Moezeldal vakanties van Bex! ~3Ï6r Oud-korfbalcoach Zwaanswijk vol ideeën na wereldreis De mooiste rivier nodigt u uit., Bex Busreizen Vakantiebon FC Den Haag in interessant duel tegen Sparta ss,248- Uitvoerige vakantie informatie van Bex... dat is uw zekerheid en ons sterkste punt. HET HOTEL 01720-44948 SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1980 PAGINA 1( AMSTERDAM Van de zonnige stranden van Honoloeloe, via de vochtige kustgebie den van Papoea Nieuw-Guinea tot aan de berggebieden van Peru heeft een zeer ent housiaste Nederlander een spoor van korf- balpropaganda achtergelaten. Oud-bonds- coach Adri Zwaanswijk, net een week terug van de wereldreis die hem door het Konink lijk Nederlands Korfbal Verbond als af- scheidcadeau was aangeboden, heeft giste ren in het clubgebouw van LUTO te Am sterdam de voorlopige resultaten bekend ge maakt van zijn progandandistische omzwer vingen over de gehele aardbol. Honderden sportleraren en duizenden kinderen heeft hij in telkens een paar minuten tijd het spel uitgelegd, waardoor ze al snel konden 'korf ballen'. De bond bood hem gisteren de gele genheid ongecensureerd persoonlijke ideeën op te sommen die de internationale contac ten kunnen vasthouden of uitbreiden. Adri Zwaanswijk heeft de aangeboden reis van anderhalve maand op eigen initiatief tot zes maanden uitgebouwd om overal workshops en demonstraties te organiseren. Volgens Max van Leeuwen van het KNKV is alles binnen het budget gebleven, hetgeen betekent dat Adri Zwaanswijk een meervoudig bedrag uit eigen buidel moet hebben opgediept. Het is één van de bewijzen van zijn bijzondere bezetenheid met de korfbalsport. Een bezetenheid die bij velen toch wel wat overdreven kan overko men. Ten aanzien van het nut van de enorme exportpogingen van Zwaanswijk c.s. kan in de eerstkomende bonds- en ledenvergaderingen een harde discussie worden verwacht. Enkele ideeën van Zwaanswijk: „Eén man voor langere tijd naar één gebied sturen zet meer zo den aan de dijk dan een even duur tripje van een heel demonstratieteam. Ik heb per land te weinig tijd gehad, maar ik heb in ieder geval in 20 landen iets gezaaid en willen we een goede oogst hebben, dan zal er vanuit Nederland veel moeten worden gedaan. Vooral de communica tie is erg belangrijk". De 'Zwaan' vervolgde: „Ik ga alle districten in Nederland langs om steun te vragen. Trainers en besturen kunnen per briefwisseling de nieu we korfballanden erg veel informatie bieden. Er kan worden .gedacht aan een adoptievereni- ging. Via het Nieuwsblad, films en video kan men overal op de hoogte worden gebracht van wat leeft in de korfbal wereld. Vertalingen van de moderne spelregels zijn ook onontbeerlijk. Naast de internationale trainerscursus half au gustus, moeten er cursussen ter plaatse komen en bibliotheekjes. Gebrek aan geld, manden en palen is ook een probleem". In India waren wel palen, maar het opzetten duurde tweeëneenhalf uur. Iedere avond werden ze weer uit de grond gehaald. Gemengd of niet De combinatie van vakantie en toevallige contacten in die landen heeft de reis door nogal toeristische gebieden gevoerd, waarbij men zich kan afvragen of een vooronder zoek niet andere, mogelijk saaiere, maar in ieder geval meer ontvankelijke landen had opgeleverd. Veel van het nu gekweekte en thousiasme kan enorm dalen als het nieuw tje van die vreemde gemengde sport uit Hol land er af is. „Willen we internationaal sla gen dan moet het gemengde en niet het da meskorfbal worden gepropageerd", merkte Zwaanswijk op, die zich wijselijk niet in de gesluierde Arabische wereld heeft laten In Japan leerde hij een soort dameskorfbal kennen, genaamd Bananenbasketbal. De kor ven waren er maar I meter van doorsnede en 1 meter hoog. Adri Zwaanswijk is ook in de oude Nederlandse koloniën geweest, waar men korf bal natuurlijk al lang kent. Vooral de tanende schoolsport heeft door hem weer een injectie gekregen. In Suriname verscheen Zwaanswijk in radio- en televisieprogramma's. „Topontmoetingen zijn erg belangrijk. Bij een volgend wereldkampioenschap hopelijk ge splitst in twee klassen verwacht ik zestien landen. Landen als Papoea Nieuw-Guinea en India moeten korfbal bij de South Pacific en de Aziatische Spelen introduceren", aldus de opti mistische oud-bondscoach. Alsof er geen andere sporten bestaan, lijkt Adri Zwaanswijk de hele wereld