind richting speelt dus voor ons geen enkele rol. Bovendien hebben wij een volgboot- je bij ons zodat "verdwaalde" cursisten opgehaald kunnen worden als ze te ver uit koers raken en niet meer terug kun nen komen. Wij hebben ons voorgeno men om hoofdzakelijk op de Braassem te gaan surfen maar willen de cursisten er gens anders heen dan kan dat geregeld worden. Er is plaats voor tien cursisten per dag. Ook zijn wij van plan om 's avonds te gaan surfen, echter wel op verzoek. Groepen van vijf of meer krij gen tien procent korting op de prijs van vijfennegentig gulden per dag per per soon. De cursus is verder gratis voor de genen die bij ons een zeilplank plus surf pak aanschaffen. Deze cursus vult een gat in de markt. Op de Braassem bestond de mogelijkheid die wij nu gaan bieden nog niet. Veel mensen gaan bovendien maar een zeilplank kopen zonder te we ten of ze er wel plezier in hebben en ot ze er wel geschikt voor zijn. Deze cursus is voor hen een zeer goede kennisma king met de windsurfsport. En gaat het surfen niet, nou, dan hebben ze toch een heerlijke dag op het water". Behalve zwemvesten aan boord, zijn de cursisten ook verzekerd tijdens de cursus. Een dag dus die "gegarandeerd" plezierig is. Voor nadere informatie kan het telefoonnum mer 071-152297 gedraaid worden van Jachtwerf "Kwaak" Predikant H. van Vliet verlaat Hoogmade HOOGMADE Ds. H. van Vliet, de predikant van de Ne derlands Hervormde Gemeen te te Hoogmade, neemt op zon dag 4 mei aanstaande af scheid. Voor de laatste maal gaat hij dan in een kerkdienst voor. en wel om 10.00 uur. De predikant vertrekt omdat hij de leeftijd van zeventig jaar heeft bereikt. Hij zal zich gaan vestigen in Alphen aan den Rijn. Ds. Van Vliet kwam vijf jaar geleden naar Hoogmade. In zijn vorige gemeente was hij emeritus geworden. Omdat de kleine gemeente te Hoogmade financieel niet bij machte is om een predikant te onder houden. is de dominee hier te genwoordig een gedeeltelijk betaalde emeritus, die na zijn pensionering nog enige tijd als „bijstand in het pastoraat" wil werken in een rustige ge meente. Dat mag echter vol gens de kerkorde hooguit voor een periode van vijf jaar. De Hoogmadese hervormde gemeente, die een pastoraal verband heeft met de Neder lands Hervormde Gemeente van Leiderdorp, is al geruime tijd op zoek naar een opvolger voor dominee Van Vliet. Vijfde tennisbaan voor Meerburg ZOETERWOUDE De afde ling tennis van Meerburg zal er binnenkort een vijfde baan bij krijgen. De gemeenteraad zal morgenavond beslissen over een krediet van 89.200. gulden om aanleg mogelijk te maken. De nieuwe baan zal ten zuiden van de reeds bestaande vier banen aangelegd worden. Hiertoe zal de huidige oefen- baan verlegd moeten worden. De constructie van de nieuwe tennisbaan zal overeenkomstig die van de bestaande banen zijn. Wel zal voor een andere fundering worden gekozen in verband met gewichtsbespa ring en betere aanpassing van de ondergrond. Inclusief het pad naar de oe fenmuur is voor de uitbreiding een oppervlakte van 730 m2 nodig. De gemeente zal als ei genaar van het terrein een be rekende boekwaarde van 4,36 gulden per m2 rekenen zodat tezamen met de aanleg-kosten de totale lasten 110.500 gulden bedragen. Uitgaande van een exploitatie- duur van 30 jaar en een rente percentage van 9 1/2% zal de huur dan 10.500 gulden per jaar bedragen. De uitbreiding van het tennispark aan het Kooikerspad nabij de Eenden kooi is noodïfck^.k geworden door de grote v-c*Mine van het aantal leden m *t afgelopen jaren. RAAD TREKT 475.000 GULDEN UIT VOOR NIEUW ONTWERP NIEUWVEEN Zoals in een eerder ge houden raadsvergadering is besloten, zal de sportzaal de „Ringkant" een aanbouw krijgen in de vorm van een muziekzaal. Kosten voor deze zaal worden geraamd op 475.000 gulden. Met de bouw zal zo spoedig mogelijk worden begonnen zodat de zaal per 1 sep tember van dit jaar in gebruik genomen kan worden. Er is in de afgelopen weken intensief over leg gepleegd met de toekomstige gebruikers van de zaal: muziekvereniging „Crescendo", het „Mispagekoor", de Streekmuziekschool en de Stichting Peuterspeelzaal. Rekening houdende