Fiks gedegradeerd Scylla-dames landskampioen VIVAXIN Holland verslaat AAV l'l-MiiMiiiBI Konings en Kuyf nog zonder puntenverlies SLOTFASE LANGS POSEIDON Roomburg verspeelt laatste promotie-kans SPORTTRIBUNE KANSLOZE 13-1 NEDERLAAG TEGEN ANIMO I HERENTERUG IN EREKLASSE Enthoven kiest voor nationale klasse TAFELTENNIS HOCKEY ATLETIEK LEIDFN De Leidse atletiek- vereniging Holland heeft in een testwedstrijd AAV'36c met een klein verschil versla gen 401-393. In de Leidse Hout .kwamen de senioren en A/B-junioren uit op de com petitienummers. De meest opvallende resultaten werden genoterd op de technissche Bij de dames werden de mees te eerste plaatsen bezet door de Alphenaren. Een belangrij ke opsteker voor AAV was de terugkeer van Maike Persoons en Marjan Goedhart, die gerui me tijd geblesseerd zijn ge weest. Kim Nieuwland was goed bij het speerwerpen met 36.20 meter. Voor Holland liep Joske Boom de 100 meter in 12.9. Ook bij de heren werd het beste resultaat genoteerd bij het speerwerpen. Kees Rie- mens (H) kwam tot 58.68 me ter. Op de 100 meter deden Alfred Verhoef (H) en Harry Douma (A) niet veel voor el kaar onder 11.0 en 11.1. Jek Persoons liep een redelijk 800 meter 2.00.1. Udo Aldrecht, een voor Hol land uitkomende Duitser, sprong bij de junioren 1.95 hoog. Michel Moll (H) en Ron van der Nagel (A) liepen een goede 200 meter 23.1 en 23.4,Esther Goddijn (H) liep een goede hordenloop bij de meisjes 16.0. Conny van der Berg (A) sprong 1.55 hoog Thea van Deuren (A) won de 100 meter in 12.9 en de 200 meter in 26.9. SASSENHEIM Door de slechte weersomstandighe den van het afgelopen week einde heeft de Sassenheimse motorrijder Jan Enthoven zich niet op internationaal ni veau kunnen manifesteren. De race in de 350 CC klasse (Enthoven zou in die wed strijd op het circuit van Zand- voort zijn internationaal de buut maken) werd vanwege de harde wind afgelast. Enthoven die zaterdag een ver dienstelijke vierentwintigste (totaal 31 deelnemers) trai- ningstijd neerzette wacht een herhaling van die race niet af. De drieëntwintigjarige Sassen- heimer heeft gisteren definitief gekozen voor de nationale klasse. De eerste race in die klasse wordt over twee weken verreden. LEIDEN - De heren van Roomburg verspeelden dit weekeinde hun laat ste promotiekans naar de eerste klasse door met 2- 0 van Zoetermeer te ver liezen. De dames van Alecto speelden hun eer ste promotiewedstrijd met 0-0 gelijk. Roomburg had winst In zijn laatste wedstrijd nodig om zich te plaatsen voor de nacompeti- tie die extra promotieplaatsen oplevert. Op het kletsnatte kunstgras van Zoetermeer ging het echter niet zo goed. De ge- lijkopgaande eerste helft werd nog met 0-0 afgesloten. Snel na rust kwam Zoetermeer ech ter door een benutte strafbal op voorsprong. Hierna zakte Roomburg terug naar een be denkelijk niveau, en Zoeter meer schiep zich kans na kans. Het was dan ook niet verwon derlijk dat het vlak voor tijd nog 2-0 werd voor Zoetermeer. Hisalis verloor thuis met 2-0 van Bleiswijk. De beide doel punten vielen vlak voor en vlak na rust. Dames Alecto hield in zijn eerste pro motiewedstrijd in Wassenaar' Groen Geel op 0-0. In een zeer gelijkopgaande partij wisten de beide teams zich maar weinig kansen te scheppen, wat voor namelijk voortkwam uit het feit dat beiden met versterkte de fensie en middenveld opereer den. Na rust was Groen Geel wel meer in de aanval, maar de goede Leiderdorpse mandek king gaf weinig kansen weg. Ook de