te willen veroveren en de korfbalbond timmert gezellig mee aan de eindeloze weg. Voorlopig neemt in eigen land het aanbod van korfballende jongens af, is het aantal interlands tussen de Europese 'groot machten' uiterst beperkt en valt de interesse voor de Europa-Cup bitter tegen. Korfbal kan zeer aantrekkelijk zijn en is goed voor de con tacten, maar laat de mensen op Tahiti toch lek ker surfen. Als het korfbal in eigen land en in West-Europa eindelijk eens tot volle bloei is ge komen, kan men altijd nog de oceaan overste ken, in een mandje. herman jansen Adri Zwaanswijk werd overal gastvrij onthaald. Pt (Van onze sportredactiè) DEN HAAG - In het Zuiderpark wordt morgenavond het interessante duel FC Den Haag - Sparta afgewerkt. De ont moeting is interessant, doordat het een confrontatie betreft tussen twee ploegen die een teleurstellend seizoen achter de rug hebben. Waar FC Den Haag echter geleidelijk afzakte naar een bedenkelijke klassering behoorde Sparta lange tijd tot de regelrechte degradatiekandidaten, een positie waarin pas enige verbetering kon worden aangebracht na dat enige spectaculaire versterkingen waren aangetroken. Zo konden zoals bekend Gerard van der Lem en Geert Meijer worden ingelijfd en vanaf dat moment krabbelden de Rotter dammers, die ondertussen ook Joop Brand als trainer hadden aangetrokken langzaam maar zeker uit de put. Er werden de laatste weken enige overwinningen geboekt met het kleinst mo gelijke verschil, waardoor Sparta nu 22 punten heeft en daar mee twee punten afstand heeft genomen van het op de voorlaat ste plaat staande NEC, dat eveneens een opmars kende in de af gelopen periode. Met nog vijf wedstrijden te gaan zijn er nog ze ven reële kandidaten voor de stap terug naar de eerste divisie, tot welk illuster septet FC Den Haag nog nét niet behoort. De ploeg van trainer De Visser is met drie punten voorsprong op het als twaalfde geklaseerde MVV waarschijnlijk net ver genoeg verwijderd van de strijd om de fatale plaatsen en kan die positie ietwat verbeteren of intact houden als er morgenavond (aan vang half acht) in ieder geval niet wordt verloren van Sparta. Maar dat zal nog moeite genoeg kosten nu FC Den Haag niet kan beschikken over Aad Mansveld, waardoor het voor de hand ligt dat Ton Wickel (ooit aangetrokken als opvolger van Mans veld, maar op die plaats niet voldoend) morgenavond als libero fungeert. De waarschijnlijke opstelling van FC Den Haag ziet er dan ook als volgt uit: Galjé; Tempelaar, Wickel, Van Vliet, Korevaar; Van Bergënhe- negouwen, Schoenmaker, Jonker; Melis, Van Delft, Goodlass. Scheidsrechter is de Amsterdammer Thomas. Voorburgse volleybalclub verliest kort geding AMSTERDAM Het feit dat het dagblad Trouw de Voorburgse volleybalclub Starlift in zijn kolommen consequent blijft aanduiden^ met zijn oude naam Corbu» lo, kan niet worden schouwd als een onrechtma-L tige daad. Dat heeft de vic< president van de rechtbanf in Amsterdam, mr. J. scher, gisteren bepaald zijn uitspraak in het koi geding dat de club tegen i krant had aangespannen. Mr. Asscher overwoog in vonnis dat er binnen de reld van sport en pers nogL geen overeenstemming is de strategie ten sponsornamen. reikt c 4 daagse geheel verzoigde vakantie naar de Moezel in Duitsland ALLES INBEGREPEN Aantrekkelijk vakantieprogramma, allemaal gratis Excursies naar vele mooie plaatsjes, zoals: Cochem, Bad Breisig en vele an dere.. Bezoek aan de Benediktijner abdij van Maria. Laach. Bezoek aan het prachtige wildpark „Rheinböllen". Adembenemende excursie, door het wonderschone Hunsrückgebied. Verrassende tocht door het bizarre vul- kaangebied van de Eifel. Goed verzorgd en gezellig afscheidsdi ner bij terugkomst in Nederland in restaurant „Het wapen van Harmeien" (tel. 03483-1203). Ook de lunches op de heen- en terug reis zijn inbegrepen. VERTREKDATUMS IN 1980 vrijdag 30 mei vrijdag 6 juni vrijdag 20 juni Bij Bex betaalt u geen seizoentoeslag! 