mededelingen gemeentebestuur m leiden 14t|m18 april '80 Bram Madera grote afwezige bij Forescate Feyenoord C heeft weinig moeite met LFC: 4-2 Auto Heemskerk brood- en banketbakker Gemeente Zoeterwoude SPORT TENNISCOMPETITIE DIT WEEKEINDE VAN START LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1980 PAGINA ?PC (Van onze tennismedewerker) LEIDEN - Voor de ten nissers uit de regio Lei den gaat dit weekeinde de competitie weer van start. De meeste tennis parken zijn nog maar nauwelijks twee weken geopend, dus veel gele genheid om aan het gra vel te wennen is er niet geweest. Een troost is echter, dat de tegenpar tij met datzelfde pro bleem te kampen heeft. Door degradatie van Sassen- heim vorig seizoen is Foresca te het enige overgebleven Overgangsklasse A team. De grote verrassing in de teamsa menstelling van Forescate is de afwezigheid Van Bram Ma dera, jarenlang vaste keus voor het eerste. Bij navraag gaf Madera te kennen de com petitie vorig jaar niet gezellig gevonden te hebben. De com petitie leek hem bovendien geen noodzakelijke voorberei ding op de toernooienreeks, waaraan hij wel weer wil mee gaan doen. Voor Madera in de plaats is Herman van de Ca- pellen gekomen, die nu met zijn broer Arnold en natuur lijk Henny Koemans speelt. Jacqueline van Wijk en Berti- ne Koemans completeren het team. De keuze van Bertine Koemans doet vreemd aan, want clubkampioene Liselotte van de Bijl lijkt een meer voor de hand liggende keus. De laatste komt nu uit in het tweede team in de Overgangs klasse B. De eerste wedstrijd is tegen Zaandam en verder is Forescate ingedeeld met Peli kaan 2 en Overschie 1. In de Overgangsklasse B, waarin zes teams uitkomen, lijkt Noordwijk de beste kan sen te hebben om hoge ogen te gooien. Piet Veentjer is hier e- venals vorig jaar de captain, maar verder heeft hij ingrij- Sende wijzigingen aange- racht. Alfred Gelevert krijgt eindelijk zijn plaats in het eer ste team en kon dus naar zijn oude club terugkeren. Met Hanneke Rother en Astrid Veenman is de verjonging doorgevoerd. Dat heeft tot ge volg, dat de oude kern, te we ten Josien v.d. Koogh, Blom- Henny Koemans, een van de spelers van Forescate. Grote afwezige dit seizoen bij Forescate is Bram Made ra. mendaal, Pasma en Uittenbo- gaard, in het tweede team in de derde klasse moesten gaan spelen. Hen lijkt promotie ze ker niet te kunnen ontgaan. Noordwijk I speelt zondag thuis tegen Blerick. Unicum speelt met twee teams in de Overgangsklasse B. Beide teams lijken redelijk bezet. Het eerste met Pufkus, Van de Kwast, het echtpaar Meyer en Ineke Kallenberg. Het tweede met Marja Schothuis, Hop, Freek v.d. Capellen, Steensma en Iris Zwollo. Het eerste speelt thuis tegen Pelikaan 3, het tweede uit tegen Gooiland. Sassenheim speelt eveneens thuis en wel tegen de Metse laars 4. Het vertrek van Al fred Gelevert is gecompen seerd door de komst van Wou ter Kuyk van de OLTC. Ver der spelen Harry Verdegaal, Benjamin Ruijsenaars, Rose- marie Verdegaal en Carla de Waard, afkomstig uit Amster dam. Bij Roomburg is „good- old" Hans Keizer terug van weg geweest. Samen met Mi- lou Bron, Carina v. Wijk, Jos- sie v.d. Hoeve (van Leimonias) en Peters en Brooshooft, moet hij het zondag op eigen terrein opnemen tegen Thor RW 2. Het Leiderdorpse De Munnik, terug in de Overgangsklasse B, speelt met de dames Braak man en Gerrese en de heren Van de Feen, Wolterink en Theunissen. Zij moeten aan treden tegen GLTB uit Gro ningen. In de tweede klasse komen uit Hazerswoude, de Leidse Hout, dat vorig seizoen geen kans zag het kampioenschap met promotie te bekronen en de OLTC. Voor de Leidse Hout spelen Pauwels, Van Maren, Mirjam de Weger-Mulder en Ellen de Groot (van OLTC). HTC uit Hazerswoude heeft een heel nieuw team bestaan de uit Angela Wanders, mevr. Mariotte, Maarten Wolterink en Rob Lucas. In de derde klasse blijft vete raan Jan de Groot het Kat- wijkse Zee en Duin aanvoeren. De rest van het