strafcorners brachten weinig gevaar in de twee cir kels. Gezien het spelbeeld was de 0-0 hier de enige juiste uit- LEIDEN Het persoonlijk kampioenschap van de LSB is voorlopig in het voordeel van Leon Konings en Rinie Kuyf beslist. Deze twee favo rieten hebben na drie ronden de leiding genomen met een maximale score. Zij worden gevolgd door een grote groep spelers met twee punten. Leon Konings heeft in de twee de en derde ronde niet over geluk te klagen gehad. Tegen Van Loon en Joop Piket kwam hij slecht uit de opening. Van Van Loon kreeg hij echter een stuk cadeau in de tijdnood en Joop Piket verloor door tijdso verschrijding. Rinie Kuyf had in de twee ronde problemen met Wim Heemskerk. In de derde ronde versloeg hij Roel op overtuigende wijze, to Leidse kampioenschap overigens al weer een p' opgeleverd. Van Halderen io tegen Van der Born do#ti vlag. De vlag viel echter conden te vroeg. Van H kreeg deze tijd door v leider bijgeteld, waarteg der Born protest aante Een protest, dat verm zal worden toegewezen, door Van Halderen d zal worden uitgeschak de titel. LEIDSE COURANT MAANDAG 21 APRIL 1980 PAG (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN Voor promotiek- lasser Pernix is de toekomst er na het afgelopen weekein de weer somberder uit komen te zien. De Leidse Hout-bewo ners raakten twee punten kwijt aan VES, waardoor, twee duels voor de afloop van de competitie, het contact met de staart van de midden moot verbroken is. Fides Pac ta heeft na winst in de sub topper tegen PSV (103) en de nederlaag van koploper Achilles weer een minieme ti- telkans. De Danaïden stelde zich ten koste van Sportlust - degradatie - definitief veilig: 4—6. Tweedeklasser Fiks ver loor kansloos bij Animo (13 1) en degradeerde, terwijl voor Fluks na de 87 neder laag bij Oranje Nassau de da gen in de derde klasse wel lij ken geteld. Nog voor het ingaan van de beslissende competitieronden heeft Pernix zich in ernstige problemen gewerkt. Van de vijf ploegen die nog voor degrada tie in aanmerking komen heeft de ploeg van coach Flip van der Kooy zonder meer de min ste papieren. Het duel tegen VES was symptomatisch voor de tekortkomingen van Pernix. In de eerste helft werd onvol doende inzet getoond en was de aanvoer door het midden vak erg slordig geregeld. Hal verwege de eerste helft fiep VES snel weg van 10 naar 40 voordat Kees Hortensius tegen kon scoren. Na rust (4 1) speelde Pernix beduidend sterker. Doordat de vijfde Haagse treffer erg snel volgde op de 42 van Kees Borkaar leek het duel beslist. Peter Kui pers en Alice Tieleman ver kleinden de achterstand nog tot 54, maar in de resteren de zeven minuten bleef de ge lijkmaker uit. Dit ondanks vol komen mislukkend spelbevrie- zen van VES. Na de snelle opening (20) van Fides Pacta in het duel met PSV volgde een lange stil te. Terwijl Fides Pacta toch met de wind in de rug speelde en reeksen kansen voorge schoteld kreeg. Daan Carree luidde in de achtentwintigste minuut echter een korte maar zeer produktieve periode in. Na 30 werd het binnen vier; minuten 71 door doelpunten van Daan Carree, Nico Pikaar, Robin Sommeling en Dik On derwater. Het duel was daar mee in feite wel beslist. Zeker toen Daan Carree na drie mi nuten in de tweede helft voor 81 zorgde. Het spelpeil daal de hierna sterk, vooral doordat PSV geen voordeel kon halen uit het windvoordeel. Het werd 103 waarbij Diet Rijsbergen, Dik Onderwater, Robin Som meling en Ronald van de Velde voor de