Huizen in Hoofdstraat plotseling gesloopt Voorjaarsweer lokt200lopers naar Zoeterwoudse poldercross LCKY praatte in Oegstgeest na over 60 jaar kamperen 'In het gareel' doet Lisse aan Koffie of een bloemenslinger Politie betrapt twee jongeren op wapenbezit Motorrijdster gewond Rode wip geopend LEIDERDORPSE MONUMENTENCOMMISSIE WOEDEND Nou daar zit je dan, op je laatste vakan tiedag in de Sassenheimse Hoofdstraat. Op een strategisch punt waar vele dui zenden toeristen op de terugweg van de Keukenhof passeren. De geachte toerist mag kiezen tussen een vers kopje koffie of een narcissenslinger van een van de kinderen die in het voorjaar gewapend met slingers en bloemen rond de uitvals wegen van de Bloembollenstreek te vin den zijn. Eigenlijk mag het niet eens, want langs diezelfde uitvalswegen doet ook de reguliere handel zaken, en dan mèt een vergunning. De slinger wordt doorgaans geregen van 'gekopte' narcis sen die bij kwekers in de afvalbak te vin den zijn. De prijs wordt bepaald op basis van het land van herkomst van de toerist. Aan een Nederlander verkoop je zo'n ding voor 5 gulden. Een Duitser of Ameri kaan zal in de regel het dubbele of drie dubbele betalen. ZOETERWOUDE Niet al leen vanwege het prachtige weer, maar vooral ook door de grote concurrentie van een recordaantal deelne mers, kostte het Peter Berg heel wat zweetdruppeltjes voor hij gisteren als eerste over de finish kwam bij de 12-kilometerpoldercross voor heren. In een tijd van 47 minuten en één seconde bleef hij verras send sterk D. Kruit uit Leiden (48.40) en H. Turk uit Den Haag (48.50) vóór. Ook op de 8 kilometerafstand voor de he ren was de strijd door het wei land erg spannend en ook hier toonden de autochtonen zich het sterkst. Wim Berg bleef Henk en Jan Versteegen uit stekend voor in een tijd van ruim 30 minuten. Op dezelfde afstand moesten de dames KPJ-leden, Magdalène van Rijn en Nel Mooijman, Eiiy pe|eton van de Zoeterwoudse poldercross aan de Zuidbuurtseweg. van Tol uit Alphen a.d. Kijn r op de tweede plaats tussen zich dulden. Op de 4 kilometer ze- werd Jeanette v.d. Salm en pakte de overwinning bij de en Sjaak de Boer werden res- niseerde jwiaercross nair gevierde Anjo van Kreunin- derde Coby Heemskerk uit junioren, die een afstand van 4 pectievelijk tweede en derde. ïuo junioren en xuu semoq gen (Leidschendam), tweede Stompwijk. Michel Versteegen *m. liepen. Peter Niek Plooij Aan deze door de KPJgeorga- deel. LISSE De Rijnsburgse vereniging voor aangespan nen paarden 'In het gareel' houdt zondag 4 mei een tocht met rijtuigen door de Bollenstreek. De met paar den aangespannen authentieke rijtuigen zijn 'bemand' met families die in klederdracht gestoken zullen zijn. 's middags om drie uur doet het gezelschap de Lissese Grachtweg aan op uitnodiging van de plaatselijke WV. 'In het Gareel' uit Rijnsburg organiseert deze tocht in het kader van de landelijke rijtuigendag en van haar vijfjarig bestaan. Verwacht wordt dat ruim 70 rijtuigen zullen deel nemen aan de tocht. In Lisse krijgt het gezelschap een bloemetje aangeboden door de VVV. Dan zal de stoet even eens enige 'passen op de plaats maken' om zich te laten be wonderen. Burgemeesterspost in Voorschoten trekt 18 sollicitanten VOORSCHOTEN Tot dos- ver hebben achttien perso nen gesolliciteerd naar de vacante burgemeesterspost in Voorschoten. Twee van de sollicitanten zijn vrouwen. De sollictanten hebben een sterk varierende politieke ach tergrond. Zes personen hebben het CDA als politieke achter grond opgevoerd, vijf de VVD, drie D'66 en drie PvdA. Een persoon heeft laten weten feen enkele politieke voor- eur te hebben. HAZERSWOUDE Dc politie van Hazerswoude heeft de nacht van zaterdag op zondag twee jongeren, 21 en