met suggesties van de toekomsti ge huurders en de raadsleden is men tot een nieuw ontwerp gekomen. Dit nieuwe ont werp is gisteren in de raadsvergadering be sproken. Fractievoorzitters G. Pulleman (C.D.A.) en J. Amelunxen-Vonk (Gemeen tebelangen) spraken hun waardering uit voor dit nieuwe plan maar hadden toch en kele opmerkingen. Mevr. J. Amelunxen- Vonk: „Het is jammer dat bij de opzet van de zaal is uitgegaan van de bestaande aktivi- teiten. Er is bijvoorbeeld geen podium voor even tuele toneeluitvoeringen". Tevens besprak zij de wenselijkheid om de naam „muziek zaal" te «veranderen in ontmoetingscentrum, daar de hier te houden aktiviteiten niet al leen met muziek te maken zullen hebben. De heer G. Pulleman bracht enkele prakti sche bezwaren naar voren, zoals het gevaar voor geluidsoverlast, mogelijke prijsverho ging door een nieuw ontwerp, de ingang van het gebouw naast het Hazepad, wat ge vaar op zou kunnen leveren voor de kinde ren. Tevens deelde hij mee dat zijn fraktie niet boven het bedrag van 475.000 gulden uit wilde gaan omdat er nog andere zaken in Nieuwveen waren die de aandacht ver dienden, zoals bijvoorbeeld het verbeteren van het wegdek. Voorzitter G. J. v.d. Kroft antwoordde nota te hebben genomen van dit schot voor de boeg. Een agendapunt dat hier in zekere zin ver band mee hield, was de omvorming van commissie beheer sportzaal de „Ringkant" Welzijn met uitbreiding vaj li i 5e lid. Omdat de taak die deze Welzijn zal krijgen vrij veelomvattend .a. het van advies dienen van Ben Wti treffende beheer en exploitatie sportzaal, subsidiëring van vereniginge stelde de CDA-fractie voor raadslid te benoemen. Fracl Gemeentebelangen zag op deze plaats üev< een burger die op de hoogte zou zijn va alle aspecten van welzijnszorg. De CDA lx fractie bleef echter bij haar standpunt en koos tot 5e lid de heer A. v.d. Hoorn (CD<Ü J De onderwijzerswoning aan de Hoogmadese Kerkstraat. HOOGMADE De voormalige woning van het hoofd van de katholieke basisschool aan de Kerkstraat is na een in grijpende verbouwing wederom door de huidige eigenaar, de heer J. van Ouwerkerk en zijn gezin, in gebruik geno men. De opzet van de precies honderd jaar oude woning is daarbij sterk afwijkend van het oorspronkelijke ontwerp. Precies een eeuw geleden werd de woning gebouwd, tegelijk met de inmiddels verdwenen school. Architect J. van der Laan maakte destijds het ontwerp voor de onderwijzerswoning. Zijn idee dateert van 13 april 1880. Nog geen maand later had de aanbesteding plaats, namelijk op 3 mei. Binnen het jaar kon het huis toen in gebruik genomen worden door de toenmalige hoofdonderwijzer van Hoogmade, de heer J. Heisman. Hij nam zijn intrek in de woning op 3 januari 1881. Net zoals honderd jaar geleden de aannemers Hoogmadenaren waren, precies zo is het gegaan met de recente verbouwing. In 1880 waren de heren H. Verbij, A. Colijn en W. v.d. Zwaan de aannemers en de nu afgeronde verbouwing werd verricht door H. Verbij, kleinzoon van de bouwer. Ook de ontwerper is een Hoogmadenaar, namelijk de heer H. J. C. Streefkerk. Jarenlang is de woning het eigendom geweest van de parochie van Hoogmade, maar in juli 1978 k<?cht de heer Van Ouwerkerk de woning aan. Al in maart was er een opzet voor de verbou wing gemaakt en een dag nadat Van Ouwerkerk de woning in zijn bezit kreeg, kwam de bouwvergunning af. Op 8 april 1979 volgde de aanvang van de werkzaamheden en eind maart van dit jaar kon het onderwijzersgezin zijn intrek nemen in het her boren huis. VOETBALWEDSTRIJD VOOR KONINGIN WILHELMINAFONDS ALPHEN AAN DEN RIJN Vrijdag 2 mei gaat het Alphense Jon gerencentrum Midas het voetbalveld op om tegen een elftal van Neder landse artiesten te spe len. De opbrengst van de wedstrijd is bestemd voor het Koningin Wil- helminafonds (kanker bestrijding). De arties ten (het Diejen-arties- ten/Prominenten elftal) werken geheel belange loos mee aan dit symp- hatieke doel. Mevrouw Korthals is gevraagd de aftrap te doen bij dit door Midas opgezette spel. Overi gens hoeven toeschouwers niet bang te zijn dat de wedstrijd minder serieus zou worden ge speeld. Ondanks het groeJe doel (of „dank-zij" het goede doel) kondigen de artiesten een stevige wedstrijd aan waarvoor vaak en hard is ge traind. Een woordvoerder van het artiestenelftal: „In onze ploeg vindt de tegenstander een serieuse team. Want bij flauwe kul is niemand gebaat, zeker het kankerbestrijdings- fonds niet. Tot op heden heeft het beroemde team f 8.200.