overige treffers zorg den. Doordat De Danaïden weder om incompleet aan de start moest verschijnen bestonden er nogal wat twijfels over de goede afloop. Tenslotte was het de laatste kans voor tegen stander Sportlust om zich aan degradatie te onttrekken. Hans van der Leek maakte al na vijf minuten aan de onzekerheid een eind door tweemaal te scoren. Deze voorsprong bleek al afdoènde al was er bij 12, 23 en 34 wel enig gevaar voor de gelijkmaker. Na rust (2—3) waren het invallers Jo Korenhof en Pieter Koorneef die De Danaïden naar de vei ligheid schoten. Via 36 werd het 46. Jo Korenhof en Bea Schrama scoorden. Het bleef voor Ons Eiland bij de ene treffer die Patrick Verra al na zeven minuten scoorde. Maar omdat Meervogels ook weinig trefzeker was, zelfs van de stip, bleven de gevolgen uit. Tot halverwege de tweede helft liep Ons Eiland tevergeefs storm. De tweede treffer viel echter aan de andere kant: 11. En daar bleef het ook in de resterende twintig minuten bij. Voor Ons Eiland was dit ene punt het laatst benodigde voor handhaving. Het overwicht dat TOP had in het duel met OSCR duurde slechts een helft. Waarin de Sassenheimers met goed korf bal via 20 en 52 een 64 voorsprong namen. Na de her vatting moest het echter eerst gelijk worden eer TOP weer aan scoren toe kwam. Maar toen was er van een overwicht geen sprake en moest TOP zich enigszins forceren om via 76 een 87 overwinning binnen te halen. Jan Willem Simmelink (2), Anna van der Zaag (2), Hans Oudshoorn (2), Jacquelien Westerbeek en Pe ter Ciggaar scoorden. Het afmaken van de vele kan sen was het grote gebrek van De Algemene bij Merwic. Na dat de ploeg van Ruud Niesing de eerste helft waarin men te gen de wind in speelde, met 11 was doorgekomen, zou De Algemene van haar tegen stander weg moeten lopen. Weliswaar kwam de Leidse ploeg tot tweemaal toe op voorsprong maar het bleef bij één doelpunt. Een eindsprint van Merwic kon niet worden beantwoord omdat er naast reeksen kansen ook een straf- worp onbenut werd gelaten. Jannie van Iterson en Wim- en Ruud van Vliet verzorgden het Leidse aandeel in de 53 eindscore. Bij het openingsdoelpunt van Robert van der Kraan bleef het voor Fiks. Tegenstander Ani mo wist de weg naar de korf echter uitstekend te vinden. Maar liefst dertien maal scoor den de Zeeuwen, daarmee Fiks met een 131 nederlaag terug naar Oegstgeest sturend. Deze nederlaag had tot gevolg dat Fiks na vier seizoenen de tweede klasse door degradatie zal moeten verlaten. Degradatie hangt ook derdek Ons Eiland-speler Jan van Kalkeren vangt af in het duel met Meervogels. Door het 1—1 ge lijkspel dat Ons Eiland zou behalen stelde de ploeg zich definitief veilig. lasser Fluks boven het hoofd. Doordat de Noordwijkers ver loren van Oranje Nassau terwijl concurrent Nieuwerkerk een overwinning boekte bedraagt het relatieve verschil vijf pun ten met nog drie duels te gaan. Ook tegen Oranje Nassau was het verschil miniem: 87. De gehele wedstrijd bleven de ploegen dicht bij elkaar. Na een 54 ruststand had Fluks zelfs bij 67 even een voor sprong. Doelpunten waren van Corrie van Hoek, Arijanne van der Berg, Tineke Verloop, Cor rie Schelvis, Ernst Jan Pas- schier. Rob Schelvis en Kees Imthorn. Hoewel ook hij vond dat het niet helemaal verdiend was toonde KNS-coach Gé Eeg- denman zich uiterst tevreden met het 5—5 gelijke spel. Te genstander Harga was dan wel de betere ploeg, maar KNS toonde karakter. Na een 12 ruststand namen de Schie dammers