Bernardus in augustus naar nieuw complex Van Rooyen openttegen Haags kampioen elangstelling voor dames- asketbal is nog teeds hoogst teleurstellend Elfde Braassemloop SAMENWERKING MET FASSON WORDT VERBROKEN promotie-competitie maandag van start James parker kunnen sprong ^:\iaar eredivisie afdwingen Avanti verkoopt planten PORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 APRIL 1980 PAGINA 11 AZERSWOUDE Het ziet er naar uit dat de lortvereniging Bernardus de nieuwe accom- odatie in de Hazerswoudse wijk Zonneveld zaterdag 16 augustus in gebruik zal kunnen •men. Na de officiële opening van het club lis en de twee terreinen zal het zondagse andaard(voetbal)team een vriendschappelij- t wedstrijd spelen tegen een gerenommeerde genstander. De onderhandelingen omtrent de jinst van de ploeg verkeren in het stadium O afronding. oordat de opening van het clubhuis een feit is, oeten de leden van Bernardus overigens in me nig vrij uurtje nog de handen uit de mouwen ste ken. Nu het aannemingsbedrijf (EGBO bv) de bouw van het casco heeft voltooid, wordt het werk verder geklaard onder supervisie van bestuurslid Bram Jansen en van Piet Vink. Daarnaast worden door het actiecomité „Bernardus bouwt" diverse acties voorbereid ter verkrijging van gelden voor de financiering van de nieuwbouw. Binnen afzien bare tijd zullen vijftienduizend loten van een gul den stuk op de markt worden gebracht; de hoofd prijs is een weekeinde Londen of Parijs naar keu ze. De trekking van de prijswinnende loten is op zaterdag 14 juni. Dit is tevens de laatste dag van de fancy fair die op 13 en 14 juni plaatsvindt in het Anker. Het officieuze afscheid van de oude vertrouwde, maar zeer slechte terreinen in de Groenendijk „vieren" bestuur en leden van Bernardus op vrij dag 16 en zaterdag 17 mei in Pleyn '68. De cabaret groep van de voetbalclub, The Freekickers, ver zorgt dan een nostalgisch getint optreden. De baten hiervan zijn voor de nieuwbouw. Tijdens het weekeinde van 7 en 8 juni worden op de „oude velden" de laatste voetbalwedstrijden gespeeld. Verbroken Aan het einde van dit seizoen komt overigens een eind aan de samenwerking tussen Bernar dus en SV Fasson. Dit betekent dat per 1 juni drie Fasson-teams die onder de naam „Bernar dus" in de zaterdag-competitie van de Afdeling Leiden uitkwamen, ophouden te bestaan. De verenigingen hebben dan zes jaar samenge werkt. De leden van de SV Fasson hebben inmiddels hun goedkeuring gehecht aan de opheffing van hun vereniging met ingang van 1 juni a.s. Het ligt in de bedoeling dat de Fasson-voetballers lid worden van Bernardus of overschrijving aanvragen naar een andere vereniging. Overigens: toen beide verenigingen destijds beslo ten tot een nauwe samenwerking werd de af spraak gemaakt dat een uit elkaar gaan zou plaats vinden zodra Bernardus eën nieuw complex in ge bruik zou nemen, iets wat dus omstreeks 16 augus tus van dit jaar zal gebeuren. Intussen heeft het bestuur van Bernardus het besluit genomen het za terdagvoetbal in de toekomst te beperken tot twee seniorenelftallen die in de laagste klassen zullen gaan uitkomen. Mattie Kantebeen (in pijnlijke archiefpose): Zaal Zaalvoetbal is een leuke sport. Of je het het team van Leids zaal voetbal kampioen Van Rooyen nu vraagt, of een willekeurig recreatief ploegje; allen zullen het beamen. „Een leuke sport, lekker ont spannend, prettig om te doen." Nu zijn er natuurlijk ook mensen die het niet zo leuk (meer) vinden. De jongens van Koosjardin bijvoorbeeld (op 1 punt een titel missen is nooit leuk), of de spelers van Roo- denburg - degradatie is ook voor een wat ou der team geen pretje. Zaal (2) Ook Gerard Désar heeft zo z'n problemen ge kend met deze tak van indoor-sport. Désar zelf mag dan op zich niet veel tegen het spelletje hebben - waarschijnlijk wordt zaalvoetbal ko mend seizoen „vrijgegeven" voor de UVS-se- lectie, problemen waren er in het bijna afgelo pen voetbaljaar wel degelijk. Theo van Segge- len, Piet Mieremet en Wil Henskens zaalvoet balden tegen alle afspraken in en maakten het de trainer van UVS er niet gemakkelijker op. Met name het feit dat Van Seggelen na die af faire niet meer