jaar oud, aangehouden omdat zij in het bezit waren v vuurwapens. De auto van de twee jongens werd door een surveillancewag aangehouden voor controle. Bij het onderzoek bleek de één alarmpistool bij zich te hebben terwijl de ander in het bezit van een revolver. De beide jongens zijn na verhoor op het reau heengezonden. SASSENHEIM Als gevolg van een verkeerde inv noeuvre kwam een motorrijder gistermiddag in botsing i een personenauto. De duopassagiere raakte bij het ongeil ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis vervoerd den. op de provi bestuurt veronderstelling dat hij c baansweg op reed en koos direct nadat hij was ingevoegd de li ker baan. Daar raakte hij de tegemoetkomende auto. Het ongeval ontstond gistermiddag om 16.00 uur op c ciale weg ter hoogte van de afslag Lisse. De 27-jarige 1 van de motor verkeerde in de veronderstelling dat hij Oegstgeest Duizenden Lei- denaars en jeugdigen uit de randgemeenten hebben de af gelopen 60 jaar, ieder op hnn eigen wijze, kennis gemaakt met de kampeeraktiviteiten van de Leidse Christelijke Kampeervereniging beter be kend als L.C.K.V. Een verenging die 60 Jaar Jong" is en bruist van en thousiasme. Dat bleek zater dagmiddag wel toen het be stuur recipiëerde in het Her vormd Zendingscentrum te Oegstgeest Het was er enorm druk on danks een waarschuwend bordje aan de ingang dat de kinderen, die er intern verblij ven, rode hond hebben. Er waren zelfs nog werkers van het eerste uur aanwezig en een van de initiatiefnemers om streeks de twintiger jaren, de heer Segaar, hield een speech waarin hij te toestand van vroeger: „Wij waren toen ei- geregeld in de bocht tijdens het begin" vergeleken met thans: „het kin niet beter!" De LCKV telt zo'n 400 leiders en leidsters en dat vond de heer Segaar toch wel iets ge weldigs. Tijdens alle drukte mocht de voorzitter, de heer G. Knotter in het bijzonder welkom heten de heer en me vrouw Piet en Mies de Goeijer die ruim 19 jaar de kampeer vereniging hebben bijgestaan en zelfs een gedeelte van hun woning aan de Jan van Goy- enkade voor het secretariaat beschikbaar stelden. Beiden werden benoemd tot erelid en de heer Knotter bezegelde dit door met een enorme houten kamphamer wat tikjes uit te delen hetgeen gebeurde onder het uitbrengen van de kamp yell. Nadat beiden tot ere-lid waren „geslagen" ontving de heer de Goeijer een „minia tuur" van de kamphamer en zijn echtgenote een fraai bloemstukje. Het nieuwbak ken erelid bedankte voor de eer hem te beurt gevallen en keek nog even terug op de tijd dat hij daadwerkelijk „op kamp" ging: „Toen ik als 49- jarige wat zat te doezelen naast mijn tent en ik hoorde roepen: „niet met water gooien anders wordt die ouwe niet goed", dacht ik „inpakken en mo venDat heeft spreker toen gedaan en zo verjongde het be stuur zich immer weer. De re- ceptiegangers konden intussen in de wandelgangen genieten van een tentoonstelling van kampfoto's vanaf het jaar 1920: bescheiden begonnen met va kanties in Noordwijkerhout en thans al een land als Oosten rijk op het programma Harde werkers in den beginne als De Geus, Segaar, Gysman, Den Older, De Raadt, Meijen en ontelbare anderen. Na de oorlog kampen in Otterlo met meniTs bestaande uit „flopbo nen", „blaarvoetaardappelen", „Manuspruimen", „Sabbelge- hakt" en alles wat er meer te bedenken viel. Middels dia en film kon men het nog eens be leven. Het LCKV-bestuur haalt herinneringen op it al HAZERSWOUDE Het i zaterdag een beetje feest ia Hazerswoudse wijk Rhyi burch. Want de poorten speeltuin „De Rode Wip" i den voor het jeugdige pub! geopend. In voorgaande j aan het begin van het sei een vrijwel onopvallend beuren, maar dese maal t< meer in de kijker vallend. Immers, een maand of wat leden