in de tweede helft een zeker ogende 25 voor sprong. Hennie Slegtenhorst en Peter Zitman (2) redden echter een punt, nadat al eer der Fred van Dijke en Sandra Steenbergen de korf hadden doorboord. Gennip, Patrick Swier en Sjoerd Meyer duidelijk dat ze de beteren waren. Na een uur was het reeds pauze met een 5-0 stand die voldoende was voor rentree in het pingpong- walhalla. Na de pauze kon van Spanje de eer redden tegen de benjamin van Scylla, de vijf tienjarige Sjoerd Meyer; 9-1 dus en promotie een feit. De dames hadden in tegen stelling tot de heren een punt achterstand, doch wel het psy chologische voordeel van het herfstkampioensschap op zak plus de herinnering aan de laatste wedstrijd toen ook Tempo Team verslagen werd. Dat het echter niet weer zo simpel zou zijn voorspelde de opstelling van Tempo Team reeds, dat nu met Ellen Klatt, Ine Willems en Marian van Vliet op volle oorlogssterkte achter de tafel verscheen. Vooral het begin verliep niet geheel soepel, omdat Ellen Klatt zowel van Sophia Vaal- burg als van Stephien van Gennip won en ook Marian van Vliet Vaalburg klopte. Van Scylla zijde stonden hier twee zeges van Sandra de Kruiff te genover plus het dubbel waar in de Kruiff ook al een belang rijk aandeel leverde. DoGh bij deze 3-3 stand vond er een tussensprint plaats en kwam de titel binnen bereik. Met een punt voor op Tempo Team moest gisteren Amsterdam '78 nog opgerold worden. Ook hier liep het aanvankelijk niet zo gemakkelijk, omdat het dubbel naar de Amsterdamse dames ging en op dat moment Judy Williams nog twee partijen moest spelen evenals Vaal burg. Het keerpunt was echter direkt na het dubbel toen Stephien van Gennip in een zeer knappe partij Williams af troefde met de tijdregel in de derde game door bij een 10-18 achterstand tienmaal op rij te scoren en de partij met 21-19 uitmaakte. Pas bij 6-2 was het van Gennip weer die dolblij zich verstapte tegen Vogels. Vaalburg verloor alleen van Wiliams en Sandra de Kruiff scoorde haar tweede hattrick binnen vierentwintig uur. In de promotie ereklasse had ook Docos nog een kans op promotie kunnen houden door als tweede te eindigen en zo recht te verkrijgen op een pro motie/degradatie wedstrijd met nummer vijf uit de ereklas se. Wel zou het JCV achter zich moeten laten en dat mis lukte nu. Ed Fallaux, die het traditioneel moeilijk heeft te gen dit team van contraspe lers, kwam niet aan de bak, terwijl Laddy Prorok alleen te gen van der Sande het zoet der overwinning smaakte. Ed van der Berg kon met zijn hat trick de schade slechts beper ken tot 4-6, maar dat was niet voldoende voor een tweede plaats. Meer en vervelend ver plicht nummer dan een serieu ze wedstrijd was gisteren het duel tegen NMB/VDO dat het zich veroorloofde met twee in vallers aan te treden en derhal ve met 9-1 Invaller Sjaal ED Fallaux die zich blesse liet de enige steek. Met Ronald Rijsdorp m de gelederen is Avanf weer een geduchte teqenst der in de ereklasse. Vri)$« won hij tegen Salto Llngei zijn partijen. Daarmee toi [(JV hij tegelijk ook weer eens lijk precies de huidige z\ van het Nederlandse tafi nis aan (behalve dan natt I Vriesekoop) daar de interi nals Jaap en Ron van S kansloos werden gelaten een Rijsdorp die net wee maand in training is. Ja was het voor Avanti dat 81 ne Vriesekoop nu te ziel er om te spelen. Want omd er valler Robert de Groot M danks goed spel niet tot kwam, werd het slechts i vredigend 4-6. Naast dorp's hattrick versloeg van