is teruggekeerd in het keur korps van UVS zal de Leidse oefenmeester de nodige hoofdbrekens hebben gekost. Zaal (3) Eigenlijk was er afgelopen maandag dan ook alleen sprake van gerechtigheid. Hoe triest het allemaal ook was voor Aalsmeer. Want het is natuurlijk niet leuk dat een spelbepalende figuur als Ruud Stroet uitge rekend bij een partijtje zaalvoetbal z'n been breekt. En het is vanzelfsprekend ook niet prettig voor een bestuur van een hoofdklas ser om een nog belangrijker speler als Dick Fiene disciplinair te moeten schorsen na een Paas-zaalvoetbal-avontuur... rentree. Zaal (4) Het gaat op dit moment te ver om eventuele prolongatie van het hoofdklasserschap van UVS na die zo belangrijke zege op Aalsmeer uitsluitend te schuiven op de zaalvoetbalperike len van die Bollen-ploeg, daarvoor dienen de Leidenaars in de resterende vier wedstrijden nog teveel punten te-behalen. Maar het feit dat juist dat soort perikelen UVS mede kansrijk in die degradatierace hebben ge houden, blijft wel een bijzonder grillige speling van het lot... Rentree Zoals ook de rentree, afgelopen weekeinde, van (34-jarige) Mattie Kante been een op z'n minst opmerkelijk (UVS)zaak mocht wor den genoemd. Jaren lang kwam de midden velder slechts af en toe in aanmerking voor UVS 1. Een laatste wedstrijd volgde toen Kantebeen ASC voor één jaar als zijn club verkoos. Vijf seizoenen geleden deed Désar weer een beroep op de routine en rust van de naar het oude nest teruggekeerde Kantebeen. Toen al opmerkelijk, maar de noodgreep pakte zo goed uit dat Kantebeen ook in de daaropvol gende twee jaar zijn kunnen in UVS' eerste mocht blijven tonen. Het afscheid wat daai> na volgde was even logisch als definitief. Rentree (2) Tot in het net achter ons liggende Paasweek einde Kantebeen de door blessures geplaagde selectie opnieuw, en nu uiterst sterk kwam completeren. En wij ons nu al in allen gemoede afvragen .wanneer Mattie na dit seizoen zijn volgende echte rentree zal maken. Want het mag duide lijk zijn dat een derde „laatste wedstrijd" van Kantebeen door ons met de nodige scepsis zal worden bezien... Vanaf de goedgevulde tribunes worden de prestaties van de Parker-da- mes met aandacht gadegeslagen. Els Vijfvinkel (10) kijkt gespannen toe J°e Mardet van Gennip (11) de rebound voor een tegenstandster wég- Kaapt. Mogelijk komt men voortaan ook in groten getale kijken als het niet - zoals hier - om een 'voorwedstrijd van de heren' gaat. LEIDEN Na een jarenlange perio de van rustig ronddobberen in de eerste divisie is er bij de damesafde ling van Parker in het jongste sei zoen een nieuwe wind opgestoken. Met de komst van een aantal speel sters van buiten werd in feite een team geformeerd met als kern het 'oude' juniorenteam dat het kam pioenschap vao Nederland verover de. Met de nu aanwezige flinke dosis ervaring (een handvol speelsters heeft eredivisie gespeeld) en een berg enthousiasme bleek de nieuwe coach Rob de Vries de mogelijkhe den te vinden om van Parker-één een winnend team te maken. Een team dat zich vanavond bij winst op de enige concurrent, het Schiedamse Juventus, kampioen van de eerste divisie B mag noemen. En dat kam pioenschap betekent rechtstreeks promotie naar de eredivisie. Rob de Vries vindt dat die eventuele promotie bepaald niet uit de lucht komt vallen: „Met de hoeveelheid routine en klasse die er dit jaar in de ploeg is ge komen kijk ik er niet zo vreemd van op. Ook al zitten wij in de sterkste pou le met Juventus, Olympia en US (in de andere afdeling stoomt debutant Sea Devils direct door), ik heb dit van het begin af aan voor mogelijk gehouden. In dit team acht ik de capaciteiten aan wezig om in de eredivisie tot de goede middenmoters te gaan behoren." „Maar er moet natuurlijk eerst van Ju ventus worden gewonnen. Bij verlies kunnen we altijd nog een beslissings wedstrijd afdwingen door de lastige uit wedstrijd van US te winnen, maar in feite moeten wij kunnen zorgen dat het daar niet op aan komt. Dat de competi tie-wedstrijden tegen Juventus alle drie door Parker zijn gewonnen zegt toch wel iets. Juventus heeft forsere en lan gere speelsters en is aangewezen op een nogal