was er serieus spriet van dat de speeltuin zou m< ten worden gesloten bij gebrl aan man/bestuurskracht, ver is het gelukkig niet gek» men... Dus trokken jongens meisjes, al dan niet verkle< y in optocht door een part vi de wijk Rhynenburch en n men velen de gelegenheid baat om een tripje te mak TRI met een treintje dat via Jaj straten reed. In de speelt! ten zelf werden de kinderen >lij velerlei wijzen beziggehoudi chti turs Auto tegen booi twee gewonden WASSENAAR Twee Ji ,t^ gemannen moesten in 1 enei ziekenhuis worden opgetr men toen hun sportauto n terdagavond door een hoge snelheid uit de txxtoieh vloog. Het ongeval gebeurtoner op de Groot Rasebrock weg in Wassenaar. MAANDAG 14 APRIL 1980 PAGIN ||M Propvolle fancy-fair „Veense" ver enigingen ROELOFARENDSVEEN garage van het autobedrijf der Voet aan de Korte Goo Roelofarendsveen stond afgelopen weekend bol van tlviteiten. Er werd voor de zamenlijke "Veense" ver gingen een fancy-fair gel den, die zaterdagmiddag m kaal opengesteld werd het Roelofarendsveense ziekkorps „Liefde voor Hari nie". Men had de manifest grootser opgezet dan vo jaren het geval was. Dat was speciaal aan de kindi gedacht, waarvoor men tal attrakties had bedacht. De nonkels gaven doorlopt poppenkastvoorstellingen, wijl er tevens voor de kind een kleurwedstrijd was ui schreven. Voor de wat ouderen wa een rad van avontuur waar aantrekkelijke prijzen ware winnen. De avond werd gi ren afgesloten met een g verloting waarvan wethoi Van Duikeren de trekking richtte. REGIO LEIDSE COURANT LEIDERDORP De wonin gen Hoofdstraat 134/136 zijn afgelopen vrijdag in op dracht van de directeur van gemeentebedrijven gesloopt Het besluit tot sloop is on verwacht genomen door bur gemeester M. A. van der Have nog voordat de com missie voor Ruimtelijke Or dening en Openbare werken zich over de toekomst van deze tot het gemeentelijke woningbezit behorende pan den heeft kunnen uitspre ken. In de voor hedenavond vast gestelde commissievergadering zou over de bestemming van de in verval geraakte wonin gen worden gesproken. Burge meester Van der Have heeft gemeend van zijn bevoegdhe den gebruik te moeten maken omdat er volgens hem een le vensgevaarlijke situatie was ontstaan voor de jeugd die de panden als speelobject in bezit had genomen. De dichtge- plankte ramen waren openge- beukt en de constructie bleek zodanig verzwakt, dat er di rect instortingsgevaar bestond. Monument De sloop heeft intussen de woede opgewekt van de leden van de monumentencommis sie. Nog onlangs adviseerde deze commissie het college van B en W de panden met restau ratieplicht te verkopen. Een tweede gegadigde had zich hiervoor aangemeld. Commis sielid A. H. J. Martin vindt het merkwaardig dat panden die door de gemeente voor plaat sing op de monumentenlijst zijn voorgedragen zo maar de slopershamer ten offer kun nen vallen. „Wat komt er van het beschermde dorpsgezicht terecht wanneer men zo met zijn monumenten omgaat", zo vraagt het commissielid zich bezorgd af. De gebeurtenis is voor de commissie aanleiding geweest de verantwoordelijke wethouder voor ruimtelijke ordening A. H. Meerburg die tevens voorzitter van de mo numentencommissie is ter ver antwoording te roepen. In een brief die zij op zondag aan hem hebben overhandigd heb ben zij om een spoedvergade ring van de monumentencom missie gevraagd waarin zij tekst en uitleg verlangen. In dien er geen bevredigend ant woord komt overwegen zij om op te stappen. Het is overigens niet de eerste keer dat zij een dergelijk dreigement uiten. De commissie heeft al eerder van haar ongenoegen blijk gegeven over de manier waarop het college met de adviezen van de commissie omspringt.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4