Strien namelijk R101 Jens. Avanti houdt no m kans op behoud omdat Midstars deze week geen ten vergaarde. Met 7-3 i voordeel voor de Hazer! denaren In het naar volg week verschoven duel zoij^ houd een feit zijn. De dames van Avanti dit weekeinde drie puntei aan het totaal. Zonder Br DE Kooter overigens bleven J d' da Noordam, Monique K te en Liesbeth Smits Hoon 11 met 6-4 de baas en deeló ms trio gezusterlijk de punteiffl1 St. Aloysius. Van onze waterpolomedewerk- ster LEIDEN Katwijk heeft het tegen DWR niet kunnen red den. In de laatste minuut liep DWR uit tot 35. In de derde klasse hebben zowel DKD als Vivax gewonnen. DKD ver sloeg GZC met 10—6 en Vi vax stuurde Poseidon met een 73 nederlaag naar huis. Katwijk—DWR Het venijn zat in deze wedstrijd in de staart. De ruim 100 toe schouwers zagen twee aan el kaar gewaagde ploegen. DWR was echter fysiek iets sterker en juist dat gaf in de slotfase de doorslag. In de laatste pe riode passeerden de Waterrat ten nog tweemaal doelman Henk Vooys. De eerste keer was dat met een man meer. De tweede maal was typerend voor de krachtsverhouding. Een zwaar op de man spelend DWR pakte de bal af. Door niet terug te zwemmen gaven de Katwijkers DWR de gele genheid 35 te scoren. Set standen: 10, 11, 23, 35. Doelpuntenmakers Hans Parlevliet, Hans van Duyven- voorde en Paul van de Putten. DKD—GZC Een op revanche belust DKD heeft zaterdag laten zien de grote nederlaag tegen WIK te- boven te zijn. Door de gevaar- Zowel de dames als de heren van Scylla begroetten dit weekeinde een kampioen schap. Zittend op de tafel (v.l.n.r.): Sjoerd Meyer, coach Theo Bakker, Wibo en Step hien van Gennip. Op de voor grond: Patrick Swier, Sophia Vaalburg en Sandra de Kruiff. lijke Bertels aan banden jiele gen hoefde doelman Kei D< de Plas pas laat in de tipw periode te capituleren. l4tei 3 in de derde periode liet vi Leiderdorpers de teugefcnt< vieren. Vandaar dat uiteiik rr met de 106 eindstajet marge tot vier doelpuntel» r geslonken. Setstanden fc d 6—2, 9—3, 10—6. Topï was Roland Dreef mejfe doelpunten. SE t Vivax—Poseidon [9). Vivax zonder doelmanpg de Mooy stelde paiop orde op zaken. Nadat fte don in de laatste periA r rugkrabbelde naar 4tt H Vivax het genoeg. Op braak spelend liep ViSs geheel volgens de kradmar houding uit naar |5 Coach Frits Welling rigens Jan-Hendrik sen. Door een gebroken ik denvoetsbeentje sure die men eerder voetbalveld verwacht hij het water verlaten, den: 1—0, 2—1, 4—2, Topscorers waren Hans vliet en Henk de twee doelpunten. De heren hadden lang niet zo'n zwaar karwei te klaren 'als de dames, maar toch verassend ruim werd Shot Wageningen met de jongste van Spanje telg, Henk, ingemaakt. Zeer geconcentreerd en in een re- kordtempo maakten Wibo van LEIDEN Het afgelopen slot- weekeinde van de nederland- se tafeltenniskompetitie maakte voor Scylla het sei zoen uitermate geslaagd. De matige prestaties van de teams 2 (niet gepromoveerd), 3, 5 en 6 (allen gedegradeerd) werden in een klap vergeten door het landskampioens schap van de dames en de promotie van de heren naar de ereklasse. Bij Avanti, waar Bettine Vriesekoop nu echt ziek geworden is, was er mo gelijkheden in het duel tegen Salto Lingerie, doch was het net niet voldoende om punten te halen. De wedstrijd tegen Midstars, die naar volgende week is verschoven, moet nu gewonnen worden en wel met 7-3 om volgend jaar tegen Scylla te kunnen spelen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18