eerste team is verjongd met Marijke Guyt, Els Kales en Peter Bauw. De thuiswedstrijd tegen Wester hout lijkt morgen meteen al een goede graadmeter voor de kampioenskansen. Paul Theunissen ALKEMADELAAN 1 2371 EX ROELOFARENDSVEEN Rijksweg A'dam - R'dam 01713-2866-2073 Na 18.00 uur, telefoon 071-410202 OCCASION SPECIALIST Bovag-garantlebewljs verkoop-inkoop Ford Granada 1700 Combi77 Mazda 323 '77-78 Mazda818 coupé'78 Mini 1000 '78 Mitsubishi Lancer'78 Opel Ascona 16 S'75 Opel Kadett75 Opel Kadett 2x'76 Opel Kadett 3x'77 Opel Kadett'78 Opel KadettCity76-78 Peugeot 104'76-78 BMW 1502 gas .77 Dalsun 160J 77 Datsun Cherry 3x 77 Dalsun 100A Fll 3x 78 Datsun 120A Fll77-78 Datsun 120A Fll 4-drs. .77 Datsun 120Y '76-77 Datsun 120Y Combi '78 Datsun 160B 78 Datsun Violet 2x 78 Datsun Violet Coupé 78 Datsun 180B 77 Datsun 260C aut 77 Datsun Cherry 1200 L 79 Datsun Laurel 78 Austin Allegro 78 Citroen Dyane 6 77 Citroen 2 CV 6 77 Citroen G Special '78 Fiat 128 78 Fiat 133 78 FordFiêsta 1100 78 II6L 77 Renault 30TS76 Talbot 1005 GLS77 Talbot 1100 LX'75-77 Toyota Corolla 3077 Toyota Corolla 30 4-drs'78 Toyota Corolla Combi77 Triumph 2500 TC'75 Vauxhall Chevette 78 Plm. 15 auto's beneden 4.000.- Dagelijks geopend van 8 tot 17.30 uur. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND VAN 19.00 TOT 21.00 UUR Een groot gedeelte van onze occasions Is! dag en nacht te bezichtigen op onze buitenterreinen. DATSUNl Gevraagd: Sollicitaties kunt U richten aan: H. G. v.d. Hoeven Brood en Banket B.V. Vrouwenweg 53, 2322 LM Leiden. Tel. 01715-1392. Q LEIDEN Een regelrecht debacle leek zich te gaan voltrekken voor LFC. De hal ve finale van het Zilveren Molentournooi tegen Feyenoord C was pas dertien minu ten oud, toen doelman Peter van der Wal al voor de tweede maal de trieste gang naar het net moest maken. De Leidenaars, die ten koste van F.C. Amsterdam C de halve finale bereikt hadden, waren rijp om geslacht te worden. De Rotterdam mers toonden zich evenwel barmhartig en hielden het wat scoren betreft even voor gezien. Na rust slaagde LFC er zelfs nog in enige tegenstand te bieden aan het plichtmatige maar knappe spel van de Feyenoorders. Bles Zuma en John Ver schoor passeerden doelman Van Houten, maar de twee treffers die de Rotterdam mers daar tegenover stelden waren vol doende de finale op 30 april te bereiken. De jeugdige profs zullen dan de winnaar van het duel RCL-Lugdunum ontmoeten. In de openingsfase leken de gasten uit Rotter dam over de Zoetemelk-brigade heen te wal sen. Vrijwel iedere aanvalsopzet leverde een gevaarlijke situatie voor het doel van Peter van der Wal op. Na twaalf minuten viel dan ook al de eerste treffer te bewonderen. Rechtsachter Wim van Zinnen speelde zich vrij op rechts en bediende Richard Derks die Van der Wal kans loos liet. Nog geen minuut later stond het al 0-2 toen Van Goozen de bal na een uitworp van Peter van der Wal opving en Marcel van der Blom in staat stelde te scoren. De Rotterdam mers namen gas terug maar hielden het spel wel goed onder controle. Marcel van der Blom ROTTERDAMMERS IN FINALE ZILVEREN MOLENTOURNOOI kwam keer op keer los van z'n direkte bewaker Marcel Rietbergen en draaide de Leidse defen sie bij vlagen dol. Onnauwkeurigheden in de afwerking stonden een derde Feyenoordtreffer evenwel in de weg. Bles Zuma was de enige die een mogelijkheid kreeg LFC wat dichterbij te brengen. Hij profiteerde dankbaar van de ruimte die de Rotterdammers achterin lieten, maar alleen voor Van Houten trof hij de lat. Na de hervatting stond het spoedig 0-3, toen Peter van der Wal een ongevaarlijk uitziend af standschot van de in dit duel onzichtbare Paul van der Blom knullig door z'n handen liet glip pen. De strijd - die overigens nooit echt ont brandde - was gestreden, maar LFC besloot de stand een wat draaglijker aanzien te geven. Zuma rondde een uitstekende actie van de in de rust ingevallen Theo Gollé doeltreffend af. maar verdere