- bij elkaar gevoetbald. Ge streefd wordt dit seizoen naar een bedrag van 20.000.-. Verwacht worden: Oscar Har- ris, Albert West, Marty, Jaques Herb, the Blue Daimonds, Ser ge (van Saskia), Pommetje Horlepiep (Bram Biesterveld), Fons van Wissen, Roel Wiers- ma en anderen. Voor Midas komen op het veld: Peter de Groot, Henk van Hof, Frits Swart, Jan Slof, Ton Gerritse, Bert Timmer, Ab Vergunst en anderen. Er wordt een entree geheven van 2.50 voor vol wassenen en 1.- voor kinde ren tot 14 jaar. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein A.V.V. Alphen, in sportpark de Bijlen. Aanvang "19.00 uur Koffieconcert Veense harmom in Tweesprong ROELOF ARENDSVEE] Muziekverenigin "Liefde voor Harmonie geeft zondag een koffii concert in sporthal "D Tweesprong" aan de Li cas van Leydenlaan 2 i Roelofarendsveen. D muziekuitvoering won opgeluisterd door ee optreden van de Poe dijkse fanfare "Pius X De toegang tot het cojEjj eert, dat 's middags oifj,), twaalf uur begint, i gratis. Het is voor de eerste maal d« er een concert in de sporthl wordt gegeven door "Liefd 1 voor Harmonie". Het conceif* is een tray-out om te kijken de sporthal wel geschikt i voor het geven van concertei 1 In de pauze is er de gelegen 0 heid om in het restaurant ee: verfrissing te gebruiken. H< nuttigen van consumpties is de sporthal zelf niet t( staan. Het concert biedt een afwissi lend optreden door "Liefd voor Harmonie" en "Pius X 1 met als finale een gezamenüjl !e® optreden met het stuk "SwinfJJ? ging Horses". Hazerswoude/Den Haag Onmiddel lijke gevangenneming gelastte gister middag de Haagse rechtbank tegen de 28-jarige C.K. woonachtig in Hazers- woude die zich moest verantwoorden, niet alleen wegens door hem gepleegde verduistering en diefstal maar bijzon der vanwege oplichtingen, die vooral in Leiden en omgeving nogal wat ver ontrusting veroorzaakten. Want de man hield zich bezig met het verhuren van niet bestaande woonruimte en in casseerde bij voorbaat huurbedragen, maar woonruimte bleek er niet te zijn. Een jaar en zes maanden gevangenis straf luidde de eis van de officier, plus onmiddellijk gevangennemen teneinde verdere oplichtingen te voorkomen. Die feiten zijn niet alleen in december ge pleegd zoals in de dagvaarding was ver meld, maar de president van de rechtbank las een brief voor van een in Leiden wo nende weduwe met een jong kind, die nog vorige week vrijdag aan verdachte 475 gulden betaalde als huur voor een kamer in de woning van verdachte, maar geen kans zag om daar binnen te komen. Zij had een valse sleutel van de woning ge kregen. De officier moest dan ook meedelen dat hij stromen klachten over verdachte heeft ontvangen en die stroom kennelijk nog niet ten einde is. Daarom had de officier de gevangenneming van verdachte bevo len, maar vorige week heeft de raadka mer van de rechtbank hem weer in vrij heid gesteld, maar meteen zette hij zijn praktijken voort, reden waarom nu de of ficier opnieuw gevangeneming vorderdf JJ en de rechtbank toestond. Wel bekend* verdachte vlot fout te zijn geweest en da v zou de schuld zijn van de drank en 4 'n schulden, die tot ruim vijftighuizend gul' den zijn opgelopen. Dat is niet alleen he ttee gevolg van de drank, maar vooral van het gokken in het casino waaraal M verdachte verslaafd was geraakt. Maar hij beloofde nu alles terug te betalen. „Afwachten," repliceerde de rechtbank president met twijfel in zijn stem. Een Wij groot deel van de narigheid zou ook hei gevolg zijn van huwelijksproblemen, dit 8 nu op een echtscheiding zijn uitgelopen ®ch De verdediger had begrip voor de eis van de officier maar vroeg een deel voorwaal" J18 delijke straf zodat verdachte zijn lever kan gaan verbeteren. Vonnis op 6 mei. 1

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4