ongecompliceerd spelletje met een ouderwetse zone. Bij ons zijn er veel meer wisselingen, van een full- court man-to-man tot combinatieverde digingen bijvoorbeeld. En ook aanval lend zijn wij beter in staat te variëren." „Overigens vind ik dat het publiek het dames-basketbal nog steeds moet leren waarderen. En men moet de dames van Parker dan niet vergelijken met de he ren. De uitspraak van de vrouwenarts Gerards geeft duidelijk aan wat ik be doel: 'De vrouw beoefent de sport als vrouw en heeft geen enkele zin om als vergelijkingsobject voor de man te functioneren.' Het damesbasketbal is uit de kinderschoenen gegroeid, het is fysieker geworden en het tempo ligt beduidend hoger. Het steekt ook tac tisch vernuftiger in elkaar en de inzet is toegenomen. Bij de landelijke topper Delta Lloyd - BOB (daar was trouwens wel een flink publiek) viel er van goed basketbal te genieten. En als je het spel van bijvoorbeeld Nijssen Trotters weet te waarderen, dan valt er ook bij ons een hoop te zien. Al is dat dan nooit en te nimmer mannenbasketbal." Aanvoerster Hanneke Vreeburg is het met haar coach volledig eens wat de belangstelling betreft: „Natuurlijk spe len wij wel eens een wedstrijd die het aanzien nauwelijks waard is, maar dat komt bij de heren ook voor. Dat wij zo weinig mensen op de tribunes krijgen ligt aan de instelling van het grote pu bliek. Men vergelijkt met de heren en dat kan niet." „Dat wij een aardig spelletje binnen de lijnen brengen komt overigens niet vanzelf. Door ons enthousiasme vinden wij liefst drie trainingen per week de moeite waard. Maar het is wel een uni cum voor de eerste divisie, enige eredi visie-ploegen trainen zelfs minder. Met dit team willen wij ook nog wel een paar jaar verder. De aanvulling vanuit de jeugd zal ook nog een tijdje op zich laten wachten. Ook al zijn wij hard be zig met het trainen van junioren, ka- detten en adspiranten. Voordat die ons af kunnen lossen zal nog even duren, we zijn nog niet zo lang echt serieus met een jeugdplan bezig." Rob de Vries, die graag zijn werk bij de Parker-dames blijft voortzetten in het komend seizoen, ziet de toekomst rede lijk rooskleurig in: „Er wordt op de scholen ook voor meisjes steeds meer aan balsporten gedaan. Dat werkt al een klein beetje door in de aanmeldin- fen die er voor basketbal komen." 'arker - Juventus, zaterdag 12 april, half negen, Vijf Meihal. LEJO BUCK besluit deze halve competitie in Delft. Op neu traal terrein (sporthal de Buitenhof in Delft) wordt dan gespeeld tegen de Goudse kampioen Zuid Flora. Dit duel is op 12 mei gepland. Grote onzekerheid bestaat er ook over de af loop van deze halve competitie, een verant woorde prognose is nauwelijks mogelijk. De ploegen kennen elkaar niet en tasten wat de sterkte van de tegenstander betreft volledig in het duister. „Ik schat onze Jansen op fifty- fifty", zo luidt de voorzichtige prognose van de heer Wiezer, coach van het Rotterdamse Nep- tunus. „Ik heb werkelijk geen flauw idee van de onderlinge krachtsverhoudingen". Niet zon der moeite is het niet gesponsorde Neptunus (onderdeel van veldvoetbalvereniging Neptu nus) dit seizoen kampioen geworden van de Rotterdamse afdeling. De ploeg was weliswaar favoriet voor de titel, maar liet juist tegen laag geklasseerde teams punten liggen. Bekende spelers in de ploeg van Neptunus zijn: Oloffson (Overmaas), Loek Smit (DRL), Eilander en Hans van der Linden van Neptunus. Een echte topscorer heeft Neptunus niet. Wieze: „Dat is onze grote kracht, alle spelers scoren erg ge makkelijk". Wim van Duivenbode .oprichter, bestuurslid en manusje van alles, zegt niet veel anders dan Wiezer over de kansen van 'zijn' Van Rooyen Kaas. Ook hij houdt het op een kans van fifty- fifty. Feit is wel (afgaande op de prestaties van ALKEMADE De IJsvereniging Alkemade houdt morgen voor de elfde keer de Braassemloop. Deze prestatieloop voert de deelnemers langs het Braassemermeer. Belangstellenden kunnen kiezen uit drie afstanden: 3, 7,5 en 12 kilometer. Vanaf tien uur kan men zich in de jachthaven Noor- derhem aan het Braassemermeer te Roelofarendsveen inschrij ven voor deze elfde Braassemloop. Starten is