mogelijkheden voor o.a. Zuma en Rietbergen bleven onbenut. De gebroeders Van der Blom droegen zorg voor de vierde Feye noordtreffer, toen Marcel op fraaie wijze een voorzet van Paul tot 4-1 promoveerde. De opge rukte John Verschoor bracht de achterstand nog terug tot 4-2, en bewerkstelligde daarmee een juiste uitslag. Het krachtsverschil was in deze confrontatie duidelijk te groot maar het verdienstelijke Leidse spel na rust vond in de twee treffers een terechte beloning. v.d. Blom 0-3, 66. Zuma 1-3, 80. P. 1 PAUL VAN DER BUL Hoorzitting over ontwerp-bestemmingsplan Zuidbuurt (1980) Het gemeentebestuur is momenteel bezig alle bestemmingsplannen van ouder datum te herzien. Binnenkort zijn aan de beurt de bestemmingsplannen Zuidbuurt-West en Zonnegaarde (en le herziening). Deze plannen worden opge nomen in een nieuw bestemmingsplan, te weten het bestemmingsplan Zuidbuurt (1980), dat de gehele buurtschap van die naam zal omvatten. Het nieuwe bestemmingsplan Zuidbuurt (1980) zal voornamelijk een consoliderend karakter hebben.'Het is niet de bedoeling, dat de buurtschap wordt uitgebreid. Om de bewoners van de Zuidbuurt in de gelegenheid te stellen omtrent het nieuwe bestemmingsplan de nodige inbreng te kunnen leveren, wordt op 17 april 1980 ten gemeentehuize een openbare hoor zitting gehouden. Aanvangstijd der hoorzitting 20.00 uur. J\utocenter ANWB GEKEURDE AUTO'S BOVAG GARANTIEBEWIJS Wij geven 6 maanden 100% garantie op arbeidsloon en onderdelen. Mudi 1300 de Luie Mazda818Sde Luxe Mazda 323 &-deure Mazda 323 3-deura Mazda 1300 4-daura BMW 316 BMW 316 gas 12.500.-1978 0.900.-1978 6.600.-1977 8.700.-1978 5.100.-1976 14.900.-1977 19.500.-1979 24.500.-1977 3.800.-1976 Commissie vergaderingen ST. AAGTENSTRAAT 4, LEJDEN Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 15 april a.s. om 17.00 uur in het recrea tiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Procedure-voorstel N.O.K. inzake tijdelijke verster king directie Endegeest. Totale stand van zaken m.b.t. afbouw Voorgeest. Brief hr. L.J. Dekker inzake o.m. berekening sala riskosten Voorgeest met commentaar van de admi nistrateur van Endegeest. Opknappen gebouw "de Specht" t.b.v. tijdelijke huisvesting afdeling Heren F. Reacties vanuit Endegeest op het voorlopig be leidsplan. Informatie van de administrateur met betrekking tot het overleg met het C.O.Z. over de tariefvast stelling. Informatie van de administrateur over het beheer van patiëntengelden. Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders. {max. 15 minuten). Commissie voor Volkshuisvesting Dinsdag 15 april a.s. om 21.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Behandeling brief van 16 maart j.l. van de heer M. van de Vall inzake het pand Herengracht 82. Behandeling brief van 3 april j.l. van de wethouder grondzaken inzake het pand Vestestraat 21 Besluit van burgemeester en wethouders d.d. 17 december 1979 inzake uitgifte van grond in erf pacht in de Merenwijk aan de woningbouwvereni ging "Ons Doel". Deelcommissie voor Schouwburgzaken. Donderdag 17 april a.s. om 16.00 uur in de lees kamervan de Leidse Schouwburg. Agenda: Viering 275-jarig bestaan: a. Congres VSCD. b. Fotoboek c. De Bedelaarsopera. Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieu- Donderdag 17 april a.s. van 16.30 tot 18.00 uur in kamer 263 (koffiekamer) van het stadhuis. Agenda: (Vervolg) bespreking hoofdstuk "Bodem". Commissie voor Onderwijs, Sport enz. Donderdag 17 april a.s. om 20.00 uur In kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Nota Commissie Leerplicht (20.15 uur - 21.00 uur). Mutaties onderwijzend personeel openbaar onder wijs. Afvloeiingsregeling k.o./l.o. Integratienota reacties. Jaarverslag Sportstichting. Informatie S.A.D. Opbouwwerk Merenwijk. Ter Kennisneming: a. Schrijven aan staatssecretaris mevr. Kraaye- veld, betreffende de Rijksbijdrage Sociaal Cul tureel Werk 1980; b. Schrijven aan Gymnastiekvereniging "Jahn", betreffende het avond-gebruik van het gymnas tieklokaal aan het Valkenpad; c. Agenda Hoofdleidstersvergadering 27 mei 1980; d. Notulen Hoofdleidstersvergadering 04 maart 1980; e. Notulen Bestuurscommissie voor "De Ducdalf en De Loopplank" d.d. 20 maart 1980; f. Info 68. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 17 april a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Uitgifte in erfpacht van het perceel Lokhorststraat 16 en verkoop van de opstal (Latijnse School) (gemeenschappelijk met de commissies voor on derwijs, recreaitie, sport samenleving en voor fi nanciën). Beschikbaar stellen krediet t.b.v. de restauratie en inrichting van de Latijnse School (gemeenschappelijk met de commissies voor on derwijs, recreatie, sport samenleving en voor fi nanciën). Toekenning gemeentelijke subsidie in de kosten van restauratie van de Latijnse School (gemeenschappelijk met de commissies voor on derwijs, recreatie, sport samenleving en voor fi nanciën). Concept-brief aan de bewoners van de Morsweg inzake de asfaltering van het wegdek. Ruiling gronden en opstallen aan de Sumatrastraat en de Haven tegen een perceel industrieterrein in De Waard. Huurbeëindiging Sumatrastraat 55. Bebouwing Ir. Driessenstraat. Inrichting van het pleintje aan de Helmbloem. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer'wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van net stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Tentoonstelling Gemeente archief In het Gemeentearchief, Boisotkade 2a, is tot 9 m een tentoonstelling te bezichtigen over "De Zeereep' De vissers- en badplaatshistorie van Noordwijk e Katwijk wordt in oude prenten en dokumenten ge toond. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen op werkda gen van 9.00 - 17.00 uur, op zaterdagen 9.00 - 12.00 uur en donderdagavonden van 19.30 - 21.30 uur. Een geïllustreerde catalogus kost 1 5W int ran na: wal no< le sch bal «nt Hooigracht tijdelijk êén-richting verkeer Maandag 14 april a.s. zal de Hooigracht voor de duur van enkele weken één-rijrichtingverkeer worden. Dit vanwege de verbetering en aanleg van vrijliggen- de fietsstroken die daar aangelegd zullen worden. Hier en daar op de Hooigracht is het wegdek erg slecht. Er zal daarom ook een nieuwe asfaltlaag op moeten komen. Als gevolg van al deze werkzaamheden, zal het ver keer komend vanaf de Langegracht, Pelikaanstraat en andere omliggende straten verwezen worden naar de Ir. Driessenstraat. De Hooigracht is dus alleen nog maar via de Hoge Woerd, Levendaal en Nieuwe-Rijn te bereiken. Over enige tijd, wanneer het fietsstrokenplan achter de rug is, dan zal het noodzakelijk zijn de Hooigracht voor ongeveer drie weken geheel af te sluiten. Dat zal zijn voor de laatste fase, het asfalteren en indelen van rijgedeelten. De bewoners van de Hooigracht zullen spoedig een brief van het Buro Voorlichting in de bus ontvangen, waarin uitvoerig omschreven staat, hoe of een en ander precies aangepakt gaat worden. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Autoherstelinrichting annex plaatwer kerij exclusief verfspuitinrichting in het pand Narmstraat8. De aanvrage is afkomstig van P.A. van Werkhoven, alhier, en betreft het oprichten van een autoherstel inrichting annex plaatwerkerij exclusief verfspuitin richting in het pand Narmstraat 8. Op dinsdag 29 april 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e ver dieping. Dit verzoek ligt tot en met 9 mei 1980 met de even tueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in ka mer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72). Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 9 mei 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door-degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 14 april Wijk 10 en 12 woensdag 16 april Wijk 13 en 15 donderdag 17 april Wijk 14 en 16 vrijdag 18 april

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12