5 daagse geheel verzorgde vakantie naar de Moezel in Duitsland ALLES INBEGREPEN Aantrekkelijk vakantieprogramma, allemaal gratis ©Enerverende rondvlucht boven het Moe zeldal in panoramavliegtuig. ©Heerlijke rondvaart op de Moezel per luxe passagiersboot. Bezoek aan de mooiste plaatsjes, zoals: Cochem, Brodenbach, Monreal, Mayen, Bad Breisig en vele andere. Bezoek aan het zeer oude kasteel „Thurant". Dagtocht naar het mysterieuze Vulkaan- gebied van de Eifel. ©Prachtige tocht door het Hunsrückge- bergte. Excursie naar de Abdijkerk van Maria En lest best, een gezellig goed verzorgd afscheidsdiner in restaurant „Het wapen van Harmeien" (tel. 03483-1203). ©Ook de lunches op de heen- en terug weg zijn inbegrepen. VERTREKDATUMS IN 1980 maandag 19 mei/26 mei 2 juni/9 juni en 23 juni Bex Busreizen is onderdeel van Reis- en touringcarbedrijl Bovo Tours. De Lasso 6. Roelofarendsveen. Tel. 01713-9107 (35 luxe touringcars in eigen beheer). 8daagse geheel verzoigde vakantie naar de Moezel in Duitsland voor maar ALLES INBEGREPEN Aantrekkelijk vakantieprogramma, allemaal gratis ©Excursies naar vele mooie plaatsjes, zoals: Cochem, Bad Breisig, Mayen, Tra ben Trarbach, Zeil en Trier. ©Bezoek aan het beroemde „Deutsches Eek". ©Adembenemende tour door het wonder schone Eifelgebied. Dagexcursie naar het Romeinse plaatsje Trier. ©Bezoek aan de St. Mathias Basiliek. Prachtige tocht door het Ahrdal. ©Bezoek aan de Abdijkerk van Maria Laach. Excursie naar het oude kasteel „Bürres- heim" bij Mayen. ©Gezellig en goed verzorgd afscheidsdi ner in restaurant „Het wapen van Har- melen" (tel.: 03483-1203). ©Ook de lunches op de heen- en terug weg zijn inbegrepen. VERTREKDATUMS IN 1980 in de mooiste maand van het jaar vrijdag 13 juni vrijdag 27 juni pal aan de Moezel voor echte gezelligheid. Het hotel „Zur Linde" is al tientallen jaren geliefd om haar prachtige ligging pal aan de Moezel. Het gezellige terras, de heer lijke maaltijden, de ruime kamers, het is een hotel voor de verwende toerist. De ho telfamilie „Müntnich" staat garant voor een oergezellige en ontspannen vakantie met heerlijke maaltijden. Dit hotel hebben wij voor alle drie de Moezelvakanties voor u gereserveerd. Deze vakantie is alles-inclusief, geen enkele bijbetaling onderweg. Alle excursies, uitstapjes en evenementen zijn bij de reissom inbegrepen. Geen onaangename verrassingen onderweg, u betaalt alleen de reissom en verder niets. Inbegrepen zijn: - alle maaltijden, vanaf de lunch op de heenweg tot en met het afscheidsdi ner bij terugkomst in Nederland - de overnachtingen, op basis van vol- pension - de reis, per luxe touringcar van Bovo Tours (de bus blijft alle dagen ter be schikking van de groep) - alle excursies, evenementen en uit stapjes. Bij Bex weet precies waar u aan toe bent, geen bijbetalingen, geen „vanaf"- prijzen, geen seizoentoeslagen. Belangrijk om te weten: 25% besparing op de reissom. Bex organiseert de vakantie geheel zelf standig. Eigen Bex-medewerkers selecte ren de hotels, de excursies en de accom modatie. Niets wordt aan het toeval over gelaten. De prijs is zo verrassend laag, om dat Bex de vakanties geheel zelfstandig or ganiseert, zonder tussenkomst van dure reizenmakers en zonder inschakeling van reisbureaus. U boekt direct bij de bron en niet bij tussenpersonen. Wij besparen dan ook wel zo'n 25% op elke vakantie, dat komt volledig ten goede van de klanten van Bex. Bex is uw vertrouwen dubbel en dwars waard. Duizenden tevreden klanten hebben hun vertrouwen gesteld in Bex Busreizen. Sluit u aan bij de jonge reisor ganisatie! Bex Busreizen voor gezellige Snel boeken is ons advies Deze zeer aantrekkelijk geprijsde Moezel vakantie was vorig jaar een geweldig suc ces. Honderden boekingen, maar ook vele aanvragen die wij niet konden behandelen omdat de bussen vol waren. Laat u deze kans niet voorbij gaan en belt u snel voor het volledige vakantieprogramma, dan bent u er zeker bij dit jaar. Snel boeken is ons advies. Uitgebreide vakantie informatie met een telefoontje in huis. Het is belangrijk dat u zich goed infor meert over de aangeboden vakanties. Bex heeft van iedere vakantie een volledige reisbeschrijving voor u klaar liggen. Vraagt u deze informatiefolder gerust aan. Wij sturen het u binnen 2 dagen geheel gratis en zonder enige verplichtingen thuis. Belt u de Bex reisinformatiedienst: (ook 's avonds en zaterdags) DE BEX REISINFORMATIE DIENST IS ER VOOR IEDEREEN Opsturen naar: BEX BUSREIZEN, antwoord nummer 119, Alphen a/d Rijn (geen post zegel nodig). Stuurt u mij vrijblijvend en zonder enige verplichting de uitgebreide vakantiefolder van ©Moezelvakantie 248.- Moezelvakantie 346.- Moezelvakantie 455.- Ik ontvang deze folder(s) geheel gratis. Naam: Straat: Postcode/plaats:

Leidse Courant | 1980 | | pagina 10