mogelijk tussen tien en één uur. Strandloop De Wassenaarse Slag vormt morgen het decor voor de twaalfde strandloop georganiseerd door de Atletiekvereni ging AV Holland. Deze strandloop, die om elf uur van start gaat, is tevens de laat ste van het seizoen 79/80. De inschrijfpost, geopend vanaf tien uur, is ook nu weer gevestigd op het parkeerterrein bij de Was senaarse Slag. Poldercross De poldercross die de Zoeterwoudse KPJ zondag organi seert is de tiende op rij. De deelnemers die deze toch zullen volbrengen staat dus een speciale herinnering te wachten. Voordat zo'n spreciale herinnering kan worden overhandigd dienen de junioren vier kilometer te overbruggen, terwijl de deelnemende dames dan hun vier of acht kilometer moeten heb ben gelopen. De heren kunnen kiezen uit een tocht van acht of twaalf kilometer. De start is om 13.00 uur nabij het Don Bosco aan de Zuidbuurtse weg en de tocht gaat voor het grootste ge deelte door het weiland. Inschrijven is tegen een kleine vergoe ding mogelijk vanaf 12.00 uur in het Don Bosco. IEIDEN Onzekerheid staat centraal bij Ie start van de promotiecompetitie die uit- luitsel moet geven welke ploeg volgend aar interregionaal zaalvoetbal mag spelen. )nzekerheid bijvoorbeeld, over de Haagse iloeg in die promotiecompetitie. De kandi aten Van Rooyen Kaas (Leiden), Neptu- ius (Rotterdam) en Zuid Flora (Gouda) ijn bekend, maar welk team de afdeling )en Haag gaat vertegenwoordigen is nog liet duidelijk. Kampioen DKS heeft niet o'n trek in interregionaal voetbal en dus ebben promotiewedstrijden voor DKS geen in. Sigro lijkt nu de meest waarschijnlijke andidaat. Een tot op dit moment onbeken- e factor dus, dat Haagse team. Maar ook de ekendheid van de dan wel bij naam beken- e ploegen valt wel mee. Want over de racht van Neptunus en Zuid Flora weet 'an Rooyens' bestuurslid Van Duivenbode ok niet echt veel. Inzekerheid dus aan de vooravond van de pro- lotie-competite. Maandag al speelt Van looyen Kaas zijn eerste wedstrijd. Plaats van andeling de THB-hal in Lisse en tegenstander le (onbekende) vertegenwoordiger van de af- UsXvng Den Haag. Op diezelfde dag vindt de ontmoeting Zuid Flora - Neptunus plaats. Twee wfien later (op 28 april) reist Van Rooyen naar Die Rotterdam waar het in de Energiehal tegen het móa Rotterdamse Neptunus aantreedt. Van Rooyen I wa Frans Sjardijn (rechts), een uiterst belangrijke spil van het Van Rooyen team. de drie 'Leidse' ploegen in de interregionale hoofdklasse) dat Van Rooyen, ook nog in de race voor de Leidse beker, een van de favorie ten (zo niet de grote favoriet) is voor die pro motieplaats. De ploeg kent in Wim van As een degelijke doelman, heeft nuttige verdedigende en stuwende krachten als André Pracht, Koos van Egmond, Bennie de Roo en Piet Gubler en beschikt over een aanvalstrio (John Jansen, Jan van der Reyden en Frans Sjardijn) dat in staat is met snel en gevarieerd aanvalsspel elke verdediging voor grote problemen te stellen. Een drietal waarvan twee spelers erg gemakke lijk scoren. Zo nam Sjardijn dit seizoen 24 com petitie-treffers voor zijn rekening en doelpuntte Van der Reyden 22 maal. Maandag, na de wedstrijd tegen de Haagse te genstander, zal er wat van de onzekerheid zijn verdwenen. En als Van Rooyen in vorm is dan staat de Hagenaars, afgaande op de uitspraak van Van Duivenbode („Als we draaien dan rol len we elke tegenstander op") wat te wachten. HAZERSWOUDE De Ha zerswoudse tafeltennisvere niging Avanti houdt op 17, 18 en 19 april een verkoop van planten. De vereniging die de laatste jaren zo aan de weg timmert houdt deze verkoping om de kas weer wat te kunnen aan vullen. Belangstellenden voor een aardige plant kunnen zich vervoegen in de loods van de firma Verweij aan de Voorweg nummer 153. Daar zullen met name de bestuursleden hun ui terste best doen bij het aan de man/vrouw brengen van allé mogelijke producten uit het sierteeltcentrum. Op donder dag 17 en vrijdag 18 april vindt de verkoop plaats tussen 17.00 en 21.00 uur. Op zaterdag 19 april worden de planten de gehele dag (van 09.00 tot 17.00 uur) ter verkoop aangeboden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11